Jump to content

אמונה טפלה

Guest עידן דורון

Recommended Posts

Guest עידן דורון

מתוך סקרנות.

באיזה אמונות טפלות אתם מאמינים? מה מטרתן?

אני לפני הצבא לא ידעתי ש"אסור" להעביר מספריים מיד אל יד ומאז אני לא מעביר. גם לא סכין.

אני לא גוזזת את ציפורניי בלילה- למרות שנאמר לי מתישהוא שזה לא אמונה טפלה אלא כתוב בקבלה שאסור- אם מישהו יוכל להאיר את עיני אני אשמח.

כמובן שתורת הנאחס בכדורגל- חולצה, פוזת ישיבה (מכבי הצליחה מהרגע שהתיישבתי ככה- ככה אני אשב כל המשחק)

לדפוק על עץ

ולא לספר לאנשים שלא מספיק קרובים (קרובים מאוד) אליי דברים טובים שקורים לי מהחשש לעין הרע.

לכסוס ציפורניים באופן כללי זה טמא,וזה הסיבה שהפסקתי שנה שעברה אחרי שהיייתי מכור מהגן,כי רק שנה שעברה אמרו לי את זה חחח

לכסוס ציפורניים באופן כללי זה טמא,וזה הסיבה שהפסקתי שנה שעברה אחרי שהיייתי מכור מהגן,כי רק שנה שעברה אמרו לי את זה חחח

אני לא כוססת אני גוזזת, או גוזרת איך שלא תגיד את זה.

לא מתגלח ולא מסתפר בשבוע שלפני הדרבי

אם זה מה שעשית בשנתיים האחרונות אני הייתי שוקל לעשות גלח ולהוריד את הזקן ביום של הדרבי הקרוב.

בדרבי 4-2 אמרתי שאני הולך לעשות קונטרה וביום של הדרבי כיסחתי את הקרקפת

מסתבר שזו חרא של אמונה טפלה

לא בדיוק מאמין, אבל בזמנים של לחץ ה-OCD מתגבר, ובדר"כ במשחקים אני מסתכל על השעון עד שסכום כל הספרות מגיע ל-2.

אני עדיין לא יודע למה אסור

בוא תסביר לי :)

אהה יונתן מה קורה יא נעלם?

גם אני לא ידעתי ש"אסור", לי סיפרו שזה גורם לסכסוך בין אלו שמעבירים בינהם את המספריים.

יש לי המון (בעיקר קשורים למכבי, אבל אין לי כח לפרט) - אחת מהן היא שלטיסות ולבלומפילד/יד-אליהו אני נכנס ברגל ימין (וכן... זה לא ממש עוזר, לא יודע למה אני ממשיך לעשות את זה) 

השאלה היא אם כדאי לנסות משהו חדש ולהכנס למגרשים עם רגל שמאל, מה שאומר שאני חייב לעשות את זה גם בטיסות (כי רק ככה המזל באמת ישתנה!) בשביל ניצחונות של מכבי ולהסתכן בהתרסקות (:

אהה יונתן מה קורה יא נעלם?

גם אני לא ידעתי ש"אסור", לי סיפרו שזה גורם לסכסוך בין אלו שמעבירים בינהם את המספריים.

אתה חי ??? שנים לא ראיתי אותך

אהההההה בין אנשים אני חשבתי בין יד ימין ליד שמאל אסור להעביר :rolleyes:

שתדע לך שאמונה טפלה היא לא אמונה תפלה כאשר היא אמונה טפלה.

אמונה טפלה היא אמונה טפלה אך ורק כאשר היא לא אמונה טפלה.

ובתשובה לשאלה שלך ,יש פה עוד כל מיני עצות :

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%9E%...%A4%D7%9C%D7%94

חלק מהמהות של אוהד כדורגל זה להאמין בנאחסים / אמונות טפלות, "אם אני אשים/אלבש/אעשה X אז מכבי תנצח"

סביר להניח שזה בגלל הלחץ. זה כמו שלי יש מלא שטויות שיש לי בגלל שאני בקשת האוטיסטית (החוקים :wubyellow3:), ובגלל מחסור סרוטונין (ככל הנראה) זה התפתח ל-OCD, שמאופיין בלחץ/פאניקה כשמשהו לא קורה לפי החוקים, ובכדורגל זה הופך להיות "אמותה טפלה" לרמה של "צריך X בשביל שמכבי תנצח" כי אני לא שקט. אני אוהב את המספר 2, ואני אוהב סימטריה, אז כשאני לחוץ אני לא רגוע עד שאני רואה את המספר או שהכל סימטרי, ואני משליך מהלחץ שלי שאני מרגיש שמשהו רע הולך לקרות, ואני משליך מהרוגע שלי שעכשיו יהיה בסדר במשחק.

צריך מתישהו לעשות מחקר על כל שלושת הגורמים האלה, בנפרד וביחד.

כשהייתי קטן הייתי מפחד להעביר ערוץ בזמן משחק של מכבי, כי אם אני אעזוב אותם לבד הם ישחקו חרא, אבל היום אין לי אפילו משהו אחד שאני יכול לחשוב עליו כאמונה כזאת.

חושב שזה עבר לי כשגיליתי שהם משחקים חרא גם אם אני לא מעביר ערוץ.

סביר להניח שזה בגלל הלחץ. זה כמו שלי יש מלא שטויות שיש לי בגלל שאני בקשת האוטיסטית (החוקים :yahoo:), ובגלל מחסור סרוטונין (ככל הנראה) זה התפתח ל-OCD, שמאופיין בלחץ/פאניקה כשמשהו לא קורה לפי החוקים, ובכדורגל זה הופך להיות "אמותה טפלה" לרמה של "צריך X בשביל שמכבי תנצח" כי אני לא שקט. אני אוהב את המספר 2, ואני אוהב סימטריה, אז כשאני לחוץ אני לא רגוע עד שאני רואה את המספר או שהכל סימטרי, ואני משליך מהלחץ שלי שאני מרגיש שמשהו רע הולך לקרות, ואני משליך מהרוגע שלי שעכשיו יהיה בסדר במשחק.

צריך מתישהו לעשות מחקר על כל שלושת הגורמים האלה, בנפרד וביחד.

יש הרבה מחקרים על הOCD ו-OCD אצל אוהדי ספורט בפרט, במיוחד כי זאת תופעה נפוצה שמתרחשת אצל אוהדים, אנשים נורמלים כביכול.

אבל... כרגיל כמו בהרבה מחקרים מגלים הסבר למשהו, אבל לא באמת ניתן ליישם או צריך בכלל ליישם את המסקנות. (לא נראה לי שיקום בארץ מכון שיטפל באוהדי כדורגל שמאמינים בנאחסים לגבי הקבוצה, אבל אולי יש דברים כאלה בחו"ל? מעניין...)

אתה מגדיר את זה כתופעה חריפה אצלך, אבל נראה לי שאם יוציאו ממך את כל השגעונות, נראה לי שלא תוכל לחיות עם זה בקלות