Jump to content

בעיות שינה - מורידות פרופיל?

Recommended Posts

מישהו שמע על משהו בנושא? מכיר מישהו שהוריד פרופיל מקרבי 97 ל64 או משהו כזה בגלל בעיות שינה אמיתיות (עם מסמכים ממעבדת שינה כמובן, לא חרטה)....

תודה רבה!

ג'וני

כן.

שים לב שזה לא סתם מוריד פרופיל אלא גם מגביל אותך לתפקידים מסויימים או מונע מתפקידים אחרים לרצות אותך על פני מישהו אחר.

מעבדת השינה ו\או הרופא שבדק אותך יכול גם להדפיס את הממצאים מחדש ולהתאים אותו עבור הצבא (לא לשנות את האנמנזה או משהו כזה חס וחלילה, רק להוסיף שורה רק צורת ההשפעה באופן יום-יומי/מערכת צבאית והמלצה לסעיף הליקוי המתאים).

הם מכירים את העניין ויודעים איך להוציא תדפיס לועדה רפואית.

כן.

שים לב שזה לא סתם מוריד פרופיל אלא גם מגביל אותך לתפקידים מסויימים או מונע מתפקידים אחרים לרצות אותך על פני מישהו אחר.

אתה יכול לתת לי דוגמאות מאיזה תפקידים זה מגביל אותי? ומה זה מונע ממני?

בנושא אחר, בעיות שינה מאובחנות על ידי מעבדה - נותן יומיות?

אין תושבה אחת לזה זה תלוי בסעיף המדוייק ובהקלות שימליצו לך

הן יכולות להיות לינה ביתית (יומיות) הן יכולות להיות מספר שעות שינה קבוע והן גם יכולות להיות דברים כמו עבודה במשמרות ערב (מה שימנע ממך לקבל תפקידים מסויימים או ליתר דיוק ייתן לך לקבל רק תפקידים שניתן לעשות בלילה.)

יש כל מיני הקלות שונות ומשונות ובמקרים מסויימים זה יכול ליפול על מפקד שפשוט לא ירצה למשוך חייל עם צרכים מיוחדים ויעדיף למלא את התקן בחייל שאין איתו "בעיות".

אבל אין מה להלחץ, אני קורא את מה שכתבתי וזה נשמע יותר חמור ממה שזה באמת.

תקבע פגישה במעבדת השינה ותשאל את הרופא, הוא בטח ידע יותר ממני. יכול להיות שכל מה שהוא ימליץ זה לינת בית (עם או בלי תוספת שעות שינה). יכול להיות שהוא ירצה להמליץ על משהו אחר אבל יסכים לשנות ללינת בית אם הוא חושב שניתן.

אגב, אני לא יודע איך זה משפיע על קורסים וטירונות. בזמנו שמעתי שחלק מהפטורים כמו לינת בית (שנובעת מבעיות שינה ולא כסעיף נפשי או ת"ש) לא תופסים ולכן לא פוסלים מקורסים ובמקום מקבלים הקלות כמו תוספת שעות שינה או מנוחת צהריים ושטויות מצחיקות כאלו. שוב, הכל יכול תלוי בדיוק במה שהרופא ימליץ ועדיין זה יכול ליפול על מפקד שלא קם טוב בבוקר ויחליט שהוא לא מקצה לקורס מישהו שיהיה עייף. בכל מקרה זה היה לפני איזה שבע שנים ויכול להיות שדברים השתנו.

לסיכום אני אצטט את עצמי:

תקבע פגישה במעבדת השינה ותשאל את הרופא, הוא בטח ידע יותר ממני.

(:

זה הכל תלוי מה בדיוק הבעית שינה יכולים לתת לך פטור ליקיצה טבעית שזה בערך חלומו של כל חייל

אבל יש דברים שהצבא לא לוקח עליהם אחריות ומשחררים אותך על פרופיל 21

אני מציעה לך להתייעץ עם הרופא האזרחי לפני שאתה מצהיר על זה..