Jump to content

נושא שנאה לממשלה

Castor Troy

Recommended Posts

Guest עידן דורון
זה שהיא רופאה אומר שהיא צריכה להיות שרת הבריאות? זה לא לגמרי קשור אחד לשני...

מנכ"ל של כל משרד ממשלתי הוא בן אדם רב ידע וניסיון בתחום, אבל לא חובה למנות רופא "רגיל" לשר הבריאות, או עו"ד "רגיל" לשר המשפטים או כלכלן "רגיל" לשר האוצר. את ההחלטות המקצועיות יחליט בן אדם שהוא מומחה בתחום - המנכ"ל - והשר הוא פוליטיקאי... כמובן שעדיף שיהיה עם זיקה בתחום אבל לא חובה. (כמובן שכל דבר עדיף על למנות פוליטיקאי לאיש החשוב ביותר במשרד הבריאות שכל התפקיד שלו הוא לעזור למגזר הקטן שלו)

משרד האוצר מקצץ באופן קבוע בתקציב הבריאות.

זו תיהיה מתת אל אם שרת הבריאות תיהיה ד"ר לרפואה, עורכת דין ובעלת תואר במנהל עסקים.

אבל עכשיו זה נשמע יותר מדי כאילו יש לי איזה אינטרס מסויים להריץ אותה. אז אני אפסיק. אני פשוט חושב שזה ביזיון שאין שר בריאות בממשלה הרחבה ביותר.

ואני פשוט חושב שהיא סופר מוכשרת.

לראייה - עמיר פרץ במשרד הביטחון. למרות שהם מוקפים בעוזרים. ולא השר מקבל החלטות לבדו - ביחד עם דן חלוץ ואהוד אולמרט היה כישלון מוחלט. כך שצריך שיהיה לך כמו שאתה אומר זיקה. אני אומר הרבה יותר מזיקה.

יהיו כאלה שיגידו גולדה מאיר. אני אומר שזה לא קשור. לא בגלל שהיא לא הגיעה מרקע צבאי פרצה מלחמת יום הכיפורים וכל האבידות בעקבותיה.

משרד האוצר מקצץ באופן קבוע בתקציב הבריאות.

זו תיהיה מתת אל אם שרת הבריאות תיהיה ד"ר לרפואה, עורכת דין ובעלת תואר במנהל עסקים.

אבל עכשיו זה נשמע יותר מדי כאילו יש לי איזה אינטרס מסויים להריץ אותה. אז אני אפסיק. אני פשוט חושב שזה ביזיון שאין שר בריאות בממשלה הרחבה ביותר.

ואני פשוט חושב שהיא סופר מוכשרת.

אם היא מוכשרת בדברים האלה אז אתה צודק (בגלל שזה שילוב של דברים שחשובים לשר).

אבל זה שיש לה על הנייר כמה תארים לא אומר כלום.

וגם אם היא רופאה מצויינת אבל יש בעיה ביחסי האנוש שלה או היכולת שלה לקבל החלטות או להשפיע וכו' (כל הדברים שחשובים לפוליטיקאים), אז היא לא יכולה להיות שרת הבריאות.

זה שהיא רופאה אומר שהיא צריכה להיות שרת הבריאות? זה לא לגמרי קשור אחד לשני...

מנכ"ל של כל משרד ממשלתי הוא בן אדם רב ידע וניסיון בתחום, אבל לא חובה למנות רופא "רגיל" לשר הבריאות, או עו"ד "רגיל" לשר המשפטים או כלכלן "רגיל" לשר האוצר. את ההחלטות המקצועיות יחליט בן אדם שהוא מומחה בתחום - המנכ"ל - והשר הוא פוליטיקאי... כמובן שעדיף שיהיה עם זיקה בתחום אבל לא חובה. (כמובן גם שכל דבר עדיף על למנות פוליטיקאי לאיש החשוב ביותר במשרד הבריאות שכל האג'נדה שלו היא לעזור למגזר הקטן שלו)

בישראל יש מצב מצחיק. מבחינה משפטית אנחנו לא טכנוקרטיה, קרי, אין דרישה ששר שעומד בראש משרד מסוים יהיה מומחה לעיסוק של המשרד שלו. וכך בדיוק, אין דרישה ששר הבריאות יהיה רופא.

מנגד, היה פה רק שר בטחון אחד שלא היה גנרל בצבא (וראינו מה יצא מזה), שר המשפטים הוא כמעט כמעט תמיד משפטן, השר לבטחון פנים לעתים קרובות איש בטחון לשעבר, ועוד.

אז נכון שלא חייבים, אבל אולי יש בזה יתרונות. בטח כשהאנשים שעומדים בראשי משרדים היום הם לא בדיוק ה"מנהלים" הכי מוכשרים שיש...

בישראל יש מצב מצחיק. מבחינה משפטית אנחנו לא טכנוקרטיה, קרי, אין דרישה ששר שעומד בראש משרד מסוים יהיה מומחה לעיסוק של המשרד שלו. וכך בדיוק, אין דרישה ששר הבריאות יהיה רופא.

מנגד, היה פה רק שר בטחון אחד שלא היה גנרל בצבא (וראינו מה יצא מזה), שר המשפטים הוא כמעט כמעט תמיד משפטן, השר לבטחון פנים לעתים קרובות איש בטחון לשעבר, ועוד.

אז נכון שלא חייבים, אבל אולי יש בזה יתרונות. בטח כשהאנשים שעומדים בראשי משרדים היום הם לא בדיוק ה"מנהלים" הכי מוכשרים שיש...

יש יתרונות שיש לשר זיקה מסוימת למקצוע כמו שכתבתי.

אבל מה שחשוב זה בעיקר יכולת הניהול וקבלת ההחלטות שלו והיכולת להשפיע על הממשלה, יש את המנכ"ל בשביל הצד המקצועי. חוץ מזה ששר לוקחים (למעט מקרים חריגים ביותר כמו פרידמן) מתוך רשימה מצומצמת של 120 פוליטקיאים, בעוד שמנכ"ל בוחרים מבין המומחים ביותר בתחום.

זה שאצלנו כל חאפר (לימור לבנת, אריאל אטייס ועוד המון) נהיה שר ועושה רק נזק, זה עניין אחר.

אני קצת אתערב פה בדיון, לא בצורה מלאה כי לא קראתי את הכל

אבל כמה דברים חשוב לי לציין

אין ספק שלרוב האנשים פה, שנמצאים בשתי העמדות השונות יש טיעונים נכונים

ברור לכולנו שמה שקורה למעמד הביניים/פועלים (תקראו לו איך שאתם רוצים זה לא באמת משנה את מה שהוא)

הוא בזיון.

מצד שני, גם העשירים רואים את עצמם כנפגעים כל הזמן

הכל תלוי בהשקפה. כשאתה מרוויח משכורת מינימום, אתה חי אורח חיים של תשלומים

של לקנות משהו פחות טוב, פירמה פחות טובה, לחסוך בהוצאות כמה שאתה יכול

אם לוקחים לך גם את המעט הזה, אתה מתרעם וצועק

כשאתה חי משכורת של כל שנתיים להחליף רכב, פלאפון לך ולכל המשפחה, בית לחורף ובית לקיץ

יאכטה שמחכה לימי שבת בכיף - לפעמים גם שתיים

רכב לילדה הבובה המתוקה שלך שעכשיו היא בת 18 אז מגיע לה כי מסתבר שלשרוד 18 שנה מצריך פרס

אז כשפתאום אתה לא יכול לקנות לה מרצדס אלא רק פולקסווגן, אתה גם מתרעם

ההבדל העיקרי הוא, שלאנשים מסויימים, שקל יותר או שקל פחות, זה חיים. זה לחם, זה לבן. זה לישון לא רעבים

לגבי הסיגריות - פעולה גאונית, בדיוק בגלל הוויכוחים שיש פה בפורום על הנושא

העובדה שזה לא מאסט, שזה פוגע בבריאות, שזה מגעיל ודפוק כולן נכונות

אבל כל עוד זה חוקי, זה לא בסדר שהמחיר של זה כזה גבוה

לא יכול להיות מצב שנגיד "וואלה זה חרא, זה פוגע בבריאות, זה מסוכן ודפוק - אבל אם אתם מוכנים לשלם על זה 25 ש"ח נחליק את זה..."

וכמובן שברגע שמישהו שמעשן פה מכם יפתח את הפה כולם כולל אני נגיד או נחשוב בראש "אז תפסיק לעשן ונגמר הסיפור"

האמת? אל תפסיקו לעשן, כי אם כולכם לא תעשנו יותר אז המדינה תצטרך לעשות מיסים על דברים אחרים

כדי להכניס את הכסף הזה, ומה זה לא בא לי שזה יפגע בדברים שחשובים לי :flowers:

אותו דבר על הדלק, בושה וכלימה. לא יכול להיות שכ"כ הרבה כסף יורד על מיסים, בטח שמחירי הדלק לא כאלה גבוהים

כמו שעושים אותם - ובדקתי את זה.

מה גם שכל עניין מחירי הדלק מעצבן - כי אין בזה שום הגיון. איזה שייח סעודי קם עם שפשפת אז הדלק עולה ב10 דולר

בגלל זה כבר שנים מנסים לצאת מהתלות של הנפט, כי כל הכסף הזה הולך לארמונות זהב וקבוצות איים מלאכותיים במקומות ערבים לייט של העולם

לגבי העשירים אני לא יכול שלא להסכים בזה שהעובדה שהם פה יוצרים מקומות עבודה, אבל זה סוג של מלכוד 22

מצד אחד הם יוצרים מקומות עבודה, ואתה מרוויח גרושים ובוכה על זה, בעוד שהם גורפים מליונים

מצד שני אם הם לא יהיו פה זה עוד כמה מקומות עבודה וכסף שלא תעשה... אז מה תגיד?

ודרך אגב, זה יפה שכולם פה מדברים על כמה שהמשבר לא פגע בנו ואיזה יופי לביבי

יופי ששכחתם את הנגיד המשעמם שלנו שלא מעיז לתת לכלכלה במדינה הזאת לצאת מגדרה ולעשות שטויות

יופי ששכחתם שאם חברת קוקה קולה ומייקרוסופט נפגעות מהמשבר הכלכלי, המנהלים הגדולים שלהם צריכים להחזיר לעצמם את ההון

אז המחירים יעלו ודברים "יתעלו" - איך כל יעול מסתיים או בהורדת משכורת, או פיטורים

ויופי ששכחתם את הכמה האלפים שאיבדו את רוב הפנסיה שלהם - כי משום מה הקול שלהם נדם איכשהו ואתם חושבים שהם לא קיימים

למה יעול זה לא קצת פחות צבעים בפרסומת הבאה, קצת פחות לבזבז עצים ועבודה על פליירים, קמפיינים שיווקים

העלאת שעות שכל עובד צריך לתת ביום - או להוריד את הרף של "כמה כסף אני רוצה שיהיה לי בחשבון בנק מעבר לים בסוף השנה הזאת"

כדי לצמצם פערים ע"י העלאת משכורת?

ויש דרכים טובות יותר

המדינה יכולה לעשות ימבה כסף יותר מזה שהמוחות הגדולים יהיו בארץ, בתנאים שהם מוכנים להם - אבל עם סעיף של הפטנט שאתם תמציאו

ונמכור לכל העולם, יכניס גם קצת למדינה שתדאג להם יופי יופי בזמן הזה.

המון כסף יכנס למדינה ככה

המדינה יכולה לעשות ימבה כסף מזה שאנשים יקבלו פה חינוך נורמלי, ילמדו איך למזער הוצאות, איך לחסוך בכסף

את החשיבות בחוסר בזבוז - והם ימקסמו את המשכורת שלהם בצורה הכי טובה שאפשר

וסלחו לי מאוד אם זה יושב לי על הזין ועל שתי הביצים העובדה שלאיזה בן זונה אחד שעושה מיליונים מקומבינות

עסקאות ולובי של בורסה או של חברות בנקים (כמו למשל לעשות בכל הבנקים את אותן עמלות בלי שתשימו לב, ככה שהמונופול נשמר, אבל יש כמה משתתפים ביחד

שמרוויחים עלינו קופונים)

תהיה וילה אחת פחות, או שהילדה שלו שקוראים לה קיה או טאיה או טוהר או נביילה לא יהיה את האייפון החדש ואודי A3

אלא היא תלמד להעריך אוטו ותתחיל עם איזה פיאט פונטו

בלי ספק שינוי חייב לקרות כאן - גם עם מעמד הביניים והעניים "so called" שאין להם כסף לאוכל והם מסכנים אבל לעשות מנוי לכבלים או ליס

ו4 פלאפונים כן יש להם.

ושורה תחתונה, את כל הגזירות הכלכליות - כולל הכל, הייתי מקבל וסותם את הפה כי אני באמת מבין איזה גירעון כלכלי יש במדינה הזאת

ואנחנו לא רוצים להיות יוון או אירלנד - אם שרי הממשלה היו מקצצים לעצמם את המשכורת ולא מעלים אותה

מקצצים לעצמים את הפנסיה, הרכבים, ההטבות, ביטוח המנהלים, חליפות של ארמני ועוד זיוני מוח של בזבוזי כסף

פעם אחרונה שבדקתי אלו הן עבודות שרד - שעיקרן זה אנשים שעובדים ממוטיבציה תחת משכורות נמוכות

וד"א ההעלאה של המשכורת של השרים היא לא באמת העלאה כי אם החזרה של הכספים שקוצצו להם במשכורת כשהיה פה את המשבר

הכלכלי, אז אם הם מחזירים לעצמם את המשכורת - זה אומר שהמשבר נגמר.

אז שלא יזיינו לי את השכל.

יום טוב

אתה יכול להגיד שהם מושחתים, קומבינטורים, הולכים בין הטיפות.

אבל לא תמצא 60 חברי כנסת שמגיע להם שכר מינימום. אם תבדוק בין כל הפרלמנטים בעולם, בישראל אחוז חברי הכנסת בעלי השכלה על-תיכונית בין הגבוהים בעולם.

סתם לדוגמא, חברי הכנסת רחל אדטו, קדימה - ד"ר לרפואה (העברית ירושלים), תואר במנהל עסקים MBA (עברית ירושלים), בוגרת פקולטה למשפטים - עורכת דין החל משנת 2008.

בתור דוקטור, עורכת דין, ובמנהל עסקים יכלה להרוויח יותר.

לעו"ד טוב משלמים הרבה כי הוא מביא תוצאת בבית משפט.

רופא טוב מציל חיים משפר איכות חיים.

עכשיו בוא אני יאתגר אותך, כמו שמצאת את הקו"ח של הגברת אדטו

בוא תמצא לי איך היא שירתה אותי ותרמה לי? (לאזרחי מדינת ישראל)

שזה בעצם תפקיד שלה.

Guest עידן דורון

שזה בעצם תפקיד שלה.

הצעת החוק לאיסור פיצול מרשמים נכנסה לספר החוקים של מדינת ישראל

ביום ב' 5/7/10 אישרה מליאת הכנסת בקריאה שניה ושלישית את הצ"ח איסור פיצול מרשמים ביוזמתה של ח"כ ד"ר רחל אדטו. הצעת החוק התקבלה בהסכמה מלאה וללא מתנגדים.

ח"כ ד"ר אדטו: "מליאת הכנסת מנעה היום את המשך ניצול המבוטחים ואת הגדלת תשלומי ההשתתפות העצמית".

הצעת החוק לעיגון פעילות וועדת סל התרופות בחקיקה ראשית הונחה על שולחן הכנסת

הבוקר (יום ב 5/7/10) הונחה על שולחן הכנסת הצעת החוק של ד"ר אדטו לעיגון ועדת סל התרופות בחקיקה ראשית. מאז הקמתה ועד היום לא הוכנסה הוועדה למסגרת חקיקה.

ח"כ ד"ר רחל אדטו: "כיום אין כל חובה לזמן את הוועדה- פגם חמור אותו יש לשנות".

יש דבר העומד בפני הרזון!

הצעת החוק להגבלת משקל בתעשיית הדוגמנות ביוזמתה של חברת הכנסת ד"ר רחל אדטו אושרה במליאת הכנסת בקריאה טרומית (16/6/2010)

ח"כ אדטו: "בלב הצעת החוק ניצבים בני הנוער והמתבגרים בישראל, על אוכלוסיה זו היא נועדה להגן."

היסטוריה: חוק תרומת הביציות עבר בקריאה שנייה ושלישית

עשור של דיונים ודחיות הסתיים: חוק תרומת הביציות עבר בקריאה שנייה ושלישית - ויאפשר לראשונה השתלת ביציות מנשים בריאות עד גיל 54.

ח"כ ד"ר רחל אדטו: "לאחר הריון עודף נולד סוף סוף החוק שיביא אושר לכל אותם זוגות שנאלצו לנדוד למרחקים על מנת להגשים את שאיפתם לילד"

הצעת החוק לאיסור פיצול מרשמים עברה בקריאה טרומית

מליאת הכנסת אישרה היום בקריאה טרומית ברוב מוחלט של 59 תומכים מול 0 מתנגדים את הצעת החוק לאיסור פיצול מרשמים אותה יזמה ח"כ ד"ר רחל אדטו. הצעת החוק מחייבת ניפוק מרשם באריזה הקרובה ביותר בגודלה למנת התכשיר המופיעה במרשם. ח"כ ד"ר אדטו: "הצעת החוק תמנע את ניצול המבוטחים ואת הגדלת תשלומי ההשתתפות העצמית".

אושר בקריאה שלישית:ילדים אוטיסטים יקבלו במימון המדינה טיפולי פסיכולוג ועובד סוציאלי

הצעת חוק הוספת אפשרויות טיפולי פארה-רפואיים לילדים אוטיסטים ביוזמתה של ח"כ ד"ר רחל אדטו, עברה קריאה שלישית וסופית במליאת הכנסת.

ח"כ ד"ר אדטו: "חובתנו כחברה לספק את מסגרת הטיפול ההולמת ביותר עבור הילד על מנת שנוכל לסייע בהתפתחותו והשתלבותו בחברה"

היסטוריה: חוק הביציות עבר בוועדת השרים

עשור של דחיות ליוו את חוק הביציות - עד שהיום עבר בדין רציפות בוועדת השרים לענייני חקיקה ובכך התחיל את השלב הסופי לחקיקתו.

ח"כ ד"ר רחל אדטו: "לאחר עשר שנים יצאה היום בשורה לכל אותם זוגות שנאלצו למצוא מענה בארצות נכר לטיפול בבעיית הפוריות. כמי שהייתה שותפה לחוק זה מראשית חקיקתו לפני עשור, אני שמחה כי היום ניתן אור ירוק על ידי הממשלה להביא את חוק הביציות לידי סיום".

"חובה להלחם במודל הדוגמנית האנורקסית על מנת לבלום את מגפת הפרעות האכילה בקרב ילדים ומתבגרים בישראל"

ח"כ ד"ר רחל אדטו הגישה היום הצעת חוק האוסרת הצגת דוגמניות בתת משקל בפרסומות. בנוסף נאסר שימוש בתוכנות מחשב, דוגמת Photoshop , לצורך הצרת היקפי דוגמנית.

ח"כ ד"ר אדטו נגד פיצול מרשמי תרופות

ח"כ ד"ר רחל אדטו הגישה הצעת חוק המחייבת ניפוק של רישום מרשם באריזה הקרובה ביותר בגודלה למנת התכשיר המופיעה במרשם.

הצעת חוק הוספת אפשרויות טיפול פארה-רפואיים עבור ילדים אוטיסטים

ח"כ ד"ר אדטו הגישה הצעת חוק בדבר הגדלת אפשרויות הטיפולים הפארה-רפואיים.

מטרת ההצעה - לאפשר לילדים אוטיסטים עד גיל 18 טיפול על-ידי פסיכולוג או עובד סוציאלי מקופות החולים.

הצעת חוק הגבלת ניסויים רפואיים במסגרות תחת מרות

בשנים האחרונות התגלו מספר מקרים של התנהלות בעייתית במהלך עריכת ניסויים בבני אדם במסגרות תחת מרות, בין היתר אצל חיילים. הצעת החוק מציבה תנאים וקרטריונים לפיהם ינוהלו ניסויים במסגרות רגישות אלו.

הצעת חוק בנושא שירות בחירת רופא

פריחת בתי החולים הפרטיים הובילה לתופעה מדאיגה של נטישת מיטב הרופאים את בתי החולים הציבוריים לטובת הפרטיים. משעות הצהריים בתי החולים הציבוריים ריקים מהרופאים הבכירים, אשר מבצעים נתוחים פרטיים בבתי החולים הפרטיים. התרת שירות בחירת רופא בבתי החוליים הציבוריים בצורה מוגבלת ומבוקרת היא הדרך היחידה להציל את מערכת הבריאות הציבורית.

הצעת חוק ביטול השתתפות עצמית בבחירת רופא מנתח

הגזירה של חוק ההסדרים ב 2008 כי על כל המבוטחים בביטוחים המשלימים לשאת בתשלום השתתפות עצמית בגין בחירת מנתח פגעה קשות באוכלוסייה שידה השיגה לרכוש ביטוח משלים אך אינה משגת לשלם תשלומים נוספים בגין בחירת מנתח. מוצע לתקן ולבטל את מצב זה, ולהשיב לציבור את זכויותיו שנצברו לאורך השנים.

הצעת חוק בדיקת סינון שמיעה לילדים

כיום מעטים הילודים המאותרים כליקויי שמיעה בגילאים מוקדמים מפני שאלפי ילדים נשלחים לבתיהם בלי שנבדקו והם מאותרים כלקויי שמיעה רק בגילאים מאוחרים יותר. לעומת זאת, איתור מוקדם ככל הניתן של הבעיה האקוסטית ושיקום השמיעה בגיל צעיר ככל הניתן, יאפשר את שיתופו ושילובו של הילד הסובל מכבדות השמיעה במסגרות חינוכיות רגילות, עד כדי שילובו הגמור בחברה הסובבת אותו. הצעת החוק מציעה לחייבת עריכת בדיקת שמיעה לכל הילודים ברחבי הארץ.

הצעת חוק מסמך הסכמה מדעת בשפות שונות

הצעת החוק קובעת כי כל מטופל אשר לא דובר עברית יקבל טופס הסכמה מדעת בשפה אותה הוא דובר

הצעת חוק שינוי הוראות מעבר הסדרת מקצועות הבריאות

במסגרת חקיקת חוק הסדרת מקצועות הבריאות, נפגע ציבור המטפלים אשר עבר את ההכשרה המתאימה אך לא הספיק לקבל תעודת ההכרה אשר לפי החוק החדש מהווה תנאי לעסוק כמטפל. הצעת החוק נועדה לתקן את עוולה זו.

תיקון הצעת חוק משק המדינה - סעיפים לא תקציביים בחוק ההסדרים

מערכת הבריאות מנוגדת באופייה לחוק ההסדרים אשר מטבעו, לאור אופי הדיונים הקצרים והמהירים המחויבים מעצם ההצמדה לתקציב המדינה, אינו יכול לעסוק לעומק בנושאים מקצועיים. משמעות דיון לא מעמיק בוועדות ובמליאת הכנסת יכול להוביל לפגיעה מתמשכת ומשמעותית של בריאותם ואיכות חייהם של אזרחי המדינה. הצעת החוק קובעת כי סעיפי בריאות לא תקציביים לא יוכנסו לחוק ההסדרים.

הצעת חוק תרופות מצילות חיים

חוק זה בא לתקן את הפגיעה שיצר חוק ההסדרים לשנת 2008 בכך שאסר על קופות החולים לספק תרופות מצילות ומאריכות חיים במסגרת הביטוחים המשלימים. מהות חוק זה עוסקת בהבטחת נגישות הציבור הרחב לתרופות שאינן כלולות בסל הבריאות הממלכתי (סל השירותים והטכנולוגיות) תוך מציאת פתרון לבעיית חוסר השוויוניות שחוק ההסדרים ניסה לתקן.

הצעת חוק תרומת ביציות

לאחר עיכוב רב ומשיכת רגליים בתחום זה במשרד הבריאות מזה מספר שנים, מובילה ח"כ ד"ר אדטו את הצעת חוק חשובה זו כהצעת חוק פרטית.תקנות בריאות העם מתירות תרומת ביציות רק מאישה המצויה בטיפולי הפריה או שמתן הביציות עשוי לסייע לטיפול הרפואי בה. עקב כך קיים בישראל מחסור חמור בביציות לתרומה. הצעת חוק זו מרחיבה את מעגל התורמות בצורה מהותית ומסדירה בחקיקה ראשית את כל תחום תרומת הביציות.

הצעת חוק קידום קצינות בצבא

מטרת הצעת החוק היא יצירת העדפה מתקנת לנשים באיוש תפקידי ניהול ופיקוד בצה''ל. מאחר שעד היום לא כיהנו נשים קצינות בדרגת אלוף ובתפקידי אלוף בצה''ל , וגם בקרב שאר המינויים בצמרת צה"ל יש מיעוט קצינות בהתייחס למספרם הכללי בצבא, יש צורך אמיתי לתקן את המצב בחקיקה.

100 מיליון שקל שהוקצו לשפעת החזירים - לא נוצלו

מליאת הכנסת דנה היום בשאילתא של ח"כ ד"ר רחל אדטו לסגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן בנושא "תקציב התמודדות עם מגפת השפעת העולמית". ד"ר אדטו שאלה את סגן שר הבריאות אודות ניצול התקציב.

ח"כ ד"ר אדטו:"עודף 100 מיליון השקלים מתקציב שפעת החזירים מעידים על החלטתו הפזיזה של רה"מ; 4.9 מיליון חיסונים עומדים על המדפים כאבן שאין לה הופכין"

ח"כ ד"ר אדטו על חוק היורדים:

ח"כ ד"ר אדטו נאמה במליאת הכנסת בנוגע ל"חוק היורדים" המאפשר זכות הצבעה בבחירות גם למי שירדו מן הארץ.

ח"כ ד"ר אדטו: "ההצעה של ממשלת הימין‚ לפיה אנשים שיורדים מן הארץ יוכלו להצביע בבחירות הבאות לכנסת ולהשפיע בכך על דמותנו כאן במדינה‚ ראויה לכל גינוי".

"אי אפשר לקבל מצב בו ילדים הולכים לצבא ועוברים התעללות"

ח"כ ד"ר אדטו יזמה דיון במליאת הכנסת בנושא התעללויות בחיילים ביחידות צה"ל השונות בעקבות שני מקרי התעללות שנחשפו בשבוע האחרון:" למרות ההבטחות למגר את התופעה ולעקור אותה משהשורש, זה ממשיך להעשות אז מי כאן עוצם את העיניים?" הנושא הועבר לועדת חוץ ובטחון, מולה יופיע ראש אכ"א אשר יפרט וידון במקרים האחרונים שנחשפו.

לפרוטוקול הראשוני מן המליאה לחצו כאן.

פרוטוקול הצעה לסדר מאבק ראשי רשויות בדרום בתחנת הכח הפחמית

ח"כ ד"ר אדטו העלתה במליאת הכנסת את מאבק ראשי הרשויות בדרום בהקמת תחנת הכח הפחמית.

פרוטוקול הצעה לסדר IVF

כיום בכל הגליל המערבי לא קיימת יחידת הפריה חוץ גופית, עובדה המאלצת נשים רבות לנסוע לחיפה ולמרכז מספר פעמים במהלך טיפול זה. סוגיה זו מהווה נדבך נוסף של הפערים הרפואייים בין מרכז לפריפריה, כאשר לעומת 4 יחידות מסוג IVF בירושלים או כ 10 במרכז, בכל אזור הגליל המערבי אין אף יחידה מסוג זה.

ח"כ ד"ר אדטו העלתה נושא זה על שולחן הכנסת וענה לה סגן שר הבריאות, מצ"ב הפרוטוקול.

הצעה לסדר- חוסר ביחידת IVF בגליל המערבי

הצעה לדיון מהיר מוכנות מערכת הבריאות לשפעת החורף‚ מדיניות חיסוני שפעת H1N1 ובטיחותם

הצעה לסדר- זיהום האויר החמור ואחוז החולי הגבוה בקרב ילדי חיפה

הצעה לסדר - התערבות חוק ההסדרים במערכת הבריאות

הצעה לסדר - סכנת סגירה לערן

הצעה לסדר - המצב הכלכלי ויכולת רכישת תרופות

הצעה לסדר - הכפשת שמם של רופאים ישראלים בעולם

הצעה לסדר - הורדת קריטריונים למינוי מנכלים של משרדי ממשלה

הצעה לסדר - מעמ על פירות וירקות

הצעה לסדר - ניסויי אנתרקס על חיילי צהל

הצעה לסדר - הפרטת שירותי בריאות הנפש

הצעה לסדר - מיכלי אמוניה בחיפה

הצעה לסדר - ביטול תפקיד יועצת לענייני נשים לרמטכל

הצעה לסדר - המוסד לביטוח לאומי עוקב אחר ילדים נכים

הצעה לסדר - שירותי רפואה לבדווים בנגב

הראשון זה הצעות חוק ביוזמתה, השני זה הצעות לסדר.

והנה מנשר -

ד"ר אדטו מסכמת שנה של פעילות כחברת כנסת

מושב החורף של הכנסת הסתיים, חלפה שנה מכינונה של הכנסת וחג הפסח בפתח. עבורי זוהי הזדמנות מתאימה לשתף אתכם בפעילותי במהלך השנה האחרונה.

מטבע הדברים עיקר עבודתי בכנסת התמקדה בנושאים הקשורים למערכת הבריאות. מלכתחילה כוונתי הייתה לנצל את ניסיוני רב השנים כרופאה בכירה על מנת לקדם נושאים חברתיים ורפואיים גם בכנסת. כיום, בתום השנה הראשונה אני נוכחת כי ניסוני היווה יתרון משמעותי, הן בעבודתי כחברת וועדת העבודה הרווחה והבריאות והן בעבודת החקיקה.

מתוך פעילותי במהלך השנה ניתן למנות בין היתר:

קידום חוק תרומת הביציות.

העברת חוק למען ילדים אוטיסטים המעניק להם טיפולי פסיכולוג ועובד סוציאלי.

כחלק מהמאבק בהפרעות אכילה, הצעת חוק האוסרת העסקת דוגמניות בתת משקל.

הצעת חוק האוסרת על פיצול מרשמי רופא ובכך ייחסך כסף למטופל.

הצעת חוק למען בחירת רופא מנתח בבתי חולים ציבוריים.

הצעת חוק המגבילה עריכת ניסיונות רפואיים באנשים הנמצאים תחת מרות כגון חיילים בצבא.

פעילות למען חולי הנפש המאושפזים בתנאים תת- אנושיים בבי"ח פסיכיאטריים.

מאבק נגד הוצאת 65 מיליון ₪ מסל התרופות.

פעילות סביבתית כגון המאבק נגד הקמת תחנת כוח פחמית באשקלון.

במסגרת פעילותי המפלגתית בקדימה, התמקדתי במטה הנשים של המפלגה ובעזרתן של רכזות הנשים הפעילות והמסורות ברחבי הארץ ערכנו כנס נשים ביום המאבק באלימות נגד נשים וכן כנס מרשים לכבוד יום האישה הבינלאומי.

כמו כן, סיירתי ברחבי הארץ ונפגשתי עם פעילים, רכזים, ראשי מועצות ואנשי שטח.

באתר האינטרנט שלי נמצא מידע עדכני על פעילותי בזירה הפוליטית והפרלמנטארית.

חשוב לי להיות אוזן קשבת עבורכם, אשמח מאוד לשמור על קשר ולקבל הצעות ורעיונות לחקיקה.

פסח כשר ושמח,

בברכה חמה

ח"כ ד"ר רחל אדטו

יופי אבי אני יושב עכשיו ומוחא לך כפיים. יצאת גבר...

תסתכל על המראה ותגיד לעצמך אני גבר.

שכר חברי הכנסת בניגוד לשכר המינימום ישולם מתקציב המדינה.

ואיך שכר המינימום ישולם אם יעלה ? מרווחי המפעלים והחברות.

אם מפעל שמייצר לאנגליה והיה מרוויח בעבר כל חודש 100 ליש"ט שזה היה 770 שקל, ושכר העובדים היה 500 שקל היה לו רווח של 270 שקלים.

כיום השטרלינג ירד ל-5.8 והוא עדיין מוכר ב-100 ליש"ט (אם יעלה את המחיר לא יקנו ממנו). כשימיר את זה לשקלים זה יהיה 580 שקלים. כבר אתה רואה שהרווחים ירדו. בלי שהעלו את שכר המינימום.

אז מה הקשר לילד שמנת או כל מה שרשמת ?

דביל

מי שצריך לעשות חושבים פעם הבאה הם מצביעי ש"ס שחרטו על דגלם שהם מפלגה חברתית. אבל בפרשת בית הספר בעמנואל אף אחד מהמפלגה לא התבטא בעד או נגד. ועכשיו בהצבעת שכר המינימום חברי הכנסת של ש"ס הצביעו נגד. מה שסותר את רוח המפלגה.

בתור בן אדם שכל היום קורא עיתונים אתה צריך לדעת קצת יותר.

חוק המינימום עלה להצבעה ונדחה.

למה? כי הכל בולשיט.

אבל העיקר שלשרים ולחברי כנסת עלתה המשכורת.

אתה גר עם ההורים נכון?

על מה אתה משלם?

עבדת כדי לשלם משהו?

אתה חתיכת דביל.

לא אני.

כי יש אנשים שגרים פה לידי, ושעובדים איתי שמ4500 שקל פחות או יותר צריכים לממן ילד בבית ספר, אז אתה מספר לי על הבעלים המסכן של המפעל שמרוויח מיליונים אבל לא מזיז לו את קצה הציפורן העובדים שלו? כי הליש"ט נפלה? מעניין לי את התחת.

בלי האנשים האלו הוא לא היה מרוויח אגורה, ולא דולר, ולא סנט ולא יורו ולא כלום.

ואני הדביל נכון?

תצעק תצעק על ש"ס (שהם חרא בעצמם) אבל אתה אידיוט לא פחות גדול אם אתה מעלים עין מזה שדופקים את השכבות החלשות (שכחתי, ברמת אביב זה לא עובד ככה, שתי מכוניות זה בקליל)....תעשה טובה אל תענה, גם ככה חצי מהאנשים פה חושביםש אתה דפקט, אני עד עכשיו חשבתי שאתה יותר מזה...הבתני שאתה סתם אידיוט מפונק.

ומה שכתבת בתגבוה השנייה שלך:

אהוד ברק.

בעל זיקה מטורפת לביטחון, מה זה זיקה? מר ביטחון הרמטכ"ל המעוטר ביותר בצה"ל.

הוא בדיחה.

אל תדבר סתם.

עזוב נו....

Guest עידן דורון
בתור בן אדם שכל היום קורא עיתונים אתה צריך לדעת קצת יותר.

חוק המינימום עלה להצבעה ונדחה.

למה? כי הכל בולשיט.

אבל העיקר שלשרים ולחברי כנסת עלתה המשכורת.

אתה גר עם ההורים נכון?

על מה אתה משלם?

עבדת כדי לשלם משהו?

אתה חתיכת דביל.

לא אני.

כי יש אנשים שגרים פה לידי, ושעובדים איתי שמ4500 שקל פחות או יותר צריכים לממן ילד בבית ספר, אז אתה מספר לי על הבעלים המסכן של המפעל שמרוויח מיליונים אבל לא מזיז לו את קצה הציפורן העובדים שלו? כי הליש"ט נפלה? מעניין לי את התחת.

בלי האנשים האלו הוא לא היה מרוויח אגורה, ולא דולר, ולא סנט ולא יורו ולא כלום.

ואני הדביל נכון?

תצעק תצעק על ש"ס (שהם חרא בעצמם) אבל אתה אידיוט לא פחות גדול אם אתה מעלים עין מזה שדופקים את השכבות החלשות (שכחתי, ברמת אביב זה לא עובד ככה, שתי מכוניות זה בקליל)....תעשה טובה אל תענה, גם ככה חצי מהאנשים פה חושביםש אתה דפקט, אני עד עכשיו חשבתי שאתה יותר מזה...הבתני שאתה סתם אידיוט מפונק.

ומה שכתבת בתגבוה השנייה שלך:

אהוד ברק.

בעל זיקה מטורפת לביטחון, מה זה זיקה? מר ביטחון הרמטכ"ל המעוטר ביותר בצה"ל.

הוא בדיחה.

אל תדבר סתם.

עזוב נו....

איפה אמרתי שהחוק לא עלה להצבעה ? אבל בניגוד לשכר חברי הכנסת שמגיע מתקציב המדינה, העלאת שכר המינימום יגיע מהמנהלים במשק.

השכר עלה על-פי חוק כי שכר חברי הכנסת צמוד למדד וליוקר המחייה. הם העבירו את זה ברוב ובהחלטה דמוקרטית. מה לעשות...

הביצה והתרנגולת. ובלי הבעלים לא היה להם איפה לעבוד.

אני לא גר ברמת אביב. והמצב הכלכלי שלי בכלל לא משנה.

לא אחד אומר שאם יעלו את שכר המינימום יפטרו אנשים. אז מה תעדיף ? ששלושה עובדים איתך ירוויחו עוד, אבל שניים נוספים יפוטרו ?

עכשיו מבחינת הדפקט והאדיוט. מבחינת איי-קיו או אישיות ? שאני אדע לדווח מה חצי מהאנשים בפורום יודעים ואבחנו שאנשי מקצוע לא ראו...

עידן - מה אתה בא להראות פה, שחברי כנסת עובדים?

עשה טובה - תבדוק מכל הצעות החוק והחוקים שהיא יזמה (לא קראתי את הכל, אבל אני בטוח שחלקם מצוינים ומבורכים) - בכמה מהם היא ערכה מחקר מקיף ומעמיק על השפעות החוק אותו היא יוזמת על החיים - חברתית, כלכלית, משפטית.

שלי יחימוביץ' יזמה ויוזמת חוקים למען נשים בתחום דיני העבודה. עם כל חוק שעובר, פחות ופחות נשים מתקבלות לעבודה. אז מה?

Guest עידן דורון
עידן - מה אתה בא להראות פה, שחברי כנסת עובדים?

עשה טובה - תבדוק מכל הצעות החוק והחוקים שהיא יזמה (לא קראתי את הכל, אבל אני בטוח שחלקם מצוינים ומבורכים) - בכמה מהם היא ערכה מחקר מקיף ומעמיק על השפעות החוק אותו היא יוזמת על החיים - חברתית, כלכלית, משפטית.

שלי יחימוביץ' יזמה ויוזמת חוקים למען נשים בתחום דיני העבודה. עם כל חוק שעובר, פחות ופחות נשים מתקבלות לעבודה. אז מה?

שלי יחימוביץ' פופוליסטית. היא הרי הגיעה מהתקשורת.

אבל חברי כנסת מושמצים יתר על המידה. יש כאלה שלא עושים כלום, יש כאלה שיוזמים חוקים מטומטמים (גלעד ארדן לדוג'). אבל מאחורי רוב החוקים עומד מחקר. ויש חברי כנסת שנמצאים מעל 80% מהמליאות אבל בתאכלס לא עושים כלום.

לא אחד אומר שאם יעלו את שכר המינימום יפטרו אנשים. אז מה תעדיף ? ששלושה עובדים איתך ירוויחו עוד, אבל שניים נוספים יפוטרו ?

ולא אחד אומר שאם יעלו את שכר המינימום כוח הקניה יעלה.

Guest עידן דורון

זה לא עלול לגרור את המשק למצב ההפוך, אינפלציה ?

אתם מפספסים את העיקר.

אם יעלו את שכר המינימום אז יהיה ליותר משפחות קיום מכובד יותר. זה מה שמעניין.

את איזוני המאקרו יש אלף דרכים לעשות ושלא ימכרו לכם לוקשים.

זה לא עלול לגרור את המשק למצב ההפוך, אינפלציה ?

זה מצחיק שכלכלנים מומחים מכל רחבי הארץ בטח עסקו בנושא כשזה עלה לכנסת, ואנשים פה מדברים על זה כאילו זה משהו פשוט...

ברור שזה יכול לגרום לאינפלציה או לאבטלה מצד אחד וגם ברור שזה יכול להעלות את כוח הקנייה מצד שני.. זה תלוי בהמון גורמים, את חלקם ציינו פה...

אם מעלים את שכר המינימום ושאר המשכורות יישארו זהות, אז יכול להיות שיעלה המחיר של כל מיני מוצרים שנועדו לעובדים הפשוטים (מוצרים שהמחיר שלהם לא תחת פיקוח) אבל הכל תלוי במידה.

גם לגבי האבטלה (פיטורי עובדים עקב ה"קנס" שזה יגרום למעסיקים) לא בטוח, כי אם חברה מרוויחה המון כסף והיא תרוויח קצת פחות, עדיין ישתלם לה אולי להחזיק את כל העובדים, יכול להיות שיהיו חברות אחרות שיתייעלו אבל הן יעשו את זה בין כה וכה כדי למקסם את הרווחים או במשבר הבא...

בקיצור אני סומך על המומחים שיגידו האם צריך להעלות את שכר המינימום ובכמה, לא כי הם הוכיחו בעבר שאפשר לסמוך עליהם (ממש אי אפשר) אלא כי הם מבינים יותר ממני ומאיתנו והסיכוי שלהם להבין את הלך הרוח בשוק כנראה גבוה יותר משלנו.

זה מצחיק שכלכלנים מומחים מכל רחבי הארץ בטח עסקו בנושא כשזה עלה לכנסת, ואנשים פה מדברים על זה כאילו זה משהו פשוט...

ברור שזה יכול לגרום לאינפלציה או לאבטלה מצד אחד וגם ברור שזה יכול להעלות את כוח הקנייה מצד שני.. זה תלוי בהמון גורמים, את חלקם ציינו פה...

אם מעלים את שכר המינימום ושאר המשכורות יישארו זהות, אז יכול להיות שיעלה המחיר של כל מיני מוצרים שנועדו לעובדים הפשוטים (מוצרים שהמחיר שלהם לא תחת פיקוח) אבל הכל תלוי במידה.

גם לגבי האבטלה (פיטורי עובדים עקב ה"קנס" שזה יגרום למעסיקים) לא בטוח, כי אם חברה מרוויחה המון כסף והיא תרוויח קצת פחות, עדיין ישתלם לה אולי להחזיק את כל העובדים, יכול להיות שיהיו חברות אחרות שיתייעלו אבל הן יעשו את זה בין כה וכה כדי למקסם את הרווחים או במשבר הבא...

בקיצור אני סומך על המומחים שיגידו האם צריך להעלות את שכר המינימום ובכמה, לא כי הם הוכיחו בעבר שאפשר לסמוך עליהם (ממש אי אפשר) אלא כי הם מבינים יותר ממני ומאיתנו והסיכוי שלהם להבין את הלך הרוח בשוק כנראה גבוה יותר משלנו.

הכל נכון, חוץ מאשר ההנחה שיש איזשהו מומחה אובייקטיבי. לימודי המקרו כלכלה ב 40 השנים האחרונות רחוקים להיות מדע, הם קרובים יותר לעיקרי אמונה, שמשרתים אינטרסים מסויימים. ובגלל זה נדמה שהם הוכיחו שאי-אפשר לסמוך עליהם. למעשה - יש להמלצות המומחים תוצאות עיקביות מאוד בכל התקופה הזו.

וחוץ מזה - מה שפלדמן אמר.

שזה בעצם תפקיד שלה.

נו מה אתה ילד? להוא ולהגיד שכל חברי הכנסת בטלנים ועצלנים שלא עושים כלום זה נורא באופנה אבל בתכלס אתה יודע שזה לא נכון.

איך בדיוק סמנכ"ל בחברה ציבורית בת"א100 עוזר לציבור? הוא עוזר לבעלי המניות שלו להרוויח כסף. ועל זה הוא מקבל לפחות פי 2 בממוצע ממה שכל חבר כנסת מרוויח.

אולי לא חשבת על זה לעומק אבל המפלגות צריכות שהציבור יבחר בהן, ולכן הן חייבות להעמיד ברשימות שלהן את המתמודדים הכי איכותיים שהן יכולות למצוא. אחרת פשוט לא יצביעו להן. אתה לא באמת חושב שחברי הכנסת צריכים להרוויח משכורת נמוכה כי אז איכות המתמודדים תהיה בהתאם ואלו האנשים שינהלו את המדינה שלך. להיפך, אם כבר אז להעלות את המשכורת של הח"כים כי זה יגרום לעליה באיכות המתמודדים ויותר ויותר מנהלים מוכשרים ירצו להיות ח"כים (תוך כדי שהפיתוי שלהם לקחת שוחד ושאר שחיתויות ירד). היום מישהו כמו דן חלוץ לדוגמא מרוויח בקמור 150 אלף שקל בחודש (עלות שכר למעביד) שזה פי 3-4 ממה שמרוויח חבר כנסת בישראל. ודן חלוץ הוא מנהל-על, אחד הטובים שיש בישראל שעשה מהפכת ענק בחיל האוויר. אחד כמוהו צריך להיות פראייר לעבור לפוליטיקה. אם הוא יעשה את זה הוא יעשה את זה מתוך אידיאל לא מתוך מניע כלכלי.

איפה אמרתי שהחוק לא עלה להצבעה ? אבל בניגוד לשכר חברי הכנסת שמגיע מתקציב המדינה, העלאת שכר המינימום יגיע מהמנהלים במשק.

השכר עלה על-פי חוק כי שכר חברי הכנסת צמוד למדד וליוקר המחייה. הם העבירו את זה ברוב ובהחלטה דמוקרטית. מה לעשות...

הביצה והתרנגולת. ובלי הבעלים לא היה להם איפה לעבוד.

אני לא גר ברמת אביב. והמצב הכלכלי שלי בכלל לא משנה.

לא אחד אומר שאם יעלו את שכר המינימום יפטרו אנשים. אז מה תעדיף ? ששלושה עובדים איתך ירוויחו עוד, אבל שניים נוספים יפוטרו ?עכשיו מבחינת הדפקט והאדיוט. מבחינת איי-קיו או אישיות ? שאני אדע לדווח מה חצי מהאנשים בפורום יודעים ואבחנו שאנשי מקצוע לא ראו...

הביצה והזין שלי.

אם הישראלים היו מוכנים לעבוד בעבודות שיש (אתה מוכן לעבוד מסביב לשעון? בבניין? בנהיגה? מי שכן שישלח פרטית...נראה מה ממכם רציניים כי אפשר לסדר לאנשים עבודה) אין פה שום תירוץ.

לא אחד אומר (מתייחס לשורה שהדגשתי) מה האינטרס שלו?

תן לי לנחש? כולם עשירים שדואגים לבעלי המפעלים לא!?!? יופי לא חשבתי אחרת.

לגבי האייקיו? לא חשבתי שאתה טיפש, אני חושב שאתה מתנהג כמו דביל מושלם.

אתה לא מסכים להתסכל טיפל'ה מעבר לקיום שלך (וכבר הוכחת את זה) ואני אזכיר את מה שכתתבת על זה שפורום זו "דמות"? אז אם אתה לא רואה שלאנישם אל אכפת והם כועסים מתעצבנים ומתחילים לשנוא אותך אז אתה דביל, וחבל.

וכתבתי לך את זה בכמה נושאים...אבך העיקר, שאתה אומר שלא אחד ולא שניים אמרו שיפוטרו.

אני אתן לך דוגמה, אוויס היו בהפסדים, עשינו בלאגן, קיבלנו העלאה בשכר, אף עובד בחברה לא פוטר ואני אומר לך באחריות.

בכל מקום אפשר לעשות את זה.

תקרא מה עומרי פלדמן כתב, העניין הוא לא מי מבין יותר ומה יקר הלעשירים, העניין הוא שיותר אנשים במדינה שלא קוראים להם עידן דורון או אבי קוסטה שמצא עבודה נורמלית יוכלו להתקיים בכבוד ולא לסבול.

אבל צודק, יותר חשוב שבעלי המפעל ירוויחו לא?

בני בנתיים, הממשלה (שהוכיחה שאין בה מומחה לכלום) הצביעה נגד ההעלאה.

אולי בהסתדרות ייזכרו שיש להם ביצים ויעשו משהו עם זה...

Guest עידן דורון
הביצה והזין שלי.

1. אם הישראלים היו מוכנים לעבוד בעבודות שיש (אתה מוכן לעבוד מסביב לשעון? בבניין? בנהיגה? מי שכן שישלח פרטית...נראה מה ממכם רציניים כי אפשר לסדר לאנשים עבודה) אין פה שום תירוץ.

2. לא אחד אומר (מתייחס לשורה שהדגשתי) מה האינטרס שלו?

תן לי לנחש? כולם עשירים שדואגים לבעלי המפעלים לא!?!? יופי לא חשבתי אחרת.

לגבי האייקיו? לא חשבתי שאתה טיפש, אני חושב שאתה מתנהג כמו דביל מושלם.

אתה לא מסכים להתסכל טיפל'ה מעבר לקיום שלך (וכבר הוכחת את זה) ואני אזכיר את מה שכתתבת על זה שפורום זו "דמות"? אז אם אתה לא רואה שלאנישם אל אכפת והם כועסים מתעצבנים ומתחילים לשנוא אותך אז אתה דביל, וחבל.

וכתבתי לך את זה בכמה נושאים...אבך העיקר, שאתה אומר שלא אחד ולא שניים אמרו שיפוטרו.

אני אתן לך דוגמה, אוויס היו בהפסדים, עשינו בלאגן, קיבלנו העלאה בשכר, אף עובד בחברה לא פוטר ואני אומר לך באחריות.

בכל מקום אפשר לעשות את זה.

3. תקרא מה עומרי פלדמן כתב, העניין הוא לא מי מבין יותר ומה יקר הלעשירים, העניין הוא שיותר אנשים במדינה שלא קוראים להם עידן דורון או אבי קוסטה שמצא עבודה נורמלית יוכלו להתקיים בכבוד ולא לסבול.

אבל צודק, יותר חשוב שבעלי המפעל ירוויחו לא?

בני בנתיים, הממשלה (שהוכיחה שאין בה מומחה לכלום) הצביעה נגד ההעלאה.

אולי בהסתדרות ייזכרו שיש להם ביצים ויעשו משהו עם זה...

חילקתי לסעיפים כדי שיהיה לי יותר קל לענות, ולך יהיה יותר קל לעקוב למה אני עונה.

1. השאיפה היא שבעלי השכלה אקדמאית לא יצטרכו לעבוד בעבודה סיזיפית. לא מתפקידם של בעלי ההשכלה הגבוהה "להוציא את הערמונים מן האש". אבל בהחלט, אדם לא יכול להתלונן למה מביאים עבודה זרה מחד גיסא, ומאידך לא להסכים לקטוף תפוזים, לעבוד בבניין ולטפל בקשישים.

2. אלה כלכלנים שמקבלים שכר על-ידי האוצר. והאינטרס של האוצר בסופו של דבר הוא לא להעלות את שכר המינימום. בהחלט. אבל אותם כלכלנים גם לפני שנתיים נתנו עצות מצויינות בזמן המשבר הכלכלי בארה"ב. כולם מונעים מאינטרס. ואף כלכלן לא יכול להגיד מה בדיוק יקרה אם יעלו את שכר המינימום. הכל על-פי הערכה ובתיאוריה. כי כל משק מגיב אחרת ובהתאם למצב העולמי.

3. ההגיון אומר שבינתיים שכר המינימום עומד על 3850 ? אפשר להעלות אותו ל-4000. ולא ב-750 שקלים. אם לא יצור טלטלה לשקול העלאה נוספת.

ועם כל הנסיון להיות פוליטיקלי קורקט, אולי הגיע הזמן להסביר לאנשים שאם הם מרוויחים 4000 שקלים הם לא יכולים להביא חמישה ילדים ? כי הילדים נולדים לעוני ומלחמה ללחם. וסובלים.

והדבר האחרון, וכל עוד הרוב המוחץ, ומדובר ברוב מוחץ, בוודאות! מחוץ לפורום. החברים, המכרים, הדיירים מהבניין, מפקדיי בצבא, מורים יודעים שאני לא דביל אני שלם עם עצמי. וכך טוב לי. כי אנחנו נבחנים ביחסי האנוש בחוץ. ושם אני מצטיין.

עובדה שיש ישראלים שהולכים לאוסטרליה לעבוד בחקלאות.

למה?... כי משלמים להם 25$ לשעה בעוד שההוצות שלהם בחווה על מגורים ואוכל לבעל החווה מסתכמים ב-20$ דולר ליום.

ויש לי עוד חברים שמעדיפים לעבוד בעבודות פיזיות מאשר שירות לקוחות ומכירות שנראית לי למשל כהרבה יותר "נוחות".

יש ויש, לא כולם עצלנים.

עידן, בגלל זה אני מתעצבן עליך.

כי גם אני יודע שאתה לא אידיוט ומח לא חסר לך (בניגוד להמון אחרים בפורום הזה) ואתה לפעמים מזכיר לי את לוני :flowers:

ונחזור לנושא....

1)יופי.

כמה אנשים בגיל 21 בעלי השכלה אקדמית יש? מה הבעיה שתוך כדי לימודים הם יעבדו בעבודות סיזיפיות? אני הייתי די עצלן והצלחתי....כל אחד יכול.

2) עפ"י הצעת החוק, שכר המינימום היה אמור לעלות בהרגה רק כדי לבדוק את ההשפעה של זה על השוק.

אתה באמת חושב שרצו סתם להקפיץ ב1000 שקל? רצו להעלות ב200, ואז בעוד 300 ואז שוב בעוד כמה, לא זוכר בדיוק וזה לא רלוונטי לנקודה.

3) נכון לא פוליטקלי קורקט אבל נכון.

מאידך גיסא (כתבת החזרתי:)) מה תגיד על אדם שפוטר עקב צמצומים והעובדה שהוא בן 40 והרוויח (נניח) 17 ויש לו 4 ילדים, ועכשיו הוא מרוויח 4?

והגזירה החדשה: בקרוב יועלו מחירי החשמל בכ- 1%. הסיבה? צורכים הרבה חשמל ויש מחסור חמור, שבתוך כמה שנים יגדל ולמדינת ישראל לא יהיה מספיק חשמל כדי לספק את הביקוש.

אכן, makes total sense. אין מספיק, אז נעלה את המחיר של המוצר הכי בסיסי כיום בעולם (או בין 3 הבסיסיים).

להשקיע בתחנות חדשות, מוגזות, סולאריות ושלל דרכים אחרות להפיק חשמל בזול - לא. לזה אפשר לחכות עוד 6-7 שנים, שכמה עשרות יגזרו קופונים, ואז נוציא קמפיין בטלוויזיה: ישראל משתנקת, אז חסכו בחשמל.

אגב, זה מזכיר לי, הפרסומת של "ישראל מתייבשת" - עד כמה זה טפשי שהיא אומרת שבעוד 3 שנים לא תהיה בעיית מים - "כי מתקני ההתפלה יתחילו לפעול" - בעוד שההחלטה להקים את מתקני ההתפלה נתקבלה בשנת 1998, ומאז היא תקועה בנבכי הביורוקרטיה והשחיתות (ובינתיים בערך 90% ממי שעבד ברשות המים ומשרד התשתיות על הפרויקט הזה עבר לחברות שהולכות לעשות הון מהמתקנים האלה).

אכן - חלם זה פה!

והגזירה החדשה: בקרוב יועלו מחירי החשמל בכ- 1%. הסיבה? צורכים הרבה חשמל ויש מחסור חמור, שבתוך כמה שנים יגדל ולמדינת ישראל לא יהיה מספיק חשמל כדי לספק את הביקוש.

אכן, makes total sense. אין מספיק, אז נעלה את המחיר של המוצר הכי בסיסי כיום בעולם (או בין 3 הבסיסיים).

להשקיע בתחנות חדשות, מוגזות, סולאריות ושלל דרכים אחרות להפיק חשמל בזול - לא. לזה אפשר לחכות עוד 6-7 שנים, שכמה עשרות יגזרו קופונים, ואז נוציא קמפיין בטלוויזיה: ישראל משתנקת, אז חסכו בחשמל.

אגב, זה מזכיר לי, הפרסומת של "ישראל מתייבשת" - עד כמה זה טפשי שהיא אומרת שבעוד 3 שנים לא תהיה בעיית מים - "כי מתקני ההתפלה יתחילו לפעול" - בעוד שההחלטה להקים את מתקני ההתפלה נתקבלה בשנת 1998, ומאז היא תקועה בנבכי הביורוקרטיה והשחיתות (ובינתיים בערך 90% ממי שעבד ברשות המים ומשרד התשתיות על הפרויקט הזה עבר לחברות שהולכות לעשות הון מהמתקנים האלה).

אכן - חלם זה פה!

לא מצאתי שום כתבה שמדברת על הנושא, אפשר קישור?

מה שכן מצאתי הוא שמחירי החשמל ירדו ב-10% בפברואר השנה, ככה שזה לא ממש הגיוני שרוצים לייקר בגלל "מחסור" בחשמל.

לא מצאתי שום כתבה שמדברת על הנושא, אפשר קישור?

מה שכן מצאתי הוא שמחירי החשמל ירדו ב-10% בפברואר השנה, ככה שזה לא ממש הגיוני שרוצים לייקר בגלל "מחסור" בחשמל.

אכן מחיר החשמל הולך לעלות באחוז, אבל למר עוזי לנדאו יש פתרון, לנדאו מציע לנו פשוט לקנות מוצרי חשמל יותר מתקדמים שמבזבזים פחות חשמל וכך לא נרגיש את העלייה.

אבל כנראה שהוא לא חשב שאולי יש אנשים במדינה שאין להם כסף עכשיו לקנות מקרר ומכונת כביסה חדשים ומתקדמים.

אכן - חלם זה פה!

לגבי התפלת המים - היא לא תקועה. תקועה זה ביטוי פאסיבי נייטרלי. ההחלטה הזאת נתקעה ונתקעת, באופן אקטיבי, כדי לודא את העברת תחום התפלת המים, בתחושת משבר ו"בכל מחיר", בדיוק ע"י אותם אנשים שעוברים אחר כך לתפקידים בכירים בחברות ההתפלה. ואלה בדיוק אותם האנשים שניהלו ומנהלים את המדיניות הכלכלית שבגללה נפתח נושא הקיטורים הזה.

ראש מכון המים בטכניון, פרופ' רפי סמית:

סמית אמר כי בשנת 2002 החליטה הממשלה על תוכניות מאסיביות להתפלת מים, כ-400 מיליון מ"ק לשנה, אך למרות ההחלטה הוקמו מאז רק שני מתקנים שהיקף ייצורם 130 מ"ק לשנה, "כשליש מההחלטה המקורית". מתקנים אחרים לדבריו לא הוקמו בעיקר בשל "סחבת והערמת קשיים אינסופיים מכל הכיוונים בעידוד אנשי האוצר. השפל הבולט ביותר היה ההחלטה לתת בידי מקורות את בניית מתקן אשדוד בהיקף של 45 מיליון מ"ק לשנה. המתקן מעולם לא הוקם והביצוע נדחה כל הזמן באמתלות שונות, בעיקר על-רקע הדרישה של האוצר להפריט את החברה".

סמית מתח ביקורת קשה על "אנשי האוצר" שחברו לטענתו יחד עם עיתונאים כגון "נחמיה שטרסלר ודומיו", כדי למנוע את הקמת מתקני ההתפלה. "פגישות מקריות עם נציגי האוצר העלו סוג מאד מסוים של אנשים צעירים מאד, המגלים בורות עמוקה בענייני מים עליהם הם מופקדים, אשר לא מגיבים לשאלות כלפיהם, עונים רק למה שהחליטו מראש, מתעלמים מכל דבר אחר. נראה כאילו הם מכוונים לצורה זו של התנהגות... כל נושאי המים, הצרכים, בנין העל הכלכלי על בסיס המים והחקלאות, תעשיית המזון וכו, אינם מעניינם. הם מסתכלים רק על ההבדל בין עלות המים המותפלים לעלות המים המופקים מבארות וטוענים שההבדל יעלה הרבה כסף לקופת המדינה. אין להם כל התייחסות לכמה יעלו לקופת המדינה כל ההפסדים הקשורים לבניין העל-תעשייתי הבנוי על מקורות המים". "הידענות כביכול והשחצנות של פקידי האוצר", מוסיף סמית, גורמת לסכנת המלחת מקורות המים עקב שימוש יתר.

סמית העלה טענות על חשש לשחיתות בהתנהלות אנשי האוצר. לטענתו מתרחשת "תופעה מוזרה" לפיה "אנשים העוזבים את האוצר מתקבלים לאותם ארגונים מהם מנעו להתפתח במשך השנים. בתחום המים זה מאד בולט - מנכ"לי מקורות לשעבר, מנכ"ל IDE ועוד"

וכן - מדיניות " קצץ ויבש את השירות הציבורי, השמץ אותו והפרט אותו, עבור לנהל את השירות המופרט" תקפה לרוב תחומי הפעילות הציבוריים (עדיין) בארץ.