Jump to content

נושא שנאה לממשלה

Castor Troy

Recommended Posts

במקום להעלות למעשנים את המס על הסיגריות, שיוציאו מסל הבריאות את הסבסוד הממשלתי למעשנים שלוקים בסרטן ריאות או כל מחלה אחרת שהביאו על עצמם, במו ידיהם, בגלל שבחרו לעשן.

מי שרוצה לעשן - תיסלם, רק שיקח את זה על עצמו ולא יפיל את זה על המסים העתידיים של כולנו.

מקובל עליי לחלוטין - למרות שבפועל הביצוע יהיה קשה, כי זה יהיה מאבקים סטייל הביטוח הלאומי, להוכיח אם זה הגיע מהעישון או לא, ויש לי הרגשה שבפועל המדינה לא תטפל בכל מי שתוכל להתנער ממנו.

ועדיין - זה לגיטימי מבחינתי. אם אין כסף, והמעשנים עולים למדינה כסף - סבבה. וזה גם פתח להרבה דברים אחרים - כמו להוציא מסל הבריאות סבסוד לכל דבר שנובע מאורח חיים לא בריא. אבל זה לא יקרה, אז אין מה לדאוג לגבי היישום.

מה שמזכיר לי את הפרק האדיר ביס, פריים מיניסטר. מישהו פה ראה?

Jim Hacker: "Humphrey, we are talking about 100,000 deaths a year."

Sir Humphrey: "Yes, but cigarette taxes pay for a third of the cost of the National Health Service. We are saving many more lives than we otherwise could because of those smokers who voluntary lay down their lives for their friends. Smokers are national benefactors."

http://www.yes-minister.com/sounds/ypm13q2.ram

היה גם קטע שבו האמפרי מסביר שאמנם צריך לשלם על טיפולים רפואיים, אבל הם חישבו את זה ואחרת המדינה היתה צריכה לשלם יותר על הפנסיה שלהם. תכנית אדירה.

מי כמוני מתנגד לתשלום החודשי לאברכים, אבל ההתנגדות בשימוש כספי המסים מבחינתי קיימת גם עבור מעשנים שמביאים מחלות על עצמם, במודע, ומצפים שהקופה תממן את זה במידה ויחלו.

מעבר לזה, זה לא יאמן שאנשים כאן בקרייסס על העלאת מחירי הסיגריות (או שזה בעיקר פוזה? מי יודע), כשכמו שרביד אמר, זה רלוונטי ל-20% בערך מהעם.

הדלק עולה, והוא רלוונטי ל-100% מהעם בכל דרך אפשרית: רכב פרטי, תחבורה ציבורית, מוניות - הכל.

ולהבדיל מסיגריות, הדלק חיוני והכרחי לכל אזרח במאה ה-21.

אי אפשר להסתדר בלי דלק, אי אפשר להגמל משימוש בדלק, והוא נוגע לכל האוכלוסיה בלי יוצאים מן הכלל - אז עם כל חוסר הכבוד לסיגריות, גזרות על הדלק הן קשות הרבה יותר.

מי כמוני מתנגד לתשלום החודשי לאברכים, אבל ההתנגדות בשימוש כספי המסים מבחינתי קיימת גם עבור מעשנים שמביאים מחלות על עצמם, במודע, ומצפים שהקופה תממן את זה במידה ויחלו.

מה עם מי שחלה כשאכל לא בריא?

מי שיש לו בעיות בכבד בגלל שתייה?

מי שנהג לא בטוח ונפגע בתאונה?

מי ששיחק רוגבי ונפצע?

את דעתי לגבי מסים אני חושב שאתה יודע, ועדיין, מה ההבדל?

מעבר לזה, זה לא יאמן שאנשים כאן בקרייסס על העלאת מחירי הסיגריות (או שזה בעיקר פוזה? מי יודע), כשכמו שרביד אמר, זה רלוונטי ל-20% בערך מהעם.

הדלק עולה, והוא רלוונטי ל-100% מהעם בכל דרך אפשרית: רכב פרטי, תחבורה ציבורית, מוניות - הכל.

ולהבדיל מסיגריות, הדלק חיוני והכרחי לכל אזרח במאה ה-21.

אי אפשר להסתדר בלי דלק, אי אפשר להגמל משימוש בדלק, והוא נוגע לכל האוכלוסיה בלי יוצאים מן הכלל - אז עם כל חוסר הכבוד לסיגריות, גזרות על הדלק הן קשות הרבה יותר.

זאת לא תחרות, אתה יודע... אנשים כועסים על משהו שרלוונטי אליהם.

זה כמו שלא תבין למה אנשים כועסים על מחיר של כרטיס למשחק כדורגל בזמן ששכר הדירה שלהם עלה. אין קשר בין אחד לשני.

אגב, ספציפית אליי סיגריות יותר רלוונטיות מדלק... וכן, זה קשה יותר, בלה בלה. עדיין, בשביל הרקורד, אני יכול להסתדר בלי לצאת מהעיר שלי (או מהבית שלי) ורק עם הליכה ברגל.

רק ש-"ספציפית" זה לא דבר רלוונטי בהתייחסות לגזרות על הכלל.

העם יעדיף שמחירי העיתונים יעלו, אבל שכר הדירה ירד. להומלסים, ספציפית, זה דווקא יפגע באיכות החיים.

דלק קשור לחייהם של 100% מתושבי המדינה, גם לשלך. אתה משלם על אוטובוסים, אבא שלך משלם על דלק למכונית הפרטית שלכם, כשאתה נתקע אתה משלם על מונית, אתה לא יכול לברוח מזה.

סיגריות? אתה לא מעשן, והופ, זה לא נוגע אליך. אז דיי ברור איזו גזרה פוגעת בעם, ואיזו פוגעת במי שבחר להפגע ממנה.

רק ש-"ספציפית" זה לא דבר רלוונטי בהתייחסות לגזרות על הכלל.

העם יעדיף שמחירי העיתונים יעלו, אבל שכר הדירה ירד. להומלסים, ספציפית, זה דווקא יפגע באיכות החיים.

דלק קשור לחייהם של 100% מתושבי המדינה, גם לשלך. אתה משלם על אוטובוסים, אבא שלך משלם על דלק למכונית הפרטית שלכם, כשאתה נתקע אתה משלם על מונית, אתה לא יכול לברוח מזה.

סיגריות? אתה לא מעשן, והופ, זה לא נוגע אליך. אז דיי ברור איזו גזרה פוגעת בעם, ואיזו פוגעת במי שבחר להפגע ממנה.

לאבא שלי יש דלקן (חרא של דבר אם אתה שואל אותי), אני לא נוסע בתחבורה ציבורית אלא אם אני חייב, ואני לא נתקע.

הטעות של אמיר פרץ בחוק שכר המינימום היא שהוא ניסה להנחיל קפיצה של 20% בשכר של כ-25% מהעובדים במשק. זה יותר מדי כסף. אם הוא היה חכם יותר הוא היה יוזם העלאה רכה של 5-7% ואז סיכוי הרבה יותר גבוה שזה היה עובר.

קשקוש בלבוש.

החוק הזה לא היה עובר לא משנה מה.

מה שנכון היה לעשות אותו ביותר הדרגתיות בפעימות של שנה מה שיקח 3 שנים.

אז אוקי נגיד המחירים במשק יעלו ב-10%.

עדיין ציבור ענק יתחיל לחיות טוב יותר ולכן לצרוך הרבה יותר ולכן הכלכלה תזנק.

נבואת הזעם הזאת של אבטלה היא שיקרית.

הקונזצרנים לא ימהרו לפטר עובדים הם גם ככה רווחיים מספיק כדי לספוג את זה לטווח הקצר של כמה שנים עד שהמשק יתאושש ויצמח בגדול.

והם הרוב המרושע שחיים על גבם של העובדים בחינם.

פשוט בושה וזה פשוט עובר ככה, בקול ענות חלושה.

המדינה הזו עושקת את מעמד הביניים שלה ואף אחד לא מצייץ.

חכו זה עוד כלום- בקרוב מאוד עלייה דרסטית במחיר הדלק, משהו בסביבות עוד חצי שקל לליטר. רק שתדעו, המיסוי על הדלק כבר היום הוא בסביבות 65-70 אחוז. בלתי נתפס.

אחר כך- מתוכננים הטלת מע"מ מלא באילת, הטלת מע"מ חלקי על פירות וירקות. אה וזוכרים כשהעלו את המע"מ ואמרו שיורידו עוד X חודשים? אז ביטלו את זה. וזה בלי להזכיר שמחירי המים עלו, מחירי החשמל עלו, הביטוח של האוטו או האופנוע עלה, וכל הזמן רק עלה עלה עלה.

אבל מה- כשרוצים להעלות את שכר המינימום, חס וחלילה! זה יגרום לאבטלה! דמגוגים זולים ומושתנים על מי אתם חושבים שאתם עובדים? אבטלה עלאק.אז בנק ישראל החזירי כשלעצמו אומר אוקיי, נפעיל מיסוי שלילי- מה פתאום!!! אם תוכנית ויסקונסין לא פועלת, אין מיסוי שלילי!

משרד האוצר אין גבול לחוצפה אני מקווה שביום מן הימים הציבור פה יתעשת וילכוד אחד אחד מכם ויתלה אתכם בכיכר העיר על העץ הי גבוה למען ייראו ויראו. נבלות.

נ.ב- ויותר מחריד מזה- הדרך. כמו במשטרים אפלים, שר האוצר שלנו חותם על מסמך ומעלה המחיר מיידית, במחטף לילי שנהפך לדרך קבע אצל הממשלה הזו. בלי דיון בכנסת,בלי להודיע לאזרחים ולעורר דיון ציבורי. דמוקרטיה? בירוקרטיה. לגרדום וכמה שיותר מהר בני זונות.

Guest עידן דורון

את שכר המינימום לא היה צריך להעלות. אז מה אם בכל אירופה זה 30 שקל.

זה היה גורם לאבטלה. ולאינפלציה.

עם כל הכבוד למפלגת העבודה ולעמיר פרץ, יש חוות דעת של מומחים בכלכלה.

לגבי ההטלת מע"מ באילת - השאלה האם הפטור ממע"מ סיפק את הצרכים ועודד התיישבות שם. כי זו לדעתי הסיבה שאין מע"מ באיזור אילת.

החשמל והמים זה ביזיון. בזמן שמעלים לנו עובדי חברת החשמל ומקורות וחברי הכנסת יכולים כמות חשמל ומים בלי הגבלה. למרות שהורידו את כמות החשמל של עובדי חברת החשמל הם עדיין הרבה מעבר לממוצע של אדם פרטי כך שהם לא מגיעים למכסה החודשית שלהם גם אם ישאירו את המזגן והאורות פתוחים כל החודש.

שיתחילו להגביל חברי כנסת, עובדי חברת חשמל, חברת מקורות במים וחשמל. וככה ישראל לא תתייבש ונחסוך בחשמל.

לגבי ההטלת מע"מ באילת - השאלה האם הפטור ממע"מ סיפק את הצרכים ועודד התיישבות שם. כי זו לדעתי הסיבה שאין מע"מ באיזור אילת.

תיירות, לא התיישבות.

תקרא את כל ההודעה שלי - כל מותרות היא מאסט בשביל מישהו. כי אי אפשר לחיות בלי מותרות.

אז בשביל 20% מהאוכלוסיה (נזרוק מספר, גם לי אין מושג) המוצר הזה ספציפית הוא מאסט. בשביל אחוז אחר זה משחקי כדורגל, בשביל אחוז אחר זה בילוי בפאב, בשביל אחוז אחר כרטיסי קולנוע - לא טענתי שסיגריות הן מוצר חובה, אבל אני כן טוען שהרבה מהמוצרים שהם לא "קיומיים" הם חובה.

בינינו, מישהו רוצה לחיות רק על מוצרי בסיס ושכר דירה? אז אני לא אומר שהכל צריך להיות זול, ומן הסתם יש מוצרי מותרות שהגיוני שיעלו יותר מאחרים - אבל בירה בפאב, קופסת סיגריה, משחק מסכן לסוני, כרטיס לכדורגל - זה יותר מדי לבקש? אפילו לא כולם ביחד.

23.2%

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3468590,00.html

Guest עידן דורון
תיירות, לא התיישבות.

אז צריך לבדוק האם ביטול המע"מ באילת יגרום לפחות אנשים לטוס לשם.

מבדיקה שנערכה כמה וכמה פעמים נמצא כי טורקיה יותר זולה מאילת. ובטורקיה קיבלת הכל כלול.

אילת יקרה. למרות שאין מע"מ. ומי שלא יכול להרשות לעצמו חו"ל ימשיך לנסוע לאילת. ומי שיעדיף חו"ל יטוס לחו"ל. ולא המחיר באילת של ידיעות אחרונות וכדו' הוא מה שיקבע, לדעתי...

לעשן זו בחירה.

במקום שיעלו את המס על הלחם או את מחיר הדלק שיעלו את המס על מוצרי בחירה.

כשביבי העלה את המיסים על אלקטרוניקה כולם צעקו, הוא אמר טוב אז נעלה על הלחם, אז צעקו.

לא טוב לכם?

אל תעשנו.

טוב לכם?

תעשנו ככה.

אני מעדיף שהדלק יישאר ככה ולא יעלה כדי שכולכם תוכלו לעשן בזול.

לכל מצביעי ליברמן וביבי שמרווחים שכר מינימום, היום שילמתם עוד פעם על טיפשותכם, במידה ולא הייתם מצביעים ביבי וליברמן השכר שלכם היה עולה ב 700 ש"ח לחודש ,רק חשוב שתדעו שאין שום סיבה כלכלית לא להעלות את שכר המינימום חוץ מקובינות בממשלה שמנעו את זה.

היידה ביבי ושרה ורק אל תשכחו ילדים שרק ליברמן מבין ערבית, לכן בבחירות הבאות תדאגו שהוא יכפיל את מספר המנדטים שלו כדי שהוא יוכל לטייל בעולם ללא הפרעה וללמד אותנו ערבית!

לכל מצביעי ליברמן וביבי שמרווחים שכר מינימום, היום שילמתם עוד פעם על טיפשותכם, במידה ולא הייתם מצביעים ביבי וליברמן השכר שלכם היה עולה ב 700 ש"ח לחודש ,רק חשוב שתדעו שאין שום סיבה כלכלית לא להעלות את שכר המינימום חוץ מקובינות בממשלה שמנעו את זה.

היידה ביבי ושרה ורק אל תשכחו ילדים שרק ליברמן מבין ערבית, לכן בבחירות הבאות תדאגו שהוא יכפיל את מספר המנדטים שלו כדי שהוא יוכל לטייל בעולם ללא הפרעה וללמד אותנו ערבית!

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

שקרן.

שכר המינימום יעלה.

רק בשלבים.

אל תפיץ שקרים כי זה מיותר.

ולמקרה שתחליט להתווכח אני מוכן להביא לך את המכתב שהופץ בכל החברות שעבדתי בהן לגביש כר המינימום.

תקרא את כל ההודעה שלי - כל מותרות היא מאסט בשביל מישהו. כי אי אפשר לחיות בלי מותרות.

אז בשביל 20% מהאוכלוסיה (נזרוק מספר, גם לי אין מושג) המוצר הזה ספציפית הוא מאסט. בשביל אחוז אחר זה משחקי כדורגל, בשביל אחוז אחר זה בילוי בפאב, בשביל אחוז אחר כרטיסי קולנוע - לא טענתי שסיגריות הן מוצר חובה, אבל אני כן טוען שהרבה מהמוצרים שהם לא "קיומיים" הם חובה.

בינינו, מישהו רוצה לחיות רק על מוצרי בסיס ושכר דירה? אז אני לא אומר שהכל צריך להיות זול, ומן הסתם יש מוצרי מותרות שהגיוני שיעלו יותר מאחרים - אבל בירה בפאב, קופסת סיגריה, משחק מסכן לסוני, כרטיס לכדורגל - זה יותר מדי לבקש? אפילו לא כולם ביחד.

כן,המוצר הזה מבחינתך זה מאסט.אבל אם היית במצב שלא היית יכול להרשות לעצמך להוציא 23 שקלים ביום,אז כן.היית מפסיק לעשן.

לעומת זאת בוא ניקח מצב שמעלים את הלחם האחיד בשקל,מה תעשה משפחה מרובת ילדים בלי אמצעים?תפסיק לאכול?

אני מבינה שזה מתסכל והכל,אבל אתם מדברים כאילו המדינה מנסה לעשות קופה.אנחנו מדינה קטנה עם ימבה הוצאות,לצערינו רובן בטחוניות.אז מה לעשות?לקצץ?מאיפה? מסל התרופות שגם ככה מקוצץ מכל פינה?או אולי בביטחון?

אין מה לעשות שגם אם מבחינתך זה מאסט,זה מוצר מותרות

Guest עידן דורון
כן,המוצר הזה מבחינתך זה מאסט.אבל אם היית במצב שלא היית יכול להרשות לעצמך להוציא 23 שקלים ביום,אז כן.היית מפסיק לעשן.

לעומת זאת בוא ניקח מצב שמעלים את הלחם האחיד בשקל,מה תעשה משפחה מרובת ילדים בלי אמצעים?תפסיק לאכול?

אני מבינה שזה מתסכל והכל,אבל אתם מדברים כאילו המדינה מנסה לעשות קופה.אנחנו מדינה קטנה עם ימבה הוצאות,לצערינו רובן בטחוניות.אז מה לעשות?לקצץ?מאיפה? מסל התרופות שגם ככה מקוצץ מכל פינה?או אולי בביטחון?

אין מה לעשות שגם אם מבחינתך זה מאסט,זה מוצר מותרות

היום היה כתוב בעיתון שמתוכנן לקצץ כ-4 מיליארד שקלים מתקציב הביטחון

ואתה חושב שזה טוב?

הנה לדוגמא,מתכננים להוריד פלוגות מהערבה כדי לחסוך בתקציב.

אוטומטית הפשע יעלה(זנות,סמים,גנבות),שלא נדבר בכלל על הפח"ע שיכול להכנס משם והדבר יעלה למדינה הרבה יותר.

היום היה כתוב בעיתון שמתוכנן לקצץ כ-4 מיליארד שקלים מתקציב הביטחון

התגובה שמעליי אומרת הכל,אבל גם אתה לא יודע את ההשלכות,ברור לך שקיצוץ בביטחון בטח שבמדינה שלנו זה לא לטובתינו

ולא באתי לדבר על תקציב המדינה,אלא רק להכניס לפרופורציות כי אנשים פה מדברים כאילו המדינה מרוויחה מזה שהם נעשקים.בסופו של דבר המדינה צריכה עוד כסף וברור לכולנו שזה הכרחי,אבל יש דברים שהיא לא יכולה לעשות,כמו העלת מחירים של מוצרים בסיסיים.

אין מה לעשות שסיגריות זה מותרות אז את המיסים שלהם היא מעלה.