Jump to content

נושא שנאה לממשלה

Castor Troy

Recommended Posts

אז מה ההצעה שלך מטת"א?

בא לך לקדוח בחיפה אולי תמצא לנו נפט ואז לא נשלם הרבה.

Guest עידן דורון

אפשר לתעל את הצבא וכך לחסוך בעלויות.

אם נתחיל בכך שנהגים לא ישאירו את המנוע דולק כל היום וכך נחסוך בדלק (וזיהום אוויר).

הדפסה דו צדדית. פיקוח על הוצאת כרטיסים לרכבת (כי יש כאלה שמוציאים יותר מכרטיס אחד ובסוף לא משתמשים בו. והצבא משלם על כל כרטיס. לא גלובלי).

בשטח אני לא יודע אם יש מקום לקצץ או לחסוך. אבל בטוח שאפשר לתעל.

אומנם זה נשמע פרוטות. אבל הצבא רוכש בכמויות מטורפות. ואם כל הפקידות בצה"ל ילמדו להדפיס דו צדדי (כמובן שיש מסמכים שאי אפשר להדפיס דו צדדי כי מגישים את זה לכל מני אנשים..) בשנה שלמה יהיה חיסכון מטורף.

שיתחילו לחסוך חברי הכנסת עצמם. אני רוצה לראות את השימוש החודשי אצל חבר כנסת רנדומלי בחשמל ובמים. אתם תראו שהוא משתמש הרבה יותר מהממוצע.

אפשר לתעל את הצבא וכך לחסוך בעלויות.

אם נתחיל בכך שנהגים לא ישאירו את המנוע דולק כל היום וכך נחסוך בדלק (וזיהום אוויר).

הדפסה דו צדדית. פיקוח על הוצאת כרטיסים לרכבת (כי יש כאלה שמוציאים יותר מכרטיס אחד ובסוף לא משתמשים בו. והצבא משלם על כל כרטיס. לא גלובלי).

בשטח אני לא יודע אם יש מקום לקצץ או לחסוך. אבל בטוח שאפשר לתעל.

אומנם זה נשמע פרוטות. אבל הצבא רוכש בכמויות מטורפות. ואם כל הפקידות בצה"ל ילמדו להדפיס דו צדדי (כמובן שיש מסמכים שאי אפשר להדפיס דו צדדי כי מגישים את זה לכל מני אנשים..) בשנה שלמה יהיה חיסכון מטורף.

שיתחילו לחסוך חברי הכנסת עצמם. אני רוצה לראות את השימוש החודשי אצל חבר כנסת רנדומלי בחשמל ובמים. אתם תראו שהוא משתמש הרבה יותר מהממוצע.

זה בדברים הקטנים,ועם כמה שאתה צודק שהם יכולים לחסוך המון,אין איך לפקח על זה,ואתה לא יכול להסתמך על זה.

כן,המוצר הזה מבחינתך זה מאסט.אבל אם היית במצב שלא היית יכול להרשות לעצמך להוציא 23 שקלים ביום,אז כן.היית מפסיק לעשן.

לעומת זאת בוא ניקח מצב שמעלים את הלחם האחיד בשקל,מה תעשה משפחה מרובת ילדים בלי אמצעים?תפסיק לאכול?

אני מבינה שזה מתסכל והכל,אבל אתם מדברים כאילו המדינה מנסה לעשות קופה.אנחנו מדינה קטנה עם ימבה הוצאות,לצערינו רובן בטחוניות.אז מה לעשות?לקצץ?מאיפה? מסל התרופות שגם ככה מקוצץ מכל פינה?או אולי בביטחון?

אין מה לעשות שגם אם מבחינתך זה מאסט,זה מוצר מותרות

אין קשר בין דבר אחד לשני.

זה לא שהעלו את מחירי הסיגריות כדי לא להעלות את מחירי הלחם.

על כל ליטר דלק 4 וחצי שקל לממשלה ועל כל קופסאת סיגריות 10 שקל לממשלה, ועל כל שקל מעל משכורת מסוימת 50 אחוז לממשלה.

יש לי חבר בן 23 גאון מחשבים קיבל ברוטו 25, נטו פחות מ 15, השבוע הוא ירד מהארץ בגלל זה.

אז נכון שזה הרבה מעל הממוצע אבל עדיין למה צריך לקחת לבן אדם חצי מהכסף? הפסדתי חבר ועוד יותר גרוע המדינה מפסידה את האנשים המובחרים שלה..

וגם בצד השני של הגלגל המדינה לא בדיוק עוזרת, יש נהגי אוטובוסים נגיד שמרוויחים שכר מינימום לפי החוק, אבל מה? עובדים המון שעות בחודש בשקט ויוצא להם משהו כמו 17 18 שקל לשעה, אנשים מבוגרים עם ילדים וכו'

הכל פרוץ במדינה המפגרת שלנו

עומר,אני לא מבין על מה התלונות?

סיגריות זה מותרות.

אני עישנתי בעבר והפסקתי בעיקר בגלל החור בכיס והנזק לבריאות.

מי שלא יכול להחזיק כלכלית סיגריות,שלא יעשן.

עומר,אני לא מבין על מה התלונות?

סיגריות זה מותרות.

אני עישנתי בעבר והפסקתי בעיקר בגלל החור בכיס והנזק לבריאות.

מי שלא יכול להחזיק כלכלית סיגריות,שלא יעשן.

מה זה על מה התלונות? התלונות הן על המס.

מה זה משנה בכלל אם אני יכול להפסיק או לא? מחיר של קופסה עולה ב-25% תוך שנה, מה קורה פה?

ושוב, המדינה לא רוצה שתפסיק, היא רוצה שתמשיך, ותשלם יותר.

מה זה "מי שטוב לו שימשיך לעשן, מי שלא שיפסיק"? אני רוצה להמשיך, מי אתם שתחליטו לי שאני צריך להפסיק? אני רוצה להמשיך, במחירים של פעם. אני לא רוצה שחבורה של דגנרטים שאמורה לייצג אותי תחליט שאני צריך לשלם יותר.

גם לסוע באוטו זה לא מאסט, והמס הוא איזה 100 ומשהו אחוז, אבל מי שיש לו פה אוטו יגיד שזה מאסט, ומי שאין לו אוטו יגיד שזה לא מאסט

ותחשבו על זה.....

זה ברור.

ולא רק זה.

כל המדינות בעולם נהנות מהתחלואה הנמוכה של התושבים כי ככה רמת התלות בתרופות עולה וההכנסה למדינות גודלת.

זה אינטרס כלכלי של הגלובליזציה המזדיינת הזאת,מה לעשות?!

המס הוא בהתאם.

שמע חביבי,זה מותרות רצח.וגם אם אתה נהנה מסיגריה אחרי האוכל או אחרי זיון טוב,בסופו של דבר זה דבר שאתה יכול להסתדר בלעדיו,מניסיון.

זה לא שהעלו את המחירים של מוצרי היסוד.

ככה שאין מה להתלונן.

זה ברור.

ולא רק זה.

כל המדינות בעולם נהנות מהתחלואה הנמוכה של התושבים כי ככה רמת התלות בתרופות עולה וההכנסה למדינות גודלת.

זה אינטרס כלכלי של הגלובליזציה המזדיינת הזאת,מה לעשות?!

המס הוא בהתאם.

שמע חביבי,זה מותרות רצח.וגם אם אתה נהנה מסיגריה אחרי האוכל או אחרי זיון טוב,בסופו של דבר זה דבר שאתה יכול להסתדר בלעדיו,מניסיון.

זה לא שהעלו את המחירים של מוצרי היסוד.

ככה שאין מה להתלונן.

אוכלי חינם שאני מתעב מכתיבים לי את סדר היום, בטח שיש לי על מה להתלונן. אם חסר כסף, שיקצצו במשכורת של חברי כנסת שלא מגיעים לישיבה, ובתקציב ההוצאות על "קשר עם הבוחר".

אם אתה מתכוון לקיצוץ בכנסת במקום הסיגריות אז ברור שאפשר למצוא נושאים לקצץ.

ולא כל הח"כ אוכלי חינם.זה פשוט שיטת הבחירות הרשימתיות המטומטמת שבעצם הח"כ יכול לשבת בכנסת כמה שנים ברציפות,בלי שהוא מועיל לכלום אבל רק בגלל שהשם שלו מדורג גבוה יותר ברשימה של המפלגה.

אם אתה מדבר על זה,אתה צודק.ופה צריך לשנות את השיטה.

בארה"ב זה עובד טוב ויש להם שיטה שונה.

לא שאני בעד העלאת המס לסיגריות ודלק, אבל התלונות של אנשים פה לא הגיוניות.

אי אפשר לחיות במציאות שלנו פה כמו באנגליה, כי כל העולם רוצה להרוג אותנו ובגלל זה רוב התקציב שלה המדינה, המיסים שאנחנו משלמים, הולכים לקניית טנקים, אימון חיילים וכו'. אין מה לעשות אתה רוצה תעבור לאנגליה

אנגליה?

חחחחח נתת דוגמא מצויינת למדינה שעושקת את המדינות המסכנות כמו באפריקה או אסיה.

ככה שלא צריך לקחת דוגמא מאף מדינה.צריך להיות מאושרים שאנחנו גרים בישראל.

שקרן.

שכר המינימום יעלה.

רק בשלבים.

אל תפיץ שקרים כי זה מיותר.

ולמקרה שתחליט להתווכח אני מוכן להביא לך את המכתב שהופץ בכל החברות שעבדתי בהן לגביש כר המינימום.

ביבי לא בוחל בשום קומבינה להטעות אנשים תמימים כמוך, תכף תגיד לי שהוא לא שילם לליברמן על התמיכה ולא קנה 40 שרים במכוניות פאר?

הטיעון נגד העלאת שכר המינימום הוא מגוחך כי הוכח שדווקא בשנים שהשכר עלה הצמיחה במדינה גדלה וזאת מכיוון שלציבור יש כוח קניה יותר גדול וזה מניע את המשק.

הדרך הכי טובה לבלף היא להגיד בוא נקים ועדה או בוא נעשה את זה בעתיד, זאת כאשר אין הסבר למה לא מעלים עכשיו!

השקרנים היחידים פה הם חבריך הטובים ליברמן, ביבי וברק שאתה מצביע להם ואז כדי לא להודות בטעות אתה מגן עליהם בעזרת תרוצים אינפנטילים, אני במקומך הייתי מודה בטעות שבחרתי בהם ואומר שאני לא יעז להצביע לליצנים האלה פעם נוספת.

בידידות העוזרת של שרה.

אי אפשר לחיות במציאות שלנו פה כמו באנגליה, כי כל העולם רוצה להרוג אותנו ובגלל זה רוב התקציב שלה המדינה, המיסים שאנחנו משלמים, הולכים לקניית טנקים, אימון חיילים וכו'. אין מה לעשות אתה רוצה תעבור לאנגליה

אתה אמיתי לגמרי?

אתה יודע שיש כזה דבר שנקרא כספי סיוע ושזה מה שמחזיק לך את תקציב הביטחון?

וכ-ל העולם רוצה להרוג אותנו?

כי אני מכיר לפחות 2 אנשים שלא...

וואלה אני מעשן ואני מתעצבן על זה, אבל אין מה לעשות, המדינה צריכה כסף אז לוקחים מאיפה שהם יודעים שיניב להם הכנסה יפה, כנראה הם ראו איך הלך להם טוב לפני שנה שהעלו את המחיר ב2 שקל אז עכשיו מעלים שוב בסיגריות. זה מעצבן שזה בא תוך שנה, אבל יותר מדיי ברירות אין לנו.

ואני אמשיך לעשן את הסיגריה שלי מלברו לייט, גם אם היא תעלה לי 23 שקל, למרות שיש לי קיוסק מתחת לבית שימכור לי ב20 וחצי.

אין לי טעם לעבור לעשן סיגריה אחרת כי גם זה לא שווה, אני לא אשלם על ווינסטון לייט 20 שקל ובטח שלא על LM.

חבל שהעלו את מחירי הסיגריות

עכשיו חברות התרופות יפסידו כסף כי פחות יצטרכו תרופות לסרטן. הם לא נורמלים

וסתם למי שלא יודע, סיגריות עולות הרבה יותר בארה"ב, אצלנו זה עוד זול

וכוס אמא שלהם על הקטע של הדלק, מלא הוצאות על אוטו בשנה

רובן כהרגלך אתה לא מתייחס לעובדות ומזיין את המח.

מתחיל להרגיז ואני אכן מקווה שיחסמו אותך אם אתה לא מסוגל להתמודד עם העובדה ש:

1) אתה לא כזה חכם.

2) אתה טועה בענק.

כן, ביבי קנה את ליברמן נו אז....מה אני אעשה? אני אישית לא משלם מיסים, וביום שיתנו לי קנס גדול מדי במס אני עף לחברה של גיסי בארה"ב ושתזדיין רשות מס הכנסה.

ועדיין, משכורת המינימום תעלה, לא ועדה ולא נעליים זה באחריות...היו על זה מיליון כתבות בכלכליסט ואיפה לא, משכורת המינימום תעלה מ3800 ל4500 (לא זה לא הרבה, אבל זה יפה בכל זאת) בהדרגה תוך כמה חודשים וגם זה משהו.

אז תספר לי עכישו משהו אחר על ביבי, אני לא אמרתי שהוא טוב או רע...ולא אכפת לי מה אתה חושב בכלל, כי ברגע שיש נושא פוליטיקה אתה תדחוף סיפור לא קשור וזה מתחיל להציק.

עכשיו לגבי ברק, אם אני לא טועה הו אמייצג את השמאל במדינה, אז תפנה לחברים שלך אחמד טיבי ומה שמה השרמוטה הבוגדת ותדבר איתה....לא איתי, וכם אני הצבעתי לליברמן וטעיתי.

אין לי בעיה להודות בזה, אז בוא נעשה כזה דבר:

ספר לנו מה שמך ומה גילך ולמי אתה הצבעת? או שאתה לא רוצה?

תירוץ אינפנטילי אולי...אבל במקרה הזה? טוב מאוד.

מס על לחם או על סיגריות?

אם אתה ילד שמנת (ולפי הדיבור שלך אתה ילד שמנת) זה לא יזיז לך, אבל לאנישם שגרים לידי זה יפריע מאוד אם הלחם יעלה שוב.

אז עומר, תסלח לי כן? אבל אתה חתיכת מפונק אם אתה בוכה על זה שעלו מחירי הסיגריות...

איך אמרת? אתה לא עובד (אל תבלבל לי את המח על למה זה הכל תירוצים, אני עבדתי ולמדתי ועשיתי צבא ביחד) אז לא באמת אכפת לך, אלא לכיס של ההורים שלך.

כבד עליך? אל תקנה....

אם זה הסיגריות שלך, או הלחם של כולם? הלחם של כולם יותר חשוב, וגם החלב, וגם הגבינה.

ואם אתה לא רואה את זה אז אתה אגואיסט.

שום דבר לא יישתנה עד שתקום מפלגה חזקה-מנהיג חזק שיעשו סוף לפרזיטיות בארץ, יקצצו את קצבאות הילדים ויישלחו אנשים לעבוד. חברה בת 7 מיליון נפשות לא יכולה להחזיק מגזרים עצומים כערבים וחרדים שרבים מהם לא עובדים, עד אז נצטרך להמשיך לשלם.

אחרי מחשבה הגעתי למסקנה שעברנו את המשבר הכלכלי האחרון כמעט בלי להרגיש (ומי שכן הרגיש כבר שיקם את הנזק שנגרם לו), ועכשיו אנחנו צריכים לשלם על זה. אז כדי למנוע קריסה ומשבר גדול הרבה יותר בישראל אנחנו נצטרך להוריד ברמת החיים ולהוציא פחות כסף, וזה כדי שהמדינה תוכל להקטין את החוב. לכל האזרחים יש אינטרס גדול וברור שהמדינה תקטין את החריגה מהתקציב.

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000572100

עריכה: אגב, אני מזהה עכשיו הזדמנות עיסקית מצויינת לימים האלה. תהיה עליה ענקית בדרישה לגמילה מעישון ובכלל ממוצרי מותרות. מי שידע לתת שירותי קואצ'ינג או יצליח לכתוב איזו תוכנית מוצלחת יוכל לעשות הרבה כסף.

קוסטה, אתה קראת אחת מהכתבות האלה על שכר המינימום?

ממש לא בטוח שהוא יעלה.

וגם לא בטוח שזה טוב שהוא יעלה.

וגם ההשוואה שלכם, שבאנגליה שכר המינימום הוא 30 שקל ופה 20 שקל אז באנגליה טוב יותר - היא לא נכונה. יש להשוות לפי כוח הקניה (מה שנקרא, דולר בינלאומי. חישוב של סל קניות יחסית לשכר). עדיין, באנגליה יש איכות חיים טובה יותר, אבל זה לא פי 1.5 (לדוגמא, אם פחית קולה עולה באנגליה פי 2 מבישראל, אז זה לא עוזר לבחור שמרוויח פי 1.5, הוא קונה פחות).

בכל מקרה, חלק ניכר מהמסים הולך לקצבאות ותשלומי העברה לאוכלוסיות החלשות. ובעוד שיש אוכלוסיות חלשות שאין ספק שצריך לדאוג להן, יש בארץ אוכלוסיות חלשות שאין שום סיבה שיחיו על חשבון משלמי המסים - אבל זה קורה בחסות הממשלה ובעידודה.

קוסטה אתה מזיין תשכל בערימות והדמגוגיה שלך עוברת גבולות

בינתיים אתה יוצא פה על כולם שהם לא מבינים כלום אבל אתה מדבר מחוסר הבנה מוחלט אז אולי כדאי שתהיה קצת יותר פתוח חביבי

סיגריות זה מצרך מותרות. אמת. זה לא אומר שבגלל שזה מצרך מותרות צריך לקחת עליו מעל 100 אחוז מס. הדה לגיטימציה שעושים פה לציבור המעשן חוצה גבולות וגובלת בהשפלה. אבל נעבור את זה. יודע מה? עזוב סיגריות.

הדלק הולך לעלות ב20 אחוז בשנה הקורבה. 20 אחוז, שקל וחצי לליטר. וזה רק מיסוי, בלי קשור לעלות החומר. מע"מ על פרות וירקות, פעם ראשונה בתולדות המדינה. ועוד אלף גזירות תמצא בעיתון כי אני לא זוכר. אבל בשורה התחתונה- הכל עולה.

תן לי סיבה, למה עולה? החומר עולה אותו דבר, אז למה עולה? מה קרה שהשנה הם לא מצליחים להרים תקציב, שהם הצליחו לפני שנתיים באותו מצב בידיוק? רבאק, השקל אפילו התחזק מאז, אז מה קרה?

ביטחון? לוקשים תמכור למישהו אחר. מתוכנן קיצוץ רוחבי של 4 מיליארד מהביטחון. לאן הולך הכסף?

המדינה צריכה להרוויח בזה אין ספק. היא רוצה להרוויח שתעלה את מס הכנסה למרוויחים מעל 35 אלף בחודש. נראה לכם שזה יקרה? הרי חברי הכנסת נכנסים תחת הקטגוריה הזאת, משוגעים שכמותכם.

שכר המינימום, היום מליאה בכנסת. לא יודע איזה אימייל קיבלת או לא קיבלת, אבל עיתונים אתה לא קורא. החוק עבר בקריאה טרומית ועלה לדיון בועדת הכספים. שם הוא נדחה בגלל ביבי והבובה שטייניץ, והיום או מחר עובר לדיון במליאת הכנסת. ככל הנראה- הוא לא יעלה.

יודע מה? נניח שיעלה. הכוונות של שר האוצר וראש הממשלה היו שהוא לא יעלה. ובמקביל הגזירות האלה. על מה ולמה? אבטלה? דחוף אותה בתחת שלי. מיטב הכלכלנים אומר לי עידן דורון.. נו, מיטב הכלכלנים יוצאי האוניברסיטאות הניאו ליברליות יכולים להתחבר לי. זאת הדעה שלהם, לי זה לא מתאים. הוכח לא פעם שחיזוק השכבות החלשות מחזק את כוח הקנייה שלהם ורק משפר את מצב המשק. רבאק- לכו תקראו קצת על המשבר הגדול בארה"ב ועל הניו דיל שבא בעקבותיו.

אפילו קפיטליזם קשה לקרוא למדיניות הזאת. זאת פשוט טיפשות, תאבת בצע ועושק מעמד הביניים, העיקר שבעלי ההון ימשיכו לתת תמיכה עד הבחירות הבאות.

אנחנו עם טיפש, מתי הפכנו להיות כאלה טיפשים? מתי הפכנו להיות כאלה אדישים? בכל מדינה אחרת גזירות כאלה כבר מזמן אנשים היו שורפים את הרחובות. אצלנו? כלום. אפילו לא פיפס. עוד חודשיים נתרגל למחירים החדשים וככה עד הגזירות הבאות. אין גבול לטימטום, אבל העיקר שאת הפתק בקלפי נשים לפי מי שהכי יפחיד את הערבים, כאילו זה באמת משנה משהו.