Jump to content

נושא שנאה לממשלה

Castor Troy

Recommended Posts

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3915485,00.html

דווקא האוצר היה המשרד היחידי שתפקד בממשלה הזו, אבל מסתבר שהמרחק בין מדינת ישראל לבין דמוקרטיה הוא כתהום פעורה.

צו בהחלטת שר האוצר, ללא החלטה של הכנסת (יגיע לכנסת רק בעוד חודשיים - מה זה השטויות האלה? קודם מחוקקים, אח"כ מצביעים על זה?) ומפורסם דקות ספורות לפני שהוא נכנס לתוקף!!

לא יתואר.

ומעבר לבעיות החוקתיות הטמונות בצו הזה - עולות השאלות הרגילות: למה אני צריך לשלם מסים כדי להחזיק אוכלוסיות שמסרבות לעבוד?

עוד מעט גם יעלו את המס על ה-OCB

שיעלו. ממילא אין מה לעשות איתם... :) :thumbdown:

ועוד היום פורסם בידיעות שהמשטרה גאה שמחיר סוליה עלה ל- 4,000 שקל :thumbdown: :thumbdown:

האפשר להיות מנותקים יותר מהעם?

עוד פעם?!?!

איך לעזאזל המחיר של קאמל עולה מ-16-17 ל-20-21 תוך שנה?

שוב, המשמעות היחידה של הגזירה המטומטמת הזאת שלכולנו יהיה קצת פחות כסף. כוסאמאמק!!!

זה פחות מעצבן אותי ואני מעשן מגיל 14

מה שמעצבן זה המס דלק המזדין הזה, סיגריות זה עוד בקטנה

אין מה לעשות זו אחלה שיטה, במקום לקזז בהוצאות להעלות את ההכנסות, פשוט מדהים איך הם עלו על זה באוצר

תפסיקו לעשן

זאת בדיוק המטרה שלהם. לא שנפסיק לעשן, שאנשים יגידו את זה כשנתלונן. במעשנים הכי קל "להתעלל" מבחינת חוקים, כי כביכול אנחנו מביאים את זה על עצמנו, אז "מגיע לנו".

וכמובן, איך אפשר בלי התירוץ הקבוע של הממשלה - "זה יפחית את העישון". אעלק. זה פשוט יגרום לנו לעבור לסיגריות זולות יותר, או שיכניס למדינה יותר כסף - שזה כל המטרה של העלאת המס. הרי אם אתם לא רוצים שנעשן, ומשתמשים בחוקים בשביל זה, אז תוציאו מהחוק. ליצור חוק שהמטרה שלו היא שלא נעשן, זה פגיעה בחופש שלנו. אם זה חוקי אז אין שום סיבה לחוקק חוקים שמעודדים אנשים להפסיק. אבל זה בסדר, כי המטרה היא כאמור לא שנפסיק או שנפחית בעישון. אם נפסיק או נפחית זה יפגע בממשלה, היא לא רוצה את זה.

ובאותה נשימה

http://reshet.ynet.co.il/%D7%97%D7%93%D7%A...icle,46904.aspx

פשוט נמאס

יש לי רעיון מטורף: אולי תשלמו לאנשים מה שמגיע להם, ולא שהם יצטרכו להוציא את כל השכר העלוב שלהם על שכר דירה מטורף וחסר פרופורציות, וזה ייתן להם מוטיבציה לעבוד?

מעניין אותי אם גם באירופה לעבור לגור מחוץ לבית של ההורים זאת בקושי אופציה עד גיל 30.

אגב, זאת ההזדמנות להזכיר: ברגע שגראס יהיו חוקי תוכלו לקחת עליו מסים. אבל בקצב הזה גרם היידרו יעלה 200 שקל...

אתם ילדים שלא רואים את התמונה רוחבית\מערכתית.

מי שלא טוב לו, שלא יעשן.

מעלים את המס למוצר שהוא לא מאסט, הוא סתם זבל.

*ואגב, אומר את זה מעשן.

עוד פעם?!?!

איך לעזאזל המחיר של קאמל עולה מ-16-17 ל-20-21 תוך שנה?

שוב, המשמעות היחידה של הגזירה המטומטמת הזאת שלכולנו יהיה קצת פחות כסף. כוסאמאמק!!!

מדיום? גם בסיגריות אני צהוב! (אולי זה כתום, לא יודע, אני עיוור צבעים. בשבילי זה צהוב) :)

ובאותה נשימה

http://reshet.ynet.co.il/%D7%97%D7%93%D7%A...icle,46904.aspx

פשוט נמאס

פה אתה טועה. העלאת שכר המינימום, בטח בכזה סכום, זו החלטה פופוליסטית שעלולה לגרום לאבטלה גבוהה ולבטח תגרום לשוק שחור ואנשים שעובדים באופן לא חוקי.

זה פשוט. אם מפעל מעסיק 10 אנשים ב4000 שקל, ועכשיו שכר המינימום הוא 4500, אז הוא יוכל להחזיק רק 9 אנשים באופן חוקי, או 10 באופן לא חוקי.

כשמעלים הצעת חוק צריך לחשוב כמה דקות קדימה גם, ולא רק על אותה שנייה.

בכמה עלה הדלק ?

בינתיים לא, אבל אוטוטו. ואגב, צריך להפריד בין שינויים במחיר הדלק שנובעים משינויים במחירי הנפט (אלה השינויים התכופים) לבין העלאה של מחיר הדלק הנובעת מהעלאת המס עליו (יותר נדיר, וב99.999% לא יורד חזרה).

הבעיה פה היא בד בבד שמחירי הסיגריות לדוגמא עולים לא מעלים את שכר המינימום שהמון אנשים משתכרים ברמתו.

השכר הזה הוא פשוט בושה וביזיון שאין כדוגמתו והוא לא מאפשר קיום נורמלי.

בכל מדינה מפותחת אחרת (התקבלנו לא????????) שכר המינימום עומ על סביבות 30 שקל

די לגזילה.

אי אפשר לחיות כמו באנגליה שאתה מרוויח כמו ברומניה נמאס כבר.

ועובד ממוצע באנגליה בחנות כאיש מכירות עובד 36 יכול להרשות לעצמו להשכיר דירה ולהחזיק אוטו

המשכורת שלו נעה בין 900-1100 פאונד תלוי בשעות נוספות

בארץ עם השעות האלה היו מגיעים בלחץ לשלושת רבעי המשכורת שלו

אז כן באנגליה מזיינים אותך 6 פאונד למלבורו וחניה בקניון ליום שלם עולה 20 פאונד אבל התני מחיה והאוכל לפעמים גם יותר זולים בהרבה מהארץ.

מי שלא טוב לו, שלא יעשן.

*ואגב, אומר את זה מעשן.

אז מה צריך לקנות רק אוכל וזהו בארץ?

אה נכון צריך גם לממן צבא וזהו.

את כל שאר הדברים בוא נבטל כי הם מותרות.

למי שלא יודע הדלק התייקר שלשום ב-2.5%. במידה ויעלו אותו עוד זה באמת מרתיח.

הטעות של אמיר פרץ בחוק שכר המינימום היא שהוא ניסה להנחיל קפיצה של 20% בשכר של כ-25% מהעובדים במשק. זה יותר מדי כסף. אם הוא היה חכם יותר הוא היה יוזם העלאה רכה של 5-7% ואז סיכוי הרבה יותר גבוה שזה היה עובר.

במילא תכננתי להפסיק החודש, בא בטוב!

אני יודע מראש אבל שאני אפילו לא אנסה להפסיק, אז אעבור לנובלס וארגיש ציוני.

מי שלא טוב לו, שלא יעשן.

*ואגב, אומר את זה מעשן.

תראה תגובה אחת למעלה. לא ייאמן שגם את המעשנים הם שכנעו בזה.

מה זה מי שלא טוב לו שלא יעשן? גם לא טוב לי שכר הדירה, שאני אגור ברחוב? לא טוב לי שכר המינימום, שאני אשאר מובטל? לא טוב לי שכר הלימוד, שאני אשאר חסר השכלה? אתה זה שלא רואה את התמונה הכוללת.

המוצר הזה, עובדתית, הוא מאסט בפועל. תגיד שמי שמעשן מטומטם, זאת עדיין לא סיבה לעשוק אותו. בטח כשאורח החיים של החברה הצבועה הזאת שמטיפה לי נגד ההרגל שלי הוא גם ככה לא הכי בריא. ולא, זה לא מאסט מבחינתי כי זה ממכר פיזית, זה מאסט כי אני נהנה מזה - וכי הנאה בחיים היא מאסט. דבר קטן שעושה לי קצת כיף, מה פוגע בכם? וכן, אני יכול להפסיק לעשן. עשיתי את זה כמה פעמים, לתקופות מסויימות.

רק שבתמונה הכוללת, המדינה בונה על זה שאתה לא תפסיק לעשן.

וסיגריות ספציפית זה לא מאסט לכל אחד - אבל כן, כל מה שנקרא "מותרות", הוא מאסט לאנשים. כי אי אפשר רק לעבוד ולשלם מסים. מה לעשות שאנשים לא רוצים רק לעבוד, אלא גם להנות. בין אם ההנאה שלך זה סיגריות, בין אם זה אלכוהול, בין אם זה גראס, בין אם זה משחק כדורגל ובין אם זה טלוויזיה או משחקי מחשב, אתה צריך עוד משהו בחיים שתוכל להרשות לעצמך לקנות.

תמונה כוללת אתה רוצה? הנה התמונה הכוללת:

שכר המינימום מביך.

שכר לאקדמאים מביך.

שכר לימוד בשמיים.

שכר דירה כנ"ל.

הדלק עולה הון תופעות, מרגיש את זה גם מי שיש לו רכב וגם מי שכמוני נוסע בתחבורה ציבורית - כי כשהדלק עולה, המחיר שלה גם עולה.

כרטיסי כדורגל, הנאה שגרתית של יום שבת, עולים לך 80 שקל אם אתה מבוגר, וגם אתה נער/חייל/סטודנט שלא היה לו מזל לקנות כרטיסים בהנחה בזמן.

קופסת סיגריות עולה 20 שקל.

בירה בפאב עולה יותר משעת עבודה.

משחק לסוני עולה כמה מאות.

גם הדברים החיוניים יקרים, וגם הדברים הקטנים. אז מה נשאר לנו, לעזאזל? מכל מקום דופקים אותנו.

מדיום? גם בסיגריות אני צהוב! (אולי זה כתום, לא יודע, אני עיוור צבעים. בשבילי זה צהוב) :yahoo:

נו, באמת, דותן - מדיום זה כתום, רגיל זה צהוב!

למדיום יש טעם מוזר אגב. קשה להסביר אותו. לא טעם של סיגריה רגילה ולא של לייט... ואל תתחכמו ותגידו לי שבגלל זה קוראים לזה "מדיום" :yellow_cool1:

עזוב, נו, אני עיוור צבעים. אל תהרוס אותי.

זה צהוב!

תעשה ניסוי קטן: לך לקיוסק שיש בו קאמל מדיום ורגיל, תבקש אורנג'. אחרי זה תחזור שוב ותבקש צהוב. תגיד לי מה קיבלת :yahoo:

(אגב, לזכותה של קאמל ייאמר שהיא היחידה שהסיגריות לייט/מדיום שלה נסבלות)

המוצר הזה, עובדתית, הוא מאסט בפועל.

מה אתה משחק אותה אידיוט שאני אבין? לא מתאים לך

המוצר הזה הוא "מאסט בפועל" ל-20% מהאוכלוסיה (או לא יודע כמה). זה נשמע לך כמו מוצר שהוא בגדר חובה?

המוצר הזה הוא "מאסט בפועל" ל-20% מהאוכלוסיה (או לא יודע כמה). זה נשמע לך כמו מוצר שהוא בגדר חובה?

תקרא את כל ההודעה שלי - כל מותרות היא מאסט בשביל מישהו. כי אי אפשר לחיות בלי מותרות.

אז בשביל 20% מהאוכלוסיה (נזרוק מספר, גם לי אין מושג) המוצר הזה ספציפית הוא מאסט. בשביל אחוז אחר זה משחקי כדורגל, בשביל אחוז אחר זה בילוי בפאב, בשביל אחוז אחר כרטיסי קולנוע - לא טענתי שסיגריות הן מוצר חובה, אבל אני כן טוען שהרבה מהמוצרים שהם לא "קיומיים" הם חובה.

בינינו, מישהו רוצה לחיות רק על מוצרי בסיס ושכר דירה? אז אני לא אומר שהכל צריך להיות זול, ומן הסתם יש מוצרי מותרות שהגיוני שיעלו יותר מאחרים - אבל בירה בפאב, קופסת סיגריה, משחק מסכן לסוני, כרטיס לכדורגל - זה יותר מדי לבקש? אפילו לא כולם ביחד.

במקום להעלות למעשנים את המס על הסיגריות, שיוציאו מסל הבריאות את הסבסוד הממשלתי למעשנים שלוקים בסרטן ריאות או כל מחלה אחרת שהביאו על עצמם, במו ידיהם, בגלל שבחרו לעשן.

מי שרוצה לעשן - תיסלם, רק שיקח את זה על עצמו ולא יפיל את זה על המסים העתידיים של כולנו.

זה המדד?

אוקיי. אז תרופות לסרטן זה גם לא מאסט, כי יש בטח חצי אחוז באוכלוסייה שצורך אותן.

בקיצור, כמות האנשים באוכלוסייה שצורכת מוצר זה לא מדד שיקבע אם הוא מאסט או לא.

במקום להעלות למעשנים את המס על הסיגריות, שיוציאו מסל הבריאות את הסבסוד הממשלתי למעשנים שלוקים בסרטן ריאות או כל מחלה אחרת שהביאו על עצמם, במו ידיהם, בגלל שבחרו לעשן.

מי שרוצה לעשן - תיסלם, רק שיקח את זה על עצמו ולא יפיל את זה על המסים העתידיים של כולנו.

מקובל, אבל שגם לא יפילו עלי לשלם כסף ללחם ומים למי שמעדיף ללמוד על פני לעבוד.

אתם מאמינים באלהים? אני מאמין בסיגריות. שכל אחד ישלם על מה שהוא מאמין בו.