Jump to content

מיקרו-גליל החדש

Recommended Posts

הוא קטן, יעיל ומדויק, והוא חלומו של כל לוחם: תת-מקלע המיקרו תבור יגיע בקרוב לידיהם של לוחמי גדוד הסיור של גבעתי - והדבר מעורר גל של קנאה בשאר החטיבות.

המיקרו תבור, אחיו הקטן של רובה התבור המוצלח, שהפליא בביצועיו במלחמת לבנון ובמבצע עופרת יצוקה, הוא אחד מהנשקים הנחשקים ביותר בצה"ל. לאחרונה הוחלט כי הוא יימסר ללוחמי גדוד הסיור של גבעתי בעקבות הישגיה הרבים של החטיבה בפיקודו של אלוף משנה מוני כץ בשנה האחרונה.

בשנת 2008 נמסר המיקרו תבור, שפותח על ידי חברת IWI כתוכנית ניסיונית, לידי לוחמי סיירת גבעתי כדי לבחון את תכונותיו בשטחים מורכבים. מאז, בוצעו בו שיפורים והוטמעו בו הערות של לוחמים. לאחר מכן, הרובה הועבר לכמה יחידות עלית בצה"ל, והפך מהר מאוד לבחיר לבם של אלופים בצה"ל וקצינים בכירים.

נשק קומפקטי ללחימה בשטח בנוי

"הוא הרובה הכי נחשב," הסביר קצין בזרוע יבשה, "מדובר בנשק קומפקטי שעוזר ללחימה ברצועת עזה שרוויה בשטחים בנויים."

המיקרו תבור קטן ונוח לאחיזה, הוא מדויק מאוד לטווחים של עד 500 מטר ובמקביל מאפשר, בשל גודלו, פריקה מהירה מכלי רכב, נסיעה

נוחה בנגמ"שים ולחימה יעילה בשטחיים בנויים.

"יש לו קנה המאפשר לו לירות קליעים בקוטר של 5.56 מ"מ ובאמצעות ערכה מיוחדת ופעולה פשוטה ניתן להחליף אותו בקנה של תשעה מ"מ שנחשב לאפקטיבי מאוד בשטחים צפופים ומטרות קרובות," הוסיף הקצין.

1277889773.jpg

למי יצא כבר להשתמש בו?

איך המעצורים?

ניקוי?

דיוק?

איך הוא בלש"ב?

איך שמים עליו את המטול כי לפי התמונות גם מטולון לא מתחבר(אין מקום למתאם לפי מה שרואים).

קיצור סגול בוא לפה ותרחיב!

אי אפשר להרכיב עליו מטול. וכרגע גם הקלעים עם הטריג' נשארים עם תבור רגיל.

בטח שלא יעיל ל500 מטר, אלה לטווח של 100 מטר.

מעצורים - תפעול כמו בM16 בדיוק, הכמות שנוצרת היא מאוד קטנה עד אפסית.

דיוק - אותו מעלה סלילים כמו של M4 אחד ל7

בלש"ב - יותר נוח מהתבור הרגיל בגלל ידית הדריכה שלא נמצאת בראש הקנה.

גדס"ר מרץ 08 של גבעתי השתמשו בו כמחזור נסיוני, יש אותו לכל מג"ד בגבעתי ולדרגים גם יותר גבוהים בצבא.

בתכלס הוא יותר קצר מהתבור הרגיל באיזה 3 ס"מ, ויש בו שינוי בכפתור הוצאת המחסנית וידנית הדריכה, וגם יש לו בעצם מסילת פיקטין להחלפת כוונות. ומסילות מובנות להרכבת ידיות הסתערות ויראור

בתכלס נשק מעולה

אני עם תבור קלעים, והוא כמעט בלי מעצורים ומאוד מאוד נוח לירי (חוץ מכשהוא עם אקילה, שוקל 6 קילו בערך). אני מניח שהמיקרו תבור אמור להיות אפילו עוד יותר מוצלח. שזה באמת קרוב לשלמות.

וד"א, בתמונה ששמת, רק העליון זה מיקרו. התחתון זה תבור רגיל.

יצא לי להשתמש בו עוד לפני שהוא הגיע לכל היחידה שלי. מדובר פשוט בשיפור של הדברים שלא היו ממש יעילים בתבור, כמו התפס מחסנית (במיקרו הוא כמו בM16), הקת (הורידו בעצם את כל הגומי), הורידו את כל שמורת ההדק (למרות שקיים דגם של מיקרו שהשאירו את זה), קיצרו את הנשק (אורך של פלטופ קומנדו) ושינו עוד כמה שטויות כמו למשל שהוציאו את האפשרות לירות באוטומט והוסיפו אפשרות למסילה תחתית. בקיצור כל מי שהולך להשתמש בו הולך להנות ולהתמקצע.

איפה התקופה ביולי 06 שקיבלנו את התבור (הרגיל) ראשונים ואף אחד לא הבין מזה , כולם חשבו שאתה בסיירת או משהו ,

היה נשק מטורף.. החסרון היה שבערך פעמיים בשבוע IWI באו ושינו ,ניסרו ,הוסיפו והורידו דברים מהנשק והיינו צריכים לאפס אותו כל שני וחמישי,

עד היום אני לא יודע למה באימון מתקדם לקחו לנו אותו והביאו פלטופים ומקוצרים רגילים - הוא היה אחלה נשק שבכלל לא עשה לי מעצורים, אולי פעם אחת וזהו -שזה כלום ביחס לכל מה שעבר עליו.

מאז שמעתי מהמחזורים הצעירים יותר של החטיבה ובהמשך לפי מה שהבנתי גם גולני קיבלו אותו (?) - שהגירסה החדשה שלו בכלל מצויינת,

אבל המיקרו-תבור הזה נשמע משהו אחר לגמרי .

דיברו עליו והראו לנו אותו כבר לפני 4 שנים ( איך הזמן רץ..) כשהתגייסנו,אבל אני מניח שזו לא אותה הגירסה שלו ,

בקיצור חייבים לנסות את החבר הקטן במילואים.

אבל עד שהוא יגיע למילואים אנחנו כבר נסיים...

אחי אני הייתי ביולי 06 מהראשונים עם התבור והאמת בהתחלה היה ביות אחר כך שיפרו לנו אותו והוא עבד מצויין רק חבל לא המשכתי לשרת איתו...

באימון אני עברתי לפלטופ ומאז נשארתי איתו! אבל כל החטיבה עם התבור אז אני בטוח שהוא נשק מדהים!