Jump to content

ידיעות אחרונות: מאיוקה נמכר ליאנג בוזי

Recommended Posts

העיתון ידיעות אחרונות מפרסם הבוקר, שעסקת העברתו של מאיוקה לקבוצה השוויצרית נסגרה אתמול.

מכבי תקבל עבורו כ 1.6 מיליון דולר.

כמו כן, כתוב כי מאיוקה יחתום ל- 3 עונות וירוויח 260 אלף יורו לעונה.

הכל כפוף לבדיקות רפואיות שהשחקן אמור לעבור.

לפי ההודעות בפייסבוק של מאיוקה מאתמול בלילה (והפייסבוק שלו אמיתי)

תודה לך אלוהים וכו' הוא אכן נמכר.

לעניננו, כמה שהוא עדיף על הרבה חלוצים שבאו,

1.6 זה סכום מצוין.

2. מפנה לנו מקום של זר

ו3. הכי הכי חשוב, אף אחד לא יודע אם הוא היה נפצע בעונה הבאה וגומר את הקרירה (עזרן, בוזגלו) עדיף ציפור אחת ביד מאשר 2 על העץ.

בהצלחה.

שיהיה לו בהצלחה, שימשיך לעבוד קשה, להתאמן קשה ולהתמיד - והוא יגיע רחוק.

הכסף שלו כיסה את העסקה של עטר ככה שזה יצא מבחינתנו לסוג של "טרייד" - (רק המשכורת שלו גבוהה יותר ובגלל שלזרים יש הקלות במס אז הוא יוצא פי כמה בכל חודש ממיוקה )

אומנם עטר " מבוגר" יותר , אבל הוא עדיין צעיר ויכול להתפתח , ובמקביל הוא גם ישראלי כמובן אז משחרר לנו מקום של זר.

שיהיה לו בהצלחה, שימשיך לעבוד קשה, להתאמן קשה ולהתמיד - והוא יגיע רחוק.

הכסף שלו כיסה את העסקה של עטר ככה שזה יצא מבחינתנו לסוג של "טרייד" - (רק המשכורת שלו גבוהה יותר ובגלל שלזרים יש הקלות במס אז הוא יוצא פי כמה בכל חודש ממיוקה )

אומנם עטר " מבוגר" יותר , אבל הוא עדיין צעיר ויכול להתפתח , ובמקביל הוא גם ישראלי כמובן אז משחרר לנו מקום של זר.

אם כבר אמור לכסות את עסקת ברק יצחקי.

הפוטנציאל של מאיוקה הרבה יותר כדול משל עטר.

והכי הכי חשוב, אף אחד לא יודע אם הוא היה נפצע בעונה הבאה וגומר את הקרירה (עזרן, בוזגלו) עדיף ציפור אחת ביד מאשר 2 על העץ.

עדיף ציפור אחת ביד מאשר 2 על העץ עובד יותר בכיוון ההפוך במקרה הזה,

אף אחד לא יודע אם עטר, קולאוטי ואלה שעוד יבואו לא יהפכו לעזרן2,משה ביטון2,אלון מזרחי2, בוזגלו2 וכו'.

עד שיש חלוץ שהתאקלם, הצליח, הוכיח ונתן כאן תפוקה בכזה שלב בקריירה שלו, בגיל שלו, עם הפוטנציאל שעוד יש בו (ולא רק בשערים, הוא עשה הרבה יותר מאשר הנתונים היבשים שלו),

משחררים אותו כבר אחרי עונה אחת. עד שהיה שחקן צעיר שנתנו לו ולקח בשתי ידיים, עד שהיה אחד כזה שהצדיק את כל הדיבורים על "בנייה" והייתה ציפייה אמיתית לקצור ממנו פירות בעתיד (הנאה מיכולת במגרש או מכירה בסכום כסף גדול יותר בשנים הבאות, מה שלדעתי סביר מאוד ולא הימור בשמיים, וגם אם הימור - צריך ללכת על זה) מוכרים אותו כבר אחרי עונה אחת מוצלחת ומביאים אחרים בסכומים לא פחות גבוהים כמו אלירן עטר (שיהיה לו בהצלחה מכל הלב) שאף אחד לא יודע איך ישתלב בקבוצה מלחיצה וטובענית כמו מכבי. עדיף ציפור אחת ביד משתיים על העץ.

רצה להתקדם?

עם המשכורות המטורפות שגולדהאר מפזר, לטעמי אפשר היה להעלות גם לו קצת בשכר ולהשאיר אותו. אחרי הכל יאנגבויז זה לא התקדמות מטאורית מבחינה מקצועית והוא עוזב בעיקר בשביל להסתדר כספית.

אם אפשר להוציא על עטר,יצחקי,קולאוטי ומי שעוד יבוא סכומים ומשכורות שכאלה, אני מאמין שאפשר וצריך היה לנסות להשאיר גם את מאיוקה. היו מקצצים ביובל אבידור או ענארף מה.

חבל מאוד מבחינתי.

אני מקווה מאוד שיש אחוזים על מכירה עתידית.

שיהיה לו בהצלחה.

עם כל הכבוד למאיוקה, ויש כבוד, לפעמים מהדברים שכותבים פה זה נשמע כאילו הוא נתן כאן עונה מהסרטים.

נכון שהוא התקדם ביחס לעונה הקודמת, אבל הוא עדיין לא ברמה מעל הליגה או אפילו לא בצמרת חלוצי הליגה, שמכירה שלו היא כזה אסון.

מעבר לזה, אל תשכחו שהוא רוצה לעזוב. את ההצעה שהוא קיבל שם הוא לא יוכל לקבל במכבי (ולא, זה לא ריאלי להציע לו 260 אלף יורו לעונה כדי להשאיר אותו). גם הסיכויים שלו להתקדם אח"כ משווייץ לקבוצה גדולה יותר גבוהים יותר.

ודבר אחרון... כשצריך לפרגן אז מפרגנים. נמני הביא את הבחור ב-50 אלף דולר ומכר אותו ב-1.6 מיליון דולר. כלומר הוא נמכר בפי 32 ממה שהוא נרכש, והרווח עליו הוא 3100%!!!!!!!!!

מאיוקה הוא כישרון גדול, ומכבי ידעה שהיא תוכל לעשות עליו סכום כסף מאוד מכובד.

לאחר עונה אישית טובה מאוד של הבחור, במכבי החליטו למכור אותו. עכשיו, חשוב לציין שלפחות גולדהאר, רצה להשאיר אותו במכבי, והוא עזב כי הוא ביקש מראשי מכבי לשחרר אותו, כי הוא קיבל הצעה כספית שתעזור לו לפרנס אותו ואת משפחתו כראוי. אל תשכחו שהוא היה יכול העונה גם לדעוך במקום והיינו מוותרים על הצעה קטלנית של 1.6 מיליון דולר ולא מרוויחים שום דבר.

אי אפשר לדעת מה היה קורה, מה שכן, מביאים לו מחליף ראוי וזה מה שמעודד.

כשדיברו על מחיר של 1.2 מיליון דולר, אמרו שיאנג בויז הציעו למכבי 20% ממכירה עתידית.

מקווה שלמכבי היה את השכל להשאיר את הסעיף הזה.

עם כל הכבוד למאיוקה, ויש כבוד, לפעמים מהדברים שכותבים פה זה נשמע כאילו הוא נתן כאן עונה מהסרטים.

נכון שהוא התקדם ביחס לעונה הקודמת, אבל הוא עדיין לא ברמה מעל הליגה או אפילו לא בצמרת חלוצי הליגה, שמכירה שלו היא כזה אסון.

כל הקטע הוא שלא צריך לחכות שייתן עונה מהסרטים, אלא לזהות פוטנציאל לפני שהוא נותן אותה. זה למה השוויצרים מוכנים לשלם עליו 1.6 מיליון דולר.

שום דבר לא וודאי ואף אחד לא מבטיח הצלחה, אבל לא צריך לחכות שיהיה בן 23 וייתן עונה של 20+ שערים כדי להבין שיש בילד הזה משהו והפוטנציאל שלו גדול.

לפי דעתי, אם הוא נשאר כאן עוד עונה-שתיים ומקבל הרכב "מהחלוצים המובילים בליגה" קטן עליו. אבל זו רק דעתי.

יכול להיות שמכאן היה רק דועך (לפי דעתי להפך) וזה הסכום המירבי שיכולנו להוציא - אבל אם בסכום הכסף שקיבלנו עליו מביאים "פוטנציאל" אחר במקומו (עטר), אז בעצם בשלב הזה הסכום שקיבלנו עליו לא פקטור ולא שיקול. זה בעצם כמו לעשות טרייד פוטנציאלים. לא חבל לעשות את הטרייד הזה? חלוץ צעיר עם פוטנציאל גדול שטיפחו עונה שלמה, אחד הסימנים היחידים ל"בנייה" שדאגו לדבר עליה כל העונה, שחקן שבאופן יחסי הצליח מאוד, נתן תפוקה ויש לו הרבה לאן להתקדם - וכשצריך לקצור את הפירות מחפשים הרפתקאות, מוכרים ומביאים פוטנציאל מחליף חדש בסכום כמעט זהה רק כדי שיתחיל את תהליך ההתאקלמות המתיש הזה מחדש.

הייתי מצפה שישאירו שחקן כזה שהצליח לטעמי מעל ומעבר בעונה הראשונה שלו בבוגרים (עונה קודמת לא נחשב) בקבוצה שחלוצים מנוסים וגדולים ממנו כשלו לאורך שנים (ואני אציין שוב, אני בכלל לא מתייחס לכמות השערים שכבש אלא הרבה יותר לאספקטים אחרים במשחק שלו). הייתי מצפה שאם רוצים ללכת על כל התארים בשנה הבאה ויש שחקן כזה בידיים, שנתנו לו דקות משחק והשקיעו בו כל העונה האחרונה, ש"בנו" אותו כדי ליהנות ממנו יותר הלאה, אז במקום ללכת ולהביא בסכומים דומים שחקנים שאין לדעת איך ישתלבו במועדון, ייתנו לו העלאה קטנה במשכורת (ממש לא צריך להשוות את השכר שהציעו לו בשוויץ, אבל בהחלט אפשר להעלות לו בשכר כמחווה ולשמור עליו ללא מרמור, אחרי הכל הבחור חתם רק לפני חודשיים על חוזה ל-4 שנים, ואם אפשר לשלם לעטר ולאחרים את הסכומים שמשלמים אז בטח שאפשר היה לתת העלאה נחמדה שתשאיר את מאיוקה).

כל הקטע הוא שלא צריך לחכות שייתן עונה מהסרטים, אלא לזהות פוטנציאל לפני שהוא נותן אותה. זה למה השוויצרים מוכנים לשלם עליו 1.6 מיליון דולר.

שום דבר לא וודאי ואף אחד לא מבטיח הצלחה, אבל לא צריך לחכות שיהיה בן 23 וייתן עונה של 20+ שערים כדי להבין שיש בילד הזה משהו והפוטנציאל שלו גדול.

לפי דעתי, אם הוא נשאר כאן עוד עונה-שתיים ומקבל הרכב "מהחלוצים המובילים בליגה" קטן עליו. אבל זו רק דעתי.

יכול להיות שמכאן היה רק דועך (לפי דעתי להפך) וזה הסכום המירבי שיכולנו להוציא - אבל אם בסכום הכסף שקיבלנו עליו מביאים "פוטנציאל" אחר במקומו (עטר), אז בעצם בשלב הזה הסכום שקיבלנו עליו לא פקטור ולא שיקול. זה בעצם כמו לעשות טרייד פוטנציאלים. לא חבל לעשות את הטרייד הזה? חלוץ צעיר עם פוטנציאל גדול שטיפחו עונה שלמה, אחד הסימנים היחידים ל"בנייה" שדאגו לדבר עליה כל העונה, שחקן שבאופן יחסי הצליח מאוד, נתן תפוקה ויש לו הרבה לאן להתקדם - וכשצריך לקצור את הפירות מחפשים הרפתקאות, מוכרים ומביאים פוטנציאל מחליף חדש בסכום כמעט זהה רק כדי שיתחיל את תהליך ההתאקלמות המתיש הזה מחדש.

הייתי מצפה שישאירו שחקן כזה שהצליח לטעמי מעל ומעבר בעונה הראשונה שלו בבוגרים (עונה קודמת לא נחשב) בקבוצה שחלוצים מנוסים וגדולים ממנו כשלו לאורך שנים (ואני אציין שוב, אני בכלל לא מתייחס לכמות השערים שכבש אלא הרבה יותר לאספקטים אחרים במשחק שלו). הייתי מצפה שאם רוצים ללכת על כל התארים בשנה הבאה ויש שחקן כזה בידיים, שנתנו לו דקות משחק והשקיעו בו כל העונה האחרונה, ש"בנו" אותו כדי ליהנות ממנו יותר הלאה, אז במקום ללכת ולהביא בסכומים דומים שחקנים שאין לדעת איך ישתלבו במועדון, ייתנו לו העלאה קטנה במשכורת (ממש לא צריך להשוות את השכר שהציעו לו בשוויץ, אבל בהחלט אפשר להעלות לו בשכר כמחווה ולשמור עליו ללא מרמור, אחרי הכל הבחור חתם רק לפני חודשיים על חוזה ל-4 שנים, ואם אפשר לשלם לעטר ולאחרים את הסכומים שמשלמים אז בטח שאפשר היה לתת העלאה נחמדה שתשאיר את מאיוקה).

אני לא בטוח אם הוא היה מגיע לרמות האלו שאתה מדבר עליו.

שהולכים במדבר, כל דרדר נראה כמו פרח בר, וזה פחות או יותר המצב אצלנו. אין שחקנים בקבוצה, וכשאופציה השניה היא יבוריאן, אז מספיק שער אחד יפה של מאיוקה (נגד חיפה) בשביל שכולם יפתחו ציפיות שגדל לנו הדבר הבא. אם לא השער הזה אני לא חושב שהיו סופרים אותו כלכך. אם אני מסתכל על העונה האחרונה, אז מאיוקה הרס פי 100 יותר התקפות מאשר כאלו שהוא בנה או הבקיע או בישל. יש לו מהירות, ואולי משחק ראש טוב. מעבר לזה אפשר לספור על שתי ידיים את כמות הפעמים שהוא בעט למסגרת העונה. וחוץ מאותו שער מול חיפה, כמעט כל השערים שלו היו מול שער ריק.