Jump to content

תחקיר ביטחוני

Recommended Posts

אני אמרתי שאני אוהב ללכת מכות, רוב החברים שלי מעשנים סמים (יש לי אחד במדור שאמר גם שהוא בעצמו מעשן סמים ויש לו על זה אפילו תיקים פליליים, ואני באחד המקומות המסווגים ביותר) ושכמעט כל תקופת החטיבה הייתי מסתובב עם החברים ברחוב כל היום וגונב מכל הבא ליד.

אין בעיה להגיד את האמת כל עוד אתה מראה שיש לך אישיות חזקה ואין סיבה שתהפוך לסוכן או משהו(למשל מישהו מאוד חולה במשפחה, בעיות כלכליות חמורות וכו').

לגבי הפוליגרף- השמועה אומרת שה"פוליגרף" זה סתם שקר, לא עושים פוליגרף כי זה ממש ממש יקר. פשוט סומכים על זה שתזמר להם כי תחשוב שזה אמיתי (ושוב, זאת רק שמועה).

Guest עידן דורון
היום עברתי תחקיר ביטחוני, אני מועמד למודיעין למסלול פרסית, הכל הלך טוב למרות שזה בין הדברים הכי חופרים שהיה לי, לקח לי איזה 5 שעות בחדר עם בילבולי מוח.

רציתי לדעת כמה דברים:

1. שאלו אותי אם פעם נחקרתי ע"י המשטרה וכאלה, אמרתי שלא למרות ששנה שעברה תפסו אותי בדרבי שהיה בפורים עם נפצים בכיס ( שכחתי אותם בכיס כמו מפגר ובאתי עם זה למגרש ולא זכרתי..) חקרו אותי במגרש עצמו הביאו לי הרחקה לשבועיים מהמגרש ואז עשו לי חקירה קטנה במשטרה אבל לא פתחו לי תיק וצאתי נקי יש מצב הם ידעו מזה אם לא אמרתי להם ?

2. שאלו גם אם אני מכיר אנשים שעישנו סמים, אמרתי שלא אבל אני מכיר מישהו שכן זה משנה משהו?

3. כנ"ל לגבי אלכוהול שאלו אם אני שותה אמרתי שכן רק בקידוש כמה לגימות מיין, למרות שאני שותה וודקה ויסקי וכאלה באירועים או עם חברים אבל לא אמרתי להם את זה למרות ששאלו אותי..

לגבי כל אלה הוא שאל אם אני מוכן לעבור פוליגרף אמרתי כן נעשה מה שצריך, מה הסיכוי שבאמת יזמנו אותי לפוליגרף?

ראיתי בטפסים שזה תחקיר לקבלת סיווג ביטחוני רמה 2 רציתי לדעת מה הכי גבוה 4 או 1 ? כאילו איך זה הולך בסדר עולה או יורד?

תודה...

1. סביר להניח שזה רישום פנימי. אז רק אם הם ממש יחטטו עמוק (והם לא יעשו את זה) הם ימצאו שהיה לך את זה.

2' + 3' - האם עישנת פעם סמים ? אגב, לגבי אלכוהול ההית צריך להגיד שאתה שותה. כן. אין בזה פסול. רק שאתה יודע להפסיק. אתה לא משתכר. אתה תמיד בשליטה. אמורים להיות להם הכלים לזהות מתי אדם משקר, מתי הוא נלחץ וכו'. אני מקווה שלא עשית סימנים כאלה...

בכל מקרה,

בתור אחד שעתיד להיות במודיעין פרסית - חוק יסוד מספר 1 - לא פותחים נושאים בפורום פתוח. בטח לא על סיווג בטחוני.

אם כבר אז תשאל מישהו שכבר יודע. גם כי זה לא מידע שצריך להיות באינטרנט וגם כי צריך להתחיל להפנים את חוקי בטחון המידע. מה יקרה כשתשמע ש"הנשר נחת" ???

שיהיה בהצלחה.

חבר שלי עשה 3 בדיקות פולגירף בשרות (והיה במודיעין ערבית בצפת)

והוא כאילו ילד טוב שבטח לא עושה סמים או פליליים וכ"ו.

אז כאילו, אל תנפיצו שלא עושים פוליגרף

עושים פוליגרף, תלוי בתפקיד שלך, רמת התכנים שאתה נחשף אליהם וכו'. מצד שני, למיטב הבנתי (מפה אני כבר לא בטוח) לא שואלים בפוליגרף על דברים שקרו לפני שהתגייסת לצבא.