Jump to content

אנחנו מכבי תל-אביב

Omer

Recommended Posts

אנחנו מכבי ת"א שהשאירה לכם כזאת טראומה משנות ה-90, שבכל פעם שאתם רואים שאנחנו כבר לא הקבוצה הכי גדולה בהיסטוריה, אתם עדיין לא יוצאים מזה - וחוגגים את זה שאנחנו אנושיים.

אנחנו מכבי ת"א שמאז ומתמיד רושמת עשור גרוע ועשור טוב, אבל בעשור הכי טוב שלכם (וגרוע שלנו) זכתה באותו מספר תארים כמוכם.

אנחנו מכבי ת"א שמפסידה לכם בכל דרבי, עד שהדרבי חשוב לכם.

אנחנו מכבי ת"א שלא תצא לחגוג לכיכר הפסדים שלכם - אבל אם אנחנו כבר שם, אז גם הספסל שלנו יחגוג הפסד שלכם.

אנחנו מכבי ת"א של שורה אובארוב, שלנצח תמשיכו לראות אותו חוגג מול העיניים שלכם, גם 10 שנים אחרי הפרישה שלו.

אנחנו מכבי ת"א שדווקא יודעת לבוא קטנה, לשתוק בתקשורת ולגרום לכם לבכות כמו שלא בכיתם בחיים.

אנחנו מכבי ת"א שהשחקנים שלה לא מחפשים לברוח לחו"ל בכל הזדמנות אפשרית.

אנחנו מכבי ת"א שאצלה בהרכב משחק מאור בוזגלו, ואצלכם בהרכב משחק ערן זהבי (?!), אבל לכם יש את החוצפה לדבר על סגל של ליגה ז', לעומת קבוצת צ'מפיונס ליג אעלק.

אנחנו מכבי ת"א שאין לה את שכטר, אבל זה בסדר, כי אין לו כח לרוץ היום.

אנחנו מכבי ת"א שלא מחזיקה בבעלות שלה קבוצה נוספת, ומעבירה את כל השחקנים בחינם - אנחנו אלה שסופגים את הטענות של מהלכים מלוכלכים, לא אלה שמתלוננים עליהם.

אנחנו מכבי ת"א שלא נתלית במסך הגנה פסיכולוגי של "גם ככה נפסיד", וברגע היחיד שיוצאת ממנו, מקבלת את המכה של החיים שלה - כי היא לא רגילה להתמודד עם מאבק ועם ניסיון אמיתי.

ומסתבר שאנחנו מועדון קטן.

המכביזם מת.

נתראה בשנה הבאה.

מה שהפועל לא למדו - יש גלגל, והגלגל הזה מסתובב. פעם אתה למעלה, פעם אתה למטה.

דרך עיניים אדומות - אין גלגל - יש מכבי למעלה, והפועל למטה. וככה, בכל פעם שהם רואים כשזה כבר לא ככה, הם בטוחים שהשתנו סדרי עולם נצחיים. הם כל כך בטירוף מזה שהגלגל הסתובב והם למעלה! מזה שהמועדון השני הגדול בישראל מצליח להגיע קצת למעלה מתישהו! הוא הרי נולד לסבול! או שלא...

אבל זה בסדר, הגלגל עוד יסתובב למעלה. לא למצב הטבעי שלו, כי הוא גלגל, ואין לו מצב טבעי.

מתי אתם תלמדו את זה?

גדול,

במיוחד הקטע דרך עיניים אדומות,

לעולם ישארו האחות ( החורגת והצולעת ) הקטנה מת"א.

אנחנו מכבי ת"א שלא מחזיקה בבעלות שלה קבוצה נוספת, ומעבירה את כל השחקנים בחינם - אנחנו אלה שסופגים את הטענות של מהלכים מלוכלכים, לא אלה שמתלוננים עליהם.

אנחנו מכבי ת"א שמאז ומתמיד רושמת עשור גרוע ועשור טוב, אבל בעשור הכי טוב שלכם (וגרוע שלנו) זכתה באותו מספר תארים כמוכם.

רק בוא נדייק

בעשור הכי טוב שלהם והכי גרוע שלנו לקחנו יותר תארים מהם.

בעשור הנוכחי (שיגמר בשבת הקרובה) אנחנו לקחנו אליפות ו-3 גביעים, והם לקחו 2 גביעים.

בעשור שלפני אנחנו לקחנו 3 אליפויות ו-2 גביעים והם לקחו אליפות וגביע.

וכמו שאמרו את זה פה כבר לפני:

הגענו פחדנו וסגנות עלובה לקחנו

מעבר לזה... עומר אתה גאון!

בלי להעליב או משהו, קצת נמאס מהאשכולות האלו של מי זאת מכבי.

במיוחד שכבר 14 שנה (למעט עונה אחת) אנחנו מוכיחים את זה פעם בעונה בערך

חלפו 24 שעות. מספיק זמן כדי להירגע ולחשוב. מה שאני אגיד אולי לא יהיה פופולרי אבל חייבים לומר זאת.

מה שאירע אתמול נע על המתח העדין שבין שמחה לאיד לבושה. הדרך שבה יוכרע המתח הזה קשורה ישירות להתייחסות שלנו לאתמול. ככל שנתמקד בנו, נסתכל במה שקרה שאתמול ויתרה מכך, במשחק שעבר, דרך הזווית המכביסטית זו תהיה בושה. אין ולו גרם מכביסטי טהור במה שקרה אתמול, אל תשלו את עצמכם. זה לא אומר שהשמחה לא מוצדקת, זה לא אומר שזה לא היה הדבר הנכון לעשות, אבל זה לא היה מכביזם מה שראינו אתמול. אין מה לפאר, להלל או לשבח את מה שקרה אתמול.

מה שקרה אתמול היה איד. איד מפואר וקולוסאלי, והשמחה היתה שהוא לא שלנו. החלק הקטן שלנו הוא שתרמנו לאותו איד, אבל לא ע"י ניצחון או שער, אלא בדרך הכי מינימלסטית האפשרית. זו יכולתנו, אני לא מתבייש בכך שנאלצנו לנקוט בדרך הזו, אבל אני גם לא מתגאה בכך.

מה שקרה כאן במהלך 24 השעות האחרונות מבלבל. נראה שהצימאון הרב למנת אושר אישית, קטנה שככל תהיה, העבירה אוהדים מסויימים על דעתם. יש מי שתרגם את מפלתה של הפועל לגאוותנו ובכך הפך שמחה נגזרת שאין לה זכות קיום עצמאית למטרה העומדת בפני עצמה.

אנחנו מכבי ת"א. אנחנו לא ניצחנו אתמול. אנחנו לא הבקענו שער. אנחנו לא ניצחנו דרבי זמן רב. כאוהדי מכבי ת"א אין לנו דבר לשמוח עליו. כשונאי הפועל ת"א אנחנו שמחים על אובדן האליפות, ולצערנו אין גם יותר מדי מה לשמוח על הדרך בה נהרס אותו חלום אליפות פרט לעובדה שמעשית הוא נהרס על ידינו.

אנחנו אוהדי מכבי ת"א. זה לא מעמד מקביל להיותנו שונאי הפועל ת"א. זו זהות עצמאית ועליונה בעלת שאיפה עצמאית ועליונה, טובת מכבי ת"א. השנאה להפועל היא טבעית, היא בריאה, אבל היא לא אלטרנטיבה. היא תת-מטרה, נגזרת טבעית של שנאה למי שמייחל לרעתנו. אבל היא לא מגדירה אותנו.

ב-24 השעות האחרונות הייתי יותר עצוב משום מה מלאחר הדרבי הקודם. אז היה זה מהפך סטטיסטי, סמלי. היום נראה שחל מפנה מהותי בהלך הרוח. ככל שהגאווה מפעמת בליל אמש כאילו היה מדבר במור"ק נשגב, כך בושתי גוברת. זה לא אנחנו, או לפחות זה לא אמור להיות אנחנו. אני כבר לא יודע מה אנחנו אמורים להיות, אם יש איזה אקסיומה המונחת בבסיס זהותנו. אבל אם הייתה אני לא יודע אם היא קיימת יותר. מכביזם הפך למונח חלול, אלמותי בזכות ריקנותו, אז אולי המכביזם לא מת אתמול, אבל משהו מת אתמול חוץ מחלום האליפות של הפועל ואני לא יודע מה נשאר.

אין לי כוח לבדוק,זה בדוק?

חלפו 24 שעות. מספיק זמן כדי להירגע ולחשוב. מה שאני אגיד אולי לא יהיה פופולרי אבל חייבים לומר זאת.

מה שאירע אתמול נע על המתח העדין שבין שמחה לאיד לבושה. הדרך שבה יוכרע המתח הזה קשורה ישירות להתייחסות שלנו לאתמול. ככל שנתמקד בנו, נסתכל במה שקרה שאתמול ויתרה מכך, במשחק שעבר, דרך הזווית המכביסטית זו תהיה בושה. אין ולו גרם מכביסטי טהור במה שקרה אתמול, אל תשלו את עצמכם. זה לא אומר שהשמחה לא מוצדקת, זה לא אומר שזה לא היה הדבר הנכון לעשות, אבל זה לא היה מכביזם מה שראינו אתמול. אין מה לפאר, להלל או לשבח את מה שקרה אתמול.

מה שקרה אתמול היה איד. איד מפואר וקולוסאלי, והשמחה היתה שהוא לא שלנו. החלק הקטן שלנו הוא שתרמנו לאותו איד, אבל לא ע"י ניצחון או שער, אלא בדרך הכי מינימלסטית האפשרית. זו יכולתנו, אני לא מתבייש בכך שנאלצנו לנקוט בדרך הזו, אבל אני גם לא מתגאה בכך.

מה שקרה כאן במהלך 24 השעות האחרונות מבלבל. נראה שהצימאון הרב למנת אושר אישית, קטנה שככל תהיה, העבירה אוהדים מסויימים על דעתם. יש מי שתרגם את מפלתה של הפועל לגאוותנו ובכך הפך שמחה נגזרת שאין לה זכות קיום עצמאית למטרה העומדת בפני עצמה.

אנחנו מכבי ת"א. אנחנו לא ניצחנו אתמול. אנחנו לא הבקענו שער. אנחנו לא ניצחנו דרבי זמן רב. כאוהדי מכבי ת"א אין לנו דבר לשמוח עליו. כשונאי הפועל ת"א אנחנו שמחים על אובדן האליפות, ולצערנו אין גם יותר מדי מה לשמוח על הדרך בה נהרס אותו חלום אליפות פרט לעובדה שמעשית הוא נהרס על ידינו.

אנחנו אוהדי מכבי ת"א. זה לא מעמד מקביל להיותנו שונאי הפועל ת"א. זו זהות עצמאית ועליונה בעלת שאיפה עצמאית ועליונה, טובת מכבי ת"א. השנאה להפועל היא טבעית, היא בריאה, אבל היא לא אלטרנטיבה. היא תת-מטרה, נגזרת טבעית של שנאה למי שמייחל לרעתנו. אבל היא לא מגדירה אותנו.

ב-24 השעות האחרונות הייתי יותר עצוב משום מה מלאחר הדרבי הקודם. אז היה זה מהפך סטטיסטי, סמלי. היום נראה שחל מפנה מהותי בהלך הרוח. ככל שהגאווה מפעמת בליל אמש כאילו היה מדבר במור"ק נשגב, כך בושתי גוברת. זה לא אנחנו, או לפחות זה לא אמור להיות אנחנו. אני כבר לא יודע מה אנחנו אמורים להיות, אם יש איזה אקסיומה המונחת בבסיס זהותנו. אבל אם הייתה אני לא יודע אם היא קיימת יותר. מכביזם הפך למונח חלול, אלמותי בזכות ריקנותו, אז אולי המכביזם לא מת אתמול, אבל משהו מת אתמול חוץ מחלום האליפות של הפועל ואני לא יודע מה נשאר.

לא כל כך מסכים.

בסך הכל אתה בוחר איך להסתכל על זה.

אתה יכול להסתכל על השבוע האחרון כביזיון, הפתיחת רגליים ואז הבונקר.

אני בשבוע הזה לא מסתכל עלינו בכלל.

אני מסתכל על הטבלה.

היינו שלישי ונשארנו, אז כאן שום דבר לא השתנה.

את הפועל ואת חיפה הפכנו, וזה בזמן הכי קריטי שיכול להיות.

ועשינו את כל זה בעצמנו, לא יודע אם לקבוצה שהיא לא מכבי היה את הכוח לעשות כזה דבר.

וזה כל כך סמלי שהפועל בסופו של דבר מפסידה את האליפות בגללנו.

זה לא מתאים להגדרה הכללית של המכביזם. אבל העובדה היא כזאת - אנחנו עמדנו להם בדרך, עם אפס יכולת, רק עם הסמל.

ההבדל הוא שמבחינתי כל האמצעים היו כשרים, מבחינתך לא.

בסופו של דבר מה שנזכור מהעונה הזאת זה שחיפה אלופה, והגלגל צפוי להסתובב.

מקווה שכבר בעונה הבאה נחזיר את תל אביב לצבע המקורי.

אנחנו מכבי ת"א שמפסידה לכם בכל דרבי, עד שהדרבי חשוב לכם

שאר הדרבים זה סתם אה?

אנחנו מכבי ת"א שדווקא יודעת לבוא קטנה, לשתוק בתקשורת ולגרום לכם לבכות כמו שלא בכיתם בחיים.

אולי תאמצו את זה כי בדרך כלל זה הפוך אתם הרבה מדברים לפני

אנחנו מכבי ת"א שהשחקנים שלה לא מחפשים לברוח לחו"ל בכל הזדמנות אפשרית

אתה משווה את הסגלים בשנים האחרונות? ודרך אגב להוציא שחקן לחו"ל זה כבוד למועדון

אנחנו מכבי ת"א שאצלה בהרכב משחק מאור בוזגלו, ואצלכם בהרכב משחק ערן זהבי (?!), אבל לכם יש את החוצפה לדבר על סגל של ליגה ז', לעומת קבוצת צ'מפיונס ליג אעלק

רק מחזק את מה שרשמתי קודם אם כי יכולת להביא את גילי ורמוט במקום ערן זהבי

מה עוד שבוזגלו לא עשה יותר מידי השנה

ולגבי הגלגל מסכים

קיצר כמה אי דיוקים יש לך פה

עם חלק אני מסכים

אנחנו מכבי ת"א שהשאירה לכם כזאת טראומה משנות ה-90, שבכל פעם שאתם רואים שאנחנו כבר לא הקבוצה הכי גדולה בהיסטוריה, אתם עדיין לא יוצאים מזה - וחוגגים את זה שאנחנו אנושיים.

אנחנו מכבי ת"א של שורה אובארוב, שלנצח תמשיכו לראות אותו חוגג מול העיניים שלכם, גם 10 שנים אחרי הפרישה שלו.

שני המשפטים הטובים בכל הקטע הזה.

כן.

בול אותו דבר, אבל בול.

הכל תלוי איך סופרים.

לדעתי העשור הראשון של שנות האלפיים נגמר בסיום העונה הזאת.

כשאומרים לך לספור עד 10, אתה מתחיל מ-1, לא מ-0, ומסיים ב-10, לא ב-9.

אז כדי לדייק, בעשור הראשון של שנות ה-2000 אנחנו זכינו באליפות אחת ושלושה גביעים, והפועל זכתה רק בשני גביעים.

בעשור שלפני, אנחנו זכינו בשלוש אליפויות ושני גביעים, והפועל באליפות אחת וגביע אחד

אנחנו מכבי ת"א שהשאירה לכם כזאת טראומה משנות ה-90, שבכל פעם שאתם רואים שאנחנו כבר לא הקבוצה הכי גדולה בהיסטוריה, אתם עדיין לא יוצאים מזה - וחוגגים את זה שאנחנו אנושיים

כמה שהמשפט הזה נכון, אני גולש בפורום שלהם לפעמים ואין שבוע שהם לא מדברים על הטראומה שמכבי עשתה להם בשנות ה90, יש כאלה שאאפילו אומרים שדריקס בא להם בסיוטים בלילה חחחחחחחחח..

התיקו של אתמול.. כמה שזה שימח אותנו (לרגע, אבל שימח) לא צריך להוות נקודת ציון בהיסטוריה של מכבי תל אביב.

אין מה לעשות הפועל של העונה גדולה בכמה רמות עלינו, ובתכלס עם כל זה שהיה בונקר 90 דקות, זאת הייתה הדרך היחידה להוציא נקודות נגד הפועל.

כולנו ראינו מה קרה כשניסינו לשחק פתוח נגדם..

העונה הזאת נגמרת עוד מחזור ועונת המבחן האמיתית תהיה בשנה הבאה.. חובת ההוכחה נופלת עכשיו על המועדון.

לכל אלה שרואים בתיקו הזה נקמה בהפועל ואומר שזה המשחק הכי טוב בחיים שלו ( כמו האנשים בכתבה של one ) שיעשו חושבים טוב טוב עם עצמם.

עד שמכבי לא תנצח דרבי, עוד לא הייתה שום נקמה.

עונה הבאה היא המבחן.. הבניה והכל יתגלה אם זה בלוף גדול או מהלך מצוין הקיץ הקרוב הולך להיות חשוב ביותר לנימני ולצוות שלו.. שיפעילו את הראש ולא סתם.

עד שמכבי לא תנצח דרבי, עוד לא הייתה שום נקמה.

איזה נקמה יכולה להיות יותר טובה מלהרוס להם אליפות מחזור לסוף?

אתה חושב שאם היינו מנצחים את הדרבי הראשון נניח הם היו יותר עצובים ממה שהם היו בסוף המשחק אתמול?

לא כל כך מסכים.

בסך הכל אתה בוחר איך להסתכל על זה.

אתה יכול להסתכל על השבוע האחרון כביזיון, הפתיחת רגליים ואז הבונקר.

אני בשבוע הזה לא מסתכל עלינו בכלל.

אני מסתכל על הטבלה.

היינו שלישי ונשארנו, אז כאן שום דבר לא השתנה.

את הפועל ואת חיפה הפכנו, וזה בזמן הכי קריטי שיכול להיות.

ועשינו את כל זה בעצמנו, לא יודע אם לקבוצה שהיא לא מכבי היה את הכוח לעשות כזה דבר.

וזה כל כך סמלי שהפועל בסופו של דבר מפסידה את האליפות בגללנו.

זה לא מתאים להגדרה הכללית של המכביזם. אבל העובדה היא כזאת - אנחנו עמדנו להם בדרך, עם אפס יכולת, רק עם הסמל.

ההבדל הוא שמבחינתי כל האמצעים היו כשרים, מבחינתך לא.

בסופו של דבר מה שנזכור מהעונה הזאת זה שחיפה אלופה, והגלגל צפוי להסתובב.

מקווה שכבר בעונה הבאה נחזיר את תל אביב לצבע המקורי.

הכח למה? להפסיד לחיפה ולחלץ תיקו אפס להפועל בבונקר? זה ההישג העילאי שמראה את כוח הרצון המכביסטי בימים אלו?

אני גם לא מסתכל עלינו בכלל, אין על מה להסתכל. כדי ליהנות צריך להסתכל צפונה מאיתנו, אל קבוצה שעכשיו עדיין צפונה אבל פחות. אבל נראה לי שכמה אנשים דווקא מסתכלים עלינו. אנחנו עמדנו להם בדרך, אבל בכך מסתכם ההישג. לא רצנו לאליפות, לא נאבקנו בהם, לא הצגנו רוח מכביסטית מפעמת שניצחה אמש. עמדנו. קרוב מאוד ל-16. בנס, זה גם הצליח. יש פער גדול מאוד מלשמוח על תוצאות אותה עמידה, לבין להתגאות בה כהתגלמות מכביסטית טהורה. כל האמצעים כשרים, אבל זה לא אומר שאני צריך להתגאות באותם אמצעים, זה לא אומר שהם קדושים כשלעצמם. הם קדושים רק במידה שהמטרה מקדשת אותם, והמטרה הזו משנית בשבילי כאוהד מכבי. אני לא מתגאה בהשגת המטרה הזו, אלא מסתפק בלשמוח על השגתה, ולכן בוודאי שאני לא אתגאה באמצעים שרק הוכשרו מתוקף המטרה ותו לא.

זכותנו לשמוח, אבל כדאי שנעצור לחשוב מה אנחנו בדיוק חוגגים פה ומה לא. במי אנחנו גאים פה, מהי הזהות שלנו ומהו ההישג שלנו אתמול. אנשים כבר חוגגים את החגיגה, רואים צל ניצחון כניצחון, מעוותים אתוסים מכביסטיים על-מנת שיתאימו למציאות העכשווית, על מנת שיאפשרו לנו לשמוח.  אני יודע שאנשים רעבים למכבי האמיתית, אבל זה לא הפיתרון.  

מה אחי כל עונה אתה בא במטרה להרוס להפועל.. הגיע הזמן לחזור למעלה הגלגל יסתובב אבל כדאי להפנים שאולי זה טוב שדפקנו להפועל תאליפות וכי רק בצורה ששיחקנו הצלחנו להוציא מהם נקודות והשחקנים באמת נלחמו ושיחקו כמו גברים.

אבל לא ככה מכבי צריכה להתנהל, בעזרת השם עונה הבאה יהיה יותר טוב והגלגל באמת יסתובב :)