Jump to content

ליגה אנגלית - הפוטו פיניש של עונת 2009/2010

Omer

Recommended Posts

טוטנהאם מנצחת 1-0 את הסיטי ומבטיחה את המקום בליגת האלופות

יותר מזה, ניצחון של טוטנהאם במחזור האחרון והפסד של ארסנל לפולהאם בבית (לא סביר אבל הכל זאת) וטונהאם עולה ישירות לשלב הבתים מבלי לעבור במוקדמות.

מזל טוב עומר!!!

ממתי זה ככה?

בד"כ שלישי ורביעי הולכים למוקדמות,לא?

You think it's almost over but it's only on the rise...

יואב - זה שאנחנו רחוקים 13 נקודות מצ'לסי כשבכל משחק מישהו אחר פצוע, זה אומר הכל לגבי סגל עמוק ומאוזן. הארי בנה פה משהו ענק (לקח אותנו עם שתי נקודות בקופה ובדרך הבטוחה לירידה), אחרי קריירה לא קצרה הוא הגיע לטופ, ומגיע לו.

ומה שמדאיג? מודריץ' אמר את זה, קראנצ'ר אמר את זה, רדנאפ יודע את זה, וכולם בלונדון יודעים את זה - המטרה היא לא מקום 4, היא אליפות... ומהמטרה הזאת אנחנו עדיין רחוקים. ובדיוק בגלל זה אני מתכונן לאכזבה הבאה - כי אם במשך שנים של מקום 13 חיכו למקום 4, אז אנחנו בדרך לשנים של מקום 4 והמתנה לראשון... ולא לשכוח שסיטי עדיין עם צ'ק פתוח, ועדיין אפשר לאבד את המקום היקר הזה (זה לא מקום בליגת אלופות, זה מקום בצמרת). כרגע אני עדיין מאושר, אבל כשאתה אוהד טוטנהאם אתה מחכה לכישלון בכל פינה, אז כבר התחלתי להתאכזב מהעונה הבאה :unsure:

ועדיין,

אתם, וילה ו-וולבס זה הקבוצות היחידות שלא ניצחנו העונה. עדיין לוקח לי זמן לעכל שלא היה צמד שערים עצמיים בסוף המשחק היום, שאשכרה לקחנו משהו שמגיע לנו (עדיין יש טראומה מ-2006), שניצחנו את הגדולות, שניצחנו את ארסנל, שגם פציעות, קלקולי קיבה ושופטים לא לקחו לו את זה (על מה השער של קינג נפסל לעזאזל?). סוף סוף.

אז עד שנאבד את המקום בצ'מפיונס ליג, ועד שנפשל במאבקי אליפות - אני מרשה לעצמי להמשיך לא להוריד את החיוך...

(לפחות עד מחר בבוקר, כשיודיעו שסיטי קיבלה ניצחון טכני, או שהמקום הרביעי לא עולה לליגת האלופות בסוף. משהו חייב לדפוק את זה, אני עדיין לא יודע מה, אבל אני מחכה לו...)

מגיע להארי ליגת אלופות על הדרך הארוכה שעבר בכדורגל האנגלי, על הטאלנטים שגידל בווסטהאם, על זה שהוא נראה תמיד מתוך שינה ;) . המאמן הבריטי הפעיל הטוב ביותר אחרי פרגי(וחבר טוב שלו).

מגיע לליין ולאוהדים המוטרפים שלכם(הרעדתם את הספריה של סיטי היום)לארח משחקי ליגת אלופות.

אם טוטנהאם תצליח לשמור על כוכביה, זה כבר רווח ישיר של ההעפלה ובטח להתחזק במקומות הנכונים.

ממתי זה ככה?

בד"כ שלישי ורביעי הולכים למוקדמות,לא?

שינו השנה את שיטת המוקדמות (בגלל זה למכבי חיפה היתה הגרלה קלה) כך שמשלושת הליגות הבכירות (אנגליה, ספרד, איטליה) מקומות 1-3 עולים אוטומטית ומקום 4 הולך למוקדמות במסלול של הלא אלופות,.

עומר זה צריך להתחיל בהעפלה לליגת האלופות

אתם עוד לא שם. מחכה לכם מפגש לא פשוט בפלייאוף על העליה לליגת האלופות. עשויות לחכות לכם שם קבוצות כמו סביליה, סמפדוריה, אייאקס (זה תלוי גם בדירוג שלכם).

טוטנהאם חייבת להשאיר את הסגל הזה ולהתחזק בקיץ, כי עליה לליגת האלופות יכולה לשנות סטטוס של מועדון. זה הרבה כסף שנכנס, זה מעמד שמושך שחקני רכש, זה מנטליות שמחלחלת למועדון ולאוהדים.

עונה הבאה לא תהיה פשוטה. ליברפול יכולה לחזור להיות פקטור, והסיטי לא יחסכו באמצעים.

שיהיה בהצלחה

ברור שצריך להתחיל - זה חתיכת התקדמות ענקית. וזה שסוף סוף ניצחנו את המשחקים הגדולים? חתיכת צעד.

אני מאושר, שלא תבין אותי לא נכון. התעוררתי היום בבוקר והמקום הרביעי עדיין שלנו!!

אגב, הפחד הכי גדול שלי היה ששחקנים יעזבו אם לא נצליח לסיים במקום הרביעי. אחרי שלפני 4 שנים פספסנו את זה במחזור אחרון, לפספס את זה עוד פעם היה גומר אותנו מנטלית לעוד כמה שנים. עכשיו? עם הכסף, בדיוק כמו שכתבת, חייבים להחתים עוד כמה שחקנים. לסיטי יש עדיין צ'ק פתוח כמו שהזכרתי, מליברפול אני דווקא לא מפחד במצבה (אבל לך תדע מה יהיה בעוד כמה חודשים) - כרגע טוטנהאם צריכה להשכיל לשמור על המקום הזה, ולהתפתח בתקווה למועמדת לגיטימית תוך כמה שנים.

בינתיים? אני מאמין שנעבור בפלייאוף את מי שלא נקבל (למרות ש... זאת עדיין טוטנהאם), עדיין מקווה איכשהו למקום שלישי - ומת לקבל בבתים את הפועל/חיפה.

מגיע להארי ליגת אלופות על הדרך הארוכה שעבר בכדורגל האנגלי, על הטאלנטים שגידל בווסטהאם, על זה שהוא נראה תמיד מתוך שינה :whistling: . המאמן הבריטי הפעיל הטוב ביותר אחרי פרגי(וחבר טוב שלו).

מגיע לליין ולאוהדים המוטרפים שלכם(הרעדתם את הספריה של סיטי היום)לארח משחקי ליגת אלופות.

אם טוטנהאם תצליח לשמור על כוכביה, זה כבר רווח ישיר של ההעפלה ובטח להתחזק במקומות הנכונים.

אין ספק שלהארי זה מגיע אחרי הקריירה הארוכה שלו. הוא חיכה המון שנים להזדמנות הזאת לשחק בליגת האלופות ולאמן בצמרת - והרוויח אותה ביושר. הוא אפילו לא קיבל מינוי לליגת האלופות, אלא לקח קבוצה לשם.

אגב ווסט האם - בניון על הכוונת שלו, ולפי דיווחים יוסי לא אופטימי לגבי המצב של ליברפול, ואפילו הוא יעדיף לעזוב...

ברכות לצלסי.

נהנתי מאד מיונייטד השנה ובצירוף כל הנסיבות, היתה לעונה הזאת הפוטינציאל להיות המרגשת מכולן.

במידה רבה העונה הזאת מזכירה לי את תשעים ושמונה.גם אז עזב אותנו כוכב גדול בקיץ, הודחנו ברבע ליגת האלופות מול יריבה פחות טובה מאיתנו, הפסדנו משחק אליפות בייתי סמוך לסוף העונה, צעירים קיבלו דקות והתחשלו, היתה שנת מונדיאל, האלופה היתה גם דאבליסטית.

נחזור חזקים יותר בעונה הבאה…

לא שונא יונייטד, ולא חובב צ'לסי... אבל הגיע הזמן לקצת גיוון באלופה האנגלית.

בהחלט מרגישים את המגע של אנצ'לוטי בקבוצה של צ'לסי.

לא שונא יונייטד, ולא חובב צ'לסי... אבל הגיע הזמן לקצת גיוון באלופה האנגלית.

בהחלט מרגישים את המגע של אנצ'לוטי בקבוצה של צ'לסי.

זה כמו להגיד שאליפות של ריאל בספרד זה גיוון, כי הם לא לקחו שנתיים. זה לא גיוון, זה נשאר בין שתי הפייבוריטיות.

בתכלס, במאבק האמיתי בעשור האחרון יש ריאל ובארסה, ויש צ'לסי והיונייטד. ארסנל ו-ולנסיה לקחו אליפויות בתחילת העשור, הציקו פה ושם, אבל זה רק תפאורה לשתיים שבאמת ירוצו עד הסוף.

זה כמו להגיד שאליפות של ריאל בספרד זה גיוון, כי הם לא לקחו שנתיים. זה לא גיוון, זה נשאר בין שתי הפייבוריטיות.

בתכלס, במאבק האמיתי בעשור האחרון יש ריאל ובארסה, ויש צ'לסי והיונייטד. ארסנל ו-ולנסיה לקחו אליפויות בתחילת העשור, הציקו פה ושם, אבל זה רק תפאורה לשתיים שבאמת ירוצו עד הסוף.

בספרד יש רק מדריד וברצלונה, באנגליה אין מועדונים גדולים באותו מובן, ככה שזה לא אותו דבר.

קודם כל, ארסנל היא מועדון גדול באנגליה הרבה יותר מאשר ולנסיה בספרד. גם ליברפול, טוטנהאם ואברטון יותר גדולים מאשר סביליה או מאיורקה... ספרד זאת ליגה של שני מועדונים באופן קונסיסטנטי, אין מה להשוות בכלל לאנגליה. צ'לסי לעומת זאת זכתה בסך הכל באליפות השלישית שלה עם אברמוביץ', והרביעית בסה"כ. זה לא שפתאום צ'לסי עברה "תקופת יובש" של 3 שנים, זה מספר האליפות שהיה להם עד עכשיו.

דבר שני, אם תסתכל על הטבלה, טוטנהאם רחוקה 16 נקודות מצ'לסי, וארסנל רצה איתה ועם יונייטד עד הסוף. אתה באמת יכול להשוות את זה לליגה של שתי הקבוצות בספרד? ההפרש בין המקום השני לשלישי בספרד עומד על פאקינג 27 נקודות. באנגליה ההפרש בין הראשון לשמיני עומד על 25. כשיש ליגה, זה מעניין גם אם יש רק שתי זוכות בשש השנים האחרונות. כי בדרך הן גם מאבדות נקודות לקבוצות אחרות, ונאבקות עם קבוצות אחרות, וזאת לא ריצה משמימה כמו של ברצלונה ומדריד. אם מדריד תיקח השנה ולא ברצלונה, זה יהיה עדיין אותו שיממון בדיוק.

גם בעונה הבאה, למרות שצ'לסי ויונייטד שתיהן פייבוריטיות, יש להן על הראש את ארסנל, סיטי, ליברפול וספרס.

בספרד יש רק מדריד וברצלונה, באנגליה אין מועדונים גדולים באותו מובן, ככה שזה לא אותו דבר.

קודם כל, ארסנל היא מועדון גדול באנגליה הרבה יותר מאשר ולנסיה בספרד. גם ליברפול, טוטנהאם ואברטון יותר גדולים מאשר סביליה או מאיורקה... ספרד זאת ליגה של שני מועדונים באופן קונסיסטנטי, אין מה להשוות בכלל לאנגליה. צ'לסי לעומת זאת זכתה בסך הכל באליפות השלישית שלה עם אברמוביץ', והרביעית בסה"כ. זה לא שפתאום צ'לסי עברה "תקופת יובש" של 3 שנים, זה מספר האליפות שהיה להם עד עכשיו.

דבר שני, אם תסתכל על הטבלה, טוטנהאם רחוקה 16 נקודות מצ'לסי, וארסנל רצה איתה ועם יונייטד עד הסוף. אתה באמת יכול להשוות את זה לליגה של שתי הקבוצות בספרד? ההפרש בין המקום השני לשלישי בספרד עומד על פאקינג 27 נקודות. באנגליה ההפרש בין הראשון לשמיני עומד על 25.

כשיש ליגה, זה מעניין גם אם יש רק שתי זוכות בשש השנים האחרונות. כי בדרך הן גם מאבדות נקודות לקבוצות אחרות, ונאבקות עם קבוצות אחרות, וזאת לא ריצה משמימה כמו של ברצלונה ומדריד. אם מדריד תיקח השנה ולא ברצלונה, זה יהיה עדיין אותו שיממון בדיוק.

אם תשים לב... ההבדל ב20 שנה האחרונות בחלוקת האליפויות לא כזה גדולה בין ספרד לאנגליה...

בספרד יש את ריאל וברצלונה כמובן, ובנוסף יש את אתלטיקו לה-קורוניה, ונלסיה

באנגלית יש את מנצסטר ובנוסף יש את צלסי (2004+) וארסנל (שנות ה90 ותחילת שנות ה2000) (ובלקבורן)

הליגה אנגלית מעניינת יותר (צמודה what ever) כי יש 4 קבוצות גדולות (ארסנל מנצסטר צלסי ליברפול (שאומנם לא לקחו אליפות כבר 20 שנה אבל עדיין)) ועוד כמה בינוניות (כפי שציינת)

בספרדית זה 2 גדולות ועוד כמה בינוניות (כפי שציינת)