Jump to content

הדילמה של מכבי

המכבייה

Recommended Posts

איך יותר חמור אלוהים יודע.

משחק שיכול להכריע את האליפות לטובת הפועל, להשאיר אצלה את כל הסגל ואולי להעפיל לליגת האלופות.

ולא רק זה אלא שזה נותן לה אפשרות לחגוג אליפות בדרבי, על הראש שלנו.

בדיוק להיפך, מכבי היא לא קישוט. היא יכולה להשפיע על גורל האליפות של הפועל.

זאת מטרה עילאית.

חוץ מזה שאם הפועל לא לוקחת אליפות אז גם מקום רביעי יוצא לאירופה.

אני לא הולך עקום, אני מתיישר עם הדרך העקומה שמועדון הזה העביר אותנו.

התרחיש שכתבת(הגיוני) יהיה עצוב וקשה.סיוט.אני מתפלל שזה לא יקרה-בדרך הטבע.

אבל אם ניתן לו להכתיב את סדר היום שלנו, נעמוד בדילמות האלה שוב בשנים הבאות כצופים מהצד.

הדרך של המועדון הזה עקומה אבל מה שקרה בטדי הוא אחד מהצמתים החשובים והראשונים בשגעת העקומה הזאת וכאן האחריות היא לגמרי על מי שהעדיף להפסיד!!! בגלל נמני.בחיפה(עטר, ברקוביץ, רוסו) ובהפועל(לנדאו, סיני) זה לא יכול לקרות.גם לא בביתר(שפיטרה את אוחנה כי לא היה מספיק טוב וזה עבר בשקט).בריא שם הרבה יותר-בטח ברמת סידרי העדיפויות והקבוצה שמעל הכל. את התוצאה של זה אתה חווה כבר כמה שנים טובות. אלה תופרים אותך בדרבים ועושים קאמפניים יפים ביבשת, אלה תופרים אליפויות. ואצלנו? זה כבר מזמן לא ככה. אנחנו בהמלכות, בהתלבטויות, במריבות ובעיקר בשינאות!!!!

מחלה ארוכה=מוות בטוח.

מה זה משנה לכם מי תקח?

זה שאתם כבר כמה שנים טובות בבוץ זה כבר מספיק שמחה לאיד בשביל הפועל.אליפות של הפועל לא תיהיה כזאת גרועה מבחינתכם כמו השנים האחרונות שלכם בליגה.

ואנחנו לא צריכים שאף אחד יפתח לנו רגליים,את המוטיבציה שלכם להרוס להפועל תוכלו לממש אך ורק במשחק מולם אם זה בקהל ואם זה בקבוצה בלחימה וברצון.

ושיהיה לכם בהצלחה כמובן.

אליפות של הפועל = ורמוט, שכטר, אניימה ואולי גם דגלאס נשארים. יצחקי וסטרול מגיעים. העפלה לליגת האלופות ו-60 מיליון ש"ח שיתרמו לחיזוק נוסף.

מעבר לזה, אתם מאוד צריכים את הפתיחת רגליים שלנו. הפסדתם לנו כבר בבלומפילד, ובקריית אליעזר ניצחתם בזכות פנדל מפוקפק. מכבי הולכת לעלות עם קישור מעובה והפעם נהיה ב-11 שחקנים ולא 10. לא רואה מצב שאתם מנצחים אותנו ביום שני

אליפות של הפועל = ורמוט, שכטר, אניימה ואולי גם דגלאס נשארים. יצחקי וסטרול מגיעים. העפלה לליגת האלופות ו-60 מיליון ש"ח שיתרמו לחיזוק נוסף.

מעבר לזה, אתם מאוד צריכים את הפתיחת רגליים שלנו. הפסדתם לנו כבר בבלומפילד, ובקריית אליעזר ניצחתם בזכות פנדל מפוקפק. מכבי הולכת לעלות עם קישור מעובה והפעם נהיה ב-11 שחקנים ולא 10. לא רואה מצב שאתם מנצחים אותנו ביום שני

אז לא ננצח. אני בטח לא רוצה לקבל ניצחון שלא מגיע,זה ספורט ,משחקים בשביל לנצח,וכמו שפותח הדיון אמר,זה יהרוס אותכם אם אתם בכלל תחשבו על דבר כזה. יש לכם רק דרך אחת להרוס להפועל-וזה במשחק מולם שם תיהיה ההזדמנות.

ב'-יצחקי לא יעבור להפועל. או אירופה או בית"ר. סטרול בלם בינוני מינוס. וגם אם השחקנים ישארו,שישארו ,אם אין להם שחקני בית משמעותיים בהרכב,מנהיג ,המתכון הוא אותה מתכון של ביתר-נפילה.

מה זה משנה לכם מי תקח?

זה שאתם כבר כמה שנים טובות בבוץ זה כבר מספיק שמחה לאיד בשביל הפועל.אליפות של הפועל לא תיהיה כזאת גרועה מבחינתכם כמו השנים האחרונות שלכם בליגה.

ואנחנו לא צריכים שאף אחד יפתח לנו רגליים,את המוטיבציה שלכם להרוס להפועל תוכלו לממש אך ורק במשחק מולם אם זה בקהל ואם זה בקבוצה בלחימה וברצון.

ושיהיה לכם בהצלחה כמובן.

טום טום,אל תזיין לי את המוח. אם אנחנו לא נותנים לכם את המשחק אתם לא לוקחים אליפות. בלי שניתן לכם לצערי אחרי המפלה של אתמול לא תנצחו. הקבוצה גמורה,אלישע הפסיד לכם את המשחק (ההחלטה המטופשת לעלות עם הגרוזיני במקום ארבייטמן,ההעלאה של מוחמד כאלב למגרש במקום המטאור העולה שממש גנבתם להפועל במיליון דולר בוקארי סאדאת),כולם פצועים,ולמרות שאנחנו קבוצה נוראית אנחנו מסוגלים לנצח אתכם,אבל לא את הפועל. אז אני במקומך אומר תודה,סותם את הפה והולך להתפלל שבאמת נפתח לכם רגליים ואיכשהו תיקחו אליפות.

אז לא ננצח. אני בטח לא רוצה לקבל ניצחון שלא מגיע,זה ספורט ,משחקים בשביל לנצח,וכמו שפותח הדיון אמר,זה יהרוס אותכם אם אתם בכלל תחשבו על דבר כזה. יש לכם רק דרך אחת להרוס להפועל-וזה במשחק מולם שם תיהיה ההזדמנות.

ב'-יצחקי לא יעבור להפועל. או אירופה או בית"ר. סטרול בלם בינוני מינוס. וגם אם השחקנים ישארו,שישארו ,אם אין להם שחקני בית משמעותיים בהרכב,מנהיג ,המתכון הוא אותה מתכון של ביתר-נפילה.

מה שהורס את בית"ר לאורך שנים אלה הבעלים שבאים לגזור איזשהו הון (לא ממש ברור) ולא דווקא מעניין אותם הספורט.

מנגד הבעלים של הפועל שפויים.

מצד שני אימפריות לא נבנות ביום וגם אם הפועל תקח את האליפות ותעלה לצ'מפיונס הם לא יברחו לאף אחד.

אתם יודעים מה הדבר הכי מסריח כאן!

עזבו את הקיזוז , את זה ידענו כבר בתחילת העונה.

אני מדבר על אליפות בהפרש שערים.

מכבי בעונת 2003 לקחה אליפות בהפרש שערים מוצדק , בלי קיזוז ובלי בולשיט , אלא הייתה קבוצה התקפית יותר מחיפה ולקחה אליפות על הפרש שערים .

השנה , לא מספיק שאבי "מאפיה" לוזון , קיצץ את הליגה בחצי , הוא גם הוסיף חטא על פשע , שאיפשר לקבוצה במקום השני לזכות באליפות על הפרש שערים!

אתם קולטים?

כאילו אם אני אוהד חיפה , גם לקחו לי אליפות בגלל קיצוץ , וגם אם הלידה נגמרת בשוויון נקודות אני מפסיד אליפות על שערים .

לדעתי כאן אבי לוזון היה חייב לקבוע שבמקרה שהקבוצות במקומות הראשון ונשני מסיימות בשוויון נקודות , הקבוצה שסיימה את הליגה אם יותר נקודות לוקחת אליפות לאחר הקיזוז.

איך? איך אבי לוזון מנהל לנו את הכדורגל?

למה כל מי שמנהל ומתעסק בכדורגל הוא טיפש?!

מישהו אמר לי היום

שבכלל יעקב שחר היה זה שהעלה את הרעיון הדבילי הזה לקיצוץ נקודות עוד בימי הזוהר של גאדימק וביתר

אז שיאכל את מה שחשב לבשל

אתם יודעים מה הדבר הכי מסריח כאן!

עזבו את הקיזוז , את זה ידענו כבר בתחילת העונה.

אני מדבר על אליפות בהפרש שערים.

מכבי בעונת 2003 לקחה אליפות בהפרש שערים מוצדק , בלי קיזוז ובלי בולשיט , אלא הייתה קבוצה התקפית יותר מחיפה ולקחה אליפות על הפרש שערים .

השנה , לא מספיק שאבי "מאפיה" לוזון , קיצץ את הליגה בחצי , הוא גם הוסיף חטא על פשע , שאיפשר לקבוצה במקום השני לזכות באליפות על הפרש שערים!

אתם קולטים?

כאילו אם אני אוהד חיפה , גם לקחו לי אליפות בגלל קיצוץ , וגם אם הלידה נגמרת בשוויון נקודות אני מפסיד אליפות על שערים .

לדעתי כאן אבי לוזון היה חייב לקבוע שבמקרה שהקבוצות במקומות הראשון ונשני מסיימות בשוויון נקודות , הקבוצה שסיימה את הליגה אם יותר נקודות לוקחת אליפות לאחר הקיזוז.

איך? איך אבי לוזון מנהל לנו את הכדורגל?

למה כל מי שמנהל ומתעסק בכדורגל הוא טיפש?!

ברור.

רק שהמשחק "בית" של הפועל פ"ת היה בבית שלך (ר"ג) ושלומי אדרי במקרה נפל מול שער ריק במצב שהיה גומר לך את האליפות.

ברור.

רק שהמשחק "בית" של הפועל פ"ת היה בבית שלך (ר"ג) ושלומי אדרי במקרה נפל מול שער ריק במצב שהיה גומר לך את האליפות.

איך תמיד אתה מוצא משהו נגד מכבי...

ד"א צפה לאותו תסריט העונה לטובת חיפה.

מחזור אחרון יהיה קרב על בלומפילד, ואולי בני יהודה תנדוד למקום אחר.

איך תמיד אתה מוצא משהו נגד מכבי...

ד"א צפה לאותו תסריט העונה לטובת חיפה.

מחזור אחרון יהיה קרב על בלומפילד, ואולי בני יהודה תנדוד למקום אחר.

כנראה שלא יהיה קרב על בלומפילד

ישימו אותנו בצהריים ואת בני יהודה נגד חיפה בערב

ברור.

עזוב נו... כל מה שקרה בסיום אותה עונה עם הפרש השערים היה ביזיון

חיפה הבקיעה 15 שערים בשלושת המחזורים האחרונים נגד קבוצות שאיבדו עניין. הם הובילו 5-0 במחצית באשדוד במחזור האחרון.

לשמחי באותה עונה היה לנו יתרון גם בהפרש השערים, גם במספר הנצחונות, והכי חשוב במאזן הישיר בין שתי הקבוצות (2 נצחונות לנו ואחד לחיפה). בכל שוברי השיוויון היה לנו יתרון, והעובדה שגם הובלנו עליהם במאזן הישיר גרמה לכך שהקבוצה שהגיע לה זכתה באליפות.

בכללי, אני חושב שבמקרה של שיוויון צריך להכריע לפי המפגשים בין הקבוצות, אבל בלי שערי חוץ (זה בכל זאת לא שלבי נוק אאוט), ואז השנה היה מחכה לנו מפגש ישיר על תואר האליפות בר"ג כי המאזן בין הקבוצות שווה.

למרות שתאכלס השנה ספציפית אני חושב שהיו צריכים להכריע לפי המצב לפני הקיזוז.

מישהו אמר לי היום

שבכלל יעקב שחר היה זה שהעלה את הרעיון הדבילי הזה לקיצוץ נקודות עוד בימי הזוהר של גאדימק וביתר

אז שיאכל את מה שחשב לבשל

אני כמעט משוכנע שזה לא נכון

אני די בטוח ששחר היה נגד הקיזוז, ביחד עם בושינסקי

אדון המכבייה,

אם המצב היה הפוך, הפועל היו נותנים את המשחק כמו גדולים (לזכותם ייאמר שהשחקנים שלהם קשובים לרחשי הקהל). גם אתה יודע את זה.

ותחסוך ממני את הטיעון ש"אנחנו טובים מהם".

איבדנו את הפריבילגיה להיות טובים כבר מזמן. להיות טוב, מוסרי, הוגן זאת זכות של החזק.

לנו נשאר רק להילחם עם מה שיש לנו. זאת השעה להיות רעים.

אדון המכבייה,

אם המצב היה הפוך, הפועל היו נותנים את המשחק כמו גדולים (לזכותם ייאמר שהשחקנים שלהם קשובים לרחשי הקהל). גם אתה יודע את זה.

איבדנו את הפריבילגיה להיות טובים כבר מזמן. להיות טוב, מוסרי, הוגן זאת זכות של החזק.

להילחם? זה לא אתה שדורש שנפתח רגליים כמו זונות?

אם המצב היה הפוך, בטח שהפועל היו עושים את זה, אבל כנראה שהפכתם להיות כמוהם

אדון המכבייה,

וחיפה היתה מתנפלת עליך ומשחקת באובר מוטיבציה.אז?

בלתת משחק אתה מאבד את הפריבילגיה לעסוק בספורט בכלל ובטח מרחיק אותך מאפשרות שתשוב להיות חזק ביום מין הימים.תיהיה רע על המגרש בדרבי. אין קיצורי דרך וארוחות חינם בחיים.

• מנהלים ראשיים

טוב שלא אמרת בית"ר תל אביב.

להפסיד במכוון יתן לך לגיטמציה בכל פעם אחרת שתהיה בסיטואציה דומה לבחור באותו אופן.

בשנים הכי גרועות שלנו כקהל לא רצינו שהקבוצה תפסיד.. אז עכשיו כן? ועוד בגלל הפועל?

קשה לי לקבל את זה.. קשה לי להסכים עם זה..

קשה לי שאנחנו צריכים בכלל לעמוד במצב הזה.

מתי הגענו לדרבי שחשבנו שלא ננצח בו?

הם הפכו אותנו לסמרטוטים.

אף אחד כאן, לא שונא הגועל יותר ממני. באחריות.תסריט האימה של המסופלסים,שבעונת הקיזוז היחידה בכדורגל הישראלי, יקחו אליפות, מטריף אותי. זה מסתדר מצויין עם מורשת העכברושים שלהם-קיזוז, גביע ביד, אליפות באופסייד. אבל הם לא העניין פה....

כשמכבי עולה על המגרש, היא חייבת לייצג את המדים שלה והם שווים אינסוף. אני לא מתכחש, הפסד לחיפה בשבוע הבא, יהיה אחד מההפסדים הנסבלים, "הקלים" שידעתי כאוהד אבל מכבי לא עולה להפסיד בשביל אף אחד. שהטבע יעשה את שלו.אנחנו לא נותנים אליפות לאף אחת. אנחנו מכבי. משחקים בשביל עצמנו. אם המועדון הזה רוצה להתקדם ולהתפתח, אבוי לו לעסוק בזוטות לא ספורטיביות כאלה.זה רודף אותך, זה מערער אותך, זה מקטין!!! אותך.

כרגע, כל מה שיש לנו הוא כבוד עצמי. אסור לנו לאבד אותו.

אני מצפה מליברפול(מול צלסי) לעשות את אותו דבר(לטובת יונייטד). שם, במולדת הכדורגל, חיים על פי אמות המידה האלה. זה לא אישיו בכלל. אין סיבה שמכבי תיהיה שונה. אם אנחנו באמת סחורה, יש לנו דרבי שבוע אחרי. זה המקום היחידי בו השאיפות שלנו לניצחון מסתדרות עם להרוס למסופלסים את האליפות. רק שם.

זאת מכבי. אל תהפכו אותה לזונה.

שם וכבוד-חשוב יותר מכל תואר שהמסופלסים יקחו.

החולצה שלנו-שווה מאמץ אחיד למען עצמנו מול כל יריב.

ואני יודע כמה כואב זה יכול להיות אבל אין אלטרנטיבה אחרת.

זאת המהות של הספורט ואני רוצה להאמין שזאת המהות של מכבי.

מה הכוונה אליפות באופסייד?

טוב שלא אמרת בית"ר תל אביב.

להפסיד במכוון יתן לך לגיטמציה בכל פעם אחרת שתהיה בסיטואציה דומה לבחור באותו אופן.

בשנים הכי גרועות שלנו כקהל לא רצינו שהקבוצה תפסיד.. אז עכשיו כן? ועוד בגלל הפועל?

קשה לי לקבל את זה.. קשה לי להסכים עם זה..

קשה לי שאנחנו צריכים בכלל לעמוד במצב הזה.

מתי הגענו לדרבי שחשבנו שלא ננצח בו?

הם הפכו אותנו לסמרטוטים.

למה מקשרים את המשחק הזה לדרבי?

זה שנפסיד לחיפה לא אומר שבהכרח נפסיד בדרבי.

למה שלא נפסיד פה וננצח שם?

ואביעד, עיין ערך השוואות לא במקום.

• מנהלים ראשיים

למה?

כי אם כולם היו בטוחים פה שתנצח את הפועל לא היו מבקשים שתפסיד לחיפה - א'.

ב' כדורגל כמו כל ספורט אחר.. תלוי לא מעט במומנטום שאתה יוצר...

וחיפה היתה מתנפלת עליך ומשחקת באובר מוטיבציה.אז?

בלתת משחק אתה מאבד את הפריבילגיה לעסוק בספורט בכלל ובטח מרחיק אותך מאפשרות שתשוב להיות חזק ביום מין הימים.תיהיה רע על המגרש בדרבי. אין קיצורי דרך וארוחות חינם בחיים.

ננסה גישה אחרת.

בוא נתאר מצב היפותטי בו הפועל כבר לקחה לנו אליפות היסטורית באופן כזה בדיוק. החשבון איתה עדיין פתוח. במצב כזה יש הצדקה לתת משחק לחיפה, כדי ליישב את החשבון ההיסטורי?

אם תשובתך היא לא, אתה יכול להפסיק לקרוא כאן. אתה כנראה גלגול מודרני של מריה תרזה.

אחרת, אני מציע לך לשקול שנית את עמדתך.

הרי ברור שבהינתן הנסיבות המתאימות סיטואציה כזו עוד עשויה לקרות, במוקדם או במאוחר.

אני בסך הכל מציע לתת להפועל מקדמה על חשבון החוב העתידי.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.