Jump to content

עמיר בניון נגד הקרן החדשה לישראל

נמניהו

Recommended Posts

לא קיללת שום חייל ישירות אבל כשאתה משווה מתנחל לזבל ואחוזים נכבדים מהמתנחלים שעושים צבא הם קרביים,זה אומר שהם זבלים.

ציינתי את העובדה הזאת עם הקומץ המזערי של נוער הגבעות לעומת ה280 אלף מתנחלים.

פה אתה לא צודק ואם תחזור בך על המילה זבל בהשוואה למתנחל זה יכבד אותך.

נו באמת - זאת דמגוגיה זולה. מצטער. הוא מדבר על המתנחים, לא על חיילים. כמו שחצי פורום פה מקלל שמאלנים, ובינתיים שניים מתוכם שמגיבים כאן הם/היו לוחמים בצבא.

מלח הארץ?

פורעי חוק, חותרים תחת המדינה, אלימים, גזענים.

גנבים של ציונות לא שלהם. חלוצים בשקל.

הרצל היה מתהפך בקשר לראות איך המאבק הציוני שלו מתנהל עם 2 קראוונים על גבעה בשומרון.

לא יאמן. חצי מהפיקוד הבכיר בגולני, כמדומני, ועוד רבים מקציני צה"ל הם גנבים של הציונות ופורעי חוק.

נ.ב

על פי המוסר השכל שעולה מהנושא, להיות קיבונציק זה עמדה פוליטית, להיות תל אביבי (שגר על שטחים שפעם ישבו עליהם ערבים) זה עמדה פוליטית.

מאגניב.

כמה צביעות.

למה לשבת בתל אביב זה בסדר ובחברון שהקשור ההיסטורי שלנו לשם הוא פי מיליון זה לא?

למה לגרש ערבים ב-48 זה סבבה ומותר, אבל לגור בשקט בלי להכות אף אחד בעלי שזה אסור?

למה לערבים מותר לקנות בתים במערב ירושלים, אבל שיהודי נכנס לשכונה ערבית במזרח ירושלים זה פשע?

נו באמת - זאת דמגוגיה זולה. מצטער. הוא מדבר על המתנחים, לא על חיילים.

זה הקטע.

90 אחוז מהמתנחלים, אם לא יותר (הורדתי אך ורק בשביל לזרום אתכם), עושים צבא, רובם הגדול בשירות קרבי, חלקם הלא קטן בקצונה.

רועי קליין ז"ל ועוד שכמוהו הם חיילים וקצינים, אבל גם מתנחלים, וברגע שרושמים שמתנחלים זה גנבים של הציונות, לאור המצב היום בבה"ד 1, זה קצת...

לא יאמן. חצי מהפיקוד הבכיר בגולני, כמדומני, ועוד רבים מקציני צה"ל הם גנבים של הציונות ופורעי חוק.

נ.ב

על פי המוסר השכל שעולה מהנושא, להיות קיבונציק זה עמדה פוליטית, להיות תל אביבי (שגר על שטחים שפעם ישבו עליהם ערבים) זה עמדה פוליטית.

מאגניב.

כמה צביעות.

למה לגרש ערבים ב-48 זה סבבה ומותר, אבל לגור בשקט בלי להכות אף אחד בעלי שזה אסור?

למה לערבים מותר לקנות בתים במערב ירושלים, אבל שיהודי נכנס לשכונה ערבית במזרח ירושלים זה פשע?

הלוואי, הלוואי שיכולנו לשבת בכל הארץ. באמת, בשתי הגדות ושהכל יהיה שלנו...אבל יש מציאות בשטח, ואי אפשר להתעלם ממנה. מצטער. על טעויות העבר אנחנו משלמים עדיין עד היום, ואנחנו חייבים לשנות את המצב. הערבים לא יעלמו וים התיכון לא יהיה מוצף פתאום בגופות מאות אלפים...זה פשוט לא יקרה. לשבת ולהגיד "הכל שלנו, הארץ הובטחה לנו" זה טוב ויפה - אבל זה לא מוביל לכלום. אם המדינה הזאת רוצה ללכת לאיזהשהו כיוון בעתיד - חייבים לעשות וויתורים, אבל אחרי שהוויתורים הללו יעשו - אנחנו נצא מחוזקים. נהיה מדינה הרבה יותר חזקה, איתנה ובעיקר - מסודרת. יהיה גבול קבע שלא יוכלו לערער עליו ונוכל סוף סוף להשקיע בדברים החשובים באמת (וכן, החינוך וסיום פיתוח עיירות הפיתוח שמפותחות כבר עשרות שנים -זה ערך עליון).

איך זה שכבר עכשיו אין פה מדינה דו לאומית?

אנחנו חיים פה יהודים לצד ערבים(ערבי ישראל).

ויש לי שאלה לשאול.

במידה ותקום מדינה ערבית(לא משנה איפה),מה יעשו עם ערבי ישראל?

ישארו כאן כמו גדולים. ככה שלערבים יהיה עוד שני מדינות במזרח התיכון והיהודים יתחלקו חצי חצי כמו שקורה עכשיו.

עם כל הכבוד לשירות הקרבי שהמתנחלים עושים (והמניעים המאוד מוטלים בספק שמניעים אותם, אבל אני בספק אם נצליח לפתוח את זה בצורה עניינית כאן),

יש דברים יותר נעלים וחשובים בחיים, בחברה ובמדינה מלוחם בצבא.

זה שיש שם אחוז גיוס גבוה לא ישר אומר שהם קדושים.

קודם כל המניעים שמניעים את המתנחלים לעשות שירות קרבי זו אהבת המולדת והגנה על אנשים כמוך,כמוני וכו'...

ומאוד מצער אותי שאתה חושב שלהיות לוחם בצבא זה לא דבר חשוב ומעניין.

מה לעשות החיים של הלוחמים סובבים סביב הגנה על המדינה.המילואים נמשכים ואתה ממשיך בשיגרה שלך כמו שאתה אומר בלי עניין מיוחד.

באמת מצער לדעת.

נו באמת - זאת דמגוגיה זולה. מצטער. הוא מדבר על המתנחים, לא על חיילים. כמו שחצי פורום פה מקלל שמאלנים, ובינתיים שניים מתוכם שמגיבים כאן הם/היו לוחמים בצבא.

תגיד לי אתה קורא מה שאתה רושם בכלל?

מה זה הוא מדבר על המתנחלים,לא על החיילים?!?

אז אני אבין שמתנחל=זבל וחייל קרבי=לתפארת מדינת ישראל.

משמע יש פה סתירה חזקה בדברים שלכם.

*אגב,כמו שאני מעריך את הקרביים אני מעריך את שאר התפקידים שקורעים תתחת בצבא גם אם הם לא יכולים להיות קרביים.

ככה בשביל שלא נפגע פה באנשים סתם.

בנאדם יכול לעשות שני דברים במקביל - באחד להיות מך העולם ובשני לגרום לסלידה עמוקה. אני מאמין שזה המצב בשביל לא מעט אנשים כאן. אני את שלי בנוגע למתנחלים כבר אמרתי - אני באמת רואה בהם אנשים שאיבדו את הדרך (למען הסר ספק - לא בכולם). אנשים שמקדשים את האדמה ולא את החיים אלה אנשים שיוצרים את האנטגוניזם הזה ורק מזרזרים אנשים ברצון להיפטר כבר מהמטרד הזה. ולא, לא מדובר רק בנוער הגבעות...אם זה היה המצב אז מצבינו היה נהדר.

הלוואי, הלוואי שיכולנו לשבת בכל הארץ. באמת, בשתי הגדות ושהכל יהיה שלנו...אבל יש מציאות בשטח, ואי אפשר להתעלם ממנה. מצטער. על טעויות העבר אנחנו משלמים עדיין עד היום, ואנחנו חייבים לשנות את המצב. הערבים לא יעלמו וים התיכון לא יהיה מוצף פתאום בגופות מאות אלפים...זה פשוט לא יקרה. לשבת ולהגיד "הכל שלנו, הארץ הובטחה לנו" זה טוב ויפה - אבל זה לא מוביל לכלום. אם המדינה הזאת רוצה ללכת לאיזהשהו כיוון בעתיד - חייבים לעשות וויתורים, אבל אחרי שהוויתורים הללו יעשו - אנחנו נצא מחוזקים. נהיה מדינה הרבה יותר חזקה, איתנה ובעיקר - מסודרת. יהיה גבול קבע שלא יוכלו לערער עליו ונוכל סוף סוף להשקיע בדברים החשובים באמת (וכן, החינוך וסיום פיתוח עיירות הפיתוח שמפותחות כבר עשרות שנים -זה ערך עליון).

אז מה אתה אומר לפנות 280 אלף יהודים?

אתה היית מוכן שיפנו אותך מהבית?

מה עם ירושלים,לחלק?

מה עם ערבי ישראל?

כמה אפשר עוד לוותר?

וכן ידידי,השמאל הוא שהביא אותנו למצב הזה.

כל הויתורים האלו לא עזרו לנו רק הריעו אם תשים לב.

ותענה לי על השאלות ששאלתי כי אולי אני אקבל פרספקטיבה שונה מהנושא הזה.

בנאדם יכול לעשות שני דברים במקביל - באחד להיות מך העולם ובשני לגרום לסלידה עמוקה. אני מאמין שזה המצב בשביל לא מעט אנשים כאן. אני את שלי בנוגע למתנחלים כבר אמרתי - אני באמת רואה בהם אנשים שאיבדו את הדרך (למען הסר ספק - לא בכולם). אנשים שמקדשים את האדמה ולא את החיים אלה אנשים שיוצרים את האנטגוניזם הזה ורק מזרזרים אנשים ברצון להיפטר כבר מהמטרד הזה. ולא, לא מדובר רק בנוער הגבעות...אם זה היה המצב אז מצבינו היה נהדר.

אז לקדש את החיים ולא את האדמה?

אוקיי,רעיון טוב.

מה אתה אומר על לעבור לאוגנדה או יפנו לנו שטח בארה"ב?

רעיון טוב לא?

פחות הרוגים.

נ.ב

מאגניב.

כמה צביעות.

אני לא מאמין שכתבת את זה. ברור ברור ברור שללכת להתיישב בקיבוץ זה האמאמאמאמא של העמדה הפוליטית.

להיות בתל אביב לא כל כך כי יש הרבה יותר גיוון של אוכלוסייה וזו גם לא התיישבות אידאולוגית כל כך. אבל אפשר להגיד שזה מראה בחלקו על עמדה בורגנית. אבל שוב, המגוון שם עצום.

אז מה אתה אומר לפנות 280 אלף יהודים? אמרתי כבר - הפיתרון היחיד הוא חילופי שטחים. לא יודע להגיד לך כמה ואיפה יעבור הגבול, אבל זה הפיתרון. אני אשאיר את זה כבר להחלטת הפוליטיקאים.

אתה היית מוכן שיפנו אותך מהבית? ברור שלא. אבל....המדינה היא שדחפה את מפעל ההתנחלות קדימה (כן, ממשלת השמאל להזכירך), והיא זא תשתורה שהם חוזרים חזרה לתחומי הקו הירוק/הגבול החדש. וגם אם הם לא ירצו בכך - אם יחוקק חוק על חזרתם - הם יהיו חייבים. אחרת הם לא פחות אנכריסטיים מאותם אלו בצד השמאלי של המפה.

מה עם ירושלים,לחלק? לחלק זאת מילה מאוד גדולה. אבל האם אתה באמת צריך את מזרח העיר? את אותן שכונות שרגל יהודיה [מלבד של מג"ב] לא דרכה בהן במשך שנים? שוב - אני לא מומחה גדול במפות ולעיר - אבל שכונה עם 20,000 ערבים מבחינתי אין טעם להשאיר בריבונות ישראלית..שייחנקו איתה הממשל הפלשתיני שיקום.

מה עם ערבי ישראל? שיעשו לעצמם את הבחירה שלהם. אם הם יבחרו להישאר בישראל, הם גם יחוייבו בתרומה לקהילה [במקום צבא]. לא מצפה מהם לשיר את התקווה, אבל כן מצפה מהם לשמור על החוקים ולתת למדינה כמו שהמדינה (אמורה! וזה כולל תשתיות) לתת להם.

כמה אפשר עוד לוותר? לוותר? אני רואה בהשמת גבול קבע ובחילופי שטחים ממש לא וויתור. אני רוצה גבול..אם הסכסוך לא ייגמר אז הפלשתינאים יסבלו מזה מאוד..אבל לא כשנהיה כובשים, אלא כשנעמוד כמדינה מול מדינה.

מעבר לכך - הימין אחראי למצב לנו לא פחות מהמשאל. תפסיקו לבעוט אחריות. הקיפאון המדיני, ההתדרדרות של ישראל במצב המדיני בעולם...זה ששר החוץ שלך פאשיסט שכולם מחרבנים עלינו בגללו...זה לא השמאל, זה הימין של השנה האחרונה. תגיד מה שתגיד על השמאל, אבל לרבין היה חזון. לנתניהו לא היה ולא יהיה...הוא חתיכת סמרטוט.

זה הקטע.

90 אחוז מהמתנחלים, אם לא יותר (הורדתי אך ורק בשביל לזרום אתכם), עושים צבא, רובם הגדול בשירות קרבי, חלקם הלא קטן בקצונה.

רועי קליין ז"ל ועוד שכמוהו הם חיילים וקצינים, אבל גם מתנחלים, וברגע שרושמים שמתנחלים זה גנבים של הציונות, לאור המצב היום בבה"ד 1, זה קצת...

אני אמשיך אותך...

זה קצת מצער שצה"ל, בה"ד 1, היחידות הלוחמות וגם כל החברה הישראלית נותנת לגיטימציה למגמות לא ציוניות.

אז לקדש את החיים ולא את האדמה?

אוקיי,רעיון טוב.

מה אתה אומר על לעבור לאוגנדה או יפנו לנו שטח בארה"ב?

רעיון טוב לא?

פחות הרוגים.

לא, כי אני יהודי וזאת מדינת היהודים. לא אוגנדה. אני אוהב את ישראל, ואולי יותר מהרבה מתנחלים שחושבים שהם המקור לציונית ולאהבת המולדת...מצטער לבשר לך, הם לא.

קודם כל המניעים שמניעים את המתנחלים לעשות שירות קרבי זו אהבת המולדת והגנה על אנשים כמוך,כמוני וכו'...

ומאוד מצער אותי שאתה חושב שלהיות לוחם בצבא זה לא דבר חשוב ומעניין.

מה לעשות החיים של הלוחמים סובבים סביב הגנה על המדינה.המילואים נמשכים ואתה ממשיך בשיגרה שלך כמו שאתה אומר בלי עניין מיוחד.

באמת מצער לדעת.

המניעים שלהם לא כאלה תמימים.

הצבא והקצונה הם כלי מרכזי בידיהם לחדור למרכז ההוויה הישראלית ולבצע את גניבת המושגים והאתוס הציוני.

ולא אמרתי שזה לא חשוב ולא מעניין, אמרתי, שחברה ומדינה נאורה ומתקדמת, צריכה לשאוף להתמקד בעוד דברים חוץ מהעיסוק הצבאי שהוא מטבעו הרסני ולא בונה (אך עם זאת חשוב במציאות האין ברירה שלנו).

ורק בשביל להבהיר פה איזה עניין.

"ואתה ממשיך בשיגרה שלך"...השגרה שלי מורכבת מ16-5 בקו מסריח בגבול מצרים.

גם שמאלנים עושים צבא. אפילו לוחמים :)

המניעים שלהם לא כאלה תמימים.

הצבא והקצונה הם כלי מרכזי בידיהם לחדור למרכז ההוויה הישראלית ולבצע את גניבת המושגים והאתוס הציוני.

אז אתה אומר פה בעצם שיש פה מזימה להיכנס לצבא ולשלוט פה.

קונספירציה מעניינת...

יש דברים יותר נעלים וחשובים בחיים, בחברה ובמדינה מלוחם בצבא.

שונה קצת מ:

ולא אמרתי שזה לא חשוב ולא מעניין, אמרתי, שחברה ומדינה נאורה ומתקדמת, צריכה לשאוף להתמקד בעוד דברים חוץ מהעיסוק הצבאי שהוא מטבעו הרסני ולא בונה (אך עם זאת חשוב במציאות האין ברירה שלנו).

ורק בשביל להבהיר פה איזה עניין.

"ואתה ממשיך בשיגרה שלך"...השגרה שלי מורכבת מ16-5 בקו מסריח בגבול מצרים.

גם שמאלנים עושים צבא. אפילו לוחמים :)

החבר הכי טוב שלי ביחידה היה עם דעות שמאלניות אז?

זה שאתה עושה צבא וקרבי זה דבר מבורך,אבל יצאת מפרופורציות עם השטויות שרשמת על המתנחלים.

אני מאחל לך לעבור מהגיזרה המסריחה הזאת(קרקל?)ולבוא לשרת באיו"ש ולהבין באמת איזה מצוקה יש למתנחלים.

האמת היא שעד שאתה לא שם,אתה לא מבין.

OMRIFE, ראיתי שאתה מטיל ספק במניעי המתנחלים לשרת בצה"ל

בוא אני אסביר לך משהו:

הם עושים זאת מאהבת המולדת נטו

תלך פעם אחת לראות מה בני הנוער בהתנחלויות עושים בשעות הפנאי (התנדבות במד"א/מכבי אש/משטרה, התרמות ועוד פעילויות התנדבות רבות)

מה שהם עושים מרצונם, ילדים אחרים עושים כדי לקבל כרטיס להופעה של ריהאנה

הילדים הללו הם מלח הארץ, ואל תטיל ספק לרגע במניעיהם לגיוס

דבר שני:

אני לא יודע איך אתם לא רואים את זה, האיסלם משתלט לו על העולם

עם מוסלמים קיצוניים אי אפשר לעשות שלום

אין טעם לשלום עם חיות האדם הללו, וכל עוד האילסם הקיצוני שולט בעזה אין טעם לשיחות/שלום/מדינה אחת לשני עמים/שתי מדינות לשני עמים

אתם באמת חושבים ששתי מדינות לשני עמים יפתרו הכל?

אתם באמת חושבים שקסאם אחד ומוחקים את עזה?

אתם חיים בסרט

ועוד נקודה למחשבה:

פעילי השמאל נוסעים ומחלקים צעצועים לילדי עזה, מתי אנשי השמאל עזרו לילדי עוטף עזה?

יש פרוייקט של עזרה לחקלאים "פלסטינאים" (מה זו המילה הזו? הם בסה"כ שאריות של ירדנים) למה בחיים לא עזרו לחקלאים ישראלים שבגלל הקסאמים (בדרום) או הקטיושות (בצפון) איבדו יבולים רבים?

ולסיום:

היינו יכולים לפתור את הבעיה הזאת ממזמן, היינו צריכים לזרוק את כולם בסיני כשעוד יכולנו - שיקימו שם מדינה

MoRyO יא גנוב הם מתנדבים במד"א ומכבי אש כי הם רוצים להשתלט על כל המוסדות בארץ.

זה מזכיר לי את מת לחיות 4.

באמת סרט טוב,עומרי,ממליץ לך לראות כפרה אולי תזדהה עם התסריטאי.

אז אתה אומר פה בעצם שיש פה מזימה להיכנס לצבא ולשלוט פה.

קונספירציה מעניינת...

לא הייתי מסווג את כקונספירציה.

זה מעשה שכל ציבור שמבקש להכנס למרכז ההוויה הישראלית צריך לעשות. טקטית.

הם מאוד טובים בזה ומאוד מסורים לזה.

הרי בשביל לעשות את המדינה הזו והחברה הזו לחברה ומדינה ברוחם הם צריכים להיות בעמדות משפיעות.

כל אדם ששואף לשנות מציאות ירצה לתפוס את המקומות החשובים בחברה ביחד עם הציבור ששותף לו.

הקיבוצים השכילו לעשות את זה פעם,

וכחלק מהשינוי באתוס הצברי,

המתנחלים עושים את זה היום.

לא הייתי מסווג את כקונספירציה.

זה מעשה שכל ציבור שמבקש להכנס למרכז ההוויה הישראלית צריך לעשות. טקטית.

הם מאוד טובים בזה ומאוד מסורים לזה.

הרי בשביל לעשות את המדינה הזו והחברה הזו לחברה ומדינה ברוחם הם צריכים להיות בעמדות משפיעות.

כל אדם ששואף לשנות מציאות ירצה לתפוס את המקומות החשובים בחברה ביחד עם הציבור ששותף לו.

תגיד לי אתה אמיתי אתה???

היית מוכן לסכן את החיים שלך,שאמא שלך תפחד עלייך ותתפלל לשלומך בכל לילה או שתעשה מסלול ארוך ומתיש עד שתוסמך להיות לוחם כדי להיכנס ע"י זה לחברה הישראלית?!?

בואנה דחוף מת לחיות 4!!!

לא חשבת על זה שהם מתגייסים ומגינים בגופם עלינו כדי לשמור על המדינה באמת ובתמים?

ועוד שאלה אחרונה.

נער בן 18 שמתגייס,יודע על המזימה הזאת לכבוש את המוסדות הציבוריים או שנחשפים אליה רק בחפש"ש?

מדהים. פשוט מדהים.

אנשים מתגייסים לשירות הכי קרבי שהם יכולים, נטו מתוך רצון לטרום לשרת ולהגן על ארץ ישראל ויושביה, נטו מתוך פטריוטיות ואהבת המולדת,

ואיכשהו מצליחים להפוך את זה לאנשים אינטרסנטים שמקריבים את עצמם רק בשביל אינטרס של שליטה במדינה.

פשוט מדהים.

איך אפשר באמת להגיב לדבר כזה?

מדהים. פשוט מדהים.

אנשים מתגייסים לשירות הכי קרבי שהם יכולים, נטו מתוך רצון לטרום לשרת ולהגן על ארץ ישראל ויושביה, נטו מתוך פטריוטיות ואהבת המולדת,

ואיכשהו מצליחים להפוך את זה לאנשים אינטרסנטים שמקריבים את עצמם רק בשביל אינטרס של שליטה במדינה.

פשוט מדהים.

איך אפשר באמת להגיב לדבר כזה?

רק חבל שמרבית המתגייסים לקרבי לא עושים את זה מהסיבות שציינת, אלא מסיבות של ילדותיות של "לזיין ערבים" ולירות ברובה ובגדול, תמימות נעורים.

תשמע את השיר "אליפלט" (אריק איינשטיין, אושיק לוי, יש הרבה גרסאות). תאזין למלים. שיר זכרון אדיר עם ביקורת נוקבת ואמיתית על טבעם של חיילים צעירים.

באשר לטענות שהועלו פה, לדעתי אין מקום לקשר בין "גבורה" לבין לפעול בניגוד לחוק ולהשאיר בתים על כנם. זה בערך כמו לומר - אם חייל הוא גיבור, אז גם לא נעניש אותו אם הוא ישדוד בנק. הרי הוא גיבור. אבל כמה שזה עצוב ונורא ומגעיל לומר, המצב הוא שהגיבורים שנהרגים כן מהווים כלי שימוש ציני.

רק חבל שמרבית המתגייסים לקרבי לא עושים את זה מהסיבות שציינת, אלא מסיבות של ילדותיות של "לזיין ערבים" ולירות ברובה ובגדול, תמימות נעורים.

תשמע את השיר "אליפלט" (אריק איינשטיין, אושיק לוי, יש הרבה גרסאות). תאזין למלים. שיר זכרון אדיר עם ביקורת נוקבת ואמיתית על טבעם של חיילים צעירים.

באשר לטענות שהועלו פה, לדעתי אין מקום לקשר בין "גבורה" לבין לפעול בניגוד לחוק ולהשאיר בתים על כנם. זה בערך כמו לומר - אם חייל הוא גיבור, אז גם לא נעניש אותו אם הוא ישדוד בנק. הרי הוא גיבור. אבל כמה שזה עצוב ונורא ומגעיל לומר, המצב הוא שהגיבורים שנהרגים כן מהווים כלי שימוש ציני.

בתור אחד שמכיר לא מעט, ותאמין שלא שלא מעט כי אני בא מהעולם הדתי שקשור מאוד בנוער בבנ"ע ומכיר לא מעט בני נוער שגרים בארץ ישראל, רק מוגדרים משומה כמתנחלים, וכולנו עומדים לפני הגיוס שלנו בסוף השנה הקרובה.

אני בקושי מכיר אנשים שמתגייסים מהמניעים הילדותיים שאמרת.

כמעט כל אחד ואחד מהאנשים שאני מכיר מתגייס מהסיבות שאמרתי, מתוך ערכים ועקרונות שחייבים להלחם ולתת הכל בשביל המדינה האדמה והאזרחים שלנו, כי מרגישים חובה כזו בתוכנו. לתת את הכל, ולהתגייס הכי קרבי שאפשר במטרה לתת הכל למולדת.

כן, יש פה ושם ילדים כאלה. אבל הרוב הגדול, הוא בידיוק כמו שאמרתי.

הנוער הזה גדל עם חינוך לאהבת ארץ ישראל, ורואה את האבא הקרבי שהיה לו, ומרגיש מחוייב להיות כמה שיותר קרבי גם, מאותן סיבות שציינתי.

האמת איפשהו באמצע.

המתנחלים לא מתגייסים לצבא כי הם חושבים שככה הם ישלטו במדינה, זו באמת חשיבה מאוד קונספירטיבית. הם מאוד אוהבים את המדינה והצבא, ואכפת להם לתרום, הבעיה היא בקבלת המרות של המדינה והצבא ברגעים של החלטות שלא תואמות את האג'נדה הימנית שלהם. כאן מתחילה הבעיה, כאן אתה שומע אפשרות של סירוב פקודה כשזה דעה של הרב מול דעה של המפקד. אלה דברים מסוכנים מאוד לצבא, ואם יש מובילי דעה מחוץ לצבא שיכולים לקבוע את מעשי החיילים בזמן השירות - זו סכנה ממשית.

וכן, לגיטימי להעביר ביקורת על לוחם. עם כל הכבוד לזה שהוא מסכן את חייו, אין קשר בין השניים. אני מאוד מעריך את איינשטיין בתור פיזיקאי, אבל אם הוא יגיד לי שאני צייר מחורבן - הדעה שלו באמת לא רלוונטית.

אתה לא יכול להגיד "חביבי, הייתי לוחם, אני יודע שצריך לחלק את המדינה/אסור לתת שטחים". זה פשוט לא רלוונטי. לכבד לוחמים על התרומה למדינה זה משהו אחד, לתת להם חסינות לכל החיים או קרדיט בנושאים אחרים - זה משהו אחר, ומשהו דיי תמוה.

אתם מאוד נאיבים.

אם אני יצאתי קונספירטיבי, אני מצטער. כמובן שאין לי שום סיבה או רצון להשמיץ כאן ציבור על לא עוול בכפו.

אני חושב שיש לציבור הזה הרבה עוול בכפו, והדברים שאני אומר אולי מאוד צורמים אבל גם מאוד מאוד נכונים.

ברור שאפשר להביא דוגמאות פרטניות שסותרות, אבל גם לציבור יש הלך רוח, במיוחד ציבור מאוד מעורב פוליטית כמו המתנחלים.

זו לא המזימה הגדולה, משום שהכל מאוד גלוי.

לא מפקפק בזה שהמתנחלים עושים את זה מאהבת הארץ, השאלה היא איזה ארץ, איפה ממלכת יהודה נכנסת לכל העניין, ומה יקרה ברגע הפקודה כשהם יצטרכו לעשות משהו לא לרוחם.