Jump to content

עמיר בניון נגד הקרן החדשה לישראל

נמניהו

Recommended Posts

התקשורת לא יכולה לשרוף אותו, כי הוא לא חי בתקשורת. הוא שורף את עצמו כי הוא מתבטא בצורה דוחה (וממה שקראתי בראיון איתו, לא רק בנושא הזה).

אבל מי שמגלה פתאום שהאמת זורחת אצלו מהמקום שעליו יושבים, ימצא את עצמו שר בסוף למגזר המאוד מצומצם שחושב בדיוק כמוהו, פשוט כי כלל הציבור שלא רואה את אותה "אמת" יראה בזה התנהגות דוחה. בן אדם שמאשים אותי בתקיעת סכין בגבו ומקווה שזה יביא לקירוב לבבות בינינו הוא בן אדם שמדבר לעצמו.

כתבה מהיום

אז זהו שלא.

אתם המיעוט במדינה לשמחתי.

וזה שהוא התבטא בצורה כזאת אתה בטח מדבר על הכתבה שעשו עליו ב"מקור" שניסו להוציא ממנו רע והצליחו.

מה אני אגיד לך,אם לפי זה אתה שופט בן אדם,כנראה שיש לך כושר שיפוט לקוי.

הלוואי שלהרבה אמנים יהיה ערכים וצניעות כמו שיש לעמיר.

התקשורת לא יכולה לשרוף אותו, כי הוא לא חי בתקשורת. הוא שורף את עצמו כי הוא מתבטא בצורה דוחה (וממה שקראתי בראיון איתו, לא רק בנושא הזה).

אבל מי שמגלה פתאום שהאמת זורחת אצלו מהמקום שעליו יושבים, ימצא את עצמו שר בסוף למגזר המאוד מצומצם שחושב בדיוק כמוהו, פשוט כי כלל הציבור שלא רואה את אותה "אמת" יראה בזה התנהגות דוחה. בן אדם שמאשים אותי בתקיעת סכין בגבו ומקווה שזה יביא לקירוב לבבות בינינו הוא בן אדם שמדבר לעצמו.

דרך אגב, אם כבר הקרן החדשה לישראל (ומתישהו ילמדו במדעי המדינה את הספין הפאשיסטי הזה של "אם תרצו"):

כתבה מהיום

בוא נתחיל בזה שרוב הציבור מסכים עם מה שהוא מביע בשיר הזה.

ואני חושב שהתבטאות שלו עדינה מידי בשביל האנשים שאליהם הוא פונה, כי מה שקורה זה באמת כמו סכין בגב.

חיילים משאירים את המשפחות שלהם בבית ויוצאים לשדה קרב ומקריבים את החיים שלהם כדי שיפסיקו לירות טילים על שדרות, ובמקביל חבורה של מניאקים קוראים לחיילים האלה חיות\בהמות\פראי אדם וכו'. כל בן אדם שאמר דברים כאלה בזמן שחיילים כמו אח שלי היו בשדה הקרב במלחמות ובמבצעים כמו עופרת יצוקה, אני מקווה שבלעו את הלשון באותו רגע כי זה מה שמגיע להם.

אני יכול לפרט עוד מליון מקרים כאלה אבל עדיף שתשמע את השיר ותחשוב טוב למה המגזר הזה גורם.

ההגדרה הזאת "כיבוש" היא ממש מוטעת, היה להם את ההזדמנות להתיישב בחצי מהמדינה והם סירבו. מה המסקנה? תיתן להם אצבע הם יקחו את כל היד, תיתן להם שטח הם לא יפסיקו להילחם ולירות טילים ולעשות פיגועים עד שהם יקבלו הכל. ולנו אין ארץ אחרת.

**עריכה**

ובקשר למה שהיה במקור, הם ניסו להוציא ממנו לכלוך כמו שהם עושים תמיד, רק שהוא לא נפל בפח. אני מצדיע לו על מה שהוא עשה.

כשאתה שולט על אוכלוסייה באופן מלא (נכון שעכשיו יש המון הקלות באיו"ש, בצורה קיצונית לעומת 3-4 שנים אחורה) - זה נקרא כיבוש. (לא מערב את הדיעה הפוליטית שלי בנושא - בפורום פה זה אף פעם לא יוצר משהו טוב...אבל ההגדרה כשלעצמה היא נכונה).

התכוונתי שההגדרה הזאת מטעה, לא אמרתי שהיא לא נכונה.(טעות שלי כתבתי מוטעית במקום מטעה).

אנחנו בסך הכל מונעים מאוכלוסיה ש90% ממנה חולמת על השמדה טוטאלית שלנו להיכנס למדינה שלנו.

במקומך לא הייתי נכנס לאחוזים כשאתה לא מבסס אותם על כלום. לא יודע כמה כן וכמה לא, אבל ברור שאנחנו לא אוהבים אותם והם לא אותנו. עד שנגיע למצב שאנחנו כאן והם שם (וכל מי שחי בסרט שבסוף אנחנו נעלם או הם יעלמו - צאו מזה) עם גדר באמצע, וכשהם דואגים לעצמם ואנחנו לעצמנו בלי שום תלות אחד בשני - עד אז אנחנו כובשים. לטוב ולרע.

ואני חושב שהתבטאות שלו עדינה מידי בשביל האנשים שאליהם הוא פונה, כי מה שקורה זה באמת כמו סכין בגב.

חיילים משאירים את המשפחות שלהם בבית ויוצאים לשדה קרב ומקריבים את החיים שלהם כדי שיפסיקו לירות טילים על שדרות, ובמקביל חבורה של מניאקים קוראים לחיילים האלה חיות\בהמות\פראי אדם וכו'. כל בן אדם שאמר דברים כאלה בזמן שחיילים כמו אח שלי היו בשדה הקרב במלחמות ובמבצעים כמו עופרת יצוקה, אני מקווה שבלעו את הלשון באותו רגע כי זה מה שמגיע להם.

**עריכה**

ובקשר למה שהיה במקור, הם ניסו להוציא ממנו לכלוך כמו שהם עושים תמיד, רק שהוא לא נפל בפח. אני מצדיע לו על מה שהוא עשה.

לא זוכר איפה היה הראיון. אני זוכר שהוא התבטא בצורה דוחה, והשיר הזה הוא המשך של אותו סגנון בנושא אחר.

אריק, מה אתה אומר, שאני אבוא ואתקע לך פיזית סכין בגב שלך, ואתה בתגובה תקרא לי "בהמה". עסק הוגן? השוואה ראויה?

אחר כך שנינו נשיר ביחד על אהבה וקירוב לבבות.

דרך אגב, באיזה צד של השיר נמצאים הלוחמים של "שוברים שתיקה" ושל "לוחמים לשלום"? האם רק ימנים מתגייסים לצבא?

לא הזכרתי את המילים "שמאל" או "ימין".

הנקודה שלי פה היא שאין דרך אחרת, וכמובן שזה לא משמח אותי לראות ילדים בלי בית או ילדים שנהרגים במלחמה, אבל צה"ל הוא צבא הומני ומשתדל כמה שפחות לפגוע באזרחים חפים מפשע(בתור אחד שבן למשפחה של לוחמים אני יודע על מה אני מדבר), למה שלא תפגינו ותשתמשו באמצעים נגד החמאס שמשתמש באזרחים כמגן אנושי?

יש לכם דרך אחרת למנוע פיגועים? יש לכם דרך אחרת למנוע טילים בצרורות על שדרות? גם שם ילדים לא יכלו ללכת לבצפר וחיו בטראומות, ומשום מה למענם לא יצאתם להפגין. שלחתם צעצועים לילדים בעזה אבל מה עם ילדי הדרום בזמן המבצע? או ילדי הצפון בזמן לבנון השניה? להם שלחו צעצועים?

"תקיעת סכין בגב" זה ביטוי שאתה יודע שהוא לא מכוון על דקירה פיזית, כל מה שתארתי עכשיו זה תקיעת סכין בגב לא של החיילים אלה של העם שלך, האחים שלך.

איך הוא מעז בכלל לתאר את עצמו כסוג של חייל לוחם. שיתבייש המשתמט הזה במקום לבלבל את הביצים. במקומו הייתי סותם את הפה שלי יחד עם כל הנבלות שמימיהם לא שירתו בקרבי או תרמו בצורה כל שהי למדינה, אבל יש להם אומץ להטיף לנו מוסר

סמרטוט

"תקיעת סכין בגב" זה ביטוי שאתה יודע שהוא לא מכוון על דקירה פיזית, כל מה שתארתי עכשיו זה תקיעת סכין בגב לא של החיילים אלה של העם שלך, האחים שלך.

אם הוא לא מתכוון, שלא ישתמש בביטויים כאלה כמטאפורה. כי ביטויים כאלה הם לא פתח לקירוב לבבות אלא הסתה לאלימות. הם לא מתבטאים לשתי פנים. תעשה חיפוש בגוגל לביטוי "סכין בגב האומה". תבדוק מה מקור הביטוי "זולל וסובא", ומה ראוי לעשות לאדם כזה. מה הכוונה הנסתרת מאחורי הטענה "אתה הורג אותי"?

אבשלום, זה מאוד יפה שהקרן החדשה לישראל מנסה לשקם את התדמית שלהם אחרי הבית הספר ש"אם תרצו" עשו להם.

עובדתית, "הקרן החדשה לישראל" (איזה שם נייטרלי ונקי), מממנת כ-15 ארגוני שמאל קיצוני.

עובדתית אותם חלק מהארגונים שהקרן החדשה לישראל מממנת תרמו לדו"ח גולדסטון.

מכיוון שראיתי אותך במציאות אני יודע שלך אין קרניים, אז אל תתן לנעמי חזן גב (:

עצוב שלאור הכשלונות של הימין ה"מסורתי" (לא מבחינה דתית, אלא מבחינה פוליטית - קרי, ליכוד) חלק גדול ממצביעיהם הולכים לכיוון הימין הקיצוני.

ועוד יותר עצוב שכל אותם אנשים (כמעט כל המגיבים פה לפני, אולי חוץ מאבנר ואופטימיסט) בטוחים במיליון אחוז ששמאל פוליטי = שנאת ישראל, בגידה ואנטישמים. שמאלנים הם משתמטים, זו פחות או יותר המנטרה. וזה לא משנה אם עכשיו יספרו לכם שאורי בלאו היה בסיירת מטכ"ל או אם אותו סגן עורך מוסף הארץ (עליהם הביקורת בשיר, בין היתר) היה טייס - הם בוגדים!!!!

עוד עצוב שהיום כל דעה שאינה "ימנית", אפילו אם היא סתם עמדה שתומכת בשלטון החוק, נחשבת גם היא לשמאלנית ולבגידה. למשל, אם אומר פה שביתו של אלירז פרץ צריך להירס כי זה מה שהחליטו רשויות המדינה, ושהטרגדיה שלו כלל אינה רלוונטית, אז אני מניח שיצלבו אותי.

והכי עצוב שזמר ויוצר נהדר כמו עמיר בניון לכלך את עצמו בכזו פוליטיקה פופוליסטית וקיצונית, שבסופו של דבר יכולה רק לפגוע באחדות של העם ולהרוס לו את הקריירה. ע"ע אריאל זילבר.

עצוב שלאור הכשלונות של הימין ה"מסורתי" (לא מבחינה דתית, אלא מבחינה פוליטית - קרי, ליכוד) חלק גדול ממצביעיהם הולכים לכיוון הימין הקיצוני.

ועוד יותר עצוב שכל אותם אנשים (כמעט כל המגיבים פה לפני, אולי חוץ מאבנר ואופטימיסט) בטוחים במיליון אחוז ששמאל פוליטי = שנאת ישראל, בגידה ואנטישמים. שמאלנים הם משתמטים, זו פחות או יותר המנטרה. וזה לא משנה אם עכשיו יספרו לכם שאורי בלאו היה בסיירת מטכ"ל או אם אותו סגן עורך מוסף הארץ (עליהם הביקורת בשיר, בין היתר) היה טייס - הם בוגדים!!!!

עוד עצוב שהיום כל דעה שאינה "ימנית", אפילו אם היא סתם עמדה שתומכת בשלטון החוק, נחשבת גם היא לשמאלנית ולבגידה. למשל, אם אומר פה שביתו של אלירז פרץ צריך להירס כי זה מה שהחליטו רשויות המדינה, ושהטרגדיה שלו כלל אינה רלוונטית, אז אני מניח שיצלבו אותי.

והכי עצוב שזמר ויוצר נהדר כמו עמיר בניון לכלך את עצמו בכזו פוליטיקה פופוליסטית וקיצונית, שבסופו של דבר יכולה רק לפגוע באחדות של העם ולהרוס לו את הקריירה. ע"ע אריאל זילבר.

היא לא תהרוס לו את הקריירה מכמה סיבות:

א. הוא לא נוהג להתראיין לתקשורת וכמעט ולא נעזר בהם על מנת להצליח.

ב. רוב העם בתקופה הזאת מסכים עם מה שהוא כתב ומזדהה.

ג. זמר נפלא, פשוט אוהבים אותו.

בקשר לביתו של אלירז פרץ,

לא צריך לעשות הפרדה ויש יוצאים מין הכלל. עזוב שאני בכלל חושב שלא צריך להרוס את הבתים הללו אבל אם נתייחס רגע לעניינם הספציפי אז כן, לא יתכן שמשפחה כזאת ששכלה שתי בנים לטובת המדינה, לזאת שמחנכת את בניה לשרת בקרבי, שלמרות השכול תשלח גם את בנה שמתגייס בקרוב לגולני יהרסו את הבית בלי טיפת התחשבות בכאב האישי ובמה המשפחה עשתה למען המדינה.

בוא נתחיל בזה שרוב הציבור מסכים עם מה שהוא מביע בשיר הזה.

אני יכול לפרט עוד מליון מקרים כאלה אבל עדיף שתשמע את השיר ותחשוב טוב למה המגזר הזה גורם.

מעניין מה עמדתך לגבי כל מיני מתנחלים פאשיסטים אנטי ציוניים שמקללים,מרביצים,מרעילים ומה לא לחיילים ולשוטרים. הצביעות חוגגת.

ההקבלה המופרחת הזו בין שמאל לבגידה ועכירת ישראל, למזלי, קיימת רק במערכת הפורומים של השחקן ה12. ואולי בקרב אוהדי בית"ר. אני שמח שרוב הציבור עוד שומר על שפיות.

ובנוגע לבית של משפ' פרץ, עם כל הכבוד לזה שכל בני הבית משרתים או שירתו בגולני, ונפלו בקרב,

אין לזה חצי קשר לזה שהם ביצעו עבירה על החוק והטרגדיה היא שיקול בשלטון החוק.

אבשלום, זה מאוד יפה שהקרן החדשה לישראל מנסה לשקם את התדמית שלהם אחרי הבית הספר ש"אם תרצו" עשו להם.

עובדתית, "הקרן החדשה לישראל" (איזה שם נייטרלי ונקי), מממנת כ-15 ארגוני שמאל קיצוני.

עובדתית אותם חלק מהארגונים שהקרן החדשה לישראל מממנת תרמו לדו"ח גולדסטון.

מכיוון שראיתי אותך במציאות אני יודע שלך אין קרניים, אז אל תתן לנעמי חזן גב (:

זיו - הארגונים שאתה מתייחס עליהם (שאני מוכן לדון איתך על מידת הלגיטימיות של חלק מהם לפחות, למשל שוברים שתיקה [שאני במקרה יודע קצת מאיפה הוא צמח ומי האנשים שהובילו אותו] בתנאי שתקרא משהו מהחומרים שלהם לפני שאתה מוציא ואתם מחוץ לגדר), מהווים בערך 3% מהפרוייקטים שממומנים ע"י הקרן החדשה. מה שאומר שהקמפיין הדוחה של "אם תרצו" נגדם (כשהצעד האחרון שלו היה לחלק ביום הזיכרון נוסח "מתוקן" של תפילת יזכור שזוכר את "הבוגדים"), שנשען על "מחקר" בעייתי מאוד מראש, הוא ספין תקשורתי שמטרתו לקדם ציבורית את הפעילות של "אם תרצו". גם לנעמי חזן אין קרניים, אפילו אם היא באמת הייתה אנטי ציונית, לא הייתה צומחת לה קרן. ומי שמדביק קרניים לאנשים במסגרת מאבק פוליטי הוא אדם מסוכן שמשחק באש. כנ"ל מי שמכנה את יריביו בוגדים ו"נועצי סכין בגב".

קודם כל, מה עצוב בזה?

אף אחד לא חושב ככה. שאומרים שהשמאלנים בוגדים עוכרי ישראל וכד' מתכוונים לשמאל הקיצוני כי הם באמת בוגדים(לפחות לפי תפיסת העולם שלי).

ביתם של משפחת פרץ לא צריך להרס כמו שאר הבתים. בלי קשר לטרגדיה האישית שהמשפחה עברה.

עומרי פלדמן(נעלמת,התגעגענו : )

משום מה הצביעות פה היא שלך. אני לא רואה פה נושאים או תגובות כנגד הבנייה הלא חוקית של הערבים, אני לא רוצה לזרוק פה סתם אחוזים לאוויר, אבל בינינו, רוב הבתים של הערבים הם בבניה לא חוקית.

למה על זה אנשים לא פותחים נושאים ודורשים הריסה?

קודם כל, מה עצוב בזה?

אף אחד לא חושב ככה. שאומרים שהשמאלנים בוגדים עוכרי ישראל וכד' מתכוונים לשמאל הקיצוני כי הם באמת בוגדים(לפחות לפי תפיסת העולם שלי).

אתה בטוח? אני מציע לך לעשות בדיקה גם בטוקבקים וגם בקבוצה של ההתארגנות של "השמאל הלאומי". קבוצה לחלוטין לא רדיקלית, ולא רק שהיא לא בעד הערבים - אלא היא יוצאת לחלוטין נגדם, ובכל זאת הם נקראים עוכרי ישראל. למה? כי הם יוצאים נגד מפעל ההתנחלויות (בין השאר. המנפיסט שפורסם כולל בערך 80 עמודים שאולי 10 מהם מוקדשים להתנחלויות...אבל זה לא משנה לכל אותם כתבים ימנים שכמובן מציגים את המסמך כאנטי התנחלויות בכללותו....דבר שהוא שקר גס). ולא רק שהם לא יוצאים רק נגד ההתנחלויות, אלא הם משתלחים גם במשתמטים וגם בשמאל הרדיקלי והלא רדיקלי. נו, זה משנה למישהו? לא, הם עוכרי ישראל בעיני כל מי שמכנה את עצמו ימני ונוח לו עם הטענה הזאת. צמד המילים האלה ("עוכר ישראל") הוא משהו שהימין בארץ אימץ ויורה בכל פעם שמישהו שהוא מהמרכז ושמאלה מביע דיעה.

kfar-darom(4).jpg

p-balility.jpg

RAS54_wa.jpg

2585120553_1fddd1fe45.jpg

אסור לתמונות הללו לחזור

אתה בטוח? אני מציע לך לעשות בדיקה גם בטוקבקים וגם בקבוצה של ההתארגנות של "השמאל הלאומי". קבוצה לחלוטין לא רדיקלית, ולא רק שהיא לא בעד הערבים - אלא היא יוצאת לחלוטין נגדם, ובכל זאת הם נקראים עוכרי ישראל. למה? כי הם יוצאים נגד מפעל ההתנחלויות (בין השאר. המנפיסט שפורסם כולל בערך 80 עמודים שאולי 10 מהם מוקדשים להתנחלויות...אבל זה לא משנה לכל אותם כתבים ימנים שכמובן מציגים את המסמך כאנטי התנחלויות בכללותו....דבר שהוא שקר גס). ולא רק שהם לא יוצאים רק נגד ההתנחלויות, אלא הם משתלחים גם במשתמטים וגם בשמאל הרדיקלי והלא רדיקלי. נו, זה משנה למישהו? לא, הם עוכרי ישראל בעיני כל מי שמכנה את עצמו ימני ונוח לו עם הטענה הזאת. צמד המילים האלה ("עוכר ישראל") הוא משהו שהימין בארץ אימץ ויורה בכל פעם שמישהו שהוא מהמרכז וימינה מביע דיעה.

כל מי שמוכן לתת שטחים הוא אידיוט גמור.

וגם כל מי שמוכן לזרוק מעל 100 מיליארד ש"ח על כמה עשרות אלפי אזרחים, במקום להשקיע את זה בחינוך ובפיתוח המדינה.

(אם אתה רוצה לפתח על זה באמת שיחה - אני אשמח, אבל עם קללות זה לא יילך).

וגם כל מי שמוכן לזרוק מעל 100 מיליארד ש"ח על כמה עשרות אלפי אזרחים, במקום להשקיע את זה בחינוך ובפיתוח המדינה.

אני גם יכול לתת לך הרבה מאד דוגמאות בסגנון שאתה נתת פה, אבל בכיון ההפוך.

אם ככה, לא נרחיב במילים...חג שמח.

מתן - אתה מוזמן לתת דוגמאות (רצוי מבוססות). ולא, לא השתלחות בשמאל הרדיקלי, כי זה קל ואת זה גם אני יכול (בין השאר כי גם אני סולד ממנו, לא פחות מהימין הקיצוני) - אלא להסביר באמת למה לא להמשיך קדימה. מפעל ההתנחלות בעבר טופח בידי השמאל בארץ - ובצדק. המדינה הייתה קטנה, היה נוח שיש ציבור שירצה לגור באיו"ש וחבל עזה, ולכן הייתה חשיבות אסטרטגית עליונה שיהיו לנו ישובים שם. הבעיה היא שכבר מזמן אנחנו לא צריכים את המקומות האלה, ובמקום להשקיע בתשתיות במדינה, בחינוך ובהתפתחות - אנחנו זורקים מיליארדים על אחוז לא גדול מתושבי המדינה.