Jump to content

החזרת סמלי עבר

מקובי

Recommended Posts

בימים האחרונים יש פרסומים שמכבי חושבת להחזיר את שאראס וניקו.

מצד אחד- אולי הם מסתכלים יותר מדי אחורה על התקופה ההיא (שכבר לא תחזור)

מצד שני- אולי שווה להמר עליהם למרות הגיל, ולקוות שהם יתנו יכולת טובה?

אישית הייתי שמח לראות כאן את ניקו כגבוה מהספסל (שלא ישחק בליגה אפילו) שנותן 20 דקות לערב. עצם המגמה לתת לו חוזה ארוך ושישאיר אותו גם לאמן את הנוער הגבוה שלנו זה גם כוונה טובה. ואולי בשקט בשקט לאט לאט מכבי לומדת להיפרד מהסמלים שלה (כבר הצהירו ששארפ ישאר במועדון, והנה גם ניקו מועמד)

לדעתי הוא נכס, שחקן כזה יכול לשנות משחקים ביורוליג.

לגבי שאראס המצב יותר מסובך- הבן אדם לא שיחק כמעט השנה, וגם לא ברור עד כמה הוא יסכים להוריד בשכר שלו (3.5 מיליון יורו לפי פרסומים שונים). מצד שני השילוב שלו עם פרקינס נשמע מאוד מאוד מגרה (חוכמת משחק מטורפת ביחד עם אתלטיות מדהימה)

מה אתם אומרים?

בוואינט פרסמו ששאראס מאוד רוצה לחזור למכבי, ומוכן לקצץ ביותר מחצי מהשכר שלו כדי לבוא בשנה הבאה.

כמובן שזאת לא תורה מסיני, אבל שחקן כזה לדעתי שווה את המחיר. אבל חובה לעשות בדיקות רפואיות מקיפות, ורק אם הוא כשיר ולא סוחב פציעה להחתים. וגם שיהיה סעיף יציאה במקרה של פציעה חוזרת.

בקיצור- יהיה טוב אם יחזירו אותם במחירים סבירים. אם לא אז לא נורא.

בוואינט פרסמו ששאראס מאוד רוצה לחזור למכבי, ומוכן לקצץ ביותר מחצי מהשכר שלו כדי לבוא בשנה הבאה.

כמובן שזאת לא תורה מסיני, אבל שחקן כזה לדעתי שווה את המחיר. אבל חובה לעשות בדיקות רפואיות מקיפות, ורק אם הוא כשיר ולא סוחב פציעה להחתים. וגם שיהיה סעיף יציאה במקרה של פציעה חוזרת.

בקיצור- יהיה טוב אם יחזירו אותם במחירים סבירים. אם לא אז לא נורא.

חצי מהשכר שלו זה 1.5 יורו.

והוא עדיין בן 34 ואחרי פציעה לא קלה (לא שיחק רוב העונה)

ברור שהיתרונות שלו מדהימים, וברור שהוא שחקן שנחשב פה למלך, אבל לדעתי ההימור גדול מדי (גם במידה והוא נפצע ומכבי משחררת אותו דבר שאני לא חושב שיקרה)

בכל מקרה- אני הייתי מעדיף רק את ניקו כשחקן שעולה מהספסל ביורוליג ל-20 דקות, וכזר שביעי בליגה.

או במילים אחרות:

פרקינס, לימונד(/שייר), שארפ

יותם, אידסון

אנדרסון, פניני

הנדריקס (משחק בליגה הספרדית), בלות'י

פישר, ניקו, רות'בארט (גרין מרוויח יותר מדי, רותבארט שווה הימור, וניקו יכול לטפח אותו כמו שהוא טיפח את ליאור בכל מקרה הוא ישחק בעיקר בליגה...)

אלו מהלכים שיווקים מאוד יפים, אבל אם מכבי רוצה שתהיה פה איזה שושלת, לא בטוח שיש להם מקום מקצועית, אלא אם הם מגיעים כשחקנים מספר 2 או 3 על העמדה שלהם.

סגל חביב מאוד קובי.

אני בכל מקרה לא הייתי נותן את כל המפתחות לפרקינס בניהול המשחק. הוא עשה קפיצת מדרגה אבל זה עדיין לא מספיק. אלו לא ההחלטות ולא הרמה שבהם הם עוד צריכות להתקבל. הייתי הולך על מנהל משחק נטו כשפרינקס יעלה מהספסל- עומאר קוק ממלאגה.

לגבי הקו הקידמי. אני לא חסיד של ניקו והברכיים אבל אם הבאת את הנדריקס שיש לו יופי של משחק פוסט-אפ אולי אתה יכול להרשות לעצמך לחפף מעט עם הסנטר וללכת על הימור כמו ניקו.

הלוואי, הלוואי, הלוואי שיחזרו.

האוהדים של מכבי התרגלו לטוב, כמו שכתבתי פה. כמה שאתם צועקים שבכדורגל התרגלנו לבינוניות, קצת מדהים אותי שבכדורסל בוכים שלא עולים לפיינל פור היום. כשאני התחלתי לראות כדורסל לעלות לפיינל פור היה הישג סנסציוני, לא מקום טבעי. ידענו להעריך את מה שהשגנו. היום? זה מובן מאליו אם אנחנו שם, זה אסון אם לא. איך אפשר להנות מספורט כשזאת הגישה שלך?

אני לא יודע אם ניקו ושאראס זה מה שיחזיר לנו את ההצלחה, אבל הם שחקנים שזכו איתנו בתארים, שלמדנו לאהוב, ושמזוהים עם מכבי.

ניקו הוא מכביסט לכל דבר, ואין הבדל בינו לבין שחקן בית בשבילי. אחד הסמלים הגדולים של מכבי, בכל הענפים.

שאראס תמיד יקבל מקום של כבוד על כך שמעבר לזה שהיה שחקן אגדי, כששיחקנו מול הפועל הוא התאים את הגישה שלו לדרבי, ולא לחינם היה הכי שנוא על אוהדי הפועל. תחשבו שהוא ישחק נגד הפועל אוסישקין בעוד שנה וחצי...

הלוואי שהם יחזרו, אפילו אם הם בני 40, על קביים, וזאת עונה פרישה סמלית. אין לי מושג באיזה מצב הם מבחינה מקצועית, אבל כך או כך, הלוואי שיבואו.

הלוואי, הלוואי, הלוואי שיחזרו.

האוהדים של מכבי התרגלו לטוב, כמו שכתבתי פה. כמה שאתם צועקים שבכדורגל התרגלנו לבינוניות, קצת מדהים אותי שבכדורסל בוכים שלא עולים לפיינל פור היום. כשאני התחלתי לראות כדורסל לעלות לפיינל פור היה הישג סנסציוני, לא מקום טבעי. ידענו להעריך את מה שהשגנו. היום? זה מובן מאליו אם אנחנו שם, זה אסון אם לא. איך אפשר להנות מספורט כשזאת הגישה שלך?

אני לא יודע אם ניקו ושאראס זה מה שיחזיר לנו את ההצלחה, אבל הם שחקנים שזכו איתנו בתארים, שלמדנו לאהוב, ושמזוהים עם מכבי.

ניקו הוא מכביסט לכל דבר, ואין הבדל בינו לבין שחקן בית בשבילי. אחד הסמלים הגדולים של מכבי, בכל הענפים.

שאראס תמיד יקבל מקום של כבוד על כך שמעבר לזה שהיה שחקן אגדי, כששיחקנו מול הפועל הוא התאים את הגישה שלו לדרבי, ולא לחינם היה הכי שנוא על אוהדי הפועל. תחשבו שהוא ישחק נגד הפועל אוסישקין בעוד שנה וחצי...

הלוואי שהם יחזרו, אפילו אם הם בני 40, על קביים, וזאת עונה פרישה סמלית. אין לי מושג באיזה מצב הם מבחינה מקצועית, אבל כך או כך, הלוואי שיבואו.

אני לא דורש פיינל פור כל שנה.

הדבר שאני הכי זוכר מהקבוצה הגדולה של שאראס ושות' זה את באסטון משתטח על הפרקט כדי להציל כדור אבוד ב-40 הפרש מול הפועל בהיכל.

זה מה שאני רוצה לראות. מחויבות וחיבור לדבר הזה שנקרא מכבי. הבעיה היא שהקול של שמעון נשמע פחות ופחות, והקול המכני של פדרמן וחבריו נשמע יותר ויותר. כשעוד היה את מוני אז הוא היה מביא את החיבור הזה לשחקנים, אבל היום אין כלום. אולי כדאי שיביאו איזה מישהו ליד שלף שיעשה את התפקיד שעשה מוני, כי אחרת לא נראה עוד שחקנים שמעדיפים להשאר בקבוצה למרות שיש להם הצעות טובות יותר בחוץ.

בקשר לשאראס... הוא היה משהו יוצא דופן. חלום של כל אוהד. ווינר, קילר, מכביסט באופי עוד לפני שהוא ידע מה זה מכבי. אין מילים לתאר כמה אהבתי את השחקן הזה. אותו ואת פארקר אני מוכן לקבל לקבוצה גם על כסאות גלגלים.

מהלך שיווקי גאוני של פדרמן, ברגע שאחד מהם יחזור או שניהם שזה חלום רטוב להמון אוהדים, יהיה חגיגה בקיץ על המנויים שבטח יתייקרו.

מבחינה מקצועית,

מהיום תתחילו לסמן את רות'באט, כי גרין כנראה סיים דרכו, במיוחד לאור הראיון שלו שזירז את התהליך. האמת בצדק הרוויח הרבה ולא תרם מאומה.

בקשר לניקו ושאראס, אני בדעה של מקובי על ניקו, רק לחשוב על עליו ועל פישר בהרכב. במידה וישכילו לשמור עליו בעיקר ליורוליג מאמין שנוציא ממנו המון (מזכיר את מקרה שאקיל בפניקס שהמאמן עשה לו רוטציות פעם כן ופעם לא שישחק, כדי לשמור אותו).

בקשר לשאראס, לא אתנגד, אבל אם לא יבוא לא אתבאס....

שלושה שאני מוכנה לקבל חזרה בכל מצב שהוא: פארקר, ניקו ושאראס (בסדר הזה)

יש דברים שלא קשורים רק לכושר ולפציעות... צריך גם שכל על המגרש וזה משהו שיש לשלושה האלה ואין לכל כך הרבה אחרים שנמצאים בכושר מעולה

בקשר לשאראס... הוא היה משהו יוצא דופן. חלום של כל אוהד. ווינר, קילר, מכביסט באופי עוד לפני שהוא ידע מה זה מכבי. אין מילים לתאר כמה אהבתי את השחקן הזה. אותו ואת פארקר אני מוכן לקבל לקבוצה גם על כסאות גלגלים.

לראות אותו בדרבים היה תענוג. אין דברים כאלה. שחקן זר בשנה ראשונה בקבוצה שיחק כאילו גדל פה מגיל 6, וחיכה כל החיים שלו לרגע שידפוק את הפועל באוסישקין.

אני זוכר שהובלנו שם 30 הפרש והוא פשוט זרק את הכדור בכוונה על הקרש, בלי לנסות לקלוע בכלל, כדי להתגרות בהם. העלה לי חיוך אדיר על הפנים.

שאראס פשוט מבין יריבויות, בא למשחקים גדולים ויודע מה הקהל רוצה.

הוא אמר בראיון לפני שנתיים שתמורת כל הכסף שבעולם הוא לא ישחק בריאל מדריד, הפועל ירושלים ואולימפיאקוס (עזבו את ירושלים, השתיים האחרות מאוד רצו אותו בשלבים מסויימים והציעו הרבה כסף), כי יש לו כבוד לקהלים שאהבו אותו בקבוצות שהוא שיחק.

הוא אמר בראיון לפני שנתיים שתמורת כל הכסף שבעולם הוא לא ישחק בריאל מדריד, הפועל ירושלים ואולימפיאקוס (עזבו את ירושלים, השתיים האחרות מאוד רצו אותו בשלבים מסויימים והציעו הרבה כסף), כי יש לו כבוד לקהלים שאהבו אותו בקבוצות שהוא שיחק.

להביא את שאראס במיליון יורו זה רק בשביל למכור מנויים, שאראס לא יוכל לסחוב את מכבי מדי ערב ביורוליג.

ויותם עוד לא חזר, אז מה מדברים כאילו הוא כבר פה..?

תגיד, היית משאיר את אנדרסון ואידסון?

להביא את שאראס במיליון יורו זה רק בשביל למכור מנויים, שאראס לא יוכל לסחוב את מכבי מדי ערב ביורוליג.

ויותם עוד לא חזר, אז מה מדברים כאילו הוא כבר פה..?

תגיד, היית משאיר את אנדרסון ואידסון?

לא הייתי מחזיר את שאראס וניקו, מעדיף לזכור אותם ככה מאשר לראות איך השאריות שלהם משאירות טעם רע מקריירה אדירה במכבי.

הייתי מחזיר את יותם, לא הייתי חוזר במקום יותם. שיקול שלו, עדיף לו שישאר באירופה אבל זה כדורסל, לא כדורגל, ובארץ יש לך קבוצה ברמה הכי גבוהה באירופה אז תמיד קורץ לחזור למכבי עם כל הגעגועים והקושי בחו"ל.

לא הייתי משאיר את אידסון, אבל הצוות המקצועי אומר שהוא גורם חברתי מוביל. לא יודע עד כמה זה שיקול, אם להם זה נראה חשוב בשביל להשאיר שחקן שנראה לי מתאים - אז אוקיי, ניתן להם קרדיט.

את אנדרסון הייתי משאיר, קלעים ברמה שלו זה עדיין מצרך נדיר באירופה. תוריד את נבארו ותראה שרמת הקלעים באירופה לא מספיק גבוהה בשביל לוותר על שחקן כזה, שמגיע לו להשפט אחרי עונה שיהיה לידו רכז טוב יותר מוויזנייבסקי (שמשחק כאילו יש 30 שניות להתקפה) ויותר חכם מפרקינס (שמשחק כאילו יש 30 איי.קיו).

את יותם לא הייתי מחזירה נקודה.

לא מוכנה לראות אותו במכבי יותר.

ואת זה אומרת מישהי שעד אותה שביתה איטלקית הגנה עליו בכל מחיר.

עריכה:

לא מבינה בכלל מה הוא נכנס לנושא של "החזרת סמלי עבר" הבנאדם הזה לא סמל.

נערך על ידי Moran MTA

גם שאראס לא באמת סמל, תכלס גם פארקר לא. ניקו כן, היה בו משהו אחר ואהבת מכבי שלא ראית משחקנים זרים. הוא גם היחיד שלא המשיך בקבוצה למרות שרצה, כי מכבי חתכה אותו.

השאר הם "רק" אגדות כדורסל שזכינו לראות כאן, אבל לא סמלים.

גם שאראס לא באמת סמל, תכלס גם פארקר לא. ניקו כן, היה בו משהו אחר ואהבת מכבי שלא ראית משחקנים זרים. הוא גם היחיד שלא המשיך בקבוצה למרות שרצה, כי מכבי חתכה אותו.

כרגיל, פדרמן חושב על כסף ועושה את זה דרך קניית אמון הקהל מחדש. בזמנו זה עבד עם קטש, עכשיו מדובר על ספינים עם שאראס, ניקו, ליאור ויותם.

כמובן שאין פה שום צעד לקראת העתיד, שום צעד המרמז על יחס מכבי לסמלי עבר.

בכל אופן, גם שאראס וגם ניקו יישארו ללא חוזה הקיץ והם לא מוכנים לקצץ- הם מקצצים כי אחרת הם יישבו בבית. בעיקר במקרה של שאראס.

אני מאוד מקווה שמבין הארבעה יחזירו את אליהו, הכי יעיל למכבי כיום. לצערי גם האיש שיהיה הכי קשה להחזיר...

שאראס נכון

ניקו גם נכון

אבל פארקר? לא יודע, לא בטוח. לדעתי הוא סמל אם ניקו סמל. מה נראה לך? שניקו לא היה יוצא לNBA לו יכל?

מי בוחר שחקנים ? הסקואט ? כל הצוות המקצועי ביחד ? או שאורן עטר,אלי דריקס,רביד פרחי וגיא עטיאס זורקים שמות לסוכן שממנו הם מזמינים מחזיקי מפתחות ?....

שאראס נכון

ניקו גם נכון

אבל פארקר? לא יודע, לא בטוח. לדעתי הוא סמל אם ניקו סמל. מה נראה לך? שניקו לא היה יוצא לNBA לו יכל?

ניקו לא סמל בדיוק כמו שפארקר ושאראס לא סמלים

אני מאוד אוהב את ניקו, וכל פעם שהוא מגיע להיכל אני מתרגש מחדש, אבל הוא לא סמל

זה לא מדויק שמכבי חתכה אותו. מכבי פשוט לא יכלה להשאיר אותו על אותו חוזה. אם הוא היה ממש רוצה הוא היה נשאר בחוזה יותר נמוך אבל אני מבין לגמרי למה הוא החליט לעבור ליוון, כי בכל זאת הוא רוצה להרוויח כמה שיותר עד סוף הקריירה וזה לא שישראל היא המדינה שלו או שמכבי זה מועדון הילדות שלו

בקשר להחזרה של ניקו, שאראס ופארקר (אני יודע שפארקר לא רלוונטי לדיון אבל בכל זאת)... האמת, שעם כל הרצון לראות את השחקנים הגדולים האלו בחזרה בצהוב, נראה לי שעדיף שלא יחזרו. עדיף שנשאר עם אותם זכרונות מתוקים על הרגעים המדהימים שהחבר'ה האלו נתנו בצהוב. הם כבר בגיל מבוגר, ולא יכולים לעשות מה שעשו בעבר. אין מה לעשות, צריך להמשיך קדימה ולנסות למצוא את החבר'ה החדשים שיצעידו אותנו להישגים.

את ניקו הייתי מחזיר רק אם באמת מתכננים להשאיר אותו במועדון לאחר מכן.

והלוואי שהיו עוד שחקנים כאלה, למרות שלא נראה לי שהייתי מגדיר אותו כסמל. את ניקו בהחלט כן.