Jump to content

סרטים ליום השואה

Recommended Posts

בבקשה תגידו לי שהסרט "החיים היפים" לא מבוסס על מקרה אמיתי.

מתוך ויקיפדיה:"אביו של בניני שהה שנתיים במחנה הריכוז ברגן-בלזן, והסרט מבוסס במידת מה על התנסויותיו במחנה."

בהשלמה שעשיתי ל5 יחידות בהיסטוריה יש פרק על ההומור היהודי בזמן השואה ויש תיעודים על הרבה הומור(בעיקר שחור).

בכל מקום יש חשיבות להומור!

את רשימת שינדלר כולם ראו מין הסתם.

את רגע הפחד המצמית והמצמרר מכולם(בסרטי שואה) חוויתי בסרט הזה, בניואנס קטן שכל כך מגדיר את אנושיותו וגדולתו של שפילברג כאיש ובמאי שיכול להגדיר אימה אמיתית מבלי להזדקק לזיקוקים או דרמטיות יתר-

כשהרכבת עם הנשים מתקרבת לאושוויץ, ילד פולני עומד בצידי המסילה ועושה תנועת שיסוף גרון. רוע שמגולם בילד שרק עושה תנועה. פחד אלוהים.

ממליץ מאד מאד על ״איש המרתון״ עם דסטין הופמן ולורנס אולבייה. יש שם סצנה ניצחית (לא אקלקל למי שלא ראה) ברחוב. קולנוע , צמרמורת ורגש במיטבו.

• 4 years later...

הפסנתרן

אני מניח שהרבה ראו אבל עדיין מצמרר אותי כל פעם מחדש אני מוצא את עצמי צועק על הרוסים ״אל תהרגו אותו הוא לא ****! הוא יהודי!!״

בתור פריק של סרטי שואה, אני לא מבין את ההתנפלות על "ממזרים חסרי כבוד".
נכון, זה אפילו לא סרט שואה (זה סרט הפוך מהשואה, זה סרט על מה היינו חולמים שיהיה בשואה, שיהודיה יפייפיה (היא יהודיה גם במציאות) תחסל את כל צמרת הרייך השלישי ובחור שחור ירסס על אוטומט את גבלס והיטלר).

אבל יש שם שתי סצנות ארוכות מאוד שקשות לצפייה (בתור יהודי):
1. סצנת הפתיחה, עם כוס החלב...
2. סצנת השטרודל עם שושנה...

בשניהם מופיע צייד היהודים הכי מפחיד שהכרתי עד היום, מכל סרטי השואה שראיתי.
כריסטופר שולץ במשחק חייו. אשכרה הרגשתי שעוד שנייה הוא מגיע אליי וחושף גם אותי.

קודם כל אתה עושה פה ספויילרים נוראיים אז כדאי שתצבע אותם בלבן לפני שתקלקל לעוד כמה אנשים את הסרט.

נראה לי שהאנטי לסרט מגיע מכך שיש כל כך הרבה חומר על הנושא הזה וכל כל הרבה סרטים וסדרות שמציגים אותו בצורה מעולה שחבל דווקא לראות סרט בידורי שלא מתיימר לתרום לך כלום לא מבחינת ידע על הנושא ולא מבחינת חומר למחשבה, לפחות איך שאני רואה את זה. סרט מעולה אגב, אבל יש מספיק ימים בשנה בהם אפשר לראות את טרנטינו, לא חייבים דווקא ביום הספציפי הזה, במיוחד אם המטרה שלכם היא להעשיר את עצמכם.

• 11 months later...

היום ב23.00 בערוץ 2 הסרט "נזכור את כולם" על חלקו של הארגון הצבאי היהודי (אצ"י) בפיקודו של פאבל פרנקל במרד גטו ורשה. מסיבות שונות הארגון לחם בנפרד (אשתדל להקדיש לכך נושא נפרד) מאי"ל בפיקודו של מרדכי אנילביץ' וחלקו במרד כמעט ולא סופר עד לפני כמה שנים.

• מנהלים ראשיים

היום ב23.00 בערוץ 2 הסרט "נזכור את כולם" על חלקו של הארגון הצבאי היהודי (אצ"י) בפיקודו של פאבל פרנקל במרד גטו ורשה. מסיבות שונות הארגון לחם בנפרד (אשתדל להקדיש לכך נושא נפרד) מאי"ל בפיקודו של מרדכי אנילביץ' וחלקו במרד כמעט ולא סופר עד לפני כמה שנים.

תודה על העדכון, ראיתי והיה ממש מעניין אבל לא הצלחתי לסיים כי כבר התעצבנתי. לצערי זה הרבה דברים שקשורים לפוליטיקה היהודית במשך כל השנים

תודה על העדכון, ראיתי והיה ממש מעניין אבל לא הצלחתי לסיים כי כבר התעצבנתי. לצערי זה הרבה דברים שקשורים לפוליטיקה היהודית במשך כל השנים

אין צורך להתעצבן ידידי, מה שחשוב היום זה לנסות לתקן ולשמוע ולהשמיע את סיפורם הלוחמים הגיבורים של הארגון הצבאי היהודי שלחמו לצד אך בנפרד מהלוחמים הגיבורים של אי"ל. מציע לך ולכולם לקרוא את "דגלים מעל הגטו" של משה ארנס. החלק המעניין בספר הוא דווקא זה שלפני המרד זה יעזור לך להבין איך למרות כל הקשיים לחמו שני ארגונים בנפרד.

ודבר נוסף, חבל שלא ראית את הסוף. ז'וטה הוזמנה להדליק משואה בטקס בקיבוץ לוחמי הגטאות. סוג של סגירת מעגל.

אשתו של שומר גן החיות: סרט חדש, מזכיר מעט את רשימת שינדלר, שמתאר את סיפורם של זוג פולני שמבריח ומסתיר יהודים מתחת לאפם של הנאצים בגן החיות שלהם בוורשה. מבוסס על סיפור אמיתי. מומלץ מאוד.

מבצע ואלקירי הוא אחד הסרטים הטובים שיצאו לטעמי. באותו סגנון אפשר לציין כמובן את ממזרים חסרי כבוד ואת פיורי (זעם) המעולה. למי שיותר מתחבר לסגנונות אחרים, אז צויינו פה כבר סרטים כמו רשימת שינדלר (כולם ראו לדעתי) הפסנתרן, החיים יפים והנפילה שהוא פשוט מדהים.

ראיתי אתמול את מבוך השקרים, סרט גרמני מעולה שמספר על התקופה שלאחר השואה, על משפטי אושוויץ II, מאוד מומלץ.

ממליץ מאוד לראות את הסרט נצחון הרוח, מבוסס על סיפור אמיתי של המתאגרף שלמה ארוך מסלוניקי, הסרט אירופה אירופה שמבוסס על סיפור אמיתי של שלמה פרל, מסופר שנרדף על ידי הנאצים והתחזה לארי במהלך שנות הכיבוש הנאצי, ואף למד בפנימייה של הנוער ההיטלראי, והסרט הדוקומנטרי "יהי זכרונך אהבה" שמתאר את הספר "הו מאדרה" ומדבר על סיפור אהבה בלתי אפרי באוושויץ. מומלצים מאוד מאוד.

הסרט מיס פרגרין מעון לילדים משונים, זה אומנם לא סרט ישיר על השואה, אבל יש פה ילד יהודי שברח מפולין להתחבא באנגליה ואז גילה שיש לו כוחות משונים

גם בסרט כבייכול מבוסס על מלחמת העולם השניה ותקופתה איך מפציצים בעצם את המקום של הבית ע"י נאצים

סרט טוב

• 11 months later...

הסרט הכי טוב (וגם מצמרר מחדש בכל פעם) הוא נערי ברזיל. חפשו בצפייה ישירה, סופר מומלץ

נשמע ממש מעניין. לא מצליח למצוא צפיה באינטרנט. מישהו יכל לעזור?

ראיתי את FURY, סרט נפלא, אשמח ממש לעוד סרטי WW2 מהצד הלוחם (ראיתי אחים לנשק, פאסיפק, להציל את טוראי ראיין וכנראה עוד כמה)

Generation war, מיני סדרה מנק' המבט של חמישה חברים גרמנים במהלך המלחמה (ביניהם יהודי אחד). מהחזקות והשורטות שראיתי.

• 1 year later...

Generation war, מיני סדרה מנק' המבט של חמישה חברים גרמנים במהלך המלחמה (ביניהם יהודי אחד). מהחזקות והשורטות שראיתי.

ראיתי אותה לאחר ההמלצה שלך, שרטה לי את כל הצורה, אשכרה ריחמתי על הילדודס הגרמנים האלה, היהודי כמובן יצא הכי גבר מחמשתם

אכתוב את הבקשה שלי שוב, קשה לי עם הסרטים המצמררים, מעדיף סרטים מהצד הלוחם של המלחמה כמו פריווט ריאן, אחים לנשק פאסיפיק FURY וכו'

ראיתי אותה לאחר ההמלצה שלך, שרטה לי את כל הצורה, אשכרה ריחמתי על הילדודס הגרמנים האלה, היהודי כמובן יצא הכי גבר מחמשתם

אכתוב את הבקשה שלי שוב, קשה לי עם הסרטים המצמררים, מעדיף סרטים מהצד הלוחם של המלחמה כמו פריווט ריאן, אחים לנשק פאסיפיק FURY וכו'

התנגדות

סרט מדהים