Jump to content

סרטים ליום השואה

Recommended Posts

בעיקר כי מבוסס על סיפור אמיתי. אם הוא היה פיקציה זה היה משהו אחר, אבל זה בן אדם יהודי שבאמת הנהיג תנועה ניאו-נאצית.

סרט מדהים.

סיבה נוספת לכך שהסרט מדהים היא השחקן ריאן גוסלינג, פשוט שחקן אדיר.

נחמד מאד. מותח אפילו.

לפני כשעה הסתיים סרט תיעודי נהדר על ישראל קסטנר ("מלאך או שטן"), שמעבר לסיפורו המרתק של קסטנר מעמיד לויכוח את ערכיותה של החברה הישראלית - בשנות ה- 50 וגם היום, ומפגיש בין בתו ונכדותיו של קסטנר (בניהן מירב מיכאלי) לבין רוצחו (ששוחרר בחנינה 7 שנים לאחר הרצח).

על קצה המזלג: ברור וידוע לכל שקסטנר הוא זה שהציל הכי הרבה יהודים במהלך השואה (יותר מ- 1,600 ברכבת קסטנר, וכ- 18,000 שנשלחו למחנות עבודה במקום לאושוויץ, ורובם ניצלו). יחד עם זאת, עד היום הוא נחשב לאדם שנוי במחלוקת (על אף שבמהלך השנים האחרונות נראה שהוא מתחיל להתקבל כיהודי שהציל אנשים ופחות כשטן כפי שהשתקף בעבר). המחלוקות סביבו נעות סביב השאלה, מה מותר לאדם לעשות על מנת להציל אחרים.

ההאשמות נגד קסטנר היו, שתמורת הצלת כמה אלפי יהודים הוא למעשה גזר את דינם של כל שאר מאות האלפים. הוא הפך בשנת 1944 למקורבו של אייכמן ולמקורבו האישי של בכר (איתו היה מסתובב במכונית ממחנה ריכוז אחד לשני), כשניהל עימם מו"מ של כסף (או אמצעי לחימה במקרה של אייכמן) תמורת הצלת יהודים. בסיום המלחמה, אף כתב כמה וכמה מכתבי המלצה לבכירים נאצים (בניהם בכר), בשם הסוכנות היהודית (מעין הממשלה בתקופה של לפני הקמת המדינה) ובהם שיבח את אותם נאצים ומנע למעשה את העמדתם לדין (ללא אישור של הסוכנות, כמובן, או לפחות זה מה שנטען במשפטו).

לבסוף הוא נרצח.

ומעבר לויכוח הזה, האם הוא פעל נכון או לא, עולה במהלך הסרט ויכוח ערכי נוסף, אשר היה במרכז משפטו של קסטנר בשנות ה- 50: מיהו גיבור ישראלי? חנה סנש צנחה בהונגריה כדי להילחם בנאצים ולהציל יהודים, נתפסה ונרצחה שם. היא לא הצילה אף לא יהודי אחד. חנה סנש נחשבת לגיבורה. קסטנר ניהל מו"מ ערמומי עם הנאצים, במהלכו שיקר להם והונה אותם כאילו הוא בעל יכולות כלכליות אדירות וכוח פוליטי אדיר בהונגריה ובקרב יהודי העולם, אך בפועל לא היה לו כמעט כלום. הוא הציל אלפים, ולמרות זאת הפך למוקצה.

האם העם היהודי רוצה גיבורים מתים? האם צריך "למות בכבוד" או תוך כדי ניסיון מרד כדי להיות גיבור? אין ספק שגם היום אלה הם הגיבורים.

רק שיהיה ברור, אני לא מביע עמדה, אלא רק מעלה לדיון את השאלה שעלתה בסרט.

ועוד משפט אחד: מישהו כתב שיש סרטים על השואה ב- VOD. אז בדקתי, ומסתבר שהם עולים כסף (בין 9-15 ש"ח). בושה וחרפה להוט. לא היה קורה כלום אם היו נותנים את הסרטים האלה בחינם ליום אחד.

איפה זה שודר?

ערוץ 8.

ע"פ לוח השידורים באתר הוט אין שידור היום (יכול להיות שהיה כבר בבוקר), אבל תבדוק דרך לוח השידורים בשלט.

אמור להיות בספריית הויאודי של ערוץ 8.

ערוץ 8.

ע"פ לוח השידורים באתר הוט אין שידור היום (יכול להיות שהיה כבר בבוקר), אבל תבדוק דרך לוח השידורים בשלט.

אמור להיות בספריית הויאודי של ערוץ 8.

אני מנחש שהיום ערוץ 8 הוא הערוץ שהכי כדאי לראות, אם מישהו מחפש תכניות.

התחלתי לראות את הסרט ואין שום קשר למה שרשמת.

העברתי כל 5 דקות קדימה כזה ואין שום קשר

אתה בטוח שהשם שנתת נכון?

ההתחלה של הסרט היא לא כולכך קשורה חוץ מזה שהסוס נצבע אבל אחרי זה בערך אחרי שהילד נכנס פה זה כבר מתחיל להעלות מדרגה...

הילד מתחיל לראות מה כתוב על החנויות,לוקחים אותם לרכבת וכו'

Guest עידן דורון
ליתר דיוק, זה היה גם בערוץ 8 וגם בערוץ 3 (שידורים משולבים). בכל מקרה, יש את זה בVOD - יש שם ספריית סרטים מיוחדים לשואה.

בושה וחרפה הסינון שעשו ליום השואה.

מחקו המון סרטים אבל השאירו את בייב החזיר.

שבוע סוף (לא שזה מצחיק או משהו.... אבל בחיאת רבאק)

נער החידות ממומבאי. זה לא נער החידות מברלין. זה ממומבאי. מה הקשר ליום השואה ?!

בעיקר כי מבוסס על סיפור אמיתי. אם הוא היה פיקציה זה היה משהו אחר, אבל זה בן אדם יהודי שבאמת הנהיג תנועה ניאו-נאצית.

סרט מדהים.

באמת סרט מדהים!!

בושה וחרפה הסינון שעשו ליום השואה.

מחקו המון סרטים אבל השאירו את בייב החזיר.

שבוע סוף (לא שזה מצחיק או משהו.... אבל בחיאת רבאק)

נער החידות ממומבאי. זה לא נער החידות מברלין. זה ממומבאי. מה הקשר ליום השואה ?!

אותי יותר מעצבן שלקחו כסף על סרטים ליום השואה.

ובנוגע לדברים שלך, לדעתי עשו טעות שהורידו בכלל סרטים. בסופו של דבר זה דוחף אנשים לצאת ולעשות על האש. מבחינתי עדיף שאדם יתקע בבית שלו ויראה קומדיות בד' אמותיו, ולא יחפש עיסוקים בחוץ...

אותי יותר מעצבן שלקחו כסף על סרטים ליום השואה.

ובנוגע לדברים שלך, לדעתי עשו טעות שהורידו בכלל סרטים. בסופו של דבר זה דוחף אנשים לצאת ולעשות על האש. מבחינתי עדיף שאדם יתקע בבית שלו ויראה קומדיות בד' אמותיו, ולא יחפש עיסוקים בחוץ...

ראיתי בFXP שאם תעשה בחיפוש "עספור" אתה תוכל למצוא את הפרקים של עספור ככה שאני מאמין שאם תעשה (בחיפוש) שם של משהו אתה תמצא

מחזקת את מי שאמר "התנגדות" ו"מבצע ואלקירי"

שני סרטים מעולים

בנוסף ראיתי את "הפתרון הסופי" על ועידת ואנזה. גם עשוי טוב.

לא ראיתי באף לוח שידורים השנה את רשימת שינדלר וזה מוזר...

יש פה מישהו שראה את מבצע ואלקירי ?

סרט טוב..?

כה

יש שם קטע שלי אישית כל פעם שאומרים את המילה "פירההר" ישר עולה לי לראש.

אני אל אספר על הקטע כי הוא די חשוב בסרט.

• 2 years later...

http://www.youtube.com/watch?v=3OGe3uAjSsQ

יש ביוטיוב את המלא באיכות טובה עם תרגום..

סרט אחד הטובים שראיתי ..

באמת אחד הסרטים היותר טובים שראיתי

ממליץ

ואתמול (וככל הנראה גם היום) היה מבצע ואלקירי ב- MGM (לא בדיוק סרט על השואה, יותר על המלחמה) וכמובן הפסנתרן.

מה שעוד לא הגיע לטלוויזיה זה "הנפילה". מחכה שיהיה.

בבקשה תגידו לי שהסרט "החיים היפים" לא מבוסס על מקרה אמיתי.

סרטים מומלצים:

המפתח של שרה.

נקודת סיום(סרט ענק)

וכמו שאמרו פה כבר הבריחה מסוביבור.

ואתמול (וככל הנראה גם היום) היה מבצע ואלקירי ב- MGM (לא בדיוק סרט על השואה, יותר על המלחמה) וכמובן הפסנתרן.

מה שעוד לא הגיע לטלוויזיה זה "הנפילה". מחכה שיהיה.

הנפילה מצויין.