Jump to content

מחזור 31: אל קלאסיקו - ריאל מדריד Vs. ברצלונה -

Michael Scofield

Recommended Posts

די עם המיתוסים של ערוץ הספורט, בחיאת, קטלוניה זה אחושרמוטה ספרד. אף אחד שם לא רוצה שום התנתקות מספרד, אף אחד לא חושב שהם לא ספרדים, המיעוט שכן רוצה עצמאות רוצה אותה כחלק מפדרציה ספרדית. כשספרד זכתה ביורו היו חגיגות ענק ברחבי ברצלונה וקטלוניה. אף אחד שם לא שונא את ספרד וטוען שהוא לא ספרדי, אולי כמה ילדי אולטראס שחושבים שהם מגניבים.

פרנקו לא שנא קטלונים, הוא שנא לאומיות קטלונית. הוא היה גליסיאני וגם אסר שימוש כתוב בגליסיאנית, בטענה שזה ניב עממי של קסטליאנית.

למיטב זכרוני לא היה שום איסור על דיבור בקטלונית, רק על שימוש באמצעי התקשורת, בשילוט ובמסמכים רשמיים. זה לא מחיקת שפה, זה דיגלוסיה למי שמבין קצת בבלשנות. גם בשוייץ ובכל מדינות ערב יש את זה.

אתם מוזמנים ללמוד קצת מעבר למעברונים במחצית של המשחק הזה, לא היה אף פעם שום סקר, לפחות לא ב-20 השנה האחרונות, שהראה רוב (או משהו שקרוב לזה) למדינה קטלונית שהיא לא חלק מספרד. ויש המון סקרים כאלה. כמובן, אתם יכולים להגיד שיש, על סמך משאלי הבדיחה שמתקיימים כרגע, שרוב המקומות מחרימים. אז כן, יש 100% בעד, כי רוב העיר נשארת בבית. למען השם, אפילו אין בקטלוניה רוב שדובר קטלונית כשפת אם... כשההורים שלי היו שם בפעם האחרונה אמא שלי אמרה ששמעה בעיקר קסטליאנית (והיא יודעת להבדיל). זה שרובם מבינים קטלונית לא אומר כלום. אצלי בבית מי שדובר ספרדית כשפת אם גם מבין פורטוגזית, איטלקית וכו'.

יש להם גאווה איזורית, אבל היא לא סותרת את הגאווה הספרדית הכוללת.

ואם כבר אתם מדברים על פרנקו, אם אני לא טועה קטלוניה דווקא די פרחה בתקופה של השלטון שלו, והיתה לו תמיכה שם. כל הזמן טוחנים את אותם ואותם מיתוסים שדוחפים לכם לראש. מה לעשות שזה מביא יותר רייטינג מאשר המציאות...

עם ברצלונה תעלה עם טורה יאיא בנוסף צ'אבי ואינייסטה - היא בוודאות לא תפסיד את המשחק.

עידן אני רוצה לעדכן אותך, המשחק מחר הוא נגד ריאל מדריד.

וואן דר ווארט, גוטי, סרחיו ראמוס, צ'אבי אלונסו, רונאלדו, היגוואין, ראול, בנזמה הם רק חלק מהכלים ההתקפיים של רעל.

כשאתה משחק עם 3 קשרים שרק אחד מהם באמת יודע לחטוף כדור, אתה יכול לנצח אולי קבוצה כמו מכבי אבל לא קבוצה הנ"ל.

על פניו נראה שבארסה תעלה עם ההרכב

ואלדס.

אלבס-פיקה-מיליטו-פויול .

צ'אבי-בוסקטס-טורה.

אינייסטה- מסי-אנרי

על פניו, אהבתי את ההחלטה לעלות עם פויול מגן שמאלי, בעיקר בגלל שבצד ימין יש את השחקן הכי טוב באחד על אחד בעולם כיום ומקסוואל לא בידיוק יצליח לעצור אותו. טורה ובוסקסט יצליחו לשלוט במרכז שדא וביחד עם אלבס, צ'אבי, אנדרס, מסי, אנרי ובתוספת פדרו ובויאן אני רואה פה רק ניצחון של בארסה..

איזו מסחרה נהייתה מהמשחק הזה

אני מנסה לעשות תכנונים איך אני חוזר הביתה מירושלים כדי להספיק לפחות לפתיחה

וחברים שלי שהם גם אוהדי מכבי בכלל לא הולכים כי יש "בארסה-ריאל"

שימותו כל אלה שבנו את ההייפ סביב המשחק הזה, זה עוד יותר הורג את הליגה המקומית

"שימותו אלה שבנו את ההייפ הזה סביב המשחק"?! בכושר הנוכחי של 2 הקבוצות, במסי שלא ניתן לעצירה, ובשוויון בנק' בין השתיים נבנה המשחק. מי שבנה את זה זה שתי הקבוצות, זה שהתקשורת נהנית ומפארת את זה זה רק מה שמסביב. ומה שהורג את הליגה המקומות זו הליגה המקומית. מאוד קשה על סף הבלתי אפשרי לצפות במשחק ליגת העל אחרי שראית משחק של ברצלונה.

וואן דר ווארט, גוטי, סרחיו ראמוס, צ'אבי אלונסו, רונאלדו, היגוואין, ראול, בנזמה הם רק חלק מהכלים ההתקפיים של רעל.

כשאתה משחק עם 3 קשרים שרק אחד מהם באמת יודע לחטוף כדור, אתה יכול לנצח אולי קבוצה כמו מכבי אבל לא קבוצה הנ"ל.

ואלדס.

אלבס-פיקה-מיליטו-פויול .

צ'אבי-בוסקטס-טורה.

אינייסטה- מסי-אנרי

על פניו, אהבתי את ההחלטה לעלות עם פויול מגן שמאלי, בעיקר בגלל שבצד ימין יש את השחקן הכי טוב באחד על אחד בעולם כיום ומקסוואל לא בידיוק יצליח לעצור אותו. טורה ובוסקסט יצליחו לשלוט במרכז שדא וביחד עם אלבס, צ'אבי, אנדרס, מסי, אנרי ובתוספת פדרו ובויאן אני רואה פה רק ניצחון של בארסה..

טורה ובוסקטס יחד? אני חושב שאתה מתבלבל עם קייטה.

ואלדס.

אלבס-פיקה-מיליטו-פויול .

צ'אבי-בוסקטס-טורה.

אינייסטה- מסי-אנרי

לא מסכים איתך.

גם איניסטה וצאבי יודעים לחטוף כדורים במרכז המגרש ולהרוס התקפות, נכו לא כמו קשרים אחורים קאסים אבל הם יכולים.

עם אתה שם מאחוריהם את טורה שיחפה עליהם זה יכול להיות קישור קטלני...

ההרכב המשוער הוא לא עם לאס, אלא גאגו. וגם מרסלו ולא גוטי.

לפי דעתי זה יהיה בדיחה אם השניים יפתחו. אם מי שיהיה לצד אלונסו הוא גאגו כשמרסלו בשמאל ריאל מפחיתה את הסיכויים שלה לטעמי.

אם יש אפשרות לפתוח עם לאס לצד אלונסו וגוטי קצת לפניהם על חשבון גאגו ומרסלו וזה לא מתבצע, אני לא מבין את החשיבה של פלגריני ולריאל יהיה הרבה פחות מה למכור.

בכל מקרה, שיהיה לנו קלאסיקו מהנה ומרובה שערים, ושנגיע שמחים עם ראש שקט בע"ה אחרי המשחק מול ביתר :o

ההרכב המשוער הוא לא עם לאס, אלא גאגו. וגם מרסלו ולא גוטי.

לפי דעתי זה יהיה בדיחה אם השניים יפתחו. אם מי שיהיה לצד אלונסו הוא גאגו כשמרסלו בשמאל ריאל מפחיתה את הסיכויים שלה לטעמי.

אם יש אפשרות לפתוח עם לאס לצד אלונסו וגוטי קצת לפניהם על חשבון גאגו ומרסלו וזה לא מתבצע, אני לא מבין את החשיבה של פלגריני ולריאל יהיה הרבה פחות מה למכור.

בכל מקרה, שיהיה לנו קלאסיקו מהנה ומרובה שערים, ושנגיע שמחים עם ראש שקט בע"ה אחרי המשחק מול ביתר :)

אלונסו וקאקא לא משחקים.

אלונסו וקאקא לא משחקים.

אלונסו דווקא אמור לפתוח, קאקה באמת לא בסגל.

בתקשורת המדרידאית מדברים על משהו כזה:

קסיאס.

ראמוס, גאראיי (מצלדר), אלביול, ארבלואה.

צ'אבי אלונסו, לאס דיארה, גוטי (מרסלו), VDV.

רונאלדו, היגוואין.

הכותרת של המונדו דפורטיבו:

10porbn.jpg

"נהיה אמיצים", אומר פפ.

שיגיע כבר, המתח הזה לא בריא.

אשכרה היגאווין, רונאלדו ועוד 9....

מקווה שנראה היום יכולת טובה גם מעוד שחקנים, אחרת אין לריאל כלום למכור במשחק הזה.

מקווה מאוד שראמוס יצוות על מסי....

פויול פותח.. אינייסטה לא.. הרכב מוזר שלא פתח איתו אף פעם העונה(?)

ואלדס,

מקסוול, מיליטו, פיקה, פויול,דני אלבס

,קייטה, בוסקטס,

צ'אבי

פדרו,מסי.

תגידו למה ריאל עם סרטים שחורים על היד?

בגלל הנשיא של פולין?

כן.

זה לא רק הנשיא זה משהו כמו 90 אנשים מממשלה או משהו כזה.

עד עכשיו משחק משעמם.