Jump to content

זו לא הכמות, אלא האיכות: משחקים של אליפות. שוב סופ"ש, שוב כדורגל מסביב לעולם

שי סרור

Recommended Posts

לירן וקראתי לך עלוב כי אתה מרשה לעצמך לקרוא לאחר פאטתי

ולא לא בגלל שנעלבתי

ממש לא קשה לי לפרגן

פשוט במשחקים שהם חסרי חשיבות ומול קבוצות בינונית ומטה זה שונה

כי ברצלונה היא אחת הקבוצות שלוקחים כמובן מאליו מהעונה שעברה

אם כבר בליגות צמודות עסקינן, בליגה הצרפתית מפרידות 3 נקודות בין מקום ראשון לשישי.

היום מארסיי ניצחה, והיא ובורדו בעמדה מצוינת בגלל שהם רק נקודה מליון שבמקום הראשון, ולשתיהם שני משחקים חסרים.

גם שם חם, גם שם יש משחק עונה כמעט כל שבוע, ויהיה חם עד הסוף :whistling:

הליגה הצרפתית הפכה להיות מטורפת, ולשם שינוי גם איכותית (לא בכדי 2 קבוצות ברבע גמר ליגת האלופות) - על אף שגם השנה כמות השערים שם נמוכה יחסית לאנגליה וגרמניה - אבל אתה צריך להבין שאנחנו לא עוסקים פה בליגות פרובנציאליות שמעניינות שדרים בערוץ הספורט.

אנחנו עוסקים פה במה שחשוב באמת!!!

לגבי הקבוצה האהודה - כל אחד מוזמן לבחור לעצמו אחת. הנה לכם כמה עובדות מעניינות:

סטיאווה בוקרשט היא הקבוצה המעוטרת ביותר, עם 23 אליפויות, האחרונה שבהן בשנת 2006, ובשנת 1986 היא גם זכתה בגביע האלופות של אירופה. אחריה דינאמו עם 18 אליפויות, האחרונה בשנת 2007.

פ.צ טימישוארה היא אחת הקבוצות הצעירות בעולם. היא נוסדה בשנת 2002! ותאמינו או לא, הספיקה לשנות את שמה 3 פעמים, כך ששמה הנוכחי הוא הרביעי ב- 8 שנים (בגלל סיפור ארוך של סכסוך עם בעלים של קבוצה קודמת שעברה לבוקרשט. כשטימישוארה תגיע לליגת האלופות, אבי מלר כבר יספר את זה...). כרגע אין להם תארים, אבל בעונה שעברה הם סיימו במקום השני, עברו העונה את שחטאר דונייצק (מחזיקת גביע אופ"א) בסיבוב השני של ליגת האלופות אך עפו לשטוטגרט בסיבוב השלישי. הקבוצה עלתה לכותרות בתחילת העונה במשחק במסגרת הליגה האירופית עם דינאמו זאגרב, שבו האוהדים הקרואטים התפרעו וקבוצתם נענשה בשני משחקי רדיוס. אגב, משחק שם השחקן הנהדר קוסמין קונטרה (בעבר במילאן, אתלטיקו מדריד, חטאפה ועוד), ולפני שנתיים אימן אותם דושאן אוהרין ג'וניור, בנו של המאמן האגדי הצ'כי דושאן אוהרין, שהוביל את צ'כיה לגמר היורו 1996 ושנה לאחר מכן אימן בהצלחה יתרה את מכבי חיפה.

אוניראה אורזיצ'ני היא האלופה המכהנת, וכיום קבוצתו של רוני לוי (מאמנה דן פטרסקו האגדי עזב לפני כמה חודשים לכסף הגדול ברוסיה). אם אתם רוצים אנדרדוג, אונריאה היא קבוצה מתאימה בהחלט, עם אצטדיון של 7,000 מקומות בלבד!! כמעט כמו באורווה. העונה שיחקה אוניראה בליגת האלופות, סיימה שלישית בביתה ועפה לפני שבועות אחדים לליברפול במסגרת הליגה האירופית.

קלוז' זכתה באליפות בעונת 07/08. באותה עונה, וכן בעונה שלאחר מכן שיחק בשורותיה יוג'ין טריקה הזכור ממכבי שלנו, ואף כבש 15 שערים ב- 46 משחקים - מעמדת הקשר כמובן. אגב, כיום משחק טריקה בקבוצת נעוריו קראיובה.

פ.צ ואסלוי גם כן נוסדה בשנת 2002 בלבד, ונכון לעכשיו אין לה שום תואר. קבוצה קטנה ומטריפה.

ראפיד בוקרשט הוקמה בשנת 1923 על ידי קומוניסטים (נשר בסמל).

דינאמו, גם היא קבוצה של קומוניסטים, הוקמה ביום 14 במאי 1948!! יש האומרים שדוד בן גוריון כה התרגש מהקמתה של קבוצת קומוניסטים חדשה, ולכן החליט להכריז על הקמת מדינת ישראל ממש באותו יום, כדי שלא ישכחו את יום הקמת המדינה.

סטיאווה היא קבוצת הצבא (הצסק"א של רומניה).

המשך יבוא...

קסטור, אתה אליל.

עכשיו אני דובק בסטיאווה בוקרשט, מי איתי?

אני בכלל התאהבתי בטימישוארה עוד לפני שהוא הסביר עליה.

יאלה טימישוארה, לשחזר את העונה הקודמת עם מקום אחד מעל!

פ.צ טימישוארה היא אחת הקבוצות הצעירות בעולם. היא נוסדה בשנת 2002!

מאיפה מגיעים האוהדים של טימישוארה? קבוצה שנוסדה לפני 8 שנים, בלי תארים.

הליגה הצרפתית הפכה להיות מטורפת, ולשם שינוי גם איכותית (לא בכדי 2 קבוצות ברבע גמר ליגת האלופות) - על אף שגם השנה כמות השערים שם נמוכה יחסית לאנגליה וגרמניה - אבל אתה צריך להבין שאנחנו לא עוסקים פה בליגות פרובנציאליות שמעניינות שדרים בערוץ הספורט.

אנחנו עוסקים פה במה שחשוב באמת!!!

לגבי הקבוצה האהודה - כל אחד מוזמן לבחור לעצמו אחת.

צודק... יאללה נבחר קבוצה.

ואסלוי הם נראה לי סוג של בני יהודה ועכשיו הם בצמרת במזל, לא בא לי עוד קבוצת מרכז טבלה.

סטיאווה קבוצת צבא? לא תודה, יש לי פטור ממילואים.

ראפיד ודינאמו קומוניסטיות.

לטימישוארה יש שם מעצבן של יפנים.

אני לא אבחר בהם, אבל אם יצא לי לשבור כמה לבנים באגרוף אני מבטיח לצעוק "טימישוארה" תוך כדי.

טוב, נשארתי עם קלוז'.

יש!!! מקום ראשון! :yahoo:

FC CFR Timişoara

FC Politehnica Timişoara

FC Timişoara

3 קבוצות

החדשה הוקמה לפני 8 שנים

אז איך באמת יש להם אוהדים.? חח

אה פספסתי תקטע שהיא החליפה את השם חחח

מאיפה מגיעים האוהדים של טימישוארה? קבוצה שנוסדה לפני 8 שנים, בלי תארים.

האמת היא שהסיפור עמוק יותר, מסובך יותר ודי מדהים (אמרתי לכם, מתאים לאבי מלר כזה). בשנת 1921 ייסדו קבוצת סטודנטים את הקבוצה פוליטכניק טימישוארה (סטודנטים מאונ' פוליטכניק). במשך עשרות שנים הקבוצה התמודדה בליגה העליונה, השתתפה בגביע אופ"א (כולל תיקו עם ריאל מדריד בשנת 92 ונצחונות על אתלטיקו מדריד, סלטיק וספורטינג ליסבון בשנים שלפני כן) ואף זכתה פעמיים בגביע. בתחילת שנות ה- 90 מצבה הכלכלי של הקבוצה הדרדר, היא התנתקה לחלוטין מהאוניברסיטה, ירדה עד הליגה הרביעית תוך שנים מעטות ולמעשה התפרקה. באותן שנים לקח על עצמו את הקבוצה איטלקי בשם קלואדיו זאמבון, שלא הצליח להציל את הקבוצה, ובתחילת שנות ה- 2000 בחר - לא תאמינו - להעביר את הקבוצה לעיר בוקרשט! מאז תחילת שנות ה- 2000 ועד היום משחקת פוליטכניקה טימישוארה באליפות המקומית של בוקרשט, במגרש שבו 600 מקומות ישיבה לצופים.

בשנת 2002 שחקן עבר רומני בשם אנטון דובוס, שהיה באותה תקופה הבעלים של קבוצת א.א.ק בוקרשט, לעשות את הדרך ההפוכה ולהעביר את הקבוצה מבוקרשט לטימישוארה. שמה של הקבוצה החדשה היה פ.צ פוליטכניקה א.א.ק טימישוארה, והיא לקחה לעצמה את הצבעים והסמלים של הקבוצה המקורית משנת 1921. כתוצאה מכך, חלק גדול מהאוהדים של הקבוצה הישנה (ואגב, מדובר בקבוצה שבעונה שעברה היה לה את ממוצע הצופים הגבוה ביותר בליגה, עם יותר מ- 12 אלף למשחק!! בסך הכל באצטדיונה 32 אלף מקומות) הפכו להיות אוהדים של הקבוצה החדשה, הרי היא משחק באותו מקום, עם אותם צבעים ואותם סמלים.

אממה, האיטלקי תבע את הרומני בבית הדין של אופ"א (הקאס) ודרש כי הקבוצה החדשה לא תוכל להשתמש בשמה, צבעיה, סמליה וההיסטוריה של הקבוצה הישנה, הרי זו שייכת הלכה למעשה לקבוצה שלו (שעדיין נקראת פוליטכניקה טימישוארה, למרות שהיא משחקת בבוקרשט!). האיטקלי זכה, והקבוצה החדשה אולצה לשנות את שמה ולהתחיל הכל מהתחלה. אבל האוהדים הותיקים נשארו איתה.

בשנת 2007 בעקבות החלטת הקאס ערכו האוהדים כמה הפגנות, חלקן ספונטניות, כדי להביע את מחאתם. הם אפילו פתחו אתר באינטרנט: http://www.justiceforpoli.com/index.php?lang=en (יש הסברים באנגלית על המצב המסובך שהסברתי בקצרה לעיל).

החדשות הטובות הם שלפני כחודש בית משפט בבוקרשט נתן החלטה הפוכה לזו של הקאס, קרי שהזכויות על ההיסטוריה ושאר הדברים שייכים לטימישוארה ה"חדשה". זאמבון כנראה יערער, כך שהסיפור עדיין לא נגמר.

מעבר לסיפור המוזר, יש פה המון שאלות עקרוניות. מהי קבוצה, את מי בדיוק אוהדים - האם את הסמל? אם הצבע? ההיסטוריה?

סיפורים שהופכים נפוצים יותר בעקבות התפרקויות של קבוצות (למשל, קטמון והפועל י-ם, הפועל אוסישקין והפועל ת"א, ווימבלדון בתצורתה החדשה וב- NBA, אוקלהומה ת'אנדרס או סיאטל סופרסוניקס?)

מגניב.

לגבי שידורים - אני די בטוח שיש שידורים בערוצים שיש בהוט (148-150, אבל רק אחד מהם פתוח והשניים האחרים עולים אקסטרה). אך אל דאגה. ביחד ניצור קשר עם רוני לוי ויחד עימו נפעיל מכבש לחצים על ערוץ הספורט!! היי, אפילו את הליגה הרוסית הם שידרו שם פעם...

ריאל תיקח אליפות ם גם אם ייצא תיקו, ריאל לא לוקחת אליפות בכישרון ריאל לוקחת אליפויות באופי, וזה בדיוק הפוך מברצלונה

וכמו שמייקל ג'ורדן אמר "כשרון מנצח משחקים, עבודת צוות ואינטיליגנציה לוקחות אליפות" , בגלל זה על כל אליפות שברסה לקחה לאורך ההיסטוריה ריאל לקחה 2

ברצלונה עוד תאבד נקודות העונה

ולמכביה היקר, תחשוב מה יש לך לענות אם מנצ'סטר לא ינצחו יום רביעי, כי אני איכשהו יצאתי נביא כשאמרתי לפני שבוע שבועיים שאם רוני יפצע לשבועיים אתם תגמרו את העונה

קבוצה שנוסדה בשנות ה20, קבוצה עם קהל מהגדולים במדינה ובעלים תמהוני שהתפרקה ורוצה להשתמש בהיסטוריה ובשם של המועדון הישן? שלא משחקת בביתה האמיתי (עברה לבוקרשט)

לא יודע, מזכיר לי קבוצה מסויימת אצלנו :) אני עם דינמו

ריאל תיקח אליפות ם גם אם ייצא תיקו, ריאל לא לוקחת אליפות בכישרון ריאל לוקחת אליפויות באופי, וזה בדיוק הפוך מברצלונה

וכמו שמייקל ג'ורדן אמר "כשרון מנצח משחקים, עבודת צוות ואינטיליגנציה לוקחות אליפות" , בגלל זה על כל אליפות שברסה לקחה לאורך ההיסטוריה ריאל לקחה 2

ברצלונה עוד תאבד נקודות העונה

ולמכביה היקר, תחשוב מה יש לך לענות אם מנצ'סטר לא ינצחו יום רביעי, כי אני איכשהו יצאתי נביא כשאמרתי לפני שבוע שבועיים שאם רוני יפצע לשבועיים אתם תגמרו את העונה

אם יצא תיקו האליפות תהיה תלויה בבארסה. ניצחונות שלה עד סוף העונה והיא תיקח אליפות כי מה שמכריע בספרד הוא לא הפרש השערים אלא המאזן בין שתי הקבוצות (אבל רק אחרי ששתיהן שיחקו אחת נגד השניה, בגלל זה כרגע ריאל עדיין ראשונה).

יכול מאוד להיות שהיא תאבד נקודות, ביחוד בהתחשב בזה שהיא צריכה לשחק בחוץ נגד ויאריאל וסביליה. המשחקים הקשים של ריאל הם נגד מאיורקה בחוץ (מאיורקה הפסידה בבית רק לסביליה ובארסה וניצחה את כל שאר המשחקים) וולנסיה בקיץ.

טימישוארה זו זאת שהייתה בליגה אירופית בבית של אייאקס או שאני טועה?

וואלה אולי גם אני אאמץ לי איזה אחת, מתלבט בינה לבין קלוז'.

ניוקאסל משחקים כרגע נגיד שפילד יונייטד

נצחון, והם רשמית חזרה בפרמייר ליג

המשתמש Castor Troy מבקש לחגוג בצניעות את הסרת המנחוס :wubyellow3:

(שנראה שעבר למכבי בינתיים)

המשתמש Castor Troy מבקש לחגוג בצניעות את הסרת המנחוס :whistling:

(שנראה שעבר למכבי בינתיים)

נוטינגהאם פורסט עשתה תיקו, כך שניוקאסל עלתה רשמית גם בלי ניצחון (ועכשיו הם בכלל בפיגור...).

אז כן, לאור המצב העגום בארץ, אני חוגג בצניעות!! הוריי!!

ניוקאסל :)

שירר :wubyellow3:

אגב, ניוקאסל הצליחה בסופו של דבר רק אחרי ששירר עזב... :hooligan:

ומעיין - לאור המצב העגום של יונייטד ומכבי, אני מצפה ממך לאמץ קבוצה ברומניה :wubyellow3:

אגב, ניוקאסל הצליחה בסופו של דבר רק אחרי ששירר עזב... :yahoo:

נא לא לערבב הערות סמויות בנושא הנורמלי היחיד במדינת היהודים. :yellow_cool1: