Jump to content

תנו לשמש

לקטר

Recommended Posts

Guest עידן דורון

אתה נורא מצחיק מיכאל

יש גירסא של ישראל היום

לא ההית צריך לסרוק

שניה

תנו לשמש

אחרי עוד דאבל, מכבי ת"א ביססה עצמה סופית כשליטה הבלעדית גם של ליגת שעומד הכדורעף מאחורי • שרגא ההצלחה שמש •הוא יש האיש אליפות

עדי רובינשטיין

שרגא שמש (63)חיפש קצת

עניין בחיים רגע לפני הפנסיה. אחרי שעסקי הביטוח שיגשגו והילדים נכנסו לעסקים נשאר לו זמן פנוי גם לאחר שסיים את ריצת 12 הק"מ היומית שלו.

אז לפני שמונה שנים הוא לקח את מכבי ת"א בכדורעף והפך אותה לקבוצה בלתי מנוצחת שאתמול זכתה בדאבל שני ברציפות ובלי אופציה לשינוי בעתיד: "הרסנו את הליגה אבל מה אתה רוצה שאני אעשה? אפסיד משחקים בכוונה."?

שרגא שכחתי שאתה מכביסט מהסוג הנורא ביותר.

"תגיד אתה כבר בן אדם מבוגר מה זה חשוב עכשיו מכבי או הפועל? יש כאן אנשים שבאים מאהבה לספורט ממש כמו הפועל אוסישקין שמשחקים איתנו באותו אולם בהדר יוסף. הם מקללים אותי ואומרים שאני ושמעון מזרחי המכביסטים האחרונים אבל אני אוהב אותם ואני בעדם."אבל לגמור עונה עם 32 ניצחונות זה אופייני למועדון שלכם.

"אתה דפוק אתה יודע. כל הקבוצה שלי זה קיבוצניקים. כל ליגת הכדורעף זה קיבוצניקים שמנצחים קיבוצניקים אחרים רק שהקיבוצניקים שלי יותר טובים."למה לא צומחים ילדים בערים הגדולות שהולכים לכדורעף?

"תשמע זה הולך ומשתנה. אני רואה בדור הבא ילדים בגובה 2 מ' שיהוו את העתודה שלנו ושל הענף בכלל בשנים הבאות. הפנימייה בווינגייט מצמיחה כישרונות."למה שילד בגובה 2 מ' ילך לשחק כדורעף ולא כדורסל?

"כי הוא אוהב את זה זה בדם שלו."אבל הוא יצטרך מקצוע נוסף לחיים.

"כרגע זה נראה ככה אלא אם כן הוא ייצא לאירופה ואז השמיים הם הגבול והוא יוכל להתפרנס בכבוד. גם הצעירים שלי מסתדרים היום. גרים כולם באותו הבניין בהדר יוסף לעיתים שניים באותה הדירה ונהנים מכל רגע."בלי חולדאי

כמה עולה היום להביא ילד עם פוטנציאל מהקיבוץ?

"את שלושת הכוכבים שלי העונה הבאתי ב15-אלף שקלים. אני זוכר שנתתי שלושה צ'קים של 5 000שקלים כל אחד והעברתי אותם לעיר."

אם אני רוצה לקחת ממך את האליפות כמה אני צריך להביא מהבית?

"בין 700 אלף שקלים למיליון שקלים יספיקו כדי לקחת כאן אליפות תלוי כמובן בחומר השחקנים שלך."

איפה מגייסים סכום כזה לענף שלא מכרו בו כרטיס עשר שנים?

"ספונסרים. השנה שיחקתי עם חמישה ספונסרים. הבאתי אותם אישית והצלחנו להתגלגל. קיצצנו בעלויות הפכתי להיות הנהלה של איש אחד והשקענו את הרוב בתשתית ובשחקנים."

כמה מרוויח אצלך השחקן הכי יקר?

"בדרך כלל הזרים הם השחקנים היקרים. השנה הזר שלנו עלה 25 אלף דולר כולל דירה משל עצמו ולא עם שותפים כי הוא הגיע הנה עם משפחה. עם זאת מכונית לדוגמה זה משהו שלא נותנים אצלנו בענף."

עיריית ת"א מודעת לעובדה שאתם הקבוצה עם הכי הרבה תארים בעיר בשנים האחרונות? רון חולדאי עוזר במשהו?

"הוא לא עוזר בכלום וזו זכותו. אם הוא מעדיף להשקיע בשבילים יפים אני שמח. אם הוא מעדיף לשבת בשורה השניה ביד אליהו בגביע אירופה בשביל שיצלמו אותו ויראו אותו כל האנשים החשובים אני מפרגן לו. למעשה אני אפילו לא רוצה או לא צריך עזרה ממנו. אנחנו מסתדרים בלעדיו תודה."

הנה הקישור לכתבה:

http://digital-edition.israelhayom.co.il/O...amp;view=entity