Jump to content

ליגת העל - מחזור 17

David16

Recommended Posts

עקרונית אתה צודק, אבל אתה לא יכול להתכחש לעובדה שאין לנו חלוצים, או יותר נכון להציג את זה כאילו שזו בעיה שולית.

אני משוכנע שעם מאיוקה על המגרש היום במקום אבידור היינו נראים אחרת.

לא יודע.

ככה אני חושב.

לדעתי חלוצים שמנצחים משחק, או לפחות משפיעים על המשחק בצורה כזו שמנצחת משחק, יש רק בקבוצות כמו ברצלונה, מילאן, צ'לסי ושאר אריות אירופה.

פה בארץ ובטח במכבי, מנצחים עם עבודה קבוצתית, עם חוכמה ועבודה קשה.

הכי קל לבוא ולהאשים את החלוצים כשהקבוצה לא כובשת, אבל אל תשכח שהם ניזונים אך ורק מהשחקנים שמאחוריהם.

גם כשחלוץ מגיע מאופס, התפוקה שלו איכשהו תלויה ביכולת (גם מנטאלית) של החברים שמאחוריו.

וגם כשהוא מאופס, קורה שהוא מחמיץ, גדולים ממנו החמיצו ומחמיצים,

אבל לגדולים ממנו יש קבוצה בריאה שיודעת לשחק חכם ונכון וליצור לו (ולקשרים, שגם הגולים שלהם נחשבים, ד"א) עוד ועוד מצבים.

אגב,

אני לא מנסה להתכחש לעובדה שחסר לנו חלוץ.

אני בא להתכחש להנחה שזו הבעיה שלנו כיום.

אתם לא בונים על יבוריאן? מישהו חושב שהוא מהמר/בליין/טרנסג'נדר? סבבה, שחררו אותו ותביאו חלוץ במקומו. בינתיים, יש לנו רבע חלוץ ועוד נוכח נפקד. כולם ידעו שינואר יגיע ואיתו אליפות אפריקה וכולם ידעו מה המעמד של יבוריאן עוד לפני פתיחת העונה, מה שהולך פה עם החלוצים זה בדיחה.

אתה אומר את זה כאילו מחכים לנו 20 חלוצים מהטופ העולמי ולא נוגעים בהם מתוך רשלנות. הרי 99% מהשחקנים שתביא, אם תביא, הם בעלי סיכוי גבוה ביותר להיות פלופ. לא רק אבו חצירא, גם עומר גולן, רוברטו קולאוטי ואפילו טוטו תמוז יכולים להיגמר אצלנו (הרי הרסנו את אלון מזרחי, אחרי עונות עם 30 גולים, אז מי זה תמוז עם 9 גולים...).

אז פעם ראשונה אחרי הרבה שנים מנסים לחשוב פעמיים. קצת קרדיט.

ביססנו את עצמנו במקום השני והתקרבנו להפועל.. בע''ה יהיה צדק ופ''ת תנצח כמו שהולך המשחק הזה

אבל כמובן זאת הפועל והם ישימו שער מכלום וינצחו

אתה אומר את זה כאילו מחכים לנו 20 חלוצים מהטופ העולמי ולא נוגעים בהם מתוך רשלנות. הרי 99% מהשחקנים שתביא, אם תביא, הם בעלי סיכוי גבוה ביותר להיות פלופ. לא רק אבו חצירא, גם עומר גולן, רוברטו קולאוטי ואפילו טוטו תמוז יכולים להיגמר אצלנו (הרי הרסנו את אלון מזרחי, אחרי עונות עם 30 גולים, אז מי זה תמוז עם 9 גולים...).

אז פעם ראשונה אחרי הרבה שנים מנסים לחשוב פעמיים. קצת קרדיט.

אני אומר את זה כאילו בספטמבר ידעו שנגיע למצב הזה והיו צריכים להתכונן אליו מראש. זה מספיק לחשוב פעמיים, שלוש ואפילו נפרגן עם ארבע.

וההיגיון הזה שיש "קללת חלוצים" אז בוא לא נביא חלוצים הוא פשוט מבריק.

ביססנו את עצמנו במקום השני והתקרבנו להפועל.. בע''ה יהיה צדק ופ''ת תנצח כמו שהולך המשחק הזה

אבל כמובן זאת הפועל והם ישימו שער מכלום וינצחו

מקום 3, ו-3 נקודות מבני-יהודה, לא הייתי קורה לזה "לבסס את עצמנו" עדיין.

הפועל נטולת איתי שכטר זו קבוצה סופר בינונית. ההנהלה שלהם די ויתרה על האליפות עם פירוק החוד בשחרורו של יבואה.

האמת היא שמתחיל להימאס מההצלחה של חיפה בליגה בעשור האחרון.

שבת טובה הייתה היום. מכבי מנצחת והפועל ובני יהודה יוצאות עם תיקו.

בני יהודה נמצאת במשבר. הפסידה 1:0 לרעננה והודחה מגביע הטוטו, הפסידה 3:2 לאשדוד והערב אחי נצרת מוציאה ממנה תיקו עם 2 שערים בתוספת הזמן. חייבים לנצל את המצב שלהם ולפתוח ממנה פער תוך כדי התקרבות להפועל.

ואיזה כיף לראות את הפועל שומטת נקודות.. זה מראה שבלי שכטר הם לא אותה קבוצה.. שאין להם חלוץ קשה להם להבקיע.. בידיוק מה שחסר לנו - חלוץ.. הם הרגישו על בשרם מה זה שאין חלוץ בקבוצה..

רק שאנחנו לקחנו תנקודות היום והם לא :flowers:

משעשע אותי לראות שעדיין יש אנשים שחושבים שחוסר של שחקן בעמדה כזו או אחרת, זה הסיבה לכך שאנחנו נראים כמו שאנחנו נראים.

אה, אוקיי.

אז ביטחון זה הבעיה של הקבוצה, לא שחקן כזה או אחר...

לא שמעתי על "שחקן שנכנס ומכניס ביטחון לקבוצה", לפחות לא בליגה שלנו, לפחות לא השנה.

ביטחון בונים, אם לא דרך הצלחות, דרך עבודה מנטאלית.

אתה נוגע יפה בנקודה אבל לא מדגיש אותה.

מסכים איתך.

אז עוד חלוץ זה מה שיפתור ת'בעיה הזו? עוד שני חלוצים? שלושה?

או שהבעיה תיפתר כששחקנים ילמדו לרוץ לשטח, לעשות דאבל, לשחק ולחשוב מהר, לשחרר מסירה בנגיעה?

די עם הנוסחה הזו שעוד חלוצים/חלוץ כזה או אחר, אוטומטית שווה גולים.

לא יודע.

ככה אני חושב.

לדעתי חלוצים שמנצחים משחק, או לפחות משפיעים על המשחק בצורה כזו שמנצחת משחק, יש רק בקבוצות כמו ברצלונה, מילאן, צ'לסי ושאר אריות אירופה.

פה בארץ ובטח במכבי, מנצחים עם עבודה קבוצתית, עם חוכמה ועבודה קשה.

הכי קל לבוא ולהאשים את החלוצים כשהקבוצה לא כובשת, אבל אל תשכח שהם ניזונים אך ורק מהשחקנים שמאחוריהם.

גם כשחלוץ מגיע מאופס, התפוקה שלו איכשהו תלויה ביכולת (גם מנטאלית) של החברים שמאחוריו.

וגם כשהוא מאופס, קורה שהוא מחמיץ, גדולים ממנו החמיצו ומחמיצים,

אבל לגדולים ממנו יש קבוצה בריאה שיודעת לשחק חכם ונכון וליצור לו (ולקשרים, שגם הגולים שלהם נחשבים, ד"א) עוד ועוד מצבים.

אגב,

אני לא מנסה להתכחש לעובדה שחסר לנו חלוץ.

אני בא להתכחש להנחה שזו הבעיה שלנו כיום.

הטיעון שלך יכול היה להחזיק מים, אלמלא שעה קצרה לאחר מכן באה הפועל ת"א הגדולה, זו שכבשה 40! גולים העונה, הכי הרבה בליגה, זו שכבשה שביעייה לרשת הפועל פ"ת וחמישיות ורביעיות למכביר, ומגיעה להזדמנות וחצי מול קבוצה מתחתית הטבלה.

וכל זה מדוע? כי חסר לה שחקן אחד!!!!!

אני בכוונה לא מתייחס לאניימה, משום שאברבאנל היה מצוין והציל בדקות הסיום לפחות 2 גולים של 100% (1 על 1 עם דמארי), וגם לא לבאדיר משום שהוא ממילא לא רלוונטי להתקפה. אז בסך הכל יוצא שאיתי שכטר לא שיחק. ורמוט (עם 16 או 17 בישולים העונה) היה שם; נאתכו היה שם; ידין היה שם; לאלה וזהבי היו שם; דדי בן דיין היה שם. אך שכטר לא. והפלא ופלא, התוצאה - גורנישט!

מכבי חיפה- גם השבוע, מכבי ת"א היחידה שלקחה לה נק'.

הפועל- כמה כיף שהאדומים שוב יהיו מקום 2 או 3 בעונה הכי טובה שלהם בשנים האחרונות.

מכבי פ"ת- עשתה את העבודה, ועכשיו שתמשיך להפסיד.

בני יהודה - שוב מאבדת אויר באמצע העונה?

מכבי -

ושיסלחו לי כל הקבוצות האחרות שלא הוזכרו, לא כ"כ מעניינות.

אתם לא בונים על יבוריאן? מישהו חושב שהוא מהמר/בליין/טרנסג'נדר? סבבה, שחררו אותו ותביאו חלוץ במקומו. בינתיים, יש לנו רבע חלוץ ועוד נוכח נפקד. כולם ידעו שינואר יגיע ואיתו אליפות אפריקה וכולם ידעו מה המעמד של יבוריאן עוד לפני פתיחת העונה, מה שהולך פה עם החלוצים זה בדיחה.

להביא חלוץ בגלל אליפות אפריקה זה טמטום. זה ששחקן כזה או אחר לא יהיה חודש-חודשיים אתה לא מחתים בגלל זה שחקן. הפועל רצה לאליפות והיא שמה את האוטיסט בשער בזמן שאניימה באליפות אפריקה. לגביי יבוריאן, אני לא יודע מאיפה קבעת שכולם ידעו מה מעמדו עוד לפני פתיחת העונה, כי ב-2 במחזורים הראשונים היו לו 3 גולים. לגביי אבידור אני מסכים איתך, הוא אפילו לא רבע חלוץ. מכבי צריכה חלוץ כי אבידור לא חלוץ ואין לנו תחליף למאיוקה (ולא שהוא סקורר ברמות על) אבל את כל מה שאנחנו חכמים לדעת עכשיו, לא היה ניתן לדעת בסוף העונה. ועדיין אני אומר, אם אין באמת חלוץ ראוי (לא איזה סילי שיעביר פה 5 חודשים) בשוק אז לא להחתים בכוח, גם לא איזה אבוחצירה שהעסקה שלו מצריכה ערבים. שיחפשו עוד צמח מהנוער, ובקיץ יביאו חלוץ טוב.

הטיעון שלך יכול היה להחזיק מים, אלמלא שעה קצרה לאחר מכן באה הפועל ת"א הגדולה, זו שכבשה 40! גולים העונה, הכי הרבה בליגה, זו שכבשה שביעייה לרשת הפועל פ"ת וחמישיות ורביעיות למכביר, ומגיעה להזדמנות וחצי מול קבוצה מתחתית הטבלה.

וכל זה מדוע? כי חסר לה שחקן אחד!!!!!

אני בכוונה לא מתייחס לאניימה, משום שאברבאנל היה מצוין והציל בדקות הסיום לפחות 2 גולים של 100% (1 על 1 עם דמארי), וגם לא לבאדיר משום שהוא ממילא לא רלוונטי להתקפה. אז בסך הכל יוצא שאיתי שכטר לא שיחק. ורמוט (עם 16 או 17 בישולים העונה) היה שם; נאתכו היה שם; ידין היה שם; לאלה וזהבי היו שם; דדי בן דיין היה שם. אך שכטר לא. והפלא ופלא, התוצאה - גורנישט!

ב-1-1 של הפועל עם עכו, לעומת זאת, שכטר כן היה (הפלא ופלא, הוא אפילו לא זה שכבש),

ונחש מה?

גורנישט.

הפועל שיחקה עוד יותר גרוע מהיום.

אתה מבסס הנחה על סמך משחק אחד וזה לא רציני.

יכול להיות שהתוצאה היתה שונה לו שכטר היה משחק,

אבל בדיוק באותה מידה, יכול להיות שהתוצאה היתה שונה לו באדיר היה משחק, למרות שכמו שאמרת - הוא לא משפיע על ההתקפה.

אם נראה לך ששכטר הוא השחקן שניצח להפועל את המשחקים (המרשימים, יש להודות) שבהם היא השחילה קבוצות - אתה די משלה את עצמך.

חלוץ זה תירוץ עלוב.

יש במכבי מספיק קשרים שיודעים להבקיע, ולעשות גולים זה לא אחריות בלעדית של חלוץ כמו שנהוג לחשוב.

מאמנים כמו ספאלטי ופרגוסון כבר הספיקו לעלות במערך של 0 חלוצים מלאים.

כמה תלונות יש לכם ,לפני שבועיים גמרתם על ההתקפה של מכבי והיללתם אותה. רק תלונות זו ליגה ואי אפשר לנצח כל משחק ואי אפשר להבקיע 4 כל משחק.

ניצחנו 1-0 קטן ושיחקנו גרוע יש יותר מכבי מזה??

חלוץ זה תירוץ עלוב.

יש במכבי מספיק קשרים שיודעים להבקיע, ולעשות גולים זה לא אחריות בלעדית של חלוץ כמו שנהוג לחשוב.

מאמנים כמו ספאלטי ופרגוסון כבר הספיקו לעלות במערך של 0 חלוצים מלאים.

עם חלוץ מטרה איכותי המשחק היום היה נגמר ב3-0 חלק.

חייב להביא חלוץ.

ב-1-1 של הפועל עם עכו, לעומת זאת, שכטר כן היה (הפלא ופלא, הוא אפילו לא זה שכבש),

ונחש מה?

גורנישט.

הפועל שיחקה עוד יותר גרוע מהיום.

אתה מבסס הנחה על סמך משחק אחד וזה לא רציני.

יכול להיות שהתוצאה היתה שונה לו שכטר היה משחק,

אבל בדיוק באותה מידה, יכול להיות שהתוצאה היתה שונה לו באדיר היה משחק, למרות שכמו שאמרת - הוא לא משפיע על ההתקפה.

אם נראה לך ששכטר הוא השחקן שניצח להפועל את המשחקים (המרשימים, יש להודות) שבהם היא השחילה קבוצות - אתה די משלה את עצמך.

ההבדל הוא שנגד הפועל עכו, היה די ברור שהפועל לא ממש רצו לשחק אלא לנוח על המגרש, ורק בדקה ה- 60 לערך הם ניסו לשחק ולא הצליחו, כי לך תשנה קצב בזמן משחק.

היום הם פשוט לא הצליחו לעשות כלום.

ברור שזה לא רק שחקן אחד, אבל בכל זאת, תבדוק את רשימת כובשי השערים של הפועל. חוץ משכטר, אין אף שחקן התקפה עם יותר מ- 4 גולים. ובהגנה, נראה לי שזה די ברור שהם לא היו עומדים היום על 12 שערי חובה אם אניימה לא היה שם.

שוב,

עשיתם מהפועל אימפריה מגוטמן פפ ומנאתכו אינייסטה,אכלתם את כל מה שהאכילו אתכם בתקשורת שהם משחקים כמו ברצלונה אפילו שחקני הפועל התחילו להאמין שפפ מאמן אותם.

קבוצה של מזדיינים בתחת הלוואי שיפול שם איזה טיל רק בליגה פח כמו שלנו הם יכולים להראות ככה.

שוב,

עשיתם מהפועל אימפריה מגוטמן פפ ומנאתכו אינייסטה,אכלתם את כל מה שהאכילו אתכם בתקשורת שהם משחקים כמו ברצלונה אפילו שחקני הפועל התחילו להאמין שפפ מאמן אותם.

קבוצה של מזדיינים בתחת הלוואי שיפול שם איזה טיל רק בליגה פח כמו שלנו הם יכולים להראות ככה.

מי עשה מהם אימפריה,היה ברור כבר מהמחזור השני שהם לא יקחו אליפות ,אז נתנו ריצה טובה של כמה ניצחונות ונרגעו.

זה שגוטמן מעצים כל ניצחון ויש מי שישתף איתו פעולה בתקשורת ,זאת כבר בעיה נפרדת כשלעצמה .

קשרים אמורים להבקיע ולאיים על השער אבל הם זקוקים לחלוץ שיפנה להם שטחים או יחזיק את הכדור עד להצטרפות שלהם.חלוץ טוב=משחק עומק טוב יותר. ככה פשוט. יונייטד שיחקה לעיתים רחוקות(בגמר ליגת האלופות שנה שעברה למשל, כאשר מחשבתה היתה נתונה למלחמת החפירות מול הקישור המושלם של ברצלונה)) עם רונאלדו כחלוץ. אז נכון שהוא לא חלוץ על הנייר אבל הוא אחד ממכונות השערים המשוכללות ביותר שיש.

מאיוקה בינוני עם הגב לשער(למרות שניכר שיפור) אבל הוא מחפה על זה בתנועה נהדרת לעומק ובאחד על אחד טוב בהרבה משל אבידור. אבידור יכול לשחק רק בכנפיים שם דליל יותר והמהירות שלו תיהיה אפקטיבית.הבעיה היא שהוא הרבה פחות מוכשר משחקני הכנפיים שכבר יש לנו בלי להזכיר את מאור, צמח ואפילו מלול.

יבוריאן בשיאו הוא שחקן נהדר עם הגב לשער אבל באמת שאין לי מושג למה הוא כבר לא ממש נספר.

קשרים אמורים להבקיע ולאיים על השער אבל הם זקוקים לחלוץ שיפנה להם שטחים או יחזיק את הכדור עד להצטרפות שלהם.חלוץ טוב=משחק עומק טוב יותר. ככה פשוט. יונייטד שיחקה לעיתים רחוקות(בגמר ליגת האלופות שנה שעברה למשל, כאשר מחשבתה היתה נתונה למלחמת החפירות מול הקישור המושלם של ברצלונה)) עם רונאלדו כחלוץ. אז נכון שהוא לא חלוץ על הנייר אבל הוא אחד ממכונות השערים המשוכללות ביותר שיש.

מאיוקה בינוני עם הגב לשער(למרות שניכר שיפור) אבל הוא מחפה על זה בתנועה נהדרת לעומק ובאחד על אחד טוב בהרבה משל אבידור. אבידור יכול לשחק רק בכנפיים שם דליל יותר והמהירות שלו תיהיה אפקטיבית.הבעיה היא שהוא הרבה פחות מוכשר משחקני הכנפיים שכבר יש לנו בלי להזכיר את מאור, צמח ואפילו מלול.

יבוריאן בשיאו הוא שחקן נהדר עם הגב לשער אבל באמת שאין לי מושג למה הוא כבר לא ממש נספר.

מילה במילה.

+

בא לי פלורף.