Jump to content

המטרה הובהרה -והיא בהישג יד

עמית א

Recommended Posts

יש הרבה אנשים פה, אולי בצדק אפילו, שלא מסוגלים לקבל את המונח "עונת בנייה", כמובן אחרי 5 שנים שחורות שבהם לא ניצחנו קבוצות גדולות, הצלחנו להרוס את מאזן הדרבי בכל הזמן, ונראינו הזבל שבזבלים, ובטוח שלא נראינו מכבי ת''א. מה שכן, ב5 שנים האחרונות שום עונה לא התחילה כמו שהתחילה העונה האחרונה, אף עונה לא התחילה בצורה של "הולכים לעונת בנייה, המטרה ברורה, לא הולכים על התארים, אלא על הפירות שנקצור לאחר העונה". והאמת - זה מצליח לא רע. אי אפשר לזלזל בהישג יחסית ל5 שנים האחרונות, הקבוצה משחקת כדורגל, הקבוצה מניעה כדור, הקבוצה נראית טוב, יש קבוצה! אין ספק שמה שחסר לקבוצה זה אופי, איזה מנהיג שיביא את הניצחונות (לצערנו הוא על הקווים היום). אי אפשר אבל אחרי כל 2 מחזורים ולבכות, אוי אוי אוי הקבוצה חרא, אבידור חרא, נמני חרא, שטראובר חרא. כדי לתת לקבוצה להניב את הפירות, חייבים להמשיך לתת שקט, חייבים להמשיך לתמוך בשחקנים, ברגעים הקשים ובמיוחד במאמן שהיה איתנו בכל הרגעים (למרות שיש פה כמה שכבר שכחו את זה ומעדיפים להשמיץ אותו בכל הזדמנות).

צריך לזכור דבר אחד - המטרה - אירופה, מהעונה הבאה - אליפות, המשך פיתוח מחלקות הנוער ודור העתיד.

המטרה - בנתיים מושגת, מקום 3 נקודה ממקום רביעי.

אז מה אם אנחנו לא מתמודדים על האליפות,

ניצחנו את חיפה, ניצחנו את בית''ר

וברוך ה', יש עוד 2 דרבים העונה, בלי לרמוז על כלום.

יש כזה דבר עונת בניה וזה טוב ...

שיבנו בשקט ויהיה בסדר כולה תיקו ..

אליפות כבר לא ניקח וזה בסדר ...

אירופה -סוכר ...

רק שהפועל לא תיקח אליפות וזהו ...

צאו מהסרט אין כזה דבר עונת בנייה.

מה אתה אומר

כל הקבוצות המצליחות התחילו בדאבל ועניינים על העונה הראשונה נכון

עד מתי בכיינים

אמן נקבל עונה שלמה של רדיוסים וגם הרחקה מהפורום לשנה

מה אתה אומר

עד מתי בכיינים

יש סיכוי שאתה צודק מצד אחד אבל מצד שני עונה שאתה בין ה3 תקציבים הגדולים בליגה והשחקנים בין הכי טובים בליגה לפחות מועמדות לאיזשהו תואר.

אם לא היה תקציב הייתי מבין עוד איכשהוא אבל תקלטו אנחנו התקציב בין ה3 הגדולים בליגה ואנחנו לא מועמדים לאליפות זה באמת מגעיל.

מה אתה אומר

עד מתי בכיינים

אתה כבר 7 שנים בבניה.

והקטע שכל שנה בונים מחדש.

יש סיכוי שאתה צודק מצד אחד אבל מצד שני עונה שאתה בין ה3 תקציבים הגדולים בליגה והשחקנים בין הכי טובים בליגה לפחות מועמדות לאיזשהו תואר.

אם לא היה תקציב הייתי מבין עוד איכשהוא אבל תקלטו אנחנו התקציב בין ה3 הגדולים בליגה ואנחנו לא מועמדים לאליפות זה באמת מגעיל.

אתה מקום 3

עונת בניה לא עושים עם תקציב גבוה כמו שלנו.

אז כדי שתפסיקו לזיין במוח, ולבלבל בביצים לאנשים פה שלא כל כך מבינים בעניין, תקציב השחקנים של מכבי הוא לא כזה גבוה.

רוב התקציב מ35 המיליון הולך בכלל למחלקות הנוער ולדברים אחרים.

תקציב השחקנים של מכבי נמוך משל הפועל, משל חיפה ואפילו משל בית''ר.

אני רוצה להזכיר לכם שעשור חדש בפתח, גם בסוף שנות ה80 ובסוף שנות ה60 היה נראה שכבר מכבי זאת לא מכבי

בסוף כולנו יודעים איך נגמרו העשורים שאחריהם.

קדימה תתעודדו, תרימו את הראש, ותזכרו שיש לנו קבוצה שיודעת לשחק כדורגל אחרי כל כך הרבה שנים!

וואלה אם עונת בנייה- בוא נוותר על רכש בינואר כי במילא כבר לא נרוץ לאליפות ( ולמקום שלישי מה שיש מספיק), ונשקיע במחלקת הנוער את הכסף שהיה אמור להיות מושקע על רכש.

יהיה סתם מיותר להביא במצב הזה חלוץ, מאיוקה סבבה וגם צעיר, חלוץ חדש יהיה אפשר להביא בקיץ אם עד אז עדיין נחשוב שמאיוקה לא מספיק טוב.

ואני מדבר בשיא הרצינות

וואלה אם עונת בנייה- בוא נוותר על רכש בינואר כי במילא כבר לא נרוץ לאליפות ( ולמקום שלישי מה שיש מספיק), ונשקיע במחלקת הנוער את הכסף שהיה אמור להיות מושקע על רכש.

יהיה סתם מיותר להביא במצב הזה חלוץ, מאיוקה סבבה וגם צעיר, חלוץ חדש יהיה אפשר להביא בקיץ אם עד אז עדיין נחשוב שמאיוקה לא מספיק טוב.

ואני מדבר בשיא הרצינות

אם אתה רוצה מקום באירופה כדי שיהיה למאיוקה איפה לכבוש עונה הבאה מעבר לגביע הטוטו,צריך חלוץ,כי מאיוקה לא יישחק 90 דק' בכל המשחקים שיישארו לו,והאלטרנטיבות כפי שראית.. לא משהו בכלל.

קבוצה של לוזרים, כוס אמק.

אין שום תירוץ לאיבודי הנקודות המיותרים האלה.

גם ב-2007 לא הצהרנו אליפות, וב-2007 אפילו נזהרנו מלהצהיר במהלך העונה - עדיין, השחקנים הגיעו בגישה הנכונה, ודיברו איתם על זה באימונים, ותוך כדי העונה (שהתחילה גרוע מאוד, להזכירכם) הם הבינו למה הם מסוגלים להגיע.

השנה? ניצחנו את חיפה, ניצחנו את בית"ר - במקום לראות בזה סימן ליכולות שלנו, זאת סיבה להיות מרוצים בשביל חלק מהאנשים פה.

אנחנו הקבוצה הכי טובה בליגה ביחד עם הפועל, אנחנו יכולים לפרק את בית"ר, אנחנו יכולים לשטוף את המגרש מול חיפה, ומול הקבוצות הכי קטנות בליגה אנחנו לא מסוגלים להגיע למצב.

התירוץ היחידי שאפשר לקבל לדבר הזה הוא שאנחנו בעונת בנייה, וקודם נציג יכולת, ואח"כ נבנה על לייצב אותה. רק שבסיבוב השני, ואחרי שנתנו מספיק שלישיות, הגיע הזמן להתחיל לייצב אותה לקראת העונה הבאה. בעונה הבאה, שום דבר חוץ מריצה לאליפות לא יתקבל כלגיטימי. ואם מכבי רוצה לרוץ לאליפות, שתתחיל לעבוד עכשיו על איך מוציאים נקודות מול הקבוצות הקטנות.

כ"כ מכעיס, כ"כ מעצבן. אני אוהב את השחקנים, אני מחאתי להם כפיים היום, אני בטח שלא אקלל אותם - אבל תיקו מול סכנין בר"ג, שבוע אחרי תצוגת תכלית מול בית"ר?

שהקבוצה הזאת תחליט - או שהיא רוצה להיות מכבי סוף שנות התשעים ותחילת שנות האלפיים, שעוקצת את הגדולות אבל נשארת במרכז-צמרת הטבלה - או שהיא רוצה ללכת על הכל. אני מחאתי להם כפיים היום לא כי זאת תוצאה מתקבלת על הדעת (גם בדוחא רק ניצחון זה מה שמתקבל), מחאתי כפיים כי אני מעריך את השחקנים האלה, כי אני אוהב אותם, וכי אני יודע שהם נלחמו. הבעיה היא שהם לא משחקים טוב. זאת לא סיבה לעשות בלאגן או לשרוף את המועדון, אבל אל תבלבלו את זה, ואל תפרשו את זה כאילו שאני מרוצה ממה שראיתי היום. כי אני לא.

המינימום זה לנסות, נכון. והם מנסים. אבל בחיאת, אתם לא קבוצה של נגרים. אתם מסוגלים ליותר מזה. להגיד לשפונגין, לאילייב, לייני, לראלדס, לטומאשיץ', לקפילוטו, לכחלון - זה מה שאתם יכולים - זה להעליב אותם. 0-0 עם סכנין, זה מה שהם יכולים? הם יכולים הרבה יותר מזה. הם צריכים מאמן, והם צריכים לשחק חכם יותר. כישרון יש, מלחמה יש - אין שום תירוץ הגיוני ששחקנים עם יכולת כזאת ומחוייבות כזאת יוציאו תוצאות כאלה.

אני אוהב את מכבי, אני אוהב את השחקנים האלה. באותו זמן, אני כועס עליהם. אני כועס עליהם שהם בכלל צריכים מאמן בשביל לנצח את סכנין. אני כועס עליהם דווקא כי אני יודע שהם מנסים, ודווקא כי אני יודע שהם מסוגלים. אני כועס עליהם שהם לא מצליחים לעשות את מה שהם אמורים - ובאותו זמן אני לא מבין בשביל מה יש להם מאמן. ועדיין, שוב, הכעס הזה הוא בדיוק ההיפך מחוסר הערכה - זאת עדיין הקבוצה שאני הכי אוהב מאז שאני זוכר את מכבי משחקת, ואני עדיין אמשיך לתמוך בה.

אם אתה רוצה מקום באירופה כדי שיהיה למאיוקה איפה לכבוש עונה הבאה מעבר לגביע הטוטו,צריך חלוץ,כי מאיוקה לא יישחק 90 דק' בכל המשחקים שיישארו לו,והאלטרנטיבות כפי שראית.. לא משהו בכלל.

וואלה לא מסכים, בשביל מקום באירופה (מקום 3) לדעתי מאיוקה מספיק טוב כדי לפתוח, ואם ישדרו ליבוריאן שהוא בתוכניות ויצליחו לשחק נכון עם אבידור- הם יכולים להיות ספסל סביר.

עדיף לדעתי מלהביא את קולאוטי ולהעלות את הציפיות לשמיים ביום אחד. וברור שקולאוטי (או כל חלוץ טוב אחר) הוא לא הפיתרון לכל הבעיות שלנו.

סתם בשביל שתצאו מהסרט שאתם חיים בו:

הפועל בעונת הבנייה שלהם (עונה שעברה) :

ניצחו 3/5 דרבים, התמודדו על האליפות עד המחזור לפני אחרון, ניצחו את בית"ר פעמיים בבית ובחוץ (כולל 4-0) . שיחקו תכדורגל הכי יפה בארץ.

עונת בנייה?

הקבוצה משחקת כדורגל, הקבוצה מניעה כדור, הקבוצה נראית טוב, יש קבוצה

ממש לא. הקבוצה לא מניעה כדור, ולא נראית טוב. כמו שאמרתי בנושאים אחרים, לנצח 4-3 את ביתר ולנצח את חיפה 1-0 זה על הזין שלי, אני רוצה לראות המשכיות וסגנון משחק שעובר משבת לשבת. נמאס לי מהאי איזון הזה, שבת אחת לראות את מכבי משחקת תוקפת, שבת לאחר מכן אנחנו הולכים שלוש צעדים אחורה.

כמו ששיחקנו היום אנחנו נראים קבוצה חלשה מאוד. סכנין קבוצה של נגרים הייתי חייבים לזיין אותם היום, במיוחד שזה היה משחק בית שלנו.

וואלה לא מסכים, בשביל מקום באירופה (מקום 3) לדעתי מאיוקה מספיק טוב כדי לפתוח, ואם ישדרו ליבוריאן שהוא בתוכניות ויצליחו לשחק נכון עם אבידור- הם יכולים להיות ספסל סביר.

עדיף לדעתי מלהביא את קולאוטי ולהעלות את הציפיות לשמיים ביום אחד. וברור שקולאוטי (או כל חלוץ טוב אחר) הוא לא הפיתרון לכל הבעיות שלנו.

הוא דיבר נראה לי כבר על מה שיהיה באירופה.

באירופה אתה לא תשחק עם חלוץ אחד, החלוץ שתביא בינואר יישאר גם לשנה הבאה - זאת המטרה וזה כבר נאמר.

מה לא ברור?

כ"כ מכעיס, כ"כ מעצבן. אני אוהב את השחקנים, אני מחאתי להם כפיים היום, אני בטח שלא אקלל אותם - אבל תיקו מול סכנין בר"ג, שבוע אחרי תצוגת תכלית מול בית"ר?

שהקבוצה הזאת תחליט - או שהיא רוצה להיות מכבי סוף שנות התשעים ותחילת שנות האלפיים, שעוקצת את הגדולות אבל נשארת במרכז-צמרת הטבלה - או שהיא רוצה ללכת על הכל.

איך אני זוכר את הימים האלו בסוף שנות ה-90 ותחילת האלפיים. היינו אומרים שמכבי היתה משחקת בשביל לדפוק את מנחשי הטוטו. במשחקים הקלים היתה עושה פאדיחות, ובמשחקים הקשים פתאום מתעוררת

אנחנו מקום 3.

מה הבכיינות סעמק.

באמת מה הבכיינות, אנחנו מקום 3. רק 16 נקודות מחיפה - האליפות עדיין בהישג יד!

שנים הרגילו אותנו לזבל, השנה סוף סוף יש לנו קבוצה שמוכיחה שהיא יודעת לשחק - איזה חוצפנים אנחנו, אנחנו מצפים לזה גם מול סכנין ולא רק נגד הגדולות.

בכלל, מגיעה להם מדליית כבוד.

אבי נמני מאמן העונה, אין ספק. להוציא מסגל שכולל את דור מלול, שרן ייני, ישראלביץ', אילייב, מאיוקה, יבוריאן, שיבחון, טומאשיץ', ראלדס, שטראובר, כחלון, כל הנגרים האלה - לגרום להם לסיים מעל אימפריות כמו בני יהודה והפועל ב"ש - מגיע לנו פרס, "הקבוצה המפתיעה של השנה". מי האמין שמכבי ת"א האפורה וחסרת הכישרון תצליח להגיע כל כך גבוה.

אני מציע שבפעם הבאה השחקנים ישירו לכם "הגיעו הזמן שתבינו מה זה מכבי" במקום הפוך.

כוס אמק ערס, אנחנו אחת משתי הקבוצות הטובות בליגה (השנייה זאת הקבוצה של ורמוט ושכטר) - קבוצה שמורכבת מקטן ומגולסה עושה 14 ניצחונות מתוך 15 - ולנו אסור "לבכות" אחרי עוד איבוד נקודות מטופש.

כל כך הרגילו אתכם לזה שבכל מצב מכבי משווקת את עצמה בקיץ, עד שאתם כבר לא שמים לב כשהיא באמת הכי טובה. בינתיים קטן וגולסה מנצחים שבוע אחרי שבוע - ואנחנו אמנם ניצחנו אותם, אבל עם אילייב (הזר והשחקן הכי טוב בארץ), ייני (השחקן הכי אינטליגנט בארץ), מאיוקה (הנגר הכי סקורר בארץ), שיבחון (הנעלם הכי סקורר בארץ), שפונגין (המגן הכי טוב בארץ, עדיין), דור מלול (הכל הכי טוב בארץ), ואין טעם להמשיך בכלל, אנחנו לא מסוגלים לחבר שלושה ניצחונות ברצף.

אם אתם חושבים שאילייב-שפונגין-מלול-ישראלביץ'-כחלון זאת קבוצה למקום שלישי בליגה הזאת, אולי זה מה שמגיע לכם. העיקר שנגיע לאירופה - לבאדיה טאלין אני בא!

המטרה היא לא כיף בכלל?

מזכיר לי שדיברתי עם חבר אוהד הפועל אחרי ניצחון שלהם על אשדוד ב-2007, אמר שאלי ישראלי דיבר על "עוד ניצחון מתוק של הפועל ת"א", ומישהו בשער 7 הגיב "מה זה מתוק, כאילו פו הדב גמר לי בפה".

ומה, עידו, לא נהנית היום? לא ראית איזה כיף היה בר"ג?