Jump to content

ש"ש - שנת שירות

Recommended Posts

אני בהתלבטות אם לצאת לשנת שירות או לא...

מסיבות שלי אבל גם בגלל שאני יחסית גדולה ואם אני הולכת לשנת שירות אני אתגייס בגיל 19וחצי -20

מה דעתכם על זה בכללי? לצאת? לוותר?

למה כן למה לא?

ומי שמכיר אותי אז אם לי מתאים לצאת לש"ש או לא?

תודה

אם ההתלבטות שלך היא רק לגבי הגיל, תצאי בלי ספק בכלל. השנה הזאת כ"כ מוקדמת בחיים.

זה לא באמת משנה אם תתחילי אוניברסיטה בגיל 23 א 24.

לוותר, קצת מתאים אבל בזבוז נוראי.

אל תקשיבי לשאר האנשים

לא להקשיב לשאר האנשים?

ולמה להקשיב לך?

כי עשית שנת שירות ואתה יודע מה זה?

אני אספר לך מהנסיון שלי

אני אומנם לא יצאתי לשנת שירות, בכיתה יא מאוד רציתי לצאת לשנת שירות

הייתי בצופים ואהבתי את זה ורציתי לשנות ולתרום

ואז הגעתי לכיתה יב

היה לי פחות זמן בצופים , ומפה לשם וויתרתי על שנת שירות.. כי לא היה לי מניע

היום אני לא בדיוק מתחרט על זה אבל אני מבין שזה יכל לבגר אותי

מהסיבה שאנחנו בישראל מתגייסים בגיל מאוד מוקדם

ישר מהתיכון לצבא,והצבא זה לא תיכון

שנת שירות זה אחד הדברים שמפתח אותך וגורם לך להיות יותר עצמאית ובשלה לצבא

2 חברים עשו שנת שירות

אחד בפנימיה של עבריינים

ואחד בפנימיה של ילדים בעייתים [רוסים נגיד] עם בעיות בבית וכו...

החברים לא הצטערו על שניה מהשנת שירות

ואם היה להם אפשרות לעשות עוד שנה הם היו עושים

וממש לא הפריע להם להתגייס מאוחר

עדין עושים 3 שנים בצבא

אז מה זה משנה?

שיהיה בהצלחה :unsure:

תעשי!!! אני נזכרתי במרץ שאני רוצה לעשות וכל המקומות הטובים היו תפוסים. יש לי לא מעט חברים שנמצאים עכשיו בשנת שירות שלהם ואף אחד לא מתחרט אפילו לרגע על זה. תעשי, לא תתחרטי.

אני צריכה לחתום בדצמבר... ואז אני מתחילה את התהליך של המיון לאיפה שאני רוצה

ואני יודעת שאני יכולה לחתום ויתור מתי שאני רוצה בכל התהליך של זה למרות שאני לא אוהבת את הגישה הזאתי...

מי שאמר לצאת בגלל שאני בחורה ולצאת רק בשביל לתת 3 שנים ולא שנתיים אז סתם לידע כללי

יכול להיות שאני בסוף אבחר בלי קשר לשנת שירות לשרת בתפקיד קרבי גם אם זה יצריך לשרת 3 שנים ולא רק שנתיים

שי גם אני בצופים ואם אני יוצאת אני יוצאת דרך הצופים

אם אתה מבין בזה אז ההתלבטות בין גרעין פנימיות יותר לכיוןן של פניימית פיגור או פנימיית חסות לבנים

לבין גרעין תמורה.

זה שני דברים יחסית שונים אבל מעניין אותי מה אתה ממליץ לפי מה שאתה יודע ומחברים שלך?

תצאי, זה אחד הדברים שיכולים לעשות טוב על הלב שלך ועל הלב של מישהו אחר.

את לא תתחרטי לדעתי, אני מתלבט אם לצאת לגרעין תמורה.

זאת ממש לא שנה סתם "פחות שנה לחיים", זה פלוס שנה.

תצאי, זה אחד הדברים שיכולים לעשות טוב על הלב שלך ועל הלב של מישהו אחר.

את לא תתחרטי לדעתי, אני מתלבט אם לצאת לגרעין תמורה.

זאת ממש לא שנה סתם "פחות שנה לחיים", זה פלוס שנה.

אתה מתלבט בין גרעין תמורה למשהו אחר או שאתה רוצה רק גרעין תמורה?

גם גרעין פנימיות וגם תמורה מתאים לי בשניהם אני אמצא את עצמי ואלך כמעט לאותה אוכלוסיה

העניין שבתמורה התהליך הוא קצת אחר ויש יותר זמן לעצמך ... שזה שיקול יחסית משפיע

אגב, אם כבר את יוצאת אז אני אישית ממליץ לכיוון של נוער בסיכון וכו' ופחות מהנוער העובד או הצופים (למרות שאני לא ממש יודע מה עושים דרך הצופים, האמת). אבל זה אני.

תמיר דרף הצופים יש גם אפשרות ללכת לכיוון של נוער בסיכון שזה אחת האפשרות שאני מתלבטת בניהם

נטע את עושה דרך תנועת נוער?

תמיר דרף הצופים יש גם אפשרות ללכת לכיוון של נוער בסיכון שזה אחת האפשרות שאני מתלבטת בניהם

לא, דרך התנועה הקיבוצית..

היי

אני גם בסופו של דבר לא עשיתי כי לא הסתדר (הייתי בצופים .. ריכזתי ביב' ורב הצוות שלי יצא לש"ש)

הרבה חברה מהשכבה שלי יצאו חלק פנימיות חלק עושים במדבר (אם את יודעת מה זה בב"ש עם הבדואים) חלק עושים אתגר בצופים חלק רעים וכולם אבל כולם מרוצים .. כמו שאמרו מעליי אם רק הגיל זה השיקול שלך אני חושב שזה משני ואין לזה באמת משמעות

בקשר לתמורה אני חושב שזה יחסית מאוד חריג ושונה משאר הדברים וכדאי מאוד שתדברי עם אנשים שעשו לראות אם זה יתאים לך

בקשר לגרעינים שהם יותר צופים (אתגר, רעים וכו') את לא בקטע?

סה"כ הייתי ממליץ ובכללי הייתי ממליץ לך לעשות תהליך טוב בקשר לזה , לדבר עם הרבה אנשים להתעניין ולבדוק ולמצוא דבר שמתאים לך ובזמן .. אני התעכבתי ולא חשבתי על זה כל כך כל השנה והגעתי למצב שאני צריך להחליט אבל אין לי באמת מושג ולא עשיתי שום דבר בשביל להחליט אם אני רוצה

שיהיה המון בהצלחה!

תאמת כל הגרעינים שקשורים ממש לצופים (אתגר, רעים ) אני לא רוצה ללכת לזה

לא ממש מעניין אותי וגם כי זאת לא ממש אני... אני לא בקטע של לרכז שבט , להדריך שכבה וכמה שפחות הדרכה

בגלל זה הכיוון שלי הוא פנימיות ותמורה...

פנימיות אני יודעת מה זה בגדול . אחת שהייתה בשבט שלי שנה שעברה עושה ש"ש בפנימיות כפרי נוער

ותמורה אני יודעת מה הרעיון ובגלל שכל אחד מתנדב ועובד איפה שהוא רוצה + זמן לעצמו זה יותר מושך אותי זה בערך מה שאני עושה כל הזמן בתוספת חיי קומונה וניהול משק בית עצמאי

במדבר מעניין אותי אבל הבעיה שלפי מה שהבנתי מי שהדעות שלו לא נוטות לשמאל לא ממש יסתדר שם כ"כ

אתמול היה לנו סמינר ש"ש אז שמעתי יותר על כל אחד מהדברים ותמורה ופנימיות זה מה שקפץ לי ומשך אותי

תאמת כל הגרעינים שקשורים ממש לצופים (אתגר, רעים ) אני לא רוצה ללכת לזה

לא ממש מעניין אותי וגם כי זאת לא ממש אני... אני לא בקטע של לרכז שבט , להדריך שכבה וכמה שפחות הדרכה

בגלל זה הכיוון שלי הוא פנימיות ותמורה...

פנימיות אני יודעת מה זה בגדול . אחת שהייתה בשבט שלי שנה שעברה עושה ש"ש בפנימיות כפרי נוער

ותמורה אני יודעת מה הרעיון ובגלל שכל אחד מתנדב ועובד איפה שהוא רוצה + זמן לעצמו זה יותר מושך אותי זה בערך מה שאני עושה כל הזמן בתוספת חיי קומונה וניהול משק בית עצמאי

במדבר מעניין אותי אבל הבעיה שלפי מה שהבנתי מי שהדעות שלו לא נוטות לשמאל לא ממש יסתדר שם כ"כ

אתמול היה לנו סמינר ש"ש אז שמעתי יותר על כל אחד מהדברים ותמורה ופנימיות זה מה שקפץ לי ומשך אותי

סבבה ... נראה לי שבאמת כדאי לך ללכת על זה , ובעיקר בעיקר לדבר עם אנשים שעשו ועושים היום גרעין תמורה ופנימיות ולשמוע כמה שיותר

בקשר לבמדבר אני ביקרתי ב2 הקומונות השנה (2 ידידות שלי עושות שם ש"ש אחת בכל קומונוה) והאמת שכן הרוב שם שמאלנים ואפילו מאוד

יש הרבה מגע עם האוכלוסייה הערבית, יש שותפים בדואים שעובדים איתם ושיעורי ערבית שבועיים .. עם זה יכול לעורר לך בעיות אז באמת כדאי להימנע

בהצלחה!

אני בעד שוויון זכויות! בנות צריכות לעשות 3 שנים

שיעשו 3 שנים,אבל רק לא בתור לוחמות!!!!!

באופן כללי, אני ממליץ.

באופן יותר ספציפי, אני ממליץ על כל דבר שהוא חלק או שיכול להפוך להיות חלק מתהליך רב שנתי, לעומת פרוייקטים של התנדבות חד פעמית (גם אם היא נמשכת שנה). במובן הזה, ועד כמה שאני לחלוטין לא מכיר את הפעילות של הצופים, תמורה נשמע לי יותר רציני, אם יש לו ליוי והדרכה משמעותית.

באופן כללי, את מוזמנת לדבר איתי בפרטי. יש לי קצת היכרות עם התחום, גם אם מהצד של תנועה אחרת.

אני בהתלבטות אם לצאת לשנת שירות או לא...

מסיבות שלי אבל גם בגלל שאני יחסית גדולה ואם אני הולכת לשנת שירות אני אתגייס בגיל 19וחצי -20

מה דעתכם על זה בכללי? לצאת? לוותר?

למה כן למה לא?

ומי שמכיר אותי אז אם לי מתאים לצאת לש"ש או לא?

תודה

זה אינדיבידואלי

אם לדעתך מתאים לך (מכל הבחינות) לעשות את זה, את יכולה רק להרוויח

אל תסתכלי על זה בתור בזבוז שנה, להיפך, תסתכלי על זה בתור רווח, את מרוויחה שנה עמוסת חוויות, תובנות, ערכים, למידה, משמעות.. ואני יכולה להמשיך בלי סוף

שנה אינטנסיבית ששווה כל שניה, תחכימי תפתחי את עצמך ואת היכולות שלך.. תלמדי את עצמך ותלמדי על עצמך

תמתחי את הגבולות של עצמך ושל כל מה שאת מכירה, עד כמה שאת יכולה..

תגלי דברים ותפקחי עיניים

הכל שאלה של זוית,

החיים יחכו עוד שנה.. אף אחד לא בורח לשום מקום

אם את צריכה יעוץ לגבי מקומות וכו', דברי איתי אני בתוך זה לגמרי

בהצלחה מתוקה!

נוי, עניתי לך לפרטית, אבל אני לא בטוח אם זה נשלח כמו שצריך. אם זה לא הגיע, תגידי ואני אכתוב שוב.