Jump to content

שריון

Recommended Posts

אז ככה אני מתגייס לשריון ב29/11 לחטיבה 401,יש מישהו ששירת שם או משרת שם, ומה ההבדל בין כל חטיבה חוץ מהטנק?

איך שם בכללי? הטירונות עושים כולם ביחד כל החטיבות ואיפה?

איזה קויים תופסים אחרי הטירונות והיציאותוהיציאות עם נשק

ולא לבאס אותי כמו כל חבר שאני אומר לו שאני מתגייס לשריון :thumbdown:

בעיקרון רציתי 188 אבל ההורים שלי עשו לי בעיות כי הם לא כלכך רצו שאני ילך לשריון אז הם אמרו רק 401 כי יותר בטיחותי מבחינת טנק וזה

וגם חבר של אחי היה שם והוא אמר להם שילך ל401 אז לא היו לי הרבה ברירות :wubyellow3:

בעיקרון זה עוד לא סגור אני יכול לשנות את זה,אבל בתאכלס מה ההבדל?

אין לי מושג מה ההבדל,ואם אח שלי היה בארץ הייתי דואג שתדברו.

בכל מקרה אח שלי היה מבסוט מכל שניה בשירות ב401 כמובן.

לא התבאס לרגע הדבר היחידי שהוא התבאס זה שלא יצא לקצונה והמשיך ב401.

ובכל מקרה רק תחשוב על זה שאתה על הטנק הכי חזק בעולם או אחד הטנקים החזקים בעולם ב401 ותיהיה מבסוט.

בכל מקרה הבנתי שלאט לאט כולם גם 188 וגם 7 אמורים לעבור למרכבה 4

את הטירונות כל החטיבות עושות ביחד באותו גדוד בשיזפון

אחרי המסלול יש בעיקר קווי חי"ר ושני קווי טנקים

היציאות אצלי בטירונות היו כל שבת שנייה ואני מניח שזה יהיה די דומה גם אצלכם

ויוצאים עם נשק אחרי הטירונות

ב-401 העבודה על הטנק הרבה יותר קלה, וזה גורם להם להיות פחות מקצועיים לדעתי

וכן, כולם אמורים לעבור מתישהו למרכבה 4 אבל מדברים על זה כבר המון זמן.

בכל מקרה אם יש לך עוד שאלות אתה מוזמן.

טוב, קצת סדר:

א. אין כמעט הבדל בין החטיבות. בסופו של יום ההבדל הוא במרכבות ולא יותר מזה. בכל חטיבה יש את הגדודים היותר ערביים באופי, הצהובים וכו'...

ב. היציאות עם נשק לא ברורות כל כך בהכשרה. בטירונות/מקצועות אתה בוודאות לא תצא עם נשק (מלבד בארועים מאוד ספציפיים כמו טקס ההשבעה בלטרון), ובצמ"פ עד כמה ששמתי לב חלק מהגדודים יוצאים וחלק לא. הפקודה לזה יכולה להשתנות לכאן או לכאן, ככה שזה לא קריטי במיוחד מה אני אגיד. במבצעית כמובן יוצאים עם הנשק הביתה (וגם בקמ"ט - קורס מפקדי טנקים).

ג. חבל שהקשבת להורים שלך בנוגע לבטיחות בטנקים, כי הורים לא באמת יודעים מה בטיחותי או לא שם. מרכבה 4 יותר חדישה, אבל לא יותר בטיחותית, ולראיה שמבחינת תאונות אימונים והרוגים, נהרגו ב-5 השנים האחרונות שלושה שריונרים בתאונות אימונים - 2 ב-401 (אחד בהתהפכות טנק והשני במהלך אימון טען) ואחד ב-188 (התהפכות הטנק האחרונה לפני כשלושה חודשים). בסופו של דבר סימן 4 יותר חדשני עם כמה אופציות ממש מגניבות מבחינה מבצעית, אבל לא יותר בטיחותי בצורה ניכרת, אם בכלל.

ד. במבצעית יש שלוש אופציות לגדוד: קו טנקים (כמו שצויין, יש שניים כאלה), קו חי"ר או אימון. לרוב כל גדוד יבצע בשנה שניים מהדברים הנ"ל.

באמת אחי שתשים זין על מה שאומרים לך אחרים, כי רק מי שהיה בשריון יודע להגיד לך שהמקום טוב. נכון, יש הרבה עבודה, הרבה פיזיות, אבל זה בטח עדיף מללכת כמו מטומטם 40 ק"מ עם ציוד על הגב. חי"רניקים מקנאים הרבה בשריונרים בזמן לחימה בגלל המיגון והעוצמה של הטנק, ולרוב בפעילות הם תמיד ידרשו כמה טנקים שיהיו צמודים לגדודי החי"ר, גם אמעצי הגנה וגם כאמצעי תקיפה והרתעה מטורפים.

אם יש לך שאלות, אל תתבייש לשאול.

עריכה:

איתמר, זה בלבולי ביצים. העבודה על הסימן 4 לא באמת קלה בהרבה (נכון, יש פחות פיות גירוז...מה חוץ מזה?). אז החבר'ה שם עובדים חצי שעה פחות בטפ"ש, ו...? עובדתית, ביום כשירות חש"ן האחרון הצוות שניצח בתחרות פריסת זחל היה מ-401. אם מתאמנים - מגיעים למקצועיות, וזהו.

הרסת לי את הטיעון על הזחל, למרות שבמסלול עצמו הם כמעט ולא פורסים וזה מה שאני נחשפתי אליו עד עכשיו

חוץ מפיות גירוז מה שעולה לי בראש כרגע זה הטעינה וזה שבולמים שם עם רגל אחת, ואני מניח שזה לא הכל.

אוקיי תודה רבה

אתם משרתים שם או השתחרתם ואיזה חטיבה?

בטירונות יהיו חמשושים או שישי שבת?

ומבחינת כושר בהתחלה כמה קשה יהיה לי עד שאני יכנס לכושר? כי רמת הכושר שלי על הריצפה בערך...

והטירונות כמה זמן היא? שם אני לא רואה טנק נכון?

והטירונות מתקדמת כמה זמן?

אני שירתתי ב-188, ואת רוב שירותי העברתי בשיזפון כמפקד/מפל"ג של טירונים...עכשיו בחפש"ש, ככה שבבסיס אני כבר לא אוכל לעזור לך (:

בטירונות היציאות הן של שו"שים (חוץ מההשבעה בסוף הטירונות, שזה חמשוש ת"ש מלטרון), ולצערי הרב הסגירות כיום הן בערך אחת לחודש. המחזור האחרון סגרו רק 4 פעמים עד לאימון מתקדם, דבר שהוא די בזיוני...הפכו את החיל לכוסיות חזירות ת"ש. במחזור שלך אני לא יודע מה יהיה קצב השבתות.

כושר? תשקיע קצת לפני הצבא...אבל לא צריך להיות רמבו. גם ככה בהתחלה עושים ריצות לא קשות ולאט לאט מעלים את הרף עד שכולם מגיעים לאותה רמה.

לא, בטירונות לא רואים טנקים..רק מהמקצועות (שבאים אחרי 8 השבועות של הטירונות) מתחילים לגעת בטנקים. עד אז תראו אותם רק מרחוק.

איתמר, אז בולמים עם רגל אחת. ו...? ההבדל היחיד הוא שלנהג לא נשבר הגב מזה. דבר מבורך להפליא.

אם שלחו לך טופס לחתום עליו ואמרו לך שתהיה ב401, אז זה לא אומר כלום, ככה גם היה לי. התגייסתי באוג' האחרון.

קיצור אני ב7, ועד עכשיו רק לנו לא נדפקו טנקים. מבחינת בטיחות סימן 4 לא הכי בטוח ומפצים על זה בזה שמגבילים אותם במהירות יותר מסימן 2.

היציאות שלנו היו סבבה+ חמשוש אחרי ההשבעה ובראש השנה.

את הטירונות אתה עושה בקצב של כולם, אבל בשטח לא תראה את שאר הפלוגות ומטווחים תעבור רק עם הפלוגה שלך.

קיצור, בוא ל7 ונראה אותך בשיזפון

קיצור אני ב7, ועד עכשיו רק לנו לא נדפקו טנקים. מבחינת בטיחות סימן 4 לא הכי בטוח ומפצים על זה בזה שמגבילים אותם במהירות יותר מסימן 2.

עשה טובה לעצמך ואל תנפיץ. סימן 4 לאחר ההגבלה שעשו לו עדיין מהיר ב-20 קמ"ש מסימן 2 במהירות המקסימלית שלו: סימן 2 מגיע בלחץ ל-45 קמ"ש, בעוד סימן 4 מוגבל ל-65, ובלי ההגבלות מגיע למהירות כפולה מסימן 2.

מה נשמע :)

עוד כמה שאלות שי לי זה איך שיזפון? כמה בחדר,איך האוכל שם וכו'

אני יהיה בשיזפון גם בטרנות המתקדמת? ואחרי זה לאיפה אני הולך?

היום נגיד שהמצב שקט איך היציאות שלך ובכללי מה עושים תופסים קו?איפה?

כשאתה מגיע לשם תגיד לי אם בע' 4, בש.ג ובבונקר דרום יש עוד סמלים של השחקן (:

401 אש. מוות לשיבזון.

מסלול שריון בנוי מטירונות-->מקצועות--> אימון מתקדם. (מי שיודע מה איפה שיגיד, לא הייתי שם מ2007 (: ).

לאחר מכן אתה הולך או לגדוד, או לקורס כזה או אחר.

בהצלחה.

התנאים בשיזפון לא רעים..כשתהיו בבסיס (תחילת וסוף שבוע, שאר הזמן אתם בשטח) זה חדרים במבנםי חדשים, שברובם המזגנים (והחימום) עובדים טוב. כל חדר זה 8-9 חיילים.

האוכל? כשלא תאכלו מנות קרב בשטח אז האוכל בבסיס לדעתי במצב בסדר גמור. יהיו את הבכיינים שיבכו על הקבבים של חזן ועל הפירה הזוהר, אבל בסה"כ אכיל...אל תהיה מפונק והכל יהיה טוב.

אין דבר כזה טירונות מתקדמת. ההכשרה מחולקת לשלושה חלקים: טירונות (חודשיים), מקצועות - כשכל אחד מקבל מקצוע בטנק ולומד אותו, כולל תרגולים מעשיים (חודש וחצי) ואימון מתקדם/צמ"פ (שלושה וחצי חודשים).

יציאות? תלוי בקו. בעזה אולי המצב שקט באופן יחסי, אבל בקווי חי"ר כמו בלעין, נעלין ושאר גזרות איו"ש יש כל סופ"ש הפרות סדר ובלאגן. ככה ששקט זה יחסי. באימון היציאות לרוב הכי טובות.

שזפון לא רעה מבחינת תנאים, הבעיה זה השבועות שטח, בעיקר בטירונות שלך שכוללת הרבה מהם בשיא החורף.

מבחינת מסלול כולו בשזפון,וכשנגמר המסלול יש שתי אופציות- קמ"ט(קורס מפקדים) בשזפון או פלוגה מבצעית.

בקמ"ט היציאות בערך חצאים עם שו"שים, בפלוגה מבצעית זה תלוי, אבל בד"כ בקו זה 17-4 או 18-3 ובאימון חצאים או שבת לשלוש.

פלוגה מבצעית זה בעצם הותיקות, הפלוגה שעושה את פעולות הבט"ש(בטחון שוטף) ושתופסת קווים.

לקורס מפקדים מגיעים אם יש לך נתונים טובים ואתה לא עושה יותר מדי בעיות, ואורכו 3 חודשים.

• 4 weeks later...

כמה שאלות אחרונות לפני הגיוס, בקשר לאולר באמת צריך להשקיע באולר לדרמן שזה כמה מאות שקלים?

והבנתי שמאוד קר שם יאפשרו לי להשתמש בכובע צמר וכפפות?

גם אולר פשוט זה טוב...אם אתה בנאדם שאוהב לטייל באזרחות אז אני ממליץ בכלל שיהיה לך לדרמן לעצמך. לא לקנות במיוחד לצבא.

בנוגע לקור - בבסיס אסור להסתובב עם כפפות וכובע צמר, מלבד בשמירה. בשטח לעומת זאת מותר הכל בערך.

אין מה לקנות לדרמן במיוחד לצבא כמו שהזה שמעליי אמר, בעיקר כשיהיו לך לפחות 5 אנשים אחרים במחלקה עם אחד כזה.

בטירונות מותר כפפות אסור כובע צמר(מביאים לך כובע כלב שהוא סבבה), בצמ"פ מותר הכל(בשטח ובשמירות)

• 2 weeks later...

טוב אז ככה אני בחטיבה 401 פלוגה ה' הזאבים, שיזפון באמת חור אבל בגדול המגורים סבבה

וזה הרבה יותר קשה ממה שחשבתי שיהיה..

טוב אז ככה אני בחטיבה 401 פלוגה ה' הזאבים, שיזפון באמת חור אבל בגדול המגורים סבבה

וזה הרבה יותר קשה ממה שחשבתי שיהיה..

מדהים!

גם אני התגייסתי ב 29/11, מחזור נוב' 9, חטיבה 401, ובטירונות פלוגה ה'.

...רק שאני בעצם נוב' 99 (:

אתה מיועד לגדוד 46 במקרה ?

וואי רונן, היית בגדוד 46? באיזו פלוגה? :)