Jump to content

אביב בושינסקי - כנס

yaniv_riv

Recommended Posts

מי שראה את המשחק היום ראה את ההבדל בין הנהלה לא מנותקת שמטיבה עם אוהדיה - מי שראה את המשחק של הפועל נגד חיפה ראה ששער 8 4\3 מלא באדומים. חיפה קיבלו את 10-11 בלבד וההנהלה של הפועל הרוויחה עוד יציע אדום שידחוף את הקבוצה ומתן תחושה של משחק בית אמיתי כאשר 85% מהאצטדיון היה אדום. אם הפועל יכולים למלא את 4\3 שער 8, אוהדי מכבי יכולים לפוצץ את שער 7 עד אפס מקום.

כדאי מאוד שההנהלה תבין שעוד 80-90 אלף ש"ח (וגם זה לא בטוח בכלל, בהנחה שהיציע יהיה מלא עד 0 מקום הרי שהרווח הכספי הוא זהה או קרוב לכך) לא יעזרו למכבי כמו שדחיפה של בלומפילד צהוב יעזור.

אם הפועל עושים את זה, מכבי על אחת כמה וכמה - וכל עוד זה לא קורה, האשמים היחידים הם אלה שנמצאים בהנהלה ולא קוראים את מפת האוהדים של מכבי. למכבי יש יותר מ 12,000 אוהדים שרוצים לבוא כל משחק. תבינו ותפנימו כבר רבאק.

מישהו פה הציע הצעה מעניינת שיכולה להיות מאוד יעילה - למכור מראש את כל שער 7 במחיר מוזל יחסית, מיני מנוי למשחקים מול הגדולות. ככה אתה גם מקבל את התגמול הכספי בתחילת העונה, מפוצץ את היציע בצהוב ומרוויח משחק בית אמיתי. רבאק קצת לפתוח את הראש.

אם מכבי יארחו את חיפה/ביתר באותו מצב כמו הפועל היום ( דהיינו משחק צמרת ) אני מבטיח לך שהם לא יקבלו יותר מ2000 מקומות .

.

אבל אח"כ תגיד שאתה אוביקטיבי, שאתה לא ראש בקיר ושאתה לא מחפש...

אם אנשים שכמוך כאן מתעצבנים ממה שאני כותב ואנשים שכמוך שם מתעצבנים ממה שאני כותב המצפון שלי שקט...

אם מכבי יארחו את חיפה/ביתר באותו מצב כמו הפועל היום ( דהיינו משחק צמרת ) אני מבטיח לך שהם לא יקבלו יותר מ2000 מקומות .

לא בטוח בכלל, אלא אם כן אנחנו נהיה באמצע העונה, מכבי תרוץ ובהתאם האוהדים יהיו בטירוף. לגבי המשחק היום - האוהדים של הפועל לא הסתערו על הכרטיסים (לראייה לא נמכרו כל הכרטיסים), ועדיין ההנהלה שלהם לא התקפלה והשאירה את השאר אדום. בסופו של דבר מילאו כמעט את כל השער וזה הישג יפה להפועל לכשעצמו. הדבר החשוב יותר הוא שההנהלה קבעה שהשער של אוהדי הפועל ויהי מה - ובסופו של דבר השער באמת היה של הפועל. גם אם יכולת לפוצץ אותו בירוק עדיין לא עשו את זה ורק כדי לשמור על הביתיות ולשמור על אצטדיון אדום, ולא חצי אדום וחצי ירוק.

לדעתך - אם עכשיו מכבי יוצאים במבצע של מיני מנוי מול 3 הגדולות לשער 7 בלבד: אתה לא חושב שאוהדי מכבי יקנו את זה ? גם אם ימכרו 1000 - זה מצויין - הרווחת שער צהוב למשחק, ואני מבטיח לך שלקראת המשחק השער יתמלא מכרטיסים רגילים.

תראו לדוגמא עכשיו לפני כמה דק' את הנהלת הפועל..

אוהדי חיפה קיבלו את שער 11 ופיצצו אותו וגם יכלו אולי למלא את 8..

אבל הנהלת הפועל העדיפה לשמור על הביתיות ולתת את 8 לאוהדים שלה אפילו אם הם לא ימלאו את כל השער.

ומזה מר בושינסקי צריך - ללמוד!

ראינו כמה זה באמת עזר להם.

לא בטוח בכלל, אלא אם כן אנחנו נהיה באמצע העונה, מכבי תרוץ ובהתאם האוהדים יהיו בטירוף. לגבי המשחק היום - האוהדים של הפועל לא הסתערו על הכרטיסים (לראייה לא נמכרו כל הכרטיסים), ועדיין ההנהלה שלהם לא התקפלה והשאירה את השאר אדום. בסופו של דבר מילאו כמעט את כל השער וזה הישג יפה להפועל לכשעצמו. הדבר החשוב יותר הוא שההנהלה קבעה שהשער של אוהדי הפועל ויהי מה - ובסופו של דבר השער באמת היה של הפועל. גם אם יכולת לפוצץ אותו בירוק עדיין לא עשו את זה ורק כדי לשמור על הביתיות ולשמור על אצטדיון אדום, ולא חצי אדום וחצי ירוק.

לדעתך - אם עכשיו מכבי יוצאים במבצע של מיני מנוי מול 3 הגדולות לשער 7 בלבד: אתה לא חושב שאוהדי מכבי יקנו את זה ? גם אם ימכרו 1000 - זה מצויין - הרווחת שער צהוב למשחק, ואני מבטיח לך שלקראת המשחק השער יתמלא מכרטיסים רגילים.

יקנו,יותר מ1000 הרעיון טוב , התעצבנתי על הכותרת ש"מאיימת" על ההנהלה ולא כביקורת בונה

איציק, אני אוהב את הנאיביות שלך אבל כנראה שהדעות שלנו שונות- אוהדים שרופים כמוני יש נניח 2000-2500 ,כאלה שיבואו למשחקי בית/יעשו מנוי בכל מצב של הקבוצה,

שאר הקהל,לצערי , אין מה לעשות יבוא על פי הצלחת הקבוצה/ציפיות מהקבוצה /חשיבות משחק ולכן אם מכבי טובים אפשר למלא גם את ר"ג ואם מכבי לא מעניינים אז

גם 5000 לא יבואו זו האמת ככה זה אוהדי כדורגל - רוצים מוצר טוב מוצר מעניין ( או לחילופין במקרה של מאבק נגד ירידה מרגישים צורך לתמוך )

לגבי התגובה הקודמת שלי ,טעיתי לא התכוונתי רק עיצבן אותי שאיזה הכותרת " אם אתה רוצה להישאר יו"ר "

לגבי התלונה שלך להנהלה שלא עושה מספיק כדי שבלומפילד יהיה מלא - אני באמת באמת חושב שזה לא מתפקיד אירגון זה או אחר

לא חושב שיש פה עניין של נאיביות,בכלל לא.

העניין הוא שאיציק הוא בן אדם עם חזון,הוא מאמין שיש באפשורתו וביכולת הארגון שהוא עומד בראשו

באמת לשנות,לשפר ולקדם את כל מה שנמצא תחת הכותרת של קהילת אוהדי מכבי תל אביב.

גם מי שלא מאמין בדרך של השחקן ה-12, יכול לפחות להעריך את העובדה שישנו ארגון אוהדים

שמסתכל על טיפה מעבר לעודד ולהרים תפאורות באיצטדיון.

אחנו מאוד מאמינים בדרך שלנו ,ובטוחים שלאורך זמן התוצאות יבואו והדרך שלנו היא הנכונה.

מי שראה את המשחק היום ראה את ההבדל בין הנהלה לא מנותקת שמטיבה עם אוהדיה - מי שראה את המשחק של הפועל נגד חיפה ראה ששער 8 4\3 מלא באדומים. חיפה קיבלו את 10-11 בלבד וההנהלה של הפועל הרוויחה עוד יציע אדום שידחוף את הקבוצה ומתן תחושה של משחק בית אמיתי כאשר 85% מהאצטדיון היה אדום. אם הפועל יכולים למלא את 4\3 שער 8, אוהדי מכבי יכולים לפוצץ את שער 7 עד אפס מקום.

כדאי מאוד שההנהלה תבין שעוד 80-90 אלף ש"ח (וגם זה לא בטוח בכלל, בהנחה שהיציע יהיה מלא עד 0 מקום הרי שהרווח הכספי הוא זהה או קרוב לכך) לא יעזרו למכבי כמו שדחיפה של בלומפילד צהוב יעזור.

אם הפועל עושים את זה, מכבי על אחת כמה וכמה - וכל עוד זה לא קורה, האשמים היחידים הם אלה שנמצאים בהנהלה ולא קוראים את מפת האוהדים של מכבי. למכבי יש יותר מ 12,000 אוהדים שרוצים לבוא כל משחק. תבינו ותפנימו כבר רבאק.

מישהו פה הציע הצעה מעניינת שיכולה להיות מאוד יעילה - למכור מראש את כל שער 7 במחיר מוזל יחסית, מיני מנוי למשחקים מול הגדולות. ככה אתה גם מקבל את התגמול הכספי בתחילת העונה, מפוצץ את היציע בצהוב ומרוויח משחק בית אמיתי. רבאק קצת לפתוח את הראש.

טוב, זה כבר גובל בקשקוש מוחלט, אם יש לך ספק שנגד חיפה במצב הנוכחי(כלומר מכבי תמשיך בכושר הסביר פלוס שלה) חיפה תקבל יותר מ4-5 אתה חי בסרט. דיי נמאס שלאוהדים של מכבי לא נשאר כלום חוץ מהסתות זולות

לא חושב שיש פה עניין של נאיביות,בכלל לא.

העניין הוא שאיציק הוא בן אדם עם חזון,הוא מאמין שיש באפשורתו וביכולת הארגון שהוא עומד בראשו

באמת לשנות,לשפר ולקדם את כל מה שנמצא תחת הכותרת של קהילת אוהדי מכבי תל אביב.

גם מי שלא מאמין בדרך של השחקן ה-12, יכול לפחות להעריך את העובדה שישנו ארגון אוהדים

שמסתכל על טיפה מעבר לעודד ולהרים תפאורות באיצטדיון.

אחנו מאוד מאמינים בדרך שלנו ,ובטוחים שלאורך זמן התוצאות יבואו והדרך שלנו היא הנכונה.

יש נאיביות ,החזון של איציק לא מתאים לאהדת קבוצת כדורגל כמכלול, אני מניח שאם למשל הוא היה יו"ר תנועת הצופים אז הייתי רוצה שאפילו ידליק משואה,

בינתיים בתחום הזה אני חושב שהוא נאיבי והנאיביות שבו פוגעת בו ובעוד ציבור אוהדי כדורגל. איציק מבחינת הוא כמו לוני הרבה חזון והרבה רצון טוב רק,לדעתי, לא כל כך במקום הנכון.

מעריך אני כן מעריך את ההסתכלות שלכם מעבר אבל אני גם מציאותי ,הדרך שלכם בתור קהל אוהדי כדורגל לא תביא אתכם לאן שאתם רוצים,לצערי.

טוב, זה כבר גובל בקשקוש מוחלט, אם יש לך ספק שנגד חיפה במצב הנוכחי(כלומר מכבי תמשיך בכושר הסביר פלוס שלה) חיפה תקבל יותר מ4-5 אתה חי בסרט. דיי נמאס שלאוהדים של מכבי לא נשאר כלום חוץ מהסתות זולות

אני חושב שבאמת הגיע הזמן שתעשו שינוי קטן בצורת המחשבה שלכם,ותפסיקו לחשוב

רק בצורה רגעית ומעכשיו לעכשיו.

הגישה זאת היא ילדותית,אם מכבי טובה אז הקהל יבוא וההנהלה תבוא לקראתו,אם נהיה חלשים

אז נעשה שכונה ונביא חצי איצטדיון לקבוצה האורחת ונעזור לביתר ירושלים לחגוג לנו אליפות מול הפנים.

תפנימו,ויותר מזה תאמינו שלנו בתור קהל כן יש את הכח לשנות ולהשפיע!!

תפסיקו לתת להם לקחת אתכם בתור מובן מאליו!

זה רק יפגע בנו בסופו של עניין.

Guest גל מושיוב
אם אנשים שכמוך כאן מתעצבנים ממה שאני כותב ואנשים שכמוך שם מתעצבנים ממה שאני כותב המצפון שלי שקט...

אני לא מתעצבן מכלום, רק ציינתי עובדה. כל עוד אמרת שטעית אז סבבה (:

אתה זה שמקשקש - אולי (ממש אולי) בתחילת העונה, כשעדיין אין הבדלים משמעותיים בנקודות, ההנהלה של מכבי תקצה מראש את שער 7 לאוהדי מכבי. אם למשל הפער בינינו לחיפה יעלה (חס וחלילה כמובן) עד המחזור ה-11, אוהדי מכבי לא יסתערו על הכרטיסים עוד בתחילת השבוע (מה שהיה קורה כנראה אם היינו משחקים במחזורים הראשונים )וכתוצאה מכך סביר מאוד שההנהלה תקצה את 7 לחיפה. לעומת זאת, אם מראש אתה מודיע שהשער של אוהדי מכבי - אז גם אם הפער בינינו לחיפה יהיה גבוה ועדיין לא נמלא את 7 עד הסוף, הרי שנוכל למלא חצי יציע לפחות וזאת בדיוק הנקודה.

אין ספק שאם מכבי בראש הטבלה אז ככל הנראה כן נישב ב -7, אבל מה עם המצב שכתבתי למעלה ? במצב שכזה רוב הסיכויים שתראה את 7 ירוק.

יש נאיביות ,החזון של איציק לא מתאים לאהדת קבוצת כדורגל כמכלול, אני מניח שאם למשל הוא היה יו"ר תנועת הצופים אז הייתי רוצה שאפילו ידליק משואה,

בינתיים בתחום הזה אני חושב שהוא נאיבי והנאיביות שבו פוגעת בו ובעוד ציבור אוהדי כדורגל. איציק מבחינת הוא כמו לוני הרבה חזון והרבה רצון טוב רק,לדעתי, לא כל כך במקום הנכון.

מעריך אני כן מעריך את ההסתכלות שלכם מעבר אבל אני גם מציאותי ,הדרך שלכם בתור קהל אוהדי כדורגל לא תביא אתכם לאן שאתם רוצים,לצערי.

-לא מסכים איתך,וזה לגיטימי שאתה חושב בצורה שונה.

מעבר לזה,מציאות היא לא תמיד דבר טוב ושינוי אמיתי יכול לבוא רק כאשר

באמת ישנה דרך קצת שונה שפורצת גבולות.

המחשבה הריאלית תמיד תשאיר אותנו בתוך הבועה בה אנו נמצאים, ויותר מזה

תגרום להנהלת הקבוצה לחשוב ולהבין שדרכם היא הנכונה וזה ממש לא המצב.

מה הקשר בין מה שאיציק אומר לבין יו"ר תנועת צופים?

איציק אומר דבר מאוד פשוט: תטפח קהל חיובי (כזה שלא מקלל וכזה שיוצר אווירה נעימה שכיף לבוא אליה, ולא כזה שיוצר אווירה שלילת ומבריח ספונסרים וקהל), תעודד את הקהל לבוא הן על ידי מבצעים מיוחדים והן על ידי שיטות אחרות, תחזק את ההזדהות של האוהדים עם הקבוצה ותגרום להם לבוא בכל מצב ותעשה עוד דברים שלא נרשום פה - וזה ביחד עם פעולות אחרות שתעשה בצורה שפוייה יותר מהנעשה בשנים האחרונות (כמו רכש בצורה חכמה+בנייה נכונה של הקבוצה, כך שבסופו של דבר תשחק כדורגל טוב) יגדילו לך את כמות הקהל.

וואו. איזה אידיאולוגיה של תנועת נוער*.

אבל היי, למה להגדיל ראש. בואו נמשיך לשקוע בבינוניות של מכבי, בואו נמשיך לחיות בסרט שהפוטנציאל של מכבי, קבוצה שכבר מילאה את ר"ג כמה פעמים בשנה, במנויים זה 4 אלף במינימום בכל עונה ולא 7-8אלף.

תמשיך לירות סיסמאות על תנועת נוער.

נ.ב

*ואין שום דבר בחינוך לערכים בארגון אוהדים, בטח ובטח שזה לא בא על חשבון כדורגל, אלא בנוסף. כן ירבו.

מה הקשר בין מה שאיציק אומר לבין יו"ר תנועת צופים?

איציק אומר דבר מאוד פשוט: תטפח קהל חיובי (כזה שלא מקלל וכזה שיוצר אווירה נעימה שכיף לבוא אליה, ולא כזה שיוצר אווירה שלילת ומבריח ספונסרים וקהל), תעודד את הקהל לבוא הן על ידי מבצעים מיוחדים והן על ידי שיטות אחרות, תחזק את ההזדהות של האוהדים עם הקבוצה ותגרום להם לבוא בכל מצב ותעשה עוד דברים שלא נרשום פה - וזה ביחד עם פעולות אחרות שתעשה בצורה שפוייה יותר מהנעשה בשנים האחרונות (כמו רכש בצורה חכמה+בנייה נכונה של הקבוצה, כך שבסופו של דבר תשחק כדורגל טוב) יגדילו לך את כמות הקהל.

וואו. איזה אידיאולוגיה של תנועת נוער*.

אבל היי, למה להגדיל ראש. בואו נמשיך לשקוע בבינוניות של מכבי, בואו נמשיך לחיות בסרט שהפוטנציאל של מכבי, קבוצה שכבר מילאה את ר"ג כמה פעמים בשנה, במנויים זה 4 אלף במינימום בכל עונה ולא 7-8אלף.

תמשיך לירות סיסמאות על תנועת נוער.

נ.ב

*ואין שום דבר בחינוך לערכים בארגון אוהדים, בטח ובטח שזה לא בא על חשבון כדורגל, אלא בנוסף. כן ירבו.

א. טיפוח קהל שלא מקלל - אל תהיה נאיבי זה כדורגל ( ואם אני לא טועה נהמות וקריאות גזעניות נשמעו לא מעט מכיוון השחקן והגוש ולא מעט כאן בפורום....-אחלה טיפוח אוירה )

ב.רכש בצורה נכונה+בנייה נכונה - מי יחליט מה זה רכש חכם ובנייה נכונה? אני? אתה? איציק? אורי משיח? יש צוות מקצועי והנהלה הם יחליטו

דרך אגב לשיטתך רכש חכם ובנייה נכונה נעשית השנה

ג. ב5 השנים האחרונות מס המנויים עלה על 6000 רק השנה כאשר לקהל נמאס מכל האכזבות ,הוא העדיף לבחון את המוצר ואז לראות עם כדאי לקנות כרטיס או לא ( תשובה קיבלת ב 9000 נגד סכנין ו 12000 נגד בני יהודה ותקבל 3000 צהובים בחיפה..

ד.אל תכניס לי מילים שלא אמרתי כתבתי במפורש שאני מעריך את הערכים שלכם רק לא אוהב את העובדה שאם לא מקיימים אותם אז תוקפים את ההנהלה...

א. השחקן בניגוד למה שקורה היום עשה כל מה שהוא יכול כדי למזער קללות. לא אמרתי שלא היה, אבל הוא מיזער בריבוע, ואם השחקן היה מקבל את הכלים שחיפה מקבלים מהנהלה שלהם, למשל, סביר להניח שהיו פחות קללות.

ב. מי שיחליט מה זה רכש נכון זה אך ורק הצוות המקצועי, אני עוד לא עשיתי כתבות בתקשורת בעד רכש והפעלתי לחץ על הנהלות, כך שאני מסכים איתך.

העניין הוא שיש לעקור מהשורש את השיטה של הבאת שחקן בעיקר בשביל רכש. השנה הרכש היה במקום - אבל זה נבע אך ורק עקב תקציב שחקנים נמוך.

אם למכבי היה יותר כסף מישהו חושב שהשחקנים הצעירים היו מקבלים פה במה? שנה שעברה שהיה כסף היה רכש נורמלי או היסטרי?

ג. ב-5 השנים האחרונות לא עלינו בכל שנה על 6 אלף מנויים.

04/05 - איזה עלינו ואיזה נעליים. היציעים היו ריקים.

05/06 - עלינו עם עשר אלף.

06/07 - לא עלינו.

07/08 - לא עלינו

08/09 - עלינו

והשנה גם לא.

אם מכבי רוצה להמשיך עם הבינונית, שתמשיך לטפח את ה-4 אלף, שאת חלקם מטפחים פה שנים (אלה שמעניין אותם רק רכש), שמה שמניע אותם זה או נאמנות עיוורת (כמו שצריך בכדורגל) או רכש.

אם מכבי, מועדון עם מאות אלפי אוהדים ברחבי בארץ ומועדון שכבר מילא את ר"ג כמה פעמים בשנה, רוצה להגדיל את מעגל האוהדים שלה, שתנס לחשוב על אפיקים נוספים, כי את השיטה של רכש, רכש, ורק רכש, מנסים פה שנים, ותוצאות זה לא הביא.

ד. אני באמת לא הולך להכנס לזה בפעם המיליון איתך. מי שחושב שטענות נגד הנהלה שלא מטפלת באלימות נגד אוהדיה, הן סתמיות, שיהנה.

א. השחקן בניגוד למה שקורה היום עשה כל מה שהוא יכול כדי למזער קללות. לא אמרתי שלא היה, אבל הוא מיזער בריבוע, ואם השחקן היה מקבל את הכלים שחיפה מקבלים מהנהלה שלהם, למשל, סביר להניח שהיו פחות קללות.

איך למשל? כמו בטורניר נפלא שאתם מארגנים הקבוצה הכי מפורסמת ( כהנא פאנטיקס ) מושתתת על גזענות? ממש טיפוח... ( דרך אגב לי אין בעיה עם זה איש באמונתו יחיה...) אבל הצביעות מפריעה לי כאשר היה לכם "גב " אלימות,גזענות קללות לא הפריעה כאשר נעלם לכם ה"גב" הזה אז ההנהלה צריכה לטפל באלימות כלפי אוהדים- זיו זה לא הוגן...

אכי, פה אתה טועה.

הקהל של מכבי הוא הקהל הגדול בארץ. אין סיבה בעולם שבלומפילד לא יהיה מלא לגמרי בכל משחק.

למה באנגליה, גרמניה, ספרד וכו' זה כן עובד? אפילו קבוצות קטנות ממלאות את היציעים בכל משחק.

הכל מתחיל מלמעלה, כשהם יעשו סוויץ' בראש, כך גם יעשה הקהל.

אכי, פה אתה טועה.

הקהל של מכבי הוא הקהל הגדול בארץ. אין סיבה בעולם שבלומפילד לא יהיה מלא לגמרי בכל משחק.

למה באנגליה, גרמניה, ספרד וכו' זה כן עובד? אפילו קבוצות קטנות ממלאות את היציעים בכל משחק.

הכל מתחיל מלמעלה, כשהם יעשו סוויץ' בראש, כך גם יעשה הקהל.

למה? כי באנגליה ,גרמניה וספרד זה מה שיש להם בחיים ...ספורט ספורט וספורט- תרבות ספורט,תקציבי ספורט מתקני ספורט אוכלוסייה גדולה הרבה יותר...

ובארץ מה לעשות מגיל צעיר אתה מתחנך שאתה במלחמת קיום על המדינה שלך... ובארץ יש שעתיים ספורט בשבוע ...

ומכורח הנסיבות אם המוצר טוב אז תוכל להכניס ספורט לתרבות הפנאי ואם לא אז רק הדפוקים כמוני וכמוך יילכו...

אחדד... מגיע אוהד לגיל 18 מתגייס ,חוזר הביתה פעם בשבועיים ואז כבר לא יודע עם זה מה שכדאי לו לעשות ( לבוא למשחק ) משתחרר,נוסע לחול לחצי שנה

ואופס הוא כבר רואה שהוא יכול בלי מכבי...התשוקה יורדת...חוזר לארץ ,נשארת האהדה לקבוצה אבל לא כזו שתגרום לללכת כל שבת אם המוצר הוא לא טוב...

לרגע לא רשמתי שלא היו, אז על איזה צביעות אתה מדבר?

אבל כן, אתה מוזמן ללכת ולדבר עם אנשי הגדר ולשאול אותם אם הם הטריפו או יזמו דברים כאלה ביציע או ההפך. השחקן הוריד את הימנון של הדברים האלה בריבוע, אם זה בכך שביקשו ממתופפים לא לתופף בשירים כאלה או בקללות ואם זה שמבקשים מאיש גדר לדאוג להוריד את המינון של זה.

מה שבטוח שאף אחד לא מנסה לטפח וליזום דברים כאלה, אלא ההפך.

שביציע שרו בזמנו את קרנבל בנחל עם המילים "אבוקסיס, חולה חולה...", ודאגו לחבר לזה בהקדם מילים אחרות של "כבר לא נשאר מי לקלל כולם עזבו את הפועל...", כדי שלא ישירו וירדו לרמה מגעילה - אז כן, ככה מורידים את זה.

למה? כי באנגליה ,גרמניה וספרד זה מה שיש להם בחיים ...ספורט ספורט וספורט- תרבות ספורט,תקציבי ספורט מתקני ספורט אוכלוסייה גדולה הרבה יותר...

ובארץ מה לעשות מגיל צעיר אתה מתחנך שאתה במלחמת קיום על המדינה שלך... ובארץ יש שעתיים ספורט בשבוע ...

ומכורח הנסיבות אם המוצר טוב אז תוכל להכניס ספורט לתרבות הפנאי ואם לא אז רק הדפוקים כמוני וכמוך יילכו...

אז למה שבשנות ה-70 שהיו פה מלחמות ממוצע הקהל היה גדול?

ומי ישמע כאילו כל ילד שמסיים תיכון הולך לשרת בקרבי, שהוא מגיל אפס גדל על זה, וזה מונע ממנו להיות אוהד ספורט. אתה עוקב אחרי נתוני המתגייסים?

בוודאי שישראל שונה ממדינות אחרות, אבל עדיין זה לא צריך למנוע ממכבי שבכל משחק שלה יהיו 10 אלף איש רק בצהוב.

הלו. אנחנו מדברים על קבוצה עם הכי הרבה אוהדים בארץ, שיכולה ביום נתון למלא את ר"ג. די כבר עם הבינונית הזאת ולחשוב שהפוטנציאל שלנו מתחיל ונגמר ב-6 מנויים וזהו.

אכי...:thumbs:....

כן.

אני לא מגיע למגרשים.

אני מהשחקן ה-12.

ובהחלט אני מתלונן על כך שמכבי תל אביב, או הנהלתה לא עשתה מספיק כדי שבלומפילד יהיה מלא באוהדי מכבי.

לי אין ספק שמכבי יכולה למלא את בלומפילד ביותר אוהדים.

לי אין ספק שמכבי לא מממשת חצי מהפוטנציאל של הקהל שלה.

לי אין ספק שאין אף גורם בהנהלה שזה בוער לו או שזה התפקיד שלו. (מבחינתם?..זאת קופסה מאוד פשוטה: ניצחונות=קהל ...הפסדים =יציעים רייקים).

אני נלחם כדי שכל התפיסה הזאת תשתנה.

ואתה?...עם התפיסה שלך לגבי רכש וניצחונות משתדל להפריע לי להעביר את המסר. אבל המסר יעבור לא בדיבורים באינטרנט כי אם במספרים ביציעים...

כרגע?...אתה כנראה צודק..:)...(10,000 איש מול סכנין, 3500 בפתח תקווה, ו12000 מול בני יהודה), אני בטוח שזה זמני. אתה לא.

מכאן? או אני או אתה הולכים ללמוד משהו על איך מביאים קהל ליציע, או סוחפים את הקבוצה למקומות אחרים.

זה כל הסיפור.

בכל מקרה, לכל חבר בשחקן ה-12, יש זכות לגיטימית להעביר ביקורת על תפיסת ההנהלה לגבי הנכס העיקרי שלה (הקהל), ודרך טיפוחו.

בעיקר מחוץ למגרש (אם עוד לא הפנמת, הם לא נהנים מהעניין).

רק בגלל שזה חשוב לנו. ואתה תצטרך להתרגל לעניין...:)

שנה טובה.

לפי מה שאני זוכר, בגמר הגביע המפורסם נגד מכבי פ"ת, ובמשחק האליפות המפורסם עוד יותר נגד הפועל פ"ת, בשניהם כ- 35,000 אוהדים צהובים, המחירים לא ירדו ל- 50 שקל ואף אחד בהנהלה לא התחנן בפני האוהדים לבוא.

הגעת להזדמנות לזכות בתואר - באו אוהדים.

Its as simple as that.

כי כל משתמש שכותב פה הוא חבר בשחקן, נכון?

אז לא, פותח הנושא לא חבר בשחקן, כמו שהוא רשם בעצמו.

אבל אח"כ תגיד שאתה אוביקטיבי, שאתה לא ראש בקיר ושאתה לא מחפש...

לא כל כותב שפותח כזו הודעה הוא חבר בשחקן, וכל מי שלא דואג להדגיש זאת. השאלה היא בני כמה אותם אנשים וחשוב יותר, מה הם באמת מבינים... והמבין יבין.

אני לא מבין מה הבעיה - רק בעונה שעברה, אם אני לא טועה זה היה נגד בית"ר, הם קיבלו רק את שער 4-5 (כמובן, אחרי בקשות של האוהדים ואחרי שהשחקן עבר לשם והביא איתו כמה מאות אנשים). בשורה התחתונה, אם מכבי תביא 2000 איש לשער 7, הוא ישאר של אוהדי מכבי. אתה יכול לסמוך על זה. אתם (פותח ההודעה ואחרים שמעבירים רק ביקורת אבל מעולם לא דרכו ביפו) צריכים לקנות כרטיס ולדאוג שתהיה סיבה לא לתת את היציע הזה לקבוצה היריבה.

איך למשל? כמו בטורניר נפלא שאתם מארגנים הקבוצה הכי מפורסמת ( כהנא פאנטיקס ) מושתתת על גזענות? ממש טיפוח... ( דרך אגב לי אין בעיה עם זה איש באמונתו יחיה...) אבל הצביעות מפריעה לי כאשר היה לכם "גב " אלימות,גזענות קללות לא הפריעה כאשר נעלם לכם ה"גב" הזה אז ההנהלה צריכה לטפל באלימות כלפי אוהדים- זיו זה לא הוגן...

צודק. השחקן מצד אחד מנסה לחנך בני נוער, אבל מצד שני (לפחות למראית עין) לא מטפל מספיק טוב בבעיות הגזענות והשתיה שיש בו (וכן, אני יודע שמדברים על זה וכו'. עובדתית זה לא ממש עובד).

לרגע לא רשמתי שלא היו, אז על איזה צביעות אתה מדבר?

אבל כן, אתה מוזמן ללכת ולדבר עם אנשי הגדר ולשאול אותם אם הם הטריפו או יזמו דברים כאלה ביציע או ההפך. השחקן הוריד את הימנון של הדברים האלה בריבוע, אם זה בכך שביקשו ממתופפים לא לתופף בשירים כאלה או בקללות ואם זה שמבקשים מאיש גדר לדאוג להוריד את המינון של זה.

מה שבטוח שאף אחד לא מנסה לטפח וליזום דברים כאלה, אלא ההפך.

שביציע שרו בזמנו את קרנבל בנחל עם המילים "אבוקסיס, חולה חולה...", ודאגו לחבר לזה בהקדם מילים אחרות של "כבר לא נשאר מי לקלל כולם עזבו את הפועל...", כדי שלא ישירו וירדו לרמה מגעילה - אז כן, ככה מורידים את זה.

עזוב זה ויכוח סרק...ואשמח להתעמת עם כל אחד מכם ו/או עם כולם ביחד...לגבי הדעות בנוגע לסכסוך...

ואומר שוב האינדיקציה הכי טובה בעייני שאני אובייקטיבי ושהאמת נמצאת אי שם באמצע היא שאני מקבל את אותן תגובות אנטי ב 2 הפורומים...

צודק. השחקן מצד אחד מנסה לחנך בני נוער, אבל מצד שני (לפחות למראית עין) לא מטפל מספיק טוב בבעיות הגזענות והשתיה שיש בו (וכן, אני יודע שמדברים על זה וכו'. עובדתית זה לא ממש עובד).

אני לא חושב שהשחקן צריך לטפל בגזענות ובשתיה ובקללות וכו'( איש באמונתו יחיה...אנחנו בכדורגל לא באופרה ) - הוא רק לא צריך לתקוף את הארגון האחר לגבי דברים שליליים שקורים ( אם קורים) אצלם...