Jump to content

אביב בושינסקי - כנס

yaniv_riv

Recommended Posts

עריכה מקדימה של צוות האתר בעקבות כמה מתחכמים שתמיד קופצים פה או במקום (זניח) אחר:

לא שזה משנה, אך למען הסר ספק: פותח הנושא אינו חבר בארגון השחקן ה-12, כמו אלפי גולשים אחרים שפוקדים את הפורום הפתוח שלנו (מושג נדיר בימינו),

אז תחסכו את הקונספירציות המגוחכות מסביב ותתייחסו נטו לתכנים.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

שלום מר בושינסקי,

במהלך העונה הקרובה יהיו 3 משחקי מפתח: הפועל, בית"ר וחיפה. בתקווה שנעלה ל"בית העליון" או שאיך שלא קוראים לזה, אני מניח שיצטרפו עוד 2-3 משחקים גדולים וכך למעשה יהיו 5 משחקי מפתח.

בלומפילד הוא הבית של מכבי. לא מתאים על זה וכמובן עדיף שיהיה אצטדיון משלנו, אבל כל עוד הדבר לא בר קיימא אז בלומפילד הוא הבית. אבל מה - בשנים האחרונות ההנהלה של מכבי באשר היא לא הפנימה והשכילה להפוך את בלומפילד לבית באמת. במשחקים מכריעים יותר ומכריעים פחות, אבל בעיקר כשהיינו מול חיפה, בית"ר והפועל - ההנהלה החליטה להקצות באופן קבוע את שערים 5-7 ליריבות של מכבי: ככה שאם יש לך משחק מול חיפה אתה רואה שליש אצטדיון בירוק, משחק מול בית"ר אתה רואה שליש אצטדיון בבונים מהזן המצוי ומול הפועל אתה רוצה שליש אצטדיון באדום.

ח-ל-א-ס למצב הנאלח הזה. מצב בזוי שכל המטרות שלו הוא למכור עוד 1000 כרטיסים במחיר מופקע. הרי מן הסתם משחק מול בית"ר, חיפה או הפועל הוא משחק שמכבי בקלות גם בימים לא טובים יכולים להביא 12,000 - ככה שאפשר בקלות ליישב את שערים 4-5 (גם אם במחיר יותר זול). מה שמנע מההנהלה, אני מניח, למכור את השערים לאוהדי מכבי היא העובדה שניתן למכור לאוהדי חיפה\בית"ר\הפועל את הכרטיסים מבעוד מועד ולחכך ידיים בהנאה מול מראה המזומנים.

אין ספק כי המהלך הנתעב הזה, שכל הנהלה שקדמה אליך (אבל גם אתה) עשתה אותו - גרמה לכך שבלומפילד הוא לא באמת הבית, קבוצות יריבות באות לפה ומרימות אחלה עידוד עם 55000 אוהדים שבאים ודוחפים את הקבוצה קדימה. למעשה, נוצר מצב שבמשחקים הקובעים אין לנו באמת משחק בית. מכבי לא מקבלת את הדחיפה שהיא צריכה לקבל וזה בא לידי ביטוי בתוצאות מן הסתם.

בנוסף לכל האמור לעיל, כשמכבי באים לקרית אליעזר או לטדי אנחנו נלחמים בשיניים כדי לקבל עוד יציע מסריח - לא היו חסרים מקרים שמכבי קיבלו רק 2000 אוהדים בקרית אליעזר או בטדי, וגם כששחררו עוד כרטיסים זה היה רק ביום המשחק ככה שהרבה אוהדים לא היו יכולים להגיע. כלומר, ההנהלות של בית"ר וחיפה עשו הכל כדי שאוהדי מכבי לא יגיעו למשחק ולתת הזדמנות, ממש עד הרגע האחרון לאוהדי חיפה\בית"ר לרכוש כרטיסים.

אני קורא להנהלה - קיבעו כבר מעכשיו כי שער 4-5 יהיה שער של אוהדי מכבי בלבד - אפשר למכור מנויים בזול, אפשר למכור כרטיסים בזול אבל המטרה העיקרית היא ליישב את שערים 4-5 באוהדי מכבי בכל משחק.

דבר אחרון - השנה הקרובה מבלבלת מתמיד - למכבי יש בסביבות ה 5000 מנויים. חשיבה קדימה תוביל למחשבה כי במשחקים המכריעים אוהדי מכבי יצטרכו לקנות 5000-7000 כרטיסים (תלוי אם מכבי ישבו בשער 7 או בשערים 4-5). האוהדים של מכבי ידועים בתור כאלה ש"מחכים לרגע האחרון" וככה עשוי להיווצר מצב שבו יומיים - שלושה לפני המשחק עדיין ישארו כרטיסים. קצת סבלנות, זה הכל. לא למהר ולתת להם את המקומות האלה.

בקשר לחיפה וביתר אתה צודק.

בקשר להפועל לא. זה כבר מסורת שהם יושבים ב-4-5,7 ואנחנו ב-10-11, 8 .

בגאלקטיקוס ישבנו להם בשער 5 והם בדרבי אחריי זה ישבו לנו ב-11, וזה לא היה משהו. קיצר חיפה כן ביתר כן. הפועל לא

אי אפשר להפוך "משחק בית" למשחק שהוא חצי-חצי. מספיק לי היה לראות את בית"ר חוגגים בבלומפילד עם 6000 ביתרים את האליפות שלהם. חלאס, כסף זה לא הכל - אומנם קלישאה אבל היא כל כך נכונה בהקשר הזה - קבוצת כדורגל שנותנת לבית"ר לבוא ולשחק אצלה בבית, לארח 6000 ביתרים בבלומפילד ועוד לעשות חגיגות אליפות והקפות אליפות בבלומפילד. זה לא בושה, זה האמאמאמאמא של הבושה. ואם אתה תפסיד 150,000 ש"ח כתוצאה מכך שתארח רק 1500 אוהדים של הבבונים, אז וואלה, אני מוכן לוותר על השחקן שיביאו ב-150,000 ש"ח שיתווספו לתקציב, ולו רק בשביל לא לראות את ביתר\חיפה\הפועל חוגגים מולך.

ובלי שום קשר - המצב שבו אנחנו צריכים להתחנן לכרטיסים ובסוף לשבת 800 מטר מהדשא בקרית אליעזר הוא בלתי נסבל. מכבי יכולים, בלי שום קשר למיקום שלה בטבלה, להביא 12,000 אוהדים במידה ומחיר הכרטיסים יהיה סביר. אם ההנהלה חכמה - צריכים להכריז כבר עכשיו כי שערים 4-5 יהיו של אוהדי מכבי במחיר נמוך יותר. גם אם נביא לשם 1,000 אוהדים זה יהיה שווה. לפחות נראה 11000 אוהדי מכבי בכל משחק מול 1500-2000 אוהדים בשער 7 של היריבות. אוהדי מכבי כן באים למשחקים - אבל כאשר אתה מוכר מראש כרטיסים ליריבות שלך, מה אתה מצפה ? במשחקי בית הקהל אדיש, רובו יקנה ביום המשחק או ממש לפני השריקה. אם לא תחכה לו, אתה תפסיד אותו.

בדיוק.

אי אפשר להפוך "משחק בית" למשחק שהוא חצי-חצי. מספיק לי היה לראות את בית"ר חוגגים בבלומפילד עם 6000 ביתרים את האליפות שלהם. חלאס, כסף זה לא הכל - אומנם קלישאה אבל היא כל כך נכונה בהקשר הזה - קבוצת כדורגל שנותנת לבית"ר לבוא ולשחק אצלה בבית, לארח 6000 ביתרים בבלומפילד ועוד לעשות חגיגות אליפות והקפות אליפות בבלומפילד. זה לא בושה, זה האמאמאמאמא של הבושה. ואם אתה תפסיד 150,000 ש"ח כתוצאה מכך שתארח רק 1500 אוהדים של הבבונים, אז וואלה, אני מוכן לוותר על השחקן שיביאו ב-150,000 ש"ח שיתווספו לתקציב, ולו רק בשביל לא לראות את ביתר\חיפה\הפועל חוגגים מולך.

ובלי שום קשר - המצב שבו אנחנו צריכים להתחנן לכרטיסים ובסוף לשבת 800 מטר מהדשא בקרית אליעזר הוא בלתי נסבל. מכבי יכולים, בלי שום קשר למיקום שלה בטבלה, להביא 12,000 אוהדים במידה ומחיר הכרטיסים יהיה סביר. אם ההנהלה חכמה - צריכים להכריז כבר עכשיו כי שערים 4-5 יהיו של אוהדי מכבי במחיר נמוך יותר. גם אם נביא לשם 1,000 אוהדים זה יהיה שווה. לפחות נראה 11000 אוהדי מכבי בכל משחק מול 1500-2000 אוהדים בשער 7 של היריבות. אוהדי מכבי כן באים למשחקים - אבל כאשר אתה מוכר מראש כרטיסים ליריבות שלך, מה אתה מצפה ? במשחקי בית הקהל אדיש, רובו יקנה ביום המשחק או ממש לפני השריקה. אם לא תחכה לו, אתה תפסיד אותו.

מה הוא כתב לך ומה אתה ענית לו?

ואכי, מי שבא למשחקים יכול להתלונן? תודה

מצד אחד לא באים למשחקים ומצד שני באים בדרישות להנהלה...

אוקיי. רק עכשיו נפל לי האסימון - אני מניח שהתכוונת לכך שאני כביכול מהשחקן אז אני מחרים את המשחקים של מכבי ? אז לא. אני לא מהשחקן ולא, אני לא מחרים את המשחקים של מכבי.

וגם אם הייתי מהשחקן, לא מבין את הקשר - זאת חשיבה לגבי כל הקהל ומכבי, ולא עבור השחקן ספציפית.

אכי...:)....

כן.

אני לא מגיע למגרשים.

אני מהשחקן ה-12.

ובהחלט אני מתלונן על כך שמכבי תל אביב, או הנהלתה לא עשתה מספיק כדי שבלומפילד יהיה מלא באוהדי מכבי.

לי אין ספק שמכבי יכולה למלא את בלומפילד ביותר אוהדים.

לי אין ספק שמכבי לא מממשת חצי מהפוטנציאל של הקהל שלה.

לי אין ספק שאין אף גורם בהנהלה שזה בוער לו או שזה התפקיד שלו. (מבחינתם?..זאת קופסה מאוד פשוטה: ניצחונות=קהל ...הפסדים =יציעים רייקים).

אני נלחם כדי שכל התפיסה הזאת תשתנה.

ואתה?...עם התפיסה שלך לגבי רכש וניצחונות משתדל להפריע לי להעביר את המסר. אבל המסר יעבור לא בדיבורים באינטרנט כי אם במספרים ביציעים...

כרגע?...אתה כנראה צודק..:)...(10,000 איש מול סכנין, 3500 בפתח תקווה, ו12000 מול בני יהודה), אני בטוח שזה זמני. אתה לא.

מכאן? או אני או אתה הולכים ללמוד משהו על איך מביאים קהל ליציע, או סוחפים את הקבוצה למקומות אחרים.

זה כל הסיפור.

בכל מקרה, לכל חבר בשחקן ה-12, יש זכות לגיטימית להעביר ביקורת על תפיסת ההנהלה לגבי הנכס העיקרי שלה (הקהל), ודרך טיפוחו.

בעיקר מחוץ למגרש (אם עוד לא הפנמת, הם לא נהנים מהעניין).

רק בגלל שזה חשוב לנו. ואתה תצטרך להתרגל לעניין...:)

שנה טובה.

Guest גל מושיוב
מצד אחד לא באים למשחקים ומצד שני באים בדרישות להנהלה...

כי כל משתמש שכותב פה הוא חבר בשחקן, נכון?

אז לא, פותח הנושא לא חבר בשחקן, כמו שהוא רשם בעצמו.

אבל אח"כ תגיד שאתה אוביקטיבי, שאתה לא ראש בקיר ושאתה לא מחפש...

אכי...:)....

כן.

אני לא מגיע למגרשים.

אני מהשחקן ה-12.

ובהחלט אני מתלונן על כך שמכבי תל אביב, או הנהלתה לא עשתה מספיק כדי שבלומפילד יהיה מלא באוהדי מכבי.

לי אין ספק שאין אף גורם בהנהלה שזה בוער לו או שזה התפקיד שלו. (מבחינתם?..זאת קופסה מאוד פשוטה: ניצחונות=קהל ...הפסדים =יציעים רייקים).

ואתה?...עם התפיסה שלך לגבי רכש וניצחונות משתדל להפריע לי להעביר את המסר. אבל המסר יעבור לא בדיבורים באינטרנט כי אם במספרים ביציעים...

כרגע?...אתה כנראה צודק..:)...(10,000 איש מול סכנין, 3500 בפתח תקווה, ו12000 מול בני יהודה), אני בטוח שזה זמני. אתה לא.

מכאן? או אני או אתה הולכים ללמוד משהו על איך מביאים קהל ליציע, או סוחפים את הקבוצה למקומות אחרים.

זה כל הסיפור.

בכל מקרה, לכל חבר בשחקן ה-12, יש זכות לגיטימית להעביר ביקורת על תפיסת ההנהלה לגבי הנכס העיקרי שלה (הקהל), ודרך טיפוחו.

שנה טובה.

למה אתה כותב כל הודעה עם מלא חיוכים ?

השאלה אם נוכל לפוצץ את האיצטדיון עד 0 מקום

במקום כסאות ריקים הם יעדיפו למכור לאוהדים של הקבוצה האורחת,

הרי האוהדים שלהם זוללים עד הכרטיס האחרון

שם המשחק הוא - כסף, פשוט מאוד

תראו לדוגמא עכשיו לפני כמה דק' את הנהלת הפועל..

אוהדי חיפה קיבלו את שער 11 ופיצצו אותו וגם יכלו אולי למלא את 8..

אבל הנהלת הפועל העדיפה לשמור על הביתיות ולתת את 8 לאוהדים שלה אפילו אם הם לא ימלאו את כל השער.

ומזה מר בושינסקי צריך - ללמוד!

מי שראה את המשחק היום ראה את ההבדל בין הנהלה לא מנותקת שמטיבה עם אוהדיה - מי שראה את המשחק של הפועל נגד חיפה ראה ששער 8 4\3 מלא באדומים. חיפה קיבלו את 10-11 בלבד וההנהלה של הפועל הרוויחה עוד יציע אדום שידחוף את הקבוצה ומתן תחושה של משחק בית אמיתי כאשר 85% מהאצטדיון היה אדום. אם הפועל יכולים למלא את 4\3 שער 8, אוהדי מכבי יכולים לפוצץ את שער 7 עד אפס מקום.

כדאי מאוד שההנהלה תבין שעוד 80-90 אלף ש"ח (וגם זה לא בטוח בכלל, בהנחה שהיציע יהיה מלא עד 0 מקום הרי שהרווח הכספי הוא זהה או קרוב לכך) לא יעזרו למכבי כמו שדחיפה של בלומפילד צהוב יעזור.

אם הפועל עושים את זה, מכבי על אחת כמה וכמה - וכל עוד זה לא קורה, האשמים היחידים הם אלה שנמצאים בהנהלה ולא קוראים את מפת האוהדים של מכבי. למכבי יש יותר מ 12,000 אוהדים שרוצים לבוא כל משחק. תבינו ותפנימו כבר רבאק.

מישהו פה הציע הצעה מעניינת שיכולה להיות מאוד יעילה - למכור מראש את כל שער 7 במחיר מוזל יחסית, מיני מנוי למשחקים מול הגדולות. ככה אתה גם מקבל את התגמול הכספי בתחילת העונה, מפוצץ את היציע בצהוב ומרוויח משחק בית אמיתי. רבאק קצת לפתוח את הראש.

אכי...:yellow_cool1:....

כן.

אני לא מגיע למגרשים.

אני מהשחקן ה-12.

זה כל הסיפור.

שנה טובה.

איציק, אני אוהב את הנאיביות שלך אבל כנראה שהדעות שלנו שונות- אוהדים שרופים כמוני יש נניח 2000-2500 ,כאלה שיבואו למשחקי בית/יעשו מנוי בכל מצב של הקבוצה,

שאר הקהל,לצערי , אין מה לעשות יבוא על פי הצלחת הקבוצה/ציפיות מהקבוצה /חשיבות משחק ולכן אם מכבי טובים אפשר למלא גם את ר"ג ואם מכבי לא מעניינים אז

גם 5000 לא יבואו זו האמת ככה זה אוהדי כדורגל - רוצים מוצר טוב מוצר מעניין ( או לחילופין במקרה של מאבק נגד ירידה מרגישים צורך לתמוך )

לגבי התגובה הקודמת שלי ,טעיתי לא התכוונתי רק עיצבן אותי שאיזה הכותרת " אם אתה רוצה להישאר יו"ר "

לגבי התלונה שלך להנהלה שלא עושה מספיק כדי שבלומפילד יהיה מלא - אני באמת באמת חושב שזה לא מתפקיד אירגון זה או אחר