Jump to content

מוצ"ש: הקבוצה הטובה בעולם בעוד קונצרט שרק היא יודעת לתת

בארסה-מכבי

Recommended Posts

אהבתי שאת מוצאת את החצי כוס המלאה

אבל אני במקומך הייתי מאוד מודאג ריאל נראית רע באמצע השבוע מחכה לכם ויאריאל בריאזור

תהני

למה לא להסתכל על חצי הכוס המלאה?

ריאל שיחקה היום לא טוב ובכל זאת ניצחה 5-0, זה מראה על קבוצה גדולה.

יקח זמן עד שריאל תציג כדורגל מרשים, בנתיים נסתפק בכדורגל הזה עם התוצאות הללו.

מול וריאל זה כבר יהיה משחק שונה, אני מבטיח לך שריאל תראה טוב יותר מהמשחק הזה.

ריאל :whistling:

ריאל במשחקים נגד קבוצות אמיתיות תתעלה על עצמה בידיוק כמו ב20 דקות האחרונות פה.

תפסיקו לחיות באשלייה.

להגיד שקבוצה מושלמת בכל פרמטר כמו ריאל לא תצליח העונה זה בדיחה רעה.

אני לא זוכר אי פעם שתי קבוצות כל כך מושלמות בכל מקום במגרש (מלבד השוער של בארסה) כמו ריאל וברצלונה...

בקיצור בסופר קלאסיקו יהיה מעניין...

יאללה ריאל :whistling:

אוהדי ריאל מודעים לקבוצה שהם ניצחו הערב?

חרס עם 0 נק', 0 שערי זכות, הקבוצה החלשה בליגה בפער אדיר מהשאר וכזו שריאל הכניסה קשר אחורי מולה במצב 0-1, כדי לשמור על היתרון. אז חרס השתגעה, חשבה שאולי יש סיכוי, עלתה קדימה וכל העבודה ההגנתית במחצית הראשונה נפלה ברבע השעה האחרונה.

זה בטח שלא היה משחק של 0-5, וגם אם כן, על מי בדיוק?

וכן, אני בטוח שבארסה צריכה לפחד.

ריאל מחזיקה בשלושת התארים, בארסה בפאניקה אדירה נכנסה לחובות עתק כדי לקנות כל מה שזז.

עם כל הכבוד למה שריאל קנתה, בארסה נראת הרבה יותר טוב. ריאל נראת לא רע, לא שציריך וחרס אלה מבחנים למשהו (לעומת זאת את בארסה ראינו מתעלת באתלטיקו, קבוצת צ'מפיונס עם אגווארו ופורלאן, ועושה מה שבא לה בסן סירו אצל אינטר) אבל ריאל "רונאלדו" מדריד לא משחקת כדורגל קבוצתי טוב, לא מצויין, ובטח שלא ברמה שאפשר בכלל להשוות למי שעושה את זה בצורה היפה, היעילה והטובה בהיסטוריה של הכדורגל.

קצת כבוד. TRIPLETE.

חרס עם 0 נק', 0 שערי זכות, הקבוצה החלשה בליגה בפער אדיר מהשאר וכזו שריאל הכניסה קשר אחורי מולה במצב 0-1, כדי לשמור על היתרון. אז חרס השתגעה, חשבה שאולי יש סיכוי, עלתה קדימה וכל העבודה ההגנתית במחצית הראשונה נפלה ברבע השעה האחרונה.

ריאל מחזיקה בשלושת התארים, בארסה בפאניקה אדירה נכנסה לחובות עתק כדי לקנות כל מה שזז.

עם כל הכבוד למה שריאל קנתה, בארסה נראת הרבה יותר טוב. ריאל נראת לא רע, לא שציריך וחרס אלה מבחנים למשהו (לעומת זאת את בארסה ראינו מתעלת באתלטיקו, קבוצת צ'מפיונס עם אגווארו ופורלאן, ועושה מה שבא לה בסן סירו אצל אינטר) אבל ריאל "רונאלדו" מדריד לא משחקת כדורגל קבוצתי טוב, לא מצויין, ובטח שלא ברמה שאפשר בכלל להשוות למי שעושה את זה בצורה היפה, היעילה והטובה בהיסטוריה של הכדורגל.

קצת כבוד. TRIPLETE.

אני לא הכי מתעניין בליגה הספרדית,הקבוצה שלי שם זאת בכלל ולנסיה אבל.. אני חייב להגיד לך שאתה משתחצן ברמות שאין לתאר. שונא ריאל ומקווה שהם יתנו לבארסה בראש רק כדי לבדוק אם יש דרך להוציא את השתן שעלה להם לשם.

אני לא הכי מתעניין בליגה הספרדית,הקבוצה שלי שם זאת בכלל ולנסיה אבל.. אני חייב להגיד לך שאתה משתחצן ברמות שאין לתאר. שונא ריאל ומקווה שהם יתנו לבארסה בראש רק כדי לבדוק אם יש דרך להוציא את השתן שעלה להם לשם.

הוא לא משתחצן, פשוט אומר את האמת, גם אם ריאל יזכו השנה בתואר, אין להם שום סיכוי לשחק את הכדורגל האלגנטי, היפה, המתוחכם, והפשוט מושלם של ברצלונה|||

האמת שציינתי עובדות יבשות: ריאל בנויה רק על רונאלדו (בנזמה היה צריך את חרס כדי לכבוש לראשונה, רוד חזר היום, רונאלדו כבש חצי מהשערים של ריאל בכל המסגרות), ריאל לא שיחקה טוב, ניצחה את הקבוצה החלשה בספרד, קנתה שחקנים בלי הכרה, נכנסה לחובות, ברצלונה התעללה באלופת איטליה במגרשה הביתי ואתמול בקבוצת ליגת אלופות אחרת עם חמישייה, ברצלונה מחזיקה בכל התארים האפשריים מהעונה שעברה ומהעונה (סופר קאפ ספרדי, סופר קאפ אירופאי) ולדעתי - וקשה שלא להסיק מכל זה - היא נראת מצויין.

שחצנות זה אם הייתי מתנבא על תוצאת הסופר קלאסיקו ב-29.11 ואומר שבארסה תביס ותדרוס.

אני יכול לזרוק תוצאה, אבל זה רציני כמו להמר מי תהיה אלופה בסוף העונה. אני מדבר על מה שקורה ומה שקרה, אין הרבה סיכון והימור בזה, רק עובדות.

זה מדהים איך הליגה הספרדית הפכה להיות תואמת סקוטלנד

למה כמה קבוצות לקחו אליפות באנגליה חוץ מהיונייטד וצ'לסי בשנים האחרונות?

בעשור האחרון לקחו את האליפות בספרד 4 קבוצות. באנגליה 3.

זה שטויות. סקוטלנד ידועה לשמצה בגלל שיש לה 2 קבוצות טובות והשאר פח. ולנסיה, ויאריאל, אתלטיקו, אספניול, סביליה ובילבאו (שהשנה מפתיעה אותי לגמרי, אבל זה לדיון אחר) רחוקות שנות אור מאברדין, דנדי או כל שאר החרא שיש להם שם.

סביליה לקחה פעמיים ברצף את גביע אופ"א בשנים האחרונות, בפעם אחת היא ניצחה בגמר את אספניול, ולנסיה הגיעה פעמיים לגמר ליגת האלופות, ויאריאל עשתה קפיצת מדרגה מאנונימיות מוחלטת למעמד קבוע וגם ביקור בחצי גמר הצ'מפיונס.

ב-10 העונות האחרונות בליגת האלופות זה נגמר עם 4 זכיות לקבוצות מספרד, 2 לאנגליה ואיטליה, 1 לפורטוגל וגרמניה.

סקוטלנד? ספרד?

דחילק.

האמת שציינתי עובדות יבשות: ריאל בנויה רק על רונאלדו (בנזמה היה צריך את חרס כדי לכבוש לראשונה, רוד חזר היום, רונאלדו כבש חצי מהשערים של ריאל בכל המסגרות), ריאל לא שיחקה טוב, ניצחה את הקבוצה החלשה בספרד, קנתה שחקנים בלי הכרה, נכנסה לחובות, ברצלונה התעללה באלופת איטליה במגרשה הביתי ואתמול בקבוצת ליגת אלופות אחרת עם חמישייה, ברצלונה מחזיקה בכל התארים האפשריים מהעונה שעברה ומהעונה (סופר קאפ ספרדי, סופר קאפ אירופאי) ולדעתי - וקשה שלא להסיק מכל זה - היא נראת מצויין.

שחצנות זה אם הייתי מתנבא על תוצאת הסופר קלאסיקו ב-29.11 ואומר שבארסה תביס ותדרוס.

אני יכול לזרוק תוצאה, אבל זה רציני כמו להמר מי תהיה אלופה בסוף העונה. אני מדבר על מה שקורה ומה שקרה, אין הרבה סיכון והימור בזה, רק עובדות.

טוב אחי, אתה מבלבל במוח.

ריאל בנויה רק על ריאל נכון? טוב תפסיק לבלבל במוח תעשה טובה.

עם שחקנים בקבוצה כמו -

פפה-ארבלואה-ראמוס-אלביול-קאקה-אלונסו-בנזמה-ראול-היגוואין-ואן ניסטלרוי ועוד רבים אפשר להגיד שהקבוצה בנויה רק על רונאלדו?? אוי איזה בולשיט.

אם ריאל בנויה רק על רונאלדו

אז למנצ'סטר יונייטד של השלוש שנים האחרונות קוראים "כריסטיאנו רונאלדו" והמאמצת שלהם זה השם של אבא שלו.

תעשה טובה.

טוב אחי, אתה מבלבל במוח.

ריאל בנויה רק על ריאל נכון? טוב תפסיק לבלבל במוח תעשה טובה.

עם שחקנים בקבוצה כמו -

פפה-ארבלואה-ראמוס-אלביול-קאקה-אלונסו-בנזמה-ראול-היגוואין-ואן ניסטלרוי ועוד רבים אפשר להגיד שהקבוצה בנויה רק על רונאלדו?? אוי איזה בולשיט.

אם ריאל בנויה רק על רונאלדו

אז למנצ'סטר יונייטד של השלוש שנים האחרונות קוראים "כריסטיאנו רונאלדו" והמאמצת שלהם זה השם של אבא שלו.

תעשה טובה.

מה אתה רוצה?

הבאת לי רשימת קניות שהם עשו, כאילו שאמרתי שרק רונאלדו עולה בהרכב. לא, אמרתי שמשחק קבוצתי לא בדיוק קיים שם אלא רק הברקות של רגע. רונאלדו פנטסטי, ריאל מדריד באופן כללי לא רעה ביחס לפתיחת עונה, אבל בטח שלא ברמה של בארסה. וזה בסדר, בארסה רצה שנה שניה ברצף עם אותו הרכב כמעט, זה הרבה יותר קל.

טוב אז אחרי הבלבולי שכל של שגיא כהן על מנת להגיד שחרס הובסה בגלל שהיא קבוצה מטומטת ולא בגלל שפלגריני ניהל היום את המשחק בצורה גרועה אז הנה סיכום שלי:

לדעתי כולם הגיעו לפחות בנתיים למסקנה, שגאגו לא מתאים לריאל, אולי הוא נתן חצי עונה טובה לפני עונה אבל מאז הוא רק בירידה תלולה, היום הוא מוכיח שהוא לא מתאים לפרויקט 2010-2009, שחקן חלש מאוד שמאבד המון כדורים באמצע, גלישות סתימיות, חוסר יכולת משבעת לנהל משחק, חוסר יכולת לקבל החלטות נכונות והמון טעיות, טוב שלאס חיפה על הרבה דברים, חרס עשו בשכל שסגרו את לאס וגמרו לריאל את היכולת לנהל משחק כמו שצריך, דבר שפגע מאוד בקאקה, אם לקאקה אין שחקן כמו פירלו\גוטי\אלונסו לידו הוא צריך ללכת ולקבל כדורים דבר שפוגם המון במשחק שלו ואת זה ראינו היום.

גוטי הראה היום כמה בקלות הוא מבקיע\מבשל, שחקן אדיר שלא נגמר, ושהוא או אלונסו לא נמצא בהרכב ריאל נראית כמו אוסף של פועלי בניין מאשר כוכבים, רק נכנס נהיה סדר קצת בקישור והיה מי שינהל את המשחק מאחורה, ו4 גולים של ריאל, נכון היה משחק גרוע של ריאל, אבל תפסיקו לשמוע למה ששגיא כהן אומר לגבי חרס חילופים התקפיים או לא, ריאל היתה גומרת לדעתי את המשחק הזה גם בחמישיה אם לא יותר, אם היה מישהו שיסדר את המשחק כמו גוטי, ברגע שזה קרה הכל הלך יותר בקלות.

מרסלו שוב מוכיח שהוא תייר, לא יודע למה הבאנו את ארבולאה ודרנטה בסגל, כדי שהשחקן הכי חלש הגנתית ימשיך לקבל קרדיט, שחקן מחריד למדי שעושה המון חורים, מילה קטנה על אלביול שהיה היום הטוב הגנתית בריאל, וכיסה גם פאשלה או שניים של גאראי שגם היה די בסדר יחסית למשחק הקודם שלו, טוב מול האין התקפה של חרס זה לא מדד, אבל בסדר, גם איקר לא היה היום מאופס, אבל כמעט ולא עשה כלום היום וששוער לא מפוקס ומרוכז זה מתכון גדול לטעיות קטנות..

ונעבור לעוד משהו טוב, רונאלדו סוף סוף הגיע לריאל, נכון שזה לא חכמה, אבל הסטטיסטיקה שלו עומדת בפני עצמה, מזל טוב לבנזמה שכבר מה שכתבתי עליו זה עדיין תקף גם לעכשיו, סה"כ ברור שהוא קניה של ריאל ברגע של לחץ כי הם איבדו את ויאה, אבל בסה"כ בסדר, מזל טוב לרוד ואן ניסטלרוי נקווה שהוא באמת יחזור לעצמו ואז השמיים הם הגבול.

זה בדיוק מה שאני אומר, שזה לא היה ככה פעם, פעם היו קבוצות שיכלו לאיים על ברסה וריאל, והיום כבר אין.

עושה רושם שהן מתרחקות מהליגה בצורה שיהיה קשה לאיזשהי קבוצה להתקרב אליהן בשנים הקרובות.

באנגליה לעומת זאת מועדון הצמרת מונה 5 מועדונים, כשגם משחקים עם קבוצות תחתית יכולים להסתיים בתוצאות לא צפויות.

זה שטויות. סקוטלנד ידועה לשמצה בגלל שיש לה 2 קבוצות טובות והשאר פח. ולנסיה, ויאריאל, אתלטיקו, אספניול, סביליה ובילבאו (שהשנה מפתיעה אותי לגמרי, אבל זה לדיון אחר) רחוקות שנות אור מאברדין, דנדי או כל שאר החרא שיש להם שם.

סביליה לקחה פעמיים ברצף את גביע אופ"א בשנים האחרונות, בפעם אחת היא ניצחה בגמר את אספניול, ולנסיה הגיעה פעמיים לגמר ליגת האלופות, ויאריאל עשתה קפיצת מדרגה מאנונימיות מוחלטת למעמד קבוע וגם ביקור בחצי גמר הצ'מפיונס.

ב-10 העונות האחרונות בליגת האלופות זה נגמר עם 4 זכיות לקבוצות מספרד, 2 לאנגליה ואיטליה, 1 לפורטוגל וגרמניה.

סקוטלנד? ספרד?

דחילק.

די מסכים עם רוב הדברים..

אי אפשר להגיד בפה מלא שבספרד לא שולטות ריאל וברצלונה, אבל מה חדש פה? מה הם היו צריכות להפוך לקבוצות גלאקטיות?

נשמות, זה כבר 60 שנה אותו דבר, בספרד זה מתחלק לריאל וברסה ואולי קצת קבוצות אחרות, אין שום חדש.

בסקוטלנד זה בהחלט מתחלק באופן מוחלט, אבל בספרד הסיבה היחידה שזה ככה כי בסה"כ קבוצות שבדרך כלל מצטרפות בשנים האחרונות כמו דפורטיבו, ולנסיה ואתלטיקו מדריד, לא יכולות לעמוד כספית ובסוף קורה שהם לא מצליחות להגיע לרגעים המכריעים כי חסר להם סגל רחב.

במקרה של אנגליה אני לא מסכים כלכך איתך

באנגליה דווקא ליברפול שלטה שנים ומנצ'סטר נהיית פקטור רק בשנות ה90, בערך כמו מכבי חיפה, אז ליברפול זה כמו מכבי פחות או יותר.

אבל אי אפשר להגיד שצ'לסי היתה כזאת פקטור, כי ארסנל להבדיל מהאחרות בספרד שלקחו פה ושם תארים, דווקא כן לקחה תארים והיתה פקטור מרכזי, אבל דעכה בשנים האחרונות מאז שצ'לסי נכנסה לתמונה, אבל להגיד שהיום ליברפול, סיטי(שהיום היתה צריכה לסיים בתיקו באולדטרפורד) ארסנל וצ'לסי לא פקטורים למאבק באליפות, בעיקר שהשנה מנצס'טר נחלשה? אז פה אני לא מסכים.

פה התואר עוד לא ברור, יכול להיות שיונייטד לוקחת תנקודות החשובות, אבל היום זה היה בזיון, לדעתי סיטי לא נופלת ממנה.

לא צריך להקשיב למה ששגיא כהן אומר בשביל לראות שריאל מסתמכת על יכולת של שחקנים ולא על היכולת שלה כקבוצה, ממה שאני רואה ואני חוזר על זה אין שיטת משחק, ואין ניצול של שחקנים מוכשרים כגון בנזמה מצד המאמן

ריאל משחקת די רע ולמרות זאת מנצחת זקלילות בזכות הכשרון העצום שיש בה.

לפיכך, השאלה שיש לשאול לגבי ריאל היא:

האם הניצחונות הקלים האחרונים משקרים, ובמבחן הראשון האמיתי יראו את כל הליקויים (בהגנה, בחוסר המשחק הקבוצתי וכו'), או שהמשחקים הקלים האחרונים מחברים אותם כל משחק קצת קצת, כך שעד המבחן הראשון האמיתי הם כבר יהפכו גם לקבוצה טובה?

נחיה ונראה.

קצת כבוד. TRIPLETE.

קבוצת הצ'מפיונס שלך קיבלה 3-0 ממלאגה ונמצאת במקום שממנו יורדים ליגה... בארסה נתנה 5 אבל כמו ריאל לא בתצוגה גדולה.

זה נכון שריאל לא מחוברת כרגע ולא משחקת קבוצתי אבל מבחינת חומר שחקנים הפוטנציאל גבוה מזה של הקטלונים.

פלגריני צריך להיסגר על מערך, על שחקני ההתקפה שהוא מאמין בהם [בהנחה שקאקה לאס ואלונסו באנקרים באמצע], ולקבל יציבות בהגנה מפפה וראמוס.

קבוצת הצ'מפיונס שלך קיבלה 3-0 ממלאגה ונמצאת במקום שממנו יורדים ליגה... בארסה נתנה 5 אבל כמו ריאל לא בתצוגה גדולה.

זה נכון שריאל לא מחוברת כרגע ולא משחקת קבוצתי אבל מבחינת חומר שחקנים הפוטנציאל גבוה מזה של הקטלונים.

פלגריני צריך להיסגר על מערך, על שחקני ההתקפה שהוא מאמין בהם [בהנחה שקאקה לאס ואלונסו באנקרים באמצע], ולקבל יציבות בהגנה מפפה וראמוס.

תן לי שלוש עמדות שבהם ריאל עולה על בארסה, חוץ מעמדת השוער

אני היחיד שלדעתו ההשוואה בין ברצלונה למדריד לא הכי רלוונטית?

בשביל לקחת אליפות לא צריך להיות הכי טוב... צריך לנצח הכי הרבה משחקים. עכשיו, בהנחה ששתיהן מסוגלות לנצח את שאר 36 המשחקים בלי בעיה, ובמשחק אחד (גם בשניים) הכל יכול לקרות, מאיפה הביטחון שאחת מהן תזכה?

אם אתם חושבים שאחת מהן תמעד הרבה מול אחרות בגלל חיסרון שלה, זה משהו אחר.

אבל השאלה לא צריכה להיות אם מדריד יכולה לשחק ברמה של ברסה השנה. השאלה צריכה להיות אם היא מסוגלת להשיג מאזן דומה לזה שברצלונה יכולה להשיג מול שאר היריבות, ובשביל זה היא לא צריכה להיות טובה ממנה, ואם היא תוכל להשיג מולה תוצאות בקלאסיקו במידה שתצטרך, ובשביל זה היא גם לא חייבת להיות טובה ממנה.

אני לא אומר שאתם בהכרח טועים בפרשנויות שלכם, רק אומר שהרבה פה (אוהדי ברצלונה שמודים שמדריד גם מעל הליגה, אבל בטוחים שיקחו כי יותר טובים/אוהדי מדריד שלא חושבים שברצלונה תנצח פחות משחקים מול שאר הקבוצות, אבל בטוחים שיקחו כי יותר טובים) מפספסים את השאלה האמיתית.

אם אחת 6 רמות מעל הליגה, והשנייה 4, זה לא משנה בהכרח מי 6 רמות ומי 4. מה שמשנה כרגע זה האם מדריד מסוגלת לדרוס את הליגה מלבד ברצלונה, ולתת מולה את המשחק שדרוש בשביל להוציא משהו מהמשחקים מולה.

לא מדובר פה בהשוואה בין קבוצות בארץ, שברור שלאף אחת מהן לא תהיה דומיננטיות מוחלטת, והטובה ביותר תפסיד פחות נקודות. שתיהן פייבוריטיות רציניות בכמעט (אם לא בכל) משחקיהן מלבד אחת מול השנייה.

איזה יופי, יש באמת אנשים שאוכלים את השטויות של שגיא כהן

מאה אחוז, כשהוא צודק הוא צודק. בריאל מדריד לא מכניסים קשר אחורי מול קבוצת תחתית, ועוד במשחק בית.

פלגריני צריך להתרגל לזה שזו ריאל מדריד, 3 נק' זה ממש לא העיקר במועדון הזה.

לי יותר מפריע שאנשים אוכלים את החרא של אבי מלר.

אפשר לדבר על אעלק "מועדון הצמרת" באנגליה, אבל בשורה התחתונה ארסנל איימה על הגדולות איפשהו בתקופה ששיחק שם קאנו עם הנרי ו-ויירה, ליברפול לא לקחה אליפות 20 שנה ו...מה נשאר שם? טוטנהאם? אברטון?

אם לא אברמוביץ', היונייטד עושים שם מה שבא להם כבר 20 שנה עם מעידה פעם ב-4 עונות. ממש כמו שהכניסה של גאידמק גרמה לחשוב שאולי יש בארץ עוד קבוצה שיכולה לקחת אליפות חוץ מחיפה בעשור הזה.

קשה מאוד לקחת אליפות בספרד אם אתה לא ריאל או בארסה, אני מסכים עם זה. יש רק 2 קבוצות שזכו פעמיים באליפות אירופה בעשור האחרון - ריאל ובארסה. אז מסתבר שגם באירופה קשה להתמודד עם התופעה.

בשנה שעברה כולם אמרו שבארסה צריכה לחכות למה שיהיה לה כשהיא תפגוש את הקבוצות מאנגליה, רק שבגמר גיגס דיבר על זה מתסכל לשחק מול קבוצה שלא נותנת לך לחטוף לה וכובשת כשהיא רוצה. ועל זה אמר פרשן ספרדי: "זה לא שבארסה עוד לא פגשה את האנגליות, האנגליות - הן אלה שעוד לא פגשו את בארסה".

זה לא שולנסיה, סביליה, ויאריאל ושאר החבר'ה לא עשו חיל במפעלים האירופאיים, זה שיש להן עסק (ובטח ובטח העונה) עם שתי הקבוצות העשירות והטובות בעולם.

בעיניי, מועדון הצמרת האמיתי באנגליה מונה בשנים האחרונות את היונייטד וצ'לסי בלבד. לא רואה איך ארסנל וליברפול באמת איימו על משהו שם, באותה מידה השתיים האלה לא היו מאיימות בספרד על בארסה וריאל. הן היו נלחמות על כניסה לצ'מפיונס עם ולנסיה.

אני חושב שאם ריאל באופוריה מחמישייה מול חרס, לגיטימי לשמוח מניצחון גדול על אתלטיקו. אני האחרון שחושב שיש שם קבוצה גדולה, הייתי רוצה לראות את ולנסיה בצ'מפיונס העונה. יש להם סגל לחצי גמר, אחרי שהשאירו את וייה, סילבה ומאטה.

אל תמנה מה ריאל צריכה לעשות, רק תבין שזה לא משהו שקורה ביום-יומיים ואולי לא יקרה גם כל העונה. יציבות בהגנה מפפה וראמוס.. נו, אולי אם הם ילמדו כדורגל מחדש ואם היו איתם בהגנה שחקנים קצת יותר טובים מאלביול, דרנטה וארבלואה. קאסיאס וצ'אבי אלונסו שחקנים גדולים, הבעיה של ריאל זה החבר'ה שמשחקים ביניהם.

אבנר, מצד אחד אתה צודק, מצד שני יש סיבה שזה פחות בולט באנגליה מאשר בספרד - מספיק להביט בטבלת האליפויות והגביעים כדי לראות.

באנגליה לכל מועדון יש מסורת וקהל, והשליטה של יונייטד היא לא אבסולוטית כמו של ברצלונה ומדריד. למה? אולי כי כשיש רק אחת טובה זה מכריח להסתכל על אלטרנטיבות, אבל לא רק, לדעתי.

מדריד וברצלונה שולטות בליגה כבר שנים. הן מאז ומתמיד שתי הגדולות. באנגליה זה לא ככה. יונייטד תמיד היתה מועדון גדול, וכמעט בכל העונות היה לה את הממוצע הגבוה ביותר, ועדיין עד העונה הרביעית או החמישית של פרגי היא עברה שנים בלי אליפויות. וליברפול, שעדיין בצמרת טבלת האליפויות, מצליחה להישאר אדירה מבחינת היסטוריה אבל כלום מבחינת הישגים במשך כמעט 20 שנה, מנגד. גם מועדונים כמו טוטנהאם, שלא נראה שעושים משהו, מגלים המון היסטוריה, עם 8 זכיות בגביע (נכון לזכיה האחרונה, ב-1991, אני גם די בטוח שהיו עם הכי הרבה גביעים - ותסכים איתי שהגביע באנגליה בעלת חשיבות גדולה מאשר בספרד), וסיטי היא הרבה יותר מהקבוצה השניה של מנצ'סטר.

ככה שאתה צודק שכבר שנים יונייטד היא השליטה היחידה באנגליה, ועדיין, עבור צופה כמוני, יש הבדל מבחינת השליטה בענף הכדורגל במדינה.

יכול להיות שזה סתם בגלל ההתמקדות במדריד ובברצלונה, והתעלמות ממסורת של מועדונים אחרים... אבל בספרד תמיד יש הרגשה שזאת ליגה של שתי קבוצות, לא משנה באיזו עונה, וגם כשאחת מהן רצה לאליפות לבדה זאת ליגה של שתי קבוצות ולא של אחת.

באנגליה זה משהו אחר. ברמינגהאם ואסטון וילה זה הדרבי שנחשב להכי חם (אחרי צפון לונדון) כשרק ב-2003 הן נפגשו לראשונה בליגה אחרי כמעט 20 שנה אם אני לא טועה, ארסנל אולי לקחה אליפויות וקבועה בצ'מפיונס אבל לאוהדים שלה הכי חשוב לנצח את טוטנהאם הקטנה, ניוקאסל שכבר שנים לא לוקחת כלום היא בעלת ממוצע קהל אדיר, וגם בליגה השלישית לידס תישאר הקבוצה השנואה ביותר במדינה - אפילו לפי סקר שנערך כשהם כבר הגיעו לשם, אם אני לא טועה.

ככה שאולי מבחינה מקצועית אתה צודק, ועדיין, יש סיבה טובה שאנשים מחזיקים מהספרדית ליגה משעממת של שתי קבוצות, ומהאנגלית לא, למרות שיש שם רק קבוצה אחת שבאמת שולטת, ולעתים יריבה אחרת.

לא יודע אם זאת ההגדרה הכי נכונה, אבל נראה שגם אם יונייטד תיקח עוד 5 אליפויות רצופות ב-5 השנים הבאות, עדיין לא תהיה את ההרגשה שהיא האלופה הנצחית, וכולן מתחתיה.

היא אמנם הכי אהודה, והכי מצליחה, אבל אין לה את האבסולוטיות שיש לברצלונה ולמדריד בספרד, לפחות מבחינת איך שהצופים בארץ (ובטח לא רק) רואים את זה.

אם אתה שואל אותי? הייתי מצפה מערוץ הספורט, שכחלק מפרומו לנכס החשוב שנשאר לו, יעלה כתבות באתר שלו ובערוץ לגבי ההיסטוריה של מועדונים כמו אתלטיקו מדריד, אתלטיק בילבאו, ריאל סוסיאדד, בטיס, סביליה וכו' - ובכוונה אני לא מזכיר את ויאריאל, שאין לה היסטוריה.

אפשר ליצור עניין בספרד, בטח כשגם מחוץ לשתי הגדולות יש שם כדורגל טוב, אבל העם בישראל (ולא רק כאן, האמת) מאוהב בתרבות הכדורגל האנגלי הרבה מעבר לרמת הכדורגל, ואם רוצים ליצור עניין בכדורגל הספרדי, לתת יותר כבוד לשאר קבוצות הצמרת זה חשוב, במקום לטחון שוב ושוב סיפורים מתקופת פרנקו. הכדורגל הספרדי הוא הרבה יותר מזה, וזה זלזול להתייחס בספרד כמי שאין בה עוד נושאים חשובים ב-30 השנה האחרונות, ומי שאין בה עוד מועדוני כדורגל חוץ מריאל מדריד וברצלונה.

מרוב שמנפחים את שתי אלה מתעלמים משאר הליגה, ומתייחסים אליה כאל תפאורה לשתי הגדולות, וחבל שכך. אבל כל עוד זה מה שעושים בתקשורת, שלא יתפלאו שהם לא מצליחים לעורר עניין גדול מדי.

אתה ואני רואים כדורגל 15 שנה בערך, זה לא מעניין אף אחד חוץ מאבי מלר מה היה כאן קודם והאם השליטה של היונייטד זה דבר חדש או שפעם היו אלטרנטיבות.

אני יכול לקחת אותך לתקופות בהיסטוריה שבספרד שלטו שלוש קבוצות, וגם קבוצה כמו בילבאו הייתה קוטפת אליפויות, רק שיש בעיה קטנה - זה לא מעניין אף אחד ולא רלוונטי לבעיה.

אתה מדבר על ברמינגהאם ואסטון וילה, אני יכול להזכיר את הדרבי של סביליה-בטיס שהוא כנראה המשחק הכי חם ואלים בספרד. וזה בדיוק מה שאמרת, ואני כ"כ מסכים, שעם כל זה שערוץ 5 משדר את הליגה הזו מאז ימי רביבו בסלטה, הם מעולם לא התעמקו בליגה הזו מעבר לקבוצות הגדולות (או קבוצות עם ישראלים) ואף אחד לא הכיר לנו את הליגה הזו באמת.

ולא, פעמיים בשנה לפמפם פרומואים על הסופר קלאסיקו זה לא דרך להבין את הליגה הזו, את כל היריבויות שם ואת הפוליטיקה. ואתה יודע שאין ליגה בעולם שמעברת יותר יריבויות פוליטיות מספרד. כמעט כל מפגש שם בין מחוזות שונים טומן עניינים של היסטוריה ופוליטיקה, ומשחק בתוך המחוז הוא בכלל מלחמת עולם.

רמת הקהל באנגליה, הן מבחינת כמות אצל קבוצות קטנות והן מבחינת עידוד, זה משהו שאני לא מתווכח איתך עליו. הלוואי שספרד תגיע לזה, אבל ברצלונה מתחזקת את האצטדיון הגדול באירופה וקשה מאוד לגרום לו להשמע רועש, בברנבאו יש 80 אלף מקומות (וכמה אצטדיונים בגודל הזה אתה מכיר שגם דואגים לאווירה חמה?), הויסנטה קלדרון מצויין, במסטאייה קשה מאוד לשחק, המדריגל סופר ביתי, את סביליה בפיחואן קשה מאוד לנצח וזה אולי המגרש הביתי בליגה, ובכל זאת, כשזה מגיע לקבוצות התחתית - באנגליה זה ברמה גבוהה יותר.

אני אחזור לפסקה הראשונה, כי שוב, הדיון על זה התחיל כשמישהו השווה את ספרד לסקוטלנד, כתבתי שגם ולנסיה ודפור לקחו 3 אליפויות בעשור הזה ובאנגליה רק 3 קבוצות לקחו את התואר בעשור הזה. אני חושב שמה שיותר משמעותי זה שהרמה של ריאל ובארסה היא משהו שיש מעט מאוד קבוצות בעולם שהיו מתמודדות איתן מדי שנה, באותה רמה, יציבות מדהימה ומשאבים בלתי נגמרים. אפשר לומר שולנסיה, סביליה, ויאריאל ושאר הליגה זה לא רמה, אבל זה לא עומד במבחן המציאות כי סביליה פירקה קבוצה אנגלית בגמר אופ"א, ולנסיה ו-ויאריאל עשו דברים יפים בצ'מפיונס ומורכבות משחקני אלופת היורו האחרון, אז אולי ריאל ובארסה זה באמת משהו מעל היבשת. ואז אתה רואה את רשימת הזוכות בצ'מפיונס בעשור האחרון ומבין ש-40% מהזכיות בעשור הזה הלכו לשתי הקבוצות האלה, בחלוקה שווה, וחושב שאולי באמת יש בזה משהו.