Jump to content

אוהד גרינוולד

המכבייה

Recommended Posts

כשהוא יתקדם (והוא לא יתקדם) מוואלה! ספורט נדבר עליו.

כל עוד הוא שם אין לנו מה לדאוג... כל קוראי האתר יודעים שהוא בוגד שמכר את הנשמה בשביל שקרים שהעורך שלו אוהב.

עד אז אפשר לשכוח ממנו ולהפסיק להקפיץ את הנושא.

מצד אחד רק נגעלים ממנו, מצד שני קוראים כל מילה בשקיקה ורצים לספר לחבר'ה. מעניין.

אגב, ממש קשה להבין מי זה השחקן... או אליהו או כספי.

הדבר היחיד שמעצבן בכתבה הוא החיסול-טומאסיץ'-סטייל שעושים למצ'איי לאמפה עוד לפני שהקבוצה שיחקה משחק רשמי אמיתי (עם כל הכבוד לגביע ווינר). וזה בעצם הדבר היחיד שקצת מעיד על המניעים הנסתרים של אוהד גריוונלד בכתבה.

אין לי בעיה אם זה רון ואם זה דוד ולא משנה מי שאתם מגנים עליו כי הוא אח או חבר הקטע הוא שאם זה שפונדר בכדורגל אתה מאמללים אותו אבל עכשיו שזה מישהו שקרוב אליכם אסור לצאת נגדו נכון?

אין לי בעיה אם זה רון ואם זה דוד ולא משנה מי שאתם מגנים עליו כי הוא אח או חבר הקטע הוא שאם זה שפונדר בכדורגל אתה מאמללים אותו אבל עכשיו שזה מישהו שקרוב אליכם אסור לצאת נגדו נכון?

דווקא אני רואה שיצאו עליו פה הרבה יותר משאי פעם יצאו על שפונדר...

גועל נפש

שיהיה כבר אובייקטיבי כמו רפאל נאה

לזר,

נאה זה בדיוק הצד השני של המטבע. שניהם לא אמינים, צפויים, בעלי שיקולים זרים, אוטומטים, לא מאוזנים, ולכן לא ראויים למאכל. אין הבדל.

Guest נתנאל לזר
לזר,

נאה זה בדיוק הצד השני של המטבע. שניהם לא אמינים, צפויים, בעלי שיקולים זרים, אוטומטים, לא מאוזנים, ולכן לא ראויים למאכל. אין הבדל.

מסכים,אלא ש-30 שנה אף אחד לא מדבר על זה מלבד קומץ אוהדים אדומים. בחצי שנה גרינוואלד יצר באז תקשורתי מטורף בעוד שלפרה הקדושה של נוני מוזס וצוואת אביו יש חסינות מלאה,מקסימום מתבדחים על זה

מסכים,אלא ש-30 שנה אף אחד לא מדבר על זה מלבד קומץ אוהדים אדומים. בחצי שנה גרינוואלד יצר באז תקשורתי מטורף בעוד שלפרה הקדושה של נוני מוזס וצוואת אביו יש חסינות מלאה,מקסימום מתבדחים על זה

אני לא קורא את נאה כבר שנים כי אני יודע שאני לא יכול ללמוד ממנו שום דבר.

נאה בדיחה אצל כל חובב כדורסל, לא משנה הצבע.

גם לאוהד לא הייתי מייחס משמעות אם לא היו מתעקשים לקרוא לו כאן- אוהד מכבי/עיתונאי מצויין.

הוא הרוויח את הבאז ביושר ואולי הפסיד דברים אחרים.והוא בוודאי לא מנסה לשפוך אור על האמת. האמת, לא תמיד שחורה, רכילותית, ביקורתית, מציצנית.

וטימטום אחד לא אמור להכשיר טימטום אחר.

http://sports.walla.co.il/?w=//1592732

גם עכשיו היא בעל אג'נדת רעל על הקבוצה?

אולי הוא פשוט ראה איך הדברים מתנהלים מבפנים, מה שאתם לא רואים, ונגעל?

אגב, זו פעם ראשונה שדמותו של שמעון נסדקת וגם הציבור הרחב מעביר עליו ביקורת.

לא יודע למה קסטור אבל אני לא נוטה להאמין לזה כ"כ בקלות.

אבל את האמת כבר לעולם לא נדע, כל אחד יכול עכשיו לכתוב מה שבא לו, מוני לא פה כדי לאמת או להכחיש את הדברים.

וגם פה יש נסיון לזרוע רעל, "איך מוני לכלך על מזרחי מאחורי הגב" זה הבין השורות של הכתבה.

כולם ידעו על ההסתבכויות הכלכליות של מוני ובהתחלה גם היו שמועות שבגלל זה פדרמן לא רצה אותו במכבי ( בגלל שהוא היה לוקח כסף משחקנים ) אבל כמו שרשמתי בנושא אחר, לדעתי זה חרטא.

קסטור,

מה זאת אומרת ראה איך הדברים מתנהלים מבפנים ונגעל? המטבח תמיד יותר מלוכלך מהמסעדה שהסועד יושב בה. בכל עסק, בכל אירגון, בטח בגדולים שבהם.

זאת הכתבה הראשונה מזה שנים שיש בה מידה של חיוביות וגם היא רק כלפיי איש מת.מצער שרק מוות יכול לגרום לאוהד לאיזהשהיא אמפטיה.

בקשר לשמעון,חשוב לזכור שהוא נתן למוני את ההזדמנות ואף אחד מאיתנו לא יודע למה עבר החתול השחור ומה מהותו.

תיבת הפנדורה עוד לא נפתחה בכלל...

לא יודע למה קסטור אבל אני לא נוטה להאמין לזה כ"כ בקלות.

אבל את האמת כבר לעולם לא נדע, כל אחד יכול עכשיו לכתוב מה שבא לו, מוני לא פה כדי לאמת או להכחיש את הדברים.

וגם פה יש נסיון לזרוע רעל, "איך מוני לכלך על מזרחי מאחורי הגב" זה הבין השורות של הכתבה.

כולם ידעו על ההסתבכויות הכלכליות של מוני ובהתחלה גם היו שמועות שבגלל זה פדרמן לא רצה אותו במכבי ( בגלל שהוא היה לוקח כסף משחקנים ) אבל כמו שרשמתי בנושא אחר, לדעתי זה חרטא.

אחד הדברים הכי מוזרים לי הוא איך יתכן שכזה דבר היה ידוע לאלפי אנשים, ואף עיתונאי לא כתב את זה מעולם בשום עיתון או כלי תקשורת. בלתי מתקבל על הדעת.

לגופו של עניין, קשה לי להאמין שגרינוולד ישקר כך. אתם יכולים לומר שהוא השונא מכבי מס' 1 בעולם, אבל לא תפסתם אותו בשקר. באג'נדות כן, לא בשקרים.

קסטור,

מה זאת אומרת ראה איך הדברים מתנהלים מבפנים ונגעל? המטבח תמיד יותר מלוכלך מהמסעדה שהסועד יושב בה. בכל עסק, בכל אירגון, בטח בגדולים שבהם.

זאת הכתבה הראשונה מזה שנים שיש בה מידה של חיוביות וגם היא רק כלפיי איש מת.מצער שרק מוות יכול לגרום לאוהד לאיזהשהיא אמפטיה.

בקשר לשמעון,חשוב לזכור שהוא נתן למוני את ההזדמנות ואף אחד מאיתנו לא יודע למה עבר החתול השחור ומה מהותו.

תיבת הפנדורה עוד לא נפתחה בכלל...

יש מטבח מלוכלך ויש מטבח שצריך לסגור ולשרוף את המסעדה.

מניסיון, עבודה מול מכבי עלולה לגרום לך לתעב את האנשים שעובדים בה.

אחד הדברים הכי מוזרים לי הוא איך יתכן שכזה דבר היה ידוע לאלפי אנשים, ואף עיתונאי לא כתב את זה מעולם בשום עיתון או כלי תקשורת. בלתי מתקבל על הדעת.

לגופו של עניין, קשה לי להאמין שגרינוולד ישקר כך. אתם יכולים לומר שהוא השונא מכבי מס' 1 בעולם, אבל לא תפסתם אותו בשקר. באג'נדות כן, לא בשקרים.

יש מטבח מלוכלך ויש מטבח שצריך לסגור ולשרוף את המסעדה.

מניסיון, עבודה מול מכבי עלולה לגרום לך לתעב את האנשים שעובדים בה.

אוהד נותן גירסה של אחד מהם. לכל סיפור יש שני צדדים.

בקשר למטבח, אני מכיר חלק מהאנשים הכי קרובים למכבי סל. אני ממש לא מתעב אותם. לא את כולם אני אוהב.

זאת מערכת גדולה, שמגלגלת מיליונים, ומסוקרת ברמה של מפלגה גדולה בישראל עם כל הלחץ והשאיפה להשגיות..זה ספורט תחרותי בשיאו, לא ספורט התנדבותי או ויצו. סביר להניח שנחמדות היא לא התכונה הכי מאפיינת שם...

בטוח שיש גם דברים טובים שהם עושים...

אוהד לא היה יודע מה זה פיק אנד רול ללא שמעון.

אוהד לא היה יודע מה זה פיק אנד רול ללא שמעון.

ושמעון לא היה קיים בלי אוהד וכל שאר העיתונאים.

כי התקשורת בונה את הספורט לפחות כמו שהספורט בונה את התקשורת.

תראה את ה- NBA. שם מבינים את החשיבות.

ושמעון לא היה קיים בלי אוהד וכל שאר העיתונאים.

כי התקשורת בונה את הספורט לפחות כמו שהספורט בונה את התקשורת.

תראה את ה- NBA. שם מבינים את החשיבות.

שמעון היה קיים כל זמן שיש אוהדים לקבוצתו.התקשורת נמשכה להצלחה, לא הפוך. ללא מכבי, הכדורסל פה היה כמו הכדוריד. משחק למביני עניין ומקורבים(ואני אוהב את המשחק הזה) ואת אוהד היו קוראים מאתיים איש בלחץ.

אוהד(וכולם בעצם) חייבים למכבי ושמעון את העניין שהספורט הזה(הקצת איזוטרי במונחים אירופאים) בכלל מייצר כאן.

שמעון היה קיים כל זמן שיש אוהדים לקבוצתו.התקשורת נמשכה להצלחה, לא הפוך. ללא מכבי, הכדורסל פה היה כמו הכדוריד. משחק למביני עניין ומקורבים(ואני אוהב את המשחק הזה) ואת אוהד היו קוראים מאתיים איש בלחץ.

אוהד(וכולם בעצם) חייבים למכבי ושמעון את העניין שהספורט הזה(הקצת איזוטרי במונחים אירופאים) בכלל מייצר כאן.

צר לי, אך אתה טועה.

אם ממחר כל כלי התקשורת בעולם יחליטו שכדוריד וכדורעף הם הענפים הכי שיזכו למירב הסיקור, ומנגד, כדורסל וכדורגל יזכו ל- 5 שורות, בסוף יבוא מהפך והענפים האלה יהפכו למובילים. מכיוון שכדורסל וכדורגל מובילים כיום בפור ענק, יכול להיות שזה יקח 200 שנה, אבל בסוף זה יקרה.

הדוגמא הכי טובה היא ארצות הברית. הרי לא יכול להיות שהמוח של האמריקאים בנוי כדי לאהוב בייסבול והמוח של האירופאים בנוי כדי לא לאהוב בייסבול. עובדתית, זה אולי הענף הכי פופולרי בארה"ב, אבל באירופה זה לא קיים.

איך אפשר להסביר את זה? במילה אחת. תקשורת. לאן שהתקשורת הולכת - לשם הולכים האנשים.

כאמור, לשנות דעת קהל הרבה יותר קשה מאשר לעצב אותה מאפס, ולכן מה שהתקשורת עשתה בעבר בעשור יקח עכשיו מאה שנים, אבל זה אפשרי.

מכבי אינה פופולרית בכל העולם, אלא רק בישראל, כחלק מענף הכדורסל. כולם מסקרים את מכבי בצורה חסרת הגיון. כל כלי תקשורת ספורט מחזיק כתב אחד לכל ליגת העל בכדורסל, וכתב אחד (לפחות) רק למכבי כדורסל. בוואלה! יש אפילו יותר - אחד לתחקירים ואחרים לידיעות.

אם התקשורת תפסיק לסקר את מכבי, קרי, אין יותר שידורים חיים של משחקיה, אין שום אזכור בעיתון, אין כלום - בטווח הקצר התקשורת תיפגע, בטווח הארוך מכבי ושמעון ישכחו!

צר לי, אך אתה טועה.

אם ממחר כל כלי התקשורת בעולם יחליטו שכדוריד וכדורעף הם הענפים הכי שיזכו למירב הסיקור, ומנגד, כדורסל וכדורגל יזכו ל- 5 שורות, בסוף יבוא מהפך והענפים האלה יהפכו למובילים. מכיוון שכדורסל וכדורגל מובילים כיום בפור ענק, יכול להיות שזה יקח 200 שנה, אבל בסוף זה יקרה.

הדוגמא הכי טובה היא ארצות הברית. הרי לא יכול להיות שהמוח של האמריקאים בנוי כדי לאהוב בייסבול והמוח של האירופאים בנוי כדי לא לאהוב בייסבול. עובדתית, זה אולי הענף הכי פופולרי בארה"ב, אבל באירופה זה לא קיים.

איך אפשר להסביר את זה? במילה אחת. תקשורת. לאן שהתקשורת הולכת - לשם הולכים האנשים.

כאמור, לשנות דעת קהל הרבה יותר קשה מאשר לעצב אותה מאפס, ולכן מה שהתקשורת עשתה בעבר בעשור יקח עכשיו מאה שנים, אבל זה אפשרי.

מכבי אינה פופולרית בכל העולם, אלא רק בישראל, כחלק מענף הכדורסל. כולם מסקרים את מכבי בצורה חסרת הגיון. כל כלי תקשורת ספורט מחזיק כתב אחד לכל ליגת העל בכדורסל, וכתב אחד (לפחות) רק למכבי כדורסל. בוואלה! יש אפילו יותר - אחד לתחקירים ואחרים לידיעות.

אם התקשורת תפסיק לסקר את מכבי, קרי, אין יותר שידורים חיים של משחקיה, אין שום אזכור בעיתון, אין כלום - בטווח הקצר התקשורת תיפגע, בטווח הארוך מכבי ושמעון ישכחו!

אני לא מסכים עם הדוגמאות שלך. אהבת ענף במקום מסויים היא בדרך כלל בעלת הקשרים היסטורים ותרבותיים עמוקים. לא למה התקשורת רוצה.אז התקשורת בחרה בבייסבול, כי ככה בא לה?היא פשוט מסקרת ענף שמושך קהל עצום. נכון שיש יחסי גומלין ובעולם שלנו היום, ספורט זקוק לתקשורת אולי באותה מידה שהיא זקוקה לו. אבל אני לא חושב שבהוגריה למשל כותבים על כדורגל פחות מאשר פה או ביחס לענפים אחרים והוא עדיין לא הפופולארי ביותר(לא יודע אם זאת דוגמה מדוייקת אבל יש לא מעט כאלה).

ללא הגביע של שבעים ושבע(והניצחון על הרוסים, שהיה לא פחות משמעותי)הכל היה נראה אחרת. זה המפץ הספורטיבי הגדול ביותר שהיה כאן מאז ומעולם.הוא שינה סידרי עולם וגרם לבאזז הזה סביב מכבי להמשך עד היום.מאה אלף איש בכיכר באו בגלל ניצחון ספורטיבי ענק על מעצמת כדורסל. לא בגלל כותרות העיתונים.התקשורת, עשתה את ההתאמות שלה לאחר מכן...

אני לא מסכים עם הדוגמאות שלך. אהבת ענף במקום מסויים היא בדרך כלל בעלת הקשרים היסטורים ותרבותיים עמוקים. לא למה התקשורת רוצה.אז התקשורת בחרה בבייסבול, כי ככה בא לה?היא פשוט מסקרת ענף שמושך קהל עצום. נכון שיש יחסי גומלין ובעולם שלנו היום, ספורט זקוק לתקשורת אולי באותה מידה שהיא זקוקה לו. אבל אני לא חושב שבהוגריה למשל כותבים על כדורגל פחות מאשר פה או ביחס לענפים אחרים והוא עדיין לא הפופולארי ביותר(לא יודע אם זאת דוגמה מדוייקת אבל יש לא מעט כאלה).

ללא הגביע של שבעים ושבע(והניצחון על הרוסים, שהיה לא פחות משמעותי)הכל היה נראה אחרת. זה המפץ הספורטיבי הגדול ביותר שהיה כאן מאז ומעולם.הוא שינה סידרי עולם וגרם לבאזז הזה סביב מכבי להמשך עד היום.מאה אלף איש בכיכר באו בגלל ניצחון ספורטיבי ענק על מעצמת כדורסל. לא בגלל כותרות העיתונים.התקשורת, עשתה את ההתאמות שלה לאחר מכן...

תזה מעניינת. הלכתי לקרוא קצת בוויקיפדיה. קראתי על בייסבול (באנגלית). בקצרה, סימנים על המשחק תועדו לראשונה ברשמים צרפתיים בשנת 1344 (על פי עדויות). לאחר מכן יש תיעודים רבים בבריטניה. במאה ה- 18, מן הסתם, זה הגיע גם לארה"ב. ואז בא המשפט הזה: In the mid-1850s, a baseball craze hit the New York metropolitan area.[16] By 1856, local journals were referring to baseball as the "national pastime" or "national game.

אני מניח שדברים דומים תקרא גם על כדורסל וכדורגל. לא על כדוריד וכדורעף.

והנה, בבריטניה וצרפת מדובר בספורט הרבה יותר היסטורי ועתיק. עובדתית, הוא נעלם משם לגמרי.

אז כנראה שלתקשורת יש קצת כוח..

תזה מעניינת. הלכתי לקרוא קצת בוויקיפדיה. קראתי על בייסבול (באנגלית). בקצרה, סימנים על המשחק תועדו לראשונה ברשמים צרפתיים בשנת 1344 (על פי עדויות). לאחר מכן יש תיעודים רבים בבריטניה. במאה ה- 18, מן הסתם, זה הגיע גם לארה"ב. ואז בא המשפט הזה: In the mid-1850s, a baseball craze hit the New York metropolitan area.[16] By 1856, local journals were referring to baseball as the "national pastime" or "national game.

אני מניח שדברים דומים תקרא גם על כדורסל וכדורגל. לא על כדוריד וכדורעף.

והנה, בבריטניה וצרפת מדובר בספורט הרבה יותר היסטורי ועתיק. עובדתית, הוא נעלם משם לגמרי.

אז כנראה שלתקשורת יש קצת כוח..

יש לה כח, אף אחד לא מכחיש אבל לא דומה בכלל לכח שיש למי שבאמת יוצר, למי שבאמת משחק.

חלק את זה לשתי קבוצות. אלה שעושים ואלה שמסקרים(הם בדרך כלל לא היו מוכשרים מספיק כדי להכנס לקבוצה הראשונה).

משחקי הכדור(לרוב) נוצרו ברחוב ומשם צוברים פופולאריות.לא התקשורת החליטה כי הכדורגל ישלוט באנגליה מהסיבה הפשוטה שלרוב הכותבים שם, יש מושג קלוש לגבי המשחק ביחס לאלה שמשחקים אותו.

ואם תיתן לשחקן שהצטיין את הציון ארבע, אתה לא תוכל לעבוד בחיים על אוהד שהיה במשחק וראה זאת במו עיניו.

אין סיבה נראית לעין שכדורסל ישגשג כל כך פה. העיתונים היומיים מקדישים לזה ארבע שורות יומיות ובמקרה של משחק גדול, את חצי העמוד האחרון.את אירופה זה ממש לא מעניין. אבל ממש. אותנו כן- רק בגלל שבעים ושבע.

ולכן אוהד יודע שאת המשחק הזה משחקים חמש על חמש וגם מתפרנס מזה. הוא מתפרנס מעבודה רבת שנים של אחרים. גם אם הם לא נעימים וגם אם הם לא אוהבים לשמוע ביקורת.

ואת כל זה אנחנו כותבים על אוהד מכבי, לא? זה הופך מגוחך מרגע לרגע...

• 3 weeks later...

http://sports.walla.co.il/?w=/151/1603115

לאחר פירגון מסויים למשחקה של מכבי מול הרוסים, חייבת להגיע הסכין כי שום טור של "האוהד" גריווולד לא שלם בלי קצת רוע.

לא שהאיש ממש יודע מה היה טיב יחסיהם של מוני למזרחי(ואני לא מאמין לו אם הוא טוען שכן).

לא שהאיש פעם נדרש לגונן על מפעל חיים שיצר.

לא שהתוכניה היא האכסניה הראויה באמת להביע רגשות(מזרחי תמיד היה לאקוני ורישמי בה).

בא איש ורוצה לחנך אדם, שיכול להיות סבא שלו(ושבזכותו הוא יודע שכדורסל משחקים חמש על חמש), איך להתייחס ולדבר על מקרה טראגי שכזה או להתיימר להבין מה היה שם באמת...

אפשר לסובב כל דבר שהשינאה מפעמת בך ולכן מזרחי חייב הסברים לאזרח גרינוולד על הילכות נימוסיו אבל אוהד איש קריות יכול להמשיך לטפטף את הרעל שלו לקול מצהלות עורכיו האדומים..

זאת כבר באמת מסכנות.

• 4 weeks later...

http://sports.walla.co.il/?w=//1618542

נהדר הניצחון על לובליאנה ויהיה נהדר כל זלזול של פיני ושמעון "באוהד השרוף ומבין הכדורסל" אוהד....ימשיך לנבוח ויחפש לערער(כי לוחם החופש לא ממש נספר, ככה זה עם נובחים), והצהובים ימשיכו לעמוד במבחן התוצאה. לתפארת העורכים האדומים.

רק כדי להזכיר מראש כדי שלא ניהיה מופתעים: שליט עדיין לא חזר-לא בגלל מכבי אלקטרה תל אביב.

http://sports.walla.co.il/?w=//1618542

נהדר הניצחון על לובליאנה ויהיה נהדר כל זלזול של פיני ושמעון "באוהד השרוף ומבין הכדורסל" אוהד....ימשיך לנבוח ויחפש לערער(כי לוחם החופש לא ממש נספר, ככה זה עם נובחים), והצהובים ימשיכו לעמוד במבחן התוצאה. לתפארת העורכים האדומים.

רק כדי להזכיר מראש כדי שלא ניהיה מופתעים: שליט עדיין לא חזר-לא בגלל מכבי אלקטרה תל אביב.

יאלללה סתום סתום אין לך מושג איזה דברים הוא עשה בשביל מכבי .

"הצבר"

נ.ב.

מאיפה אתה חושב הגיע הצהוב לסמל ?