Jump to content

אוהד גרינוולד

המכבייה

Recommended Posts

אני לא רוצה לשפוט את אוהד, הן משום זה שהוא חבר שלי והן משום שאנחנו לא יודעים את כל הדברים שמאחורי הקלעים, ואני תמיד אמרתי שאני מאמין במשפט : "אל תדון אדם עד שתגיע למקומו". אז נכון שיש דברים שהוא עשה שהיה לי קשה איתם, אבל מצד שני- זאת העבודה שלו ולכו תדעו את שאר השיקולים.

אני רוצה לגעת בנושא אחר שהוא התקשורת בארץ, בתור אחד שחושב ברצינות להיכנס לתחום, נהיה מגעיל כבר לראות איך התקשורת השתנתה וכולה אנטי מכבי, אם פעם כולם היו לטובתנו אז היום כולם לרעתנו, אז לא ביקשתי שהמצב הראשון יחזור, אבל מה שביקשתי זה אובייקטיביות, שידעו להראות את הדברים הטובים לצד הדברים הרעים, כרגע יש תחושה שהכל אינטרסים מובהקים (לטובה ולרעה).

אם אתה באמת אוהד קבוצה אין שום סיכוי שאתה יכול לסקר אותה,בטח לא בצורת ההתנהלות של התקשורת היום

אז כן כל מי שרשמתם כאן באמת לא אוהדי מכבי

זה בדיוק כמו "אוהדי" הפועל שמשחקים במכבי כדורסל

הם אולי באים מבית אדום והולכים למשחקים אבל הם בטח לא אוהדים

אוהד אמיתי בחיים לא היה משחק בקבוצה השנואה עליו, לא משנה בכלל מה האלטרנטיבה

אני בהחלט מבין,

מה שאתה לא מבין יקירי זה שעיתונאי לא יכול לכתוב תמיד על מה שהוא רוצה לכתוב,

יש לו גם עורך ויש פה עוד שיקולים חוץ מהשיקול הגדול מכולם שהוא כמובן "מה יגידו עליי בפורום השחקן ה12?"

אם פעם עבדת בתקשורת היית יודע את זה.

ותאמין לי שאחי לא מוכר את נשמתו כדי למצוא חן בעיני כמה אדומים, הוא כותב רק אמת, גם אם היא כואבת

בניגוד לשאר העיתונאים שמסקרים את מכבי בכדורסל ורק רוצים ללקק לקברניטי הקבוצה..

לפני הכל איש צעיר קצת צנעה לא תזיק לך ביחוד שאתה מדבר אל אנשים מבוגרים ביום יומיים שעשו קצת יותר ממך בחיים.

אז אם אתה רוצה למשיך להנות פה מיחסי הכבוד שאנחנו נותנים אחד לשני בתור חברים לקבוצה ולפורום מומלץ שתתנצל בפני המכביה

ולנושא המקצועי

אל תזיין את המוח !!!! או שאתה עיתונאי או ש"יש לך עורך ושיקולים" ואז אתה עוד כתב בשקל ותשעים שממלא שורות במילים.

במסגרת מסע הצלב שלו נגד הנהלת הקבוצה אחיך היקר איבד את הכיוון גם ( ובעיקר) המקצועי.

לאח שלך היה ביד את הסקופ הספורטיבי של השנה ( לפחות ) והוא מיסמס אותו בגלל אותה מלחמת קודש שלו.

הפרשנות של אחיך למאזן של מכבי הייתה במקרה הטוב התגלמות של חוסר הבנה חשבונאית וספורטיבית. האפשרות השניה מחייבת אותנו

להגיע קרוב מידי לציטוט של בימה"ש העליון שקבע "המגלה טפח ומסתיר טפחיים גרוע משקרן גמור" ובטח שלא הייתי רוצה לחשוב את זה על אחיך.

לי כאחד שמתבונן מהצד זה נראה כאילו אחיך מחוייב יותר למקור שמביא לו את המידע ( ועוד "שיקולים כמו שאמרת) מאשר לחובתו העיתונאית וחובתו ולקוראים.

אחרת קשה לי להסביר את ליקוי המאורות הזה.

ולמען הסר ספק

א. אני אוהב את אחיך ועד היום אני חושב שיש לו פוטנציאל להצליח

ב. אני האחרון שיגן על מר פדרמן ואם הגענו למצב שאחיך מביא אותי להגן על דיוויד..... וגו'.

ג. תן לי קרדיט שאני מכיר את התקשרות (לעומק) יום אחד יותר ממך ( ואחיך) אז באמת שלא כדאי לך להתחיל עם כל ההתנשאות הזאת.

"הצבר"

חבל שלא יודעים כמה אוהד גרינוולד תרם למכבי תל-אביב בהיותו יותר צעיר וחבר בארגוני אוהדים. גם כעיתונאי הוא מהמוכשרים בארץ ואני מקווה שהוא ישתמש בכישוריו, שהם באמת אדירים, בשביל ידיעות אחרות אם נקרא לזה ככה. בכל אופן, זה לא המקום לשפוט אותו ובטח לא את אחיו הקטן שבסך הכל מגיב באינסטינקט ראשוני של להגן על אח שלו.

כתב ספורט זה לא תמיד מאפשר לרשום רק טובות. אין ספק שאוהד גרינוולד עשה למכבי נזק עצום עם פרסומי החוזים ומנגד הוא עשה את העבודה שלו, הפרנסה שלו, על הצד הטוב ביותר. על פרסום מחירי עלות בר מצווה אני בכלל לא בטוח שזה פורסם מצד אוהד. מאוד יכול להיות שלהנהלת וואלה ספורט יש רצון להיכנס במכבי, גם לכל אתר יש עורך שמחליט מה עולה ומה צריך להעלות, חלק מהידיעות על יוזמתו. כמובן שאף אחד לא מכחיש את העימות עם פיני גרשון ואני מאמין שאין שם יחסי חברות בלשון המעטה...

גם אם אתם לא אוהבים את מה שאוהד כותב לאחרונה, ואין ספק שמרבית הידיעות פוגעות בקבוצה, מפה ועד לומר שהוא לא אוהד מכבי זאת הגזמה גדולה מאוד ובכלל לא במקום. שפונדר לא אוהד מכבי? הוא כל חייו מנסה להגיע לעמדת עיתונאי דרך האתרים שהיה פותח, והנה הוא קיבל את התפקיד והוא יותר מלוכלך מכולם. מפה ועד לקחת לו את האהדה הדרך ארוכה. וגם אם דוד מגיב קצת בסערת רגשות לא צריך לענות ככה, ידוע הרי שמדובר באח שלו ויש דרך להגיב על דברים (גם מצידו).

אין לי בעיה עם דוד. הוא מגן על אחיו וזה רק ראוי להערכה.

גם את שיקולי פרנסה אני מקבל.

אבל זה כבר מזמן חצה את גבול הטעם הטוב. וזה ממש מגמד את אהדתו למכבי בעבר. לנסות להרוס, להתסיס, להכפיש, לזלזל, זה כבר לא קשור לכלום. זה מגמתי. יש כאן אג'נדת הרס מתוכננת היטב.אין כאן אפילו ניסיון לאיזון פעם בכמה זמן. רק רוע מוחלט.

וכל מה שנולד'ג כתב...

צבר,

על זה נאמר-"חצי אמת גרועה משקר".

אבל מה לו ולאמת? הוא מסדר את האמת לפי הרפש שברצונו להוציא.

ומותר לדוד להגן על אחיו ולהיות בסערת רגשות. זה בדיוק סוג הנאמנות שהייתי מצפה מאחיו.

ראשית, למען הסר ספק, אני לא מכיר את אוהד גרינוולד, מעולם לא שוחחתי עימו והקשר הכי קרוב בינינו הוא שבעבר הוא חטף לי את הכוס האחרונה על השולחן בחדר העיתונאים בנוקיה.

לגופו של עניין -

מכבייה, צבר וכל השאר.

לטעמי אתם מפספסים פה את העניין. החיים לא סובבים סביב עשיית טוב לקבוצה.

סביר להניח שהחרם של השחקן לא עוזר למכבי תל אביב, אבל אתם עושים אותו מתוך ראייה לטווח רחוק.

יכול להיות שגם הוא רואה כך את הדברים?

מדוע כל מילה לא טובה שהוא כותב הופכת בפיכם להכפשות שנעשות בכוונה? מה, לפתע הוא הפך שונא מכבי?

מעבר לכך, אתם רגילים ל"עיתונות של רפי נאה". עיתונאים שכל הקריירה לא עשו טלפון אחד אלא חיו מ"סקופים" שהם פרסמו בהזמנה מאנשי הקבוצה (בהקשר הזה, אגב, תתעניינו לשמוע שבעבר, בטורניר הכנה שמכבי השתתפה בו בחו"ל, כל העיתונאים התחלקו בנסיעה במוניות, בעוד שרפי נאה - שאין לי אליו שום תלונות בפן האישי, אלא זה רק להמחשה - היה היחידי שנסע באוטובוס עם הקבוצה).

איך שאני רואה את הדברים, לדעתי גרינוולד בכלל לא עיתונאי שמחפש את מכבי ורוצה רק להיכנס בה (בניגוד, אולי, לעיתונאי ה"ארץ" שמחפשים את מכבי - גם בכדורגל - ולעתים קרובות, כמעט באופן יומיומי, כותבים שטויות שאחרי כמה שעות מתגלות כלא אמיתיות במקרה הטוב).

גרינוולד מוציא החוצה סיפורים שמכבי רוצה להשאיר בפנים כי במשך 35 שנה שמעון מזרחי השאיר אותם בפנים. מה לעשות, היום אנחנו לא בשנות ה-70.

כולם יודעים כמה ארקדי שילם; כולם יודעים כמה שניידר ולוני שילמו; וכולם יודעים כמה שחר משלם; אז אולי הגיע הזמן שכולם ידעו גם כמה מכבי בכדורסל משלמת לשחקנים; והגיע הזמן שאתם, שעושים מנויים באלפי שקלים, תדעו לאן חלק גדול מהכסף הזה הולך; ותדעו איך מכבי מפתה שחקנים צעירים לשחק אצלה; ועוד.

אם זה נראה לכם כל כך גרוע, כנראה שזה באמת כל כך גרוע. אבל האם צריך להאשים את הכתב המדווח?

די להיתממות.

נ.ב - גם אני יודע קצת איך הדברים מתנהלים - במכבי ובתקשורת (הקבוצה היחידה בעולם שאם רשמת עליה 5 מלים רעות מסוגלת למנוע ממך כניסה למגרש, על אף שלדעתי מדובר בצעד לא חוקי ומנוגד לתקנון).

קסטור,

אני לא מחרים את מכבי.

מה התועלת בלהוציא סיפורים שלא קשורים לכלום, מלבד מרירות ורוע טהור?

שלא יעשה טוב או רע.אבל הוא מגמתי לכיוון אחד.זה נראה כמו שילוב של שיגעון גדלות, שינאה עצמית ואגואיזם.

נאה, לא דוגמה לכלום וכבר כתבתי את זה.

מי שמיתמם זה אותם אנשים, חברים, מכרים שקוראים לרוק-גשם.

וכל הפרסומים לא מריחים אובייקטיביות עיתונאית.בטח לא האחרונה ובטח לא הצידוד בכץ והטלת רפש באנשים שלולא הם, לא היתה "לעיתונאי החוקר" פרנסה כי הוא לא כותב על כדורסל נטו.הוא לעולם לא העשיר אותי.

לא מעניין אותי כאוהד-בר מצוות.

לא מעניין אותי כאוהד-לקרוא רק רע.

ואני לא צריך את המתחסד הזה כדי לדעת מבפנים, את מה שמעניין אותי. האמן לי.

קסטור,

אני לא מחרים את מכבי.

מה התועלת בלהוציא סיפורים שלא קשורים לכלום, מלבד מרירות ורוע טהור?

שלא יעשה טוב או רע.אבל הוא מגמתי לכיוון אחד.זה נראה כמו שילוב של שיגעון גדלות, שינאה עצמית ואגואיזם.

נאה, לא דוגמה לכלום וכבר כתבתי את זה.

מי שמיתמם זה אותם אנשים, חברים, מכרים שקוראים לרוק-גשם.

וכל הפרסומים לא מריחים אובייקטיביות עיתונאית.בטח לא האחרונה ובטח לא הצידוד בכץ והטלת רפש באנשים שלולא הם, לא היתה "לעיתונאי החוקר" פרנסה כי הוא לא כותב על כדורסל נטו.הוא לעולם לא העשיר אותי. עכבר ביבים פשוט.

לא מעניין אותי כאוהד-בר מצוות.

לא מעניין אותי כאוהד-לקרוא רק רע.

ואני לא צריך את המתחסד הזה כדי לדעת מבפנים, את מה שמעניין אותי. האמן לי.

אתה לא, אחרים כן.

לגבי החרם - התכוונתי באופן כללי. לפי דבריך לעיל, כל מי שבעד החרם פוגע במכבי! אין דרך לצאת מזה.

לגבי המגמתיות - איך בדיוק אפשר לאזן את זה? הוא כתב מקצועי? הוא כותב פרשנויות כדורסל? הוא עופר שלח או אביב לביא? לא למיטב ידיעתי.

ומעבר לכך, לא צריך לעבוד 30 שנה בעיתון כדי להבין מי המקור שלו לחלק גדול מהסיפורים. וכן, כנראה בעקבות זאת הכתבות מצדדות באחד ופוגעות יותר באחרים. אז מה?

כמו שכבר אמרתי למישהו בפרטי, גם פרשת 'גרון עמוק' פורסמה בעקבות אינטרסים של אנשים בממשל.

כל סיפור עיתונאי טוב נולד מאינטרס של אחר, הרי הכתב לא יודע כלום בעצמו. תמיד מישהו מלשין על מישהו אחר.

אדרבא כשמדובר במועדון כזה סגור (שהפך ללא סגור, הרבה בזכות או בגלל גרינוולד).

אתה לא, אחרים כן.

לגבי החרם - התכוונתי באופן כללי. לפי דבריך לעיל, כל מי שבעד החרם פוגע במכבי! אין דרך לצאת מזה.

לגבי המגמתיות - איך בדיוק אפשר לאזן את זה? הוא כתב מקצועי? הוא כותב פרשנויות כדורסל? הוא עופר שלח או אביב לביא? לא למיטב ידיעתי.

ומעבר לכך, לא צריך לעבוד 30 שנה בעיתון כדי להבין מי המקור שלו לחלק גדול מהסיפורים. וכן, כנראה בעקבות זאת הכתבות מצדדות באחד ופוגעות יותר באחרים. אז מה?

כמו שכבר אמרתי למישהו בפרטי, גם פרשת 'גרון עמוק' פורסמה בעקבות אינטרסים של אנשים בממשל.

כל סיפור עיתונאי טוב נולד מאינטרס של אחר, הרי הכתב לא יודע כלום בעצמו. תמיד מישהו מלשין על מישהו אחר.

אדרבא כשמדובר במועדון כזה סגור (שהפך ללא סגור, הרבה בזכות או בגלל גרינוולד).

אם אני לא טועה (אני מאוד מקווה שאני לא טועה, כי ככה אני מסתכל על כל ההודעות שאתה מפרסם) אתה עיתונאי שאהבתי תמיד לקרוא את הטור שלו. (הרבה יותר מהעיתונאי שהחליף אותך באותו עיתון ושיותר מתאים לו הסמל האדום ליד השם)

ולכן אני מאוד מכבד את דעתך.

אבל היות שכך, אתה בטח יודע את ההבדל בין עיתונאי חוקר, שיש לו מקורות ומפרסם מדי פעם תחקירים לפי המידע שהמקורות השונים מביאים לו, לבין עיתונאי שכל הכתבות שלו באות מאותו מקור בדיוק, שהן קופי-פייסט של מה שהמקור הזה אומר לו בלי שום חקירה משלו או ניסיון לברר את החשיבות של התוכן.

זה ברור שכל עיתונאי שיקבל את פרטי השכר של שחקני מכבי ת"א יפרסם אותם. אבל אם כל הפרסומים של אותו עיתונאי הם מאותן הדלפות של אותו מקור, והוא מפרסם גם שטויות כמו מחירים שהקבוצה גובה בשביל מתנת בר מצווה, רק בגלל שהמקור הזה נתן לו אותן, אז זה לא עיתונאי אלא כלבלב חצר.

אם אני לא טועה (אני מאוד מקווה שאני לא טועה, כי ככה אני מסתכל על כל ההודעות שאתה מפרסם) אתה עיתונאי שאהבתי תמיד לקרוא את הטור שלו. (הרבה יותר מהעיתונאי שהחליף אותך באותו עיתון ושיותר מתאים לו הסמל האדום ליד השם)

ולכן אני מאוד מכבד את דעתך.

אבל היות שכך, אתה בטח יודע את ההבדל בין עיתונאי חוקר, שיש לו מקורות ומפרסם מדי פעם תחקירים לפי המידע שהמקורות השונים מביאים לו, לבין עיתונאי שכל הכתבות שלו באות מאותו מקור בדיוק, שהן קופי-פייסט של מה שהמקור הזה אומר לו בלי שום חקירה משלו או ניסיון לברר את החשיבות של התוכן.

זה ברור שכל עיתונאי שיקבל את פרטי השכר של שחקני מכבי ת"א יפרסם אותם. אבל אם כל הפרסומים של אותו עיתונאי הם מאותן הדלפות של אותו מקור, והוא מפרסם גם שטויות כמו מחירים שהקבוצה גובה בשביל מתנת בר מצווה, רק בגלל שהמקור הזה נתן לו אותן, אז זה לא עיתונאי אלא כלבלב חצר.

אכן בעבר הייתי עיתונאי, ובאותו עיתון שהיום כותב בו טור אוהד מכבי שבמידה מסוימת אכן מתאים לו הסמל האדום (אבל שיהיה ברור - הוא אמנם קומוניסט ומאמין במרבית הדברים שהגיוני שאוהדי הפועל יאמינו בהם, אבל מנגד, הוא אוהד מכבי ברמ"ח איבריו ואף מעבר. מנוי שנים רבות). בכל מקרה, תודה.

לדבריך -

ראשית, זו אולי ההודעה הראשונה שמעבירה על גרינוולד ביקורת בצורה נורמלית, ולא סתם זועקת סיסמאות מתלהמות לאוויר.

ובהתאם לכך, אני מקבל את דבריך באופן חלקי. יכול להיות שמדי פעם הוא מגזים.

מצד שני, מניסיון, להיות כתב מכבי זה כנראה הג'וב הכי קשה בארץ בתחום העיתונות, כולל כתבים פוליטיים, מדיניים וכו'.

כ"כ קשה למצוא שם מישהו שידבר איתך. שיביא לך קצת אינסייט. גם שאתה רוצה לכתוב דברים טובים על הקבוצה, הם באים נגדך.

שמעון מזרחי מתנהג כאילו העולם שייך לו (ויש לי המון סיפורים על זה, שיראו כמה הוא חסר נימוס כלפי עיתונאים).

כתבת טור של 50 מילה נגד, לא מדברים איתך 3 חודשים.

הבאת כתבה אחת נגדם באמת טובה, לא מדברים איתך שנתיים (ותאמין לי, העיתון שלי זכה לחרם ארוך מאד מצדם).

וגרינוולד במשך תקופה הביא הרבה כתבות טובות ובתגובה זכה למילות גנאי מצדם - כולל המאמן באופן פומבי. זו בושה.

אז אולי עכשיו הוא קצת מתנקם.

באופן כללי, במדבר היבש הזה של עיתונאי ספורט, גרינוולד הוא ממש אואזיס (רק תשווה אותו לכתבי הכדורגל - שפונדר, שירלי בר דיין, פשכצקי וכו'. לא שווים את שניות הדיבור שלהם).

אכן בעבר הייתי עיתונאי, ובאותו עיתון שהיום כותב בו טור אוהד מכבי שבמידה מסוימת אכן מתאים לו הסמל האדום (אבל שיהיה ברור - הוא אמנם קומוניסט ומאמין במרבית הדברים שהגיוני שאוהדי הפועל יאמינו בהם, אבל מנגד, הוא אוהד מכבי ברמ"ח איבריו ואף מעבר. מנוי שנים רבות). בכל מקרה, תודה.

לדבריך -

ראשית, זו אולי ההודעה הראשונה שמעבירה על גרינוולד ביקורת בצורה נורמלית, ולא סתם זועקת סיסמאות מתלהמות לאוויר.

ובהתאם לכך, אני מקבל את דבריך באופן חלקי. יכול להיות שמדי פעם הוא מגזים.

מצד שני, מניסיון, להיות כתב מכבי זה כנראה הג'וב הכי קשה בארץ בתחום העיתונות, כולל כתבים פוליטיים, מדיניים וכו'.

כ"כ קשה למצוא שם מישהו שידבר איתך. שיביא לך קצת אינסייט. גם שאתה רוצה לכתוב דברים טובים על הקבוצה, הם באים נגדך.

שמעון מזרחי מתנהג כאילו העולם שייך לו (ויש לי המון סיפורים על זה, שיראו כמה הוא חסר נימוס כלפי עיתונאים).

כתבת טור של 50 מילה נגד, לא מדברים איתך 3 חודשים.

הבאת כתבה אחת נגדם באמת טובה, לא מדברים איתך שנתיים (ותאמין לי, העיתון שלי זכה לחרם ארוך מאד מצדם).

וגרינוולד במשך תקופה הביא הרבה כתבות טובות ובתגובה זכה למילות גנאי מצדם - כולל המאמן באופן פומבי. זו בושה.

אז אולי עכשיו הוא קצת מתנקם.

באופן כללי, במדבר היבש הזה של עיתונאי ספורט, גרינוולד הוא ממש אואזיס (רק תשווה אותו לכתבי הכדורגל - שפונדר, שירלי בר דיין, פשכצקי וכו'. לא שווים את שניות הדיבור שלהם).

אז הוא מתנקם..אגו כבר אמרנו?

קסטור,

גם פרגי ומוריניו מחרימים עיתונאים שכותבים נגדם וגם מקללים אותם לפעמים. אז? מה מזרחי צריך לעשות? להתייעץ איתו?הרי הם מחפשים רק להזיק ברוב המקרים. מה לו ולהם בכלל? הוא לא זקוק להם ולמדורות שלהם. הוא נמצא בצד העשייה, שבו גם טועים לפעמים. לא בצד המאונן שחושב שהוא יודע טוב מכולם.

תגובתו של פיני היתה קלילה ביחס לראוי ולמה שמתרחש במועדונים קצת יותר גדולים ממכבי. מסתובב לו ילד בעל שיגעון גדלות שזורק בוץ לכל עבר.לשם מה? לחבל בעבודה של האנשים? לא הוא יקבע את סדר היום לאנשים שכבר עשו הכל בכדורסל. הם לא חיים ממנו(והוא כן) והם לא חייבים לו דבר.

והכתבה האחרונה, היתה במיטב המסורת הנמוכה פה(המדבר). זה היה פיילוט מצויין להתקבל לוואן...

לפני הכל איש צעיר קצת צנעה לא תזיק לך ביחוד שאתה מדבר אל אנשים מבוגרים ביום יומיים שעשו קצת יותר ממך בחיים.

אז אם אתה רוצה למשיך להנות פה מיחסי הכבוד שאנחנו נותנים אחד לשני בתור חברים לקבוצה ולפורום מומלץ שתתנצל בפני המכביה

ולנושא המקצועי

אל תזיין את המוח !!!! או שאתה עיתונאי או ש"יש לך עורך ושיקולים" ואז אתה עוד כתב בשקל ותשעים שממלא שורות במילים.

במסגרת מסע הצלב שלו נגד הנהלת הקבוצה אחיך היקר איבד את הכיוון גם ( ובעיקר) המקצועי.

לאח שלך היה ביד את הסקופ הספורטיבי של השנה ( לפחות ) והוא מיסמס אותו בגלל אותה מלחמת קודש שלו.

הפרשנות של אחיך למאזן של מכבי הייתה במקרה הטוב התגלמות של חוסר הבנה חשבונאית וספורטיבית. האפשרות השניה מחייבת אותנו

להגיע קרוב מידי לציטוט של בימה"ש העליון שקבע "המגלה טפח ומסתיר טפחיים גרוע משקרן גמור" ובטח שלא הייתי רוצה לחשוב את זה על אחיך.

לי כאחד שמתבונן מהצד זה נראה כאילו אחיך מחוייב יותר למקור שמביא לו את המידע ( ועוד "שיקולים כמו שאמרת) מאשר לחובתו העיתונאית וחובתו ולקוראים.

אחרת קשה לי להסביר את ליקוי המאורות הזה.

ולמען הסר ספק

א. אני אוהב את אחיך ועד היום אני חושב שיש לו פוטנציאל להצליח

ב. אני האחרון שיגן על מר פדרמן ואם הגענו למצב שאחיך מביא אותי להגן על דיוויד..... וגו'.

ג. תן לי קרדיט שאני מכיר את התקשרות (לעומק) יום אחד יותר ממך ( ואחיך) אז באמת שלא כדאי לך להתחיל עם כל ההתנשאות הזאת.

"הצבר"

לפני הכל, תודה על ההצעה אבל אני לא חושב שיש לי מה להתנצל - הוא דיבר בצורה מלוכלכת ולא ראויה על אחי, פגע בכבודו ובכבוד המשפחה שלי ומשום כך השבתי כמו שהשבתי.

אני צנוע, אבל כשמדברים ככה על אח שלי אני לא יכול לשתוק.

ולנשוא המקצועי- אני בטוח שאתה, עם כל הכבוד אדון צבר לא יכול להגיד לי אם אני מזיין את המוח או לא, בהקשר של אח שלי. אני יושב לצד אחי יום יום ורואה אותו עושה את העבודה שלו בצורה הכי אמיתית שיש.

ועל זה שאתה מכיר את התקשורת יותר מאח שלי - אני בספק, אולי כי אחי עובד כבר בערך 3 שנים באתר וואלה ונחשב לאחד מכתבי הספורט הבכירים בארץ.. או אולי כי אחי הוציא דברים שאף אחד לפניו לא הצליח ועוד הרבה דברים שאין לי כרגע כח לכתוב אותם, ואתה כמדומני, לא.

ועם כל הכבוד, תדבר אלי גם בכבוד בבקשה בדיוק כמו שאני מדבר אליך("אל תזיין תמוח") לא חשוב מה פער הגילאים בינינו.

צברי זה קצת מצחיק שאתה אומר לבחור יותר קטן ממך ב20 שנה לפחות אל תזיין תמוח, כשהוא דווקא דיבר סבבה.

עכשיו בכלל אני לא מבין מה קורה לכם, אתם עונים לאח שלו אח שלו! למישהו כיף שמקללים ומשמיצים את המשפחה בגלל כתבה?

עכשיו גרינוולד לא בן אדם כאילו?

קצת תחשבו לפני שאתם מגיבים

צברי אני לא מבין איך אתה מצפה שבנאדם יגיב פה כשנכנסים באח שלו..

אם דוד לא היה נותן כבוד לאנשים פה, הוא היה מתבטא הרבה יותר גרוע אחרי כל מה שאמרו פה

על אח שלו, ולא משנה מה עושה עשה

צברי - אני באמת מעריך אותך, ולגבי הנושא הספציפי אני אפילו לא רוצה להיות אחד שמבין, אבל לא משנה מה הנושא בכלל - דוד הגן על אחיו, וזה מתקבל.

וגם המכבייה, שהראשון פה שיצא נגד אוהד, ואולי המבקר הכי גדול שלו בינתיים בנושא, מסכים בנוגע לכך. גם אם הוא היה תוקפני במילים שלו, טבעי שבן אדם יתרגש כשמדברים על אחיו.

בסה"כ הילד לא דיבר פה בצורה בוטה מדי. ובאותה מידה שבתור ילד בן 16 מובן שאחרים ירצו "להעמיד אותו במקום", גם תזכרו שהוא בסך הכל ילד בן 16. הוא לא כתב פה משהו שלדעתי עבר גבול. אני מסכים איתכם שזכותכם להעביר ביקורת על עיתונאי - אבל גם קחו בחשבון שלאחיו הקטן זה לא הכי נעים.

וככה אני מגיב שמטנפים את מכבי שלי בשיטתיות.הכל בסדר.דוד עשה את המעשה הנכון מבחינתו.

אגב - פה אחרים יגידו שאני יוצא הכי טמבל ונאיבי בעולם, אבל קיבלתי את הרושם שדוד הרגיש שהמכבייה דיבר בצורה מלוכלכת מדי על אחיו, ומצד שני קיבלתי גם את הרושם שהמכבייה מבין את דוד מבחינתו, ומבקר את אוהד על פעולותיו בתור עיתונאי אבל גם לא מתכוון להעליב את המשפחה או מה שדוד הרגיש.

ולכן אני אמנם לא מצפה שיגיעו לעמק השווה, אבל גם חשוב לי להסב את תשומת ליבם של שני הצדדים לעניין הזה, ושיהיה ברור שזה לא עניין אישי.

אני לא אשפוט פה את המכבייה על דבריו כי אני לשמחתי לא בקיא בנושא, אבל הייתי מצפה ממנו להגיד (והוא אמר את זה פחות או יותר, ייאמר לזכותו) שהביקורת שלו כלפי אוהד גרינוולד היא מקצועית בלבד.

ובמידה שההערה הזאת אכן אבוא, לא אשים את עצמי במקום דוד, אבל גם הייתי מצפה ממנו לקבל את זה, ואמנם מקובל שימשיך להגן על אחיו, אבל שיבין שיש מקום לביקורת כלפיו לעתים.

ומתוך היכרות (אמנם מאוד שטחית) עם שני הצדדים - אני בטוח ששניהם יסכימו עם מה שכתבתי, ובטוח ששניהם יסכימו לסגור את העניינים כמה שיותר בשלום.

בסה"כ כולנו פה בשביל מטרה אחת. אם אוהד לא בסדר, מובן שיספוג ביקורת, ומובן שדוד יגן עליו. אבל גם אלמנטרי מבחינתי שאנשים יבינו שדוד יגן עליו (כמו שהמכבייה הבין), ואני מצפה מדוד שלאחר אותה הבהרה יבין את אותם אנשים. להמשיך להגן על אחיו זה בסדר, אבל אני מאמין שהמצב האידיאלי לטובת כולנו זה שהמבקרים יבהירו שאין פה דבר אישי, ובתגובה דוד (שנפגע בצדק!) יקבל את זה ויענה רק בפן מקצועי, כל עוד המבקרים עודים כך.

לאף אחד לא כיף ונעים לשמוע ביקורות על קרובי משפחה, דוד. אתה לא הראשון ולא האחרון שקורא בבמות פומביות על קרובי משפחתו ונפגע מזה. מובן לגמרי, בייחוד במקרים שבהם הביקורת על אחיך היא אישית.

בתור אחד שמסתכל על זה מהצד, ובאמת לא רוצה לקחת צד, ברור לי שאתה תגן על אחיך מפני כל ביקורת שלא תבוא, מוצדקת או לא, ואילו המבקרים אותו כאן לא מונעים מאינטרס ולא יבקרו אותו אם אין סיבה לזה. ואם יש, כדאי גם להקשיב (שוב, כל עוד זה לא אישי ובשפה שמכבדת את עצמה).

אל תבין לא נכון, אני מסכים איתך שיש דרך להעביר ביקורת. אבל אל תשכח שכמו שעיתונאי מוציא לאור את חיי האנשים שהוא כותב עליהם וגורם לכך שהציבור ידון בהם ויבקר אותם - באותה מידה אותו עיתונאי לא יכול לבוא בטענות כשהוא נשפט וסופג ביקורת. הוא בסה"כ סופג בעצמו את מה שהוא - והרבה עיתונאים אחרים, כן? - גורם למפורסמים אחרים, ולכן זה בלתי אפשרי עבורו לצאת נגד היכולת לבקר אותו.

אתה כן יכול לומר "אבל רגע, יש דרך מכובדת יותר לעשות את הביקורת והדיון על זה", אבל זה גם מה שראשי מכבי אומרים על אחיך לא מעט פעמים.

וואי כמה הודעות ארוכות.

בנוגע לאוהד, יכול להיות שהכתבות שלו בסופו של דבר פוגעות בקבוצה.

אבל לנושא של הברמצווה, אני חושב שזה ביזיון מה שהקבוצה עושה.. מה שהיה פעם חינם וספונטני, היום עולה אלפי שקלים.

צריך להלחם בשטות הזאת

וואי כמה הודעות ארוכות.

בנוגע לאוהד, יכול להיות שהכתבות שלו בסופו של דבר פוגעות בקבוצה.

אבל לנושא של הברמצווה, אני חושב שזה ביזיון מה שהקבוצה עושה.. מה שהיה פעם חינם וספונטני, היום עולה אלפי שקלים.

צריך להלחם בשטות הזאת

כן ולא.

יש דברים שכן עולים כסף (החבילת מוצרים בחבילה הבסיסית וכרטיסים למשחק, והקרנה של קליפ על המסך בהיכל בחבילה הגדולה) אבל כמובן שאסור לעשוק יותר מדי. בלי לדעת יותר מדי על כל החבילה אני די בטוח שהיא לא שווה 600 שקל (ואני לא מדבר על החבילות הגדולות יותר)

צריך לקחת בחשבון שאף אחד לא עמד עם אקדח לרקה ואמר לאנשים לעשות את החבילת בר מצווה הזאת, ככה שבסופו של דבר אוהד נתן לזה פירסום, אם כי בנימה די שלילית יש לציין.

לכל מי שמעורב ברור שאפשר לעשות את החבילת בר מצווה הזאת ממש בזול (כרטיסים לליגה זה לא כ"כ קשה להשיג. אם באים מוקדם, או מחכים אחרי המשחק ואז השחקנים יחתמו ויצטלמו, ואפשר להיכנס לחנות ולקנות מוצרים)

צברי - אני באמת מעריך אותך, ולגבי הנושא הספציפי אני אפילו לא רוצה להיות אחד שמבין, אבל לא משנה מה הנושא בכלל - דוד הגן על אחיו, וזה מתקבל.

וגם המכבייה, שהראשון פה שיצא נגד אוהד, ואולי המבקר הכי גדול שלו בינתיים בנושא, מסכים בנוגע לכך. גם אם הוא היה תוקפני במילים שלו, טבעי שבן אדם יתרגש כשמדברים על אחיו.

בסה"כ הילד לא דיבר פה בצורה בוטה מדי. ובאותה מידה שבתור ילד בן 16 מובן שאחרים ירצו "להעמיד אותו במקום", גם תזכרו שהוא בסך הכל ילד בן 16. הוא לא כתב פה משהו שלדעתי עבר גבול. אני מסכים איתכם שזכותכם להעביר ביקורת על עיתונאי - אבל גם קחו בחשבון שלאחיו הקטן זה לא הכי נעים.

:thumbdown:

כן ולא.

יש דברים שכן עולים כסף (החבילת מוצרים בחבילה הבסיסית וכרטיסים למשחק, והקרנה של קליפ על המסך בהיכל בחבילה הגדולה) אבל כמובן שאסור לעשוק יותר מדי. בלי לדעת יותר מדי על כל החבילה אני די בטוח שהיא לא שווה 600 שקל (ואני לא מדבר על החבילות הגדולות יותר)

צריך לקחת בחשבון שאף אחד לא עמד עם אקדח לרקה ואמר לאנשים לעשות את החבילת בר מצווה הזאת, ככה שבסופו של דבר אוהד נתן לזה פירסום, אם כי בנימה די שלילית יש לציין.

לכל מי שמעורב ברור שאפשר לעשות את החבילת בר מצווה הזאת ממש בזול (כרטיסים לליגה זה לא כ"כ קשה להשיג. אם באים מוקדם, או מחכים אחרי המשחק ואז השחקנים יחתמו ויצטלמו, ואפשר להיכנס לחנות ולקנות מוצרים)

חולק עליך.

קום כל, שנבין כולנו על מה מדברים:

http://www.maccabifans.co.il/News.Asp?ID=8542&y=2010

אין לי שום בעיה עם זה שלוקחים כסף על חבילה 2+3 שבכתבה הנ"ל.

כן מפריע לי כאוהד, שמשפחה של ילד בן 13 שמגיע לאימון צריכה לשלם מאות שקלים כדי להצטלם עם השחקנים.

אני מבין את הצורך של מכבי בהשגת כספים על מנת לתחזק את עצמה ולכן אני מקבל את סעיפים 2 ו-3, שגם אשמח אם יהיו בקבוצת הכדורגל.

זאת דוגמא לאיך בין היתר בונים קבוצה דרך קהל.

אבל לקחת מאות שקלים על צילומים באימון?

לדעתי זה לא נכון, וזה מרחיק אוהדים שידם אינה משגת מהקבוצה.

עיתונאות בארץ זה להתלכלך ולהתעסק ברפש ומיץ של זבל, מי שלוקח על עצמו את התפקיד צריך לדעת להתמודד עם הביקורות.

אני מאוד מעריך את אוהד כבן אדם ולא מכיר אותו כעיתונאי (מהסיבה שכבר המון זמן אני משתדל להתעלם מהדבר התמוהה שנקרא תקשורת ספורט בארץ).