Jump to content

בזמן שכולנו מדברים כאן כדי לזכור...

c.a.b.j

Recommended Posts

מה אתה אומר יש לך חדשות בשבילך אנחנו חיים פה בגלל עצמנו ולא בגלל ארצות הברית ארצות הברית לא שפכו פה דם...נכון הם עזרו לנו בנשק וכלכלית אבל הם קיבלו בחזרה טכנולוגיה צבאית הכי מפותחת בעולם....

האמריקאים לא סתם שופכים כסף....תראה עכשיו איך הם מתקפלים מול איראן ומול קוריאה...

ולגבי הפינוים כל המדינה הזאת זה זבל אחד גדול כל אחד דואג לכסא שלו.

בהחלט.

עם כל הכבוד לחשיבות של ארה"ב בקיום שלנו (שאין מילים כדי לתאר אותה),

בשורה התחתונה אנחנו עדיין מדינה ריבונית ולא זונה של אף אחד.

עצוב שאנשים פה שכחו את זה.

להיות עם חופשי בארצנו?

אם כבר אנחנו נספחים של ארה"ב שיקראו לנו אמריקה הקטנה במקום ישראל ויתקצבו אותנו מהממשל האמריקאי וכנ"ל הפוליקאים והצבא וסגרנו עדיין..

אבל הבעיה היא שאתה צבוע ואתה מדבר רק על המנחלים היהודים ולא על הערבים

לפי דבריך בנאדם זר שלא חי במדינה הזאת יכול לחשוב לרגע שהבדואים שחיים בנגב,חיים שם בשגשוג ופשוט עושקים את המדינה.

רק שזה ממש לא נכון,ממשלת ישראל מרצון מעדיפה להדחיק את מה שקורה שם אנשים חיים שם בלי מים, בלי חשמל, בלי כבישים, בלי תברואה ובלי פרנסה,למדינה הכי נוח שהמצב ישאר ככה,מבחינתם הם היו רוצים שיעתיקו את המגורים שלהם לצפון תל אביב,אבל המדינה מעדיפה לייש אותם רחוק מהעין,אז על איזה צביעות אתה מדבר? ומה הקשר בכלל בינהם לבין המתנחלים,שאותם צריכים לפנות מהסיבות שכתבתי לך.

נו איפה השמאלני הראשון שיבוא ויגיד זאת בנייה לא חוקית? אני רק מחכה לתגובה כזאת.

חצי מהבתים של הערבושים הבני זונות ימח שמו של מוחמד הטיפוס איכס הזה הם בנייה לא חוקית,יאלה תפנו גם אותם,מדינה של שרמוטות כלבות של ארה"ב.

לא חוקי זה רק בניה של יהודים

הערבים בכלל לא מכירים את הטפסים של הבקשה לאישור בניה.

"הצבר"

לפי דבריך בנאדם זר שלא חי במדינה הזאת יכול לחשוב לרגע שהבדואים שחיים בנגב,חיים שם בשגשוג ופשוט עושקים את המדינה.

רק שזה ממש לא נכון,ממשלת ישראל מרצון מעדיפה להדחיק את מה שקורה שם אנשים חיים שם בלי מים, בלי חשמל, בלי כבישים, בלי תברואה ובלי פרנסה,למדינה הכי נוח שהמצב ישאר ככה,מבחינתם הם היו רוצים שיעתיקו את המגורים שלהם לצפון תל אביב,אבל המדינה מעדיפה לייש אותם רחוק מהעין,אז על איזה צביעות אתה מדבר? ומה הקשר בכלל בינהם לבין המתנחלים,שאותם צריכים לפנות מהסיבות שכתבתי לך.

נכון צודק 100%

המדינה מעדיפה שהם יבנו בצורה לא חוקית על אדמות מדינה

בלי לשם מיסים בלי לשלם ארנונה בלי לשלם הטלי בניה.

ואח"כ גם יצטרכו לבנות להם הכל.

כשאני קורא את הדברים שלכם אני שמח שלגבלס לא היה יועץ יהודי.

"הצבר"

אה וואלה? שיעופו מפה אז. לערבים זה בסדר להשריץ פה ילדים ולאכול חינם ויהודים שבנו בתים ומשלמים מיסים אותם צריך לפנות?

אל תגיד לי נוח למדינה, למדינה היה נוח אם הם לא היו פה. גם אוכלים חינם, גם גונבים ומה לא אבל למדינה זה נוח נכון?

וואלה במקום שהם תופסים אפשר יופי להקים בתים חוקיים.

תמשיכו להתקשקש על מאחזים ועל בן גוריון. מישהו פה קרא פעם משהו שבן גוריון כתב?

"מולדת אינה ניתנת ואינה ניטלת במתנה, אינה נקנית בזכויות וחוזים פוליטיים, אינה נרכשת בזהב ואינה נכבשת בכוח האגרוף, אלא נבנית בזיעת אפיים.

מולדת - זוהי יצירה היסטורית ומפעל קולקטיבי של עם, פרי עבודתו הגופנית, הרוחנית והמוסרית במשך דורות.

אם יש לעם הזכות להגיד: "זוהי ארצי מולדתי" - אין זאת אלא מפני שהעם יצר את ארצו. האדמה היא מתנת הטבע, ואין האדם בורא את החומר יש מאין.

...האדם אינו אלא מכשיר בעבודת ידו ומוחו את חומרי הטבע וכוחותיו לתשמישו ולהנאתו...

העבודה - הכשרת הקרקע והפרייתה, סלילת דרכים... חישוף גנזים ואוצרות טבעיים, בניית חרושת וכדומה - זוהי יצירת מולדת.

... ארץ ישראל תהיה שלנו לא כשהתורכים, האנגלים או ועידת השלום הבאה יסכימו לזה ויבואו על החתום באמנה דיפלומטית - אלא כשאנו, היהודים נבנה אותה...

ארץ ישראל תהיה שלנו כשרוב עובדיה ושומריה יהיו משלנו."

דוד בן גוריון, "מתן הארץ", 1917 [ההדגשות שלי]

כמו לפני 70 שנה - השמאל התעסק באנשים, וביצירת מקום ומרחב לקיום של אנשים בזמן שהימין הרוויזיוניסטי התעסק בהצהרות ודרישות דיפלומטיות מנופחות וריקות בנוגע לגבולות הפיקטיביים שציירו המעצמות על מפת המזרח התיכון.

גם היום - הימין המתנחלי עסוק במשחק בישובים פיקטיביים (השמאל עשה את זה מול השלטון הזר של המנדט הבריטי, והיישובים עדיין עומדים. הימין עושה את זה נגד ממשלת ישראל, כלומר נגד הגוף שמייצג את השלטון הריבוני של העם היהודי בארצו, ולהערכתי בודדים הישובים שישארו עומדים, בוודאי שלא בריבונות ישראלית) ובניסיונות להשיג "שליטה" של 250,000 איש על כ 2,000,000 מיליון איש (כל דיבור על שליטה באוכלוסיה או בשטח ביחס מספרי שכזה הוא אבסורד). ה"שמאל" עוסק גם הוא בגבול, כלומר במאבק צודק אך חסר תכלית לגבי המקום שבו תעבור או לא תעבור גדר הגבול בין ישראל לפלסטין.

השמאל האמיתי עוסק באנשים - כלומר בשאלות הבנאליות של תנאי העבודה שלהם, הדיור שלהם, הבריאות שלהם, החינוך שלהם וכו', כל מה שמאפשר ליצור קיום אמיתי ולא הצהרה פוליטית. אפילו ז'בוטינסקי הכיר בחובה להתעסק בזה (לא שיהיה לו משהו שמזכיר תוכנית ריאלית כיצד לבצע את זה, אבל זה כבר סיפור אחר.)

דרך אגב, אם כבר בזמן שאנחנו מדברים - כמה אנשים כאן קראו את הידיעה היום על החלפת האדמות בין הקק"ל למנהל מקרקעי ישראל?

הגוף שהוקם ב1905 במטרה לשיג אדמות לעם ישראל ולנהל אותן החליף 50,000 דונם של אדמה יקרה במרכז תמורת שטחים גדולים של אדמות בנגב ובגליל. עד כאן הכל כביכול הגיוני, פרט לכך שלקק"ל אסור בהגדרה למכור אדמות, ולכן כל מה שהיא מנהלת מוחכר ונשאר בניהול העם היהודי, ולעומת זאת מנהלי מקרקעי ישראל נמצא על הדרך המהירה מאוד ל"רפורמה" (והחלפת הקרקעות הזאת היא חלק בלתי נפרד מההכנות לרפורמה הזאת) שמשמעותה הזניחה היא צמצום אפשרי של "מפלצת" הבירוקרטיה האיומה, ומשמעותה האמיתית היא מעבר למכירת אדמות מדינה לבעלות פרטית, מה שאומר שבסופו של דבר, שמי שינהל את האדמות לא יהיה הציבור באמצעות המדינה, אלא אנשים פרטיים שיכולים לעשות בה כמעט כל דבר לפי שיקול של רווח אישי, כולל, דרך אגב, למכור אותה ל...

איפה שומרי חומות היהדות שיזכירו לנו ש"הארץ לא תמכר לצמיתות"?

אני מקווה שאספיק לפתוח לזוועה הזאת נושא נפרד ביום יומיים הקרובים (לפני אימון המילואים הבהל"ט), כי הרפורמה האנטי-ציונית הזאת שווה גם הרבה יותר מזה. אבל אין ספק שההצגה התקשורתית של פירוק 2 אוהלים בבוקר כדי שיקימו אותם בערב צריכה להעסיק אותנו יותר. תראו על מה אתם מבזבזים את הזמן...

לא מעניין אותי אם הם חיים בווילה בגודל של חצי תל אביב ולא מעניין אותי אם הם גרים במערה או אוהל מעפן,כמו שיודעים לפנות יהודים שנמצאים על אדמות של ערבים והם נמצאים שם בניגוד לחוק אז באותה נשימה צריך לעשות אותו דבר עם הבדואים בנגב ועם הערבים בוואדי ערא שבונים וילות בבניה לא חוקית

כנל עם ערביי מזרחי ירושלים.

ואללה צודק אחי,ממשלת ישראל מרצון רוצה להדחיק את העובדה שהבדואים משתלטים על הנגב,שהערבים כבר כבשו את הגליל.

כמו שמישהו אמר,למדינה היה הכי נוח אם הם לא היו פה

שטיות.

בעבר אולי לא היה להם חשמל מים וכו'

אבל היום לצד כל אוהל יש וילה, שבתוך הוילה יש מים וחשמל, ואוטו שכונה ליד הוילה.

אנחנו חיים בשנת 2009, זמנים משתנים וכך גם האנשים, או לצורך העניין הזה הבדואים.

הם עובדים בין אם זה עבודה חוקית לבין אם זה לא, אל תדאג להם.

אתה בתור איש שמאל תמיד דורש שיויון לא? מדוע עכשיו אתה לא דורש את זה? למה לא לפנות בתים שנבנו באופן לא חוקי ללא דת גזע ומין?

הרי אם היה למדינה את הכוח לפנות את גוש קטיף ואת ימית, אין סיבה שלא יהיה להם את הכוח לפנות אנשים שבנו בתים בלתי חוקיים במזרח ירושלים או בנגב.

אבל המדינה שלך בוחרת לפעול ללא שיוין שאתם השמאל, יודעים להשתמש במילה הזו כשנוח לכם, ולהרוס את עצמה מהיסוד, ואולי לגרום למלחמת אחים בעתיד הלא רחוק.

הם מעדיפים לפנות מאחזים של יהודים שבנו את הבתים שלהם באדמת הקודש, באדמה של היהודים, ולא מתעסקים יותר מידי בבתים של ערבים שבנו באופן לא חוקי, ולמה? כי זה יותר קל להם.

יותר קל להם להציג את המתנחלים באופן רע, קיצוני ולא חוקי ולהעיף אותם משם. הם מפחדים להעיף את הערבים בגלל הזעקה שתקום מהשמאל , בגלל שארצות הברית תבלבל את המוח, בגלל שסוריה לבנון מצריים ירדן יקומו ויגידו, תראו מה הציונים עושים לאזרחים פשוטים.

אבל העיקר אתם זועקים לשיויון הא?

אבל היום לצד כל אוהל יש וילה, שבתוך הוילה יש מים וחשמל, ואוטו שכונה ליד הוילה.

אנחנו חיים בשנת 2009, זמנים משתנים וכך גם האנשים, או לצורך העניין הזה הבדואים.

נסעת לאחרונה דרומית מבאר שבע שאתה כותב את ערימת החרטוטים האלה?

המשוואה פשוטה מאוד- הם עניים בצורה מחרידה. הממשלה לא יכולה לבוא ולהגיד להם "מחר כולכם מתפנים מפה כי בניתם את הפחון בצורה לא חוקית" מהסיבה הפשוטה שאחרי זה הממשלה תצטרך להגיד להם "אוקיי, אנחנו מעבירים אתכם למקום כזה וכזה" ושם הממשלה כבר מחוייבת לתת להם תנאים. ואל תשכח שאלה אנשים שאין להם כסף לשלם על כלום. אם תגיד להם שהם חייבים להוציא אישורי בניה (זה עולה כסף) לא יהיה להם מאיפה לעשות את זה. בקושי לקרוא ולכתוב הם יודעים. אז מה עושים במקום? נותנים להם את השממה במדבר שזאת קרקע שגם ככה אין לה ערך ואף אחד לא חשב על לשים שם משהו, ומעלימים עין. אל תשכח שחלק גדול מהבדואים האלה גם עושים צבא והם אזרחים במדינה שלך. אמנם מיעוט אבל הם אזרחים שתורמים את חלקם למדינה שלא כמו הערבים לכן מגיעות להן זכויות (שהם לא מקבלים).

ושלא יהיה ספק- אני מדבר רק על הבדואים, לא על הערבים בוואדי ערה ובמזרח ירושלים.

נסעת לאחרונה דרומית מבאר שבע שאתה כותב את ערימת החרטוטים האלה?

המשוואה פשוטה מאוד- הם עניים בצורה מחרידה. הממשלה לא יכולה לבוא ולהגיד להם "מחר כולכם מתפנים מפה כי בניתם את הפחון בצורה לא חוקית" מהסיבה הפשוטה שאחרי זה הממשלה תצטרך להגיד להם "אוקיי, אנחנו מעבירים אתכם למקום כזה וכזה" ושם הממשלה כבר מחוייבת לתת להם תנאים. ואל תשכח שאלה אנשים שאין להם כסף לשלם על כלום. אם תגיד להם שהם חייבים להוציא אישורי בניה (זה עולה כסף) לא יהיה להם מאיפה לעשות את זה. בקושי לקרוא ולכתוב הם יודעים. אז מה עושים במקום? נותנים להם את השממה במדבר שזאת קרקע שגם ככה אין לה ערך ואף אחד לא חשב על לשים שם משהו, ומעלימים עין. אל תשכח שחלק גדול מהבדואים האלה גם עושים צבא והם אזרחים במדינה שלך. אמנם מיעוט אבל הם אזרחים שתורמים את חלקם למדינה שלא כמו הערבים לכן מגיעות להן זכויות (שהם לא מקבלים).

ושלא יהיה ספק- אני מדבר רק על הבדואים, לא על הערבים בוואדי ערה ובמזרח ירושלים.

כן.

ככה זה שאבא שלך עובד בדרום ויש לו גם לקוחות בדואים.

היום, בשנת 2009, להרבה מאוד בדואים יש וילה לצד האוהל שלהם.

כן.

ככה זה שאבא שלך עובד בדרום ויש לו גם לקוחות בדואים.

היום, בשנת 2009, להרבה מאוד בדואים יש וילה לצד האוהל שלהם.

זה שתעשה קו על המילים שלי לא יהפוך אותך לצודק

לחשוב שהבדואים בנגב עשירים או אפילו קרובים להכנסה ממוצעת זה להיות וואחד מפגר. כמעט כמו להגיד ש"אני שונא את כל הערבים" זאת לא גזענות, אבל רק כמעט.

תעשה סיבוב ברהט או בלקיה ואחרי זה תחזור לפה ונראה מה תגיד

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7%95%...%A5:Rahat02.JPG

לחשוב שהבדואים בנגב עשירים או אפילו קרובים להכנסה ממוצעת זה להיות וואחד מפגר. כמעט כמו להגיד ש"אני שונא את כל הערבים" זאת לא גזענות, אבל רק כמעט.

ממש כואב הלב

שילכו לאחים שלהם בוואדי ערא יש מקום לכל החמולה בווילה אל תדאג

ברגע שראיתי את המשפט הראשון, כל השאר לא באמת עניין אותי.

אני מטייל לי בדרום הרבה יותר ממה שאתה חושב, ותאמין לי, לא חסר להם כסף.

יש משפחות עניות בכל מקום, אבל כיום הרבה מאוד מאותם בדואים בדרום הגיעו למעמד ממוצע.

את הויכוח לגבי "אני שונא את כל הערבים" אפשר להמשיך בפרטי, באמת שאין לי כוח שהנושא הזה יגלוש לשם כרגע. אבל יש לי מה להגיד על זה, אם אתה באמת מעוניין אני אשמח להמשיך את זה מחר במסנגר או בפרטי.

אני לא אמשיך בדיון בנתיים, אני הולך לישון, מחר צבא, כל הזין.

אני יכול להבטיח לך דבר אחד, אני מעולם לא נקרע על אף הבחילה שאני מקבל מלעשות פטרול בהתנחלות זאת או אחרת אבל אני מקבל את זה כי אני חי במדינה דמוקרטית.

אם אהבת המדינה עומדת לנגד עיניהם מן הראוי שיעמדו ראשונים עם המדים ולא ייקרעו (עם כל הכאב, שתתפלא , אני באמת מבין אותו גם אם לא מסכים אליו)

מעניין אם ח"ו היית צריך לגרש את המשפחה שלה מהבית שלה גם היית מדבר ככה.

יש דין ויש דיין, הצבא הוא אמצעי, הוא לא העיקר.

תרשה לי לשאול.

אולי לעובדה שאוכלוסיה הבדואית בנגב היא בעלת הריבוי הטבעי הכי גדול בעולם יש איזה חלק (אפילו קטן) במצב ?

"הצבר"

למה זה אמור לעניין לנו תביצה?

השריצו ילדים כמו נמלים ועכשיו אין להם כסף לבתים חוקיים? שיעברו ללפלנד מצידי.

אתה חושב שאנשים שאומרים שצריך לפנות ההתנחלוית עושים את זה בגלל הכיף האישי שלהם?,או בגלל איזה אהבה לערבים?

אתה צריך להבין שיש אילוצים בחיים,לא הכל הולך כמו שאתה רוצה,זה היה ברור שלא נוכל להמשיך עם הבלוף הזה שנקרא "ההתנחליות".

ע"פ החוק הבינלאומי ,ע"פ החלטת האו"ם,ועכשיו גם הלחץ האמריקאי,אנחנו מחויבים לצאת המשטחים האלה.

לכן אין שום קשר לרצון האישי שלי או שלך,כל עוד אתה חפץ לקבל לגיטימציה לקיומה המדינה הזאת כמו שהיא כיום,אנחנו חייבים לצאת משם,ולחתור לרעיון של שתי מדינות לשני עמים.

זה הפתרון היחיד שעומד בפנינו כרגע ,זה לא עניין של דעה,אלו הם העובדות,אם יש לך פתרון אחר תתקשר לביבי,כי לא נראה לי שיש לו מושג מה הוא הולך לעשות ה"ליצן" הזה.

ע"פ הלוק הבינלאומי אין שום עילה לפינוי ה"התנחלויות" בחברון

שלא נדבר על זה שלעתים יש צידוק ואפילו הכרח להפעיל כיבוש לאחר מלחמה

נכון צודק 100%

המדינה מעדיפה שהם יבנו בצורה לא חוקית על אדמות מדינה

בלי לשם מיסים בלי לשלם ארנונה בלי לשלם הטלי בניה.

ואח"כ גם יצטרכו לבנות להם הכל.

כשאני קורא את הדברים שלכם אני שמח שלגבלס לא היה יועץ יהודי.

"הצבר"

זה מה שנקרא להיות דמגוג(ההודעה של קינג רובן)

עזוב צברי להתווכח עם שמאלני זה כמו להתווכח עם בלנדר,תמיד ינסה לערבב אותך ולקנות אותך במילים יפות.

העיקר לצעוק שיווין בכל מקום,אבל שזה מגיע לערבים?

חס ולשלום,הם הרי מסכנים וכבושים,להם מותר לבנות איפה שבא להם וכמה שבא להם,אין לה כסף הם מסכנים כבר אמרנו?

שמאל קקמייקה זה מה שיש לנו,בדיוק כמו הימין הקקמייקה.

זה היה ברור שאמבמבה יעלה לנשיאות ארה"ב, הוא יחפש להתנער מהתמיכה המוחלטת בנו ולהמשיך להתרכז רק באינטרסים האמריקאים, שחלקם הוא השגת נפט בליקוק אין סופי.

בהחלט.

עם כל הכבוד לחשיבות של ארה"ב בקיום שלנו (שאין מילים כדי לתאר אותה),

בשורה התחתונה אנחנו עדיין מדינה ריבונית ולא זונה של אף אחד.

עצוב שאנשים פה שכחו את זה.

להיות עם חופשי בארצנו?

אם כבר אנחנו נספחים של ארה"ב שיקראו לנו אמריקה הקטנה במקום ישראל ויתקצבו אותנו מהממשל האמריקאי וכנ"ל הפוליקאים והצבא וסגרנו עדיין..

תכירו בזה, אנחנו שבוים בידיהם.

הם נותנים את הכסף ואנחנו שבי אחריהם.

עכשיו צריך איזה תפילה קטנה שתחזיר את השפיות הנשיאית האמריקאית ולא את חוסיין.

תכירו בזה, אנחנו שבוים בידיהם.

הם נותנים את הכסף ואנחנו שבי אחריהם.

עכשיו צריך איזה תפילה קטנה שתחזיר את השפיות הנשיאית האמריקאית ולא את חוסיין.

העיקר היהודים באמריקה הצביעו לו