Jump to content

נהג חדש-שאלה

דוידי

Recommended Posts

אם אני נהג חדש וצריך מלווה ונסעתי בלי ועצרה אותי משטרה..

מה הקנס? אם אני יקבל שלילה צריך לעשות עוד פעם טסט?

עזרה דחוף..

אני מכיר מישהו שנסע בלי מלווה שבוע לפני תום המועד, האהבל שכח להדליק אורות, תפסה אותו משטרה, ורק בגיל 22 הוא יכול לעשות תיאוריה חדשה וטסט חדש.

* היום הוא בן 17.

אני מכיר מישהו שנסע בלי מלווה שבוע לפני תום המועד, האהבל שכח להדליק אורות, תפסה אותו משטרה, ורק בגיל 22 הוא יכול לעשות תיאוריה חדשה וטסט חדש.

* היום הוא בן 17.

אם הוא לא דרס מישהו תוך כדי שברח מהמשטרה לפני שנתפס אז הוא הנפיץ לך...

* אולי זה השתנה בזמן האחרון, אבל לדעתי זה מוגזם וזה יגרום לאנשים לנסוע בשלילה.

אם הוא לא דרס מישהו תוך כדי שברח מהמשטרה לפני שנתפס אז הוא הנפיץ לך...

* אולי זה השתנה בזמן האחרון, אבל לדעתי זה מוגזם וזה יגרום לאנשים לנסוע בשלילה.

איזה אינטרס יש לו ?

ההוראה בחוק בדבר נהיגה ללא מלווה נכללת בתוספת הראשונה לפקודת התעבורה. המשמעות בית המשפט יגזור בעבירה זו 3 חודשי פסילה לפחות . וכן לא יחודש רשיונו של הנהג שניתפס , אלא לאחר שעבר בחינות מחדש.

קצין משטרה רשאי לקחת את רשיון הנהיגה במקום לחודש ימים אם ניתפסים ללא נהג חונך.

היות שמדובר בעבירה חמורה, הוחלט שהעונש על עבירה זו לא יהיה קנס כספי אלא הזמנה לדין, בפני בית משפט לתעבורה. העונש המרבי הוא פסילה מלהחזיק רישיון נהיגה בפועל לכל תקופה שיקבע בית המשפט (אף לצמיתות), מאסר בפועל לשנתיים, וקנס כספי.

עונשים אלה יכול שיוטלו אחד מהם, חלקם או כולם.

הכנסת אישרה: החרמת וגרירת כלי-רכב

של נהגים שעברו עבירות תנועה חמורות

על-פי הצעת החוק, יוחרם רכבם של העבריינים למשך 60 עד 120 יום; ח"כ גלעד ארדן מגיש הצעת החוק: החוק יגרום לנהגים להבין שכלי רכבם הוא כלי נשק

פה אחד אישרה (יום ד´, 10.11.04) הכנסת את הצעת החוק שהגיש ח"כ גלעד ארדן המאפשרת להחרים רכבם של נהגים עבריינים שעברו עבירות תנועה חמורות. על-פי הצעת החוק, הרכב יוחרם למשך 60 עד 120 יום.

הצעת החוק קובעת עוד, כי בגין עבירות מסוימות כמו נהיגה בשכרות, נהג צעיר שנהג ללא מלווה, נהיגה בעת פסילה ועוד, יוכל קצין המשטרה להחרים את רכבו של הנהג העבריין ולהורות על גרירתו למחסן איחסון. הוצאת השינוע ואחסנת הרכב יושתו על הנהג העבריין.

ח"כ ארדן, מגיש הצעת החוק ויו"ר הוועדה למאבק בתאונות הדרכים אומר בתגובה, "זוהי הצעת חוק מהפכנית שתגרום סוף סוף לנהגים להבין שרכבם הוא כלי נשק וכי יש על בעל הרכב אחריות לוודא גם למי הוא מאפשר לנהוג ברכבו. אין ספק שהצעת החוק תגרום להורים להקפיד היטב על אופן הנהיגה של ילדיהם ותהווה גורם מרתיע שיציל חיים רבים