Jump to content

חברינו ליציע, סמל ראשון ירון פיקהולץ זכרונו לברכה

Recommended Posts

• 2 years later...

בוגר תיכון חדש רמת גן..

נפל ב29.11.2001 בן 21 במותו...

נהרג למרגלות המסגד בבקה אל שארקייה בשעה שניסה להציב מחסומים למניעת חדירת רכבים לשטח הירוק..

רק אני יזכיר שירון פיקהולץ היה אוהד של מכבי תל אביב.

יהי זכרו ברוך!

הוא היה מנוי לשער 11

המשפחה שלו גם צהובה והולכת למשחקים לפי מה שאני זוכר

בזמנו הייתי אצלו בבית ביום הזכרון לפני כמה שנים

באמת היה בנאדם איכותי עם משפחה טובה

יהי זכרו ברוך

הוא היה מנוי לשער 11

המשפחה שלו גם צהובה והולכת למשחקים לפי מה שאני זוכר

בזמנו הייתי אצלו בבית ביום הזכרון לפני כמה שנים

באמת היה בנאדם איכותי עם משפחה טובה

יהי זכרו ברוך

כן לירן משפחה מרגשת ביותר יצא לי לדבר איתם פעם פעמיים...

היה לו טקס במשחק נגד הפועל באר שבע בבלומפילד ב2001 אם יש כאלה שזוכרים

• מנהלים ראשיים

אחרי ביקור בבית המשפחה ביוני2003:

ירון נולד ברמת גן, והיה הבן הבכור במשפחה. הוא נולד ב-ב' באדר בבית החולים הקריה בת''א.

למד בביה''ס יסודי בן גוריון בעיר, ואח'כ המשיך את לימודיו במגמת אומנות בביה''ס ''תיכון חדש'' ברמת גן.

שנות התיכון זכורות לכולנו כשנים היפות ביותר בחייו, בהן הוא פרח והצליח בכל שר עשה:

הוא היה יו''ר מועצת התלמידים, עורך העיתון, מעורב בכל הפעילות החברתית בביה''ס ובמיוחד במסיבות. ירון היה מקבול מבחינה חברתית והיה בכל עת מוקף בחברים ובחברות. ירון היה ילד של צחוק ונשמה, שידע לבלות ולהנות מכל דבר ובכל מקום, וחיוכו שובה הלב לא מש מפניו.

את הקשר למכבי ת''א ובכדורגל בכלל, החל ירון יחסית בגיל מאוחר.

בגיל 10 לאחר מות סבו שהיה ''חולה על כדורגל'', התחיל ירון להתעניין בכדורגל וישר נדלק על מכבי ת''א.

ירון גר בסביבה עם הרבה אוהדי מכבי וגם בבית ספר רבים היו כאלה, הוא גר קרוב לאיצטדיון ר''ג והיה הולך למשחקים באופן לא קבוע.

בשביעית ובשמינית היה לו כבר מנוי לשער 11 בבלומפילד, עד שהלך לצבא, וגם אז היה ממשיך וקונה כרטיסים, כשהיה מגיע לבית. ולא פיספס שום הזדמנות.

הוא ויתר על הרבה דברים בשביל מכבי.

היה מסדר את היציאות מהצבא לפי משחקי בית ומתי שלא היו משחקים הוא היה הולך לאימונים בקריית שלום, כמו שעשה בתקופת הבית ספר.

יש לו אינספור צעיפים, חולצות וכובעים של מכבי בחדר, והם נותרו שם עד היום במקומם.

גם כשהיה בצבא התקשר להתעדכן כל הזמן בתוצאות והיה עוקב אחרי הקבוצה ברדיו.

הוריו מספרים שעונת הדאבל ב-96' הייתה העונה הכי מאושרת שזכה לראות.

אחרי כל משחק בבלומפילד הוא וחבריו היו לאכול במסעדות הסמוכות לאיצטדיון.

ירון רכש הרבה חברים בזכות האהדה למכבי ת''א.

ביולי 1999 ירון התגייס לצה''ל חדור מוטיבציה לשרת את המדינה כמיטב יכולתו. הוא שובץץ להנדסה קרבית, ועם סיום הטירונות נשלח לקורס חובשים קרביים, אותו סיים בהצלחה.

הפעילות הראשונה שלו כחובש קרבי הייתה, כשירד עם הגדוד לקו ברפיח. עם סיום הקו ירון יצא לקורס מ''כים, ושובץ כמדריך טירונים. את הטירונים שעליהם פיקד ירון, הוא ליווה לאורך מסלול הטירונות, באימון ובקו. הוא הקדיש את כל זמנו הפנוי בדאגה לחיילו - לבקר את החולים, לתמוך בחלשים, ולחזק את הטובים.

ביום ט''ו בכסלו תשס'ב, שהוא 29.11.2001[כ''ט בנובמבר] בבקע אל שרקייה נגדע פתיל חייו של ירון, השעה שפיקד על מחסום פתע, שנועד למנוע כניסת מחבלים מפגעים לתחומי הקו הירוק - מחבלים שניסו לחדור לתחומי הקו הירוק פרצו את המחסום ברכב ישראלי, וירון בירון.

ירון נטמן בבית הקברות הצבאי בקריית שאול והוא בן 20 שנה ותשעה חודשים בלבד.

הוריו מספרים, שבכל שבוע כל המשפחה עולה לקבר, ותמיד דואגים לקנות פרחים צהובים.

בשנה שעברה בחודש ינואר הקדישה אגודת מכבי ת''א את משחקה מול הפועל ב''ש[1-0 למכבי] לזכרו של ירון.

המשפחה קיבלה מגן הוקרה משחקני הקבוצה והתרגשה מאוד.

כבר עברה שנה וחצי מאז האסון, ועדיין נמצאים בקשר עם המשפחה אנשים רבים שהיו בצבא עם ירון.

המ''פ שלו מקפיד לבקר. המג''ד הישן שלו מתקשר כל הזמן, והמשפחה בקשר עם המג''ד החדש של הגדוד, שבכלל לא הכיר את ירון.

ההורים של ירון מרגישים גאווה בו ובחינוך שנתנו לו לאהבת מולדת, ומבחינתם, אם היה להם בן נוסף, היו נותנים לו את אותו חינוך, ומעדיפים שישרת את המדינה בצורה הכי טובה שאפשר.

מכביסט, ילד ישראלי, מלח הארץ, גיבור ישראל.

לא נשכח אותך.

יהי זכרו ברוך.

כמידי שנה בנושא לזכרו אני נזכר בסרט שעשו לזיכרו בבית הספר שלנו, בפינה לזכרו, בכאב המשותף וליבי נקרע.

יהי זכרו ברוך.

היינו אצלו בבית, נכנסנו לחדר, ישבנו מול ההורים, חזרתי מותש נפשית, לדעת שכל צעד וכל רגע בחיי המשפחה הזאת הוא זכרון, ומשהו חבוי שרוצה לצאת החוצה מההדחקה הלכאורה.

הביקור בבית משפחת פיקהולץ היה לאחר שפתחנו את האתר ורצינו ביום הזכרון להביא סיפור שקשור למכבי

היינו וספגנו את התחושה הזאת של שכול, של התמודדות יומיומית בשגרת החיים שאחרי האובדן.

אני זוכר שרשמנו הכל, ורצינו תמונה, עוד באותו הלילה עמוס האב, נסע לעבודתו ושלח לנו תמונות לאימייל.

ירון אהב את מכבי והחדר שלו היה מעוטר בתמונה של אבי נימני בחולצת המשבצות המפורסמת.

המשפחה גרה ביוסף הגלילי 14 ר"ג, כמדומני, אם יש מישהו שרוצה לארגן ביקור ולהביא להם קצת דברים שקשורים למכבי של היום כולל די וי די , שיהיה איתי בקשר

היה במגמה שלי בשנה שאני הייתי בט' הוא כבר נהרג

באמת אומרים בן אדם איכותי ברמות היה אמור להגיע רחוק מאוד!

נשארו כמה ציורים שלו על הקיר במגמה כואב הלב לראות דברים שהוא צייר 5 שנים אחורה והוא כבר לא איתנו

יהי זכרו ברוך

• 11 months later...

כבר 8 שנים בלעדיו..היה אוהד מושבע ושרוף של מכבי תל אביב, תלמיד מחונן והשתתף בכל הפעילויות הבית ספריות.

יהי זכרו ברוך.

ת.נ.צ.ב.ה

• 2 years later...

לפני כמה דקות דברנו עם עמוס, אבא של ירון ז"ל.

כולנו מחבקים את המשפחה, וחשוב לנו שהם ידעו ששנה אחר שנה הזכרון של ירון עולה פה.

ילדים שהתחילו רק לאהוד את מכבי ב2001 ומתגייסים היום לצבא וקוראים פה לוקחים את הסיפור של ירון איתם.

אנחנו, הדור הבוגר יותר, שזוכרים את הסרטים השחורים בשער 11 ואת הראיון שמשיח והחברים עשו עם המשפחה מבטיחים שהזכרון שלו ילך איתנו תמיד.

גם אחרי כמעט 10 שנים - לא שכחנו ולא נשכח.

• 2 years later...