Jump to content

מטוליסט רימונים בנ"מ

Recommended Posts

קודם כל אתה עושה טירונות.

אתה צריך להיות בסטינגר בשביל זה.

בטירונות אתם לומדים ורוכשים ידע על שלל אמל"חים.

המפקדים בוחרים, בגדול מטוליסט נקשר לחפ"קים.

הייתי בסטינגר.

אחלה חבר'ה יש שם.

אני בסטינגר אחי ואני מטוליסט.. בטירונות לא הייתי ומי שהיה קיבל ארוך אז אתה לא רוצה את זה...

כשעליתי לגדוד ביקשתי מהמפ"ל שלי וקיבלתי..

• 3 weeks later...

מטוליסט בקו בסטינגר זה נחמד ולא יותר.

אם הוא יגיע לחפ"ק הוא יהנה עוד יותר.

אתם יודעים לפני כמה זמן אמרו שסוגרים את הסטינגר?!

אז נכון, צימצמו פלוגה בכל גדוד, איחדו סוללות והכל, אבל מתי יסגרו?

אני עוד כשהייתי שנה לפני השחרור שמעתי ספקולציות ושמועות על סגירה, אבל למה שהרמטכ"ל יסכים בכלל? צריך פשוט לאחד אותנו לתוך מחלקת חי"ר מסויימת ואנחנו נהיה מחלקת טילי סטינגר במיוחד ללחימה בשטח עם טיל על הגב וכו'.

סה"כ זה ממש נחמד פתאום להוריד מהגב איזה טיל נחמד ששוקל 16 קילו וגובהו 1.5-6 וליירט אותו לשמיים. ובאותו הזמן אולי להסתער גם קרקעית קדימה.

חבל, פשוט חבל כי לא מעריכים את המערך הזה והוא שוקע עמוק בבוץ.

לא מעריכים אותו נכון כי אין בו שימוש קבוע, וגם שימוש לא קבוע אין בו

הרי ליירט כלי טייס עם סטינגר זה נדיר, מה גם שתצטרך שהכלי יטוס ממש נמוך ובאותו זמן יהיה באיזור שלך

בתכלס, זה סתם שימוש לא נכון בחיילים, יש את הכלי של התעשייה האווירית שמשתמש בטילי סטינגר למקרה ש...

הקיצר כל החייל הזה היום הוא קצת לא רלוונטי בסה"כ, הוא היה קריטי במלחמת העולם השנייה, אבל היום? אתה באמת רואה מערף נ"מ מצליח ליירט מטוס מדגם חדיש בלי שימוש במטוס קרב כמעט לכל מטרה?

נכון, הוא לא רלוונטי וגם בזמן מלחמה זה בקושי יעבוד. מטוסי חייל האוויר יעשו את העבודה או פשוט המערך הטקטי עם טילי ארוכי טווח יעשו את העבודה.

פשוט כמו שאמרת זה אחד לאחד ואמת.

קצת מוזר שעדיין מגייסים לשם חיילים, כי בסה"כ זה מערך לא הכי מוערך ושווה משהו.

לא מעריכים אותו נכון כי אין בו שימוש קבוע, וגם שימוש לא קבוע אין בו

הרי ליירט כלי טייס עם סטינגר זה נדיר, מה גם שתצטרך שהכלי יטוס ממש נמוך ובאותו זמן יהיה באיזור שלך

בתכלס, זה סתם שימוש לא נכון בחיילים, יש את הכלי של התעשייה האווירית שמשתמש בטילי סטינגר למקרה ש...

הקיצר כל החייל הזה היום הוא קצת לא רלוונטי בסה"כ, הוא היה קריטי במלחמת העולם השנייה, אבל היום? אתה באמת רואה מערף נ"מ מצליח ליירט מטוס מדגם חדיש בלי שימוש במטוס קרב כמעט לכל מטרה?

מעניין אם אחרי שכיפת הברזל תכנס למבצעיות עדיין תגיד שהוא לא רלוונטי

או אם חו"ח נאלץ להשתמש בטיל החץ, אז תבין כמה החיל הזה רלוונטי.

בוא נגיד חץ, פטריוט, והוק עוד איכשהו יכולים לייצב את המערך הזה.

אבל הסטינגר הוא לא כזה נחוץ.

בזמנו שהייתי עוד חייל, רצו להוציא לפועל את הספיידר שיחליף את טיל הסטינגר.

חייבים איכשהו כמו שאמרתי לשים את החיילים בסטינגר כמחלקת חי"ר, או לעשות הסווה כלשהיא.

אם אתה מחשיב את החץ או הפטריוט כחלק ממערך הנ"מ אז יש לך בעיה, נכון, הם טילי הגנה לכל דבר, אבל לא צריך לפתח חייל שלם על בסיס של 2 טילים בליסטיים

שאתה אומר את המילה חיל אתה יודע מה המשמעות? נכון סוללת פטריוט וסוללת חץ, וניתן לך גם את המחבט שהוא עוד סוג של משגר סטינגר, מה עוד נחוץ לנו כ"כ בישביל לפתח את החיל הזה? מה שאתה מקבל במקום זה, זה קבוצה גדולה של חיילים ממורמרים שהעשייה הצבאית שלהם שואפת ל-0

רק החברה של החץ ושל הפטריוט עוד איך שהוא יכולים לומר שהם עושים משהו רלוונטי

אם אתה מחשיב את החץ או הפטריוט כחלק ממערך הנ"מ אז יש לך בעיה, נכון, הם טילי הגנה לכל דבר, אבל לא צריך לפתח חייל שלם על בסיס של 2 טילים בליסטיים

שאתה אומר את המילה חיל אתה יודע מה המשמעות? נכון סוללת פטריוט וסוללת חץ, וניתן לך גם את המחבט שהוא עוד סוג של משגר סטינגר, מה עוד נחוץ לנו כ"כ בישביל לפתח את החיל הזה? מה שאתה מקבל במקום זה, זה קבוצה גדולה של חיילים ממורמרים שהעשייה הצבאית שלהם שואפת ל-0

רק החברה של החץ ושל הפטריוט עוד איך שהוא יכולים לומר שהם עושים משהו רלוונטי

אני מסכים איתך לחלוטין. בגלל זה אני בדעה שצריך לשנות כבר את הפאזה הזאת למשהו אחר יותר רלוונטי ונכוני, כי חיילים שמתגייסים לשם פשוט סתם מוכשרים על דברים בסיסיים בקנה מידה של חי"ר אבל לא יותר מדי וכמובן על הטיל עצמו ושלל הדברים.

אני לא מבין למה לא משדרגים את המערך הזה כבר.