Jump to content

נח"ל Vs העולם

Recommended Posts

אני הולך להתגייס במרץ הקרוב לנח"ל. ובהמשך לנושאים כמו גולני vs גבעתי הייתי רוצה לדעת מה אנשים חושבים על הנח"ל.

מאנשים שיצא לי לדבר איתם חלק שירתו בנח"ל חלק לא-אף אחד לא היה סגור על עצמו.

אז בגדול איך החטיבה בכלל ודוגרי איך מסתכלים עליה בצבא.

איך האנשים ואיך התש.

האנשים שם באמת זהב

ועל איזה ת"ש אתה מתכוון?ישנים באוהלים אין לך את החדרים של גולני צנחנים,האוכל בבא"ח גרוע,אבל האנשים זה מה שמעביר לך את השירות..

תשמע אחי אני לא מכיר אותך אבל אני יודע שאם אני הייתי שם הייתי סובל אחושרמוטה

יצא לי בטירונות לעשות אצלהם אבטשים שהם היו בחברון..וגדוד 50 שלהם זה הדבר הכי צהוב מסריח שיש בצה"ל

בקיצר אז אם כבר נחל אחי לפחות אל תילך ל-50

ת"ש מצוין, לפי מה שאנשים שנמצאים שם מספרים.

חכה לסופ"ש, תוכל לשאול את אלו שמשרתים בנח"ל ויצאו לשבת.

כי 50 זה עדיין גיוסים של בני גרעין,והם לא בדיוק אותו ראש

תלך ל931 או 932 שזה גיוס רגיל של בקום

אני מ31 ווואלה היה אצלנו ממש קצת צהובים במחזור..

אחלה אנשים יש בנח"ל...אבל בתור אחד שתופס קו עם גדוד 50 אל תלך לגדוד הזה..ולפלחו"ד שלהם ספציפית..הורידו להם את כל כל הקטע של הפז"מ רק מרץ 6 לא עושים מטבחים והם סובלים שם חבל על הזמן כל הותיקים באמת שזה היה עצוב לראות אותם ככה..

בנח"ל יש אחלה אנשים, באמת. ואני לא אומר את זה רק כי הייתי בנח"ל.

מבחינת ת"ש - הת"ש בבא"ח הוא על הפנים (למרות שפעם היה הרבה יותר גרוע), גם ישנים באוהלים, גם הבא"ח נמצא בערד וגם יש חרא של אוכל. לגבי ת"ש בקו זה תלוי בקו עצמו ולא בחטיבה.

גדוד 50 הוא באמת גדוד של צהובים, למרות שהיום זה כבר פחות מפעם כי אין יותר גיוס של בני משקים. אבל הבני גרעינים זה גועל נפש, גם עושים שנה וחצי שירות קרבי וגם צהובים אחושרמוטה שאין דברים כאלה.

לגבי הגדודים האחרים בחטיבה - 931 ו-932 - אין כל כך הבדל. עד לא מזמן 931 היה נחשב יותר טוב, אבל היום כבר אי אפשר להגיד את זה. בכל מקרה אין הבדל בפעילות המבצעית ובהכשרה של הגדודים.

יש גם את הגדס"ר שאני בכוונה שם את זה בנפרד מהגדודים, כי זה באמת רמה אחרת. יש גיבוש, ההכשרה יותר ארוכה והרבה יותר קשה, המקצועיות יותר גבוהה, המסלול יותר מעניין ומאתגר, וגם הת"ש יותר גבוה (במיוחד אחרי שמסיימים מסלול). גם הפעילות המבצעית היא שונה (לפחות בשגרה).

חטיבת הנח"ל לא נופלת משום חטיבה אחרת בחי"ר (וגם יותר טובה מחלק), גם אם אנשים מסוימים חושבים אחרת.

הבעיה של נח"ל (ובגלל זה לדעתי החטיבה לא היתה בעזה במלחמה ובשנים האחרונות) זה שמדובר בחטיבה צעירה לעומת גולני, גבעתי וצנחנים.

עדיין לא היה מח"ט בנח"ל שצמח בחטיבה, ואם אני לא טועה הדרגה הכי גבוהה שנחלאווי הגיע אליה היא אל"מ (ויש רק אחד כזה והוא נפצע).

מה שזה אומר זה שאין לא אוגדונר, לא אלוף פיקוד ולא אלוף במטכ"ל שהוא יוצא נח"ל, ולכן כשזה מגיע להחלטה מי נכנס לפעולה ואיפה אין מי שידחוף לזה שהנח"ל יעשו כמה שיותר.

עדיין, בכל מה שקשור לקו צפון אפשר להגיד שבשנים האחרונות הנח"ל הכי מקצועיים בגזרה הזאת (חוץ מגדוד חרב שתופס את הגזרה באופן קבוע) וראו את זה טוב במלחמה בלבנון.

בוא נגיד שאם אתה מתגייס לצבא בשביל דבר אחד שהוא להיות לוחם על ומטורף אז לא נח"ל לא גולני ולא כפיר זה מה שמתאים לך, לך לסיירת רצינית כי מה שאתה תעשה בשירות שלך בגדוד זה בעיקר שמירות וסיורים עם כל הצער שבדבר

אם אתה מחפש להיות לוחם בגדודים ולהיות עם חברים טובים שילכו איתך לכל מקום ושאין בשום סיירת ולא יעזור מה יגידו לך אז תאכלס גם 931 וגם 932 מתאים לך, מבחינה מבצעית אין ספק ש-931 הגדוד הכי חזק בחטיבה וזה לא שאלה בכלל העובדות מדברות בעד עצמן

בכל מקרה שיהיה בהצלחה ואל תיתייאש כי יהיו לך רגעים קשים לא משנה איפה תיהיה בסוף זה משתלם

שמע אחי אני התגייסתי לנחל ליפני שלושה חודשים אם בא לך לשמוע מה מי מו דבר איתי בפרטי

כנ"ל.

שנינו ב932, אחלה גדוד , באמת.

המפל"ג פשוט מדהים (כולל מ"פ שלדגיסט וסמ"פ זהב) .. חוץ מהמ"מ שלי שהוא בעייתי קצת נגיד את זה כך..

ואל תתקרב ל50, בלי צחוק.

והאוכל באמת סבבה לגמרי , אין לי כ"כ למה להשוות .. אבל אני נהנה ממנו מאוד.

דבר ראשון מי הסמל שלך?

דבר שני בוא נגיד שיש לכם מזל שהתגייסתם היום ולא לפני שנתיים +, היה אוכל קצת שונה :whistling:

חרא חטיבה,שום דבר לא מנוהל כמו שצריך אני במקדה בבאח ..באפסנאות..ואם אתה מגיע לגדודים זה רק 931

קיצור אם יש לך שאלות..אתה יכול לפנות אלי ,ולא אני לא יכול לארגן לך דברים

חרא חטיבה,שום דבר לא מנוהל כמו שצריך אני במקדה בבאח ..באפסנאות..ואם אתה מגיע לגדודים זה רק 931

כל הצבא לא מנוהל כמו שצריך.. ככה שזה לא פגם ספציפי שיש בנח"ל ביחס לחטיבות אחרות.

אל תקשיב לו-הוא סתם יחרטט לך בראש....

מילנר ייצור אתה נראה כמו הצעקה עם הזקן שלך..

אז מה עדיף להקשיב לך?אתה מסכן ואתה לא יכול לעשות קומבינות בכלום..חוץ מזה שאתה אוהב שפינ י תוקע אותך בתחת במשרד עד שעה 2 בלילה

אה ואתה גם אוהד הפועל...

אז למי עדיף להקשיב עכשיו?

אני יכול לשבץ מישהו באיזה גדוד שירצה, ועם מי שירצה.

אתה יכול לארגן מדי ב' חדשים.

למי עכשיו עדיף לפנות?

מילנר גם אם נאבד לו קסדה ווסט..שזה משפט מחט..אני יכול להוציא אותו מלשבת בכלא..מה עדיף

מילנר אתה כל כך צהוב שבחיים לא תשבץ מישהו...אתה צריך את האישור של פיני ואתה כזה צהוב אוהד הפועלללללללללללל