Jump to content

סא"ל תומר גרינברג ז"ל

Recommended Posts

בחיי הערצתי שתי דמויות.

בילדותי זה היה כמובן אבי נימני, בבגרותי זה היה תומר גרינברג.

תומר היה המ"פ שלי במסלול.

מקצוען, מנהיג, גבר, דמות שאם הייתה מכריזה שאנחנו הולכים ליום כיף לגיהנום, הייתי הולך אחריו בעיניים עצומות.

מי שלא פגש אותו לא יידע על מה מדובר, על כמה היינו רבים בפלוגה, חבורה של גולנצ'יקים, על לקבל קצת חיבה ממנו.

הערצנו את האדמה שהוא דרך עליה.

בכלל, כל מי שפגש את תומר תמיד דיבר במונחי "הערצה".

עיניים שמדברות אליך ונותנות לך גב וביטחון, ומבט שגורם לך לרצות לעשות הכל בשביל שיהיה מבסוט.

תומר שנא דיסטנס, תמיד העדיף להתמקד במקצועיות ובכבוד אמיתי על פני גינוני כבוד,

אבל גם את המעט דיסטנס שהיה נדרש כי בכל זאת, מ"פ של חבורת גולנצ'יקים פעורים, הוא איבד כששמע שאני אוהד מכבי.

ישר שכח מהדרגות ונכנס איתי לשיחת מכבי לאן (וב-2010 זה לא היה נראה כל כך טוב) והזכיר ישר את אילן סביאטקובסקי ז"ל שנהרג תחת פיקודו והיה דמות מוכרת בשער 11.

את הסיפור של אילן ושל אלירז פרץ ז"ל שנהרגו בהיתקלות בקו עזה דאג להזכיר לנו לאורך כל המסלול.

בעמוד ענן תומר הגיע במיוחד מלימודים היישר לשטחי כינוס כדי להצטרף אלינו. כלוחם מן המניין, יחד עם חיילים שהיה המ"פ שלהם שנה קודם לכן.

בהלוויה שלו אשתו, אשירה, סיפרה שכשפנו אליה מהרדיו בזמן הלחימה להקדיש שיר לבעלה, היא התלבטה אם לבקש שיר של מכבי כדי לעלות לו את המורל,

בסוף היא בחרה ב"לא יפריד דבר" של דני סנדרסון

את תומר כולם מכירים היום כגיבור ישראל, הוא גיבור ישראל עוד בחייו שכל עם ישראל זכה להכיר לאחר מותו.

אופי יוצא דופן שחשבתי שקיים רק בסיפורים, משהו בין סיפורי דור תש"ח לבר כוכבא.

דמות מיתית עוד במהלך חייו.

פגשתי הרבה לוחמים ומפקדים במהלך שירותי, דמות כמו תומר לא פגשתי מעולם.

תומר נפל בקרב שג'עאיה ב-12.12.23 כמג"ד גדוד 13 בקרב גבורה כיאה לתומר והשאיר אחריו אישה וילדה.

תודה על הכל המ"פ

מפקד, לוחם, גולנצ'יק ומכביסט.

יהי זכרו ברוך