Jump to content

תשאירו את הצעירים בבית!

קוקו616

Recommended Posts

לא כל שחקן שאתה מחתים על חוזה בגיל 18-19 הוא חלק קונקרטי מהתוכניות שלך לשנה-שנתיים (אולי אפילו שלוש) הקרובות. בטח במכבי. הגיוני שמחזיקים ממנו, אבל בוא, לא נראה לי סביר שהתכנון של מכבי היה שיהיה חלק מהסגל בעונה הבאה.

אם נילך בגישה ששחקני נוער לא מיועדים לסגל בשנה שנתיים שלוש שהם עולים לבוגרים צריך למכור את כולם.

אם נילך בגישה ששחקני נוער לא מיועדים לסגל בשנה שנתיים שלוש שהם עולים לבוגרים צריך למכור את כולם.

צריך לוודא שאם הם לא בתוכניות שלך, שלא ילכו בחינם. עד שלב סביר כמובן. אתה לא תשאיל שחקן עשר שנים.

צריך לוודא שאם הם לא בתוכניות שלך, שלא ילכו בחינם. עד שלב סביר כמובן. אתה לא תשאיל שחקן עשר שנים.

ברור שלא תחתים שחקן עד גיל 30 אבל מזל שבמכבי לא התייאשו מברסקי אחרת הוא כבר מזמן לא היה שייך אלינו לפי הגישה פה. אתה לפעמים גם סתם שומר שחקנים לטריידים כמו שהיה עם בני יהודה שגם זאת חשיבה נכונה.

מכבי באמת לא צריכה לשמור כל שחקן עד גיל 26 עד שהוא באמת מקבל הזדמנות בבוגרים, עם כל הכבוד. תחשבו שנייה כמה זה ריאלי והגיוני להסיק משהו גורף מהמקרה של ברסקי, שהוא אחד למיליון.

ברור שלא תחתים שחקן עד גיל 30 אבל מזל שבמכבי לא התייאשו מברסקי אחרת הוא כבר מזמן לא היה שייך אלינו לפי הגישה פה. אתה לפעמים גם סתם שומר שחקנים לטריידים כמו שהיה עם בני יהודה שגם זאת חשיבה נכונה.

קרדיט גדול ליורדי על ברסקי(ובטח גם לרוסלן עצמו) כי היה נורא קל להתייאש שם ולוותר. אבל ברסקי הוא באמת מקרה קיצון. היחיד מסוגו בעצם, של מושאל שחוזר בגיל הזה לקבוצת האם.

אם על ברסקי היתה את ההצעה שיש על אילון, הוא היה נמכר אני חושב.

ברסקי שחקן שניתן להחליף בקלות. אם הוא יעזוב אז אפשר לשים יד על פלקושצ'נקו, קלטינס או מישהו בסגנון.

לגבי עניין איילון אלמוג: מעניין אותי איזו דרמה היתה מתנהלת פה אם היו מוכרים את גאל מרגוליס כשהוא היה בן 19

ברסקי שחקן שניתן להחליף בקלות. אם הוא יעזוב אז אפשר לשים יד על פלקושצ'נקו, קלטינס או מישהו בסגנון.

לגבי עניין איילון אלמוג: מעניין אותי איזו דרמה היתה מתנהלת פה אם היו מוכרים את גאל מרגוליס כשהוא היה בן 19

אני לא חושב שמכבי צריכה תחליפים ישראלים מהליגה.כרגע. בוודאי לא לקשר רוטציה (מעולה) כמו רוסלן. בטח כשיש את אור דסה ואוליאל פרץ באופק. כשרונות על- זה נדיר ויכול לקרות בכל מקום. שחקני ליגה טובים בפוטינציאל? מכבי מגדלת בעצמה.

אני לא חושב שמכבי צריכה תחליפים ישראלים מהליגה.כרגע. בוודאי לא לקשר רוטציה (מעולה) כמו רוסלן. בטח כשיש את אור דסה ואוליאל פרץ באופק. כשרונות על- זה נדיר ויכול לקרות בכל מקום. שחקני ליגה טובים בפוטינציאל? מכבי מגדלת בעצמה.

הנקודה היא שאם תגיע הצעה שאי אפשר לוותר עליה, לא כואב להחליף אותו.

יש מעט מאוד נכסים אסטרטגיים שאין להם מחיר ואין להם תחליף: מיכה למשל.

הנקודה היא שאם תגיע הצעה שאי אפשר לוותר עליה, לא כואב להחליף אותו.

יש מעט מאוד נכסים אסטרטגיים שאין להם מחיר ואין להם תחליף: מיכה למשל.

נכון.

אין מה להשוות בין אלמוג למרגוליס.

גאל מרגוליס היה מיוחד באמת ומכבי לא הייתה מוכרת אותו באותו אופן בשום צורה. למרגוליס היה מקום בבוגרים במכבי בגיל 18, ולא מומש בגלל בעיות שלא קשורות לכדורגל. אלמוג לא מתקרב לרמת הפוטנציאל שהייתה בו, ומכבי לא טיפשים.

הורג אותי לקרוא שאוחנה צפה בו ובית״ר עשו סקאוטינג ובדיקות על האופי שלו ותחקירים כאלה ואחרים ומאמינים שהם רואים משהו שמכבי לא רואים. במכבי יש את המערכת הכי מקצועית בארץ, מכירים את השחקן כמו את כף היד, רואים אותו כל יום מגיל 10 ויודעים טוב מאוד מה הוא שווה ואם העסקה ההזויה הזאת כדאית (כמובן שזה לא מדע מדויק ותמיד יש נפילות). ההימור של ביתר חסר היגיון ופרופורציה לחלוטין.

השאלה שהכי בוערת בי ואנלא מבין איך היא לא נשאלה בכל השיח הדיי הזויי פה:

יחגוג מולנו או לא?

שיחגוג, אפשר לחשוב שהוא משחק בהפועל וחוגג לנו על הדם בדרבי או משהו.

בקיצר חלאס.. רוצה כבר שייגמר החלון הזה ומבקש 3 דברים בלבד לא צריך יותר כלום.

1. אלי דסה תחתום!

2. שלא ימכרו את אלמוג

3. שיקפיצו את אלמוג לבוגרת להמשך העונה

ואני מאושר.. (עד הקיץ)

1. אלי דסה תחתום!

2. שלא ימכרו את אלמוג

ואני מאושר.. (עד הקיץ)

קניתי.

לא ראיתי אותו משחק אז אני לא חווה את דעתי בענין הזה.

מה שכן, נראה שהוא שחקן ברמת הצעירים שיש לנו. הבעיה היא שאי אפשר לתת לכולם הזדמנות בבוגרת שלנו. בעיה עוד יותר גדולה היא שקבוצות סבירות פחות מתלהבות לתת למושאלים הזדמנויות כשאין סעיף אופציה לקניה. הבעלים של נתניה כבר אמר שזו טעות שהוא עשה פעם אחרונה עם גלזר.

ככה שהמצב הוא שיש שחקנים צעירים עם פוטנציאל שאין לנו פלטפורמה מתאימה לתת להם לממש אותו. אז באו ומכרו אחד מהם לביתר ( שאני מקבל שזו יריבה אפשרית לצמרת וממש לא יהיה כיף אם הוא יצליח שם).

ובכל זאת למכור אותו כפוטנציאל במחיר גבוה מאוד יחסית לשלב ההתפתחות שלו נשמע לי סביר מאוד. צריך לזכור דבר נוסף. בישראל לא משחקים שחקנים ששווים באירופה 5מ'יורו. ברגע שיש שחקן כזה הוא עובר לאירופה, בדרכ הרבה לפני.

אלמוג עצמו לא יוותר וידרוש לעבור לאירופה ברגע ששוי השוק שלו יהיה מספיק גבוה. ככה שביתר לא באמת תוכל ליהנות ממנו הרבה מעל השווי שלו.

באמת יתכן שנקבל ממנו בראש ואפילו שהוא יפתיע ויעזור לביתר להתמודד על התואר שנה הבאה. אבל בגילו מספיקה עונה אחת פצצה כדי שהוא יעבור לחו"ל ככה שזה יהיה קצר. והסבירות שזה יקרה לא גבוהה יותר מהסיכוי שיהיה נפילה כמו ההבטחות של חיפה מלפני כמה שנים או סתם חלוץ סביר, מלמד ציבוטה בן סהר כזה.

בהמשלה לטקסס.

אני מחזיק שני לבבות ונפתח לב אחד בפלופ. לרוץ ראנר ראנר לפלאש זה אפשרי אבל תלוי במחיר.

אתם מתארים מצב שנפתחו שני לבבות בפלופ וחסר לי רק אחד ליד מפלצתית. גם במצב הזה המחיר שנתנו עליו מחייב אותנו לדעתי לזרוק את היד - שחקן.

1. אלי דסה תחתום!

2. שלא ימכרו את אלמוג

ואני מאושר.. (עד הקיץ)

אתה יודע שהוא לא בנוער שלנו אלא בתא רמלה ?

בכל מקרה הוא לא ישחק במכבי השנה(גם לא בבית"ר)

הוא יושאל לחדרה(מאחת הקבוצות)

בספורט וואלה רשמו אתמול שזה עלול להתפוצץ

בספורט 1 דווקא רושמים שזה קרוב להסגר

לדעתי הוא יחתום שם ...

עוד לא הבנת שכולם פה מתבטאים על שחקן שהם לא באמת ראו ואין להם מושג איך הוא משחק?

אני יודע.. אבל מה הסיבה שאי אפשר להעביר אותו מבית''רמלה אלינו? הוא שחקן שלנו

עוד לא הבנת שכולם פה מתבטאים על שחקן שהם לא באמת ראו ואין להם מושג איך הוא משחק?

זה לא משנה.. בטח בייחוד אם אנחנו לא הולכים להביא שום חלוץ בחלון הזה, אז לפחות לנסות לקדם אותו.. אבל ימים יגידו, אולי איזה יאקומאסקיס ינחת כאן...

אני יודע.. אבל מה הסיבה שאי אפשר להעביר אותו מבית''רמלה אלינו? הוא שחקן שלנו

זה לא משנה.. בטח בייחוד אם אנחנו לא הולכים להביא שום חלוץ בחלון הזה, אז לפחות לנסות לקדם אותו.. אבל ימים יגידו, אולי איזה יאקומאסקיס ינחת כאן...

אבל הוא גם לא משחק כחלוץ...

אבל הוא גם לא משחק כחלוץ...

מה זה משנה אם הוא לא משחק כחלוץ? אל תדאג איביץ' ימצא דרך לשלב אותו, אז הוא יסיט את אפואדו או עטר לעמדת החלוץ ויתן לאלמוג להיות בקיצון, אבל בטח שזה עדיף על כלום.. זכותכם לא להסכים זה מה שאני חושב..