Jump to content

שינו זוארץ נבחר ליו"ר ההתאחדות

סיריל מקנאקי

Recommended Posts

מסכים. עם זאת לדעתי תקרה של 8-9 זרים לסגל זה מספיק בהחלט

אני לא מבין למה זה בכלל צריך להעסיק את יושב ראש ההתאחדות במצב הקיים. ההשפעה של כמות הזרים של הכדורגל הישראלי כרגע היא מינורית בואכה לא קיימת. 90% מהכדורגל הישראלי נשען על בערך 5 מחלקות נוער, יש כאן מעט מאוד שחקנים פעילים בכל הרמות. בנייה מתחילה מלמטה.

אני לא מבין למה זה בכלל צריך להעסיק את יושב ראש ההתאחדות במצב הקיים. ההשפעה של כמות הזרים של הכדורגל הישראלי כרגע היא מינורית בואכה לא קיימת. 90% מהכדורגל הישראלי נשען על בערך 5 מחלקות נוער, יש כאן מעט מאוד שחקנים פעילים בכל הרמות. בנייה מתחילה מלמטה.

ולו רק בשביל להוריד את המחירים הלא הגיוניים של הישראלים ולפנות מקום בתקציב

ולו רק בשביל להוריד את המחירים הלא הגיוניים של הישראלים ולפנות מקום בתקציב

לגמרי מסכים שצריך להגדיל את המכסה בעיקר כדי להתיישב עם כל אירופה, בטח לא להקטין כמו מה שמדברים עליו, זה פשוט לא צריך להעסיק את יושב ראש ההתאחדות כשיש לך מנהלת ליגה. ההתאחדות צריכה להתעסק בדברים אחרים.

לגבי הגדלת הליגה - ג'קי בן זקן אמר משהו נכון בריאיון לאחת מתכניות הספורט, בהקשר של בניית איצטדיון: ברגע שלקבוצה אין יציבות בליגה הראשונה אתה לא יכול לבנות בסיס אוהדים חזק ולקדם בניית איצטדיונים ומתקנים.

יש כמה קבוצות נדנדה בארץ שמגיעות מרקע של פוטנציאל אוהדים גדול, בגלל היסטוריה ועיר עם כמות תושבים גדולה - נתניה, הפועל פ"ת, כפ"ס, באר שבע (בעבר), הפועל חיפה, הפועל ראשל"צ והפועל ירושלים בעבר, הרצליה. כל אלה קבוצות עם פוטנציאל אוהדים גדול. אני בכוונה רושם פוטנציאל כי ברור שזה לא המצב.

אבל אם תקחו את ראשל"צ שהיא העיר הרביעית בגודלה בארץ היום, אין להם כמעט אוהדים (כולם אוהדים שלנו..). אבל דמיינו מצב שהם משחקים בליגת העל 7-8 שנים ברצף, אז פתאום מקומיים מתחילים להגיע, ואולי מחלקות הנוער מתפתחות, ואולי עם הזמן העירייה גם מקימה איצטדיון של 10,000 מקומות כי יש להם שטחים פתוחים בשפע. וניקח את הפועל פ"ת, שבסיס האוהדים שלה קיים, ויש גם מחלקת נוער, הכל שם - חוץ מיציבות בליגה הראשונה.

ברגע שהליגה סגורה ל - 10 קבוצות, אז יש לך:

1. מכבי ת"א, חיפה, בית"ר, הפועל ב"ש והפועל ת"א, שלא ירדו בחיים (הפועל שנה שעברה היתה אחלה בונוס)

2. קרית שמונה וסכנין מראות יציבות בהנהלה ובליגה כבר הרבה שנים

השארת מקום רק לשלוש קבוצות להתפתח ולצמוח. אז בטווח הקצר יש לך יותר מפגשים אטרקטיביים בעונה אבל בטווח הארוך איבדת גיוון של אוהדים מערים גדולות בארץ, שלא יכולות להשתתף במשחק. אם השארת מקום גם לקבוצות כמו כפ"ס, ראשל"צ והשאר להיות יציבות בליגה אז לאורך זמן הן יעלו את הרמה, יהנו מהכנסות מזכויות שידור ומכירות כרטיסים ויתפתחו מבחינת מועדון אחרי כמה שנים של יציבות. אני בכלל בדעה של הגדלה ל - 16 קבוצות. ראשל"צ והרצליה לא אמורות להיות "כדורגל שפל" לטווח הארוך.

אני מבין מה שאתה אומר. רק לצערי בפועל זה אף פעם לא קורה. מה שכן קורה זה שאותן קבוצות לא מתפתחות ומושכות את הרמה עוד יותר למטה. אני לא רוצה גיוון אוהדים, אני רוצה יותר קבוצות מקצועניות ברמה גבוהה. אני לא אשיג את זה אם אני אתן למלא קבוצות לעלות לליגת העל, מה שלא יעלה את הרמה של כל השאר כי הרמה תהיה פח, מה שיגרום ליותר ישראלים טובים לשחק במגוון גדול מדי של קבוצות (וכאמור אין מספיק ישראלים טובים בקושי להרכיב 3 קבוצות) במקום לקבץ אותם בכמה שפחות קבוצות ולהרבה ישראלים שהם ממש לא ברמה לשחק בליגת העל.

בסופו של דבר אין תחליף לכסף. אם הקבוצות עצמן לא ישקיעו את הכסף ההשקעה הראשונית כדי לקדם את עצמם שום דבר לא יקרה פה. גם לא הגדלת הליגה ל-24 קבוצות.

תקטין את הליגה, ותדאג להביא משקיעים (עד כמה שאפשר). אם אתה אומר שבאמת יש פוטנציאל, משקיע חכם יראה את זה.

יש התקדמות גם בעניין הזה.

לדעתי במקום להציע להקטין/להגדיל את הליגה אפשר פשוט לקבוע רף כמו שיש בארה"ב. לצורך העניין גם אם לרעננה מקצועית יש קבוצה ששווה כבר 5 שנים מקום בליגת העל לא צריך להיות להם מקום בגלל שאין לא קהל לא אצטדיון ולא רייטינג.

בעצם אתה אומר בוא נשים זין על כל ערכי הספורטיביות בשביל להחליף 2-3 קבוצות בלי קהל ב2-3 קבוצות עם קצת קהל. באותה מידה אפשר להגיד - בוא נקבע את זהות האלופה לא לפי הקבוצה שלקחה הכי הרבה נקודות, אלא לפי זו שהביאה הכי הרבה אוהדים באותה עונה.

אני מבין מה שאתה אומר. רק לצערי בפועל זה אף פעם לא קורה. מה שכן קורה זה שאותן קבוצות לא מתפתחות ומושכות את הרמה עוד יותר למטה. אני לא רוצה גיוון אוהדים, אני רוצה יותר קבוצות מקצועניות ברמה גבוהה. אני לא אשיג את זה אם אני אתן למלא קבוצות לעלות לליגת העל, מה שלא יעלה את הרמה של כל השאר כי הרמה תהיה פח, מה שיגרום ליותר ישראלים טובים לשחק במגוון גדול מדי של קבוצות (וכאמור אין מספיק ישראלים טובים בקושי להרכיב 3 קבוצות) במקום לקבץ אותם בכמה שפחות קבוצות ולהרבה ישראלים שהם ממש לא ברמה לשחק בליגת העל.

בסופו של דבר אין תחליף לכסף. אם הקבוצות עצמן לא ישקיעו את הכסף ההשקעה הראשונית כדי לקדם את עצמם שום דבר לא יקרה פה. גם לא הגדלת הליגה ל-24 קבוצות.

תקטין את הליגה, ותדאג להביא משקיעים (עד כמה שאפשר). אם אתה אומר שבאמת יש פוטנציאל, משקיע חכם יראה את זה.

שוב, בעלים בד״כ יעדיפו קבוצה שנמצאת באופן יציב בליגה הראשונה כי זה אומר יותר סיפוק וגם יותר הכנסות מזכויות שידור וכרטיסים. מסכים איתך לגבי כמות הישראלים הטובים הנמוכה אבל כמו שאמר מעיין, צריך כמובן להגדיל את מכסת הזרים

לגמרי מסכים שצריך להגדיל את המכסה בעיקר כדי להתיישב עם כל אירופה, בטח לא להקטין כמו מה שמדברים עליו, זה פשוט לא צריך להעסיק את יושב ראש ההתאחדות כשיש לך מנהלת ליגה. ההתאחדות צריכה להתעסק בדברים אחרים.

זה ברור, אבל כשיושב ראש ההתאחדות הוא בעלים של קבוצה עם מחלקת נוער מוצלחת (ואל תמכרו לי קשקושים שהוא מכר את החלק שלו), יש לו אינטרס ברור להתערב

מישהו ציפה אחרת?

תגידו סתם שאלה רמלה של המושאלים שלנו יכולה לעלות ליגה מבחינה חוקית ואם כן היא רוצה לעשות את זה?

תגידו סתם שאלה רמלה של המושאלים שלנו יכולה לעלות ליגה מבחינה חוקית ואם כן היא רוצה לעשות את זה?

זה לא באמת ברצלונה ב', כן? זאת קבוצה רגילה ולגיטימית כמו כל קבוצה אחרת בכדורגל שלנו.

בעצם אתה אומר בוא נשים זין על כל ערכי הספורטיביות בשביל להחליף 2-3 קבוצות בלי קהל ב2-3 קבוצות עם קצת קהל. באותה מידה אפשר להגיד - בוא נקבע את זהות האלופה לא לפי הקבוצה שלקחה הכי הרבה נקודות, אלא לפי זו שהביאה הכי הרבה אוהדים באותה עונה.

הרף בארהב הוא לא למי יש קהל, איפה שתשים שם קבוצה יהיה קהל. הרף הוא שהקבוצות שמשחקות בליגה יתנהלו בצורה שמכבדת את הליגה. אין שם קבוצות פיתוח שמשחקות בליגה הבכירה וגם אין שם קבוצות ששורדות בזכות כספי עירייה.

הרף בארהב הוא לא למי יש קהל, איפה שתשים שם קבוצה יהיה קהל.

וזה, מה לעשות, ההבדל בין מדינה של 300+ מיליון תושבים ותרבות ספורט מטורפת, לבין מדינה של 8 מיליון תושבים.

הרף הוא שהקבוצות שמשחקות בליגה יתנהלו בצורה שמכבדת את הליגה. אין שם קבוצות פיתוח שמשחקות בליגה הבכירה וגם אין שם קבוצות ששורדות בזכות כספי עירייה.

לא יודע איזה קבוצות פיתוח אתה רואה בליגה, אבל בשורה התחתונה - כל קבוצות ליגת העל נמצאות שם בזכות. הן הרוויחו את זה על המגרש. מי שרוצה להחליף את הקבוצות הנ"ל, שתתנהל נכון, תשים מספיק כסף ותעלה לליגה. אין שום סיבה להלחים קבוצה לליגה הראשונה בגלל שהיא מביאה 1000 אוהדים יותר מקבוצה אחרת, שיותר טובה במשחק הלא חשוב הזה שנקרא כדורגל.

אחד האנשים העשירים במדינה. מחזיק חצי מדינה בביצים.

הצליח להפוך את הבת החסרת כישרון שלו לזמרת(שילם לאייל גולן שיפרסם אותה,אופירה אסייג,והרשימה עוד נטויה,) שילם כסף כדי שהיא תופיע לפני הופעות של זמרים גדולים ודחף אותה לכל דבר אפשרי..

במדינה הזאת? שיש לך כסף אתה מצליח.

בראסמי אני לא סובל את אלה שעושים את זה ודוחפים ת'ילדים שלהם כמו אייל גולן בעצמו שהתחיל עכשיו לדחוף ת'הבן והבת שלו וכל מיני כאלה אבל במקרה שלה יש לה קול טוב של זמרת היא לא מקרה כמו נועה קירל שהיא רק רקדנית נטו.......גם זאתי לא זמרת על אבל יש לה קול סבבה,לא חושב שהמינוי שלו זאת החלטה רעה כי זה עדיף לפחות על מישהו כמו עופר עיני או כל מיני הזויים כאלה לפחות הוא מבין בכדורגל

זה לא יהיה צעד חכם להגביל לשלוש או ארבע זרים בטח לא במצב כרגע שהישראליות במגמת ירידה באירופה

• 3 months later...

התפטר מתפקידו.

יו״ר ההתאחדות, משה זוארץ, הודיע במהלך ישיבת הנהלת ההתאחדות על התפטרותו מהתפקיד לאחר שלא התקיימה הצבעה על ביטול השחקן הזר בליגות הנוער. זוארץ: ״באתי לפעול לטובת השחקן הישראלי וקידומו ואם הנהלת ההתאחדות אינה רוצה לפעול כך איני מוצא עוד טעם במילוי התפקיד״. גם מ״מ יו״ר ההתאחדות, דודי גיל, החליט לסיים את תפקידו.

אני לא חושב שהקטנת הליגה תעשה טוב.

לדעתי צריך להגדיל את הליגה.

גם ככה 4 משחקים מול קבוצה גדולה כבר מוריד את העניין.

2 מספיק ואם נפגשים בגביע אז זה בונוס.

לא צריך 4 סיבובים זה מיותר.

מה שמדהים בעיניי זה שעוד 2 אנשים חוץ ממך חושבים כמוך .