Jump to content

תקשורת הספורט נגד מכבי ת"א

michael_maccabi

Recommended Posts

הגזמת, זה לא אכפת להם.

עצם זה שאין התייחסות מצד הערוץ לפרשה הזאת מראה שזה לא מעניין אותם.

בטח צוחקים עליו קצת בערוץ ובזאת זה ייגמר.

הבעייה הגדולה פה, היא שמזמן לסקר באופן עיתונאי ולהביא פשוט אינפורמציה או פרשנות עניינית (עמרי אפק לדוגמא, צדיק בסדום) זה כבר לא היעד של אתרי וערוצי הספורט. היעד הוא אחד - רייטינג. ולצערי כל הבאזז הזה סביב פרימו יוצר רייטינג. אנחנו מבקרים ונגעלים ממנו ובאותה נשימה אנחנו צופים בזה. אנחנו צורכים את זה, אנחנו מדברים על זה כאן באחת בלילה. פרימו מחרטט אבל תפס דמות פגז בבובה של לילה, גם רייטינג.

בקיצור, הימים שמה שהיה עיקר העניין זה עבודה עיתונאית רצינית כבר חלפו מאיתנו, לפחות בישראל. אורי קופר יכתוב מקצועית בידיעות, אחרים ידברו לעניין במקומות אחרים, אבל האוהד הממוצע יכנס לוואן ולערוץ הספורט דבר ראשון בבוקר. ואני לא רואה דרך שזה ישתנה.

מנש, זה לא ישתנה לפחות לא בזמן הנראה לעיין.

מה שכן אפשר לסמן כתבים מסוימים כמו פרימו ואז או ששאר הכתבים יורידו פרופיל ממכבי או שיסומנו כשונאי מכבי .

ככה שזה win win, כמו שארי שמאי מלכלך על מכבי, זה לא באמת משפיע על מישהו ומצב כזה אני קונה.

שהתקשורת תישאר מזוהמת רק שהצופה ידע את האינטרסים והשנאה למכבי וזה כבר יעשה את שלו..

מנש, זה לא ישתנה לפחות לא בזמן הנראה לעיין.

מה שכן אפשר לסמן כתבים מסוימים כמו פרימו ואז או ששאר הכתבים יורידו פרופיל ממכבי או שיסומנו כשונאי מכבי .

ככה שזה win win, כמו שארי שמאי מלכלך על מכבי, זה לא באמת משפיע על מישהו ומצב כזה אני קונה.

שהתקשורת תישאר מזוהמת רק שהצופה ידע את האינטרסים והשנאה למכבי וזה כבר יעשה את שלו..

אני לא חושב בכלל שצריך לקחת את זה בכיוון של מכבי / אוהדי מכבי נגד פרימו או יותר נכון לא חושב שצריך לעמת אותו ואחרים על ידיעות שקריות על מכבי, אלא בכלל.

פשוט לבוא עם שלל חומר על הידיעות השקריות שלהם, בנוגע למכבי, בנוגע לחיפה, הפועל, עכו, כולם. רק לעמת אותם על חארטות. כמה שאני שונא שקרנים.

אני לא חושב בכלל שצריך לקחת את זה בכיוון של מכבי / אוהדי מכבי נגד פרימו או יותר נכון לא חושב שצריך לעמת אותו ואחרים על ידיעות שקריות על מכבי, אלא בכלל.

פשוט לבוא עם שלל חומר על הידיעות השקריות שלהם, בנוגע למכבי, בנוגע לחיפה, הפועל, עכו, כולם. רק לעמת אותם על חארטות. כמה שאני שונא שקרנים.

הבעיה מתחילה בנו מנש.

ברגע שרוב הפורום הזה מפנה אש לתכנית הזאת מצד אחד אבל צופה בה בשקיקה מצד שני, איבדנו לגיטימציה להעביר ביקורת.

מה שאתה אומר זה לא סותר, אפשר וצריך להלחם בכל דרך אפשרית.

מה שאמרת זו דרך מצוינת, תנסה לחשוב איך שיר (ובקהל שלנו יש משוררים מעולים) חזק על פרימו ופצחה עם עוד כמה שורות חזקות יכול להשפיע על 10,000 מנויים.

שזה בפני עצמו חשוב, אח"כ גם שומעים את זה בטלוויזיה וכו' וכו'.

אוהד בשער 2 חוזר אחרי משחק שבו 12,000 צהובים שרים נגד פצ'כה ופרימו או ערוץ הספורט, אח"כ כשהוא רואה אותם מקיאים רעל על מכבי זה כבר אסוציאטיבית מסתדר לו מי ומה האינטרס של העיתונאי. קיצר להציף תמלחמה החוצה ככה שהאוהד הממוצע חייב לתפוס צד.

אין דבר כזה עיתונאי אוביקטיבי וזה מה שהרבה אוהדים לא יודעים וזה הכי מסוכן!

הבעיה מתחילה בנו מנש.

ברגע שרוב הפורום הזה מפנה אש לתכנית הזאת מצד אחד אבל צופה בה בשקיקה מצד שני, איבדנו לגיטימציה להעביר ביקורת.

מצד אחד זה ברור, אבל מצד שני, כמה תכניות ספורט יש לנו כבר אם בן אדם רוצה להתעדכן בלילה? חדשות הספורט והיציע ותכניות סיכום המחזור בשבת הן האופציות היחידות. מה גם שחוץ מחירטוטי פרימו ופשכה, כן משקיעים שם בתוכן, בכתבות צבע, יש רמה ויש השקעה. ערוץ הספורט הוא הערוץ היחידי בישראל שנותן מהדורות סיכום ענייניות וכך מרווחי את הצפייה בו. והבעיה לא רק בנו, אלא בכלל ציבור אוהדי הספורט בישראל, וואן וערוץ הספורט הם האפליקציות המובילות. התמכרנו לזה וקשה יהיה לשנות הרגלים.

אנחנו יכולים למחות, אנחנו יכולים להחרים, אנחנו יכולים לעשות הכל.

הבעיה שאנחנו 10% מהאוכלוסיה המתעניינת בספורט.

עד שלא תהיה אלטרנטיבה אנשים ימשיכו לצרוך את זה כי זאת הפלטפורמה היחידה שמגישה ספורט, גם אם הוא נגוע בכל דבר פרט לספורט.

ויודע מה? גם אם תהיה אלטרנטיבה שמפרסמת רק חדשות רשמיות ומנתחת משחקים ומערכים ומסבירה כדורגל אני לא בטוח שהיא תצליח.

כי את רוב האנשים מעניינת הרכילות, מעניין הצהוב, מעניין הפרסום הראשון על מגן שלעולם לא יגיע. למה לקרוא על ההבדל בין ה3-5-2 ל4-3-3 ולהפעיל את הראש כשאפשר פשוט לקרוא שהרוטציה נכשלה וצריך לפטר את סוזה?

אין מה לעשות האנשים נהיו יותר ויותר רדודים וכל מה שהאתרים הקיימים היום עושים זה פשוט לספק את הבשר לציבור המטומטם כדי להרוויח עוד ועוד כסף.

פרימו אמר שאוהד ופרשן לא חושבים אותו הדבר. בזה הוא צודק לגמרה. אוהדים לפחות מודים שהם לא אוביקטיבים וגם מנתחים בצורה הרבה יותר טובה ומקצועית מעלק פרשנים כמו פרימו. אני לא חושב שפרשן צריך להיות אוביקטיבי כי הרעיון של תקשורת אוביקטיבית מת מזמן. אבל אנחנו דורשים את המינימום שגם אם לאיזה פרשן ספורט דמיקולו יש ביקורות על מכבי שיביא אותם בצורת ניתוח מיקצועי ועינייני, שיעשה את המינימום של ליבדוק ידיעה לפני שהוא מפרסם אותה ולא יעשה הכל רק כידי לקדש את הערך של פרסום ראשון או הבאת סקופים מרתקים כמו בוזגלו הביא לחדר ההלבשה בורקסים לכבוד היום הולדת שלו.

אנחנו יכולים למחות, אנחנו יכולים להחרים, אנחנו יכולים לעשות הכל.

הבעיה שאנחנו 10% מהאוכלוסיה המתעניינת בספורט.

עד שלא תהיה אלטרנטיבה אנשים ימשיכו לצרוך את זה כי זאת הפלטפורמה היחידה שמגישה ספורט, גם אם הוא נגוע בכל דבר פרט לספורט.

ויודע מה? גם אם תהיה אלטרנטיבה שמפרסמת רק חדשות רשמיות ומנתחת משחקים ומערכים ומסבירה כדורגל אני לא בטוח שהיא תצליח.

כי את רוב האנשים מעניינת הרכילות, מעניין הצהוב, מעניין הפרסום הראשון על מגן שלעולם לא יגיע. למה לקרוא על ההבדל בין ה3-5-2 ל4-3-3 ולהפעיל את הראש כשאפשר פשוט לקרוא שהרוטציה נכשלה וצריך לפטר את סוזה?

אין מה לעשות האנשים נהיו יותר ויותר רדודים וכל מה שהאתרים הקיימים היום עושים זה פשוט לספק את הבשר לציבור המטומטם כדי להרוויח עוד ועוד כסף.

אני פחות מתחבר לגישה התובסתנית שאי אפשר לעשות כלום.

אתה ואני ו10% כלשונך יודעים תאמת, אנחנו הקהל הכי גדול של הקבוצה שמושכת הכי עניין, אתה באמת חושב שאפשר להתעלם מאיתנו?

תראה איך בודירוגה לבד גרם לפרימו להתפתל ולהסתבך עם עצמו.

אז תאר לך שארגון כמו הפאנטיקס מחליט "רק" להקדיש שיר לכמה עיתונאים סוררים, עכשיו דמיין שכמו שבלומפילד שר "העיר תל אביב" אז שרים לצורך הדוגמה "פרימו ושרף תקשיבו לי טוב" אתה מצליח להבין איך בשיר אחד רתמת 12,000 אוהדים בתור התחלה ששרים נגד עיתונאים, אח"כ הם שומעים את אותו כתב שלפני שנייה אצטדיון שלם שר נגדו מטנף על מכבי , נראה לך שזה לא משפיע על האוהד הממוצע. ואני לא מדבר על מה זה עושה לכתב ,הוא לא מעניין.

אומר לך שוב, אלטרנטיבה אתה לא יכול להביא , אבל לצמצם את ההשפעה על הקהל הרחב אתה יכול ועוד איך יכול

אני פחות מתחבר לגישה התובסתנית שאי אפשר לעשות כלום.

אתה ואני ו10% כלשונך יודעים תאמת, אנחנו הקהל הכי גדול של הקבוצה שמושכת הכי עניין, אתה באמת חושב שאפשר להתעלם מאיתנו?

תראה איך בודירוגה לבד גרם לפרימו להתפתל ולהסתבך עם עצמו.

אז תאר לך שארגון כמו הפאנטיקס מחליט "רק" להקדיש שיר לכמה עיתונאים סוררים, עכשיו דמיין שכמו שבלומפילד שר "העיר תל אביב" אז שרים לצורך הדוגמה "פרימו ושרף תקשיבו לי טוב" אתה מצליח להבין איך בשיר אחד רתמת 12,000 אוהדים בתור התחלה ששרים נגד עיתונאים, אח"כ הם שומעים את אותו כתב שלפני שנייה אצטדיון שלם שר נגדו מטנף על מכבי , נראה לך שזה לא משפיע על האוהד הממוצע. ואני לא מדבר על מה זה עושה לכתב ,הוא לא מעניין.

אומר לך שוב, אלטרנטיבה אתה לא יכול להביא , אבל לצמצם את ההשפעה על הקהל הרחב אתה יכול ועוד איך יכול

על זה נאמר: ״אחד יניס אלף ושניים יניסו רבבה...״

Sixto Rodriguez צודק.

לתקשורת הצהובה (ספורט5, ONE וכו') לא אכפת ממכבי, או מיושרה עיתונאית - אכפת להם מרייטינג, שמביא מפרסמים, שמכניס כסף. זהו.

אצטדיון שלם שצועק על "פרימו" ו-"שרף" רק מכניס עוד צופים למעגל הרייטינג של התוכנית. בתור דוגמא, מאז הקטע שצביקה שרף התרגז על רסקין ועד הסטאנט של בודירוגה, לא הרגשתי צורך לראות קטע מיציע העיתונות. הפעם התאפקתי ועד עכשיו לא ראיתי במו עיניי את פרימו מתפתל בשידור. אני לא רוצה להזין משהו שמוריד לזנות את הספורט שאני אוהב (בחירה אישית שלי).

אז אמנם בודירוגה עשה פה תרגיל גדול, אבל ביננו - המנהלים הבכירים בערוץ הספורט יודעים שהפאנל ב-"יציע העיתונות" הוא לא הקרם דה לה קרם של עיתונאות הספורט בישראל. הרי זאת תוכנית שמעולם לא התיימרה להיות מקצועית, היא אלפי שנות אור מניתוחים כמו אלה של "מכביבול" לדוגמא, והיא דומה ל-"פופוליטיקה" ביום רע יותר מכל דבר אחר. זה בדיוק מה שהיא אמורה להיות, כדי לשרת את המציאות בה בודירוגה ואחרים צופים בה, שבוע אחרי שבוע, מתרגזים בין תוכנית לתוכנית, ואז צופים בה שוב. ספורט-פורן.. רוצים להפסיק את זה? תפסיקו לצפות. תפגעו בהם איפה שאכפת להם, ברייטינג. נתחיל מה-10% והמנהלים כבר ייכנסו לפאניקה.

שנה מהיום, מה שישאר מהתרגיל של בודירוגה, חוץ מזה שפרימו יוחלף בדמות מעצבנת אחרת, זה שהמפיקים בערוץ הספורט יראו זינוק מסתורי ברייטינג של השידור החוזר של היציע, איפשהו בפברואר 2014. הזכרון של כולנו מספיק קצר כדי לכעוס על קופמן אתמול, על פרימו היום, מחר על עמרי אפק, ולהמשיך לצרוך את הזבל הזה.

Sixto Rodriguez צודק.

לתקשורת הצהובה (ספורט5, ONE וכו') לא אכפת ממכבי, או מיושרה עיתונאית - אכפת להם מרייטינג, שמביא מפרסמים, שמכניס כסף. זהו.

אצטדיון שלם שצועק על "פרימו" ו-"שרף" רק מכניס עוד צופים למעגל הרייטינג של התוכנית. בתור דוגמא, מאז הקטע שצביקה שרף התרגז על רסקין ועד הסטאנט של בודירוגה, לא הרגשתי צורך לראות קטע מיציע העיתונות. הפעם התאפקתי ועד עכשיו לא ראיתי במו עיניי את פרימו מתפתל בשידור. אני לא רוצה להזין משהו שמוריד לזנות את הספורט שאני אוהב (בחירה אישית שלי).

אז אמנם בודירוגה עשה פה תרגיל גדול, אבל ביננו - המנהלים הבכירים בערוץ הספורט יודעים שהפאנל ב-"יציע העיתונות" הוא לא הקרם דה לה קרם של עיתונאות הספורט בישראל. הרי זאת תוכנית שמעולם לא התיימרה להיות מקצועית, היא אלפי שנות אור מניתוחים כמו אלה של "מכביבול" לדוגמא, והיא דומה ל-"פופוליטיקה" ביום רע יותר מכל דבר אחר. זה בדיוק מה שהיא אמורה להיות, כדי לשרת את המציאות בה בודירוגה ואחרים צופים בה, שבוע אחרי שבוע, מתרגזים בין תוכנית לתוכנית, ואז צופים בה שוב. ספורט-פורן.. רוצים להפסיק את זה? תפסיקו לצפות. תפגעו בהם איפה שאכפת להם, ברייטינג. נתחיל מה-10% והמנהלים כבר ייכנסו לפאניקה.

שנה מהיום, מה שישאר מהתרגיל של בודירוגה, חוץ מזה שפרימו יוחלף בדמות מעצבנת אחרת, זה שהמפיקים בערוץ הספורט יראו זינוק מסתורי ברייטינג של השידור החוזר של היציע, איפשהו בפברואר 2014. הזכרון של כולנו מספיק קצר כדי לכעוס על קופמן אתמול, על פרימו היום, מחר על עמרי אפק, ולהמשיך לצרוך את הזבל הזה.

מה שאתה לא מצליח להבין , שהבעיה שמעניינת אותי, זה לא ערוץ הספורט ואיך לדפוק לו את הרייטינג- אתה צודק זה גם לא יכול להצליח .

מה שמעניין אותי זה איך הרעל הזה משפיע על הקהל שלנו , אפשר לצמצם את ההשפעה וזה מה שחשוב.

אני לא מתיימר להציל את העולם - רמת התקשורת בישראל, אבל כן להציל את מכבי מהאוהדים שלה שאסור שיושפעו מהאנשים האלה, כמו שכבר אמרתי ואני חוזר ואומר , אסור לתת לרעל הזה להכנס למגרש.

כל השאר פחות מעניין אותי

מה שבודירוגה עשה לפרימו זה לא רק מקרה נקודתי, אחרי היום כבר ברור לכולם ובעיקר לאוהדי מכבי שמשה פרימו בסכסוך עם הקבוצה וגם עם האוהדים ולכן כל מה שפרימו יגיד מהיום והלאה על מכבי יתקבל בביטול - בודירוגה עשה לפרימו דה-לגיטמציה, ואין לנו מושג כמה שזה חשוב ל"קהל הרחב" ששותה את הרעל על מכבי יום יום, הרעל הזה עתיד להתפרץ ביום שהדברים יתחילו קצת להיתקע על המגרש, הרעל הזה, זה הדבר היחידי שיכול לקלקל למכבי את אחת מהתקופות היפות שיכולות להיות כאן.

הרעל התקשורתי כבר חדר לא מעט ליציעים שלנו, רק רעל כמו של פרימו יכל לגרום לשנאה לשחקן הכי גדול שהיה במכבי, אותה שנאה שבלתי נמנע גררה אחריה פיצול בתוך הקהל שלנו, ברור שיבואו ויגידו שהיו עוד סיבות-וזה נכון, אבל בכל קהל יש מחלוקות, מה שגרם לקרע כל כך עמוק אצלנו זה הרעל התקשורתי נגד נמני, מי שהעמיד את נמני מול מכבי זה היה עיתונאים שחיפשו סיפור, אנחנו האוהדים שיחקנו לידם ותפסנו צד בעלילה מי בעד ומי נגד.

חתכנו אחד את השני וסיפקנו לעיתונאים את הסיפור הכי מרתק בין שחקן למועדון וקהל שמפולג באהבה לשחקן או לקבוצה, ממש סיפור מהטובים שהיו כאן.

יש הרבה שחקנים גדולים בעולם בקבוצות גדולות- מעניין שרק אצלנו "מישהו" דאג לייצור משוואה בין השחקן למועדון שבו הוא משחק, אנחנו כמו מפגרים שיחקנו לידהם מי שתמך ומי שהתנגד.

אף אחד לא ישכנע אותי שגודל הקרע בקהל היה מגיע לממדים כאלה גדולים לולא אותה פרשה שהציתה הכל.

מקרה נמני חייב להדהד חזק אצלנו , אנחנו ששיחקנו לידי התקשורת גרמנו לעצמנו נזק שעד היום אנחנו אוכלים ממנו חרא.

אם לא נעשה דה - לגיטמציה לכתבים שמחפשים לפגוע בנו הם אלו שעשו ויעשו דה-לגיטמציה שתפרק אותנו מבפנים, סיקור על הארגונים הקיצוניים כמו אחים לסמל בקהל של מכבי כבר שמענו וזו רק דוגמה קטנה.

הדה לגיטמציה שבודירוגה עשה לפרימו זה בדיוק מה שאני מקווה שיקרה לכל הכתבים שפותחים תפה על מכבי בצורה מגעילה תוך שקרים גסים.

אמרתי את זה לפני המקרה האחרון ועכשיו זה כבר ברור כמו הטיפשות של פרימו.

חייבים לסמן את הכתבים, הרעל ששפכו על נמני מול מכבי אז, חוזר היום רק במסכה חדשה.

הפעם אלו גולדהר, גו'רדי וסוזה "שקונים כל מה שזז תוך יהירות ושחצנות", כמה רעל כבר נשפך על הרוטציה, "התסכול" של המסופסלים, על הזלזול של סוזה באוהדים ובגביע וכל זה באחת התקופות הגדולות שלנו, תחשבו מה יקרה בתקופה שפחות יילך. לא קשה לדמיין איך הרעל יוכפל ומשם הדרך לתוך המגרש קצרה מאוד.

המלחמה על הקהל הרחב החלה.

אני מאוד מקווה שראשי הארגון מודעים לכך ומתכננים איך לסמן עוד כמה כתבים סוררים שהשפעתם על הקהל הרחב גדולה כל עוד הם לא יסומנו כשונאי מכבי.

בודירוגה , מה שעשית משתווה לשניים שלושה משחקים שבהם מניפים שלטים ושרים נגד עיתונאי, קיצר אתה תותח על.

כל מילה!

רק חבל שהפאנטיקס מנותקים מכל זה ולא ממציאים שיר לקוקסינל הזה

אם היה איזה שיר עליו אז כל אוהדי הצלחות שניזונים מהתשקורת היו באים למגרש ומבינים שיש איתו מלחמה וכל מה שהוא אומר על מכבי פסול זה היה עוזר

עלתה התוכנית לאתר, שימו החל מדקה 7:30

http://net.nana10.co.il/Article/?ArticleID=1040517

רואים שהלרר הזה חבר של פרימו

פרימו אמר שהם מכירים הרבה זמן

גם זכור לי איזה קטע שנה שעברה שלרר חשף את אהדתו לחיפה לפני "משחק העונה" שנה שעברה נגד חיפה

רואים שהלרר הזה חבר של פרימו

פרימו אמר שהם מכירים הרבה זמן

גם זכור לי איזה קטע שנה שעברה שלרר חשף את אהדתו לחיפה לפני "משחק העונה" שנה שעברה נגד חיפה

לרר אוהד הפועל קטמון.

"אתה מכיר אותי הרבה שנים"?"הבאתי סיפורים טובים" - "סיפורים מהסרטים" חחחחחח ענק.

הנה מקבץ הסרטים של פרימו :

*שכטר במכבי

*שחקן זר נחת בארץ במסגרת המשלוח

*קרלוס מתאזרח

*לפטר את אוסקר

*סוזה נכשל

*ב"ש טובה יותר

בודירוגה אתה ענק!סוף כל סוף הבלוף מתגלה.

כנראה שתקשורת הספורט בארץ לא תשתנה בזמן הקרוב, אבל מה שחשוב והמהלך הזה כן יכול לעזור ולהועיל בו זה שאוהדי מכבי פחות יושפעו מהרעל הזה ויפסיקו להביא את זה ליציע.

פרימו בסגור לי ת׳פינה:

״כדורגל זה פתוח, זה לאוהדים, זה שמחה, זה לא מדים ומסדרים. אז אתה אומר לי זה מצליח, על הכיפאק, אבל אני לא אוהב את זה. שחקנים של מכבי, פעם היו מתקשרים אליהם הם היו עונים. היום הם לא עונים, כאילו אתה מתקשר למישהו מהמוסד. חבר'ה, אנחנו מדברים על כדורגל, עם כל הכבוד״

http://www.haaretz.co.il/sport/tapina/.premium-1.2254258

הוא 26 שנה במקצוע, גאה בחיקויים בפייסבוק, מרצה בפני הדור הבא של המדליפים, אבל משה פרימו מסרב להודות שמסרון אלמוני מכר לו סקופ שקרי

משה פרימו, צהריים טובים, מדבר עירד מעיתון "הארץ". מה העניינים?
בסדר.

תגיד, איך הפילו אותך ככה ב"יציע העיתונות" עם הידיעה על קרלוס גארסיה?
לא הפילו אותי! לא הפילו אותי! זה מתחזה שעכשיו אבא שלו מתקשר אלי ארבע פעמים, אני הולך להתלונן עליו במשטרה. פשוט ירד לי האסימון כשדיברנו על הנבחרת על הסיפור של גארסיה. מה הקשר הפילו? אני יודע על זה ממכבי ומההתאחדות.

זה באמת לא שקרי לחלוטין כי מיקי שגיא פרסם כבר לפני שלושה חודשים ב"ישראל היום" שקרלוס רוצה לשחק בנבחרת ישראל.
נכון! ועכשיו העלתי סטטוס בפייסבוק שלי שאני מתנצל בפני "ישראל היום" שלא ידעתי מזה. זה פורסם ב-17 בנובמבר 2013, אני מתנצל, לא קורא "ישראל היום", מה לעשות. מה זה הפילו אותי? מה חשבת, שמישהו נתן לי את ההודעה ואני נתתי אותה ביציע?

כן, בעמוד הפייסבוק של "משה פרימו – ציון 3" הראו את ההסתמסות איתך. הוא כתב לך את הידיעה ושאלת אותו "בדוק???".
אני צחקתי איתו! עבדתי עליו, זה בן אדם מתחזה. אני אראה לך את האסמסים שלי, אתה רוצה לראות את ההמשך? הוא לא שולח לך את הכל.

מה הוא כותב?
אני אקריא לך, שנייה עירד (ממתין 20 שניות). אגב, אבא שלו כבר מצלצל אלי עשר פעמים כי כתבתי לו שהוא מתחיל להגזים ואני אלך למשטרה. התקשר שאני אוותר לו. אמרתי לו שבמקום לצלצל אלי שיצלצל ל"ציון 3" ויגיד להם שהוא עבד עליהם, שהוא מתחזה. רק שנייה. הוא כותב לי ב- SMSהאחרון, ואני יכול לשלוח לך, "משה, אני מתנצל, הייתי בלהט היצרים לעזור לך למנף סקופ שלמעשה כבר פורסם בעבר ומשום מה נשכח. סלח לי בבקשה, אני לא אעשה שום דבר שוב, אני עכשיו מרגיש צער גדול שבאתי לעשות משהו טוב עבור מישהו שאני מאוד אוהב". למה כל זה הגיע?

נו.
כי תראה מה כתבתי לו, רק שנייה, אני מגיע לזה (ממתין 20 שניות). אני כותב לו ככה: "מעבר לזה שאני הולך להגיש נגדך תלונה במשטרה על התחזות, הידיעה על קרלוס גארסיה לא חדשה וחשבת אתה וחבריך שהפלתם אותי". זאת אומרת, מה שאני אומר לו פה זה שאני ידעתי, דיברנו על השחקנים החדשים של הנבחרת ואז ירד לי האסימון ונזכרתי שדיברתי עם עופר רונן (דובר מכבי ת"א – ע"צ) על כל הסיפור של ההתאזרחות של קרלוס גארסיה. ועופר אמר לי "אם זה יבוא ממכבי זה ייקח שנים כמו בוקולי, אבל אם זה יבוא מהנבחרת זה יכול להתקצר". זה לא בגלל שהוא אמר לי.

אבל עדיין אמרת את מה שאמרת בגלל ה-SMS.
לא, לא, ירד לי האסימון ברגע שה-SMS דיבר על קרלוס גארסיה. נזכרתי שאני יודע מהסיפור הזה. מיד אחרי התכנית העיתונאי מ"ישראל היום" אמר שהוא פרסם את זה, וכולנו – אני, שלמה, אייל, רסקין – אמרנו שלא ראינו את זה.

שאלת אותו ב-SMS "מי זה?". זה לא עורר אצלך חשד שהוא לא עונה?
לא, הוא ענה לי, למה אני אומר לך מתחזה, הוא ענה לי "אני עמי מההתאחדות לכדורגל".

אה, בגלל זה כתבת לו "מי בדק? אסור לי ליפול", חשבת שהוא מההתאחדות.
תקשיב, זה בן אדם ששולח לי שהוא יודע דברים על אלכס טיוס, שהוא יודע דברים מתוך מכבי חיפה, אני אראה לך אסאמסים של חולה נפש. אמרתי לאבא שלו "הבן שלך החוצפן הזה, שאני מסתלבט עליו, הוא הולך ומפרסם את זה ל'ציון 3'". אתה מבין? זה לא שהוא נתן לי, קרלוס גארסיה אני יודע, מזמן דיברתי על הנושא הזה.

אגב, העמוד של "משה פרימו – ציון 3" לא עוצר, הוא רודף אותך.
תקשיב תקשיב, בוא אני אספר לך משהו אמיתי. מאחר שאתה בן אדם נחמד ועיתון "הארץ" אני מכבד.

תודה.
אני אפילו לא היה אכפת לי לשתף איתם פעולה. פגשתי בים מישהו מהם ואמרתי לו שזה נחמד. הצטלמתי בשביל זה כמה פעמים, כמה עיתונאים אתה מכיר שעושים להם אתר פיקטיבי כזה? בתוכנית הראשונה של "קבלת שבת" אפילו נתתי להם קרדיט.

אבל זה היה לעמוד של "פי 1,000 יותר משה פרימו".
נכון, נתנו גם "פי 1,000" וגם "ציון 3", העורך אמר "זה יפה שיש פיקטיבי משה פרימו". שמע, זה מחמיא לי. מה קרה, איך התגלגלו העניינים? יש פתאום עיתונאי שקוראים לו פרימו, שהוא מוציא סיפורים על מכבי ת"א. אתה יודע איזה סיפורים הבאתי? אפילו ג'ורדי וזה הגיעו לערוץ הספורט להתלונן עלי. ואז מה התגלה? התגלה שהם אוהדים שרופים של מכבי (מנהלי העמודים הפיקטיביים – ע"צ) והתחילו לטנף. עד לפני חודש זה היה מצחיק, פתאום זה נטו טינופים. הגעתי למשחק העונה, 5,000 איש קמו וצעקו "פרימו מת, פרימו מת". הם עושים נזק, אתה מבין?

אוהדי מכבי רואים אותך היום כשונא מספר 1 של מכבי בתקשורת.
אבל מה זה שונא? אנחנו בתור עיתונאים יש לנו שונא/אוהב?

הם מרגישים שאתה הולך נגד מכבי בקטע לא מקצועי.
רגע עירד, זה לא בסדר מבחינתי? אני צריך להפסיק להביא סיפורים ממכבי ולבקר אותם? להגיד בטלוויזיה שעם התקציב שלהם הם היו צריכים לקחת דאבל בהליכה? להגיד שבאר שבע יכולה להסתכל להם בגובה העיניים? להגיד שהרוטציה דפקה להם את הכל, שאין להם אירופה, אין להם גביע ואולי אין להם ליגה? אני אומר מה שאני חושב, אולי גם אתה חושב כמוני. אתם לא יודעים כמה אוהדי מכבי מצלצלים אלי ואומרים לי "כל מלה שלך בסלע".

הרבה אומרים שהביקורת שלך מונעת דווקא מזה שמכבי סגורה לתקשורת.
נכון!

אפילו ביקרת שלאוהדים ולעיתונאים אין יותר גישה למתחם.
נכון!

זו גישה מקצוענית.
אני אומר שאני לא אוהב את זה. אני גדלתי במכבי ת"א, אני למדתי כדורגל מאברם גרנט ומשמעון קורק כשהייתי פעמיים בשבוע מגיע לקרית שלום והם עשו אליפות גדולה עם אנשים שהסתובבו מהתקשורת. ואני יודע מה זה לפני דרבי, איך הם היו באים מאות אנשים ומרימים אותם והשנה חסמו אותם, הגיעו חמישה רוסים ולא נתנו להם להתקרב. אני לא אוהב את זה!

אבל זה מצליח, שאזכיר לך איפה הם היו עד לפני שנתיים?
יש בינינו קצר בתקשורת, אני לא אומר שמכבי לא קבוצה מצליחה. אני אומר שאני לא אוהב את זה. בין לזה לבין מקצוענות – זה שני דברים שונים. תגיד לי מכבי מצליחה והשתנתה וזו לא תקופת אבי נמני ומוטי איוניר - יכול להיות, אני גם כתבתי על זה. אבל כשבא שרן ייני ואומר במסיבת עיתונאים "אנחנו כמו מחנה צבאי" - סליחה?! אפילו אייל ברקוביץ' נגנב. כדורגל זה פתוח, זה לאוהדים, זה שמחה, זה לא מדים ומסדרים. אז אתה אומר לי זה מצליח, על הכיפאק, אבל אני לא אוהב את זה. שחקנים של מכבי, פעם היו מתקשרים אליהם הם היו עונים. היום הם לא עונים, כאילו אתה מתקשר למישהו מהמוסד. חבר'ה, אנחנו מדברים על כדורגל, עם כל הכבוד.

אתן לך קרדיט שאתה עדיין מביא משם סיפורים יפים, כמו ההרכב שלהם בגביע באשדוד שפרסמת לפני שהם פרסמו.
ההרכב; אחרי המשחק הסיפור עם הטלפונים ששרן ייני ביקש לבדוק לשחקנים והוא הודה בזה; מה שקרה בקרית שלום לפני חודשיים שראדי ויואב זיו השתוללו כשהם ראו שהם לא בהרכב מול מכבי פ"ת. אני מביא דברים מבפנים.

ביום שני בתוכנית הבאת ידיעה יפה, שפרצו לג'ורדי קרויף לרכב וגנבו לו את הטלפון עם כל המספרים החשובים.
יפה! יפה! בן אדם הלך לשוק הפשפשים, חוזר רואה שפרצו לו לאוטו וגנבו לו את הטלפון הספרדי.

זה בדוק או שזה גם מ-SMS אלמוני?
די, הגזמת! אתה מזלזל בי? כתבתי בסטטוס שלי, אני 26 שנים בתקשורת, הבאתי מלא סיפורים וסקופים ועם כל הכבוד לעיתונאים אחרים אין להם כמויות כמו שלי. והאמן לי, אם אני נופל במשהו, אני מודה. נפלתי פעם בידיעה, אלוהים ישמור, שאורי מלמיליאן אימן את מכבי נתניה. שעתיים לפני משחק, הייתי בתוכנית הספורט ואוהד של נתניה שבחיים לא הפיל אותי אומר לי שאלי כהן "השריף" ישב עם קובי בלדב בקניון שבעת הכוכבים. אגב, אני עושה הרצאות לקבוצות ומוסדות על התקשורת של פעם לעומת היום, אני מזמין אותך לשמוע. הרצאות מדהימות, שעה לא נותנים ללכת.

איפה אתה מרצה?
לכל המבקש, מבתי ספר, קבוצות ספורט, בקיץ עשיתי לאיגוד השופטים.

חונך את הדור הבא של המדליפים?
הם מתים על הסיפורים שלי. ואני כל הזמן מספר להם את הסיפור הזה. פרסמתי את הסיפור עם בלדב ו"השריף". ומה מסתבר? שבני בקלו, הדובר של מכבי הרצליה, דומה שתי טיפות מים לקובי בלדב. וקובי רואה אותי בנתניה, אומר לי "מה עשית? אורי הולך למות פה לפני המשחק".

פרימו, הצלבת מידע בסיסית.
מה?

מתקשרים לבלדב לפני שמפרסמים.
אז אני אומר לך, כאן טעיתי, אני כל ידיעה מצליב, אבל במקרה הזה כל כך סמכתי על האיש אבל הוא טעה בזיהוי.

הנפילה שהכי זוכרים לך זה בכלל לא סקופ, לדיראון עולם יזכרו לך את הטור על אוסקר גארסיה.
למה? כי חשבתי שצריך להעיף אותו אחרי שהוא הלך להיפגש עם ברוז'?

כן, בסוף הוא לקח אליפות.
ועד היום אני לא מחזיק ממנו, מה זה שייך?

זה לא מוסיף לך כבוד.
נכון, אני לא מתווכח איתך על זה, אבל כשאוסקר היה אחרי הפסד בדרבי ונסע לפנות בוקר לברוז' - אני נקרעתי עליו ואז יצא הטור הזה. אז הוא זכה באליפות. אגב, "וואלה!" עשו כתבה עם אוסקר לא מזמן והמחמאה הכי גדולה זה שהוא זכר אותי, אמר "מה, זה שהיה פעם נהג אוטובוס?". ראית את זה? בברייטון הוא עדיין זוכר אותי. הוא כבר למד עלי.

עושה סקאוטינג, איש רציני.
הקטע הכי לא נעים מהסיפור הזה, אני אומר לך את האמת כי אני לא עושה את זה, אני לא אופירה, אופירה יכולה להגיד על דברים פרסום ראשון כשכבר פרסמת את זה שעה קודם. כשאביתר לנג צלצל אלינו אחרי התוכנית ואמר שסיפור קרלוס גארסיה פורסם כבר לפני כמה חודשים אני ממש התנצלתי, לא ראיתי את זה.

היום "בובה של לילה" נכנסים בכל הטאלנטים של ערוץ הספורט, אבל פרימו האמיתי לנצח יהיה סאטירה יותר טובה מפרימו של יצפאן.
למה עשו לי את "ציון 3"? למה לא עושים לרסקין? לבוני גינצבורג? לאוחנה? כי אני דמות כזו. אתה יודע מה יצפאן אמר בגיא פינס? "אני עושה רק דמויות שאני אוהב". זה מחמיא שיצפאן אוהב אותך. הוא אמר לי שהוא יצא לאילת לכמה ימים, לקח וידאו שלי ולמד אותי מאל"ף ועד ת"ו. הוא סיפר לי, "עשיתי ראשי ממשלות, נשיאים, אבל אנשים עוצרים אותי ברחוב ואומרים לי 'תעשה לי פרימו'". עירד, כשאנחנו מסיימים את השיחה כנס ל"משה פרימו העמוד הרשמי", כתבתי שם תגובה על כל הסיפור הזה.

אני רואה שיש לך 818 לייקים, כולל אותי שהצטרפתי עכשיו. ל"משה פרימו – ציון 3" יש 9,000.
אני די חדש בפייסבוק ובקושי כותב, האמת שהילדים אילצו אותי לפתוח עמוד רשמי.

טוב, תודה פרימו.
אתה הולך לעשות עם השיחה הזאת משהו?

כן, "סגור לי ת'פינה".
מה אני צריך להגיד לך?

"בהצלחה".
ומתי זה יתפרסם?

או היום או מחר, מה שיבוא קודם.
אבל מה שאמרתי לך זה מלה במלה.

מה, אתה לא מכיר את "סגור לי ת'פינה", תגיד לי?
כן, בסדר. שיהיה בהצלחה נשמה.

זה בדוק או שזה גם מ-SMS אלמוני?
די, הגזמת! אתה מזלזל בי? כתבתי בסטטוס שלי, אני 26 שנים בתקשורת, הבאתי מלא סיפורים וסקופים ועם כל הכבוד לעיתונאים אחרים אין להם כמויות כמו שלי. והאמן לי, אם אני נופל במשהו, אני מודה. נפלתי פעם בידיעה, אלוהים ישמור, שאורי מלמיליאן אימן את מכבי נתניה. שעתיים לפני משחק, הייתי בתוכנית הספורט ואוהד של נתניה שבחיים לא הפיל אותי אומר לי שאלי כהן "השריף" ישב עם קובי בלדב בקניון שבעת הכוכבים. אגב, אני עושה הרצאות לקבוצות ומוסדות על התקשורת של פעם לעומת היום, אני מזמין אותך לשמוע. הרצאות מדהימות, שעה לא נותנים ללכת.

איפה אתה מרצה?
לכל המבקש, מבתי ספר, קבוצות ספורט, בקיץ עשיתי לאיגוד השופטים.

חונך את הדור הבא של המדליפים?
הם מתים על הסיפורים שלי. ואני כל הזמן מספר להם את הסיפור הזה. פרסמתי את הסיפור עם בלדב ו"השריף". ומה מסתבר? שבני בקלו, הדובר של מכבי הרצליה, דומה שתי טיפות מים לקובי בלדב. וקובי רואה אותי בנתניה, אומר לי "מה עשית? אורי הולך למות פה לפני המשחק".

פרימו, הצלבת מידע בסיסית.
מה?

מתקשרים לבלדב לפני שמפרסמים.
אז אני אומר לך, כאן טעיתי, אני כל ידיעה מצליב, אבל במקרה הזה כל כך סמכתי על האיש אבל הוא טעה בזיהוי.

פשוט לא ייאמן. לא יודע מה זה להצליב ידיעות ועושה את הקטע הזה (לקבל סקופים מאוהדים) כבר שנים רבות.

בודירוגה אני לא יודע איך פרימו איים עלייך אבל לעניות דעתי ובלי להכיר את כל פרטי המקרה.. אתה יכול להיות רגוע. מי שצריך להתבייש זה פרימו שעושה עוול למקצוע העיתונאי אבל יותר גרוע מהעניין שהוא נפל בגלל הSMS זאת התגובה שלו. הבן אדם לא מפסיק ללכלך עלייך כדי לנסות ולצאת מזה ורק יוצא יותר ויותר מגוחך.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.