Jump to content

עמיר בניון נגד הקרן החדשה לישראל

נמניהו

Recommended Posts

אבל השמאל עדיין רוצה לחזור על הטעות של אוסלו ולעשות הסכמי שלום עם אנשים שבוקר וערב מצהירים שהם רוצים להרוג אותנו.

תקרא את הנושא (מצידי תעשה חיפוש רק על ההודעות שלי, שמייצגות מגזר שהולך וגדל בשמאל) - אחר כך בוא נדבר.

קודם כל, מהנילוס עד הפרת -

דרך אגב תקרא טיפה מכתבי ברל כצנלסון שהיה גם שמאלני גם חילוני וגם ציוני ותראה עם יחסו לשחובשי כיפה היה גם יחס של אנטישמי כמו שלך

במקרה הזה אתה צודק. שגיאות ההקלדה במשפט שלך בלבלו אותי ולא הבנתי אותו נכון. טעות שלי.

אכן ברל ייצג יחס מורכב כלפי החברה הדתית. הוא תמך גם בשיתוף פעולה עם חלקים מסויימים בחברה הערבית, ולא חלם על גירוש הערבים מהארץ ולא טען שבזכות הבטחה אלוהית כל ארץ ישראל מגיעה לנו במתנה למרות שקיים זיקה משמעותית לכל ארץ ישראל, והתנגד לחלוקתה הפוליטית.

עד איזה גבול אתה הולך עם ברל? אני חושב שאני ופלדמן הרבה יותר קרובים לברל ממך, והרבה יותר עקביים בעניין הזה ממך.

אין לי מושג איך הגעת לזה שאני מעתיק מהחרידים אבל נזרום איתך כי אתה הרי יודע הכל.

התכוונתי שהציונות הופיעה לראשונה בפסוקי התורה.

לקחו את המונח הזה ועיצבו אותו.

אני לא מקבל את הציונות כלשונך,הציונות,הבסיס של המדינה והמדינה בכלל נשענת על התורה.

כל הבוגדים,כולל אותך שטוענים שלא צריך להישען על התורה ושצריך ללכת בליברליות ובלי פולחן דת זה בולשיט אחד גדול.

אתם מנסים להחליש את התורה ומנגד האיסלאם הקיצוני מתחזק.

ואיך שלא תסובב את הכדור,יש עובדות בשטח.

העבודות אומרות שאתה פה בגלל התורה ולא בגלל שום ערך או אידיאולוגיה אחרת.

אם לא התורה,יש מצב גדול שהיית שוחה עכשיו בימת ויקטוריה(וגם זה לא בטוח)ככה שאל תשכח את עברך.

"עם שאינו זוכר את עברו ראוי להעלם".

מאיפה אני יודע מאיפה אתה לוקח את הטיעונים? כי אני מכיר את הטיעונים שהחרדים מפיצים, ואתה מעתיק אותם אחד לאחד...

איפה הציונות מופיעה בתורה? תביא פסוק. אם הכוונה היא השאיפה לשוב לציון מהגלות - רוב יהודי בבל והתפוצות לא עשו את זה כשהייתה להם את האופציה, וכנ"ל הרוב המוחלט של היהודים עד שהופיעה התנועה הציונית, ולמעשה, גם אחרי שהופיעה.

לגבי השם "ציונות"

המונח נטבע על ידי ההוגה נתן בירנבאום בשנת 1893 לתיאור תנועת "חובבי ציון", ובהמשך, כאשר השתתף בירנבאום ב-1897 בקונגרס הציוני הראשון כמזכיר הראשון של המשרד הציוני שניהל הרצל בווינה, אימץ הרצל את השם שקבע בירנבאום כשם התנועה.
כלומר הוא מתאר בדיוק את התנועה הלאומית המודרנית שצמחה באירופה (בעיקר) בסוף המאה ה 19 ותחילת המאה ה20, ונשענה על הלאום ולא על התורה (זה היה די סביר, בהתחשב בזה שבאותו הזמן רוב אנשי הלאום היהודי לא נשענו על התורה בחייהם הפרטיים.) כל טענה שמקור הציונות בתורה הוא אנכרוניזם וסילוף האמת.

העובדות אומרות שעם התורה היינו גם ב 1,800 שנות גלות (למעשה יותר קרוב ל 1,600 אבל למה להכנס למורכבות ההיסטורית), ואם לא הציונות (המודרנית, הלאומית, החילונית בעיקרה, והסוציאל-דמוקרטית בחלקה החשוב), מבחינה סטטיסטית היית מרחף מעל פולין או רפורמי בארה"ב (ואין לי מושג מאיזה מוצא אתה, 90% מהעם היהודי בתקופה הזו חיו במזרח אירופה או שהיגרו משם 2-3 דורות מוקדם יותר). גם את זה כדאי לא לשכוח.

כשיגאל אלון (מה אתה יודע עליו חוץ מהמשפט הזה?) אמר את הדברים האלה (והציטוט שלך מאוד לא מדוייק) - הוא התכוון ליכולת לחשיבה היסטורית, ולהיכרות עם ההיסטוריה. לא להחזקה באיזה סיפור עבר מדומיין והתנגדות לכל מהלך של למידה והיכרות אמיתית עם ההיסטוריה.

זיו - אם אתה עדיין לא מבין את ההיגיון, כנראה שמה שאתה חושב על השמאל הוא לא מה ש"השמאל" באמת, ואתה לא מכיר אותו. בוא, תעשה אצלנו שבת , תרגיש קצת מה זה להיות ציוני אמיתי וגו'. :thumbs:

בלי לקרוא את כל הדיון הזה (וסליחה מהחברים, זה לא מתוך זלזול, אלא מאילוצי זמן) אני עוד לא מבין איך שמאלני יכול לטעון ולהגן על הדעות שלו בכזה חירוף נפש.

די. ניסינו את הדרך שלכם לא פעם ולא פעמיים. כל מה שיצא מזה זה רק דם שנשפך.

כמה אפשר להמשיך ולטעון את הדברים האלה? מה עוד צריך לקרות? שנחזור לגבולות 67/48 ושירו על ת"א תגידו בוקר טוב?

מילא לא היינו מנסים, אבל ניסינו ונתנו ורק נתנו - ומה אנחנו קבלנו מכל הסיפור הזה?

ומילא בצד השני היו אנשים שבאמת רוצים שלום, שאם היינו נותנים להם שטחים אז הם באמת היו עוזבים אותנו בשקט. מילא.

אבל זה לא קורה ואתם שומעים אותם ואת דבריהם בדיוק כמו שאנחנו שומעים. אתם שומעים, קוראים ורואים למה הם מחנכים ומטיפים. אז את מי אתם רצים לחבק? את מי שרוצה לשחוט את הילדים שלכם?

להזכירך ב33 השנים האחרונות הימין שלט יותר מהשמאל בארץ, ככה שלהגיד משפט דמגוגי כמו "ניסינו את הדרך שלכם לא פעם ולא פעמיים. כל מה שיצא מזה זה רק דם שנשפך" זה כמעט חוצפה, וזה עוד מלהתעלם מהעובדה שאתה מבטל את העובדה שהשמאל שלט בארץ, הקים אותם מאפס, העמיד אותה על הרגליים מבחינה צבאית, מדינית וכלכלית.

למרות מה שאתה טוען אני דווקא רואה מגמה שהימין עולה פעם אחרי פעם לשלטון והמנהיגים שלו מתהפכים כשהם בשלטון.

אולמרט שהיה ימני לא משנה איך תנסה להפוך את זה, אריק שרון שהיה ימני יש שיאמרו קיצוני ושהגיע לתפקיד ראש הממשלה התהפך ב180 מעלות וכיום ביבי שמיום ליום מתמתן ואני לא ייתפלא אם בסיום כהונתו ייתן נאום דומה לזה של אולמרט בסיום כהונתו( בו דיבר כמו אחרון מצביעי מר"צ)

אני ממליץ לך להסתכל קצת על עובדות ומקרים שקראו בעבר הלא רחוק בכלל לפני שאתה זורק משפטים חסרי תוכן שכאלה.

להזכירך ב33 השנים האחרונות הימין שלט יותר מהשמאל בארץ, ככה שלהגיד משפט דמגוגי כמו "ניסינו את הדרך שלכם לא פעם ולא פעמיים. כל מה שיצא מזה זה רק דם שנשפך" זה כמעט חוצפה, וזה עוד מלהתעלם מהעובדה שאתה מבטל את העובדה שהשמאל שלט בארץ, הקים אותם מאפס, העמיד אותה על הרגליים מבחינה צבאית, מדינית וכלכלית.

למרות מה שאתה טוען אני דווקא רואה מגמה שהימין עולה פעם אחרי פעם לשלטון והמנהיגים שלו מתהפכים כשהם בשלטון.

אולמרט שהיה ימני לא משנה איך תנסה להפוך את זה, אריק שרון שהיה ימני יש שיאמרו קיצוני ושהגיע לתפקיד ראש הממשלה התהפך ב180 מעלות וכיום ביבי שמיום ליום מתמתן ואני לא ייתפלא אם בסיום כהונתו ייתן נאום דומה לזה של אולמרט בסיום כהונתו( בו דיבר כמו אחרון מצביעי מר"צ)

אני ממליץ לך להסתכל קצת על עובדות ומקרים שקראו בעבר הלא רחוק בכלל לפני שאתה זורק משפטים חסרי תוכן שכאלה.

הנזק שהשמאל עשה למדינת ישראל גדול יותר מהזנק שהימין עשה, אם בכלל.

השמאל הישראלי הוא השמאל הגרוע בדורותיו, הם המיטו עלינו אסונות בלי סוף בכדי לרצות את הערבים צמאי הדם

השמאל הישראלי לוקה בגזענות, אנטישמיות ודעות קדומות.

השמאל תובע במפגיע פינוי ההתנחלויות, וטיעונו המוסרי הוא שפינוים, הוא לא רק לגיטימי, אלא אף ,תנאי הכרחי לעצם תהליך השלום ונימוקם עימם, שפינוי "המתנחלים" והקמת מדינה פלשתינית הוא צורך קיומי לישראל כדי להימנע מהסכנה הקיומית לשיטתם של מדינה דו-לאומית. על כן, הן ברמה העקרונית והן ברמה המעשית, פינוי כפוי של אוכלוסיה אתנית למען השלום הוא לא רק צו השלום האולטימטיבי, אלא עיקר מוסרי עליון, עיקר המבוסס על הצדק, זכויות העמים וזכויות האדם.

ומה אם נחיל בדיוק אותו עיקרון על האוכלוסייה האתנית השנייה, על ערביי ישראל ? אחרי הכל בתחומי הקו הירוק יש כמיליון ערבים, בעוד שביהודה ושומרון רק כארבע מאות אלף יהודים ועל כן, איומם הדמוגרפי ולו רק מספרית של אלה גדול משל אלה. הרי גם התביעה המינימליסטית להסיג מזרחה את גבול המשולש, ולו רק לאלה המגדירים עצמם פלשתינים, בעודם זוכים לזכות שיבה מבורכת למכורתם הלאומית נדחית על ידי תועמלני השמאל בשאט נפש - וראה פסיקות בג"ץ. כאן כהרף עיין העקרונות הנעלים נעלמים וננקטת עמדה של אפליה אתנית נלוזה, חד משמעית, מרחיקת לכת, ברורה, עמדה גזענית מובהקת. ומהי דרישה גזענית זאת לפינוי כפוי של אוכלוסיה ממוצא אתני אחד בלבד, פינוי של מאות אלפים, מתיישבים חוקיים, יישובים בהם נולדו כבר נכדים ונינים ולצידה השלילה המוחלטת של אותה תביעה לגבי האוכלוסייה מהצד השני, ויותר מכך גם השלילה המוחלטת לכל שינוי של סטטוס אזרחי והזזת גבולות, ולו גם מבלי להזיז איש ממקומו, כשהדברים נוגעים לקבוצה האתנית השנייה? התשובה לכך ברורה לכל מי שאינו עושה שקר בנפשו, זוהי דרישה מובהקת לטיהור אתני במרעו, אותו טרנספריזם ידוע לשמצה ומוקצה מחמת מיאוס ומוקע על ידי השמאל עצמו. אומנם אבוי, רק כשהוא מוחל על היהודים. יתר על כן, האם אין עמדה מפלה וגזענית זאת, טרנספריסטית זאת המוחלת על היהודים בלבד, – יודנריין - אינה אלא על פי ההגדרה אנטישמיות ? אלוהים, האם ייתכן שהשמאל לוקה באנטישמיות?

והאם אין בעמדה זאת מוסר כפול צבוע ומושחת הזועק לשמיים?

השמאל הישראלי מאשים פעם אחר פעם את הימין בכל הזדמנות, גם אם לימין אין קשר.

כשהחלו ישובי השמאל לתפוס את קרקעות הערבים שננטשו במלחמת העצמאות הייתה זו שאלה של זמן עד שהשמאל יאשים את הימין, והנה, אחרי הרבה מאד שנים זה קורה. השמאל מאשים בפעם המי יודע כמה את הימין.

ארץ ישראל הובטחה ליהודים עוד מתקופת התנך. השמאל הישראלי אוהב להדבק ל"עובדות", אבל מהעבודה הזו הוא אוהב להתחמק. מה היה קורה אם היה כתוב בספר כזה או אחר, שארץ ישראל שייכת לעם הערבי, האם גם אז השמאל היה בוחר להתעלם מהתיעוד ההיסטורי הכי אמיתי ומדויק שיש בעולם? (אגב, מצאו הרבה מאד ספרי תנך מתקופות שונות, וכולם, אבל כולם, זהים לספר הזה, שאנחנו למדנו בבית הספר, ולספר הזה שיושב לנו בבית)

השמאל הישראלי הוא השמאל הגרוע בדורותיו, הם המיטו עלינו אסונות בלי סוף בכדי לרצות את הערבים צמאי הדם

פה הפסקתי לקרוא, עוד תגובה מיותרת ודמגוגית שרק מוכיחה שאתה מבלבל בביצים. כתבתי לך כבר לפני שבוע שאני אשמח אם תראה איך השמאל הוא גזעני ואנטישמי ויש לו דעות קדומות. אתה עד עכשיו לא הצלחת להוכיח את זה. כשתפסיק לזרוק שטויות לאוויר ואמירות סתמיות, יהיה על מה לדבר.

בזבזתי דקה וחצי מהחיים שלי - אתה ממשיך בגיבובי השטויות שלך. אין לך מושג מה זאת גזענות (למרות שאתה גזען כשר למהדרין) ואין לך מושג מה זה אנטישמיות.

מעבר לכך? מישהו זרק לי בפרטי משהו מאוד נכון, וזה שאם אריאל שרון צמח כי זה "מלמעלה", אז כנראה שכהנא ממש עיצבן מישהו שם למעלה.

בזבזתי דקה וחצי מהחיים שלי - אתה ממשיך בגיבובי השטויות שלך. אין לך מושג מה זאת גזענות (למרות שאתה גזען כשר למהדרין) ואין לך מושג מה זה אנטישמיות.

מעבר לכך? מישהו זרק לי בפרטי משהו מאוד נכון, וזה שאם אריאל שרון צמח כי זה "מלמעלה", אז כנראה שכהנא ממש עיצבן מישהו שם למעלה.

הנה, הנה הודעה לגטימית של אדם המגדיר את עצמו שמאלני. תאמת? כבר לא קשה לזהות אתכם. כמה שנוכיח לכם, כמה שנראה לכם, מה שנאמר לכם, תמיד תיהיה לכם את אותה התשובה : "אתה דמגוג, זה לא נכון, אתה לא מבין, אין לך מושג" לפעמים אני מרגיש טיפש שאני מתווכח אתכם כי בלאו הכי התשובה שלכם תמיד תיהיה זהה למה שאנחנו הימין (ואני בכוונה מגדיר, בכדי שיהיה נוח יותר) נרשום.

אתם כמו תמיד תכנסו עם הראש בקיר ותלכו נגד כל העולם, נגד הרוב. אתם תמיד אוהבים להיות המיעוט, אנדרדוג , להגיד ידעתי לפני ששמעתי.

אבל אם זה מה שלימדו אתכם, ועל זה גדלתם, אז ניחא. מי אני שאבוא ואשנה לכם את הגישה הכל-כך מטומטת\עיוורת - תחבר אתה : שלכם.

ואותו אדם שאמר לך את זה, שכח להגיד לך שכנראה ממש שנאו את רבין למעלה, לא? אדיוט.

חמוד, לזרוק שטויות באוויר כל אחד יכול. אני לא מאמין שלשרון זה מלמעלה ושלרבין זה מלמעלה ואפילו לא שלכהנא זה קרה מלמעלה. אבל כשזה בא לך בפנים אז אתה יורה לכל הכיוונים. אז כן, לפי האמונה שלך - אם לשרון ורבין זה מלמעלה, אז גם לרב הגדול שלך זה היה ככה. לא? כנראה שהוא עשה משהו ממש דפוק...

אגב, אני עדיין מחכה שתוכיח שאני אנטישמי, גזען או בעל דעות קדומות (ואם לא עליי, אז יש לך פה עוד אנשים שהם שמאלנים שאתה מוזמן להוכיח את זה עליהם - רק ג'סטה, בלי אופטימיסט, כי הוא כבר שחוק בפורום).

חמוד, לזרוק שטויות באוויר כל אחד יכול. אני לא מאמין שלשרון זה מלמעלה ושלרבין זה מלמעלה ואפילו לא שלכהנא זה קרה מלמעלה. אבל כשזה בא לך בפנים אז אתה יורה לכל הכיוונים. אז כן, לפי האמונה שלך - אם לשרון ורבין זה מלמעלה, אז גם לרב הגדול שלך זה היה ככה. לא? כנראה שהוא עשה משהו ממש דפוק...

אגב, אני עדיין מחכה שתוכיח שאני אנטישמי, גזען או בעל דעות קדומות (ואם לא עליי, אז יש לך פה עוד אנשים שהם שמאלנים שאתה מוזמן להוכיח את זה עליהם - רק ג'סטה, בלי אופטימיסט, כי הוא כבר שחוק בפורום).

אל תקרא לי חמוד בבקשה, אני חושב שעברתי את גיל 13. זה נחמד שאתה כבר יודע מה היא האמונה שלי, אבל נצא מנקודת הנחה שאתה צודק. כל אותם האנשים שהיו אלו שהנהיגו או שהיו אחראים על ההתנקות נעלמו, האם זה צירוף מקרים? אין לדעת.

מה שכן - לכל אדם יש בעולם הזה מטרה מסוימת וזה לעשות תיקון. אדם אשר סיים את התיקון שלו עולה למעלה או כפי שנאמר נפטר (נפטר מהעולם הזה ועולה לעולם האמיתי) אדם שפועל נגד התיקון שהוא צריך לעשות גם הוא מקומו למעלה בתקווה שהגלגול הבא שלו יעבור את התיקון. לנושא הזה אין ויכוח, הכל בגדר אמונה. יכול להיות שאני מאמין בזה ואתה לא, מה שכן, אין טעם להתווכח על זה כי בסופו של דבר הכל מתחיל ונגמר באמונה.

אני אוכיח לך אחרי שתענה לי על השאלה שכתבתי בהודעה הארוכה.

האם ייתכן שהשמאל לוקה באנטישמיות?

איזה טור נפלא של גיא מרוז.

עמיר בניון

אני רוצה להתנצל מראש בפני מעריציו של בניון, לא הכרתי כל כך את יצירתו לפני הוצאת שיר המחאה "אני אחיך". זכרתי שטומי לפיד לא חיבב אותו, שמעתי אותו מדי פעם ברדיו, זמר מצוין ללא ספק, וזה פחות או יותר מה שידעתי; ואז הגיע השיר.

באופן הכי ברור אני בדרך כלל מעדיף כל שיר מחאה, שיר פוליטי או חברתי מעוד פזמון של שרית חדד ושות'. השיר הזה ברגע הראשון הכה אותי תדהמה. לפני הכול, מוזיקלית, הוא שיר גאוני שנכנס לך כמו טיל לתוך הנשמה, ואז מגיעות המילים.

המילים -

כן, ברור, לא חיבבתי את מילים, הרי השיר הזה מכוון נגד כל מי שחושב שמלחמה היא לא האופציה הברורה ונגד מי שמעדיף שלום מכל גרגיר אדמה או בית כנסת מיושן, אבל גם עם זה יכולתי לחיות כי הרי עדיף שהימין הפנאט, והוא פנאט במקרה הזה, ישיר במקום שיכה, יסקול או ירצח. עדיף שהימין ההוזה, המסכסך והחותר למלחמה או מדון יסלסל מאשר יוציא להורג מישהו שחושב אחרת ממנו.

ימי בית שני -

אבל אז קרה עוד משהו. הגיע הבית השני של שיר ההסתה של בניון, הבית שהוא מספר בו איך הוא מסתער קדימה במקומי, איך הוא שומר על חיי, איך הוא מגן עליי בלילות כשאני משתכר או סתם תוקע לו עוד סכין בגב. מכיוון שאינני מכיר את המשורר, "גלגלתי" אותו קצת באינטרנט כדי לראות איפה למשל הוא הסתער במקומי ואיפה בילה את לילותיו בהגנה עליי ועל אחיי הבוגדים.

בניון - ויקיפדיה -

אז מתברר שמר בניון אכן היה בצבא, אבל הספיקו לו כמה ימים כדי להבין שזה לא בשבילו. גם עם זה יכולתי לחיות, אבל אז התברר שהוא גם השתמש בסמים קשים, וכך שקע לו בהזיות מסוממות ובמסלול הידוע והמוכר: אחרי חוויית סמים טובה מגלים את אלוהים, והכול נהיה כדברו.

אז כן, מתברר שהיוצר המוזיקלי המוכשר בניון הוא חתיכת נרקומן לשעבר, משתמט מהצבא ואיש מקסים באופן כללי. יכול להיות שכולכם ידעתם את זה מזמן, אבל אני כאמור לא צד מכשפות ולא מפשפש מה עשה כל אחד בצבא ההגנה.

הסתה, שנאה וכל מה שבאמצע -

מאותו רגע בוגדים ובוגדות, ימנים וימניות, הכול בשיר הזה נראה מסריח. הכול בשיר הזה (שבאמת הרעיד אותי לכמה דקות) עלוב, מתלהם ומסית-שוב מסית-לרצח של מי מבין חבריי או חברותיי.

הבנתי, אחרי גלגול נוסף ברשת, שענת קם הוציאה את המשורר מדעתו, וכך הגיח מסמך ההסתה המבאיש הזה.

"אני מסתער תמיד קדימה עם הגב שלי אליך, ואתה משחיז את הסכין...". הפעם האחרונה שמישהו היה עם הגב זה היה ראש הממשלה שלי שאחד מאחיך ירה בו, בגב כמובן, כי למי מחבריך יש באמת אומץ לעמוד מקדימה?

הדיכאון שאחרי -

כל הזמן אני אומר לעצמי שכדי להגיע באמת לשלום צריך להתחיל בשיחות עם המתנחלים הקיצוניים, שיחות כאלה שננסה לשכנע שאולי כן עדיף שלום מהגבעות האלה ביהודה ושומרון. אחרי השיר הזה, ובעיקר אחרי התמיכה בו מאנשים שהם לא ממש בימין אלא כאילו באמצע, נשברתי קצת.

כל מי שקצת רוצה שלום ונורמליות מוגדר אויב ותוקע סכין, בוגד. "אתה מוסר אותי לזר..." הוא כתב בשיר הגבלסי שלו, והרי אנחנו יודעים מה צריך לעשות למי שמוסר נכון? כבר הסבירו לנו את זה לפני 15 שנה.

אז למה אתם מחכים? בואו תרצחו, תתקעו, תשמידו, הרי אתם העתיד, ואנחנו אלה שמסתירים לכם את המשיח. ימי המשיח יש לי הרגשה אחים חורגים שלי, שכשהמשיח יבוא הוא פשוט יקיא עליכם.

טור נפלא של דודו כהן:

"שירו החדש של עמיר בניון מבטא ביקורת על זרם שמאלני ספציפי אך משום מה,

עיתונאים ואנשי תקשורת מתעקשים להרחיב את מעגל הסכסוך ולהציג את בניון כקיצוני ומסית עם נטיות אנטי-שמאלניות מובהקות.

למה? כי הכי קל להתסיס, בפרט כשזה גם מתיישב עם דעותיהם הפרטיות. דעה"

אני קורא את הטוקבקים לראיון של עודד בן-עמי עם עמיר בניון, ופשוט משפשף את העיניים בתדהמה. טוקבקים, מטבעם, נוטים להתפלג ולהביע דעות שונות. במקרה הזה, לא אגזים אם אומר שיותר מ-90% מהתגובות בהחלט מבינות את המסר שבניון ניסה להעביר בשירו החדש, "אני אחיך". נוהגים גם לומר על טוקבקיסטים שהם עילגים, רדודים ומתלהמים. אז איך מאות טוקבקיסטים הבינו שהשיר מכוון לשמאל הקיצוני שנוקט בפעולות אקטיביות נגד צה"ל והמדינה, ובוודאי שלא כלפי השמאל בכללותו, לעומת אנשי התקשורת, שמתנפלים עליו במאמרים שוצפים וקוצפים ומתעקשים שלא להבין את הנקודה הפשוטה הזו? האם התקשורת עד כדי כך אטומה ולא מבינה, ודווקא הטוקבקיסטים מבינים בקלות את הפואנטה?

ממש לא. העיתונאים וכלי התקשורת שהתגייסו לצייר את בניון כהזוי, תלוש וקיצוני, מבינים טוב מאוד על מי הוא מדבר. רק מה, כדי להפוך את הקערה על פיה ולהתסיס את כולנו, הם מעדיפים לצייר תמונה שקרית כאילו בניון שוב נלחם נגד כל העולם ואחותו.

ב"ידיעות אחרונות" העניקו לידיעה הרלוונטית את הכותרת "קם על צד שמאל" עם תמונה לא מאוד מחמיאה, ב"וואלה תרבות" הוא הותקף קשות (לפחות על ידי טקסט אינטליגנטי של עינב שיף), עודד בן עמי האשים אותו בפרובוקציה מכוונת, באתרים שונים פורסמו מניפסטים עם חרון קדוש כלפיו, ונראה שאף אחד לא הבין את כוונת המשורר. יותר נכון, מאוד לא רצה להבין.

בניון כתב את "אני אחיך" על אנשי הקרן החדשה, שלאחרונה פורסם כי הם סייעו לכאורה להכפשת שמה של ישראל בדו"ח גולדסטון, כמו גם בתמיכה במעצרים ובנקיטת צעדים משפטיים נגד קציני צה"ל בחו"ל. אבל למה שהוא יסתכסך רק עם אותו שמאל קיצוני שאליו כוון השיר? באה התקשורת, שברוב טובה מרחיבה את גבולות הסכסוך, ומציגה את בניון כקיצוני שיש לו בעיה עם כל שמאלני באשר הוא.

גם כשבניון אמר במפורש לעודד בן עמי "שמאלני אמיתי, לא מתחזה, הכי קטן, תרם למדינה הזאת מה שאני לא אתרום עוד אלף שנה. חבל שהפכו את זה לעניין פוליטי וזול", המשיך בן עמי בקו הדורסני והנבחני. נראה שמבחינתו, דווקא השנאה האקטיבית של השמאל הקיצוני כלפי צה"ל היא היא התקינה, ואילו הזעקה של בניון היא הסתה מטורפת.

למה מארינה מקסימיליאן בלומין ואביב גפן לא, ובניון כן?

קל מאוד לצייר את בניון כהזוי וכקיצוני. אני זוכר שניסו לעשות זאת גם כשיצא נגד אקו"ם והפדרציה הישראלית למוזיקה, למרות שהיום כבר ברור, עקב ההשתלשלות המשפטית, שיש דברים בגו. אבל השילוב הזה של פטריוט ואדם מאמין שלא חושש להגיד את אשר על לבו, גורם להרבה אנשים לשחרר את השד מתוכם ולהשתמש בדרכים מניפולטיביות על מנת לצייר אותו בצבעים לא מחמיאים.

בניון. מצטייר כהזוי וקיצוניאני יודע שזו נפילה למלכודת ההשוואות הנצחית, אבל בכל זאת - לא ראיתי עליהום כזה טוטאלי על גבי גזית, שאמר על החרדים דברים באמת גרועים. למה בן עמי לא מראיין אותו בתקיפות גדולה כל כך? בכלל, אני לא רואה התנפלות על אינספור אמנים שמביעים תמיכה בקרן החדשה - דייויד ברוזה, רונה קינן, מארינה מקסימיליאן בלומין ועוד. אכן, לא צריכה להיות התנפלות, כי דעתם לגיטימית וטוב מאוד שהם מביעים אותה. אבל כשזה מגיע לבניון, או בכלל לעמדות שלא מתיישבות עם הדעות הפרטיות של עורכי עיתונים ומגישי טלוויזיה כאלה ואחרים - כאן זה כבר אסור. וכמובן שכאשר אביב גפן הביע דעות קיצוניות ופרובוקטיביות לצד ההפוך, אף אחד לא חשב שזה גדול עליו, ובטח שלא ניסה להדביק לו שנאה יוקדת לכל ימני באשר הוא.

היופי הוא שהכלבים נובחים והשיירה עוברת. בתקשורת ימשיכו דבריו של בניון לצאת מהקשרם, ובעולם האמיתי הוא ימשיך למלא את קיסריה, ליצור מוזיקה איכותית, לזכות לפופולריות גדולה ומדי פעם גם לשחרר כהרגלו שירים אמיצים בעלי אמירה חברתית נוקבת. אותם שירים יגרמו לתקשורת לצאת שוב מהכלים, ולרוב הישראלים לשמוח מכך שסוף סוף גם דעותיהם באות לידי ביטוי.

--------------------------------------------------------------------------------

ומה שאני כן רוצה להגיב על הטור שאתה הבאת, ומבחינתי זה הדבר היחידי שאני לא יכול לעבור עליו בשתיקה

דעה היא דעה, אבל אני רק אגיד לך שכל אדם שמזהה עצמו עם הטור הזה, קצת מפריע לי... בטח ובטח כשהוא משווה את השיר הזה

למעשה "גבלסי"! ומבחינתך זה טור מצויין...

פשוט איזו בושה, מה עשיתם מהשמאל של המדינה הזאת מה?

אבל זה לנושא אחר, מה שמפריע לי פה זה ההתעסקות המטומטמת הזאת כאילו עמיר בניון תפס צד

הוא לא תפס צד, ואני אגיד את זה בפעם המאתיים עד שאטומים כמוכם יקשיבו.

השיר הזה הוא נגד כל מי שיוצא נגד צה"ל, וזה לא מעניין אף אחד אם זה ימין או שמאל

אותו מתנחל מיצהר שתקף חיילי צה"ל או נטור קרתא שקורא להרוס את ישראל הוא לא שונה מבחינתי

מילד טיפש שמשחק אותה "לוחם צדק" ומשרת אנטרסים אנטי ציוניים של אנשים שקוראים לעצמם האויבים שלי

ורוצים שאני אמות.

ובטח ובטח שאם הוא מחזיק שלטים שכתוב עליהם "שונאים את צה"ל"...

שני סוגי האנשים האלה זה אותו זבל.

לא, הוא לא לוקה באנטישמיות...רובו אפילו עושה צבא ולא מעט ממנו גם כלוחמים. אבל תתעסק בגיבובי שטויות. אתה בכלל יודע מה זאת אנטישמיות תגיד לי?

לא, הוא לא לוקה באנטישמיות...רובו אפילו עושה צבא ולא מעט ממנו גם כלוחמים. אבל תתעסק בגיבובי שטויות. אתה בכלל יודע מה זאת אנטישמיות תגיד לי?

אם קראת את מה שרשמתי, ובסופו של דבר ענית לא, אתה לא אמיתי. כי לכל ההודעה הזו בחרת לענות בתשובה :לא, פשוט וקל. לאנטישמיות יש הרבה מאד סעיפים, כמה מהם תקפים לשמאל בהקשר למה שרשמתי.

כמה מהם קשורים לשמאל הקיצוני. וגם שם למספר מועט של אנשים. כל השאר? בלבולי ביצים, גיבובי שטויות ומיץ זבל. אתה גזען, הרב שלך היה גזען ונשבר הזין כבר מהתגובות הדמגוגויות שלך כאן. כשתעשה מה שחצי מהשמאלנים עשו בשביל המדינה אז תדבר. עד אז? תקרא לי אנטישמי (כמובן שכל האנטישמים עושים מילואים כלוחמים), גזען (קדימה, הסברים...איך אני גזען?) ובעל דיעות קדומות.

השמאל תובע במפגיע פינוי ההתנחלויות, וטיעונו המוסרי הוא שפינוים, הוא לא רק לגיטימי, אלא אף ,תנאי הכרחי לעצם תהליך השלום ונימוקם עימם, שפינוי "המתנחלים" והקמת מדינה פלשתינית הוא צורך קיומי לישראל כדי להימנע מהסכנה הקיומית לשיטתם של מדינה דו-לאומית. על כן, הן ברמה העקרונית והן ברמה המעשית, פינוי כפוי של אוכלוסיה אתנית למען השלום הוא לא רק צו השלום האולטימטיבי, אלא עיקר מוסרי עליון, עיקר המבוסס על הצדק, זכויות העמים וזכויות האדם.

ומה אם נחיל בדיוק אותו עיקרון על האוכלוסייה האתנית השנייה, על ערביי ישראל ? אחרי הכל בתחומי הקו הירוק יש כמיליון ערבים, בעוד שביהודה ושומרון רק כארבע מאות אלף יהודים ועל כן, איומם הדמוגרפי ולו רק מספרית של אלה גדול משל אלה. הרי גם התביעה המינימליסטית להסיג מזרחה את גבול המשולש, ולו רק לאלה המגדירים עצמם פלשתינים, בעודם זוכים לזכות שיבה מבורכת למכורתם הלאומית נדחית על ידי תועמלני השמאל בשאט נפש - וראה פסיקות בג"ץ. כאן כהרף עיין העקרונות הנעלים נעלמים וננקטת עמדה של אפליה אתנית נלוזה, חד משמעית, מרחיקת לכת, ברורה, עמדה גזענית מובהקת. ומהי דרישה גזענית זאת לפינוי כפוי של אוכלוסיה ממוצא אתני אחד בלבד, פינוי של מאות אלפים, מתיישבים חוקיים, יישובים בהם נולדו כבר נכדים ונינים ולצידה השלילה המוחלטת של אותה תביעה לגבי האוכלוסייה מהצד השני, ויותר מכך גם השלילה המוחלטת לכל שינוי של סטטוס אזרחי והזזת גבולות, ולו גם מבלי להזיז איש ממקומו, כשהדברים נוגעים לקבוצה האתנית השנייה? התשובה לכך ברורה לכל מי שאינו עושה שקר בנפשו, זוהי דרישה מובהקת לטיהור אתני במרעו, אותו טרנספריזם ידוע לשמצה ומוקצה מחמת מיאוס ומוקע על ידי השמאל עצמו. אומנם אבוי, רק כשהוא מוחל על היהודים. יתר על כן, האם אין עמדה מפלה וגזענית זאת, טרנספריסטית זאת המוחלת על היהודים בלבד, – יודנריין - אינה אלא על פי ההגדרה אנטישמיות ? אלוהים, האם ייתכן שהשמאל לוקה באנטישמיות?

השמאל הישראלי מאשים פעם אחר פעם את הימין בכל הזדמנות, גם אם לימין אין קשר.

כשהחלו ישובי השמאל לתפוס את קרקעות הערבים שננטשו במלחמת העצמאות הייתה זו שאלה של זמן עד שהשמאל יאשים את הימין, והנה, אחרי הרבה מאד שנים זה קורה. השמאל מאשים בפעם המי יודע כמה את הימין.

ארץ ישראל הובטחה ליהודים עוד מתקופת התנך. השמאל הישראלי אוהב להדבק ל"עובדות", אבל מהעבודה הזו הוא אוהב להתחמק. מה היה קורה אם היה כתוב בספר כזה או אחר, שארץ ישראל שייכת לעם הערבי, האם גם אז השמאל היה בוחר להתעלם מהתיעוד ההיסטורי הכי אמיתי ומדויק שיש בעולם? (אגב, מצאו הרבה מאד ספרי תנך מתקופות שונות, וכולם, אבל כולם, זהים לספר הזה, שאנחנו למדנו בבית הספר, ולספר הזה שיושב לנו בבית)

טוב גבר, אתה (והימין שלך) בניתם את המדינה, הצלתם אותנו מאבדון, הרי מה היה קורה פה אם לא הייתם עולים לשלטון? הינו נכחדים לא? כי השמאל עושה את הנזק. בן גוריון הוא סתם שמאלן בוגד שהרס את המדינה כבר בהקמתה? הפלמחניקים כול מה שעשו היה " המטת אסון על עם ישראל" כי הם היו שמאלנים

אני מציע לך לקרוא את ההודעה שלך ולנסות להבין כמה שטויות יש בה, אתה מבטל חצי מהעם שלך בליצת כפתור.

אולי תקים צבא של ימניים בלבד? אולי הם יצליחו לשמור עלינו מהאסונות שהשמאל הישראלי האנטישמי עושה, מה לא ככה?

טוב גבר, אתה (והימין שלך) בניתם את המדינה, הצלתם אותנו מאבדון, הרי מה היה קורה פה אם לא הייתם עולים לשלטון? הינו נכחדים לא? כי השמאל עושה את הנזק. בן גוריון הוא סתם שמאלן בוגד שהרס את המדינה כבר בהקמתה? הפלמחניקים כול מה שעשו היה " המטת אסון על עם ישראל" כי הם היו שמאלנים

אני מציע לך לקרוא את ההודעה שלך ולנסות להבין כמה שטויות יש בה, אתה מבטל חצי מהעם שלך בליצת כפתור.

אולי תקים צבא של ימניים בלבד? אולי הם יצליחו לשמור עלינו מהאסונות שהשמאל הישראלי האנטישמי עושה, מה לא ככה?

אל תשווה בחיים בין השמאל של פעם לשמאל של היום. אתה מבזה אותם. השמאל של היום הוא השמאל הגרוע ביותר בדורותיו, וכבר אמרתי את זה לא פעם אחת.

והנה סתם משהו שמוכיח את זה, ואני מצטט מוינט (שנת 2009)

"בורג על השמאל בישראל: הוא כישלון אחד גדול

שר החוץ של צרפת אמר שהשמאל מת בישראל, ואחד האנשים המזוהים עם המחנה הזה, אברהם בורג, מסכים איתו בהחלט."

"כשמסתכלים על השמאל הישראלי, הרי שפה יש גם את נושא הכיבוש ואת נושא דת ומדינה. בכל אלה, השמאל הישראלי הוא כישלון אחד גדול""

כמה מהם קשורים לשמאל הקיצוני. וגם שם למספר מועט של אנשים. כל השאר? בלבולי ביצים, גיבובי שטויות ומיץ זבל. אתה גזען, הרב שלך היה גזען ונשבר הזין כבר מהתגובות הדמגוגויות שלך כאן. כשתעשה מה שחצי מהשמאלנים עשו בשביל המדינה אז תדבר. עד אז? תקרא לי אנטישמי (כמובן שכל האנטישמים עושים מילואים כלוחמים), גזען (קדימה, הסברים...איך אני גזען?) ובעל דיעות קדומות.

אז עכשיו הגענו למסקנה שהשמאל הקיצוני הוא אנטישמי? זה כבר התקדמות. אני גאה בך.

הרב שלי לא היה גזען, הרב שלי דאג לארץ ישראל, ליהודים היושבים בה. לרב שלי לא היה אכפת אם זה נוצרים, מוסלמים, או סתם נמלים שרוצים להרוס את מדינת ישראל, ולהרוג את היושבים בה. הרב שלי עזר למדינה יותר ממך, יותר ממני, ולבטח יותר מהרבה אנשי שמאל שמקבלים יחס של חיבה מהתקשורת הישראלית, שגם היא סימנה את דעותיה.

אני טיפה לא בפוקסו תסלחו לי , אני גם בכלל לא קראתי את הדיון מחוסר זמן וטשטוש בעיניים.

בראש ובראשונה צריך להבהיר כאן דבר אחד חברי היקרים,

אנחנו חיים במדינת לאום יהודית אתנית.

גם אם תאמינו בבודהה, ותאכול חרגולים בבוקר ותתפללו לירח תאכלו טריפים ואל תתגייסו לצבא, יגאל עמיר הוא רוצח ורבין הציל ת'מדינה.

בסדדדדרררררר. נאיבים ויפי נפש.

אמא שלכם יהודיה? אתם אזרחי ישראל? תזדיינו בשקט עם היהודי בצד.

אל תשכחו מה קרה לפני 60 שנה ל6 מליון חברי העם שלנו, שמי כמוהם היו רובם יהודים חילונים בורגנים על אדמת אירופה המקוללת.

הם גם היו נאיבים כמוכם והלכו לפי מה שנוח להם בצורה הכי אגואיסטית של בני האדם, מבחינתם האנטישמיות הייתה משהו בסדר היום עד שמישהו "גאון" (הגאונות קרובה לטירוף אמר ידידנו היהודי איינשטיין) החליט למצוא "פיתרון לבעיית היהודים".

אז תמשיכו לחיות בסרט שהם רוצים שלום, ותמשיכו לחיות בסרט שאם נרים דגלים של פלסטין ונמשיך ללקק לאובמה את התחת זה יעזור.

הם לא רוצים שלום, והם ימישכו ויאבקו . ואנחנו לא נאבק על המדינה הזאת כי אין לנו ארץ אחרת.

אז תמשיכו לבחור בכנסת לפי חשיבה סוציאליסטית שרק מגדילה את אחוז המשתמטים החרדים בישראל אגב עם הקצבאות ילדים האלה.

ותמשיכו לחשוב שהם עניים ומסכנים שלא נדבר על הבתים בעזה שלא מביישים את קיסריה.

ותצאו מהוויכוחים הפילוספים שלכם על כהנא ויריביו השמאל הרדיקאלי.

אחי הגדול כבר יותר משבוע שוכב מחוסר הכרה בהדסה עין כרם , משרת ביחידה קרבית סודית בצבא.

הוא הולך ומגן על התחת שלכם כי הם מחביאים בתוך הבתי דת שלהם 3 טון חומר נפץ.

אז תרימו דגל פלסטין ונתפוצץ כולנו.

לפני 4 חודשים עוד הייתי טיפה בחשיבה נאיבית, כמעט ויצא לי מהראש.

עד שנסעתי לבקר אותו באחד המחסומים להעביר לו דברים וראיתי מה הולך שם.

אז חברי היקרים, תחיו בסרט. כי זה הרי עושה לכם טוב

ובעוד 30 שנה שחמישים אחוז ממדינת ישראל תתגייס לצבא ולכם יהיו ילדים, וכול שבוע ירדו פה קאסמים אז תגידו טעיתי.

אין לכם ארץ אחרת.

עליתי לארץ בשנת 99 מארגנטינה, אחרי שמישהו צעק לי ברחוב "יהודיה של החרא"

אה כן, אני בחורה ולקחתי לידיד את היוזר הזה כדי להגיב פה.

אז עכשיו הגענו למסקנה שהשמאל הקיצוני הוא אנטישמי? זה כבר התקדמות. אני גאה בך.

הרב שלי לא היה גזען, הרב שלי דאג לארץ ישראל, ליהודים היושבים בה. לרב שלי לא היה אכפת אם זה נוצרים, מוסלמים, או סתם נמלים שרוצים להרוס את מדינת ישראל, ולהרוג את היושבים בה. הרב שלי עזר למדינה יותר ממך, יותר ממני, ולבטח יותר מהרבה אנשי שמאל שמקבלים יחס של חיבה מהתקשורת הישראלית, שגם היא סימנה את דעותיה.

ובגלל הדיעות הגזעניות של הרב שלך - הוא מת. מה הוא עשה יותר ממני למדינה? השד יודע. ברגע שתבין את זה שהוא והמשנה שלו היו גזעניות - נוכל להתקדם. ואולי אני גם אהיה גאה בך.

מתן עזוב בחייאת ראבק

מה הוא בכלל יודע על הרב כהנא זצ"ל?

הוא שומע הרב כהנא הוא חושב זה "מוות לערבים", כל עוד הוא לא יודע מה עומד מאחורי הדרך של הרב כנהא, אל תתווכח איתו, תשלח אותו ללמוד מי זה היה הרב כהנא ורק אחרי זה שיענה.

שימשיך לדבר מבורות, זה דווקא משעשע.

ככה זה שיודעים מי זה הרכב כהנא רק דרך התקשורת השמאלנית.

ואני מבין שלהיות שמאלני זה מאגניב, אבל צא מזה מתא, אתה אפילו לא שמאלן, אתה נוטה גדול למרכז.