Jump to content

עמיר בניון נגד הקרן החדשה לישראל

נמניהו

Recommended Posts

איזה טור נפלא של גיא מרוז.

עמיר בניון

אני רוצה להתנצל מראש בפני מעריציו של בניון, לא הכרתי כל כך את יצירתו לפני הוצאת שיר המחאה "אני אחיך". זכרתי שטומי לפיד לא חיבב אותו, שמעתי אותו מדי פעם ברדיו, זמר מצוין ללא ספק, וזה פחות או יותר מה שידעתי; ואז הגיע השיר.

באופן הכי ברור אני בדרך כלל מעדיף כל שיר מחאה, שיר פוליטי או חברתי מעוד פזמון של שרית חדד ושות'. השיר הזה ברגע הראשון הכה אותי תדהמה. לפני הכול, מוזיקלית, הוא שיר גאוני שנכנס לך כמו טיל לתוך הנשמה, ואז מגיעות המילים.

המילים -

כן, ברור, לא חיבבתי את מילים, הרי השיר הזה מכוון נגד כל מי שחושב שמלחמה היא לא האופציה הברורה ונגד מי שמעדיף שלום מכל גרגיר אדמה או בית כנסת מיושן, אבל גם עם זה יכולתי לחיות כי הרי עדיף שהימין הפנאט, והוא פנאט במקרה הזה, ישיר במקום שיכה, יסקול או ירצח. עדיף שהימין ההוזה, המסכסך והחותר למלחמה או מדון יסלסל מאשר יוציא להורג מישהו שחושב אחרת ממנו.

ימי בית שני -

אבל אז קרה עוד משהו. הגיע הבית השני של שיר ההסתה של בניון, הבית שהוא מספר בו איך הוא מסתער קדימה במקומי, איך הוא שומר על חיי, איך הוא מגן עליי בלילות כשאני משתכר או סתם תוקע לו עוד סכין בגב. מכיוון שאינני מכיר את המשורר, "גלגלתי" אותו קצת באינטרנט כדי לראות איפה למשל הוא הסתער במקומי ואיפה בילה את לילותיו בהגנה עליי ועל אחיי הבוגדים.

בניון - ויקיפדיה -

אז מתברר שמר בניון אכן היה בצבא, אבל הספיקו לו כמה ימים כדי להבין שזה לא בשבילו. גם עם זה יכולתי לחיות, אבל אז התברר שהוא גם השתמש בסמים קשים, וכך שקע לו בהזיות מסוממות ובמסלול הידוע והמוכר: אחרי חוויית סמים טובה מגלים את אלוהים, והכול נהיה כדברו.

אז כן, מתברר שהיוצר המוזיקלי המוכשר בניון הוא חתיכת נרקומן לשעבר, משתמט מהצבא ואיש מקסים באופן כללי. יכול להיות שכולכם ידעתם את זה מזמן, אבל אני כאמור לא צד מכשפות ולא מפשפש מה עשה כל אחד בצבא ההגנה.

הסתה, שנאה וכל מה שבאמצע -

מאותו רגע בוגדים ובוגדות, ימנים וימניות, הכול בשיר הזה נראה מסריח. הכול בשיר הזה (שבאמת הרעיד אותי לכמה דקות) עלוב, מתלהם ומסית-שוב מסית-לרצח של מי מבין חבריי או חברותיי.

הבנתי, אחרי גלגול נוסף ברשת, שענת קם הוציאה את המשורר מדעתו, וכך הגיח מסמך ההסתה המבאיש הזה.

"אני מסתער תמיד קדימה עם הגב שלי אליך, ואתה משחיז את הסכין...". הפעם האחרונה שמישהו היה עם הגב זה היה ראש הממשלה שלי שאחד מאחיך ירה בו, בגב כמובן, כי למי מחבריך יש באמת אומץ לעמוד מקדימה?

הדיכאון שאחרי -

כל הזמן אני אומר לעצמי שכדי להגיע באמת לשלום צריך להתחיל בשיחות עם המתנחלים הקיצוניים, שיחות כאלה שננסה לשכנע שאולי כן עדיף שלום מהגבעות האלה ביהודה ושומרון. אחרי השיר הזה, ובעיקר אחרי התמיכה בו מאנשים שהם לא ממש בימין אלא כאילו באמצע, נשברתי קצת.

כל מי שקצת רוצה שלום ונורמליות מוגדר אויב ותוקע סכין, בוגד. "אתה מוסר אותי לזר..." הוא כתב בשיר הגבלסי שלו, והרי אנחנו יודעים מה צריך לעשות למי שמוסר נכון? כבר הסבירו לנו את זה לפני 15 שנה.

אז למה אתם מחכים? בואו תרצחו, תתקעו, תשמידו, הרי אתם העתיד, ואנחנו אלה שמסתירים לכם את המשיח. ימי המשיח יש לי הרגשה אחים חורגים שלי, שכשהמשיח יבוא הוא פשוט יקיא עליכם.

אם יש דבר חיובי מהמצב העכשווי, זה שהוא פותח לאנשים את העיניים לאט לאט.

אנשים מתחילים להבין שצומחת כאן מדינת הלכה-חרד"לית-משיחית-פאשיסטית והרוב השפוי, החילוני, הציוני כבר לא יכול לשתוק.

נקווה שהתנופה הזו תימשך.

ואללה אתה לא רציני אתה...

למה הקפצת את הנושא הזה עכשיו?

כמה אתה מבלבל תשכל..בנאדם היה נרקומן גמור, אברי גלעד שאל אותו לפני כמה ימים, ועמיר אמר לו שבנאדם אחד במקומו כנראה גם היה מת,אל תדון אדם עד שתגיע למקומו. דבר שני כ"כ קשה להבין מה שהוא אומר? הוא אומר שאין לו בעיה עם השמאל(זה לא אומר שהוא בדעתם) והוא מודה לכל חייל בין אם הוא שמאלני או ימני כי הוא שומר ומגן עליו ואף מודה שכל שמאלני ששירת תרם למדינה מה שהוא לא יצליח לתרום. הבעיה שלו עם אנשים כמו שפוגעים בצה"ל (שכמו שהוא אמר ,לא שייך לשמאל ולא לימין) אם אתה לא מסכים עם זה,חבל.

יש רק דבר אחד שמפריע לי פה:

כל הזמן אנשי "השמאל" מנסים להוציא את המתנחלים כאילו הם הזבל של החברה הישראלית

כשאני רואה את הדברים האלה אני פשוט רותח מזעם, כמה טיפשים אפשר להיות?

המתנחלים הם לא הבעיה.

הם אנשים עם אידיאולוגיה והם הולכים להתיישב במקומות כי הם מאמינים בארץ ישראל השלמה.

אותי יותר מרגיזים כל אלה שיושבים בת"א וצועקים "מוות לערבים" כי פה אין שום אידיאולוגיה של ארץ ישראל השלמה או חזון ציוני כלשהו פשוט מדובר בגזענות ובורות לשמה.

לצורך העניין אני לא מת"א אבל אני יכול להבין תושב תל אביבי או מכל מקום אחר בארץ ששונא ערבים אחרי שהוא רואה מה קורה במדינה.

חוץ מזה הערבים יושבים בכל חלקי הארץ ככה שאתה נתקל בהם מידי יום.

מה עוד שמייצגים אותנו-בעקיפין-בכנסת חברי כנסת ערבים מושחתים,מזדיינים שחותרים נגד המדינה בפומבי.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3881861,00.html

רוב האזרחים הישראלים לא טיפשים או פראיירים ולא נשארים אדישים לדברים האלה וטוב שכך.

רק לשם הדיוק ההיסטורי,

בוא נזכור איזה צד התחיל להכפיש את הצד השני בכינויי "עוכר ישראל" "מזדיין עם ערבים" ושאר ברכות.

וזה לא שאני מנסה להפוך את זה ל-מי התחיל,

אבל למה שנמשיך להיות חנונים ולדבר יפה כשמקללים אותי תמיד? גם אני יודע להתבטא...

ואני חושב שהמתנחלים הם האסון הכי גדול שקרה למדינה הזו.

רק לשם הדיוק ההיסטורי,

בוא נזכור איזה צד התחיל להכפיש את הצד השני בכינויי "עוכר ישראל" "מזדיין עם ערבים" ושאר ברכות.

כן? אז גם אותם "מתנחלים" שהקימו את המדינה הם האסון הכי גדול שקרה לנו?

ושפר, תפסיק לזיין את המוח כבר, מה בנאדם שלא גר "בהתנחלויות" לא יכול לשנוא ערבים? לא יכול להאמין בארץ ישראל השלמה?

מה קשור מחט לתחת תגיד לי, זה כמו שתגיד שבנאדם שלר גר בצפון/דרום על הזין שלו הקטיושות שנזרקות לשם, כי זה לא פוגע בו.(למרות שבאמת יש כאלה אנשים, במיוחד במדינת ת"א).

רק לשם הדיוק ההיסטורי,

אז מה ואני ועוד רבים חושבים שאתה ואנשים כמוך זה האסון הכי גדול שקרה למדינה הזאתי אז....?

באחיזת העיניים של השמאלנים תמיד אפשר להחזיק במקל משני הצדדים: בעיה דמוגרפית לא קיימת, אבל צריך להיפרד כדי שלא תהיה מדינה דו לאומית, וכמובן מתנחלים שעולים לגור על כל גבעה כדי לקבוע עובדות בשטח הם הזויים והבעיה הכי גדולה של המדינה ולעומת זאת מי שעשה את בדיוק אותו דבר לפני 60-70 שנה והיה מהמחנה הנכון הוא פרגמטי.

צבועים כבר אמרנו?

באחיזת העיניים של השמאלנים תמיד אפשר להחזיק במקל משני הצדדים: בעיה דמוגרפית לא קיימת, אבל צריך להיפרד כדי שלא תהיה מדינה דו לאומית, וכמובן מתנחלים שעולים לגור על כל גבעה כדי לקבוע עובדות בשטח הם הזויים והבעיה הכי גדולה של המדינה ולעומת זאת מי שעשה את בדיוק אותו דבר לפני 60-70 שנה והיה מהמחנה הנכון הוא פרגמטי.

צבועים כבר אמרנו?

כי היה איזשהוא אירוע מכונן לפני 62 שנה ששם את המעשים באור קצת אחר.

איזה אור אחר???

נכון להיום כל איו"ש זה שטח לא כזה מוגדר , אז במקום לקחת לעצמנו עוד ועוד שטח אתם רוצים פחות :wubyellow3:

כאילו באיזה צד אתה? מה כואב לך הלב על הפלסטינאים המסכנים?

כי עם כן לך תגור איתם במחנה פליטים שלהם.

כן? אז גם אותם "מתנחלים" שהקימו את המדינה הם האסון הכי גדול שקרה לנו?

ושפר, תפסיק לזיין את המוח כבר, מה בנאדם שלא גר "בהתנחלויות" לא יכול לשנוא ערבים? לא יכול להאמין בארץ ישראל השלמה?

מה קשור מחט לתחת תגיד לי, זה כמו שתגיד שבנאדם שלר גר בצפון/דרום על הזין שלו הקטיושות שנזרקות לשם, כי זה לא פוגע בו.(למרות שבאמת יש כאלה אנשים, במיוחד במדינת ת"א).

בטח שיכול לשנוא ערבים, רק שלא יזיין את המוח על אידיאולוגיה בשקל ויודה שזה מגזענות נטו.

מי שבאמת מאמין באידיאולוגיה של ארץ ישראל השלמה שילך ויעשה מעשים מאחורי הדברים שלו.

אני מאמין שרוב המתנחלים כן עושים טוב למדינה חוץ מאחוז קטן שבאים משינאה ועובדה שאלה הם גם שתוקפים חיילים.

כי היה איזשהוא אירוע מכונן לפני 62 שנה ששם את המעשים באור קצת אחר.

כנראה שאתה לא בקיא בכל הפרטים.

השמאל בכבודו ובעצמו דאג ליישב את היהודים בהתנחלויות האלה יותר ממניעים כלכליים מאשר אידיאולוגים.

עכשיו שהיוצרות התהפכו והימין רוצה לחזק את אותן ההתנחלויות,השמאל חייב להביא טיעונים מטומטמים ולדאוג לפלסטינאים.

איפה הייתם אז תגיד לי?

השמאל זה שעשק את הפלסטינאים והחליט להתיישב בשטחים "שלהם" על מנת לגזול כספים לטובת המדינה אז עכשיו התעוררתם?!?

חוץ מזה לפני שאתה זורק שטויות לאוויר כמו שזרקת שהמתנחלים זו הבעיה הכי גדולה של מדינת ישראל או משהו בסגנון תבדוק למה הם שם,מי שם אותם שם ולמה הם גם לא יזוזו משם.

ומוזר שלא הזכרת את הבעיה האמיתית הגדולה של המדינה הזאת ואלו ערביי ישראל הזבלים שרוצים לחבל לנו במדינה.

בטח שיכול לשנוא ערבים, רק שלא יזיין את המוח על אידיאולוגיה בשקל ויודה שזה מגזענות נטו.

מי שבאמת מאמין באידיאולוגיה של ארץ ישראל השלמה שילך ויעשה מעשים מאחורי הדברים שלו.

אני מאמין שרוב המתנחלים כן עושים טוב למדינה חוץ מאחוז קטן שבאים משינאה ועובדה שאלה הם גם שתוקפים חיילים.

אם אני לא טועה,לא חסר ערבים בת"א-יפו ככה שלא צריך ללכת רחוק.

מספיק שהיית מסתובב ביפו בזמן עופרת יצוקה והיית מבין בדיוק עם מי יש לך עסק.

**** בתוך המדינה.

כנראה שאתה לא בקיא בכל הפרטים.

השמאל בכבודו ובעצמו דאג ליישב את היהודים בהתנחלויות האלה יותר ממניעים כלכליים מאשר אידיאולוגים.

עכשיו שהיוצרות התהפכו והימין רוצה לחזק את אותן ההתנחלויות,השמאל חייב להביא טיעונים מטומטמים ולדאוג לפלסטינאים.

איפה הייתם אז תגיד לי?

השמאל זה שעשק את הפלסטינאים והחליט להתיישב בשטחים "שלהם" על מנת לגזול כספים לטובת המדינה אז עכשיו התעוררתם?!?

חוץ מזה לפני שאתה זורק שטויות לאוויר כמו שזרקת שהמתנחלים זו הבעיה הכי גדולה של מדינת ישראל או משהו בסגנון תבדוק למה הם שם,מי שם אותם שם ולמה הם גם לא יזוזו משם.

ומוזר שלא הזכרת את הבעיה האמיתית הגדולה של המדינה הזאת ואלו ערביי ישראל הזבלים שרוצים לחבל לנו במדינה.

אם אני לא טועה,לא חסר ערבים בת"א-יפו ככה שלא צריך ללכת רחוק.

מספיק שהיית מסתובב ביפו בזמן עופרת יצוקה והיית מבין בדיוק עם מי יש לך עסק.

**** בתוך המדינה.

nike

אני קורא את ההודעות שלך הרבה זמן ואפשר לומר שיש לנו אג'נדה דומה (:

אז אני רוצה לשאול אותך שאלה ותגיד לי מה דעתך

מה יותר גרוע:

מי שאתה קורא לו "הסרטן של המדינה" ,יעני הערבושים מיפו

או

מי ששורף דגלי ישראל ביום העצמאות?

תנסה לענות בצורה ישירה כי מעניינת אותי דעתך

בשבילי הם אותו חרא

מי שבז למדינה אני בז לו.

אם אתה מתכוון לחסידויות השונות במאה שערים אז כן,הן גם כלולות בזה.

לא יודע

לי יותר כואב שיהודי ישראלי שורף דגל ישראל ,במיוחד ביום העצמאות - מאשר ערבי מוסלמי שעושה את זה

אני חושב שזאת בעיה הרבה יותר גדולה מאשר הערבים ביפו ,או הערבים באיו"ש או בעזה

כדאי למקד את רוב האנרגיות באוכלי החינם האלה כי אם נהיה חזקים מבפנים יהיה לנו יותר קל להתמודד עם החרא שבחוץ

ראיתי מאות חרידים שורפים דגל ישראל ביום העצמאות.

היית צריך לירות בהם :)

בכל מקרה אלה אנשים שכל מה שהם רוצים לעשות זה רעש כי חוץ מזה הם לא יעשו כי הם עלוקות ולא מסוגלים לעשות כלום, והם לא יכולים

לפגוע בריבונות שלנו במדינה והם גם לא יכולים להזיק לנו , זה כמו פישפשים.....

לעומת זאת הערבים הם **** כי הם המון והם משפיעים אחד על השני ויכולים להתקומם ובהחלט לפגוע בריבונות שלנו

מבין?