Jump to content

עמיר בניון נגד הקרן החדשה לישראל

נמניהו

Recommended Posts

אבנר אתה ממחזר משפטים.

כבר דיברנו על זה שעמיר התגייס כשהוא מכור לסמים קלים וכשהצבא לא יכל לעזור לו,הוא פלט אותו.

הוא רצה לעשות צבא והתגייס.

עכשיו תגיד לי איך זה דומה לאנשים שבוגדים במדינה שלך והולכים נגדה ולמה בדיוק הוא לא יכול לתקן את הדרך שלו ולהטיף לצעירים שהדרך הטובה ביותר היא אהבת המדינה?

ואם הוא שר את זה כשיר פוליטי,אז אין לו מושג בפוליטיקה.

אבל לא כך הדבר,הוא התכוון לשמאל הקיצוני או לחרידים הקיצונים ואני חושב בדיוק כמוהו.

וזה לא בסדר לנסות להשפיל בן אדם בשידור כשיש לך יתרון מובהק עליו.

אני בטוח שאם אני אחקור את חייו של עודד בן עמי,אני אמצע פרטים לא כל כך נחמדים על חייו(כמו על כולנו או טעויות שאנשים עושים עד גיל 50).

ככה שעצם ההשפלה הזאת היא מגעילה.

ואללה באמת ראש עוגיה.

וואו, איזה דיון הזוי. אני חושב שהוא נגמר איפשהו שמישהו טען שלהיות ערבי זו עמדה פוליטית אבל יפה לכם שהמשכתם.

באמת כל הכבוד וקבל ח"ח על זה שאתה מגניב.

אמנם זה קצת מאוחר, פשוט הייתי בעבודה (אני עובד בצומת ספרים)

ואם אתה רוצה אני יכול לארגן לך את המיילים בהם מנהלי הסניפים שהתלוננו על כך

אל תכניס את מועצת ישע לסיפור הזה

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/202859

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3874291,00.html

http://myesha.org.il/?CategoryID=187&A...923&print=1

כשמועצת יש"ע מודיעה בגאווה על מעורבתה - בטח שאני אערב את מועצת יש"ע. מעבר לכך - הזעם על סתימת הפיות נשאר בעודו.

לא רק הימין טוען את זה.

גם המרכז,

גם השמאל,

גם "ערביי-ישראל" עצמם אגב .

זו לא טענה, זאת עובדה סטטיסטית נטו.

תחשב את קצב גידול האוכלוסין בחברה היהודית לעומת הערבית - ותוכל לדעת בדיוק באיזו שנה הם יהפכו לרוב, ובדיוק באיזו שנה הרוב הזה יהיה "חוקי" ( 18+) ויתן להם גם רוב בכנסת ובעצם יגיש להם על מגש של כסף את המדינה , בחסות הדמוקרטיה.

אתה לא יכול לכתוב דבר כזה בלי להביא איזושהי הוכחה.

לא רק הימין טוען את זה.

גם המרכז,

גם השמאל,

גם "ערביי-ישראל" עצמם אגב .

זו לא טענה, זאת עובדה סטטיסטית נטו.

תחשב את קצב גידול האוכלוסין בחברה היהודית לעומת הערבית - ותוכל לדעת בדיוק באיזו שנה הם יהפכו לרוב, ובדיוק באיזו שנה הרוב הזה יהיה "חוקי" ( 18+) ויתן להם גם רוב בכנסת ובעצם יגיש להם על מגש של כסף את המדינה , בחסות הדמוקרטיה.

ובדיוק בגלל הטענה ש"טוב לנו עם הסטטוס קוו" היא הצהרה על פשיטת רגל פוליטית, והודאה בכך שאין לך פיתרון להציע.

ומכיוון שבפיתרונות עסקינן, החישובים היפים מתבססים על יציבות בנתוני הילודה והתמותה, ולכן הם מטעים. אבל נתוני הילודה לא יציבים, והם קשורים בקשר ישיר לרמת החילונית וההתקדמות הסוציו-אקונומית של האוכלוסיה המדוברת. ולכן הפיתרון הרצוי והסביר (מעבר לחלוקה הטריטוריאלית שתשאיר בישראל מיעוט של 20% ולא כמעט 50% בשטח שבו היא שולטת היום), משלב בתוכו גם ובעיקר תהליך מודרניזציה של החברה הערבית, בישראל ובשטחים. לשכנים הערבים-נוצרים-עו"ד שלי כבר אין 8 ילדים במשפחה.

לא יודע פעם השמאלנים היו בטוחים שהטענה, שהערבים יעקפו אותנו בקצב הילודה זו טענה שיקרית....

היום הם מאמצים אותה, אני לא יודע מה לחשוב כבר....

וכן סטוטס קוו זה להרים את הידיים, אבל מה לעשות רק ככה החרא באמת יצוף ויקרו דברים שצריכים לקרוא.

רובם פה מ-1917, הם אזרחי המדינה לכל דבר. יכול להיות שחלקם ירצה לעבור לפלסטין, יכול להיות שלא, בכל מקרה הם חיים תחת שלטון ישראלי, לא עושים צבא אמנם (אבל היי, יש מספיק יהודים שלא עושים צבא, בשביל שנתחיל לבוא בטענות לערבים כאלה) אבל לדרוש מהם לעוף מכאן למדינה אחרת - אתה לא יכול.

משל ונמשל? אם בקום מדינת ישראל, היו באים ליהודים ברחבי ארה"ב ואומרים להם שאין להם זכות כאן ושילכו לישראל - זו הייתה אנטישמיות. וכאן מדובר על יהודים, שהם רק מהגרים בארה"ב. ערביי ישראל הם קצת יותר, מה לעשות, הם בכל זאת כאן לפני קום המדינה.

קח בחשבון שכשתקום מדינה פלסטינית, המתיחות תרד (כי היא קיימת בגלל שאחים שלהם לא חיים במדינה משלהם) וחלקם גם יעזוב לטובת המדינה החדשה.

זה מבאס אמנם, אבל אין הוקוס פוקוס.

פראיירים לא מתים(או שבמקרה הזה כן נמות..) רק מתחלפים.

אתם חיביים להביא לי מהסמים שאתם לוקחים, לא יכול להיות שאתם עד כדי כך עוצמים עיניים וחיים בללה לנד.

ותום, זה הקטע הכי מצחיק בכל הסיפור הזה.

עד לפני כמה שנים השמאלנים היינו מכחישים וטוענים שאלה ההפחדות של הימין, עכשיו הם משתשמים בזה בתירוץ שהם יהיו פה רוב עוד כככה וככה שנים ואז לא תיהיה לנו מדינה.

בהחלט שמאלנים במיטבם :wubyellow3:

תום כך - אתה שובמ וכיח שאתה ילד קטן. אבל מעולה - תמשיך לחיות בהזיות שלך שתוכל להשמיד עם אחר (ואז תוכל לטעון שרצח עם זה נגד היהדות).

קובי בובאן - אתה לא יודע מה זה שמאל. מצטער לבשר לך. אותו שמאל שאתה יורד עליו הוא השמאל שהקים את המדינה, לחם וכבש ב56 ו-67 את חלקי הארץ שעכשיו המתנחלים נמצאים בו ושהוא בערך ההיפך ממה שאתה כותב. זה שאתה בשנים האחרונות התרגלת לשמאל כמר"צ והעבודה הקיקיונית - לא אומר שהם מייצגים את כל השמאל בארץ. הם מייצגים את השמאל החלש והטיפש, חלקו אף עוכר ישראל.

וכן, השמאל בארץ (או לפחות מי שכותבים בנושא הזה) רוצה מדינה עם רוב יהודי. קשה לך להאמין לזה - אבל אנחנו רוצים מדינה יהודית ולא דו לאומית ("מה? השמאל לא אוהב ערבים?" - לא. השמאל לא אוהב את מי שמנסה להפוך את המדינה שלו לריבונות איסלמית).

איפה השמאל שהקים את המדינה ואיפה השמאל של היום, מרחק של שמיים וארץ על מה אתה מדבר איתי בכלל.

תקשיב, טענת מקודם שזה שאתה שמאלני לא אומר שאתה פראייר, אז אתה טועה אחו שרמוטה, לא רק שאתה פראייר אלא גם הרעיון והדרך שלך יוביל אותך לזה שערבים יזיינו אותך בתחת ואז נראה מה תגיד שאתה לא פראייר.

כן אה בנאדם שמתפשר על זה שתיהיה להם מדינה וגם שערבי ישראל ישארו פה לא פראייר, חח כן כן.

לך עם הדרך שלך, ראש בראש עם כל העולם - ואז אתה תהיה יותר מנודה ומוקצה מהשלטון של סאדאם בימיו הרעים. אין ספק שלימין יש דרך מעולה...מה זה מעולה - דה ליברמן.

איפה השמאל ההוא? מת. או כמעט מת - עובדה שיש כבר אלפים שמצטרפים להתחדשות שלו.

לא יודע פעם השמאלנים היו בטוחים שהטענה, שהערבים יעקפו אותנו בקצב הילודה זו טענה שיקרית....

היום הם מאמצים אותה, אני לא יודע מה לחשוב כבר....

וכן סטוטס קוו זה להרים את הידיים, אבל מה לעשות רק ככה החרא באמת יצוף ויקרו דברים שצריכים לקרוא.

או שפשוט יש כאן יכולת לראית המציאות כמציאות מורכבת, וככזו שניתנת לשינוי. ישנה אפשרות ריאלית שהערבים יהפכו להיות רוב דמוגרפי בתחום השליטה של ישראל, אבל זו אפשרות, שניתן להתמודד איתה בדרכים ריאליות כמו עדכון תחומי השליטה של ישראל, ו/או מודרניזציה בחברה הערבית שתקטין את קצב הילודה שלהם. גשית הסטטוס קוו שלך בוחרת לקבל כמציאות את האופציה הגרועה מבין האופציות הקימות.

אבל מה נגיד, ההודאה שלך בכך שהפיתרון היחיד שאתה יכול להציע מהעמדה שלך הוא המתנה פאסיבית עד שתבוא המלחמה הגדולה שבה ניווכח אחת ולתמיד האם "אלוהים גדול" או ש"אללא הוא אכבר", והמנצח יזכה לבצע טיהור אתני ורצח עם במפסיד - היא אולי ההישג הכי גדול בתולדות הדיונים הפוליטיים של הפורום הזה.

לך עם הדרך שלך, ראש בראש עם כל העולם - ואז אתה תהיה יותר מנודה ומוקצה מהשלטון של סאדאם בימיו הרעים. אין ספק שלימין יש דרך מעולה...מה זה מעולה - דה ליברמן.

על מה אתה מדבר תגיד לי,איזה יחסים של ישראל עם שאר העולם נפגמו?!?

שוב הגישה הוותרנית הזאת שאומרת שאם נוותר המדינות יתחילו לחבב אותנו.

אני מעדיף להיות בגישה של לדאוג לאינטרסים של המדינה שלי קודם ואז להסתכל על שאר העולם ולראות איך אפשר להתייפיף בפניהם.

אם להיות הוגן,ההתנחלויות זה האוויר לנשימה של מדינת ישראל ואתה בעצמך אמרת "חילופי שטחים" ככה שאתה תצטרך אותם במידה ויתחילו עם המהלך הזה.

הרי מהלך של חילופי שטחים זה הדבר הכי טוב שיכול לקרות לנו.

גם אנחנו מתפטרים מהערבים באיזורים כמו אום אל פאחם-כפר קאסם-המשולש בשרון וכו'...

גם מס' האזרחים המוסלמים יורד משמעותית.

גם כל כספי הביטוח הלאומי שמשולמים שם(ומשלמים שם הרבה מאוד) יורדים.

גם אחוז הפשיעה הגבוהה שמגיע מהערים האלו ירד.

וגם אנחנו מרוויחים את ההתנחלויות ולא מפנים אף ישוב.

משמע שההתנחלויות זה האוויר לנשימה שלנו,ולא הזכרתי בכלל את העניין הביטחוני שאם נצא מאיו"ש כרגע,שאין עוד פרטנר וממשלה פלסטינאית מאורגנת,איו"ש תהפוך לעזה.

הבעיה הכי מצחיקה שאתה מסכים איתי בעניין הזה אבל כל מפלגות השמאל מתנגדות למהלך.

או שפשוט יש כאן יכולת לראית המציאות כמציאות מורכבת, וככזו שניתנת לשינוי. ישנה אפשרות ריאלית שהערבים יהפכו להיות רוב דמוגרפי בתחום השליטה של ישראל, אבל זו אפשרות, שניתן להתמודד איתה בדרכים ריאליות כמו עדכון תחומי השליטה של ישראל, ו/או מודרניזציה בחברה הערבית שתקטין את קצב הילודה שלהם. גשית הסטטוס קוו שלך בוחרת לקבל כמציאות את האופציה הגרועה מבין האופציות הקימות.

אבל מה נגיד, ההודאה שלך בכך שהפיתרון היחיד שאתה יכול להציע מהעמדה שלך הוא המתנה פאסיבית עד שתבוא המלחמה הגדולה שבה ניווכח אחת ולתמיד האם "אלוהים גדול" או ש"אללא הוא אכבר", והמנצח יזכה לבצע טיהור אתני ורצח עם במפסיד - היא אולי ההישג הכי גדול בתולדות הדיונים הפוליטיים של הפורום הזה.

אם אתה רושם דברים כל כך יפים,תגיד לי איך אתה מבטל את הקצב הריבוי של הבדואים בדרום שעומד כיום על 5.0 ילדים בשנה.

הדרום נמצא באיום ממשי והמדינה אובדת עצות.

אם נסתכל אל העתיד הרחוק אנחנו ניפגע באותו נושא מערביי ישראל.

אז נכון,הם לא מביאים 14 ילדים כמו פעם,אבל גם 6 ילדים לעומת 1.3 של אישה יהודיה זה הרבה מאוד.

לפי התחזיות צפוים המוסלמים להגיע ל20% מאוכלוסיית המדינה ב2020.

אני לא רוצה לחשוב מה יהיה ב2050.

ולגבי הפיסקה השניה שלך,היינו צריכים לחשוב על זה מזמן.

ערביי ישראל היו עושים טובה גדולה לנו ולהם אם הם היו לוקחים את הרגלים שלהם ועפים מפה כבר בהקמת המדינה.

אני לאדע מזה שמאל?

אתה לא יודע מזה ימין אם אתה קורא לליברמן ימני.

תאמין לי שאני אמשיך בדרך שלי, אתה תמשיך בשלך, נראה באיזה דרך העם יבחר, איך שזה נראה היום, רוב העם הולך יותר ויותר ימינה(ואם תשימו לב זה קורה גם באירופה), ולא ימינה של ליברמן או ליכוד, ימין קיצוני יותר, מבחירות לבחירות אתם תרגישו את זה.

סגור.

וליברמן הוא לא ימני, הוא פאשיסט.

ליברמן זה בדיחה עצובה שעדיף לא לדבר עליו בכלל.

חבל שהוא לקח הרבה קולות מהאיחוד הלאומי ופגע בהם אבל בבחירות הבאות זה לא יהיה ככה,הוא יפול חזק כי כל הבלוף שלו התגלה.

ואזרחי ישראל לא טיפשים.

לא לחינם השמאל נפל בבחירות האחרונות וימשיך ליפול והימין מתחזק.

לפסקה הראשונה- אני יותר חושב שזו הדרך שלכם להפוך את הדברים כדי לטעון שיש להקים מדינה פלסטינאית.

לחלק השני- זה לא הפתרון שהייתי רוצה, אבל איך שהדברים נראים פה במדינה זו האופציה היחידה שאני רואה , כי אני רואה עימות רציני עם הערבים עם תהיה להם מדינה וגם עם לא ,

אז אני מעדיף שלא תהיה להם מדינה והמצב ישאר ככה שעדיין ידנו על העליונה, זהו, אתה לא יכול להגיד שאני טועה כי זו דעתי ואתה לא יכול להראות לי שהעתיד שונה.....הזמן יגיד.

ומתה הצחקת אותי עלק ליברמן ימני....ערמה של סיסמאות מהלכות

זה שהוא ידע אומר שזה לא בסדר להעלות את זה?

זה מאוד קשור לנושא, שאדם שבגיל 18 בחר להיות מסומם, מטיף לבני נוער אחרים בני 18 ומעביר עליהם ביקורת.

ואל תגיד לי שקנית את ההיתממות שלו.

"לא שיר פוליטי", "לא ניסיתי לחרחר ריב", "אין כאן עניין של ימין ושמאל", "אני לא מבדיל בין ימין לשמאל, אשכנזים מזרחים, דתיים חילונים". נשמע כמו נאום שהכתיב לו יועץ תקשורת סוג ז'.

כמה אתה מבלבל תשכל..בנאדם היה נרקומן גמור, אברי גלעד שאל אותו לפני כמה ימים, ועמיר אמר לו שבנאדם אחד במקומו כנראה גם היה מת,אל תדון אדם עד שתגיע למקומו. דבר שני כ"כ קשה להבין מה שהוא אומר? הוא אומר שאין לו בעיה עם השמאל(זה לא אומר שהוא בדעתם) והוא מודה לכל חייל בין אם הוא שמאלני או ימני כי הוא שומר ומגן עליו ואף מודה שכל שמאלני ששירת תרם למדינה מה שהוא לא יצליח לתרום. הבעיה שלו עם אנשים כמו שפוגעים בצה"ל (שכמו שהוא אמר ,לא שייך לשמאל ולא לימין) אם אתה לא מסכים עם זה,חבל.

אז אני מעדיף שלא תהיה להם מדינה והמצב ישאר ככה שעדיין ידנו על העליונה, זהו, אתה לא יכול להגיד שאני טועה כי זו דעתי ואתה לא יכול להראות לי שהעתיד שונה.....הזמן יגיד.

זה שזאת דעתך, עדיין לא אומרת שאי אפשר להגיד שאתה טועה.

שלא לדבר על זה שהפעילות שלך משפיעה על המציאות לכיוון מסויים (אותו הכיוון שאתה טוען מצד אחד שאתה לא מעוניין בו, ומצד שני שהוא האופציה היחידה הנראית לעין, ושהכי טוב לשמור על הסטטוס קוו עד שהוא יתממש), בזמן שאני משפיע על המציאות בכיוון אחר (בדיוק כדי להמנע מהתרחיש שלו אתה מצפה). אני מניח שהעיתד יראה כמו מאזן הכוחות בין העמדות שלנו.

Guest עידן דורון

איזה טור נפלא של גיא מרוז.

עמיר בניון

אני רוצה להתנצל מראש בפני מעריציו של בניון, לא הכרתי כל כך את יצירתו לפני הוצאת שיר המחאה "אני אחיך". זכרתי שטומי לפיד לא חיבב אותו, שמעתי אותו מדי פעם ברדיו, זמר מצוין ללא ספק, וזה פחות או יותר מה שידעתי; ואז הגיע השיר.

באופן הכי ברור אני בדרך כלל מעדיף כל שיר מחאה, שיר פוליטי או חברתי מעוד פזמון של שרית חדד ושות'. השיר הזה ברגע הראשון הכה אותי תדהמה. לפני הכול, מוזיקלית, הוא שיר גאוני שנכנס לך כמו טיל לתוך הנשמה, ואז מגיעות המילים.

המילים -

כן, ברור, לא חיבבתי את מילים, הרי השיר הזה מכוון נגד כל מי שחושב שמלחמה היא לא האופציה הברורה ונגד מי שמעדיף שלום מכל גרגיר אדמה או בית כנסת מיושן, אבל גם עם זה יכולתי לחיות כי הרי עדיף שהימין הפנאט, והוא פנאט במקרה הזה, ישיר במקום שיכה, יסקול או ירצח. עדיף שהימין ההוזה, המסכסך והחותר למלחמה או מדון יסלסל מאשר יוציא להורג מישהו שחושב אחרת ממנו.

ימי בית שני -

אבל אז קרה עוד משהו. הגיע הבית השני של שיר ההסתה של בניון, הבית שהוא מספר בו איך הוא מסתער קדימה במקומי, איך הוא שומר על חיי, איך הוא מגן עליי בלילות כשאני משתכר או סתם תוקע לו עוד סכין בגב. מכיוון שאינני מכיר את המשורר, "גלגלתי" אותו קצת באינטרנט כדי לראות איפה למשל הוא הסתער במקומי ואיפה בילה את לילותיו בהגנה עליי ועל אחיי הבוגדים.

בניון - ויקיפדיה -

אז מתברר שמר בניון אכן היה בצבא, אבל הספיקו לו כמה ימים כדי להבין שזה לא בשבילו. גם עם זה יכולתי לחיות, אבל אז התברר שהוא גם השתמש בסמים קשים, וכך שקע לו בהזיות מסוממות ובמסלול הידוע והמוכר: אחרי חוויית סמים טובה מגלים את אלוהים, והכול נהיה כדברו.

אז כן, מתברר שהיוצר המוזיקלי המוכשר בניון הוא חתיכת נרקומן לשעבר, משתמט מהצבא ואיש מקסים באופן כללי. יכול להיות שכולכם ידעתם את זה מזמן, אבל אני כאמור לא צד מכשפות ולא מפשפש מה עשה כל אחד בצבא ההגנה.

הסתה, שנאה וכל מה שבאמצע -

מאותו רגע בוגדים ובוגדות, ימנים וימניות, הכול בשיר הזה נראה מסריח. הכול בשיר הזה (שבאמת הרעיד אותי לכמה דקות) עלוב, מתלהם ומסית-שוב מסית-לרצח של מי מבין חבריי או חברותיי.

הבנתי, אחרי גלגול נוסף ברשת, שענת קם הוציאה את המשורר מדעתו, וכך הגיח מסמך ההסתה המבאיש הזה.

"אני מסתער תמיד קדימה עם הגב שלי אליך, ואתה משחיז את הסכין...". הפעם האחרונה שמישהו היה עם הגב זה היה ראש הממשלה שלי שאחד מאחיך ירה בו, בגב כמובן, כי למי מחבריך יש באמת אומץ לעמוד מקדימה?

הדיכאון שאחרי -

כל הזמן אני אומר לעצמי שכדי להגיע באמת לשלום צריך להתחיל בשיחות עם המתנחלים הקיצוניים, שיחות כאלה שננסה לשכנע שאולי כן עדיף שלום מהגבעות האלה ביהודה ושומרון. אחרי השיר הזה, ובעיקר אחרי התמיכה בו מאנשים שהם לא ממש בימין אלא כאילו באמצע, נשברתי קצת.

כל מי שקצת רוצה שלום ונורמליות מוגדר אויב ותוקע סכין, בוגד. "אתה מוסר אותי לזר..." הוא כתב בשיר הגבלסי שלו, והרי אנחנו יודעים מה צריך לעשות למי שמוסר נכון? כבר הסבירו לנו את זה לפני 15 שנה.

אז למה אתם מחכים? בואו תרצחו, תתקעו, תשמידו, הרי אתם העתיד, ואנחנו אלה שמסתירים לכם את המשיח. ימי המשיח יש לי הרגשה אחים חורגים שלי, שכשהמשיח יבוא הוא פשוט יקיא עליכם.