Jump to content

עמיר בניון נגד הקרן החדשה לישראל

נמניהו

Recommended Posts

קוסטה, לא אמרתי שהעסק הזה הוא יפה או נעים לעין. הוא לא. הם נשלחו לשם בעידוד של המדינה ובתקצוב של המדינה מתוך מחשבה אסטרטגית - אבל מה לעשות שהעולם השתנה והמציאות של אחרי 67 היא לא המציאות של 2010. ואני חוזר ואומר - אסור לזרוק אותם לכלבים, נקודה. לתת את כל הכלים בעולם כדי שהפיצוי יהיה הולם וראוי, לייצר מקומות תעסוקה ולוודא שהאבטלה בישובים הללו לא תצמח. זה חלק הכרחי מהחזרה לגבולות קבע, ומבחינתי זה חשוב לא פחות מעצם הפינוי עצמו.

מעבר לכך - רק כאנקדוטה, הם לא נשלחו לשם. הם הלכו לשם ברצון ובשמחה, ועצם זה שהמדינה עודדה אותם בטח לא עשה נזק. זה לא שעקרו אותם מהבית שלהם ליד הכנרת או בכפר סבא ואמרו להם לכו לאיו"ש.

ברור שהלכו במשחה.

כסף ובית גם אני אלך בשמחה.

אני לא אחשוב פעמיים (במיוחד שאין ילדים וכאלה).

המדינה עודדה?

ומה המדינה עשתה בשביל המפונים?

תבדוק את זה.

מעבר לכך - רק כאנקדוטה, הם לא נשלחו לשם. הם הלכו לשם ברצון ובשמחה, ועצם זה שהמדינה עודדה אותם בטח לא עשה נזק. זה לא שעקרו אותם מהבית שלהם ליד הכנרת או בכפר סבא ואמרו להם לכו לאיו"ש.

מאיפה לך?

אתה בקיא בכל הפרטים?

הרבה מאוד ירושלמים ודרומים,העתיקו את מקום מגוריהם לכיוון ההתנחלויות בתקופה שרצו ליישב את האיזור.

פלג, אין ספק שאני מסכים עם המשפט "הקם להורגך - השכם להורגו" .אבל זה לא רלוונטי להקשר שתום כתב למעלה

זה מאוד רלוונטי לסיטואציה שאנחנו נמצאים בה.

הם לא רוצים בקיומנו במדינה וזה לא משנה בכלל כמה ולמה.

כל מה שאתה רושם,זה ניסיון שכנוע עצמי וציבורי שנכשל וימישך להיכשל כל הזמן כי יש פה אמת והיא ברורה לכל מי שרוצה לדעת.

האמת היא שהם רוצים הכל.

הם לא רוצים חצי,הם רוצים את ירושלים השלמה.

הם רוצים את ת"א ואשקלון ואשדוד וכו'...

אז אם אנחנו גם הולכים לפי הגישה שלך,זה אומר שעוד 50 שנה הערבים בצפון והבדואים בדרום ידרשו אוטונומיה כי הם יהיו הרוב באיזור.

תתעורר בחור אתה לא רואה מה הולך פה.

איך בדיוק השמאל גרם לאיו"ש להיות הבעיה שלנו?

להזכיר את ההסכמים שנחתמו ע"י אנשי השמאל שעד היום אנחנו משלמים עליהם בריבית דה ריבית?

אמרתי - המדינה כשלה עם מפוני גוש קטיף. לכן חייבים לוודא שלכשיהיה פינוי וחזרה לגבולות קבע - הטעות לא תחזור בשנית.

חחח עם אתה מבטיח אז בסדר....חיי בסרט

ןמה עם הטילים שנאכל מבצע הבא מעזה ומלבנון, מה איתם?

בזה המדינה לא נכשלה נכון?

פלג - אתה בכלל לא הבנת באיזה קונספט זה נכתב. הוא כתב שאסור לפי היהדות לבצע רצח עם - ומכאן התגובה שלי. נקודה.

טבריה וכפ"ס היו דוגמאות היפותטיות. המתנחלים הגיעו מכל חלקי הארץ, מדן ועד אילת.

הם יכולים לרצות הכל - הם לא יקבלו הכל וגם לא חצי וגם לא קרוב לזה. אתה לא מדבר פה עם הזונה מהאח הגדול אם זה עוד לא היה ברור.

---------------

מעבר לכך, התחלנו לטחון מים.

אמרתי - המדינה כשלה עם מפוני גוש קטיף. לכן חייבים לוודא שלכשיהיה פינוי וחזרה לגבולות קבע - הטעות לא תחזור בשנית.

המדינה לא יכולה ליישב ולדאוג ל-7500 נפש שפונו מעזה אז מה נראה לך שהיא כן יכולה לדאוג ל280 אלף איש מאיו"ש?!?

או שאתה מסתלבט עליי או שאתה מאמין לשטויות שלך,תבחר אחד מהשניים.

א. בפעם ה-100, המספרים לא יתקרבו אפילו ל-280,000. יהיו חילופי שטחים והמספר יצנח בעשרות אחוזים.

ב. המדינה כשלה - והיא תתקן את עצמה. אני מאוד רציני במה שאני כותב. זה כמו שתגיד "המדינה כשלה בלבנון השניה - אז אסור לה לצאת יותר למלחמות". נשמע לך הגיוני? עכשיו אתה מסתלבט עליי.

כל מה שאתה רושם,זה ניסיון שכנוע עצמי וציבורי שנכשל וימישך להיכשל כל הזמן כי יש פה אמת והיא ברורה לכל מי שרוצה לדעת.

האמת היא שהם רוצים הכל.

אז אם אנחנו גם הולכים לפי הגישה שלך,זה אומר שעוד 50 שנה הערבים בצפון והבדואים בדרום ידרשו אוטונומיה כי הם יהיו הרוב באיזור.

להזכיר את ההסכמים שנחתמו ע"י אנשי השמאל שעד היום אנחנו משלמים עליהם בריבית דה ריבית?

לא מובן לי למה התעלמת מהחלק הזה,יש לך טיעון נגדי או שאני צודק פה?

כי אני לא רוצה להגיב לכל שטות שאתה כותב. אני אגיד את זה בפעם האחרונה (וזה נאמר בערך בכל עמוד בדיון הזה): לא אכפת לי מה הם רוצים. אכפת לי על מה אני מוכן להתפשר כדי לשמור על המדינה שלי ועל מה האו"ם יסכים שנתפשר עליו. הם לא יקבלו הכל והם גם לא יקבלו 10%. הם יקבלו מה שנוכל לתת להם מבלי לפגוע בבטחון המדינה.

א. בפעם ה-100, המספרים לא יתקרבו אפילו ל-280,000. יהיו חילופי שטחים והמספר יצנח בעשרות אחוזים.

ב. המדינה כשלה - והיא תתקן את עצמה. אני מאוד רציני במה שאני כותב. זה כמו שתגיד "המדינה כשלה בלבנון השניה - אז אסור לה לצאת יותר למלחמות". נשמע לך הגיוני? עכשיו אתה מסתלבט עליי.

א.צר לי נשמה,אתה לא יודע מה זה פינוי.

אם נניח אתה מחליט לפנות את אריאל,כל ההתנחלויות יהיו שם,כולל אלפים מרחבי הארץ.

מה שיקרה זה קרע בעם וכתוצאה מזה תתיכן גם מלחמת אזרחים.

חילופי שטחים זה דבר נכון וזה רעיון של הימין והשמלאנים לא תומכים בו שתהיה בעניינים.

אתה לא נקרא שמאלני לפי הדעות שלך,אתה בכיוון של המרכז ככה שסתם אתה מתיימר להציג את הדעות שלך כ"שמאל".

ב.המדינה כשלה והיא לא תתקן את עצמה כי אין לה שום אופציה לעשות דבר כזה.

מלחמת לבנון לא דומה אפילו לתרחיש הזה.

ההתנתקות האחרונה,כמה שהיא הייתה כואבת זה משחק ילדים מה שהיה שם,מה שיהיה בהתנתקות הבאה אם וכאשר תהיה כמו שאתה הוזה,זה מלחמת עולם בישראל.

כמובן,עוד אסון שהשמאל יביא עלינו.

כי אני לא רוצה להגיב לכל שטות שאתה כותב. אני אגיד את זה בפעם האחרונה (וזה נאמר בערך בכל עמוד בדיון הזה): לא אכפת לי מה הם רוצים. אכפת לי על מה אני מוכן להתפשר כדי לשמור על המדינה שלי ועל מה האו"ם יסכים שנתפשר עליו. הם לא יקבלו הכל והם גם לא יקבלו 10%. הם יקבלו מה שנוכל לתת להם מבלי לפגוע בבטחון המדינה.

שמע אתה זיין שכל גדול.

הבאתי לך פה תרחיש הגיוני שע"פ הטבלאות של האו"ם והמדדים הישראלים יכולים לקרות ויקרו אם לא יהיה שינוי דרסטי במדינה ואתה אומר לי שטויות?

לך חפש.

כערביי ישראל,שכידוע מתרבים יותר מאיתנו יבקשו אוטונומיה בצפון והבדואים יבקשו אוטונמיה בדרום,מה תגידו אז?!?

הכי נוח להתעלם ולהיות אדישים,אבל זו האמת.

בוא תגדיר לי בבקשה מה זה שמאל.

---->

לא?

יאללה תתקדם גבר,הבנתי שאתה לא יכול לענות לשאלות שלי ולעובדות שהבאתי פה אז נשחק בטריוויה.

שאל עוד שאלה...

אני יכול לענות להרבה דברים, אבל לא כשאתה מבלבל בביצים. אני לא שמאלני, אני איש מרכז. אתה לא ימני, אתה שמאלני. עכשיו כשהבהרנו את זה, יום טוב.

24131_380901859406_208029924406_3579287_3125029_n.jpg

שאלתי אותך את החלק הזה:

האמת היא שהם רוצים הכל.

לפני שכתבתי שלפי דעתי הדעות שלך נוטות למרכז יותר ככה שאל תביא לי את התירוץ הזה.

גם אני יכול לזרוק סירטונים ותמונות או לשאול שאלות נגדיות בלי לענות על השאלות ששאלו אותי קודם לכן.

תמשיך בדרך שלך,אתה רק מוכיח את הטענות שלי.

חחח איזה טמבל זז אומר שהוא מרכז ואחר כך שם פלייר השמאל הלאומי

הוא לא התכוון לזה אבל זה בסדר,לא נראה לי שהוא יודע מה הוא רוצה מעצמו בכלל.

עלהחלק הראשון עניתי כבר 20 פעמים.

הבדואים ירצו אוטונומיה? חבל. חוץ מזה שהבדואים כן מתגייסים (חלקם) לצה"ל והם כן חלק בלתי נפרד מהמדינה. הם לא הבעיה שלנו והם גם לא יבקשו אוטונומיה (זה סותר גם את עקרון הנדידה שלהם).

כמה פעמים עוד תשלפו את הסכמי אוסלו? הערבים היו באיו"ש לפני רבין, בזמן רבין והרבה אחרי רבין. אחרי שהבהרנו את זה, הדיון הזה מיצה את עצמו.

אני לא מאמין איך הכנסתם לפה את השמאל הלאומי והספר הכחול

אם יש סיבה שאני מתנגד לתנועה הזאת אז היא צורת השיווק שלהם

הם מכרו מגנט עם הדפס של הדגל+ספר כחול, אף אחד לא יכול לדעת מה כתוב בפנים (והמחיר היה רק שקל)

אנשים בסה"כ רצו לקנות את המגנט וקיבלו את המניפסט השמאלני הזה, פשוט גועל נפש איך הם מנסים לכפות על אנשים את הדעות שלהם

רק מהסיבה הזאת אני מקווה שהתנועה הזו תימחק

הוא לא התכוון לזה אבל זה בסדר,לא נראה לי שהוא יודע מה הוא רוצה מעצמו בכלל.

נראה לי שמכל הדיון הזה אני היחיד שיודע מה הוא רוצה מעצמו. כתבתי את זה מספיק פעמים כאן ואני עומד מאחורי כל מילה.

ברגע שהדיון יורד לפסים אישיים (ע"ע העמוד האחרון) - הוא נגמר.

אני לא מאמין איך הכנסתם לפה את השמאל הלאומי והספר הכחול

אם יש סיבה שאני מתנגד לתנועה הזאת אז היא צורת השיווק שלהם

הם מכרו מגנט עם הדפס של הדגל+ספר כחול, אף אחד לא יכול לדעת מה כתוב בפנים (והמחיר היה רק שקל)

אנשים בסה"כ רצו לקנות את המגנט וקיבלו את המניפסט השמאלני הזה, פשוט גועל נפש איך הם מנסים לכפות על אנשים את הדעות שלהם

רק מהסיבה הזאת אני מקווה שהתנועה הזו תימחק

נו אז היית לוקח את הספר וזורק לפח. זה לא היה פוגע ברגשות של אף אחד - חופש הקריאה הוא נחלתך. מעבר לכך, בצומת ספרים לא שמו את הפלייר בצמוד לספרים שמסביר בקצרה על הספר ועוד על דעת עצמם כתבו שזה "ספר המאגד את את עקרונות הציונות" או משהו כזה. מתוך שיחה עם מחברי הספר אני יכול להבטיח לך שזה שקר מוחלט שצומת ספרים כתבו על דעת עצמם.

נו אז היית לוקח את הספר וזורק לפח. זה לא היה פוגע ברגשות של אף אחד - חופש הקריאה הוא נחלתך. מעבר לכך, בצומת ספרים לא שמו את הפלייר בצמוד לספרים שמסביר בקצרה על הספר ועוד על דעת עצמם כתבו שזה "ספר המאגד את את עקרונות הציונות" או משהו כזה. מתוך שיחה עם מחברי הספר אני יכול להבטיח לך שזה שקר מוחלט שצומת ספרים כתבו על דעת עצמם.

צומת ספרים לא קיבלו שום פלייר שמסביר על מה הספר, והמוכרים לא הציגו אותו כספר "המאגד את עקרונות הציונות"

והספר הורד מהמדפים בעקבות תלונות של מנהלי סניפים ששמו לב לתוכן הספר

הגרוע מכל התנועה הזאתי הוא שהם עוסקים בנושאים ממש עכשווים ורוכבים על טרנדים שהם יחסית קונצנזוס, ואומרים דברים שהם בלי דרך וזה פשוט איגוד של דעות כלליות

עכשיו זה אולי לכמה אנשים נראה יפה, עוד כמה שנים שהמפה הפוליטית תשתנה דברים ינועו המפלגה תישאר בלי כלום בלי אידאולוגיה ועם זיין ביד.

כמו כמה מפלגות שמדחדחות היום או בכלל לא היו קיימות לפני כמה שנים