Jump to content

ג?ודו - גראנד פרי בטשקנט

אבאדר

Recommended Posts

אהלן,

מסתבר שאורי ששון זכה היום במדליית זהב באיזו תחרות בטשקנט אוזבקיסטן. הישג כנראה יפה.

העניין הוא שאין לי מושג או מדד להשוואה, זאת אליפות נחשבת? כמה תחרויות כאלו יש בשנה? יש דרגות של יוקרה בתחרויות השונות?

לא מבין איך זה עובד, אם מישהו שמבין יכול להסביר אז אחלה.

התחרות הזאת היא תחרות גראנד סלאם, תחרות נחשבת, אבל אליפות עולם ואליפות אירופה (שתתקיים בארץ) נחשבות הרבה יותר וכמובן מעל הכל האולימפיאדה.

גם בגראנד סלאם יש נחשבות יותר ונחשבות פחות, זה תלוי בדרגי המשתתפים בעיקר, לא יודעת בדיוק איזו תחרות ממוקמת גבוה יותר.

פרט לששון, גם בטינה טמלקובה ושגיא מוקי זכו זהב, ירדן מאירסון בארד ותמנע נלסון לוי בכסף.

אגב עוד משהו בנימה אישית, תענוג גדול לצפות בתחרויות גודו ולעקוב אחרי הישראלים, התחברתי לזה כמה שנים לפני האולימפיאדה, וזה פשוט כיף גדול, אז מומלץ

רביד-אורי קיבל פטור מכמה סיבובים כי נראה לי פרשו משתתפים ולכן הוא התחיל ברבע הגמר ואכן שלושה ניצחונות שווים זהב.

סי תודה על ההסבר, גם אני התחברתי לזה מאוד ומתכנן באפריל ללכת לתחרות בארץ..

יכולה להקביל את הגרנד פרי לטניס נגיד ששם יש גראנד סלאם שזה הכי נחשב ואז מאסטרס ואז ATP 500 וכך הלאה.

אז איפה בערך הגראנד פרי הזה ממוקם?

רביד-אורי קיבל פטור מכמה סיבובים כי נראה לי פרשו משתתפים ולכן הוא התחיל ברבע הגמר ואכן שלושה ניצחונות שווים זהב.

סי תודה על ההסבר, גם אני התחברתי לזה מאוד ומתכנן באפריל ללכת לתחרות בארץ..

יכולה להקביל את הגרנד פרי לטניס נגיד ששם יש גראנד סלאם שזה הכי נחשב ואז מאסטרס ואז ATP 500 וכך הלאה.

אז איפה בערך הגראנד פרי הזה ממוקם?

אז כמו שאמרתי, בטניס באמת גראנד סלאם זאת התחרות הכי נחשבת, בג'ודו היא נחשבת מאוד גבוה אבל לא מעל לאליפות אירופה/עולם, מאמינה שזה מקביל למאסטרס פחות או יותר

• 3 weeks later...

סי,

תני איזו סקירה לגבי הטורניר באבו דאבי.

יש למה לצפות?

שלחנו 9 נציגים ו6 מהם התחרו אתמול והיום, טל פליקר כצפוי ליכולת האדירה שלו בשנה האחרונה לקח את מדליית הזהב אתמול, בנוסף גם גילי כהן השיגה את מדליית הארד.

היום שגיא מוקי התחרה שוב במשקל החדש שלו (עד 81 קילו) והפסיד כבר בסיבוב השני אבל מי שהשיג מדליית ארד נוספת זהו טוהר בוטבול ממש לפני כמה דקות במשקל של עד 73 קילו.

רותם שור הפסידה היום בקרב על הארד.

מחר אורי ששון שכולנו מכירים מתחרה החל מ10 בבוקר (מניחה שיעלה בסביבות 10 וחצי), צפוי להגיע רחוק אם לא יהיו הפתעות מיוחדות, בנוסף, פטר פלציק וירדן מאירסון יתחרו נקווה להפתעות מצידם

שתי מדליות נוספות הושגו היום ע"י אורי ששון ופטר פלצ'וק, הראשון טיפה מאכזב כאשר הפסיד בחצי הגמר אך בסוף גרף מדליה נוספת.

השני דווקא הפתיע והגיע עד לרבע הגמר שם הפסיד ועלה דרך בית הניחומים להתמודדות על מדליה.

ירדן מאירסון הודחה כצפוי אחרי הפסד לבריטית השנייה בעולם בסיבוב השני של התחרות.