Jump to content

הארוע המכוער היום בפתח תקווה

Sawyer

Recommended Posts

קטטות כאלה הם דבר די שכיח במגרשי הכדורגל בכל העולם,

בדרך כלל זה נגמר בהרחקות של השופט שחקנים או במקרים מאוד חמורים ועדת משמעת על סמך הטלוויזיה לשחקנים עצמם.

בשום מקום בעולם התפרעות שחקנים או הנהלה מביאה להורדת נקודות לקבוצה או לפגיעה באוהדים (סגירת מגרש למשל..)

כל זה אני מדבר על הקטטה בין השחקנים

מה שקרה אחרי זה - זה אירוע פלילי לכל דבר ועניין וככה הוא צריך להיות מטופל - ההתאחדות לא צריכה בכלל לגעת בזה במוסדותיה זה לא באחריותה, ולא בסמכותה - והגיע הזמן שככה יתחילו לנהוג

זה מחבר לדיןן שהיה פה לפני שבועיים - בגלל אוזלת היד של המשטרה והאכיפה ההתאחדות (שתתפלאו אבל כן מעוניינת להעלות את ערך המותג ) לוקחת על עצמה סמכויות לא לה בשביל לנסות לפעול כאשר ברור שאין לה את הכלים לכך. מה שקורה זה שכולם נענשים, שחקנים אוהדים קבוצות, הכדורגל.

הכל מתחיל ונגמר במשטרה ובתי המשפט.

בקיצור בגלל שההתאחדות לא יכולה להעניש מתפרעים היא מנסה לייצר הרתעה על כולם, שבפועל אנשים אלימים לא נרתעים אם זה לא התחת שלהם על הגריל. (וגם אז לא תמיד)

הניתוח הנכון שלך מפספס את העניין-מורידים פה נקודות ונותנים רדיוסים על דברים פחות חמורים.

זאת פעם שניה בחודש שפתח תקווה מעורבת באלימות אחרי השריקה על ידי אנשיה ומעט אוהדיה.

בהגיון הדפוק שלוזון יצר,פחית קולה=רדיוס.בהיגיון הזה, לינץ' על שחקן=הורדת ליגה.

אני כמובן מקצין אבל ההסברים היבשים לא יעשו את העבודה מבחינה ציבורית אם דווקא הקבוצה של יושב ראש ההתאחדות תצא עם עונש מינורי.

כל אוהדי הכדורגל בארץ צריכים לעקוב אחרי העונש הזה.

אם לא יהיה עונש חמור, הגיע הזמן לשבת בבית עד שהמשפחה הזאת תצא מחיינו.

אבי לוזון בכנס מנכ"לי קבוצות כדורגל, 8.3.2012: "ברגע שמישהו ייפגע כתוצאה מאלימות, אני אומר לכם, הקבוצה האחראית תיסגר עם רב בריח ומצידי שיבנו אותה מחדש בליגה ג'... הם יודעים שהקבוצה תתפרק ותוכל להיפתח מחדש רק בליגה ג'"

אבי לוזון בכנס מנכ"לי קבוצות כדורגל, 8.3.2012: "ברגע שמישהו ייפגע כתוצאה מאלימות, אני אומר לכם, הקבוצה האחראית תיסגר עם רב בריח ומצידי שיבנו אותה מחדש בליגה ג'... הם יודעים שהקבוצה תתפרק ותוכל להיפתח מחדש רק בליגה ג'"

יש לדבר הזה ציטוט?!

שכחת את הפסקה שמראים אותה רק לאוהדי מכבי פתח תקווה...

"במידה והקבוצה הזאת תהיה מכבי פתח תקווה , היא אוטומטית תזכה באליפות ושאר הקבוצות בליגה יתפרקו ויבנו מחדש בליגה ג'..."

אנו אוהדי הכדורגל בארץ ואוהדי הפועל חיפה קוראים לארגון שחקני הכדורגל בישראל ולשחקני הכדורגל בליגת העל, להשבית את משחקי הכדורגל עד לבירור ומיצוי אירוע הפגיעה בשחקן הקבוצה. אנו מבקשים לשתף (SHARE) את היוזמה ואת תמיכת שחקני הכדורגל בליגת העל. http://www.facebook.com/hhaifacom?ref=tn_tnmn

אני כל כך שמח שזה קרה דווקא יום לפני פתיחת בית הנבחרות, אירוע שהיה אמור להיות חגיגי בהשתתפותו של יו?ר אופ?א מישל פלאטיני, שמחר כל כלי התקשורת יעסקו באירוע הזה ומר פלאטיני יראה את הריקבון שלוזון השאיר לו.

אם שחקנים יהיו מעורבים בקטטה שבה מישהו יגיע לבי"ח, נראה לי שהקבוצה תעמוד לדין, כן.

לא מכיר מקרה כזה. היתה פה קטטה (ובואו לא נשכח את האגרוף שחטיב הנחית על פרדה קודם לכך שספג מכות בעצמו) שהסתיימה בביקור בבי"ח בגלל שני אנשים שזהותם ידועה וקיימות הוכחות מצולמות נגדם. זה לחלוטין עניין פלילי. ההתאחדות צריכה להבהיר כמובן שעד תום ההליכים הפליליים נגדם הם לא מתקרבים למגרשי הכדורגל בארץ (ולאחר מכן לקבוע עונש הרחקה אם בית המשפט לא עושה זאת בעצמו), כל דבר נוסף נמצא מעבר לתחום שיפוטה. אני כמובן לא בעד רדיוסים, הפחתת נקודות או עונשים קולקטיביים אחרים, אבל קיימים מקרים בהם העבירה היא אכן קולקטיבית (אוהדי הפועל בדרבי, קהל ששר שירים גזעניים), קיימים מקרים אפורים (השלכת חפצים למגרש) וקיימים מקרים חדים וברורים לגמרי - יש אשמים, תטפלו בהם.

לא,

אבל כל הזמן אנשים כותבים כל מני דברים כעובדות בתקווה שהם יקרו

החלטתי גם לנסות. הלוואי וזה יעבוד.

אני שוקל לפתוח עצומה בפייסבוק, רק חסר לי פייסבוק.

עלי חטיב ,שחקן מלוכלך, כמובן שנאחל לו החלמה מהירה ,אבל אני מקווה שברגע שיצא מבית החולים

יגיע ישירות לבית הדין וייענש על האגרוף המכוער ששלח לפניו של פרדה .

שיתבייש

בשום מקום בעולם לא יורידו לקבוצה על דבר כזה נקודות - מה שכן יעשו זה איסור על האנשים האלה לדרוך במגרש כדורגל/ לאמן כדורגל לכמה שנים וזה חוץ ממיצוי התהליך הפלילי (שזה המשטרה צריכה לטפל).

מה אשמים האוהדים של הקבוצה שהם אולי ירדו ליגה בגלל שני דבילים שלא שולטים בעצמם ?...אני לא מוכן לקבל את זה.

האחריות היא אישית ולא קולקטיבית - זה מה שאנחנו תמיד אומרים, זה ככה בכל מקום - רק בכדורגל בנאדם אלים ואלפי אנשים נושאים באחריות.

אין בזה היגיון.

שהבנאדם הזה ילך לכלא - ושישתחרר מהכלא ילך לחפש עבודה חדשה.

דווקא בעינייש כאן בהחלט מקום לעונש חמור לקבוצה.

מדובר בעובדי מועדון, אנשים שלהבדיל מהאוהדים, המועדון צריך לקחת אחריות עליהם ועל מעשיים.

בשורה התחתונה, אדם שהמועדון החליט שהוא נציג שלו, פגע והחליש קבוצה יריבה בצורה לא חוקית.

גם ניסיון לשוחד זה מעשה פלילי. במקרה כזה יש מקום להעניש רק את עובד המועדון שהציע שוחד ליריבה, או את הקבוצה?

שוב, זה להבדיל מאוהדים, שם במידה וניתן למצות ענישה פרטנית, יש לעשות זאת ולא ענישה קולקטיבית.

למכבי הורדו נקודות פעמיים בגלל התנהגות בעלי תפקידים במועדון(עזורי ודריקס).

אגב, אני לא מחפש את דם הלוזונים. אין בי שנאה מובנית אליהם ואני מעריך את תשוקתם לקבוצה מהרגע שראיתי את אבי עומד מאחורי השער של בני במשחק גביע(שנתון 2000!) נגדם בתשע בבוקר במבול.

תכל'ס אם האירוע הזה לא היה קשור למכבי פ"ת קשה לי להאמין שכל הדיון הזה היה מתקיים. בואו נהיה כנים עם עצמנו, אנחנו רוצים לראות אותם נדפקים ומאבדים אובייקטיביות בקריאות להשבתה, הפגנות ופעולות דומות.

תכל'ס אם האירוע הזה לא היה קשור למכבי פ"ת קשה לי להאמין שכל הדיון הזה היה מתקיים. בואו נהיה כנים עם עצמנו, אנחנו רוצים לראות אותם נדפקים ומאבדים אובייקטיביות בקריאות להשבתה, הפגנות ופעולות דומות.

וואלה.. צודק.

סה"כ, כמעט כל משחק מאשפזים שחקן בבית חולים 2 עובדים בקבוצה היריבה.

לא! מה אתה מזיין בשכל?!

הסיבה שיש "הד" יותר גדול מהצד של האוהדים זה לא בגלל השנאה (המוצדקת! שמכבי פ"ת קיבלה בגלל שהיא מושחתת) אלא בגלל שכולנו יודעים שאם אנחנו לא נדאג להד הכי גדול האפשרי, סביר להניח שהעונש יהיה מינורי.

אתה כנראה לא מבין את חומרת הארוע אם אתה מדבר ככה.

אם היה מדובר בנגיחה נטו, קיבל איזה בומבה לפנים. כואב וזה, יאללה. על הזין.

אבל בן אדם תפס אותו כשהוא על הרצפה ובעט בו מספר פעמים בראש ככה שהוא איבד הכרה ונשברו לו חלק מהשיניים וכרגע הוא בבית חולים. אתה קולט בכלל?!

וואלה.. צודק.

סה"כ, כמעט כל משחק מאשפזים שחקן בבית חולים 2 עובדים בקבוצה היריבה.

לא! מה אתה מזיין בשכל?!

הסיבה שיש "הד" יותר גדול מהצד של האוהדים זה לא בגלל השנאה (המוצדקת! שמכבי פ"ת קיבלה בגלל שהיא מושחתת) אלא בגלל שכולנו יודעים שאם אנחנו לא נדאג להד הכי גדול האפשרי, סביר להניח שהעונש יהיה מינורי.

אתה כנראה לא מבין את חומרת הארוע אם אתה מדבר ככה.

אם היה מדובר בנגיחה נטו, קיבל איזה בומבה לפנים. כואב וזה, יאללה. על הזין.

אבל בן אדם תפס אותו כשהוא על הרצפה ובעט בו מספר פעמים בראש ככה שהוא איבד הכרה ונשברו לו חלק מהשיניים וכרגע הוא בבית חולים. אתה קולט בכלל?!

בין להבין את חומרת האירוע ובין פעולה מצד אוהדים נייטרלים למיצוי הדין עם האחראים יש מרחק לא קטן.

אם הקבוצה שאחראית לזה לא היתה מכבי פ"ת אלא בוא נאמר אשדוד, האם גם אז היית דורש מהאוהדים להפגין עד שינתן עונש הולם? אני בספק. כן היינו מגיבים לזה בפורום ומגנים את זה, אבל קשה לי להאמין שמישהו פה היה ממש שוקל לצאת להפגין מול ההתאחדות.

בין להבין את חומרת האירוע ובין פעולה מצד אוהדים נייטרלים למיצוי הדין עם האחראים יש מרחק לא קטן.

אם הקבוצה שאחראית לזה לא היתה מכבי פ"ת אלא בוא נאמר אשדוד, האם גם אז היית דורש מהאוהדים להפגין עד שינתן עונש הולם? אני בספק. כן היינו מגיבים לזה בפורום ומגנים את זה, אבל קשה לי להאמין שמישהו פה היה ממש שוקל לצאת להפגין מול ההתאחדות.

כתבתי לך.

הסיבה שמציפים את הנושא כמה שיותר ומנסים ליצור הד תקשורתי הוא בגלל שאנחנו יודעים שאם לא נעשה את זה, מכבי פ"ת לא תענש. כי היא מושחתת. ואבי לוזון מושחת, וההתאחדות מושחתת.

זאת הסיבה.

לא בגלל השנאה אליה, בגלל שבניגוד לאשדוד (הדוגמה שלך) יש לה סיכוי גדול לצאת מזה עם כמעט כלום.