Jump to content

חומץ בלסמי

משתמשים רשומים
    0
Everything posted by חומץ בלסמי

1. למען הסדר הטוב - אני לא מוצא הצדקה להפסד של דרבי, גם לא במצב הנוכחי.
  2. לא נראה לי. הוא לא עיוור והוא יודע מה המטרות של המועדון. הוא גם דיבר על זה כמה פעמים. הפכת אותו ליואב כץ 2.0. אנחנו לא שם, למרות הכל. תכלס, לא חושב שגולדהאר לא רוצה להשקיע או משהו כזה. אנחנו ראינו גם בקיץ שמכבי עושה רכש וגם לא רכש זול. מביאה שחקנים, משקיעה בנוער. מחליפה מאמן כשצריך. אין פה חוסר השקעה כספית או חוסר רצון. אני נוטה לחשוב שמקור הבעיות במכבי הוא לא כזה מסתורי. גולדהאר איש עסוק שלוקח החלטות די לאט. מכבי מועדון כדורגל שצריך לקבל החלטות מהר, ובחלונות זמן מוגבלים. תוסיפו קצת קורונה, קצת את המשבר שהיה לו שם עם המנהל שלו, קצת את ההצלחה המטעה עם איביץ' ותקבלו (אני מעריך) את איפה שאנחנו היום. הדרך של מכבי לגאולה קשורה בעיקר בנכונות שלו להשקיע זמן ואנרגיה פה ופחות בהשקעה הכספית והרצון הכללי שלו. גם ההשקעה הזו כדאי אם תתמקד בלמצוא שני בעלי מקצוע שינהלו את העסק יותר מכל דבר אחר.
  3. ועכשיו הוא מגלה שבעצם לא. שנתיים מתוך השלוש. בתכלס, אגב, בעצם למכבי אין אפילו את בעלי התפקידים של עידן פוסט-קרויף. נשארו רק ברירות מחדל.
  4. וגם שלוש אליפויות, אירופה על בסיס קבוע, מאבק על אליפות גם בשנים הפחות טובות פלוס בסיס לשנים קדימה. לא צריך ללכת מקיצוניות אחת לקיצוניות שנייה. אפשר גם לנהל מועדון כמו שצריך וגם לשמור על מסגרת תקציבית יותר הגיונית. (אגב, לא נראה לי שגולדהאר מתנהל ככה בגלל הפיי פליי)
  5. ראה תגובתי הקודמת. רכש עכשיו הוא פאניקה, לא בנייה ולא חשיבה לעתיד.
  6. אם אתה מסכים איתי לגבי ד', אז אין מה לומר לגבי ב'. אל תביא עכשיו רכש. זה סתם. וכל הרכש המוצלח שהיה בינואר הגיע לתוך מועדון וקבוצה מתפקדת, לא בדיוק המצב היום. ספק אם יש מי שבכלל ינהל את הרכש המדובר כמו שצריך. ולגבי המאמן - הבאתי מאמן מתוך תקווה שהוא יוכל לעשות פה משהו. גם השנה וגם בשנים הבאות. העונה הוא צריך לעשות פה קצת סדר (שאין) ולהעמיד קבוצה טובה יותר. באופן כללי - צריך לראות פה כדורגל טוב יותר, בלי רכש ובלי כלום. היה והצליח - אחלה. אפשר לדבר הלאה מה עושים בשנה הבאה כשהמועדון מגיע עם בטחון קצת יותר גדול לגבי מה המאמן שלו מביא לשולחן. גם לגבי מי בסגל. אם מכבי מוצאת עכשיו בלם זר ברמה גבוהה כתחליף להרננדז? אחלה. שיביאו. מעבר לזה אין מה, וגם זה פשוט לא ריאלי. כל השאר - הרי לא ברור מי יוחתם ומי ישוחרר בקיץ. לא יודעים אפילו מי יחליט על מי ישוחרר ומי יוחתם בקיץ. לא יודעים איזו קבוצה רוצים שתהיה פה. מי יהיה המאמן שלה. באיזה סגנון היא תשחק. אז בשביל מה להביא כרגע שחקנים? לאיזה תפקיד? לפי איזה מבט לעתיד? רכש היום יהיה בזבוז של כסף ומשאבים. יש סיטואציות שבהם עדיף פשוט לא לעשות כלום.
  7. א. הדיון התחיל כי "קרסטאיץ' דרש". ב. שום רכש בשלב הזה לא יעזור לשפר את הקבוצה בטווח הקצר. ג. הסיכוי להביא רכש טוב באמת בינואר הוא קלוש מראש. ד. אין מה להביא רכש על סמך דרישה של מאמן שנמצא כרגע על תנאי. ה. אם אכן מכבי תרצה להביא מנהל מקצועי בקיץ, אז על אחת כמה וכמה. עדיף לקבוצה להגיע לקיץ עם דף חלק ככל האפשר. למעשה, כל עוד סוגיות האימון והניהול פתוחות, להביא רכש הוא פתח לבעיות הרבה יותר מאשר פתח לפתרונות. ו. הסגל הזה רחוק ממיצוי
  8. זה מצחיק בעיקר כי זה לא נכון. אני לא מגן על יצחקי, כי אין על מה להגן עליו. זה לא שאני חושב שהוא טוב או רע בתפקיד שלו בעיקר כי לא נראה שהוא בכלל עושה את התפקיד שמייחסים לו פה. אני גם לא "יורד כסאח" על קרסטאיץ'. הוא לא נמצא פה מספיק זמן בשביל זה. הוא הגיע בשביל לייצב את המערכת, הוא יהיה המאמן עד סוף השנה ובזה זה נגמר. עד עכשיו - זה לא מרשים, אבל נראה. ספציפית לגבי רכש - לא. לא צריך להביא רכש רק כי הוא דורש. הוא צריך להראות לנו שהוא בכלל הבן אדם הנכון בשביל לאמן את מכבי לפני כן. צריך קצת לגיטימציה לפני שבאים בדרישות, ואין לו כזו, לא מהזמן שלו במכבי ולא בזמן שלו מחוץ למכבי. בסוף מי שמשלם את הצ'ק על הרכש זה המועדון. ואם קרסטאיץ' יתגלה כפלופ, הוא ילך ומכבי תישאר עם עוד שחקנים שהיא לא יודעת מה לעשות איתם. רכש רק כי קרסטאיץ' רוצה, תהיה עדות לרפיסות המועדון וההנהלה. לא להפך. "ככל הנראה" זה נחמד. אני זוכר כתבות שהסבירו לי מה חושב אנגלידיס, מה חושב גולדהאר ומה חושב קרויף באותו טקסט. ממש. זה היה אדיוטי אז וזה היה אדיוטי היום. אז אני לא יודע אם יש או אין מדליפים במכבי, אני כן יודע שהתקשורת מאוד נהנית לרקוד על הדם, כי זה מה שקורה פה. אבל בסדר. בוא נניח שכן. יש מדליפים. אני לא אופתע אם כן. אני הרי לא מתווכח לגבי נחיצותו של מנהל מקצועי עם סמכות, או שכדאי שלא יהיו הדלפות. אבל צריך לעצור, לנשום ולחשוב בהגיון מה עושים. לזרוק האשמות חסרות ביסוס לאוויר זה בטוח לא עוזר.
  9. הערכה ריאלית צריכה להיות לפחות שנה וחצי לפני שמכבי תחזור להיות תחרותית במידה מספקת. ניסיון לבנות קבוצה לטווח קצר יותר רק יגרום נזק גדול יותר.
  10. אני נתפס לזה כי זה (א) אדיוטי אוניברסלית (ב) קרה לו רק במשחק שעבר (ג) היה אפשר לעשות שינוי אפילו בהפסקה (ד) כלל ויתור על שחקנים מוכחים (ה) כלל התעקשות של שחקנים שלא תורמים. ואתה יודע מה? נעזוב את זה. מכבי לא נראית כרגע טוב יותר. זה הכל. אם קרסטאיץ' לא מסוגל להעמיד קבוצה טובה יותר (מהותית!) מואן לובן, אין למכבי מה לעשות איתו. זה ככה פשוט. כן, לכאורה. הכל לכאורה. רק שאין בזה שום הגיון ואין לזה שום הוכחה. במשך שנים מדברים פה על ההמצאות בתקשורת, אבל כשזה מסתדר לך עם איזה נרטיב של "יצחקי מדליף" אז זו האמת הצרופה.
  11. חודש זה בהחלט מספיק בשביל להביט על יחס השערים של הקבוצה ולדעת ששמיר כשחקן אמצע בודד זו שטות. זה בערך מה שאפשר לומר גם על שאר המהלכים שלו. מכבי צריכה להיראות טוב יותר עם הסגל הקיים, ואת זה הוא לא מצליח להשיג. קודם שיראה לנו משהו, ואז נדבר על רכש. והאינטרס הכי גדול של יצחקי עכשיו זה שיהיה שקט. לא רעש. אבל יצחקי הוא האיש הרע כרגע, אז מה זה משנה. "ככה פועל האיש". איך פועל? מתי פועל? אם יש משהו שהכתבות האלה מוכיחות זה כמה קל להסיט אנשים כמוך במניפולציה של שקל וחצי.
  12. חודש זה לא מעט זמן. היה צריך לדעת כבר את כל מה שהיה צריך לדעת. השטות של סוזה (שאגב, היה בה הגיון גם בזמן אמת) לא מצדיקה את השטויות (ברבים) של קרסטאיץ'. מה גם שטמטום הקשר הבודד לא קשור בכלל לכמה הוא מכיר את השחקנים. להפך. ככל שהוא מכיר פחות את השחקנים, ככה הייתי מצפה שלא יעשה ניסויים כאלה. ומה שאתה עושה עכשיו זו הוצאת דיבה. אין לך מושג מי מדליף (אם בכלל).
  13. אם יש משהו באמת שווה - אז אחלה, אבל צריך להיות ריאלים. זה גם קלוש, וגם אם כן יקרה - לא ישנה הרבה העונה. ספציפית לגבי קרסטאיץ': מאחר והוא בעצמו מאמן על תנאי - לא הייתי מביא שום דבר לדרישתו כרגע.
  14. מה זאת אומרת איך? אתה מקבל תמיד מה שאתה רוצה? יש לו עבודה. זו בדיוק העבודה. יש סגל בעייתי, נגיד, והוא לא יכול לקחת אליפות. בסדר. עם מה שכן יש לו - הוא צריך להעמיד קבוצה טובה יותר ממה שהיה פה קודם. לא מדהימה, לא יוצאת דופן, רק טובה יותר. זה כל הרעיון בלהביא אותו, אחרת בשביל מה הוא פה? בלי קשר - לשחק עם קשר דפנסיבי בודד זה לא קשור לכלים שיש או אין לו. להתעקש שלא להשתמש בגלזר, גולסה, פריצה וקוואס, זה לא להשתמש בכלים שכן יש לו. להתעקש לשחק עם בן חיים וחוזז לפניו - זה להתעקש לשחק עם הכלים הפחות טובים שיש לו. ההגנה צריכה להיראות טוב יותר עם מה שיש. ההתקפה צריכה להיראות טוב יותר עם מה שיש. כ"כ הרבה דברים אפשר וצריך לעשות בסגל הזה בלי שום שינוי שבעצם די קל לשפוט, ועד עכשיו קשה לומר שזו הצלחה גדולה.
  15. לפלאניץ' לקח חצי שנה לפני שהוא התחיל להיראות כמו עכשיו. והוא הגיע בתחילת עונה, עשה הכנה עם הקבוצה עם מאמן מוכח. שום דבר מהדברים האלה לא יתקיים אם תביא בלם עכשיו, וזה עוד מתוך הנחה שתצליח להנחית בינואר בלם טוב, שישתלב ויסתדר בקבוצה מבוהלת. מראש סיפור קשה. מכבי לא צריכה להביא שום דבר. זו תהייה טעות.
  16. לא יודע למה ההנחה הזו ש-"הבטיחו לקרסטאיץ'" דברים ועכשיו לא מקיימים אותם. הרבה יותר סביר שאמרו לו (אם בכלל אמרו לו משהו) שיבוא לעשות סדר עם מה שיש, ובקיץ תהיה הערכה מחדש. קשה לומר כרגע שגם עם החומר הקיים הוא מצליח במיוחד. יתרה מזו - שחקן או שניים שיגיעו פתאום למכבי, גם אם הם טובים, לא ישנו הרבה. אפילו לא יודעים אם הוא ימשיך בקיץ, אז להביא שחקנים לדרישתו? מה ההגיון? ובואו, הוא לא עושה לנו טובה. הוא מקבל כסף טוב, ומכבי הימרו עליו - בלי כמעט ניסיון אמיתי כמאמן, אפילו לא כמאמן נוער, ואחרי שבעצם התחיל את קריירת האימון שלו די בחאווה. יכול להיות שהוא מאמן טוב, או יתפתח להיות טוב, אבל קרסטאיץ' צריך להעמיד קבוצה יותר טובה עם מה שיש. על זה הוא יבחן, וכרגע קשה לומר שהוא עובר.
  17. בערך מה שהוא היה לפני כן. לא חושב שהיו לו סמכויות לעשות משהו לפני שואן לובן עזב. ספק אם יש לו גם עכשיו. אני מניח שהוא מנהל אי אילו עניינים יום יומיים אדמניסטרטיבים + הוא איש הקשר של גולדהאר למועדון. לגבי קניקובסקי - יצחקי רצה, ואן לובן לא. לא הגיע רכש אחר, בסוף ואן לובן התרצה. יצחקי לא סטטיסט, אבל הוא דמות שולית. הסגל שלנו הוא הסגל של המאמן וההשפעה של יצחקי על מה שקרה בקיץ היא מינורית. לא חושב שיצחקי נושא (לפחות לא נשא) בעמדת כח. לא באמת. כל מה שקרה בקיץ מראה ככה. זה גם בלט אחרי כן. לא הוא פיטר את המאמן, לא הוא מינה את המאמן. הוא אפילו לא קיבל אישור לחפש מאמן. להאשים אותו אותו בשחרורים והחתמות כאלה ואחרות... נראה לי על פראייר. סתם שיהיה על מי לכעוס. אני לא חושב שהוא יכול לבוא בדרישות לגולדהאר כי מראש לא נראה שהוא בכלל מונה בשביל להיות פונקציה כזו. אני לא מחבב אותו והייתי שמח אם יגיע מישהו לתפקיד, אבל הבעיה במכבי היא לא יצחקי.
  18. יצר קשר ראשוני והחליט זה שני דברים שונים. כשגולדהאר רוצה לעשות פה משהו באמת הוא שולח את אנגלידיס. בעיני אנשים מאוד כועסים, כי מכבי נראית על הפרצוף וגם האופק שלה נראה לא מדהים. אבל הם לא רוצים לכעוס על גולדהאר, אז מחפשים מטרה נוחה וקרובה, וזה יצחקי. אני לא מת על הבן אדם, אבל להאשים אותו לא עוזר בכלום. כבר אמרתי, אשמח אם יגיע סוף כל סוף מנהל מקצועי אמיתי (ואם אפשר גם מנכ"ל בבקשה), אבל אני לא מוצא הרבה טעם בהאשמה על פראייר.
  19. אני לא חושב שהוא אפילו בחר את המאמן...
  20. אתה לא יכול להיות אשם במשהו שלא היית אחראי עליו מראש. אני לא יודע בוודאות, אבל ככל שאני מבין יצחקי הוא לא המנהל המקצועי של מכבי. אולי יש לו איזה טייטל על הדלת, אבל זה לא מה שהוא בפועל. לא כמו שאנחנו מבינים את התפקיד א-לה קרויף. אם הוא נהייה כזה, זה קרה עם העזיבה של ואן לובן ואני בכלל לא בטוח שזה קרה. הכתובת לכל השאלות והטענות היא לא יצחקי, אלא מעבר לים.
  21. נכון. לא הגיוני בכלל. בגלל זה נראה ככה.
  22. אני? לא. אבל זו לא השאלה, נכון? מי שנתן משהו למישהו זה גולדהאר. לא יצחקי. ליצחקי לא הייתה את הסטמפה לאשר או לדחות את מה שואן לובן רוצה. זה לא פונקציה של "כמה הוא חזק". זה פונקציה של כמה כח נתנו לו. הבעיה במכבי היא מעל יצחקי.
  23. אני חושב שהוא צריך להיות פה, זו לא השאלה. סתם הגבתי לעניין האגף.
  24. ככל שאני יודע, וככה זה גם נראה - ואן לובן בנה את הקבוצה. שחקנים עזבו והגיעו לפי דרישתו. קניקובסקי היה היחידי שהגיע רק כי יצחקי ספציפית התעקש (ואן לובן לא רצה). מתוך הנחה שעכשיו יש לו מנדט לעשות משהו (לא יודע לגבי זה) הדבר הכי טוב שהוא יכול לעשות כרגע זה: א. להתכונן למצב שקרסטאיץ' לא ימשיך בקיץ ולחפש כבר את המאמן הבא ב. להתחיל לחפש פתרונות לסגל בקיץ, וזה סיפור שלם שאם יעשה נכון (לדעתי) יכוון לעוד שנתיים קדימה. לא משהו שאפשר לטפל בו כרגע. ג. אם במקרה יש משהו מיוחד שאפשר להביא (נגיד בלם יוצא דופן ע"ח הרננדז), אז לנסות לעשות את זה. מראש זה קלוש. מעבר לזה, אין שום דבר שמכבי יכולה לעשות בחלון הזה שישפר את מצבה. החלון הזה צריך להיות סגור.
  25. ארהיב ואומר שכל שחקני הכנף במכבי וכל הבלמים במכבי טובים מהמקבילים להם בהפועל (כאמור, לא מחמאה יוצאת דופן). למעט דוידה (הוא שחקן אגף?) אבל יודע מה? שים את דוידה תחת ואן לובן/יצחקי/קרסטאיץ' במשך שנה וחצי ואתה תתגעגע לחוזז.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.