Jump to content

חומץ בלסמי

משתמשים רשומים
    0
Everything posted by חומץ בלסמי

1. כן. בהחלט. יש כמה איתותים שקין הוא לא מה שקיווינו. גם בניהול הרכש, גם בהעמדת ההרכב, גם בחילופים ותגובה תו"כ משחק וגם באופן הכללי שבו הקבוצה נראית, והכל מבלי שנראה שיש איזה נסיון כן מצידו לשנות. זה היה כבר רע יותר, אבל אני חושב שאפשר לומר בזהירות שהייתה ציפיה למשהו טוב יותר. גם בשלב הזה.
  2. לפחות לפי הסרטון אז (א) נילש אמר מה שאני חשבתי, פחות או יותר - כמעט כל הפעולות היפות שלו הן במשחק מעבר במגרש פתוח. לא מה שמכבי תממודד איתו בליגה (ב) הרבה יותר מפעם אחת הוא מדרבל באזור מסוכן. בסרטון זה המהלכים המוצלחים, אז שום דבר לא רע לא קרה, אבל אפשר להרים גבה. מצד שני, זה רק סרטון. הפערים בין וידאו למציאות הם בדרך כלל גדולים. לשני הכוונים. נחכה סיבוב ואז נהיה חכמים יותר. אגב, אחד מבין קניקובסקי וביטון צריכים לעזוב. אין להם מה לחפש במכבי כרגע אם הוא ישחק ב-10.
  3. אוסיף גם ואומר - הציפיות שתוך שנה מכבי תעמיד קבוצה לאליפות - יש בהן מידה של חוסר סבירות. מראש יש המון בעיות: מאמן, מגן ימני, העדר שחקני אגפים, שחקנים שכושרם מוטל בספק, מצבת בלמים בסימן שאלה, מנהלי משחק ישראלים שלכולם ברור שמכבי זקוקה לטובים מהם (יש לציין שלמעט המשחק האחרון, ביטון מפתיע עד כה לטובה העונה), עומס בעמדת ה-8, חלוץ זר שהגיע זמנו לעזוב, שחקן זר נוסף שמקומו בקבוצה לא ברור וכן הלאה וכן הלאה. כל הדברים האלה כולם צריכים להיפתר באמצעות הגעה של גורמים חדשים, מה שתמיד יכול לא להצליח גם אם כולם מנסים. לאור כל זאת - מכבי בסך הכל פועלת בסדר, גם אם זה אומר שזה יראה לא מדהים בהתחלה. יש מצב טוב שזו תהיה עונת מעבר, ולא כי מישהו לא בסדר. זה התהליך. כדאי להפנים את זה.
  4. - משחק נוראי, אין מה לומר - סליחה, אבל עם כל הכבוד לפנדל ולכדור היפה לפרץ, זהבי היה השחקן הגרוע במכבי. בפער. לא כהן (שהיה אנמי) ולא דן ביטון (זה היה המשחק הראשון החלש באמת שלו העונה). ולא אף אחד אחר - זהבי. שלא רק החמיץ מצבים מהם אסור, אלא גם איבד אין ספור כדורים. באופן כללי - הוא חרב למכבי את משחק ההתקפה שלה באופן די עקבי. זה עוד יותר בולט לאור המעמד שלו בקבוצה. כולם מתייחסים אליו כשחקן על, שזה בסדר, אבל זה אומר שיש פה גם ציפיות, והציפיות שיש ממנו הן לא הציפיות שיש מיונתן כהן, למשל. בלי קשר ליכולת הספציפית שלו במשחק הזה, או ליכולות שלו בכלל, נכון לרגע זה, זהבי מייצר בעיות במכבי יותר מאשר מהוא מייצר פתרונות. זה כנראה יהיה ניכר יותר ויותר ככל שההגנות שנשחק נגדן יהיו טובות יותר. זה לא בגלל כמה שהוא טוב או לא טוב (והוא אדיר), אלא בגלל חוסר ההתאמה בין השחקן שהוא לצרכים של מכבי מחלוץ מרכזי. אולי אכתוב על זה משהו יותר בפירוט בהמשך. - מאסון היה לא טוב. אין לברוח מזה. ערב המשחק, ספורט הארץ פרסמו עליו כתבת פרופיל קטנה. רואיינו שם אנשים שמכירים אותו: "הוא פשוט לא מעמיד את הגוף שלו נכון באחד על אחד הגנתי. הוא עלול לגרום, למשל, ללא מעט פנדלים, רק משום שהוא לא ממקם את עצמו נכון. דבר אחד בטוח: אם הוא יצליח לשפר את העבודה הגנתית שלו מכבי תל אביב תרוויח בענק, כי מבחינה התקפית הוא באמת שייך לרמות הגבוהות". זה הודגם היטב אתמול. כשפיבן עלה לשחק בתור מגן, הוא עשה שם מהלך אחד בו העמיד את עצמו בין שחקן האגף לכדור וניטרל כדור ארוך בראש. לעצמו, לא היה במהלך הזה שום דבר מיוחד. מגנים עושים את זה כל הזמן. רק שמאסון לא עשה את הפעולה הזו אפילו פעם אחת לאורך המשחק, בהלימה מטרידה לציטוט הנ"ל. כך ראינו את שחקן האגף שלו מקבל כדור ארוך שוב ושוב. גם קשה קצת להתרשם מהתרומה ההתקפית שלו, למען האמת. אבל נראה. - כל הכבוד לקין שמעלה את רביבו, אבל דוידזאדה שחקן טוב יותר כרגע. הוא חזק ומהיר יותר, תומך טוב יותר בהתקפה ופחות מפוזר בהגנה. זה לא מאוד מפתיע, כמו כל תפקידי ההגנה, מגן זה תפקיד קשה, ורביבו הוא בכל זאת עדיין שחקן צעיר. זה טוב ונכון שיקבל דקות, והרבה, ואם ישאר מכבי, אפשר להעריך שהוא יהפוך למגן הבכיר בקבוצה בעוד שנה (אפילו כבר השנה אם ימשיך להתקדם), אבל כרגע הוא עוד לא במקום להיות המגן הראשון בקבוצה. - משחק שני רצוף שקין מגיב מאוד לאט, אם בכלל, למה שקורה על הדשא, ואם מגיב, אז במין משהו שנראה שהגיע מהבית, לא מאיזו הבנה בזמן אמת. הקבוצה שיחקה רע מאוד, ההרכב זעק לשינוי, וכלום לא זז. כך היה גם במשחק הקודם. נסיונות להסביר את זה ב-"חוסר נסיון" הם נוחים מידי. קין שחקן כדורגל ותיק, הוא ראה ומכיר כדורגל יותר מרובנו. את מה שמבינים מהיציע, הוא אמור להבין לפני ולפנים.
  5. למכבי ת"א אין סגל טוב. ספק אם הוא בר תיקון בקיץ אחד, וזה בלי קשר לזהות המאמן.
  6. כן. ממש ככה. אין לי שום עניין לסנגר על קראנקה, הקבוצה תחתיו הייתה רחוקה מלהרשים, אני לא מחבב אותו ונדמה לי שגם השחקנים לא מתים עליו, אבל דברים צריכים להיות בקונטקסט המתאים. - מכבי הייתה קבוצה עם פגמים מבניים מהותיים הרבה לפני שמישהו ידע על קיומו של קראנקה. אם מסתכלים על מצב הסגל בתחילת השנה - במנותק לגמרי מזהות המאמן - מכבי נמצאת פחות או יותר במקום שאפשר היה לצפות שהיא תהייה בו. - אפילו אם קראנקה היה מאמן טוב מאיביץ', היה יותר הגיוני שמכבי תשחק רע יותר לפני שתשחק טוב יותר. זו תוצאה של החלפת מאמנים. להניח שקבוצה תעבור שינוי מהותי בלי שזה ישפיע (לרעה) עליה זה פתח לשברון לב. מה גם שכל האפיזודה הזו קרתה עם מאמן שמכבי האמינה בו מאוד, ובנתה עליו ללפחות שנתיים קדימה. לצער כל הגורמים, למכבי היה מרווח טעויות קטן למדי. - כן, גלוך עזב מייד אחרי ההגעה שלו. לעצמו זה לא תרוץ. גלוך שחקן צעיר, לא יציב ולא רק עליו מכבי נבנתה. אבל זה מצטרף לשאר העניינים. באותה נקודת זמן גלוך היה השחקן הטוב בקבוצה. בסופו של דבר - וזו אמירה שתתקבל בהתרעמות כנראה - מכבי לא שיחקה רע במיוחד בהשוואה לתקופה שלפני קראנקה. הבעיות נשארו אותן בעיות, והתוצאות הן בערך אותן התוצאות. מכבי הייתה שווה מקום שני-שלישי ונשארה שווה פחות או יותר אותו הדבר (צריך לציין - זה שנות אור טוב יותר ממה שהיינו תחת לוני). אז אולי יפטרו את המאמן. בסדר. הוא לא נראה כמו מי שיכול להוביל את מכבי, אבל כמות הזעם והרעל שמופנית אליו היא בלי פרופורציות לאחריות שלו. ספק אם מאמן אחר, טוב ככל שיהיה, היה מצליח הרבה יותר.
  7. להצדיק החלטה גרועה אחת דרך החלטה גרועה אחרת לא יוביל אותך לשום מקום טוב. אף פעם. שחקנים צעירים ומוכשרים צריך למכור כשאפשר. בלי קשר - כדאי גם ששאר ניהול הרכש שלך יהיה מוצלח.
  8. גלוך הלך בזמן שהוא היה צריך ללכת. זו הייתה החלטה מקצועית טובה ונכונה. עבורו וגם עבור מכבי. ופארפה נמצא בישראל בערך שנה מעבר למה שכשרון כמוהו אמור להיות. למכור. תמיד. עדיף לגלוש עם הגל מאשר להלחם בו.
  9. הפוך. לגמרי הפוך.כדי להיות תחרותית לאורך זמן - כל הזמן, עבור כל שחקן מתחת לגיל 24, מכבי צריכה לא רק לא לנסות לשמר בכח, אלא ממש לנסות למכור. לרצות את זה. לדחוף לזה. גם אם זה גלוך, גם אם זה פארפה, גם אם זה הכשרון הגדול הבא. לא משנה מי, ולא משנה מתי.
  10. זה כנראה די יעצבן הרבה אנשים, אבל לא חושב שקראנקה כזה גרוע. וידיגאל בברור היה גרוע ממנו. לא חושב שהוא שונה מהותית מקרסטאיץ', ארבלדזה או דוניס, ולהם היה סגל טוב בהרבה. אין קסמים, ומאמן לא מגיע ועושה מה שאי אפשר לעשות. קראנקה הגיע לקבוצה ש (א) מראש בנויה דפוק (ב) איבדה מאמן שבסך הכל הקבוצה מאוד האמינה בו באופן לא צפוי (ג) איבדה את אחד השחקנים הטובים שלה זמן קצר מאוד אחרי ההגעה שלו. ציפיות ההצלחה ללא מחיר בהינתן נתוני הפתיחה האלה מראש היו קצת לא ריאליות. החלפת מאמן באמצע העונה בלי שום סיפורים מסביב זה זעזוע, אז מה נגיד על מכבי השנה? דווקא המשחק האחרון נגד חיפה ממחיש את זה - הוא עלה בסדר, עשה חילופים בסדר, הקבוצה גם שיחקה בהחלט לא רע במחצית הראשונה, אבל הוא לא שולט ביום נתון של שחקן (גולסה, שהחילוף של פרץ בו היה מובן לגמרי לאור הצהוב המיותר של פרץ), והוא לא אשם שיש לו סגל מוגבל שמאפשר מרחב תמרון מינימלי בלבד. בסופו של דבר של העונה חיפה קבוצה טובה ובטוחה בעצמה יותר ממכבי. בלי ועם קראנקה. אז כן, יכול להיות שגם במסגרת מה שיש אפשר היה לעשות יותר, במשחק האחרון ובכלל. גם לי נדמה שהוא לא המאמן הנכון עבורנו. אבל אלה שולי הדברים. הזעם הגדול כלפיו הוא לא פרופרציונלי בעיני למידת האחריות שיש לו למצב הקבוצה, ונובע יותר מתסכול (שכולנו חולקים) שמחפש מישהו להאשים.
  11. אני הייתי מאוד נזהר מהצהרות "מרחק 2 החלטות טובות מאליפות". זה רידוד של הסיטואציה למשהו שלכולם נח להאמין בו (שתי החלטות טובות? מתוך שינה!). צריך להיישיר מבט ולהודות שזה כמעט בטוח יהיה מורכב וארוך מזה. כדאי לחזור קצת לאחור, לרגע שקרויף מונה ולאופן שזה השפיע דווקא על היריבה - מכבי חיפה - בשביל לקבל פרספקטיבה על מה שקורה היום במכבי ומה ריאלי שיקרה בה מחר. כשקרויף מונה, לא הייתה שום ציפייה שמכבי תיקח אליפות באותה השנה. גם לא בשנתיים. המועדון היה בבלגן. הציפייה לטווח קצר הייתה סביב שיקום הקבוצה. רוב האוהדים היו שמחים פשוט לראות את הקבוצה שלהם משחקת כדורגל במקום לעשות מה שזה לא היה לפני כן (אלוהים יודע שזה היה קצה הציפיות האישי שלי). לשמחת כולנו קרויף התגלה כמינוי מעולה, כשאחוז מטורף מהחלטות שלו שלו היו טובות עד מדהימות (גרסיה 1, גרסיה 2, גרסיה 3, ראדי, השחרור של יצחקי, פריצה, זהבי, גורי, אניימה, היחסים עם התקשורת, ועוד ועוד), כשזה קורה על רקע דעיכתן של הפועל ת"א ומכבי חיפה אחרי עשור בערך של שליטה והבינוניות הכללית של הכדורגל הישראלי דאז. אנשים שוכחים - אבל לפני קרויף אף אחד בישראל לא לבש צ'יפ של כושר (למשל). ההצלחה הייתה כ"כ גדולה, שמכבי חיפה הגיעה לאותה מסקנה - אנחנו במרחק 2 החלטות מלקחת אליפות. ואז, במשך כמעט עשור שלם (!), מכבי חיפה קיבלה "החלטות" מדי קיץ, רק בשביל לראות אותן מתנפצות מול המציאות: נס קרויף היה היוצא דופן, והאמת היא שאף אחד לא מתקן קבוצה ב-2 החלטות. הרבה החלטות דרושות, ובדרך כלל לפחות שתי עונות בשביל לשקם מועדון כמו שצריך. המעניין הוא שבפועל - חיפה אף פעם לא הצליחה להדביק את הפער ממכבי בכוחות עצמה. מי שהדביק את הפער היו אצילי ומיכה. לא ניהול מוצלח, ולא קבלת החלטות טובה. עניין מקרי לגמרי שכל כולו התרחש במכבי ת"א. וזו הבעיה עם מה שקורה עכשיו - מיקסם השווא של שתי ההחלטות מקסים גם אותנו. במידה לא מעטה, זה גם מה שהוביל אותנו בשתי העונות האחרונות. במקום להתמודד עם המציאות (לייצר קבוצה לאליפות יש מאין זה כמעט בלתי אפשרי) מנסים לעשות בדיוק את מה שחיפה עשתה שנים לפנינו וכשלה. אז כמובן שאין קבוצה אחת דומה למשנתה. מכבי 2012 אינה חיפה של 2015 שאינה מכבי של 2023. אבל אפילו אם ינחת פה מחר המנהל המקצועי הטוב והמתאים ביותר למכבי, גם הוא יצטרך להחליט הרבה החלטות בשביל להפוך את מכבי שוב למה שהיא יכולה (וצריכה) להיות. ורוב הסיכויים - זה יקח יותר מעונה אחת. צריך להיות ריאלים לגבי זה.
  12. יצחקי הוא עץ שקל לנבוח עליו. הוא לא העץ הנכון. יצחקי לא היה אחראי לכלום תחת ואן לובן, לא היה אחראי לכלום תחת איביץ', לא היה אחראי לכלום תחת קרסטאיץ', וספק אם היה אחראי למשהו בתקופות האחרות. הוא לא החליט שום דבר. אפילו את קראנקה לא הוא מינה. לא הוא הבעיה, כמו שגם קראנקה הוא לא ה-בעיה. הבעיה היא לא שאנחנו בלופ של יצחקי. הבעיה היא שיצחקי בכלל לא בלופ; אף אחד לא בלופ. מכבי נמצאת במצב שהיא נמצאת (שהוא רע מאוד ביחס לציפיות, אבל אנשים פה מדברים כאילו אנחנו יורדים תכף ליגה, אבל זה דיון אחר) לא בגלל מאמן אחד, או מנהל אחד. היא נמצאת בו כי במשך במכבי התקבלה סדרה של החלטות מקצועיות לא טובות לאורך שנים, בעיקר באזורים של מינוי מאמנים וניהול סגל, החלטות שסמכויות לגביהן לא היו ליצחקי מעולם. את כל זה כבר אמרתי בעבר, ואמרתי גם דבר נוסף: גם אני חושב שמכבי זקוקה לדמות רצינית הרבה יותר מיצחקי בעמדת הניהול המקצועי, רק שלפני שמדברים על מי, צריך לדבר על מה. כרגע, ספק אם יש במכבי פוזיציה אמיתית של ניהול מקצועי. הכל מתחיל מגולדהאר. לא יצחקי, קראנקה, אילייה או יונתן כהן. האחרונים הם סימפטומים, לא בעיה. מכבי הפכה למפלצת כשגולדהאר החליט על מבנה מסויים, ודעכה מהרגע שאותו גולדהאר החליט לזנוח, באופן מסתורי ותמוה, את אותו המבנה.
  13. מסיבות שאני לא מאחל לאף אחד, ראיתי את המשחק די באיחור, אבל אחרי שקראתי פה תגובות. אולי לא הייתי צריך להיות מופתע מהפער אבל: - מכבי שיחקה טוב. לא מדהים, לא מושלם. לפרקים יותר ולפרקים פחות, אבל בסך הכל טוב. לא ברור לי על מה מלינים כל כך. - גלזר בפרט היה טוב מאוד. הטרנד בפורום הוא לומר עליו כל מיני דברים, לפעמים הם מוצדקים, בדרך כלל הם מוגזמים (לרעה), אבל ספציפית במשחק הזה הוא היה כנראה השחקן הטוב ביותר (!) של מכבי. לפני ואחרי הצהוב שלו. מחלץ, לוחץ, עוזר, מוסר, קדימה שצריך, אחורה כשצריך. אל תאמינו לי, תעיפו מבט שוב במשחק השלם ותעקבו רק אחריו. הבעיה היחידה שלו היא שהוא מסומן פה מראש בפורום. - במידה רבה, כך גם לגבי קניקובסקי. בדקה ה-75 בערך היו לו שני איבודי כדור רצופים, אף אחד מהם לא שערורייתי, ובגדול זהו. עשה גם מהלכים לא רעים, גם הגנתית. כמו מכבי, זה לא היה מדהים, אבל היה בסדר גמור. - איכשהו דוידזאדה אף פעם לא מקבל קרדיט.
  14. אני ראיתי אותם משחקים. לומר שהם לא שיחקו טוב וזה "נטו התלהבות ורצון עז" זה, בלשון עדינה, הקטנה. השוואות מול קבוצות קודמות, של מכבי או לא הן אנקדוטות חסרות משמעות אמיתית. מועדון נמדד בכמות הפעמים שהוא היה הכי טוב באותה עונה. לא באיזה מדד דמיוני בלתי ניתן לבדיקה מול קבוצות עבר כאלה ואחרות. הם לקחו אליפות בשנתיים האחרונות כי הם היו הכי טובים, והם במקום הראשון כרגע כי עד לרגע הזה בשנה הם היו הכי טובים. זה המדד היחידי האמיתי שקיים ושמשנה משהו.
  15. זו פשוט ורסיה על "הליגה חלשה" ששמענו כל פעם שלקחנו אליפות. מן נסיון להקטין את ההשג. זה לא היה נכון לגבינו וזה ממש לא נכון לגבי חיפה בתחילה השנה. הם שיחקו ממש טוב, והצליחו לעשות את זה גם פה וגם בארופה מול קבוצות חזקות. היה נראה שהם מצליחים לממש את רוב הפוטנציאל שגלום בהרכב הראשון שלהם (שהוא די מטורף על הנייר). לכן גם מה שקורה להם בשבועות האחרונים זה די תמוה.
  16. הוא בוודאי לא השחקן הראשון שחשב על עצמו ברגע של חולשה. אם נתלה שחקנים (מטאפורית) כל פעם שהם מתנהגים באופן חסר אחריות או אגוצנטרי, נפתור את בעיית העומס בסגל תוך שבוע שבועיים. דווקא משחקנים שנמצאים באיזו מצוקה אני יכול עוד להבין מאיפה זה בא. מעבר לעניין הפרסונלי (שמיצינו, אני חושב), אני לא פסיכולוג, פיזיולוג או מאמן כדורגל, אבל ממקום מושבי זה נראה שהסיכוי שיונתן יאכיל מישהו קש בזמן הקרוב הוא קלוש.
  17. די נו. זה ליפול לאותה צורת חשיבה אוטומטית - כשמישהו משחק לא טוב, אז תמיד הוא שחצן, מלא בעצמו, תופס מעצמו, אדיש, עושה פרצופים וכהנה וכהנה כל מיני עניינים. אני לא רואה סיבה לחשוד בכהן שהוא חושב שהוא "גדול יותר מהמערכת". אם כבר אני מנחש שהוא מרגיש מאוד לא בנוח עם הסיטואציה (בצדק, כן?). הוא פשוט משחק גרוע. זה הכל. לא פחות ולא יותר. אין פה תוכנית זדונית ולא אישיות יוצאת דופן. אני מקווה שעוד כמה ימים הכעס שלך ישכך.
  18. אמרתי שהוא היה טוב? אמרתי שהבעיטה הייתה החלטה טובה? אמרתי שהוא צריך לראות הרכב או משהו? לא. יונתן כהן משחק גרוע. מאוד. זה גם נראה שיש שם משהו בעייתי ברמה הפיזית. אבל להפוך אותו לאיזה נבל אוכל חינם סתם כי אתם כועסים זה מוגזם. מה לעשות. הוא לא עושה לכם בכוונה.
  19. היא לא. אל תהפכו את זה למה שזה לא. יכול להיות שיצא שם הרבה תסכול וזו בעיטה חסרת מקצוענות לחלוטין. בסדר. זה קורה. זה לא אישי ולא בסיס ללהפוך אותו לאויב הציבור.
  20. אתם מגזימים ממש. זה נראה רע מאוד, אבל אין לי ספק שלא לזה הוא או מי שהביא אותו התכוון. גם אני לא ממש מבין מה בעצם קורה איתו אבל אין סיבה להניח שהוא אדיש לזה, או שהוא התכוון "להעביר פה כמה שנים" או משהו דומה. אפשר להניח שהוא עצמו מרגיש די גרוע עם עצמו ועם הסיטואציה. תנסו רגע לראות מעבר לזעם המיידי.
  21. ואלה שמות: עדן קארצב, איילון אלמוג, אדוארדו גררו, עידו שחר, נדב נידם, רועי חנציס, בר כהן, אוסאמה חלאיילה. ניצל ברגע האחרון (כנראה) - פארפה גיאגון. כל השחקנים הנזכרים למעלה, וזו כנראה רשימה חלקית, הוכרזו כשחקני עתיד של מכבי בתקופה כזו או אחרת ועתידם במכבי לוט בערפל מקרה הטוב. מן הסתם לא כולם מצליחים ולא יכולם יצליחו. אבל אף אחד מהם לא הגשים ולא יגשים פוטנציאל בלי מערכת שממש מתעקשת ומנס לפתח אותם. מיעוט מרשימה הנזכרת לאיל (גררו, אלמוג במידה חלקית, חלאיילה במידה חלקית) זכה לתמיכה ראויה ממכבי בשביל זה. המועדון באופן עקבי מתעקש להחתים שחקנים מין החוץ (קניקובסקי, ביטון, שמיר, ואן אובריים) או להחזיק ולהחזיר שחקנים ותיקים (פרץ, גולסה, ריקן, גלזר, חוזז) על פני פיתוח שחקני בית מוכשרים. זה נובע לא מעט מתפיסה מוטעית שהכאן והעכשיו (אליפות השנה) חשובים יותר ממחר ומחרתיים (אליפויות ברבים בעתיד). השחקנים הצעירים במכבי מתייבשים על הספסל, או נשלחים להשאלות שלא תורמות להם בכלום. בלתי אפשרי לפתח שחקנים צעירים מבלי לשלם מחיר. פיתוח כזה דורש דקות משחק. הרבה הרבה דקות משחק. דקות משחק גם כשהם משחקים לא טוב. אם תורג'מן הצעיר, כדוגמא, ימשיך לקבל 20 דקות אחת לשלושה משחקים, מכבי מאבדת גם אותו. המחיר הוא ברור: המועדון יצטרך לסבול שחקנים בינוניים, ומשחקים בינוניים בשביל למצות את הפוטנציאל. אז אם תורג'מן הוא פוטנציאל - מכבי צריכה לשחק בכוונת מכוון עם שחקן שכנראה תורם לה פחות משחקן אחר (זהבי, יובאנוביץ') ברגע נתון. אין דרך אחרת, וגם לא תהיה דרך אחרת. ישנו כמובן פתרון הקסם (האדיוטי, בדרך כלל) של השאלות. להשאלות אין שום טעם אם השחקן לא מושאל למערכת שמסוגלת לעזור לו. זה אומר מועדון מסודר, עם מאמן שיודע ורוצה (!) לפתח שחקנים צעירים, עם סגל שמבטיח, לפחות במידה מסויימת, דקות משחק משמעותיות לשחקן המושאל. תעברו על הרשימה הזו שוב, ותשאלו את עצמכם - כמה מועדונים בארץ יש בשנה נתונה שעונים על הדרישות האלה? ואגיד משהו גם על גלוך: אי אפשר לבדוק את זה כמובן, אבל אני בטוח שאם גלוך לא היה נותן טורניר יוצא דופן בקיץ מכבי הייתה משאילה גם אותו לשנה חסרת תוחלת.
  22. לא יודע אם רכות הגנתית, כמו פשוט רכות כללית. לא ראינו אותו משמעותי מספיק גם כשהכדור אצלנו. 10 במכבי (10 בכלל, בעצם) לא יכול להיות שחקן לא מוביל (מבחינת כדורגל, לאו דווקא אישיותית)., זו אגב גם הסיבה שקניקובסקי הוא הצלחה חלקית בעיני, וגיאגון נראה כמו פוטנציאל אמיתי. בהערת אגב - בשער הזה של ריקן שהוא בישל הוא הדגים תכונה אחת שלו שהיא ממש ברמה גבוהה - שיווי משקל. בעניין הספציפי הזה אני חושב שהוא שני למנור סולומון בקרב שחקנים ישראלים. זה תמיד היה לו, וגם יכולות אחרות. רק שהן מגיעות לידי ביטוי מעט מידי.
  23. רק רוצה לציין שהתגובות לרכש החדש די משעשעות: בהתחלה כולם התעצבנו שאין רכש, כי איך ניקח אליפות ככה. עכשיו כשיש רכש, אז זה לא שווה, כי הוא בא רק לשלושה חודשים, ועד שהוא יבין מה קורה, הליגה תיגמר וזה לא יעזור לנו לאליפות.
  24. כן. חשבתי עליך, האמת. מהדקה ה-20 בערך. אני לא מתכוון לטעון אחרת - זה היה רע מאוד. אבל - כבר ראינו דברים גרועים מאלה. לתקופות ארוכות מאלה. אני טענתי (וטוען) שהוא שחקן טוב לא בגלל משחק בודד, אלא כי הממוצע שלו הוא טוב מאוד. לצערו הוא סוג השחקנים הזה שכל משחק גרוע (וזה היה גרוע לתפארת) מייד יקפצו לבטל את כל מה שעשה לפני כן ועשה הייטב.
  25. אתם שוכחים. במשחק הראשון זהבי, פרץ, גלזר, ג'רלדש ויובאנוביץ' היו בתקופה רעה. אפילו מאוד. יש מצב שאני שוכח עוד. באופן כללי הקבוצה נראתה מהותית פחות טוב מכפי שהיא נראתה היום, והיום זה נראת טוב לא מעט בגלל איביץ'. למעשה מאז הפגרה מכבי מפגינה יכולת משופרת בהרבה. ערב המשחק הקודם גם חיפה נראתה טוב יותר בהרבה מאשר לפני המשחק הנוכחי (במקום שני מגנים זרים וטובים שיחקו היום שני מגנים ישראלים בינוניים. על ההבדל הזה לבדו אפשר לטעון שהמשחקים אינם ברי השוואה). אאל"ט, למכבי היו גם חוסרים כלשהם. אין לי כח לבדוק. בקיצור, זה לא אחד לאחד. כל משחק לגופו. אז כל הכבוד לקראנקה - גם אני לא חושב שאיביץ' היה עולה ככה - אבל אחת הסיבות שלמאמן הספרדי שלנו היה את הלוקסוס לשחק כפי שהוא שיחק זה כי תחת איביץ' הקבוצה שיפרה מאוד את המשחק שלה. יש לו בהחלט חלק מהותי ביכולת הנוכחית של הקבוצה.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.