Jump to content

חומץ בלסמי

משתמשים רשומים
 • Posts

  0
 • Joined

Recent Profile Visitors

1,882 profile views
 1. א. אין לו סגל "מזעזע". יש לו סגל בעייתי. זה הבדל מהותי. ב. גם במסגרת הבעיות בסגל, שפחות או יותר ידועות, היכולת של הקבוצה ובעיקר ניהול הסגל מעוררי תהיות.
 2. אם הוא משחק טוב בעמדה הזו, ועד עכשיו הוא משחק טוב בעמדה הזו, אז אין סיבה שלא.
 3. לי נראה שלמכבי יש אי אלו בעיות, ושחיפה קבוצה טובה יותר כרגע, וזהו. אולי נסגור את הפער הזה בקרוב ואולי לא. שום דבר דרמטי. אבל אם אתה נהנה להיות בהיסטריה, לך על זה.
 4. מכבי לא מתקשה בגלל פיבן, וגם לא בגלל התפקוד של פיבן. גם אני הרמתי גבה כשראיתי את ההצבה שלו בהרכב, למרות שכבר ראיתי אותו משחק בטבעיות לא צפויה בעמדה הזו בעבר. בפועל - הוא היה בסדר גמור (לומר שהשערים של חיפה הם באשמתו זה מגוחך). הקישור של מכבי "לא יכול לייצר כלום" לא בגלל פיבן. אמרתי את זה בעבר - אם גולסה היה משחק את אותו המשחק בדיוק, וזה לא מופרך, כי כבר ראינו את גולסה משחק לא מעט משחקים ברמה הזו אף ומטה, אף אחד לא היה אומר כלום. כי גולסה במעמד X ופיבן במעמד Y. גם במשחק הראשון וגם נגד חיפה, פיבן לא היה הבעיה. הבעיה הייתה - כרגיל - בחוסר בקשר יוצר דומיננטי (וזה לא היה ולא יהיה גולסה, פיבן, ייני, שחר, ריקן או קארצב) וחוסר בחלוץ. בסדר הזה. את התפקיד שלו, 8, פיבן עשה בסדר גמור. יתכן ששחקנים אחרים יהיו טובים ממנו בתפקיד הזה. אבל עד עכשיו, לומר שהוא הבעיה זה עיוות המציאות רק כדי שיהיה מישהו להאשים, וכמה קל להאשים את השחקן המופנם נטול היח"צ, כי מה זה משנה מה היה על הדשא.
 5. יש להם בעיקר אורך רוח לתת לשחקנים שלהם. מה שאין פה. נכון להיום, שחקן נוער מוכשר שרוצה להתקדם באמת בכדורגל - עדיפה לו מחלקחת הנוער של מכבי פ"ת על זו של מכבי ת"א. לא כי היסודות שהוא יקבל שם טובים יותר או המאמנים שם טובים יותר. גם לא בגלל כמות הסקאוטים שיש להם, אלא כי השחקן יודע שאם הוא יהיה באמת טוב, אז הוא יקבל דקות ותשומת לב בבוגרים, ולא מעט מהן. זה עיקר ההבדל. אאל"ט כבר היו כמה שחקנים שסירבו למכבי, עם הצעה כספית טובה יותר, לטובת פ"ת בגלל הדבר הזה. נדמה לי שטב"ח בעצמו אמר לסולומון, בזמנו, ללכת לפ"ת.
 6. די נו מה? היה נייד, נוכח, הניע כדור בסדר גמור בהתחשב בתפקיד שלו, לא עשה שום טעות רצינית, לא איבד כדורים גם כשקיבל מסירות תחת לחץ (והוא קיבל כמה כאלה) כשהוא מוכיח טכניקה מפתיעה עם הכדור ובאופן כללי היה בסדר גמור. במשחק הראשון נגד סוטייסקה הוא היה השחקן הטוב ביותר של מכבי עד הפציעה שלו והכניסה של גלזר. הבעיה היחידה של פיבן זה שהוא מסומן וידוע כשחקן אפור/לא טכני/לא מספיק טוב למכבי, אז היחס אליו הוא אוטומטי. הוא לא השחקן הראשון שסובל מזה. אם גולסה היה נותן משחק דומה אף אחד לא היה חושב לומר עליו דברים דומים.
 7. הנפילה על פיבן לא מובנת לי. היא לא קשורה למה שנעשה על הדשא. בפועל הוא היה משחקנים היותר טובים שלנו במשחקים האלה. באופן כללי הוא מפתיע לטובה כקשר. אם צריך להחליף איזה קשר באמצע, זה את ריקן.
 8. לא. זה לא נכון, וזה מהדהד היסטריה כללית מופרזת. חיפה לא הייתה עליונה עלינו ב(כמעט) כל סיטואציה, ותוצאת הסיום הייתה משקפת. אין צורך להפוך את הבעיות בקבוצה לקטסטרופה קולוסאלית. יש במכבי כמה בעיות מקצועיות, נקודתיות, וזהו. עשינו תיקו מטופש מחוץ לישראל במשחק ראשון לעונה והפסדנו לקבוצה שעדיפה עלינו, בוודאי לא פי 3. שום דבר יוצא דופן במחזור החיים הרגיל של קבוצה כדורגל.
 9. קארצב רחוק מלהיות "חלש ביותר ולא שווה סגל". למעשה אין לנו עדיין מושג מה הוא שווה. ציפיות מהסוג הזה הן כשלון שמזין את עצמו. רק ששאבו פאני נתן חצי עונה מחורבנת למדי בחיפה. למעשה רק בסוף העונה הוא התחיל להיראות כמו משהו וגם אז ועד עכשיו לא מדובר בקשר שאפשר לבנות סביבו קבוצה. לעומתו, קארצב נתן עונת בכורה לא רעה בחדרה, בזבז שנה בק"ש בקבוצה שלא הייתה יכולה לקדם אותו בכלום, בזבז עוד חצי שנה על מאמן שעשה ממש מאמץ לא לתת דקות לשחקנים צעירים, ואז נפצע בדיוק כשנראה שהוא מתחיל להבין מה קורה מסביבו. זו בדיוק הגישה שתביא לכשלונות חוזרים של כמעט כל צעיר שישחק במכבי. דברו בבקשה אחרי שקארצב - או כל שחקן צעיר אחר - יקבל את החצי שנה הרצופה שלו בהרכב כמו אבו פאני.
 10. הבלים. דוידזאדה פתח את המשחק ב-20 דקות מהוססות, לאחר מכן היה אחראי לשני מצבי הכיבוש הכי טובים שלנו במחצית הראשונה (מתוך אולי 4 במשחק כולו) ולא הראה שום בעיה להסתדר עם שחקני היריבה.
 11. - בר כהן יודע ויכול לשחק 10, לפחות פוטנציאלית. ככל שאני יודע, זה היה התפקיד שלו בנוער. ברמלה הוא שיחק בעיקר באגף כי גויאגון דחק אותו לשם, וגם משם אפשר היה להתרשם מיכולת המסירה שלו. זה בסדר, אגב. גם מיכה התחיל כשחקן אגף. - חוזז לא מוסר איכותי כי... הוא לא מוסר איכותי. באופן כללי חוזז די מאכזב. אני לא מדבר על המשחק אתמול, אלא באופן כללי, לאורך העונה האחרונה. היה נדמה שמשהו שם השתחרר, אבל עד כה חוזז הוא מעין ריקן של שחקני אגף. זה בסדר, אבל לא זה יעשה את ההבדל. ספציפית - חוזז מפוזר מאוד מול השער, הראה יכולות מסירה סבירות לכל היותר, לא בולט במיוחד בעבודה ההגנתית שלו ואפילו החוזקה שלו, כביכול, אחד על אחד, מתבטאת בעיקר באיבודי כדור. מצד שני, אני עומד על דעתי שגם הוא נפגע מאוד מהעדר משחק מסירות מסודר במכבי. כך או כך, הוא לא הרשים עד היום כמוסר טוב, ולא הראה שום סיבה לבנות עליו כמנהל המשחק. - גררו לא צריך להיות חלוץ מאותן הסיבות (חלקית) בגללן כהן לא צריך להיות חלוץ. חלוצים במכבי צריכים לדעת להיות מסוגלים לעצור כדור ולמסור אותו עם הגב לשער כשבלם נושף להם באוזן. כהן מתקשה לעשות את זה (הוא מתקשה לעשות כמעט הכל, עושה רושם), וגררו יתקשה עוד יותר לעשות את זה. עניין של פיזיות וטכניקה מסויימת - עצירת כדור כמישהו יושב לך על הגב שונה מהותית מדריבל עם הפנים קדימה. מנגד - להציב את גררו, כנראה השחקן הכי חד של מכבי מול השער, בעמדת חוד יפגע במכבי פעמיים - גם החלוץ שלה יתקשה לעשות את העבודה המאוד פיזית שלו, וגם היא תאבד את היכולת שלה לשלוח את גררו עם הפנים לשער לשטח. במילים אחרות - הכנף (קדמית, עם חיתוך לאמצע, מה שתרצו) היא העמדה הכי טובה שהוא צריך לשחק בה. - וכמה מילים על הצעירים. אם נשתמש בסולומון ועבדה כסמן ימניים למה שאנחנו רוצים שיקרה, צריך לזכור משהו. אני ראיתי את עבדה משחק לא טוב. יותר מפעם אחת. אבל הוא קיבל 90 דקות. ואז עוד ואז עוד עד שהכשרון הצליח לצאת החוצה באופן עקבי. זה יכול לקחת עונה שלמה. אולי יותר. אף אחד מהצעירים שלנו הנוכחיים לא קיבל דקות כאלה. לא קארצב (שכבר התחיל להראות לנו משהו לפני שאבו פאני קיצץ אותו), גם לא אלמוג ,שגם אותי מאכזב, אבל לא באמת קיבל את ההזדמנות להכשל שוב ושוב לאורך זמן כדי להצליח, ולפי המשחק אתמול, אפשר לחשוש לגורלם של שחר, נידם ובר כהן. יש פה כמובן בעיה: מכבי ת"א אינה מכבי פ"ת. האחרונה יכולה לסבול בינוניות לאורך זמן לטובת פיתוח שחקנים. במכבי, מתמודדת קבועה על תארים, הרבה יותר קשה לתת את הבטחון הזה לשחקנים. אם אנחנו רוצים לראות את הצעירים שלנו "פורחים" אנחנו חייבים להיות מסוגלים להכיל בינוניות זמנית, שגם היא אינה מבטיחה דבר. קריאות להשאיל את אלמוג וקארצב הן ההפך מזה. לסיום, יש לומר דבר נוסף - השאלות הן לא פתרון קסם. השאלות, לרוב, הן לא פתרון בכלל. הקבוצה צריכה להתאים. המאמן צריך להתאים. צריך שהשחקן באמת יקבל דקות תחת מאמן שבאמת ישפר אותו. כמעט ואין אופציות לסיטואציה כזו בישראל. קארצב בזבז בגלל זה שנה בק"ש. בר כהן בזבז ככה חצי שנה בהפועל חיפה. שחקנים במכבי שהשאלה באמת עשתה להם טוב היו גלזר (נתניה) יונתן כהן וחוזז (בני יהודה). ואכן, מועדון טוב ומאמנים טובים ושחקנים ששיחקו בדיוק את מה שהם צריכים לשחק במקום שהאמין בהם. אני לא יודע אילו אפשרויות טובות יש כרגע. אולי ק"ש.
 12. לא חושב שהיה משחק נוראי במיוחד, בפרט אם משווים אותו למשחקים שלנו בשלבים מוקדמים בשנים קודמות. זה לא שהיה טוב אבל זה לא משהו ממש יוצא דופן. כבר ראינו גרועים ממנו. מה שהפריע במשחק הזה, מה שהציק, זה מה שאפשר ללמוד ממנו קדימה. שני דברים הפריעו לי: - לשים את ריקן בקישור זו צעד שממשיך את חוסר הבהירות לגבי מה ואן לייבן רוצה ומה מכבי רוצה. זה התחיל עם מה שנראה כמו מהפכת צעירים, רעיון שיש בו סיכון אבל עם הגיון, ופתאום קיבל מין ברקס מוזר עם ההחתמות של בן חיים וריקן, והאחרון מועדף על מי שאמור להיות אחד הפוטנציאלים שלנו. לא ברור, ואף מטריד. - למכבי אין מוסרים. פשוט אין. וזה בהמשך לנקודה הראשונה כי גם שחר עושה רושם של מוסר טוב יותר מריקן שמעולם לא היה מנהל מבריק. אם מניחים שניקוליץ' לא ישחק יותר כדורגל, וגויאגון עסוק בנסיונות התגנבות ליפן, אז בכל הסגל הנוכחי של מכבי, יש רק מוסר אחד - בר כהן. אז בסדר, יכול להיות שהוא עוד לא מספיק בשל, ויכול להיות שהוא מתוכנן לצאת להשאלה, וכל מיני דברים יכולים להיות. כרגע זו האפשרות היחידה היום בסגל. לא תשים אותו אפילו על הספסל? זה נראה כאילו ואן לייבן, וזה מהדהד קצת דברים שנאמרו עליו, לא מאמין בשחקנים שיצירתיות זה הפורטה שלהם. מעבר לשאלת מה חסר, זה מטריד לגבי ניהול הסגל הקיים. (בלי קשר, חלאיילה, ובעיקר גלזר, היו נהדרים מהספסל).
 13. אה, אז זו כבר לא "שכונה", נכון? זו כבר שאלה של "מחיר סביר". והשחקן הזה ששיחק במכבי היה נוכח נפקד על המגרש רוב הזמן, בין אם הוא שיחק בתפקיד שלו בין אם לא.
 14. למה? כי לא מביאים אותו סתם? דן ביטון שיחק פה במשך שנה, ולא הרשים. בלשון המעטה. לסרב לשלם עליו כרגע סכום גבוה נראית כמו החלטה סבירה כרגע.
×
×
 • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.