Jump to content

חומץ בלסמי

משתמשים רשומים
    0
Recent Profile Visitors

3,034 profile views
  1. 1. שום מאמן החל מתקופת קרויף לא השתמש במערך של קשר אחורי בודד כנקודת פתיחה. אם כבר הנטייה הייתה לכוון ההגנתי, לא להתקפי. 2. משחק ההגנה של מכבי השנה לוקה בחסר, בלשון המעטה. לפני ואחרי קרסטאיץ'. 3. זה היה המשחק הראשון (!) של בלם זר וחדש בקבוצה. לכל הפחות אפשר לצפות לבעיות. 4. מכבי ת"א לא יכולה להרשות לעצמה לזלזל באף קבוצה ישראלית. זה היה נכון גם בשנים שמכבי הייתה קבוצה חזקה בהרבה. ממן, תורג'מן, אוז'בולט וסרדל בהחלט יכולים להביך כל הגנה ישראלית. לא כל שכן כמו זו של מכבי העונה. 5. קרסטאיץ' כבר עלה באופן כזה בעבר, וזה היה נורא. ואף על פי כן - קשר אחורי בודד. קחו לעצמכם רגע, וצפו שוב בתקציר. העובדה שמכבי לא סיימה את המחצית עם שתיים שלוש חתיכות ברשת היא נס. לא פחות. תריצו את אותו המשחק 10 פעמים באותו הרכב, ותקבלו משהו כמו 5 נצחונות של מכבי, 3 של חיפה ועוד שני תיקו, וזה עם מזל. אם קרסטאיץ' ימשיך לקבל החלטות כאלה, מכבי תהפוך לקבוצת פלייאוף עליון במקרה הטוב. זה לא "חוסר ניסיון". זה טמטום. משוואת ה-"יותר שחקני התקפה" = "התקפה יעילה" היא לוגיקה של שלמה שרף, לא של מי שצריך להיות מאמן ראשי במכבי. מערכים מהסוג הזה אינם "הרפתקנים", אלא פשוט גרועים. יש סיבה שקבוצות כדורגל מודרניות, מכל הסוגים והמינים, לא משחקות באופן הזה.
  2. לא מקטין בכלל. הם קבוצה ממש טובה עם סגל ממש טוב ומאמן ממש טוב. אבל כן. לגמרי נבנתה על פרשיית מין שהחלישה את היריבה שלה מחד וחזקה אותה מצד שני. זה לא רק אצילי אצלהם, זה גם אצילי ומיכה לא אצלנו. בלי זה אין להם אפילו אליפות בשנה שעברה. אם תביט בססטיסטיקה של אצילי השנה - לא יודע איפה הם השנה בלעדיו. אני לא אומר את זה לגנות גולדהאר או מכבי, נעשה מה שנעשה ואנחנו איפה שאנחנו. עם זה נתמודד בין אם נרצה או לא. מקצועית, ככה חיפה נמצאת היכן שהיא נמצאת.
  3. מתוך הנחה שצ'יבוטה אכן שחקן טוב יותר מכל שחקני האגף שלנו: אתה לא תקח אליפות בשנה הבאה. צ'יבוטה הוא רכש שלא יעזור לך השנה ולא יעזור לך בשנה הבאה, בפרט לא אם הוא מגיע שלא במסגרת של תכנון לטווח ארוך. אם להתעלם מעניין הניהול המקצועי (ואין סיבה באמת, אבל בשביל הקטע): כן. אם אתה רוצה שחנצ'יס/גררו/אלמוג יהיה משהו, ומתוך הנחה שיהיה זר כלשהוא כשחקן אגף מוביל, מתוך הנחה שמדובר בסכום לא מבוטל בכלל, מתוך הנחה שאת הכסף הזה נצטרך למשהו אחר אז כן - צ'יבוטה הוא בסימן שאלה בלי קשר לכלום.
  4. תראה, באופן כללי הסיטואציה לא נעימה. אין ספק, ואם צ'יבוטה מגיע עכשיו לחיפה זה ממש משאיר טעם חמוץ (אבל לא בלסמי). אבל לבחון את מכבי לאור מה שקורה בחיפה זו טעות. השאלות כולן צריכות להיות מופנות לגולדהאר. זה תלוי אך ורק בו - אם יעשה מהלך א-לה-קרויף שוב או לא. בעיני זו השאלה היחידה, ולפני שהיא מקבלת תשובה הולמת, דיוני צ'יבוטה הם מיותרים, כי בין אם יבוא או לא - זה לא משנה. אגב, בלי זה יקרה מה שקורה תמיד בכדורגל הישראלי. חיפה תהנה במשך שלוש ארבע שנים, ואז יגיע מישהו אחר שמקרה דברים הסתדרו לו. אולי זה יהיה אנחנו, אולי לא. כך זה גם הפעם, אגב. חיפה זו קבוצה שנבנתה, בפועל, על פרשיית מין (מגוחך בפני עצמו, אבל זה כבר עניינם), ולא כי מישהו שם "עבד נכון".
  5. אין לי ויכוח איתך לגבי איכות הניהול המקצועי במכבי (אני גורס שפשוט אין כזה, אבל זה דיון אחר). אין לי עניין להתמודד בכבוד. מעניין אותי לקחת אליפויות. ברבים. זה לא אומר שאני נגד רכש קטגורית. זו לחלוטין לא הנקודה. אבל צריך לדעת מתי ואת מי ולמה. במכבי, עושה רושם, לא יודעים כלום. אני לא חושב שבמכבי יש מי שבכלל מתעסק בזה. זו הבעיה (כמו שאתה בעצמך אומר). אז אדרבא, שאף אחד לא יקנה שום דבר עד שיהיה פה מושג, אחרת זה שוב בזבוז של משאבים וזמן בשביל כלום, שרק יתקעו אותנו יותר ביום שינסו לעשות פה סדר.
  6. אבל זה טלאי על טלאי. אנשים שוכחים - נתוני הפתיחה של מכבי בתחילת העונה היו גרועים מאוד. בלי שום קשר ליצחקי או ואן לובן. מכבי איבדה יותר מידי שחקנים מהר מידי ולא היו באמת חלופות אפשריות בעיקר בשוק הישראלי. ואז השאלה מה אתה עושה מהעמדה הזו. לא תצליח להביא 5-6 שחקנים להרכב. כי פשוט אין. גם אם היה - מראש רכש זה הימור שלא תמיד עובד פלוס הוצאה כספית שלא בטוח שאתה יכול להרשות לעצמך. ניהול מקצועי סביר היה אומר: אוקיי. נעשה לימונדה. השנה - נוותר דה פקטו על האליפות. נבין מה יש ומה אין (ובעלות מינימלית, כי הכל שחקני בית) ואז נוכל לחזק במשורה ובדיוק ואפילו בסכומים גבוהים, כי יש לנו קבוצה צעירה וזולה. אחרי שהחליטו לעשות בדיוק להפך, ונכשלו (וזה בהחלט גם קשור למאמן), מכבי נמצאת, בעצם, בסיטואציה דומה (אפילו גרועה יותר) - אין אפשרות לחיזוק ישראלי שיהפוך את הקבוצה למתמודדת רצינית (5-6 שחקני הרכב כלשונך), והיא כבר איבדה חלק מהפרוספקטים שהיו יכולים להפוך אותה לכזו בטווח של שנה שנתיים. אז מה? נתעקש לעשות שוב את מה שלא עבד בעליל?
  7. הרכב זה אתה אמרת, לא אני. אבל אם מכבי לא מביאים את שמיר, ביטון, קניקובסקי, טב"ח וריקן (ואני הייתי נגד כולם) - והיה מאמן שמנהל רוטציה כמו שצריך זה היה יכול להיות מעולה. ואז, אחרי עונה, כשהיית מבין סוף כל סוף מה יש לך ביד היה אפשר לדעת איפה בדיוק צריך להביא רכש. מי לא מתאים ומה לא עובד. להביא רכש היום, להבדיל - זה ממש על פראייר.
  8. בקיץ אמרתי שמכבי צריכה ללכת על קונספט אחר. לתת לגויאגון, לתת לשחר, לתת לבר כהן, לתת לחנצ'יס, לתת לקארצב, לתת לאלמוג. לחזק מסביב בזרים ככל האפשר, ולרוץ עם זה. אמרתי את זה, כי היה אפשר להעריך שאליפות לא תהייה השנה, אז הייתה הזדמנות יוצאת דופן לבנות קבוצה לשנים (!) קדימה. במקום עשו פה את מה שעשו וזה קשור בעיקר לואן לובן, אני חושש. להביא רכש היום זה לעשות (שוב) את אותו הדבר כמו בקיץ. אפשר להביא, אולי, שחקנים טובים. קבוצה טובה לא תצא לך מזה.
  9. סבבה. כמוני כמוך. אבל זו כבר שאלה אחרת עם כתובת אחרת, נכון? בהינתן המצב, עדיף שמכבי לא תעשה כלום, עד שסוף כל סוף יתעשתו שם.
  10. התקליט אכן שבור, אבל זה התקליט שיש. אתה לא יכול להחליף אותו. מכבי מתקשה עם מאמנים מאז שאיביץ' עזב. זו עובדה. ספציפית, המאמן הקודם ייצר פה סיטואציה עוד יותר קשה מזו שהייתה לפניו. עכשיו צריך לתקן וזה לא מתחיל בשחקנים, מעצבן ככל שזה. השחקנים והרכש הם החלק האחרון בפאזל, לא הראשון. אם תבנה את זה הפוך, זה יפול לך על ראש.
  11. שחרורים זו בעיה, כי צריך מישהו שיקח את השחקן, ואין כ"כ. בהינתן סיטואציית הפתיחה, זה לא סופר מפתיע מה שקרה במכבי בחלון הזה, בין אם מישהו תכנן את זה או לא. אם מכבי תאריך חוזה לשחקן דוגמת חוזז זה מגוחך. זה גם אני חושב. אבל זה לא קשור לשחקנים שרוצים שיבואו לפה. אולי קשה לקבל את זה, בעיקר כשחיפה מתחזקת מבחינתה, אבל לא להחתים אף אחד היא ההתנהלות הכמעט אופטימלית בחלון הזה.
  12. אז על אחת כמה וכמה אין מה להביא רכש. תביא רכש בשביל מה? בשביל הקטע? שתוכל להגיד "הבאתי"? לבזבז כסף וזמן? אם מכבי לא תתחיל להתנהל כמו שצריך, שום רכש לא ישנה כלום.
  13. כבודה של מכבי חיפה במקומו מונח. מכבי ת"א צריכה לעשות מה שטוב למכבי ת"א. רכש של צ'יבוטה או כנען או משהו דומה לא יעשה דבר למכבי ת"א. זה יהיה רכש של פניקה. פלסטר במקום ניתוח. ככה בדיוק חיפה התנהלה כשהיא ניסתה לרדוף אחרי מכב במשך עשור. לקנות מכל הבא ליד ולהתפלא למה זה לא עובד. כל שנה מחדש. במקום ללמוד מהטעויות שלהם, אתם רוצים לעשות את אותו הדבר. לפני שקונים משהו, כדאי להיות במצב שאפשר לתכנן משהו. כרגע אי אפשר. אחרי שנגיע למצב הזה, כדי שיהיה ברור מי המאמן. כרגע זה לא ברור. אחרי שיש תוכנית, ויש מאמן ויש - או אז אפשר להתחיל לחשוב על מה יש, מה אין, מה צריך, מה מסגרת התקציב ולמי מכבי רוצים לתת מקום בשנים הבאות. אני לא יודע מה פשר השקט של מכבי בגזרת הרכש. האם זה בכוונת מכוון או שסתם לא קורה שם כלום, אבל שום דבר לא השתנה מהיום הראשון שבו החלון נפתח: התנועה בחלון הזה צריכה להיות בכוון אחד בלבד. החוצה.
  14. להביא את כנען (למשל) יהיה עוד הוכחה לאובדן האשתונות בקבוצה. זה מסתכם בשאלה די פשוטה: האם חושבים ששחר יהיה משהו במכבי או לא. אם לא, אין מה להחזיק אותו. שישחררו אותו. אם כן, אז בבקשה. הוא צריך להיות הרכש-כביכול לשנה הבאה בעמדה הזו. אותו הדבר לגבי סייף, צ'יבוטה ואלמוג חנצ'יס וגררו. אם כן מאמינים בהם, אז אחלה. שיתנו להם לשחק וישקיעו את הכסף במקום אחר -כי מכבי תצטרך כסף (והרבה, כנראה) בשביל בלם, והיא תצטרך אולי כסף בשביל שחקן אגף זר במקום קוואס ואולי בשביל מגן ימני, והיא תצטרך אולי כסף בשביל לפצות מישהו כדי שגויאגון יקבל עמדה בסגל. אלוהים יודע שהיא תצטרך כסף בשביל לשלם למישהו שיעשה פה קצת סדר. להביא שחקן כמו כנען (שאולי הוא שחקן נהדר, זה לא קשור) רק בשביל שהאוהדים יהיו רגועים זו התנהלות מחורבנת. זו בעצם לא התנהלות. זה סתם לזוז עם הרוח.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.