Jump to content

חומץ בלסמי

משתמשים רשומים
  • Content Count

0
  • Days Won

3

Recent Profile Visitors

1,476 profile views
  1. לי זה די מזכיר די הרבה משחקים שלנו בשנים האחרונות. יש והייתה לנו קצת יותר איכות מהם, זה הכל.
  2. מבלי להיכנס לשאלת אם הוא צריך להישאר או לא (בעיני זו רק פונקצייה של תקציב ופייר פליי), טכניקת עצירת הכדור שלו היא לא טובה, וזה בולט במיוחד כשהוא עם הגב לשער, המהירות שלו לא באה לידי ביטוי ברגע שהוא צריך לכדרר מסיבות דומות, והוא מוסר בינוני.
  3. בתפיסה שלי זה חד משמעית טוב למכבי. אם מכבי חושבת שקארצב ואלמוג הם באמת כשרונות גדולים, אז היא צריכה לכל הפחות לתת להם את הפלטפורמה לבטא ולפתח את הכשרון הזה, אם וכאשר זה יקרה, המרוויחה הגדולה תהיה מכבי ת"א, גם בשל הצלחה מקומית, וגם, אולי, ממכירה בסכום גבוה. אני לא יודע עד כמה השנה הזו קריטית עבור השחקנים הספציפיים האלה, אבל ככלל אצבע, הם נמצאים בטווח גילאים בהם דקות משחק הן קריטיות. זה לא אני אומר, אלא כל איש מקצוע רציני שאני שמעתי מדבר על זה. בדיוק מהסיבה הזו יש למכבי מעין קבוצת בת, שזו באמת סביבה בהם השחקנים גם מקבלים דקות וגם נמצאים במעטפת מקצועית שתקדם אותם. באופן מוזר, דווקא השחקנים הכי מבטיחים שלנו לא מקבלים את התנאים האלה. לא סתם שמו של סולומון תמיד מרחף מעל הדיון הזה. אבל סולומון היה שחקן מוביל בקבוצה בליגת העל לפני שנמכר. אלמוג וקארצב לא צריכים להיות במעמד שחקני הרכב קבועים במכבי, כי בכל זאת אנחנו לא פ"ת, אבל מצד שני, אני לא רואה איך מכבי או השחקנים מצליחים להרוויח משהו בסיטואציה הנוכחית.
  4. אם כל מה שיש למכבי להציע להם זה סגל ותחרות על ההרכב, אז עדיף להם ללכת. מכבי צריכה, בכוונה תחילה, לתת לשניהם הרבה דקות משחק מתוך הבנה מראש שאנחנו בהחלט יכולים לאבד נקודות בגלל זה. אם אני מביט בהתנהלות של המועדון עם כרגע, כשאלמוג יכול וצריך לקבל דקות בלי קשר להתפתחות שלו ולא מקבל, וכשאני רואה את גלזר, גולסה, פרץ, ריקן, מיכה ברסקי וניקוליץ'/קשר זר עתידי כשלשהו במצבת קשרי אמצע, אני לא מבין איך זה הולך לקרות. רוצים כאן גם לפתח צעירים, גם לנצח כל הזמן וגם לשמור על הסגל הבכיר. אי אפשר. זה לא יקרה.
  5. קארצב לא צריך להרשים כרגע. הוא צריך לשחק. הציפייה שיש משחקנים צעירים, מוכשרים ככל שיהיו, להיות טובים היא לא ראלית. היא גם לא נכונה במבט לעתיד. מכבי צריכה לתת לשחקנים כמו קארצב (ואלמוג) הרבה מקום לבטא את עצמם מתוך הנחה שהם לא יהיו טובים בטווח הקרוב ויקח זמן עד שנקבל מהם תוצרת קבועה. אחרי עונה שלמה של דקות משמעותיות בסביבה שיכולה לפתח אותם, או אז יש משהו לדבר עליו. צריך להודות שזה לא קורה לאלמוג במכבי (דקות) ולא קורה לקארצב בק"ש (מועדון, מאמן).
  6. אני חושב שכהן צריך לרדת לספסל, אבל זו הודעה על סף הוצאת דיבה. - אין לך מושג כמה הוא מלא מעצמו וכמה הוא בטוח שהוא ערן זהבי. - הוא כן מסוגל לעשות כדורגל תוך כדי ריצה. הוא עשה כאלה אתמול, למשל. - אין שום סיבה לחשוב ש-"כולם על הזין שלו" וש-"רק הוא ומהספרים שלו" זה מה שחשוב לו. באמת, אפשר להעביר ביקורת, והיא לגמרי ראויה במקרה של כהן, אבל הודעות כאלה זו פשוט המצאה.
  7. אני קצת נמנע מלפתח דיון על זה, אבל בקצרה: זה לא סותר. בעיני הדברים שלובים זה בזה. הדרך להצלחה מקומית עקבית, שפרושה תארים, עוברת במבט, תכנון וחשיבה על מטרות מעבר. בהשאלה, מכבי סל הפכה למה שהיא היום בזירה המקומית בעיקר כי היה שם מי שהבין שהתעקשות על הזירה הארופית תוביל את המועדון לשליטה מקומית (זו השוואה גסה, אבל בשביל הוקטור הכללי).
  8. - זה היה משחק נורא ואיום. - משחקני ההרכב, היחדים שהיו טובים במכבי היו גלזר, שכטר וגולסה. כל השאר היו במקרה הטוב בינוניים (כל ההגנה והשוער), או ממש לא טובים (אצילי, ריקן, כהן). זה ממש לא מספיק. - מי שמתרשם ממשהו ב-15 הדקות האחרונות של המשחק שיבושם לו, אבל ככה נישאר לכל היותר מלכי הביצה, וגם זה בקושי. להכניס שני שערים נוספים לקבוצה שבורה, בלי כח, ואחרי שלושה חילופים כפויים זה לא מבחן ולא מאוד מעניין בפרספקטיבה רחבה. אלמלא הראש של נחמיאס, כהן היה ממשיך להתסובב אבוד באגף שמאל, ואצילי היה ממשיך ביחס איבודים/פעולות טובות שמזכיר שחקן נוער יותר מאשר מי שאמור להיות כוכב. שחקני כדורגל טובים, אפילו לא כוכבים, אלה שחקנים שנותנים תפוקה כשצריך, לא כשנוח. - ובאמת שאני לא מבין את איביץ'. - אאל"ט, מכבי לא סיפקה משחק אחד טוב באמת מאז חיפה.
  9. אם אני מבין נכון את ששון, אז גם אני מסכים איתו. יש הבדל בין להתעניין, אפילו מאוד, במה שחיפה עושה, לבין להיות אובסיביים לגבי מה קורה שם. אני ראיתי את כמעט כל המשחק שלהם אתמול, וידעתי מה קורה איתם גם כשהם בכלל לא היו בתמונה, אבל הציטוטים, ההתייחסות לכל התייחסות לגביהם בתקשורת, ההאזנה לרדיו חיפה וכל זה... גם לי זה נראה קצת מוגזם.
  10. גוטמן נפוח מעצמו עוד יותר משגיא כהן. קחו לעצמכם דקה להרהר במשמעות העניין הזה.
  11. למה? כי מה? להחתים את אז'ובל זה לשחק משחק ישן שלא צריך להיות רלוונטי למכבי יותר. זה לא כי אני חושב שהוא שחקן רע, האמת היא הפוכה, ממה שאני זוכר הוא דווקא שחקן לא רע, חזק, מבין עניין, עובד. אבל זה די ברור שאז'ובל הוא לא עילוי מצד אחד, וגם שאם יגיע, זה יהיה בשביל להיות חלוץ שלישי כזה מצד שני. אז אם כבר מאיישים את עמדת החלוץ השלישי, כזה שיקבל דקות פה ושם. לא עדיף לתת את הדקות האלה לאיזה שחקן נוער צעיר אצלנו (נאמר, גררו ,שהרגע הראה לנו משהו, וזו סתם דוגמא). מכבי לא צריכה להביא רכש מהארץ אלא אם מתקיימים תנאים מאוד ספציפיים: א. אין לנו תחליף הגיוני in house (קרי, המשבצת שלו היא חור). ב. הוא עילוי או פוטנציאל להיות כזה אז'ובל, אלא אם כן אני טועה והוא כן עילוי, לא עונה כ"כ להגדרות האלה. כמו רוב השחקנים הישראלים שאני מכיר.
  12. ומה בדיוק היית רוצה שנקנה? למעט מועמד אחד, דן ביטון, אני לא יכול לחשוב על שום שחקן ישראלי שהוא גם על המדף וגם שהיה שווה לנסות בכלל להביא למכבי ברמה המקצועית, והדרישות של לודוגורץ היו ככל הנראה גבוהות, מה שנכון גם לשחקנים זרים טובים - הם יקרים. בד"כ מאוד. אז חוץ מלומר "צריך רכש", מה בתכלס היית מצפה שיקרה?
  13. יש למכבי די הרבה אופציות בתוך הסגל הקיים בשביל למלא את העמדה. צי'קו, שכטר וכהן זה מספיק בהחלט, בפרט אם זוכרים שעטר ושוינפלד בקושי שיחקו בפועל. וכאמור, יש גם את בלקמן הנשכח. בעיני השחרורים שמכבי עשו היו טובים. סגל עמוס מידי, ולמכבי היה סגל עמוס מידי, יוצר יותר בעיות מאשר פתרונות. זה לא נכון בעליל. מכבי קבוצה טובה, שלא היו לה אפשרויות אמיתיות לחיזוק, וזה עוד מבלי להתייחס לזה שינואר זה זמן בעייתי לחיזוק באופן כללי גם בלי הפייר פלי שמרחף לו מעל. יתרה מזו - קבוצה שבנויה טוב, ומכבי - בגדול - בנויה טוב, לא צריכה לעשות שום דבר בינואר.
  14. אני לא מבין: מצד אחד אתה טוען שלהאריך חוזה לעטר והחתמה של בלקמן היו צעדים ניהוליים גרועים, ובאותה נשימה אתה מתמרמר שעטר ובלקמן לא מקבלים דקות? וגם - לא כל החלטה ניהולית לא טובה מעידה על ריקבון. לפעמים מקבלים החלטות לא טובות, ומנסים לתקן אותם בהמשך. הנה - התיקון מתבצע כרגע.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.