Jump to content

חומץ בלסמי

משתמשים רשומים
    0
Recent Profile Visitors

2,939 profile views
  1. לא. לא הבנת. וגם לא הגבת לעניין. ועכשיו אתה מספר לי מה אני חושב. אבל אני מתחמק. שא ברכה.
  2. "תהיו בטוחים שגולדהאר לא אוהב...". מי בדיוק אומר את זה? למי במערכת הזו שנקראת מכבי ת"א יש גישה לגולדהאר ולרגשות שלו? ולמה בדיוק שהוא יחלוק את זה עם הכתב? היחידים בעולם בפוזיציה לומר משהו כזה אלה אנגלידיס ואנדי רם. איכשהו, לא נראה לי שזה מישהו מהם. לומר שגולדהאר לא אוהב את מה שקורה ומתכנן לעשות פה משהו דרסטי בקיץ זו חוכמה קטנה מאוד, אבל בין להעריך משהו לבין לצטט "גורם" יש הבדל. זורקים טקסט לאוויר בדיוק בשביל לחמם אותכם, ואתם קונים את זה בלי לחשוב.
  3. זה כנראה נכון. אבל ההשוואה הזו, כמו בכלל השאלה מי שחקן יותר טוב, היא משנית. מה שחשוב זה מי מתאים ונכון יותר לקבוצה. לא מי יותר טוב. שכטר, למשל, תרם והתאים למכבי יותר מקיארטנסון, וברור מי חד יותר מול השער מבין שניהם. מה שמעניין זה לא מי כובש יותר, אלא למי יש אימפקט גדול יותר על הקבוצה והסיכויים שלה לנצח.
  4. למען הסדר הטוב - אני לא מוצא הצדקה להפסד של דרבי, גם לא במצב הנוכחי.
  5. לא נראה לי. הוא לא עיוור והוא יודע מה המטרות של המועדון. הוא גם דיבר על זה כמה פעמים. הפכת אותו ליואב כץ 2.0. אנחנו לא שם, למרות הכל. תכלס, לא חושב שגולדהאר לא רוצה להשקיע או משהו כזה. אנחנו ראינו גם בקיץ שמכבי עושה רכש וגם לא רכש זול. מביאה שחקנים, משקיעה בנוער. מחליפה מאמן כשצריך. אין פה חוסר השקעה כספית או חוסר רצון. אני נוטה לחשוב שמקור הבעיות במכבי הוא לא כזה מסתורי. גולדהאר איש עסוק שלוקח החלטות די לאט. מכבי מועדון כדורגל שצריך לקבל החלטות מהר, ובחלונות זמן מוגבלים. תוסיפו קצת קורונה, קצת את המשבר שהיה לו שם עם המנהל שלו, קצת את ההצלחה המטעה עם איביץ' ותקבלו (אני מעריך) את איפה שאנחנו היום. הדרך של מכבי לגאולה קשורה בעיקר בנכונות שלו להשקיע זמן ואנרגיה פה ופחות בהשקעה הכספית והרצון הכללי שלו. גם ההשקעה הזו כדאי אם תתמקד בלמצוא שני בעלי מקצוע שינהלו את העסק יותר מכל דבר אחר.
  6. ועכשיו הוא מגלה שבעצם לא. שנתיים מתוך השלוש. בתכלס, אגב, בעצם למכבי אין אפילו את בעלי התפקידים של עידן פוסט-קרויף. נשארו רק ברירות מחדל.
  7. וגם שלוש אליפויות, אירופה על בסיס קבוע, מאבק על אליפות גם בשנים הפחות טובות פלוס בסיס לשנים קדימה. לא צריך ללכת מקיצוניות אחת לקיצוניות שנייה. אפשר גם לנהל מועדון כמו שצריך וגם לשמור על מסגרת תקציבית יותר הגיונית. (אגב, לא נראה לי שגולדהאר מתנהל ככה בגלל הפיי פליי)
  8. ראה תגובתי הקודמת. רכש עכשיו הוא פאניקה, לא בנייה ולא חשיבה לעתיד.
  9. אם אתה מסכים איתי לגבי ד', אז אין מה לומר לגבי ב'. אל תביא עכשיו רכש. זה סתם. וכל הרכש המוצלח שהיה בינואר הגיע לתוך מועדון וקבוצה מתפקדת, לא בדיוק המצב היום. ספק אם יש מי שבכלל ינהל את הרכש המדובר כמו שצריך. ולגבי המאמן - הבאתי מאמן מתוך תקווה שהוא יוכל לעשות פה משהו. גם השנה וגם בשנים הבאות. העונה הוא צריך לעשות פה קצת סדר (שאין) ולהעמיד קבוצה טובה יותר. באופן כללי - צריך לראות פה כדורגל טוב יותר, בלי רכש ובלי כלום. היה והצליח - אחלה. אפשר לדבר הלאה מה עושים בשנה הבאה כשהמועדון מגיע עם בטחון קצת יותר גדול לגבי מה המאמן שלו מביא לשולחן. גם לגבי מי בסגל. אם מכבי מוצאת עכשיו בלם זר ברמה גבוהה כתחליף להרננדז? אחלה. שיביאו. מעבר לזה אין מה, וגם זה פשוט לא ריאלי. כל השאר - הרי לא ברור מי יוחתם ומי ישוחרר בקיץ. לא יודעים אפילו מי יחליט על מי ישוחרר ומי יוחתם בקיץ. לא יודעים איזו קבוצה רוצים שתהיה פה. מי יהיה המאמן שלה. באיזה סגנון היא תשחק. אז בשביל מה להביא כרגע שחקנים? לאיזה תפקיד? לפי איזה מבט לעתיד? רכש היום יהיה בזבוז של כסף ומשאבים. יש סיטואציות שבהם עדיף פשוט לא לעשות כלום.
  10. א. הדיון התחיל כי "קרסטאיץ' דרש". ב. שום רכש בשלב הזה לא יעזור לשפר את הקבוצה בטווח הקצר. ג. הסיכוי להביא רכש טוב באמת בינואר הוא קלוש מראש. ד. אין מה להביא רכש על סמך דרישה של מאמן שנמצא כרגע על תנאי. ה. אם אכן מכבי תרצה להביא מנהל מקצועי בקיץ, אז על אחת כמה וכמה. עדיף לקבוצה להגיע לקיץ עם דף חלק ככל האפשר. למעשה, כל עוד סוגיות האימון והניהול פתוחות, להביא רכש הוא פתח לבעיות הרבה יותר מאשר פתח לפתרונות. ו. הסגל הזה רחוק ממיצוי
  11. זה מצחיק בעיקר כי זה לא נכון. אני לא מגן על יצחקי, כי אין על מה להגן עליו. זה לא שאני חושב שהוא טוב או רע בתפקיד שלו בעיקר כי לא נראה שהוא בכלל עושה את התפקיד שמייחסים לו פה. אני גם לא "יורד כסאח" על קרסטאיץ'. הוא לא נמצא פה מספיק זמן בשביל זה. הוא הגיע בשביל לייצב את המערכת, הוא יהיה המאמן עד סוף השנה ובזה זה נגמר. עד עכשיו - זה לא מרשים, אבל נראה. ספציפית לגבי רכש - לא. לא צריך להביא רכש רק כי הוא דורש. הוא צריך להראות לנו שהוא בכלל הבן אדם הנכון בשביל לאמן את מכבי לפני כן. צריך קצת לגיטימציה לפני שבאים בדרישות, ואין לו כזו, לא מהזמן שלו במכבי ולא בזמן שלו מחוץ למכבי. בסוף מי שמשלם את הצ'ק על הרכש זה המועדון. ואם קרסטאיץ' יתגלה כפלופ, הוא ילך ומכבי תישאר עם עוד שחקנים שהיא לא יודעת מה לעשות איתם. רכש רק כי קרסטאיץ' רוצה, תהיה עדות לרפיסות המועדון וההנהלה. לא להפך. "ככל הנראה" זה נחמד. אני זוכר כתבות שהסבירו לי מה חושב אנגלידיס, מה חושב גולדהאר ומה חושב קרויף באותו טקסט. ממש. זה היה אדיוטי אז וזה היה אדיוטי היום. אז אני לא יודע אם יש או אין מדליפים במכבי, אני כן יודע שהתקשורת מאוד נהנית לרקוד על הדם, כי זה מה שקורה פה. אבל בסדר. בוא נניח שכן. יש מדליפים. אני לא אופתע אם כן. אני הרי לא מתווכח לגבי נחיצותו של מנהל מקצועי עם סמכות, או שכדאי שלא יהיו הדלפות. אבל צריך לעצור, לנשום ולחשוב בהגיון מה עושים. לזרוק האשמות חסרות ביסוס לאוויר זה בטוח לא עוזר.
  12. הערכה ריאלית צריכה להיות לפחות שנה וחצי לפני שמכבי תחזור להיות תחרותית במידה מספקת. ניסיון לבנות קבוצה לטווח קצר יותר רק יגרום נזק גדול יותר.
  13. אני נתפס לזה כי זה (א) אדיוטי אוניברסלית (ב) קרה לו רק במשחק שעבר (ג) היה אפשר לעשות שינוי אפילו בהפסקה (ד) כלל ויתור על שחקנים מוכחים (ה) כלל התעקשות של שחקנים שלא תורמים. ואתה יודע מה? נעזוב את זה. מכבי לא נראית כרגע טוב יותר. זה הכל. אם קרסטאיץ' לא מסוגל להעמיד קבוצה טובה יותר (מהותית!) מואן לובן, אין למכבי מה לעשות איתו. זה ככה פשוט. כן, לכאורה. הכל לכאורה. רק שאין בזה שום הגיון ואין לזה שום הוכחה. במשך שנים מדברים פה על ההמצאות בתקשורת, אבל כשזה מסתדר לך עם איזה נרטיב של "יצחקי מדליף" אז זו האמת הצרופה.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.