Jump to content

Jolly Roger

משתמשים רשומים
    1,176
Everything posted by Jolly Roger

1. אני תמיד שמח לעוד מידע. וראוי לציין שהאנציקלופדיה הזאת התווספה ל"רשימת המועדפים" שלי לאחר דיפדוף קצר בה
  2. לא לגמרי סותר את מה שאני כתבתי. רק שאני סיכמתי (משני מקורות שלא מסכימים אחד עם השני במאת האחוזים) ולא העתקתי(ממקור אחד) . אישית אני סומך "קצת הרבה" יותר על לארוס(הממש לא מפורט מן הסתם) מאשר על המקור הנ"ל, אם כי קצת פחות באנציקלופדיה המוזרה משהו מאשר במקור הנ"ל כך שזה די מתקזז.
  3. ד"א אני אישיתל חושב שמספר ההרוגים מושפע מהצורך האמריקני (ההולך וגודל מאז האחד עשר בספטמבר) בדם . כמעט בכל סדרה, ואני אומר כמעט רק כי אני זהיר, העונות הראשונות הם הכי טובות.
  4. הדנים חושבים יחד? השיר הזה היה פעם תלוי בחדר שלי, עד שהוא נעלם במיסתוריות. בדיוק כמו ספר הגונגל שאני פתאום לא מוצא. (לפי ששואלים, ספר הגונגל נכתב ע"י רודיארד קיפלינג).
  5. אודי, שמי בישראל הינו דן. (דן פפפפפ בשביל ארז דיקפלד).
  6. אוז זה לא בימי שני?!?!?! לא ראיתי מסוף עונה 4 :/
  7. לפי אנציקלופדיה + LAROUSSE(מצטער אם אני יתרגם בעילגות. גלילאו גלילי,1564-1642 (78 גיל ממש ממש מופלג בתקופה זאת). נולד בפיזה נפטר בארקטרי. פיסיקאי, מתמטיקאי, אסטרונום וסופר. היה ממציאי הטלסקופ, והיה הראשון להשתמש בו כדי לבחון אתהירח ואת כוכבי הלכת למיניהם. דבר זה גרם לו לאמץ את תורתו של קופרניקוס (כדור הארץ אינו מרכז היקום), ולהפיץ אותה לחזק אותה וחקור אותה הלאה. אנשי הכנסיה איימו עליו בעינויים אם לא ישנה דעתו. במשפט (אינקביזיציה) גלילאו הורשע בתמיכה בתורתו של קופרניקוס, נכנע ולחש "ואף על פי כן נוע ינוע", הוא פחד שאם לא יכנע יעלה על המוקד וישרף בחיים, כפי שקרה במקרים דומים באותה תקופה.אך עדיין לא ויתר על השקפתו. בשנת 1633 חזר בו רשמית ממצאיו המדעיים. רק בשנת 1992 הכנסיה הודתה בטעותה לגביו. (כמובן שהתהליך היה מאוד ארוך וכלל לא רק איומים בעינויים אלא גם עינויים, התהליך כנראה הסתיים בשנת 1633 שם גם אמר את המשפט, לפי הבנתי.) (אין מניעה שבאיזשהו שלב באמצע הוא ברח קצת "לנוח" בהולנד) (אין מניעה שיש גרסאות אחרות
  8. יווו איזה נדיר להיות קת"ק בתותחנים
  9. לא כתבתי שהוא הומת ע"י הכנסיה כן כתבתי (פחות מיותר) ששמעתי בנוסף שיש כנראה כמה גרסאות.
  10. בעע נא לא להשתמש במושג הלצה. בעיקר לא בשילוב עם עוד שתי מילים ספציפיות.
  11. בהתחלה רציתי רק לתקן את ה"ו" ואף על פי כן נוע תנוע. אח"כ נזכרתי מתי הוא אמר את זה. הכנסייה תפסה אותו והכריחה אותו להביע חרטה וחזור בו ממצאיו ולהודות שהכנסייה צודקת, בפומבי (שכן אחרת יעלה על המוקד), לפי הסיפור שאני מכיר כשהוא סיים את דבריו הוא אמר בשקט/מילמל "ma gira" (בהנחה והוא לא אמר את זה בלטינית). בכל מקרה, כנראה שיש כמה גרסאות.
  12. אולי עכשיו אני סוף סוף ילך לישון, טיפה פחות עצבני. תודה על הטור הזה.
  13. ההודעה שלי הייתה בתגובה לתיקון שגיאת הכתיב של אוהד סאבוואי11, עמכם הסליחה. ההנהלה.
  14. הקבלה יפה מאוד למקרה שלנו ואני לא ייתן לגיא את הסיפוק בלתקן משהו כ"כ קטן וחסר משמעות כמו שהוא בטח חשב שאני יעשה
  15. אומרים אף. הפסקתי להגיד UP עוד לפני שאתה התחלת. חוץ מזה שאני לא סובל הקפצות, ואף זה עוד מילא
  16. אני שמח לראות שיש תגובה ושהיא גם מהירה. התפרסמה תגובה בוואן, ובוואלה הוסיפו כמה שורות תגובה לכתבה למטה.
  17. מסתבר שפוליטיקה זה "בילט אין" אצל לוני
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.