Jump to content

DoW

משתמשים רשומים
  • Content Count

299
  • Days Won

165

About DoW

• Rank
    You come at the king, you best not miss
  • Birthday 01/10/1989

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

1. בהתחלה כן, היום אני חושב שהיא פשוט מעולה אז לא מתבייש
  2. פארוק: נחשף מקור החומר שגרם לפיצוץ בביירות: ספינה נושאת דגל מולדוביה שיצאה בשנת 2013 מנמל באטומי ,כשהיא נושאת 2750 טון אמוניום ניטרט בדרכה למוזמביק, חוותה קשיים טכניים והגיעה לנמל ביירות. לאחר בדיקת המטען נאסר עליה לעזוב, ואז הצוות שהגיע בספינה נטש אותה. הלבנונים פרקו את החומר לנמל והוא נותר במחסנים....עד היום.
  3. מה אני אגיד לך, תהנה עם אינטל, אין לך כוח להתווכח סתם.
  4. עכשיו בוא נקח בחשבון גם שלוחות האם של אינטל יקרים יותר ושצריך לקנות קירור יקר למעבדים המתחממים של אינטל אף בן אדם שמבין במחשבים לא ירכיב היום מפרט של אינטל במקום AMD כשיש אילוצי תקציב (והפער רק הולך לגדול עוד מספר חודשים כאשר יצאו מעבדי zen3)
  5. זה שאתה כותב בפונט גדול ובולט לא הופך את זה לנכון. ושוב, אני לא מדבר על אנשים שקונים מחשב ב 10,000 ש"ח ומעלה עם I9 9900K ועושים לו אוברקלוק ועם קירור משוגע למעבד וכרטיס המסך הכי חזק שיש בשוק, כי זה פשוט לא מדד. הם מייצגים פסיק מסך המשתמשים, וגם מבין הגיימרים או כאלה שלא מכנים את עצמם כך אבל משחקים פה ושם במשחקי מחשב הם עדיין מהווים אחוז נמוך מאוד. כשאתה קונה מחשב וחושב איזה חלקים לשים אתה עובד לפי תקציב מסויים, ואז כשנכנסים שיקולים של עלות מול תועלת, AMD יהיה הבחירה הנכונה ב 99.9% מהמקרים, אלא אם כן יש לך כסף לא מוגבל ואין לך בעיה לבזבז סתם בשביל עוד קצת FPS שלא תמיד יהיה מורגש (טוב, תוסיף גם מסך ב 2500-3000 ש"ח עם רזולוציה שמתקרבת ל 4K וקצב רענון של 144FPS, אבל אני לא מתייחס למקרים החריגים האלה)
  6. אם אתה קונה היום מחשב ושם כרטיס מסך של GTX1660TI ומעבד ryzen 3600 ממש לא יהיה לך צוואר בקבוק מהמעבד בשביל לשים מעבד של אינטל שמתחרה עם הרייזן תצטרך להשקיע יותר כסף (בקירור ולוח אם), וההפרש הזה לא משתלם כי היה אפשר לשים מעבד עוד יותר חזק של הרייזן, כרטיס מסך מתקדם יותר או פשוט לחסוך את הכסף. אולי אינטל מובילים כאשר משווים בין מספר ליבות, אבל לא כשמשווים במחיר.
  7. אני מסכים עם רוב ההודעה, אבל שוב צריך לציין שכל העניין של המשחקים וה FPS - תמיד כשמשווים בין המעבדים השונים עושים את זה עם כרטיס מסך הכי יקר ומתקדם שיש. בן אדם שקונה מחשב סטנדרטי לגיימינג, ומוציא 800 ש"ח על מעבד לא יקנה כרטיס ב 3000 ש"ח, ובמקרה שלו לא יהיה הבדל נראה לעין בין המשחקים השונים, כי הוא מראש יגיע לצוואר בקבוק בגלל כרטיס המסך ולא המעבד. כרטיס המסך יעבוד בניצול של 100% והמעבד לא יגיע לשם. בגלל זה תמיד משתמשים בכרטיסים הכי חזקים להשוואות האלה, כדי לנטרל את צוואר הבקבוק הזה ולבדוק את ה 5-10 אחוזים הבדל במעבדים בכל מיני כותרים שונים (אגב ראיתי גם השוואות בין משחקים שונים שבהם מעבדי AMD היו עדיפים, זה לא שיש יתרון גורף לאינטל בכל המשחקים)
  8. לא קניתי מחשב, אבל אני כן קורא ומתעניין @Mtamir אתה מדבר על מעבדים שעולים אלפי שקלים, והם לא רלוונטיים ל 99.9% מהאוכלוסייה. גם מבין הגיימרים הכבדים, הרוב לא באמת צריכים את המעבדים האלה. לרוב המשתמשים עדיף AMD. גם לגיימינג קל, כי הפערים בטח שלא גדולים ולא משמעותיים, וכן, בעתיד העניין של הליבות והנימים רק יגדל, כי זאת טכנולוגיה שמתקדמת מהר וחברות המשחקים למשל ילמדו לנצל את זה בהתאם. אבל שוב, בהנחה ואין לך כרטיס מסך שעולה 3000 שקל וצפונה, ואין לך מסך ענק עם רזולוציה פסיכית ותדר מהיר במיוחד, אין באמת הבדל בין מעבד של 1000 ש"ח למעבד של 3000 ש"ח. לא ברמה שהעין שלנו תבדיל בכל אופן במשחקי מחשב. בהרצה של תוכנות כבדות וריבוי משימות לעומת זאת, היתרון הוא של AMD.
  9. אין התחממות יתר במעבדים, וגם אין צוואר בקבוק בגיימינג שמגיע מכיוון המעבדים. 99.9% מהמשתמשים יחוו צוואר בקבוק מכיוון כרטיס המסך (וגם למיעוט הקטן ביותר שיש לו כרטיס מסך ב 2500 ש"ח ומעלה, אין באמת השפעה לצוואר בקבוק, זה לא משהו ששמים לב אליו בכמות פריימים מטורפת) בן אדם שקונה מחשב באלפי שקלים לא קונה אותו רק לכאן ועכשיו, וגם לא מחליף את החלקים כל שנה. שוב, זה נכון לגבי 99.9% מהמשתמשים. כך שקנייה של מעבד AMD הכולל יותר ליבות ונימים מהמעבד המקביל של אינטל תשתלם גם בעתיד, כשתוכנות ומשחקים ילמדו לנצל את זה טוב יותר מהיום. (למיטב הבנתי קונסולות המשחקים של הדור הבא מורכבות ממערכות של AMD, כך שבמקביל ייתכן שגם משחקי המחשב בשנים הקרובות יהיו כאלה שהמפתחים ישימו דגש בנושא והמשחק ינצל טוב יותר את יכולות המעבד וריבוי הליבות והנימים. השערה שלי.) וכן, הייתה בעיה מסויימת בארכיטקטורה ב zen2 (שכבר פתרו עם ה 3100 וה 3300), וה zen3 אמור להיות עוד יותר מטורף כפי שכתבת.
  10. AMD עולים על אינטל במעבדים במחיר מול מחיר
  11. DoW

קורונה

זה בדיוק מה שהיה למשל בשבדיה, שהשאירו את הכל פתוח אבל בכל זאת הכלכלה שם קרסה כי כמו שכתבת, אנשים לא ששים לרוץ לחנויות ולעבוד באופן כללי כשיש אלפי הרוגים
  12. בעצם הוא לא צודק. איך הוא יכול לכתוב ממשלת ימין? א' הוא בעצמו לא מקדם אג'נדה ימנית, וב' מדובר הרי בממשלת "חירום" או "אחדות" שכוללת את חלק מכחול לבן (מרכז), ואת העבודה. ימין זה בוודאי לא (דווקא מחוץ לממשלה יש מפלגה ימנית אמיתית). הכוונה היא שהוא צודק בנושא התעמולה. אמנם התקשורת צריכה לשמש ככלבי השמירה של הדמוקרטיה, אבל אין פה שום טיפה של מידתיות או אובייקטיביות.
  13. מסכים לגבי ההתנהלות התקשורתית, וכשאני חושב על זה, התקשורת הפוליטית פועלת באופן דומה מאוד לאיך שאנחנו כאוהדים רואים את תקשורת הספורט. כמה פעמים אמרנו שהתקשורת נוראית, מוטה לצד מסויים, ותוכניות כמו יציע העיתונות רק הורסים יותר ויותר את הכדורגל כאן. שהרמה של הפרשנים נמוכה יותר מהרמה של הכדורגל. לפעמים נראה שכל מיני כתבים כמו פשכצקי או צנציפר רק מחכים שיהיה קצת בלאגן כדי ליצור כותרות ובלאגנים. ואז אני מסתכל רגע על החדשות והתקשורת באופן כללי, לא זאת של הספורט. מביאים לי את יורם לס במשך כמה חודשים בזמן מגיפה מסוכנת כדי שישב בכל האולפנים ויצעק שזאת רק שפעת. בשביל מה בדיוק? בהתחלה חשבתי שזה מביא רייטינג. השטויות שהוא פולט גורמות ליותר שיח (בדיוק כמו כותרת פרובוקטיבית באתר ספורט שנועדת למשוך כניסות וטוקבקים). זה כנראה נכון. אבל אולי זה חלק מעניין גדול יותר, והם לא רוצים לפתור את המצב הזה? נראה שטוב להם שיש בלאגן עם הקורונה, וככל שנחדיר לאנשים לראש שזאת רק שפעת והכל בסדר, יידבקו יותר אנשים, והמגפה תמשיך להשתולל. אותו הדבר עם הסיקור המוגזם של המחאות (תוך כדי לקיחת צד באופן גורף כמובן). להפגין זה חשוב, זאת אחת הזכויות החשובות בדמוקרטיה, אבל כשרק לפני 4 חודשים היו בחירות (בפעם השלישית תוך שנה), זה נראה לי לא במקום להצטופף אלפי אנשים בזמן מגיפה. עמודי הפייסבוק כמו סטטוסים מצייצים והצינור, שיש להם כמות עצומה של עוקבים משמשים שופר עבור המפגינים ובעיקר נגד ביבי.
  14. נמאס לי לשמוע מהשטות הזאת. כבר ענו לך לגבי העניין של הרוב, ועל שיטת הממשל בישראל, אבל אני חייב להתייחס לעניין של הבגידה של נבחרי הציבור כחול לבן יצאו למירוץ שהם גם לא יכולים לנצח בו, וגם לא יכולים שלא להפר את אחת משתי הבטחות הבחירות שלהם: לא לשבת עם ביבי ולא לשבת עם הערבים. הם היו חייבים להפר את אחת ההבטחות בשביל להקים ממשלה, זה עניין של מספרים. אני באופן אישי הצבעתי לכחול לבן מתוך הבנה שיש פה תיקו ושאף צד לא יכול להקים ממשלה. בניתי על ממשלת אחדות בין הליכוד וכחול לבן. בפועל מה שקרה זה שיאיר לפיד פרש, ויש גם את החרדים והעבודה, ואני לא מבסוט מזה, אבל זה מה יש. בכל אופן, עובדתית לא מדובר בבגידה בכל הבוחרים של כחול לבן, יש עוד הרבה כמוני שמבסוטים מזה שגנץ הצטרף לממשלה.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.