Jump to content

Marco_Reus

משתמשים רשומים
    2
  • Last visited

Everything posted by Marco_Reus

1. אי אפשר להשוות, בארסה חיפשו להיפטר מסוארס כי היו בטוחים שהוא שחקן גמור עם חוזה ענק (כמובן שטעו בענק) ומסי מסיים חוזה בסוף העונה שהם רוצים להשאיר, אבל במידה וירצה לעזוב זה לא תלוי בבארסה בכלל. במקרה שלנו אצילי לא שחקן גמור, ואם היינו רוצים שהוא ישאר אז הוא היה נשאר.
  2. אני גם קיוויתי שיחתום בבית"ר ולא בחיפה, אבל הוא רוצה לזכות בתארים ואחרינו חיפה זה המועדון היחיד שמסוגל לתת לו את זה, בטח כשהייתה לנו את היכולת להשאיר אותו בקבוצה לאחר שזוכה, יותר מזה אני בטוח שהיה חותם אצלנו גם בינואר אם היו פונים אליו (זה היה יכול לפרק אותם מבחינה מנטלית, שכל שחקן טוב שהם רוצים מעדיף אותנו), ברגע שלא עשו את זה קשה לבוא אליו בטענות, אני רק מקווה שאנחנו לא נצטער על ההחלטה הזו.
  3. לא היו מעלים כתבה של "תג המחיר של קניקובסקי: 1.5 מיליון יורו" אם הוא שחקן חופשי בסוף העונה, כי הוא יכול לסגור בינואר באיזה קבוצה שהוא רוצה ולחתום שם בחינם בסוף העונה.
  4. מצוין, הוא ישדרג אותנו בעמדה הזו. עכשיו להביא גם חיזוק להתקפה עם שחקן כנף (היה יכול להיות מצוין לקחת לחיפה גם את אצילי, זה היה יכול להיות נקודת מפנה לעונה הזו) ועוד חלוץ מחליף, ולמרות הפער הגדול שיש לחיפה עוד יהיה אפשר לשנות משהו בעונה הזו.
  5. הסכומים היום והסכומים לפני תקופת הקורונה הם לא זהים, ולמרות הקורונה אצילי קיבל חוזה של 330 אלף יורו בעונה באפואל ניקוסיה, אצלנו לצורך העניין הוא קיבל חוזה של 460 אלף דולר (כ-380 אלף יורו בעונה), והוא חתם שם עוד לפני שהוא זוכה, אם הוא היה מחכה שבועיים היו נפתחות בפניו יותר אופציות (שכנראה שלא היו יוצאות לפועל מהסיבה שאשתו לא רצתה לעזוב את הארץ אבל הסכימה רק בגלל שמדובר בקפריסין, וזה קרוב), גודל חוזה בעיקר תלוי סיטואציה, בגלל זה שחקנים שחתמו בליגות בחו"ל לפני תקופת הקורונה קיבלו סכומים גבוהים יותר לעומת הסכומים שמשולמים היום (נניח טל בן חיים בספרטה פראג - מעל מיליון יורו בעונה, טוואטחה בפרנקפורט - 600 אלף יורו בעונה, צ,יבוטה בלודוגורץ' - 360 אלף יורו בעונה, אף אחד מהם לא שחקן טוב מאצילי או ממיכה). https://sports.walla.co.il/item/3376737 https://sports.walla.co.il/item/3074678 גם אצלנו לצורך העניין הייתה ירידה בחוזים שהתחילה בגלל הפייר פליי והמשיכה בגלל הקורונה, אז אם אצילי ומיכה היו שחקנים חופשיים היום והיו מנסים בקבוצה להביא אותם, יכול להיות שההצעות לגביהם היו נמוכות יותר מהחוזה האחרון שלהם אצלנו, וסביר להניח שנמוכות מההצעות שלהם באירופה.
  6. אבל אתה מבין שאי אפשר לבטל חוזה בגלל "סטנדרטים בסיסיים שמצופים משחקני מכבי על פי מיץ'" לכן הוא מחויב לחוזים האלו גם במידה והם ישבו ביציע עד סוף החוזה, וזה בלי קשר לעובדה שמועדונים הרבה יותר גדולים מאיתנו ושבאמת משלמים "טונה של כסף" פעלו אחרת בסיטואציות דומות (לקבל חוזים של 400-500 אלף יורו אפשר לקבל גם בבלגיה, ויש הרבה שחקנים ישראלים שקיבלו סכומים כאלו או יותר גבוהים בליגה הבלגית, אנחנו לא היחידים שמשלמים כסף), גם מועדונים בסדר גודל שלנו או קטנים מאיתנו פעלו אחרת. אפילו ג'ורדי, איביץ' או שמעון מזרחי אמרו שמבחינתם הם היו נשארים במידה ויש זיכוי, זה שהסמכות הבלעדית לקבל את ההחלטה הזו נמצאת אצל מיץ' לא אומר שבהכרח הוא קיבל את ההחלטה הנכונה, כי אין שום להתנהג ב"מוסריות" כשאף אחד בארץ או בעולם לא פועל באותה צורה וכתוצאה מכך להחליש את הקבוצה מבחינה מקצועית. אבל זה כבר לא באמת משנה כי ההחלטה כבר התקבלה והיא התקבלה עוד לפני ששניהם זוכו, ככה שקשה להאמין שאחד מהם יחזור לקבוצה כל עוד מיץ' גולדהאר נמצא במועדון, וחבל.
  7. ג'ראלדש זה המגן הימני הכי טוב בליגה ובפער (למרות הזלזול של חלק מהאנשים), אם יחתום זה יהיה חיזוק מעולה בשבילנו ואצבע בתוך העין לחיפה, כי מדובר בעמדה חלשה שלהם והוא יכל להוות חיזוק מעולה בשבילם, להוסיף עוד שחקן כנף וחיפה יתחילו לשקשק (למרות הפער שלהם).
  8. אני לא חושב שלביא צריך את ברקו כדי להיות מחומם עליהם, בחיפה הוא מרוויח 150-200 אלף דולר בעונה בצסק"א מציעים לו על פי הפרסומים בין 750-800 אלף דולר בעונה, במקרה הגרוע פי 4 יותר מבחיפה במקרה הטוב פי 5. השנה הוא יהיה בן 25 לא תהיה לו הזדמנות יותר טובה מזו לצאת לאירופה ולהרוויח סכומים כאלו, אבל אני לא רואה סיכוי שחיפה משחררים אותו.
  9. הניהול של חיפה סביר במקרה הטוב, אבל הם לפחות לא משחררים שחקנים מובילים לקבוצות יריבות בחינם. אחרי השנתיים האחרונות היו לנו כלים לרמוס את הליגה הזו ובמקום זה יצרנו לעצמנו יריבה, בדיוק כמו שקרה ב-2015 עם ב"ש. אני ממש לא מבין את ההקטנה לגבי ג'ראלדש ואצילי, העמדות שאנחנו הכי זקוקים בהן חיזוק הן עמדת כנף ימין ועמדת המגן הימני, אצילי וג'ראלדש משחקים על העמדות האלו ואנחנו יודעים ששניהם שחקנים טובים (אם בעמדת הכנף אפשר להביא זר לעמדה הזו שיהיה לא פחות טוב מאצילי, בעמדות המגנים קשה להנחית זרים טובים, מה שהופך את ג'ראלדש לאבידה משמעותית יותר). לגבי חיפה, בעמדת המגן הימני יש להם את מאבוקה ורז מאיר שניהם שחקנים לא משהו וג'ראלדש זה חיזוק מעולה מבחינתם, ומבחינה התקפית הם קבוצה טובה גם בלעדי אצילי, אבל ההתקפה שלהם מבוגרת ובנויה על רוקאביצה (בן 33) ושרי (בן 32), אצילי לעומתם רק בן 27 יכול להוות רכש לשנים קדימה וזה בלי קשר לעובדה שאצילי הוא שחקן של תאכלס כזה שיכול לייצר שערים מכלום וכשההתקפה תקועה אתה צריך שחקן מהסוג הזה. איך שלא תהפכו את זה מדובר בהחלטות רעות, ואני מאוד מקווה שלפחות ג'ראלדש יגיע אלינו
  10. איך אתה משווה בין מאריבור לדינמו ברסט? מה ברסט כבר עשו באירופה? מאריבור הגיעו לשלב הנוקאאוט של הליגה אירופית (הודחו 4-3 על ידי האלופה שבדרך סביליה), הגיעו לשלב הבתים של ליגת אלופות פעמיים (בעונה שהדיחו אותנו הם עברו את סלטיק בשלב הפלייאוף) וגם שם עשו תוצאות לא רעות בכלל בבתים פחות או יותר באותה רמה של הבית שאנחנו שיחקנו בו בעונת 15-16 והשיגו 3 נקודות בכל אחד מהבתים האלו (3 תוצאות תיקו בכל אחד מהמקרים) והבקיעו שערים, וזה בלי קשר לעובדה שגם אנחנו, גם ב"ש וגם חיפה (ב-2011) קיבלנו את מאריבור וזלזלנו בהם במקרה שלנו ושל ב"ש הודחנו, אבל גם חיפה התקשו מאוד מולם וזה כשב-2011 הם היו קבוצה פחות טובה מהתקופה שהם שיחקו נגדנו ונגד ב"ש, אני לא הייתי משווה בינם לבין ברסט, אני די בטוח שהם קבוצה טובה יותר.
  11. הניהול השתנה אבל גם שנותנים לשחקנים הזדמנויות אצלנו זה לא בגיל 18 כמו בפתח תקווה אלא בגיל 21-22 וגם אז הם לא משחקים בכל משחק, בפתח תקווה גם אם לא יהיו טובים בכל משחק הם יהיו באנקר בהרכב, וזה משהו שלא יוכל לקרות אצלנו גם עם מנהל מקצועי.
  12. הוא לא שם זין על הקבוצה ולא נעליים. אני מצפה משחקן התקפה קודם כל לתרומה התקפית משמעותית והגנה סבירה, והוא נותן את זה, אף קבוצה לא מתגוננת עם 10 שחקני שדה כשהקבוצה היריבה תוקפת, לפעמים זה אפילו מתוכנן על מנת לצאת להתקפות מעבר מהירות במידה והייתה חטיפת כדור של שחקן אחר. אתם תלמדו להעריך את יוני רק כשהוא כבר לא יהיה פה.
  13. זה שאלחמיד יעדיף להגיע לב"ש לא אומר שב"ש יצליחו להגיע עם סלטיק להסכמה לגבי המחיר (אני מזכיר לך שסלטיק רכשו אותו מב"ש ב-1.8 מיליון יורו), אז לא הייתי פוסל הגעה שלו גם אלינו, לחיפה או לבית"ר. לגבי אצילי, סביר להניח שהוא יעדיף את חיפה אבל אם חיפה יציעו לו הצעה נמוכה לעומת בית"ר ותוסיף לזה שיש לו עבר בבית"ר והוא אהב לשחק שם, אז לא הייתי סוגר את האופציה הזו לחלוטין.
  14. אם כבר אצילי חוזר לארץ עדיף לנו שיחתום בבית"ר ולא בחיפה.
  15. זאת החבילה לטוב ולרע, וזה התפקיד של המאמן להחביא את החסרונות שלו ולהבליט את היתרונות שלו, ועד עכשיו התרומה שלו מעולה עם 8 שערים ו-5 בישולים ב-13 מחזורים (אם הוא ממשיך בקצב הזה הוא מסיים עונה עם 22 שערים ו-14 בישולים ואם אנחנו לוקחים אליפות אז הוא זוכה בתואר שחקן העונה). במקום להעריך את מה שהוא נותן (והוא נותן המון לקבוצה, בלעדיו אנחנו לא במאבק האליפות כבר מזמן) אנשים מתקטננים איתו על כל טעות, בלי להבין שאם יוני היה משפר את החסרונות שלו אז הוא כבר היה משחק באירופה, שחקן עם כמויות של כישרון כמו של יוני שווה אירופה גם בלי לשפר את החסרונות שלו אבל בליגה הרבה פחות טובה.
  16. כמה מגנים טובים נחתו בישראל בעשור האחרון מלבד סאבוריט? מאבוקה? מראבל? מאנה? קורהוט? אמבולה? כולם נעים בין בינוניים לגרועים וג'ראלדש עולה על כל אלו בפער משמעותי.
  17. כשהתיק נסגר מיכה העלה פוסט באינסטגרם ושם הוא טען ששתי הבנות הציגו את עצמן כבגירות, אם המשטרה והפרקליטות האמינו לו והוא זוכה מחוסר אשמה, אז גם אני מאמין לו. אם זה היה תלוי בי ולפחות 90% מהאוהדים כולל שמעון מזרחי, גם מיכה וגם אצילי היו נשארים כאן, אבל גולדהאר החליט לקבל החלטה אחרת (זו זכותו כבעלים של הקבוצה), אבל הטעות הזו ביחד עם עוד כמה טעויות נוספות שנעשו בקיץ הפכו אותנו ממצב שבו אנחנו משאירים אבק לכל הליגה במשך שנתיים למצב שאנחנו צריכים לרדוף, עכשיו נצטרך למצוא דרך לתקן את הטעויות שנעשו כאן בקיץ האחרון, זה אפשרי, החזרה של ג'ראלדש (אם הוא באמת רוצה לחזור לישראל) תהיה התחלה טובה (קשה להנחית בישראל מגנים זרים טובים).
  18. בדיוק, היה פנדל או לא היה, זה לא באמת משנה, בטח אחרי שהשופטים דופקים אותנו כמעט בכל משחק ועדיין זוכים לגיבוי מהאיגוד, זה לא מעניין.
  19. אני לא יודע מה היה התאריך המדויק של המסיבה והאירוע, אבל תמיד זה נראה לי מוזר שהפרשה התפוצצה שנייה אחרי שהם שרו חיפה חיזבאללה, אני לא אופתע אם האוהדים שלהם תכננו את זה, ובטוח שהם אלו שפיצצו את זה.
  20. אתה כנראה לא זוכר נכון, זה מה שיעקב שחר אמר בנוגע לשניהם. https://www.one.co.il/Article/365459.html אנחנו יכולים להאשים רק את עצמנו בעניין הזה, אם גם שמעון מזרחי, גם ג'ורדי וגם איביץ' אמרו שהם היו משאירים את השחקנים במידה ויש זיכוי זה מוכיח שמדובר בחלטה לגיטימית, ואני בטוח ש-90% מהאוהדים (אולי אפילו יותר) היו משאירים את השחקנים בלי למצמץ, ואם מיץ' היה רוצה? שניהם היו חוזרים אלינו בינואר. אם כבר הדבר היחיד שהזוי זה שאצילי מוכן לחתום שם, בטח כשהשמועות אומרות שאוהדי מכבי חיפה היו אלו ששלחו את שתי הבנות האלו על מנת שיציגו את עצמן כבגירות ויקיימו יחסי מין עם השחקנים ואחר כך יפוצצו את הפרשה ויהרסו לשחקנים את הקריירה, רק בגלל שהעזו לשיר "חיפה חיזבאללה", הם אמנם זוכו מחוסר אשמה (גם במשטרה ובפרקליטות הבינו שאין פה כלום) אבל הנזק כבר נעשה, אם אני הייתי במקום אצילי בחיים לא הייתי חותם שם.
  21. לא בטוח שזו החלטה כזו טובה, כשהיה פה מנהל מקצועי שקיבל החלטות טובות בקיץ 2012 וינואר 2013 יצרנו בסיס מספיק חזק בשביל לקחת 3 אליפויות ברציפות, כשהיה פה את מנספורד שקיבל החלטות טובות בקיץ 2018 יצרנו בסיס מספיק חזק בשביל לקחת 2 אליפויות ברציפות, ועם הפער שהיה לנו מכל הליגה בשנתיים האלו אפשר לשער שאם לא היו עושים טעויות כל כך גדולות הקיץ היינו ממשיכים לקחת אליפויות גם לאחר מכן. כולם ידעו מה היו הבעיות של הסגל בסוף העונה שעברה, חלוץ וקשר התקפי נוסף שאכן הגיעו העונה, אבל על הדרך איבדנו 5 שחקנים משמעותיים, בקלות יכולנו להגיע למצב שאנחנו משחקים עם הרכב של טננבאום, ג'ראלדש, טיבי, הרננדז, סאבוריט, גלזר/פרץ, גולסה, מיכה/ביטון, אצילי, יוני ופשיץ' כשצ'יקו (או שחקן בסגנון שלו שיכול לשחק גם כחלוץ וגם בכנפיים עם מהירות וכוח שיכול לייצר בלגן במשחק) עולה מהספסל ולדרוס את הליגה עונה נוספת לפחות. לדעתי זה חשוב שבמועדון תהיה דמות מקצועית שתדע לקבל החלטות טובות, כי בליגה כמו שלנו כמה החלטות טובות זה כל מה שאתה צריך בשביל לייצר בסיס טוב שיאבק על האליפות (במקרה שלנו לצורך העניין קבוצה שלקחה 5 אליפויות ב-8 שנים).
  22. אני לא בטוח ששכר השחקנים שלנו גבוה משלהם, אם היינו מדברים לפני הפייר פליי אז הייתי מסכים איתך, אבל זו לא התקופה שהיו פה שחקנים כמו זהבי, קיארטנסון וסקאריונה שקיבלו שכר של מיליון יורו כל אחד, אורלנדו סה ורובן מיקאל באזור של 650 אלף יורו כל אחד, טל בן חיים, איתן טיבי וראיקו קיבלו חצי מיליון יורו כל אחד ועדן בן בסט וורמוט 450 אלף יורו כל אחד, היום הסכומים הרבה יותר נמוכים בצורה משמעותית, השחקנים היחידים שמקבלים 400 אלף יורו בעונה או יותר מזה הם פשיץ' וסאבוריט, כש-400 אלף יורו נטו בעונה אצל זר שווה ל-250 אלף יורו נטו אצל ישראלי, לדעתי היום הסכומים שמשלמים פה לישראלים ולזרים הם די דומים לסכומים שמשלמים בחיפה.
  23. מיץ' בעצמו יגיד שהוא לא איש כדורגל ובגלל זה הוא ממנה אנשים שיקבלו את ההחלטות המקצועיות ולא יתערב בהן, כשהבעלים או ההנהלה הם מהסוג שמתערבים הם כמעט תמיד יתמכו בכוכב של הקבוצה ולא במאמן, במיוחד כשמדובר בכוכבים גדולים ועוד יותר כשמדובר בשחקנים שהם סוג של סמלים במועדון מסוים, אפשר לא לאהוב את זה אבל כמעט תמיד כוכבים של קבוצות הם מעל המאמנים, אז אם איביץ' רוצה להגיע לטופ, הוא יצטרך לדעת להסתדר עם הכוכבים שלו, וכמו שאמרתי קודם לפעמים עדיף להיות חכם מאשר צודק.
  24. אם איביץ, רוצה להגיע לטופ הוא חייב לדעת להסתדר עם כוכבים, טרוי דיני אמנם זה לא כוכב על, אלא רק שחקן שהוערך בשיאו ב-11 מיליון יורו עם קרוב ל-400 הופעות בפרמייר ליג ובצ'מפיונשיפ וקרוב ל-130 שערים בליגות האלו, אבל הוא הקפטן שלהם וכנראה שבווטפורד הוא סוג של סמל ורוב הסיכויים שההנהלה והקהל יעדיפו אותו על פני איביץ', וככה זה גם יהיה כמעט בכל ליגה גדולה עם כוכבים של קבוצות, ואמנם ווטפורד זה לא התקציבים של ריאל מדריד ובארסה, אבל זו קבוצה שרכשה ומכרה שחקנים במעל 200 מיליון יורו ב-5 שנים האחרונות, מדובר בתקציבים שהוא יכול רק לחלום עליהם ביוון או בישראל, לפעמים עדיף להיות חכם ולא צודק. אם הוא יחזור אלינו ויעזור לנו לקחת אליפות שלישית ברציפות אז זה כמובן יהיה מצוין, אבל אם המטרה שלו תהיה לתקוע יתד בליגות בכירות באירופה (אני משער שזו המטרה שלו), הוא יהיה חייב לדעת להסתדר מול כוכבים.
  25. טיבי לא היה שחקן חופשי, הוא הגיע אחרי ששילמו את סעיף השחרור שלו שעמד על 350 אלף יורו, לא בטוח בכלל שהסכום על נחמיאס יהיה נמוך, ואם זה המקרה לא בטוח שמדובר בסכומים שיהיה שווה להשקיע.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.